2006 Fortis Kupasi BJK'in

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Herkes tutturmus Tuncay'dir gidiyor, hic kimse de cikip Umit Karan ile beraberinde diger 2-3 futbolcunun yaptigini konusmuyor ki bence anormal bir hareket degil.Tuncay'da aynisini donup GS'in tribunlerine yapti.Kisasa kisas hos degil ama eger bunun disinda Tuncay edepsiz bir hareket yaptiysa o baska, TV'den gorulen sadece iki kulagini gosterdi, bunun disinda hakarete varacak hareket yapti mi? Maca gidenler bir zahmet bilgilendirsin.

Selamlar
Savas
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Maçı Lig Tv'den izleyenler Rıdvanın yorumları konusunda bişeyler söyleyebilirse iyi olur.. Biraz fanatikleşmiş galiba..
Meczup
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Herkes tutturmus Tuncay'dir gidiyor, hic kimse de cikip Umit Karan ile beraberinde diger 2-3 futbolcunun yaptigini konusmuyor ki bence anormal bir hareket degil.Tuncay'da aynisini donup GS'in tribunlerine yapti.Kisasa kisas hos degil ama eger bunun disinda Tuncay edepsiz bir hareket yaptiysa o baska, TV'den gorulen sadece iki kulagini gosterdi, bunun disinda hakarete varacak hareket yapti mi? Maca gidenler bir zahmet bilgilendirsin.

Selamlar
Savas
Benim gordugum kadariyla Tuncay'in yaptigiyla Umit'in yaptigi benzer hareketler. Ikisinin de ceza almasina gerek yok. Taraftar da tahrik olmayiversin. Ayhan'in yaptigi hareket cekmek farkli bir olay.

Ayrica Galatasaryli oyuncularin gol sevinci disinda FB taraftarini tahrik edecek bir sey yaptigini dusunmuyorum. FB taraftarinin "hepiniz o.c sunuz" diye bagirdigi pozisyonda ORhan Ak'in koluna tekme atildi, formasi yirtildi. Sari kartlik bir hareket. "p. hasan" diye bagirdiklari anda da Hasan sas'in kafasina cisim denk gelmisti, korner atarken. Hasan gayet hakli olarak hakeme sikayet etti. Ayhan'in hakemi aldattigi pozisyon disinda taraftarin olumsuz tepkisinde hakli oldugu bir sey olmadi. FB stadinda adet olmus, hakem Fenerbahce aleyhine bir karar verdigi anda hakli bile olsa yuhalaniyor.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Mustafa Dogan wrote:Buyrun gülün...

Aziz Yıldırım: Stad büyüdü, küfürü kontrol etmek kolay değil

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, ''Taraftarınız artık sizi dinlemiyor mu?'' şeklindeki soruya yanıt
veren Yıldırım, ''Küçük yerleri idare etmek ve küçük yerlerdeki insanları
bir yerlere kanalize etmek kolay. Ama stat büyüdü, artık 50-52 bin kişi
oldu. Hep söyledikleri gibi (Aziz Yıldırım'ın kuş uçsa haberi olur) diye
bir şey yok'' diye konuştu.
Aziz amcamın verdiği cevap çok dahice.Mevdiven bahanesi gibi dahiyane bir bahane bulmuş.

O mevdivenler yok mu o mevdivenler.
:lol: :lol:

Aziz ağanın mantığından hareket edecek olursak, bundan sonra stat büyük olduğuna göre FB stadında küfür eksik olmayacak. Küfürü önlemek için fb stadını tekrar ufaltmak lazım :lol:
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Federasyon Galatasaray'dan savunma istedi...

Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), ''Küfre hayır'' kampanyası başlattığı Samsunspor maçıyla ilgili olarak, Galatasaray Kulübü'nden savunma istedi.
Sarı-kırmızılı kulüpten alınan bilgiye göre federasyon, maçın gözlemcisinin ''Söz konusu maçta 60. dakikada taraftarların 3 kez küfür ettiği ve 87. dakikada sahaya bir pet şişe atıldığı'' şeklindeki raporu üzerine, Galatasaray Kulübü'nden rapor istedi.
Kulüp de bunun üzerine PFDK'ya savunmasını gönderdi.
Galatasaray ile Samsunspor arasında geçtiğimiz hafta sonunda Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan maçta, sarı-kırmızılı taraftarlar ''Küfre hayır'' kampanyası başlatmış ve bütün tribünlerde buna yönelik pankartlar açmışlardı.
Kaynak: Azizin yalakası MİLLİYET

3 kez küfredilip sahaya bir adet pet şişe atılmış? Gelde lanet etme! Bakalım dün akşam muz cumhuriyeti mensublarının havlamalarına savunma istenecek mi?
Meczup
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Savas Macun wrote:Herkes tutturmus Tuncay'dir gidiyor, hic kimse de cikip Umit Karan ile beraberinde diger 2-3 futbolcunun yaptigini konusmuyor ki bence anormal bir hareket degil.Tuncay'da aynisini donup GS'in tribunlerine yapti.Kisasa kisas hos degil ama eger bunun disinda Tuncay edepsiz bir hareket yaptiysa o baska, TV'den gorulen sadece iki kulagini gosterdi, bunun disinda hakarete varacak hareket yapti mi? Maca gidenler bir zahmet bilgilendirsin.

Selamlar
Savas

Bu sene Galatasaray icin kafa tutan taraftar, yonetim yok, mucadeleyi her sekilde futbolcular tasiyor. Umit'in hareketi tribundekilerin moralini bozuyor bir anlami var, Tuncayinki ozentilik. Ikiside guzel, renk kazandirmislar.
Kemal Bakircioglu
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Rıdvanla ilgili kıymetli fikirlerinize başvurmuştuk ama Lig TV izleyen pek kimse yok galiba, yada Rıdvan kimsenin dikkatini çekmedi! Neyseki birisi
Rıdvanın kırdığı potları ve saçmalıklarını farkedip gazetesindeki köşesinde yazmış:

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?ex ... d=4&wid=35

Gökmen Özdemir.. Bence kaliteli bir yazar, Levent Tüzemen'lerin, İsmet Tongo'ların Galatasaraylı yazar geçindiği bir dönemde bu genç çöldeki vaha gibi, dürüst cesaretli ve zeki..
Mustafa Dogan wrote:Maçı Lig Tv'den izleyenler Rıdvanın yorumları konusunda bişeyler söyleyebilirse iyi olur.. Biraz fanatikleşmiş galiba..
Meczup
Emir Argun

Re: Gerets'in oyunu

Post by Emir Argun »

Ozancigim,

Bende senin gibi dusundugum icin pesini birakmadim ve yonetimden insanlara sordum. Mondi'de form dusuklugu oldugu dogru, Mondi'nin kulaginin cekilmesi gerektigi de dogru ama mac yanlisti. Kupada turu gececegimize zaten kesin gozuyle bakiyorum ama bugun bos yere Fener'e lig icin moral verilmesinin hic anlami yoktu ozellikle de liderligi ele gecirmisken.

Buna ragmen overall dusundugumuzde Gerets'i begeniyorum ve basarili buluyorum.

Ozan Ersoy wrote:
Emir Argun wrote:Yakin kaynaklardan aldigim bilgiye gore kupa maclarinda Aykut oynayacak lafi tamamen Gerets'in olayi ortbas etmesi icin uydurdugu bir laf.

Mondi'nin esas kesilmesinin sebebi Samsun macinda yedigi 2 uyduruk gol ve bu gollerin sonundaki vurdumduymaz hali. Yani Gerets bir ders vermek istedi.. yine de bu Fenerbahce maci olmamaliydi bence.
Buyrun iste. Bu iste bir gariplik oldugu belli. Tam Fener macindan once boyle bir aciklama yapildi, kimse beklemiyordu. Madem Aykut'a boyle bir soz verildiydi, neden daha once duymadik bunu?

Ozan Ersoy
Bonum vinum laetificat cor hominis
Emir Argun

Post by Emir Argun »

Bu arada mactaydim ve 2 tarafta olabildigince kufur etti, hatta bizim tarafla fenerlilerin arasinda koltuk alisverisi de yapildi. Buna ragmen ortalamaya bakarsak cok siddet ve kufur iceren bir mac degildi. Bizim taraftar cok motiveydi, ve olanca gucuyle herkes bagirdi.

Yeni haliyle fb stadina ilk defa gittim, sahadakiler icin baya gosterisli duruyor, fakat akustik olarak cok iyi degil bence, tezahuratlar dagiliyor.

Tuncay'in yaptigi hareket hemen onumuzde oldu, Umit'inkini goremedim TV'den de seyretmedim ama ikisi de bence hos degil... Ozellikle 2 hafta once Diyarbakir'daki Konya macinda Bebbe'yi kiskirtti diye saha icinde pataklayanlari dusununce.. Tuncay; Konya formasiyla Diyarbakir'da o hareketi yapmis olsaydi linc olmustu herhalde...

Selamlar
Savas
Bonum vinum laetificat cor hominis
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Rıdvan Dilmen'e büyük tepki!

Galatasaraylı taraftarların, Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Rıdvan Dilmen ile yıldızı bir türlü barışmıyor. LİG TV'de Fenerbahçe-Galatasaray derbisini yorumlayan Dilmen'in taraflı bir tutum sergilediğini düşünen taraftarlar, internetteki forumlarda tepki gösteriyorlar. NTV'de yayınlanan Tromsö maçında da kızdıkları Rıdvan Dilmen'in bir daha Galatasaray maçlarını yorumlamasını istemeyen sarı-kırmızılı taraftarlar, istekleri gerçekleşmezse LİG TV üyeliklerini iptal ettirmeyi düşünüyorlar.

Kaynak: Sabah

Bu spor basını taraftar forumlarını dikkatle takip ediyor galiba... Evet Rıdvana tepkiliyiz, GS maçlarını yorumlamasın :) Maç aralarında da küfretmesin....
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunlar uydurma haberler. Ridvan Dilmen GS maclarini son zamanlarda yorumlamiyordu zaten. Onun yerine Hakan Unsal var. FB macinida FB maci diye orada idi herhalde. TV $irketleri o veya bu $oyle istedi diye adam cali$tiracak degil. Ben Ridvan'i severim. Futbolu da bilir ve yorumlari da iyidir. FB sempatisi olacaktir onca sene ekmek yedi yahu FB'den olmasin mi. Gerci normal olarak bu i$ takim filan tutulmadan gonul hatir dinlenmeden gordugunu yorumayarak yapilmali. Ama Turkiye de hangi i$ olmasi gibi yapilmakta. O yuzden geciniz. Bir kac vela deli vela akilli di$inda Ridvan'a cephe alacak olanlarin sayisi fazla olmamali GS'da ama malesef emin degilim. Ridvan da artik FB gozlugu ile yorum yapmamasi gerektiginin farkina varsa iyi olur. Boyle sacma sapan adamlarin diline du$memeli gazetelerde konu olup.

Yalniz GS filan bir du$manligi oldugu kulleyen yalan ve iftira. Ridvan gibi bir futbolseverden boyle $eyleri asla beklemem $ahsen. Evet belki o gun kurallari bilemeyerek gaf yapmi$. Olabilir hakemlige soyunmadigi muddetce yanilmasi onemli degil. Yaptigi hatalari duzeltebiliyorsa ne mutlu ona. Zaten bu gol konusunda yanli$ biliyormu$um ozur dilerim filan demi$. Daha ne desin.
Last edited by Cengiz Akgun on Sat Mar 11, 2006 12:34 am, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Valla Rıdvanı bende severdim.. Ama bu maçtaki yorumlarını, tavırlarını duyunca hakkındaki düşüncelerim değişmeye başladı. Bende GS'ye bir düşmanlığı yoktur iyi çocuktur diye düşünüyordum, hala iyi biri olduğunu düşünüyorum ama tromsö maçının devre arasında söylediklerini duyduktan sonra hala aynı şekilde düşünmek saflık olurdu ve ben artık öyle düşünmüyorum...
Rıdvanın eleştirilme sebebi sadece Alexin sayılmayan golüyle alakalı değil. O hataya düşüp özür dileyen başkalarıda var. Önemli olan diğer pozisyonlardaki tavrı! Şu yazıda anlatıldığı gibi:

http://www.vatanim.com.tr/root.vatan?ex ... d=4&wid=35

maçları fb tv de yorumlamadığına göre, 'burası ekmek yediğim kluptü' diye düşünmesi meslek ahlakına pek uygun düşmez heralde.
Cengiz Akgun wrote: Yalniz GS filan bir du$manligi oldugu kulleyen yalan ve iftira. Ridvan gibi bir futbolseverden boyle $eyleri asla beklemem $ahsen. Evet belki o gun kurallari bilemeyerek gaf yapmi$. Olabilir hakemlige soyunmadigi muddetce yanilmasi onemli degil. Yaptigi hatalari duzeltebiliyorsa ne mutlu ona. Zaten bu gol konusunda yanli$ biliyormu$um ozur dilerim filan demi$. Daha ne desin.
Meczup
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Biz bo$una mi Orhan Ayhan'i vaktiyle bu i$i en ala yapan halit Kivanc'i takdir ediyoruz ve hala Orhan Ayhan'i dinliyoruz. Ben hala Halit Kivanc'in hangi takimi tuttugunu bilmem. Cocuklugumdan beri mac anlatti. Ayni $ekilde Orhan Ayhan da oyle. Son zamanlarda BJK'lidir filan dediler. Hic fark etmez. Birakinda bunlarla Ridvan Dilmen arasinda biraz fark olsun. Ama Hincal Uluc ve Gokmen Ozdenak filan orta iken Ridvan taraflidir diyerek hir cikarmanin bir manasi olmamali bana kalirsa.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mustafa Dogan

Post by Mustafa Dogan »

Halit Kıvançı FB kongresinde oy verirken gördüm...İpucu olsun :)
İnternetten TRT'yi dinlemeyi bi türlü beceremedim kalaslara talim ediyoruz.. Hele burda Orhan Ayhan reklamlarını gördükçe daha bir çekici gelmeye başladı :)
Rıdvan yazı yazarken istediği kadar taraflı olsun, kimse okumak zorunda değil, fener tv de iş yapıyorsada istediği kadar taraflı olsun, ama maçı sadece fenerliler için yorumlamıyorsa fb-gs maçında bu derece taraflı olmasın bence... Sevenlerinin adeti azalır :) Benimkisi sadece hayal kırıklığı, çok ümitliydim Rıdvandan çooook...
Cengiz Akgun wrote:Biz bo$una mi Orhan Ayhan'i vaktiyle bu i$i en ala yapan halit Kivanc'i takdir ediyoruz ve hala Orhan Ayhan'i dinliyoruz. Ben hala Halit Kivanc'in hangi takimi tuttugunu bilmem. Cocuklugumdan beri mac anlatti. Ayni $ekilde Orhan Ayhan da oyle. Son zamanlarda BJK'lidir filan dediler. Hic fark etmez. Birakinda bunlarla Ridvan Dilmen arasinda biraz fark olsun. Ama Hincal Uluc ve Gokmen Ozdenak filan orta iken Ridvan taraflidir diyerek hir cikarmanin bir manasi olmamali bana kalirsa.
Meczup
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Rıdvan, dun aksam NTV'deki 100'de 100 futbol isimli programda, Alex'in pozisyonu ile ilgili yaptigi yorum hakkinda acikca ozur diledi.

Ridvan, mac sirasinda 2 hakem ile ve ayrica eski hakemlerden yorumcu Ahmet Cakar ile cep telefonunundan gorustugunu (hangi arada gorusmusse), onlarin da ilk bakista bu pozisyona gol dediklerini, ancak Ahmet Cakar'in daha sonra kendisini arayarak "kuralin degismis oldugunu soyledigini" iletti.

Ridvan'in tarafli yorum yaptigi iddialari konusunda ciddi olarak sıkıntılı oldugunu gozledim. Sanki NTV de onu dengelemek icin yayina Tanju Colak'i ikinci adam olarak surmus gibiydi.

Selcuk Yula ve Gurcan Bilgic gibi "bilmeden atlayanlar" da acaba ozur dilerler mi diye beklememiz yersiz olur mu acaba ?
Post Reply