FB'li Tuncay Almanca bilir mi?

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

FB'li Tuncay Almanca bilir mi?

Post by Cengiz Akgun »

FB Tuncay'da Umit Ozat gibi gurbetcilerden mi? Bileniniz var mi? Bizim futbolcular Almanya'da dogup ya da cok kucuk ya$larda oraya gocup egitim almadiysalar yabanci dil bildiklerini hic sanmam. Kusura bakilmasin ama iclerinde zeka fi$kirininada cok az goruyorum. Onun icin kac senedir Italyada olup $imdi Ingilteredeki Emre'nin merak edip Italyancayi kivirip kitap filan okuyacak seviyede oldugunu, Nihat'in da Ispanyolcayi hazmedip Ispanyol klasiklerini filan okumaya ba$ladigindan $uphem var. Hatta Ru$tu'nun Barcelonada dil problemi yuzunden sorunlar cektigi haberi uzerinede nukteli bir yazi yazmi$tim.

Icinizde Tuncay'in gecmi$ini bilen var mi? Bu adam Turkce di$inda kac dil bilir boyle kendine sunturlu kufur edilince cin gibi anlayacak $ekilde?

Niye mi soruyorum. Bana kalirsa Yildirim'in Voswagen verdigini sandigim Ak$amda ikiye bir ona methiye duzen Alaatin Metin'in bugunku yazisini okudumda. Yildirimla olan kismina hic dokunmayacagim. Ama orada Tuncay'dan duydugu Gerets'in anasina avradina kufur ettigini soyledigini aktarmi$. Gerets'in kultur seviyesi belli. Flamaca di$inda Fransicayi Belcikali olmasi yuzunden iyice bildigini, Hollandacayi ana diline yakin konu$tugunu (ic ice laf olsun diye arada olan sinirdan dolayi) ve Hollanda da TD tecrubesinden tahmin ediyorum. Hollandaca bilen Almancayi da yarilar. Adamin Almancasi da ortada. Genelde uluslararasi bir Avrupa futbolcusu olmasi yuzunden Ingilizceyi de kiviridigini saniyorum. Ama Turkceyi de ogrenmeye cali$iyordur ve muhakkak belli bir yere gelmi$tir. Ama ana avrat duzecek kadar incelikleri ile konu$acak olacagini sanan kac ki$i var aranizda? Daha dun bugun iki gibi bir $ey. Gerets gibi bir adamin Turkiyede olanlari anlamakta gucluk cekiyorum ama yava$ yava$ anlamaya ba$ladim dedigi ortada iken kendisinden ozur dileme inceligi gosteren Tuncay'a GS seyircisine kulagini gosterdi diye ana avrat giri$ecegine icinizden kac ki$i inanir? Bak acikcasi Terim'den korkardim ama o da bu kadar alcalmazdi gibi. Niye yabancilara bu kadar kredi veriyorsun derseniz iyi kotu bir kultur seviyesi olan bunca yabanci dil bilen unlu kluplerde hocalik yapma seviyesine eri$mi$ kabugundan cikmi$ insanlarin boyle adiliklere ba$ vuracagina inanmayip icimizden cikanlarin hatta iyidir dediklerimizin bile beni bazen yaptiklari hodukluklerle cok $a$irtmalarina bagliyorum. Karakter olarak orta Avrupalilar bir seviyeyi tutturmu$ gibiler. Oyle kolay kolay kendilerini kaybedip icip kendilerinden gecmemi$ iseler bu turlu olaylara pek giri$tiklerini pek duymadim. Tuncay'a kredi vermem icin Tuncay'in Almanca, Ingilizce, Fransizca, Hollandaca, ve Flamanca gibi dillerden herhangi birinden tarzancanin di$inda bir seviyede oldugunun ispati gerekiyor. Gerets'in akici bir Turkce ile "bunun Ali Sami Yen’i de var. Oraya gelme, gelirsen senin ananı avradını duzerim" lafini yaninda Keser olmadan diyecek $ekilde 8 ayda bu seviyeye geldigini ispat eden varsa ba$ta Tuncay olmak uzere Alaatin Metin''e de ozur mektubu yazayim. Diyelim ki Gerets 8 ayda Turkceyide dagarcigina katti. Boyle bir lafi edecek kadar du$ecegini sanan var mi? Ha diyeceksiniz ki Tuncay durup dururken neden boyle iftira atsin? Isvicreliye vurmadigi halde vurdum dedigini soyleyen adami da gordukte ondan. Tuncay'in yarasi buyuk bu konuda. O yuzden rahatca bu tur iftirayi yapabilir bana gore. Cunku yaptigi i$ icine ukte oldu ve sinmedi. Elin golu ile gerdege girmesi bana gore Tuncaya fena koymu$a benzer. O yuzden bir yerlerden vurup cikmasi gerekiyordu gozunu Gerets'e kestirdigi ortada. Alaatin Metin ise Yildirim'i yikayip temizleme derdinde. O yuzden bu boku ortaya atip geceleri mi$il mi$il uyudugundan bahsetmekte. Kolay degil yag yakmak patrona. Adama boyle soylettirirler bir tarafi i$killi olunca. Boyle dingildemesi normaldir.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Mar 16, 2006 9:15 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Gece yarısı aynı yazıyı bende okumuştum, daha doğrusu göz gezdirirken, GS ile ilgili kısımlara dikkat etmiştim.
Adam Aziz Yıldırımdan torpilli! Yıldırımın has adamı! Genelde yazılarına Aziz Başkan güzellemeleri ile başlar, Fenerbahçeyi dünyanın en büyük kluplerinden biri ilan ederek devam eder. Aziz Yıldırım tarafından kollandığıda bir gerçek. Bu ikili ilişkinin ödülü ise bazı Fenerbahçe haberlerinin önceden Alaattin Metin’e sızdırılması… Bakalım Aziz Başkan emekliye ayrıldıktan sonra sayın Metin’i nasıl bir kariyer bekleyecek ?
Atilla Gökçe bir yazısında şöyle diyordu: "Basın mensubu arkadaşlarla bir arada olduğumuz bir ortamda, A. Yıldırım birkaç kişiyle beraber yanımızdan geçti ama bizlere selam bile vermedi! İşin en acı yanı, bu selam vermeyenlerden biride bizim gibi bir spor yazarıydı!" Söz konusu yazarı baya iğneliyordu, yazısında. Sonra Alaattin Metin bu yazarın kendisi olduğunu itiraf etti ve yine Aziz Yıldırım güzellemesi şeklinde bir cevap yazdı...
Hasılı, Gerets'in öyle bişey yapacağına ihtimal vermiyorum. Tuncayında böyle birşey iddia ettiğini sanmıyorum. Ama bu adamın böyle bir iftirayı rahatlıkla uydurabileceğine yada uydurtulabileceğine inanıyorum..
Meczup
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

peki almancada ana-avrat kufur etmek var midir?
Savas Macun

Post by Savas Macun »

1) Tuncay neden kuyruk acisi hissetsin Isvicre maci ilgiliyle? Onu diyen Serkan idi.

2) Methiye yazan adam volkswagen sahibi oluyorsa ve kalemini satmakla itham ediliyorsa GERETS gibi SIKECI bir sprocunun pekala kufur ettigi sonucu cikartilabilir.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:1) Tuncay neden kuyruk acisi hissetsin Isvicre maci ilgiliyle? Onu diyen Serkan idi.

2) Methiye yazan adam volkswagen sahibi oluyorsa ve kalemini satmakla itham ediliyorsa GERETS gibi SIKECI bir sprocunun pekala kufur ettigi sonucu cikartilabilir.

Selamlar
Savas
Valla bizim SIKECI sizin KOKAINCIYI (mr dope head) sevmiyormus bugun oyle demis. falan filan

Nelerle ugrasiyor, neleri savunuyoruz? Bu adamlarin hepsini toplasan bes kurus etmez ama onlara deger veren, savunan bizler en az onlar kadar YAZIK durumdayiz. Aleettin Metin'ini de, Gerets'ini de, Azizini de, Tuncayini da Hakanini da... geciniz...

Ozan Ersoy
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

En alakasız konuya bile Hakanın adını sokuşturmaya çabalayanlar olduğuna göre gerçekten YAZIK...

Ozan Ersoy wrote: YAZIK durumdayiz........Hakanini da... geciniz...

Ozan Ersoy
Meczup
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mustafa Dogan wrote:En alakasız konuya bile Hakanın adını sokuşturmaya çabalayanlar olduğuna göre gerçekten YAZIK...

Ozan Ersoy wrote: YAZIK durumdayiz........Hakanini da... geciniz...

Ozan Ersoy
Hakkaten yazik durumdayiz... Ama su yazdiginla ne yaptigini bile anlayamayacak kadar...

Ozan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Savas Macun wrote:1) Tuncay neden kuyruk acisi hissetsin Isvicre maci ilgiliyle? Onu diyen Serkan idi.

Selamlar
Savas
Yanli$ anlami$sin. Ben Tuncay Isvicre maci ile kuyruk acisi var demedim. Benim verdigim ornek de Serkan idi. Durup dururken kendinin iddisina gore vurmadigi halde vurdum diyebilenler var demek istedim. Eger biri kalkipta bu tip dengesizlikler bizim aramizdan cikarken neden Tuncay'in dediklerine kiymet vermeyip Gerets'e kredi veriyorsun diye sormayin dedim. Boyle bir kafa yapisi genelde bati kulturunden pek cikmiyor demek istedim. Serkan Tuncay Hasan $a$ Volkan ya da Ayhan Akman fark etmez kafa yapisi bu demekti amacim.

Tuncay'in kuyruk acisi ise kendi atmadigi golle gerdege girip olayin yuzunde patlamasinin imasi idi. Biraz dikkatli oku. Oyle ya, once Umit yapti ben de yaptim dedikten sonra kalkip ozur dilemesinin anlami ne olmali ki? Sonradan dank etti ve icine sinmedi. Umit yapti ise golunu attiktan sonra yapti sen ise Nobre'nin golu ile gerdege girmege kalktin diyecekler diye du$unmu$ olmali herhalde. Boyle ikilemlere girenlerin birilerine bok atmalari gerekecek. Eger dedi ise Gerets'i secti. Demedi ise Alaatin Metin uydurdu.

Alaatin Metin'in hali ortada. Ben olsam VW degil BMW hediye ederim ona bu turlu sadakat ve itaatindan (burada it kismini it olarak mi yazsam acaba) dolayi. Hak ediyor adam. Utanmadan nana gibi kiviriyor adi gibi bilip Yildirim'in kizinca kendini kaybedip kufur ettigini. Ama soyleyemez. Sadece "bagiriyor ondan sevilmiyor" diyebilmi$ riyakar herif. Halbuki cumle alem biliyor Aziz'in agzinin "'cekmeyin" dedikten sonra "ama biz i$imizi yapiyoruz" dediklerinde ettigi kufur ile ne kadar bozuk oldugunu. Saracoglu'nun koridorunda TV kameramanlarina kufur ettigini unutuldu saniyor. Bu herkesin bildigi. Kimsenin cesaret edip yazamadigi kendilerinin telefonla ya da ozel toplantilarda yedikleri zilgit ve kufurler. Bak nasil savunmu$ acilan pankarti "ne olmu$ yani" diye. Guya Aziz amca Hasan'in kafada cakmak bozuk para ve $i$e patlarken ayaga kalkip atanlara bagirmi$. Biz muneccim miyiz? Bunu yapan adam mactan sonra cikar adam gibi soylerdi. Kalkip mactan sonra "bugun malasef kufur edilmiyor dedigim stadimizda taraftarimiz yuzumu kara cikardi ve dozu kacirdi. Agir kufurler etti. Ayni zamanda ba$ta Hasan olmak uzere sahada atilanlarla taciz edildikleri icin GS futbolculardan taraftarimiz adina ozur dilerim diyebilmi$ mi, Aziz? Demez. Ayni BJK macindan sonrada "o pankarti ben de gorunce cok uzuldum cok ayip oldu BJK'lilara" diyemedigi gibi. Cunku o kendine musluman Aziz. Kendine kufur edildiginde ortada bas bas bagirmakta ve sagi solu tehdit etmekte. Ama itlik ba$kasina oldu mu ayni gecen gun GS futbolculara oldugu gibi mazareti hazir "ka$indilar yediler kufuru" dedi etrafindakilere. Bu kadar basit. Bana Aziz'i anlatmayin. Aziz kitap gibi acik onumuzde duruyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 17, 2006 2:44 am, edited 3 times in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,
Fatih Mutlu wrote:peki almancada ana-avrat kufur etmek var midir?
Yok. Ben simdiye kadar hic duymadim.

Eger bir almana bizim türkcedeki gibi anasina, karisina, kizina, kizkardesine
küfür ederseniz, size almancayi yeni ögrenmeye calisan biri gibi bakar :D .

En büyük hakaret Or.. coc..

Hosca Kalin
Birol Önder
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birol Önder wrote:Merhaba,

...
Eger bir almana bizim türkcedeki gibi anasina, karisina, kizina, kizkardesine
küfür ederseniz, size almancayi yeni ögrenmeye calisan biri gibi bakar :D .

En büyük hakaret Or.. coc..

Hosca Kalin
Birol Önder
Bu da kufur. O... dedin mi adamin anasina yeterince kufur oluyor zaten. Ama ananin irzina gececem dediginde hadi bakalim gorelim diye bakabilir yuzune. Buna benzer $eyler Ingilizcede de var. Her ne kadar o... cocgu olarak kullanilirsa da "son-of'bitch" ikinci anlami "zavalli kerata" bile olabilir.

"anne ile ili$kiye giren" gibi sanki kendi anasina goz diken anlamina geldigi icin agir kufur artik Turkiyede coluk cocugunda agzina du$en "motherfucker" var. Amacim yine pespayece olayi yerlere du$urmek degil bir fikir vermek. Amerikan Webster'a gore:

usually obscene : one that is formidable, contemptible, or offensive -- usually used as a generalized term of abuse

Yani kelimelerin verdigi anlamlardan cikip ba$ka bir boyut kazanmi$ kufur olarak.

Wikipedia gore Amerikada ayni benim dedigim gibi kendi anasi ile ili$kiye giren anlaminda kelime anlami olarak ama bu anlamdan cikitigini o da kabul ediyor :

Literally, it accuses one of violating the taboo of incest. However, as with most epithets, its use is pejorative, rather than literal. The power of the word is that it attacks one's sense of manhood. The cause of countless barroom brawls and streetfights, it is purported to have sparked at least one prison riot. Many consider "motherfucker" to be one of the most offensive profanities in the English language. A study published in 2000 found that British people consider it second only to "cunt" in severity (Hargrave, 2000).

Hani "hadi binin okuze gidin Sakiza" diye bekle$enlere, buyrun hadi sizde sira ba$layin firsat bu firsat demek istemedim. Pi$man etmeyin gozunu seveyim.
Last edited by Cengiz Akgun on Fri Mar 17, 2006 2:40 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

simdi alakasiz bir tartisma baslatmis olmak istemem. birol beye de cengiz abiye de aciklamalari icin tesekkurler. ancak benimkisi retorik bir soruydu. bati kulturunde boyle ana-avrat kufur etmek yoktur. alaattin metinin yazdiklarini kindar bir niyetle kicindan uydurdugunun bir gostergesiydi gerets icin "Oraya gelme, gelirsen senin ananı avradını diye küfür etmeye başladı" diye yazmasi.

sahibinin sesi iste. "ulusun, korkma" ;)
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Cengiz Akgun wrote:

Selamlar
Savas
Yanli$ anlami$sin. Ben Tuncay Isvicre maci ile kuyruk acisi var demedim. Benim verdigim ornek de Serkan idi. Durup dururken kendinin iddisina gore vurmadigi halde vurdum diyebilenler var demek istedim. Eger biri kalkipta bu tip dengesizlikler bizim aramizdan cikarken neden Tuncay'in dediklerine kiymet vermeyip Gerets'e kredi veriyorsun diye sormayin dedim. Boyle bir kafa yapisi genelde bati kulturunden pek cikmiyor demek istedim. Serkan Tuncay Hasan $a$ Volkan ya da Ayhan Akman fark etmez kafa yapisi bu demekti amacim.

Tuncay'in kuyruk acisi ise kendi atmadigi golle gerdege girip olayin yuzunde patlamasinin imasi idi. Biraz dikkatli oku. Oyle ya, once Umit yapti ben de yaptim dedikten sonra kalkip ozur dilemesinin anlami ne olmali ki? Sonradan dank etti ve icine sinmedi. Umit yapti ise golunu attiktan sonra yapti sen ise Nobre'nin golu ile gerdege girmege kalktin diyecekler diye du$unmu$ olmali herhalde. Boyle ikilemlere girenlerin birilerine bok atmalari gerekecek. Eger dedi ise Gerets'i secti. Demedi ise Alaatin Metin uydurdu.

Alaatin Metin'in hali ortada. Ben olsam VW degil BMW hediye ederim ona bu turlu sadakat ve itaatindan (burada it kismini it olarak mi yazsam acaba) dolayi. Hak ediyor adam. Utanmadan nana gibi kiviriyor adi gibi bilip Yildirim'in kizinca kendini kaybedip kufur ettigini. Ama soyleyemez. Sadece "bagiriyor ondan sevilmiyor" diyebilmi$ riyakar herif. Halbuki cumle alem biliyor Aziz'in agzinin "'cekmeyin" dedikten sonra "ama biz i$imizi yapiyoruz" dediklerinde ettigi kufur ile ne kadar bozuk oldugunu. Saracoglu'nun koridorunda TV kameramanlarina kufur ettigini unutuldu saniyor. Bu herkesin bildigi. Kimsenin cesaret edip yazamadigi kendilerinin telefonla ya da ozel toplantilarda yedikleri zilgit ve kufurler. Bak nasil savunmu$ acilan pankarti "ne olmu$ yani" diye. Guya Aziz amca Hasan'in kafada cakmak bozuk para ve $i$e patlarken ayaga kalkip atanlara bagirmi$. Biz muneccim miyiz? Bunu yapan adam mactan sonra cikar adam gibi soylerdi. Kalkip mactan sonra "bugun malasef kufur edilmiyor dedigim stadimizda taraftarimiz yuzumu kara cikardi ve dozu kacirdi. Agir kufurler etti. Ayni zamanda ba$ta Hasan olmak uzere sahada atilanlarla taciz edildikleri icin GS futbolculardan taraftarimiz adina ozur dilerim diyebilmi$ mi, Aziz? Demez. Ayni BJK macindan sonrada "o pankarti ben de gorunce cok uzuldum cok ayip oldu BJK'lilara" diyemedigi gibi. Cunku o kendine musluman Aziz. Kendine kufur edildiginde ortada bas bas bagirmakta ve sagi solu tehdit etmekte. Ama itlik ba$kasina oldu mu ayni gecen gun GS futbolculara oldugu gibi mazareti hazir "ka$indilar yediler kufuru" dedi etrafindakilere. Bu kadar basit. Bana Aziz'i anlatmayin. Aziz kitap gibi acik onumuzde duruyor.
AY tartismayacagim, gene konu zaten dondu geldi AY kaldi,Alaatin Metin'in ne yaptigida cok onemli degil, ama birinci elden haber alabildimiz icin ondan okurum ve yazdiklari da dogrudur, tipki nasil Halil Ozer ve Bahri Havadir yaziyorsa, gerisi iliskliler umurumda degil.

Tuncay'in kredibiletisi Serkan'in dediklerine bagli, Gerets'de bati kulturunden gelmesi olayi cozuyor yani senin dediklerine gore :shock:

Tuncay ne demis, Gerets ne soylemisin derdinde degilim, derdim omyargilarla bir sonuca varmak eger sen kalkip da Tuncay'in dil bilememesini, Serkan'la ayni takimda olmasi dolayisiyla bu tur yalana dolana girebilecegini dusunuresen ote yandan Gerets'in Avrupa kulturu almasi dolayisiyla boyle bir ikili munasebete girmeyecegine kanaat getirirsen yanlis derim.Tipki ornekte verdigim gibi.

Bir baska yanlis da gerdege baskasinin goluyle girmek meselesi, ne yani Tuncay baska takimda mi oynuyor hepsi fenerin sevincine huznune ortak olmali, kimin ne gol attiginn ne onemi var, Sabri o zaman neden Umit gibi seviniyor kulagini felan gosteriyor, Tuncay ayrica ozur diledi ve bence hata da etti cunku o isi Turkiye'de kimse yapmiyor ve herkesin yanina yaptigi kar kaliyor.

PS: bu arada baska topicte Smokey ile ilgili yaziyi gordum ve basin sagolsun diyeyim bu firsattan istifade.Insanin evinde 15 yil duran bir tablo dahi yer tutar yoklugu sasirtir, iletisim saglayabildigin bir seyler paylastigin bir canliyi yitirmek uzuntu verici olsa gerek.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben de aslinda Tuncay'in boyle bir $ey dedigine pek inanmiyorum. Ikincisi Tuncay kulagini gostermi$ burnunu gostermi$ onemli degildi. Bunu problem yapan kendi oldu. Yapti sonra ozur dilemeye kalkti. Halbuki bu sacmaligi MU macinda da yapmi$ boyunun olcusunu almi$ti. Gerets'in Tuncay'a kufur etmesi icin hicbir sebeb olmadigini anlamak istemeyen anlamaz. Bunu Alaatin Metin hic anlamaz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

valla ben Almanyada yasiyorum ama burda öyle ana avrat küfretmeler Türkiyedeki gibi yok...Ama eskiden cocuklar arasinda "Mutterficker" yani "anasini s... " diye bir küfür geciyor...
Ama Tuncay almanyadan türkiyeye mi geldi bilmiyorum

herkese selamlar
Post Reply