2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Cok guzel bir macti, kiran kirana.GS resmen yenmek icin gelmis ve bunu son dakikaya kadar da yansittilar.Belli ki Kupa stratejisinden ziyade hangimiz daha ustunuz olayina girmis olay.Bana sorarsaniz GS bariz daha ustundu.

Alex'in o golunu 1000 tane hakemden 999 tanesi vermez.Ama buz gibi gol.

Iki kelime Hasan Sas icin ayrimak lazim, kesinlikle sinir hastasi veya azili Fenerbahce dusmani.O kulubedeki hali neydi oyle.Agzinda salyalar cikiyordu.Her turlu provokasyonu da yapti o kornerlerde.

Bunun disinda oyuncular inanilmaz mucadele ettiler ama bir o kadar da centilmence hareket ettiler.

Selamlar
Savas
Fener sasirtici sekilde defansif oynadi, cidden kazanabilirdi GS bu maci, ama olmadi. Fener bastirdigi anlarda gol bulmasini bildi,.
Last edited by Tolga Girici on Wed Mar 08, 2006 11:29 pm, edited 1 time in total.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Gerets'in bu kadar gec adam degistirmesi cok yalnisdi. Aykut'un yedigi 2. golde buyuk hatasi vardi, ama cok iyi de 2-3 top cikardi. Biliyorum burda Ayhan'i tutan cok var, ama benim kanaatimce 2. golu atamamizin en buyuk sebebi oydu. Baskili oynuyoruz, bir de gol atmisiz, sen 2. gol icin bastirmaya devam edecegine, ayagina gelen her topa basti ve klasik olarak geriye oynadi. Bu adamin futbol bilgisini geldigi gunden beri anlamis degilim. Bir de Ozan kardesin Alex'in sayilmayan golu icin yorumuna bir cevap vermek isterim. Maalesef bal gibi goldu, dogrudur, kaleci degaj yaparken onunu kesemezsin ya da engelleyemezsin, ancak kaleci topu elinden cikardigi anda top oyunda sayilir. Taban sokmadigin surece de, Alex'in yaptigi gibi, mudahele edebilirsin. Ayni golu (Hatilrayanlar icin) Taffarel, 6-7 sene once Sampiyonlar Ligi on elemelerinde,ikinci macda, Sami Yen'de son dakikalarda adini hatirlamadigim bir takimdan yemis, durum 2-2 olmus ve odumuzu kopartmisdi.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bizim orta saha cok iyi basti. Özellikle Hasan, Ayhan, Volkan ve Sabri kisaca tum deliler muthis yurekten oynadilar. Ama cok bilincssizce geldik. Ayaga iyi oynayan bir takim FB'i gol delisi yapar. Fb benim gördugum en kötu takimlardan biri. Adeta 70'lerin topunu oynuyorlar. Bu futbolla anncak Turkiye liginde Caykur'u 1-0 yenip kafada raki kadehi caddede davul zurna esliginde gerdan kirip galibiyet kutlarlar. Edirne ötesi en dandik en kötu takim hatta Dinamo Tiran bile eler bunlari. Ama bu zaten onlarin sorunu degil, TR liginde sampiyonluk tek hedefleri oldugu icin kötu futbolu ve Daum'u dert etmiyorlar.

Necati sahada varmiydi yokmuydu belli degil. Hakan bir tek golde vardi ancak en önemli sorun Mert'in dedigi gibi bilincli ve yerden varyasyonlarla FB kalesine inemiyismiz oldu. Ikinci mac rahatlikla eleriz hic suphem yok.
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Iki kelime Hasan Sas icin ayrimak lazim, kesinlikle sinir hastasi veya azili Fenerbahce dusmani.O kulubedeki hali neydi oyle.Agzinda salyalar cikiyordu.Her turlu provokasyonu da yapti o kornerlerde.

Savascigim, gozunu seveyim, Hasan'in bi kadar hirsli ve cilgin oynadigini ilk defa gormuyorsun herhalde, tabii ki karsi taraftara antipatik gelir, ama mac boyunca cocukda da ana avrat birakmadiniz. Sami Yen'deki mac, sonlara dogru berabere gitse, sizinkiler de ayni zaman gecirme taktiklerine bas vurmayacak mi. Ama ne kufur etmeye, ne de basindan assagi pet siseler yagdirmaya sebep degil. Maalesef, ayni sey Sami Yen'de de olacak, 1-2 hayvan kufure baslar, mac havasiyla herkes de koro olarak, cok centilmen kufur etmez FB taraftari gibi, "hepiniz O....u C.....uz" devam eder.
Ahmet Emre Nazli

Post by Ahmet Emre Nazli »

Mustafa Dogan wrote:Hasana korner attırmıyor ibneler bir türlü...

Orhan sakatlandı galiba.. İnşallah çıkmak zorunda kalmaz..
Beyler Kapatın Forumu Bir İki Gün

Kapıya da şey yazın
"Yeni kurulmuş bir forumuz; bu işi de pek bilmiyoruz. Bakıma aldık siteyi, temizlik var."
ya da boşverin
bunu ilk antu yaptı. artık bi esprisi yok :D
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yucel F Genc wrote:Iki kelime Hasan Sas icin ayrimak lazim, kesinlikle sinir hastasi veya azili Fenerbahce dusmani.O kulubedeki hali neydi oyle.Agzinda salyalar cikiyordu.Her turlu provokasyonu da yapti o kornerlerde.

Savascigim, gozunu seveyim, Hasan'in bi kadar hirsli ve cilgin oynadigini ilk defa gormuyorsun herhalde, tabii ki karsi taraftara antipatik gelir, ama mac boyunca cocukda da ana avrat birakmadiniz. Sami Yen'deki mac, sonlara dogru berabere gitse, sizinkiler de ayni zaman gecirme taktiklerine bas vurmayacak mi. Ama ne kufur etmeye, ne de basindan assagi pet siseler yagdirmaya sebep degil. Maalesef, ayni sey Sami Yen'de de olacak, 1-2 hayvan kufure baslar, mac havasiyla herkes de koro olarak, cok centilmen kufur etmez FB taraftari gibi, "hepiniz O....u C.....uz" devam eder.

Valla acikcasi soylemek gerekirse amac vakit gecirmek degildi ki genel olarak GS'da takdir ettigim bu geceki olaydi.Yenmek istediler, sizi yenecegiz diye geldiler yeneceklerdi de nerdeyse.

Hasan sahanin en iyisi ama en kotlu niyetlisiydi.Vakit gecrimek amaciyla yapmadi belki saha kapama olur felan diye zarf atti olmadi.Benim esas zaten elestirdigim kulubedeki haliyid iyi onu 4.hakem attirmadi.

Selamlar
Savas
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Daum Anelka'yi oynatmadilar diye hakemlere mesaj yolluyor... ya ofsayt diye dudukle durdurulmus yada kendisine yapilan fauller verilmemis... bu tip dudukler mac icinde dengesizce calinmis...

Gerets'de uzun toplarla yapilan kombinasyonlarin saha kosullarinin ortaya cikardigi bir sonuc oldugunu soyledi - yani Gerets takima soylemis uzun top yapin bu saha da diye... yanlis...

Aykut'un oynamasi icin lig basinda alinan bir prensip oldugunu ve kupa maclarinda onun oynayacagini soyledi... FB ile oynuyoruz diye bu prensipten vaz gecmemesi bence guzel... Aykut'un ikinci gol de cok degil az hatasi vardi ama kazandigi tecrube GS icin uzun donem de cok daha onemli...

Roportaji yapan adam Daum'un elini siktiniz mi diye sordu??? Gerets'de gorustuk konustuk aramiz iyi dedi - hatta siz istiyorsaniz opusuruz de ama fazlasi olmaz dedi...

Erman'da hemen atlati - fazlasi nedir ki diye sordu... bu adam da bir sapiklik var....
Last edited by Mert Tokman on Wed Mar 08, 2006 11:45 pm, edited 2 times in total.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Strese gerek yoook!
Biz bu takımı eleriz..
Geretsin hemde böyle bir maçta fantezi yapıp Aykutu oynatması hem sinirlerimi bozdu hemde hoşuma gitti :)
Birde oyuncu değişikliği konusunda neden zamanında müdahil olmadı anlamadım.
Oyuncu değişikliğini nerdeyse bir sonraki maça biırakmış gibiydi, sanki iki maçı ard arda 180 dakka şeklinde oynayacaz..
Neyse, esas kötü olan fenerin maç kazanmış olması, ne güzel bir seri yakalamış gidiyorlardı. İnşallah Trabzonu yeneriz bu moral bozukluğuyla :)
Küfreden aşşağılıklar içinde bahane bulmuşlar: Hasan tahrik etti!!
Ya tamam küfrediyorsunuz, en doğalda hakkınız ama bari etmiyoruz demeyin , edince suçu başkasına atmayın 'sons of it' sürüsü :)
Meczup
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu arada felaket kufredildi stadta. Ama öyle böyle degil. Yabanci maddeler yagdi korkunc göruntuler futbol adina utanilacak bir durum. Besiktas macinda da oldu aynisi. FB stadinda alistigimiz göruntuler seneler önce GS'li futbolcular soyunma odalarinda saldiriya ugruyorlardi simdi oralar biraz daha duzelmis aradaki tek fark bu.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Iki takimda guzel mucadele etti, Fener 'i tebrik ederiz. Sonuc kendi avantajlarina oldu. Sansyerinde olsa macida alirdi takim. Geretz 'in Aykut secimini alkisliyorum, oyunculara psikolojik guven veren bir hoca. Kupayi Aykut kalede olarak alirsak, gelecek 10 senenin kalecisini kazanir.

Fenerli oyuncularda tedirginlik var. Buyuk futbolculari var ama , takim oyunu yok. Kupa macinin rovansini , vede lig macinda yenmeye yakin takim Galatasaray. En buyuk artimizda gencler vede kazanma hirsi, ruhu.
Kemal Bakircioglu
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

daum anlasilan mac sonrasi basin toplantisi hakeme yuklenmeyi taa mactan once kafasina koymus. soylediginin yuzde yuz aksine anelka'nin birisi fenerbahcenin ilk golu olmak uzere ofsayt olup da ofsayt verilmeyen iki tane pozisyonu var. golde, appiah orta yapiyor, direk pas vermiyor, ve anelka aktif alanda. dahasi aktif alandan kacmiyor da, once topa hareketleniyor, sonra topun kendinden uzak dusecegini anlayinca rebound icin pozisyon aliyor. ikinci ofsayt pozisyonunda Song topu sektirmedi de hakemi de kurtarmis oldu.

isin ironik tarafi, bir dakika sonra kalemize gol olarak donen, cok net ofsayt olmadigi halde ofsayt diye kesilen bir pozisyonumuz var. umit karan ceza sahasinda topla bulusuyor ve onu acik.

hakem maci iyi yonetti ama, sari kartlarinda pek adil davranmadi. onder biri ilk yarida ayhani cekmesi, biri ikinci yarida umit karanin (sanirim) ayagina basmasi olarak sari kartlik iki hareket yapti. ikisinde de sariyi gormedigi gibi, ilkinde niye bilinmez hakan sukur sariyi gordu. (eger siddetli itirazdan gosterdiyse burada, lutfen macin sonlarina dogru ayhan-anelka mucadelesinde ayhanin kendini yere attiktan sonra, hakem gs lehine faul calinca alexin hakemin gozu onunde yaptigi hareketlere bakin.) sabrinin sari kartinin da agir oldugunu dusunuyorum. appiahin da macin basinda ayhanin gogsune tekme atmasi sari kart olmaliydi. gs adina da, ayhanin anelkayla olan pozisyonunda kendini atmasi sari kart ve gs aleyhine atis olmaliydi.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

İkinci golde Aykutun bariz hatası var, seyretti topu, göremiyorum dedi golü yedikten sonrada. Be evladım o mesafeden topu sol tarafına atacak değil heralde, bariz belli sağına gelecek, uyumasana!
Aykutu kazanacaksak elenmeye razıyım!
Meczup
Yucel F Genc

Post by Yucel F Genc »

Daha once Ozan'in da faul dedigi Alexin aykut'dan topu alip gol attigi pozisyon icin, ben "Hayir Ozan haksizsin, gol nizamidir" demistim. simdi ogrendim ki kural degismis, onun icin ozur Ozan, sen hakliymissin.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mustafa Dogan wrote:Ya tamam küfrediyorsunuz, en doğalda hakkınız ama bari etmiyoruz demeyin , edince suçu başkasına atmayın 'sons of it' sürüsü :)
Mustafa belki kulaginla duyunca gozunle gorunce filan etkileniyorsun bu kufurlerden ama burada yani bu forumda toplananlar sebeb ne olursa olsun bu seviyeye du$mekten cekinen ki$iler. Sen bakiyorum bu sInIrlarI elinde olmadan zorlamaya ba$ladin. Rica etsem yazini asmadan once bir daha okusan. Edepsizi edepsizlikle degil kendi edebinle terbiye edeceksin derler eskiler. Degilse kufur edene kufur etmeyi herkez yapar. Marifet o degil. Burasi antu degil antu olmasini da istemedigini saniyorum. Anlayi$la kar$ilayacagindan eminim. Ozel de yazabilirdim ama senin giyabinda olaki ona ses cikarmiyorlar diye cesaret alacaklarda bilsinler istedim. Buradaki ahenge uyman gerekiyor ve rica ediyorum.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Mar 09, 2006 1:52 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aykut ne yapsin. Boyle topa vurup frikik atacak adam yok ki GS oturup cali4sin dersine. Olacak o kadar. Bir de Alex icin baraj kurulmasinin bir anlami yok. bir i$e yaradigi yok ki. Ustellik kaleci topu goremiyor ve gordugunde de i$ i$ten gecmi4 oluyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Mar 09, 2006 1:08 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply