31. Hafta: FB-GS 4-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Azıcık araştıran herkes fenerlilerin cumartesi günü için ne tür pislikler planladıklarını öğrenebilir.

Taraftarların başına kötü şeyler gelecek, o kesin!

Beni esas düşündüren futbolcular! Koridorlarda rahat vermeyecekler, ısındırmayacaklar, en galiz küfürler (Hopörlör yardımıyla) uzun uzun bağırtılacak, para çakmak telefon ne bulurlarsa fırlatacaklar! Hasan Şaşın kel kafasında kırmızı çizgiler görürsek kaç kişi şaşırır?

Bu maçı kazanamazlarsa kelimenin tam manasıyla tükeneceklerini, sadece şampiyonluğu değil, bir çok şeyi kaybedeceklerini, rezil rüsva olacaklarını biliyorlar!

Maçı kazanmalarını sağlayacak her tür pisliği hiç tereddüt etmeden yapacaklar. Kaybedecekleri ne varki? Maçı kaybederlerse zaten kabir azabı çekecekler. Çirkeflikle kazanırlarsa en fazla 2 maç ceza alırlarki o da zor, taş çatlasa 1 maç! Değer mi? Fazlasıyla değer...

Koridorda Hasan Şaşı dövseler, ispatlayabilir misiniz? Ligtv hakkı olan röpörtajları yapamıyor, İlhan Ekşioğlu adlı yönetici bozuntusundan küfürler yiyip sineye çekiyor!

Şampiyonlar ligi maçına gelmemek için binnaz yapan, devlet garantisi isteyen bir italyan takımı gibi davransak yeridir!

Küfür falan hiç önemli değil. Yeterki futbolculara fiziksel taciz olmasın. Dün akşam Telegolde Vali baya sert ve ciddi görünüyordu, bu konuda bişeyler yapmaya kararlı görünüyor.

Bu konuda kamuoyu oluşturmak lazım ama nasıl?

Beğenmediğimiz Hıncaldan başka bunu gündeme taşıyabilecek bir yazar bile yok!

İşimiz zor!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Florya Günlüğü: 17 Nisan 2006 Pazartesi

Turkcell Süper Lig'in 30. haftasında Çaykur Rizespor'u 4-2 mağlup eden Galatasaray çalışmalarını ara vermeden sürdürdü.

Teknik ekibimiz Erik Gerets, Reinhard Stumpf, Erdal Keser ve Nezih A. Boloğlu yönetiminde güneşli havada merkez sahamızda saat 10.30’da basına açık olarak yapılan günün tek antrenmanına ısınma koşusu ile başlayan oyuncularımız, ısınma evresini açma-germe (esneklik) çalışmalarıyla tamamladı.

Çaykur Rizespor ile oynadığımız maçın kadrosunda bulunan oyuncularımız, 2x15 dakika koşu ve açma-germe çalışmalarından oluşan rejenerasyon antrenmanını bitirdikten sonra, masaj ve sauna seanslarıyla maç ertesi programlarını tamamlamak üzere merkez binamıza geçti.

Sağlık ekibimiz, Hakan Şükür’ün maç sırasında başlayan şiddetli ağrı şikayeti nedeniyle, bugün bir MR incelemesi yapılmasını uygun gördü. Yapılan incelemede sol uyluk ön adalesinde zorlanma tespit edilen kaptanın dün gece maçtan sonra başlatılan yoğun tedavi programı bu sabah sağlık merkezimizde sürdürüldü.

Bugün öğlen saatlerinde sağlık kurulumuz ortopedistlerinin yaptıkları konsültasyon sonucunda, dün gece sakatlanarak sahayı terk etmek zorunda kalan Rigobert Song’un dizindeki sakatlığa cerrahi müdahale yapılmasını gerektirecek bir durum olmadığı belirlendi. Sağlık ekibimiz, oyuncumuz için yoğun bir tedavi programı hazırlayarak uygulamaya başladı.

Maçta aldığı darbe sonucu ayak bileği şişen ve buna bağrı ağrı şikayeti olan Necati Ateş de sağlık merkezimizde tedavi ediliyor.

Maçta aldığı bir darbe sonucu burnunda oluşan kanamaya karşın, saha kenarında yapılan tedavisinin ardından oyuna devam eden Stjepan Tomas ve soğuk algınlığı bulguları olan Hasan Şaş ise bu gün tesislerimizde tedbir amacıyla dinlendirildiler.

Soğuk alıngınlığı olan oyuncumuz Faryd Aly Mondragon isedün gece maçtan sonra kendisine uygulanan serum tedavisinin ardından bu sabah yapılan rejenerasyon antrenmanına katıldı.

Maç kadromuzda yer almayan ya da maçta kısa süre forma giyen oyuncularımız,antrenmanın ana bölümünde önce patlayıcı kuvvet-çıkış çalışması, sonra kalecilerin de katıldığı bir dar alan çalışması yaptılar.

65 dakika süren antrenman, soğuma koşusu ve açma-germe çalışmaları ile tamamlandıktan sonra, oyuncularımız öğle yemeğine hazırlanmak üzere merkez binamıza geçtiler.

Durumunda iyileşme gözlenen Orhan Ak, bugün kondisyoner Cevat Güler ile sahada çalışmaya başladı. Tedavisinde ilerleme kaydedilen Yalçın Ayhan, fizyoterapist Cumhur Erol ile sahada çalışırken, Ümit Karan’ın tedavisi de fizyoterapistlerimiz tarafından sağlık merkezimizde sürdürülüyor.

Galatasaray yarını dinlenerek geçirecek ve 22 Nisan Cumartesi akşamı saat 19.00’da Fenerbahçe ile Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapacağı Turkcell Süper Ligi 31. hafta karşılaşmasının hazırlıklarına, Çarşamba sabahı basına kapalı olarak yapacağı tek antrenmanla devam edecek.

Ergün Penbe, bugün saat 14.30’da İstinye Carrefour mağazasında, “Unutulmaz Maçlar” ve “100 Yıllık Sevda” belgesel DVD’lerimizi imzalayacak.

Resmi Site
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Umarım beraberliği amaçlayarak gitmeyiz çünkü rakip kolay ya da zor farketmiyor, mutlaka gol yiyoruz ama yediğimizden fazlasını da atabiliyoruz.
Kadıköy'de beraberliğe oynarsak mutlaka gol yeriz, onun için bilinçli ve akıllıca bir oyunla, şuursuzca saldırmadan ama tamamen oyunu kendi sahamızda da kabul etmeden oynarsak istediğimiz sonucu alırız gibi geliyor.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Biliyorum foruma baska yerden alinti yapmak yasak. Eger Hasan Tezcan mesaji kaldirirsa ona da saygim var. Ama GS'i direk ilgilendiren bir macta, nerdeyse yari resmi FB sitesi olan antu'da direk suca tesvik ediyorlar insanlari. Ibret belgesi. Sayin Kalpakcioglu buraya uye. Mumkunse klubun ileri gelenlerine ileti versin su mesaji. Boyle spor olmaz olsun. Boyle futbol olmaz olsun! Bu ulkenin emniyetine meydan okuyan klup baskanlari da olmaz olsun. Ben tiksindim artik. Yasaklasinlar futbolu bir kac sene insanlarin akillari baslarina gelsin.
http://forum.antu.com/showthread.php?t=209673
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:
Yoksa kardeslik, gerilim azalmak gibi kavramlar once karsi tarafi suclamamaktan ve saygidan gecer.
Dalga mi geciyorsun, yoksa benim adim Savas bundan iyisini anlamam mi diyorsun.

Saygi istenmez kazanilir. Bu evrensel kurali bilmez misin? Bilmiyorsan Ingilizce'sini soyleyelim. "You cannot demand respect, you earn it".

Simdi biraz yuzunu kizartalim. Git simdi o nefret, kin, irin dolu forumunu oku da sizin taraftar denilen ruh hastalari neler yaziyor bir bak. Alenen cinayete tesvik var orada. Herhangi bir medeni ulkede bu teror sucudur. Hem de organize teror. Cezasi da cok agirdir. Illaki teror dini amacla yapilmiyor.

E tabii medya gazliyor bunu, anonscun kiskirtiyor, baskanin demec veriyor, federasyonun tarafli karar veriyor o yuzden degil mi?

Sizofren, paranoyak, bilmem ne ruh hastaliginin da elbet bir sebebi var. Kimi fizyolojik, kimi cocukken uvey babasindan dayak yemis. Ama eninde sonunda bunlar hastaneye kapatilip, tedavi ediliyor. Eger birisine zarar veriyorlarsa hapishaneye tikilip toplumdan men ediliyor. Yoksa yasa denen sey sebebi su bu diye ortaliga salmiyor.

Hadi savunun bakalim ruh hastalarini simdi.. GS lilari suclayin. Bak ben soyliyeyim.

"en azindan biz ingiliz oldurmeyecegiz." Nasil iyi degi mi, sen acarsin simdi bunu. GSliysa katli caizdir belki de.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kerem Tezic wrote:Biliyorum foruma baska yerden alinti yapmak yasak. Eger Hasan Tezcan mesaji kaldirirsa ona da saygim var. Ama GS'i direk ilgilendiren bir macta, nerdeyse yari resmi FB sitesi olan antu'da direk suca tesvik ediyorlar insanlari. Ibret belgesi. Sayin Kalpakcioglu buraya uye. Mumkunse klubun ileri gelenlerine ileti versin su mesaji. Boyle spor olmaz olsun. Boyle futbol olmaz olsun! Bu ulkenin emniyetine meydan okuyan klup baskanlari da olmaz olsun. Ben tiksindim artik. Yasaklasinlar futbolu bir kac sene insanlarin akillari baslarina gelsin.
http://forum.antu.com/showthread.php?t=209673
Iki kulubun de fanatik kesiminde bu psikoloji var. Yani "mazlumu oynama" psikolojisi. Sanki o gune kadar ezilen , haksizliga ugrayan, tribun terorune maruz kalan hep onlarmis gibi, "Yetti artik, bu sefer gosterecegiz onlara" diyorlar. Ama yukaridaki linkte yazanlar bambaska. Hele o ilk post.. Onun gibisini bugune kadar gormemistim. Yazik.. Umarim kimseye zarar gelmez.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Ozan Ersoy wrote:
Savas Macun wrote:
Yoksa kardeslik, gerilim azalmak gibi kavramlar once karsi tarafi suclamamaktan ve saygidan gecer.
Dalga mi geciyorsun, yoksa benim adim Savas bundan iyisini anlamam mi diyorsun.

Saygi istenmez kazanilir. Bu evrensel kurali bilmez misin? Bilmiyorsan Ingilizce'sini soyleyelim. "You cannot demand respect, you earn it".

Simdi biraz yuzunu kizartalim. Git simdi o nefret, kin, irin dolu forumunu oku da sizin taraftar denilen ruh hastalari neler yaziyor bir bak. Alenen cinayete tesvik var orada. Herhangi bir medeni ulkede bu teror sucudur. Hem de organize teror. Cezasi da cok agirdir. Illaki teror dini amacla yapilmiyor.

E tabii medya gazliyor bunu, anonscun kiskirtiyor, baskanin demec veriyor, federasyonun tarafli karar veriyor o yuzden degil mi?

Sizofren, paranoyak, bilmem ne ruh hastaliginin da elbet bir sebebi var. Kimi fizyolojik, kimi cocukken uvey babasindan dayak yemis. Ama eninde sonunda bunlar hastaneye kapatilip, tedavi ediliyor. Eger birisine zarar veriyorlarsa hapishaneye tikilip toplumdan men ediliyor. Yoksa yasa denen sey sebebi su bu diye ortaliga salmiyor.

Hadi savunun bakalim ruh hastalarini simdi.. GS lilari suclayin. Bak ben soyliyeyim.

"en azindan biz ingiliz oldurmeyecegiz." Nasil iyi degi mi, sen acarsin simdi bunu. GSliysa katli caizdir belki de.

Ozan Ersoy
Elma ile Armut karismis gene.

Nasil ki ben sen ve senin gibileri, holiganlarin veya katil ruhlu insanlarin yaptiklarindan dolayi sectigin takimi, inandigin camianin felsefesini potansiyel ruh hastasi veya abused gormuyorsam, nasil ki ben SS stadinda yapilanlari Hitler'in Almanyasinda yapilanlarla bir tutan sakat dusuncleri insanlarla seni ve senin gibileri bir tutmuyorsam seninde senin ve senin gibi karsi dusuncede olan cogunlugu bir tutmaya hakkin yok.

Anons, demecti, federasyondu onlara da gireriz elbet, onlar detay mevzular.

Yolda yururken karsimdan gelen insana selam veya yol verdigimde, bu tanimadigim insanin benim saygimi kazandiracak daha once hic bir sey yapmadigini soylememe gerek yok, ama toplumda karsilikli saygidan baslarsan karsindaki de ne kadar kaba olursa olsun senin davranisindan oturu sana bir yerden sonra aynisini gosterir.Iste sen o zaman bunu kazanirsin, ama ilk basta o senden o saygiyi gordugunde kazanmak icin hic bir sey yapmamistir.Bu yuzden soyledigin deyim bana daha cok" yetki verilmez,alinir"'i cagristi.Gerci senin gibi dil ve isim anlamlarinda degisik dillerde degisik turevler ureten insanin bir bildigi vardir diye geciyorum.

Sabaha kadar seninle ayni igrenclikte karsilikli ornek verir dururuz her iki taraf icinde.Eger bu boyle devam edecekse, o zaman sen kalkip da baskalarini sucladigin ilkel nefret duygusunu da kabullenmis oluyorsun ki tartisma o saat durur ve beni daha once samimiyetsiz diye suclarken kendi samamiyetini ortaya koymus olursun.

Gelelim anons,demec,federasyon konusuna

Anons konusunda soyledigimi ben soyledim, benim tepkim polise, birebir yasadim gordum.Anonsun kat ve kat fazlasi bizim stadda oldu, ustunde durmuyorum bile.

Onceki cumadan baslayalim.Ortada fol yok yumurta yok.

Once Deniz olayi oldu.Neden bunu daha once degilde sezon sonuna dogru yaptilar? Haklariysa neden bu kadar beklediler.FB'de hukuku gostererek gerekli aciklamasin yapti.Buna savas aciliyor dendi, yom 207 imza toplanacak dendi falan filan.

Sonra 6 yabanci konusunda FB israri ve lobisi vardi, bunu yapmaya hakki yok mu? Suc mu bu? Sonucta kabul edilmedi FB'de gozden gecirilmesini istedi.

Arkasindan HU, bayram degil seyran degil AY bize savas acamaz dedi.

FB kalkip ben Federasyona savas mi aciyorum dedi?

Tabii kan emici Ilhan Cavcav ayni gun ben AY dusmaniyim dedi, sonraki gunde Yildirim Demiroren cikip soylediklerini soyledi.

Bunlar 1 haftada oldu.

Ocak ayinda, Turkiye'de ortam bu kadar gergin degildi malum olaylardan dolayi, simdi ismini zikretmeyelim burda.Bugun Ilhan Cavcav onlari demis olsaydi, toplumun su hassasiyet durumunda neler olabilecegini dusunuyormusun hic?

AY ne yapmis, adam mi vurmus, parani mi calmis, namusuna mi dil uzatmis?

Maraton'da Sansal ile Erman her hafta kin kusuyor, sebebide de FB'nin mactan sonra kendi oyuncularinin roprotajini FB TV'ye verdiginden dolayi, menfaat yani.Bu ulkede yasa var diyorlar o zaman neden gidip de o yasalara basvurup yayinci haklarini kullanmiyor, o kurumun genel muduru ve kurumunun haklarini korumakla yukumlu, maas aliyor bunun icin.Ama o da biliyor ki o haklarini ihlal ettigi icin haksiz bugun,Yoksa sinirliymis, ofke uyandirmis fasafiso, AY'in sevilmemesinin en buyuk sebebi FB'nin menfaatlerini bu tarz insanlarinkinden ustun tutmasi.

Dun bir baska beyinsiz, tum hafta boyunca Ersun Yanal'i tohmet altinda birakip macin skoruna gore elindeki dosyayi yayinlamadi, tum hafta boyunca aba altindan sopa gosterdi.Simdi sen benim bunlar gibi sahsiyetsiz ve her cikari ugruna tarafli ve nefret uyandiran hablerlerine inanip hedef gosterdikleri insanlara mi yonlenmemi bekliyorsun?

Kusura bakma I don't buy this.

Hadi Selametle,

Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Savas arkadas ustte yazdigini bir kac kez okudum anlamaya calistim ama beceremedim sanirim bende anlama guclugu var ya da elma ve armutlari karistiran sen olmussun ve guzeeel bir meyva kompostosu yapmissin. Bizim lisede kompostoyu cok severdim aksam etudunde yemek zili caldiginda eger komposto varsa sinifin kapisi bomba gibi patlayi duvara carpar ve Carl Lewis gibi yemekhaneye kosardik. Aklima geldi nostaljik oldu.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kerem Tezic wrote:Savas arkadas ustte yazdigini bir kac kez okudum anlamaya calistim ama beceremedim sanirim bende anlama guclugu var ya da elma ve armutlari karistiran sen olmussun ve guzeeel bir meyva kompostosu yapmissin. Bizim lisede kompostoyu cok severdim aksam etudunde yemek zili caldiginda eger komposto varsa sinifin kapisi bomba gibi patlayi duvara carpar ve Carl Lewis gibi yemekhaneye kosardik. Aklima geldi nostaljik oldu.

Sen birde liseyi yatili okudugun icin arkadaslarina takilmayi cok seviyordun di mi?

Bak ne guzel tanimaya basladik birbirimizi.

Selamlar
Savas
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Savas Macun wrote: Once Deniz olayi oldu.Neden bunu daha once degilde sezon sonuna dogru yaptilar? Haklariysa neden bu kadar beklediler.
Buyuk Fenerbahce'nin onlenilemez yukselisini kesmek icin. Ben bu komployu $ip$ak sezdim hemen. :lol:
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kerem Tezic wrote:
Savas Macun wrote: Once Deniz olayi oldu.Neden bunu daha once degilde sezon sonuna dogru yaptilar? Haklariysa neden bu kadar beklediler.
Buyuk Fenerbahce'nin onlenilemez yukselisini kesmek icin. Ben bu komployu $ip$ak sezdim hemen. :lol:
Okudukca sindiriyorsun ve anliyorsun hemen bak Kerem Kardes :lol:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Antu'yu birak bu insan kiligindaki mahluku omuz'da aralarina almi$lardi adam sanarak. Bundan iyi holigan mi olur. versinler savciliga burnundan getirsinler. Bunu da yapacak kadar yoklrsa eger dolanmasinlar ortada. Kuduz kopek bile bundan daha az tehlikeli toplum icin.
Last edited by Cengiz Akgun on Mon Apr 17, 2006 8:46 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Oncelikle hafta sonu sagduyu galip gelir ve saha ici ve futbol kurallari dahilindeki konulari konusuruz mactan sonra.

Son duruma bakilirsa G.Saray cok buyuk avantaj yakaladi, her ne kadar surprizlere acik olmak lazim diyorsak da bu hafta FB GS'yi yense bile sans ibresi GS'den yana.

Vestel macinda FB cok buyuk avantaj kaybetti, cok kotu bir oyun sonucunda buyuk yara aldi. Bu mac ici yorumu, Vestel Manisa'yi kutlarim.

Bir de mac disi konular var, onlar ise tam bir felaket ve malesef hepimiz icin yuz karasi. Mac sonundaki anons hikayesi, bana elalemin seyi ile gerdege girmek lafini hatirlatti. Sanki birileri Vestel'in basarisini degil, sonucun GS'ye katkisini kutlamaya daha merakli ve hevesli idi. Bir haftadir yargisiz infaz ediliyoruz, bolucu ilan ediliyoruz diyen Vestel Manisa yonetimi en azindan ozur dilemis ama olan oldu bir kere.

Simdi bu anons ne kadar seviyesiz olsa da, F.Bahce tribunlerinin olcusuz tepkisine mazeret olamaz ama o tribun olaylari da Polis'in yaptigi olcusuz, kadin cocuk ayrim yapmadan mudahaleye de mazeret olamaz. Cengiz diger konuda Amerika'dan filan ornek vermis ama nedense isin devamini yazmamis. Evet Amerika'da da polis'in bazen sert mudahale ettigi dogru ama onun sonucunda yapilan karsi davalarda meslek hayati biten bir suru polis, odenen milyonlarca dolar tazminatlar da var. En bilinen ornegi meshur Rodney King olayidir. Polis'in gorevi gelene gidene girismek degildir, sucsuzlara zarar gelmeden suclulara mudahale etmektir. Diger bazi olaylarda, PKK gosterisine donusen eylemlerde cogu zaman sergilenen olculu ve bazen gereginden fazla pasif tutum varken, bu olaylarda polisin yaptigi eylemin aciklamasini birisi yapmalidir ve hesabini odemelidir.
Simdi bu olaylar oldu, gerekli ceza herkese kusuru olcusunde verilmeli ama malesef standartlar yine ayaklar altinda. Gecen hafta hatirlarsiniz, Kayseri A.Gucu maci saha olaylari yuzunden durdu , hakemler iceri girdi ve daha sonra devam etti ve belki de macin sonucu degisti. Bekliyoruz, herhalde dosya Federasyon caycisinda incelemede!!! Derken bugun FB ve Vestel Manisa maci olaylari icin iki klup de PFDK'ye sevkedilmis. Simdi burada standart nerede? Vestel FB macindaki intikal surati standart ise A.Gucu maci dosyasi niye hasir altinda? Yok Kayseri-A.Gucu maci intikal surati standart ise hangi el Vestel FB macinin dosyasini son surat isleme koydurdu?

Bu forumda da "En Tarafsiz Taraftar Egri Bodik" (eski Firt dergisi mudavimleri hatirlar :) )Hincal Uluc pirinizin isim babaligini yaptigi Fenerli Medya tabiri kullanildi bir cok kereler ama herhalde Telegol'un muthis bir zamanlamayla bir haftadir reklamini yaptigi ve sonra aniden ortadan kaybolan "Sikeci Antrenor Dosyasi" ni nasil Fenerli Medyaya bagliyacaginizi cok merak ediyorum. Bu ulkede biraz adalet olsa o program yapimcisindan cok buyuk hesap sorulur ama nerde.

Bu islerin duzelmesi icin standart gelmesi ve adamina ve takimina gore islem yapilmamasi lazim, yoksa bugun bir takima, yarin obur takima, oburgun baska bir takima ve aslinda hepimize olanlar oluyor sonra Isvicre maci gelip catiyor ve biz ne oldugunu hala anlayamiyoruz.

Aziz Yildirim soylemisti ya "Futbolun sadece oynanmadigini ogrendim" diye, buyuk tepki cekti ama HAKLIYDI.

Selamlar

YK
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yigit Kavurmacioglu wrote:Oncelikle hafta sonu sagduyu galip gelir ve saha ici ve futbol kurallari dahilindeki konulari konusuruz mactan sonra.

Son duruma bakilirsa G.Saray cok buyuk avantaj yakaladi, her ne kadar surprizlere acik olmak lazim diyorsak da bu hafta FB GS'yi yense bile sans ibresi GS'den yana.

Vestel macinda FB cok buyuk avantaj kaybetti, cok kotu bir oyun sonucunda buyuk yara aldi. Bu mac ici yorumu, Vestel Manisa'yi kutlarim.

Bir de mac disi konular var, onlar ise tam bir felaket ve malesef hepimiz icin yuz karasi. Mac sonundaki anons hikayesi, bana elalemin seyi ile gerdege girmek lafini hatirlatti. Sanki birileri Vestel'in basarisini degil, sonucun GS'ye katkisini kutlamaya daha merakli ve hevesli idi. Bir haftadir yargisiz infaz ediliyoruz, bolucu ilan ediliyoruz diyen Vestel Manisa yonetimi en azindan ozur dilemis ama olan oldu bir kere.

Simdi bu anons ne kadar seviyesiz olsa da, F.Bahce tribunlerinin olcusuz tepkisine mazeret olamaz ama o tribun olaylari da Polis'in yaptigi olcusuz, kadin cocuk ayrim yapmadan mudahaleye de mazeret olamaz. Cengiz diger konuda Amerika'dan filan ornek vermis ama nedense isin devamini yazmamis. Evet Amerika'da da polis'in bazen sert mudahale ettigi dogru ama onun sonucunda yapilan karsi davalarda meslek hayati biten bir suru polis, odenen milyonlarca dolar tazminatlar da var. En bilinen ornegi meshur Rodney King olayidir. Polis'in gorevi gelene gidene girismek degildir, sucsuzlara zarar gelmeden suclulara mudahale etmektir. Diger bazi olaylarda, PKK gosterisine donusen eylemlerde cogu zaman sergilenen olculu ve bazen gereginden fazla pasif tutum varken, bu olaylarda polisin yaptigi eylemin aciklamasini birisi yapmalidir ve hesabini odemelidir.
Simdi bu olaylar oldu, gerekli ceza herkese kusuru olcusunde verilmeli ama malesef standartlar yine ayaklar altinda. Gecen hafta hatirlarsiniz, Kayseri A.Gucu maci saha olaylari yuzunden durdu , hakemler iceri girdi ve daha sonra devam etti ve belki de macin sonucu degisti. Bekliyoruz, herhalde dosya Federasyon caycisinda incelemede!!! Derken bugun FB ve Vestel Manisa maci olaylari icin iki klup de PFDK'ye sevkedilmis. Simdi burada standart nerede? Vestel FB macindaki intikal surati standart ise A.Gucu maci dosyasi niye hasir altinda? Yok Kayseri-A.Gucu maci intikal surati standart ise hangi el Vestel FB macinin dosyasini son surat isleme koydurdu?

Bu forumda da "En Tarafsiz Taraftar Egri Bodik" (eski Firt dergisi mudavimleri hatirlar :) )Hincal Uluc pirinizin isim babaligini yaptigi Fenerli Medya tabiri kullanildi bir cok kereler ama herhalde Telegol'un muthis bir zamanlamayla bir haftadir reklamini yaptigi ve sonra aniden ortadan kaybolan "Sikeci Antrenor Dosyasi" ni nasil Fenerli Medyaya bagliyacaginizi cok merak ediyorum. Bu ulkede biraz adalet olsa o program yapimcisindan cok buyuk hesap sorulur ama nerde.

Bu islerin duzelmesi icin standart gelmesi ve adamina ve takimina gore islem yapilmamasi lazim, yoksa bugun bir takima, yarin obur takima, oburgun baska bir takima ve aslinda hepimize olanlar oluyor sonra Isvicre maci gelip catiyor ve biz ne oldugunu hala anlayamiyoruz.

Aziz Yildirim soylemisti ya "Futbolun sadece oynanmadigini ogrendim" diye, buyuk tepki cekti ama HAKLIYDI.

Selamlar

YK
Ah be Yigit, tabii sana hak veriyorum TFF'in hizina yetismen mumkun degil.Ankaragucu dosyasi megerse hasir alti olmamis bugun PFDK'ya sevkedilmis o olay.Affan Kececi'nin aciklamasi var, bu tarz elestirileri anlamak mumkun degil, goreve geldigimizde bu sefer HU soz verdi herkese esit mesafede olacagiz diye, yani bir nevi onceki donemde yedik boku simdi yapmayacagiz der gibi.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gorebildigim kadariyla maca geliste ve koridorda
sporculara fiziki saldiri olacak. Isinmaya ciktiklarinda da
olacak. Mondiye kale arkasindan mactan once cok sey atacaklar. Kufur olacak. Pis pankartlar olacak.
Anons olacak.
Tek tuk sise atma olabilir ama saha kapattiracak kadar mi bilmiyorum. Ama bana atarlar gibi geliyor.

Mac Necatinin maci. Hatta Sabrinin maci. Genis ve hizli fulelerin maci.
Ayaga hizli baklavanin maci
Uzaktan sutlarin maci. Ilici 60'tan sonra sokardim. Klasik 4-3-1-2 yerine her zamankinden farkli
ileride kurulmus alan daraltilmis bir 4-4-2 olur. Onlarin solu bizim sagimiz önemli. Tuncayi durdur, Ozatin arkasina sark. Beraberlige yatan futbol degil, fakat orta sahada bol adamli, presli oyun.

Ideal 11.

Mondi
Cihan Song Tomas Ferhat
Sabri Sas Saidou Ayhan
Necati Hakan

Ergun kesinlikle olmamali. Anelka, veya Yozgatlinin karsisinda olmaz.
Hakan formda ve geriden kafa topu alacak. Mondi her mactan cok yan topa yumruga cikmali. Luciano-Nobre-Onder-Servet- falan cok uzun kaliyor. Cok iyi bir alan paylasimi lazim duran toplarda. İlk 20 dakikada ALexin sol bilegine bir darbe mactan koparirir.

Fenerin ise dogru 11'i:

Rustu
Deniz Luciano Onder Umit Ozat
Mehmet Apiah Aurelio
Alex Hindibey:-)
Nobre

Ama boyle cikmayacaklar.
Volkani, Serveti, Anelkayi,
Serkani falan oynatacaklar.
Last edited by Alpay Dedeoglu on Mon Apr 17, 2006 8:34 pm, edited 1 time in total.
NO ADNANS, NO CRY !!
Post Reply