Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sanırım transfer stratejimiz beleş futbolcuları toplayıp ilk kampta hoşumuza gitmeyenleri elemek şeklinde olacak!

BJK'nın Mercimek'e yıllık 1.250 vermeside ilginç! Bunlar yakında bizden beter olacakta, bunu değerdi diyecekleri bir kupaları olmayacak!
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Biraz eğlenelim:

Barcelona’nın forvet oyuncusu Ludovic Guily, Galatasaray’dan transfer teklifi aldığını doğruladı ve futbol hayatına Türkiye’de devam etmek istediğini açıkladı.

Fransız futbolcu Guily, İspanya’da yayınlanan Sport gazetesine yaptığı açıklamada, sezon sonunda Barcelona’yı büyük ihtimalle bırakacağını, tercihlerinden birinin ya Monaco, ya da Galatasaray olacağını belirtti.

Barcelona’nın kendisine şu ana kadar sözleşme yenileme teklifi getirmediğini hatırlatan Guily, Avrupa’da Monaco ve Galatasaray olmak üzere iki kulüpten ciddi teklif aldığını ve bu tekliflerden birini değerlendirebileceğini kaydetti. Guily, henüz hiçbir kulübe ’Evet’ cevabı vermediğine de dikkat çekerek, "Önce Barcelona’daki gelişmeleri izleyeceğim. Benimle devam etmek istemiyorlarsa, tekliflerden birini değerlendirebilirim. Bu ya Monaco, ya da Galatasaray olur" dedi.

Tecrübeli futbolcu, Sport gazetesine yaptığı açıklamasında, şu an sadece Şampiyonlar Ligi’ne kenetlendiklerini vurgulayarak, kendisinden bu konuda fazla bilgi istememelerini, gerekli tüm açıklamaları ise Mayıs ayı sonuna yapacağını söyledi. Sport gazetesi, Guily nin Barselonayı sezon sonunda bırakacağını da iddia ederek, Katalan kulübünün Fransız oyuncu ile yoluna devam etmeyeceğini savundu. Gazete, bonservisi elinde olan Guily’e Avrupa’dan çok sayıda teklif geldiğinin de altını çizerek, "Hem Monaco, hem de Galatasaray Guily için bastırıyor. Son karar ise Guily tarafından verilecek" yorumunda bulundu.
HÜRRİYET

Bastır Cimboooom :)
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bu oyunculari taniyor musunuz?Seyredenler varsa bilgi verebilir mi lutfen.

Yuji Nakazawa(Japonya):Yokohama F Marinos(defans)

Francisco Fonseca(Meksika):Cruz Azul(forvet)

Oswaldo Sanchez(Meksika):Guadalajara(kaleci)

Carlos Gamarra(Paraguay):Palmeiras(defans)

Carlos Paredes(Paraguay):Reggina(orta saha)

Kim Nam-il(Guney Kore):Suwon Samsung(orta saha)

Hamad Al-Montashari(Suudi Arabistan):Al Ittihad(defans)
Selcuk, bu oyunculara ek Meksika ve Amerika milli takımlarında oynayan orta saha oyuncularını da merak ediyorum. Meksika ligi daha cok kora kor mucadeleye dayanan ve bir hayli sert gecen bir lig. Cruz Azul ligde her zaman averaj ustu performans gosteren bir takım. Yanılmıyorsam Major Soccer League de yaklasık 10 seneyi askın zamandır oynanıyor. Oyuncuların bir kısmı Avrupa liglerine geldiler. Fakat cok isim yapanına rastlamadım. Her iki ligin de bir diger ozelligi oyuncuların cok astronomik paralar talep etmeden ve dusuk transfer ucretleri ile oynamaları. :lol:

Amerika da yasayıp macları seyir etme sansı bulabilen forumdaslar Dunya Kupasında kimleri seyretmemizi onerirler? DC United da oynayan Ben Olsen ile New England da oynayan Shalrie Joseph i izleme sansı olan oldu mu?
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Transfer bütçeye göre yapılır, kabul ediyorum ama bütçe sadece o andaki nakit durumu değildir yanılmıyorsam. (ekonomist olmadığım için yanlışsa affola)
Kasanızda yeterince para olmasa bile, bir futbolcuya 1 birimlik yatırım yapıp 3 birimlik fayda elde edeceksek bu akıllıca bir iş olacaktır.
Demem o ki, adam eksiltecek, oyun sıkıştığında ya da baskı altındayken takımı rahatlatacak, şut atacak, frikiklerde taraftarı heyecanlandıracak bir oyun kurucu, cl'de üst tura çıkmamıza neden olacaksa o andaki bütçemiz açısından uygun olmasa bile toplamdaki faydası açısından akıllı bir iş yapılmış olacaktır bence.
(Hagi'yi özledim herhalde :cry: )
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Erturk Turker wrote:Transfer bütçeye göre yapılır, kabul ediyorum ama bütçe sadece o andaki nakit durumu değildir yanılmıyorsam. (ekonomist olmadığım için yanlışsa affola)
Kasanızda yeterince para olmasa bile, bir futbolcuya 1 birimlik yatırım yapıp 3 birimlik fayda elde edeceksek bu akıllıca bir iş olacaktır.
Demem o ki, adam eksiltecek, oyun sıkıştığında ya da baskı altındayken takımı rahatlatacak, şut atacak, frikiklerde taraftarı heyecanlandıracak bir oyun kurucu, cl'de üst tura çıkmamıza neden olacaksa o andaki bütçemiz açısından uygun olmasa bile toplamdaki faydası açısından akıllı bir iş yapılmış olacaktır bence.
(Hagi'yi özledim herhalde :cry: )
Erturk Bey,

Yazdiklarinizda dogruluk payi oldugu kadar risk payi da var.Boyle bir oyuncunun transferi takimin performansini yukseltecektir kuskusuz.Ama,SL'inde tur atlamak,gelirlerin bu transfer sayesinde yukselecegi konularinda cekincelerim var.Uyum problemleri,sakatlik gibi sorunlari da dusunmek gerekiyor,butun bunlari gecen sezonlarda yasadik maalesef.(o ya da bu nedenle)

(Amerika'da NBA Ligi gibi bir ligde mucadele ediyor olsak hic dusunmem.Mesela,Cavaliers LeBron James sayesinde seyirci sayisini,lisansli urun satisini oldukca artirdi,ve takimin(franchise) piyasa degeri yukseldi.)

En azindan bir sure icin realist bir butce yapip onun sinirlari icinde kalmamiz gerektigini dusunuyorum. Gelecek sezonlarda mali durumda iyilesme oldugu takdirde bu tip transferler yapilir.

Bu benim fikrim tabii ki, bu konuda degisik dusunceler olabiliyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Görüştüm özür dilerim

Ali Naci KÜÇÜK

G.Antepspor’la transfer görüşmesi yapan Hırvat futbolcu, G.Saraylı yöneticilerin tepkisi üzerine, "Pişmanım" dedi.

SEZON bitmeden Gaziantepspor’lu yöneticilerle transfer pazarlığı yapan ve kırmızı siyahlı kulübün başkanı İbrahim Kızıl’a "F.Bahçe şampiyon olur" diyen Stjepan Tomas’ın bu tavrı G.Saraylı yöneticileri çileden çıkardı.

G.Saray Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, dün öğlen saatlerinde Hırvat futbolcuyu arayarak, hareketi ve sözlerinden dolayı hesap sordu. Gökşen’in, "Bu görüşme doğru mu?" sorusuna Tomas, "Evet, görüştüm ama pişmanım. Özür dilerim" karşılığını verdi. Gökşen ise, "Bundan sonra kimsenin masasına oturup kahve bile içmeyeceksin. Her önüne gelene de selam verme" diyerek Hırvat yıldıza çıkıştı.

2007’nin mayıs ayına kadar sözleşmesi bulunan Tomas ile G.Saray yöneticilerinin sezon sonunda masaya oturacağı ve Hırvat oyuncunun bu hareketinden sonra G.Saray’daki kaderinin toplantı sonrasında belli olacağı ifade edildi.
HÜRRİYET
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Görüştüm özür dilerim
..
G.Saray Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, dün öğlen saatlerinde Hırvat futbolcuyu arayarak, hareketi ve sözlerinden dolayı hesap sordu. Gökşen’in, "Bu görüşme doğru mu?" sorusuna Tomas, "Evet, görüştüm ama pişmanım. Özür dilerim" karşılığını verdi. Gökşen ise, "Bundan sonra kimsenin masasına oturup kahve bile içmeyeceksin. Her önüne gelene de selam verme" diyerek Hırvat yıldıza çıkıştı.
..
Bu haberler masa ba$inda kiclarindan uydurulduguna dair cok $uphem var. Ama ola ki degilse bu zibidi acaba firinciya da haber salmi$ mi bir daha yaparsa ekmek vermeyin diye?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Yalan olsa şimşek hızıyla bir "Zorunlu Açıklama" yayınlanırdı..
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Görüştüm özür dilerim
..
..
Bu haberler masa ba$inda kiclarindan uydurulduguna dair cok $uphem var. Ama ola ki degilse bu zibidi acaba firinciya da haber salmi$ mi bir daha yaparsa ekmek vermeyin diye?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Heinz kendi biletini kesti

Sezon sonu gönderilmesine kesin gözüyle bakılan Heinz, ayrılmak istediğini bildirdi. Saidou’nun da Nantes ile anlaştığı iddia ediliyor .

Ne umutlarla alındı

Sezon sonu yaklaştıkça Galatasaray’daki futbolcuların akıbetleri de netleşmeye başlıyor. Büyük uğraşlar sonrası Alman ekibi Borussia Mönchengladbach’tan transfer edilen ancak bir türlü beklenen performansa ulaşamayan Marek Heinz kendi biletini kendi kesti. Yönetim kurulunun sezon bitiminde büyük olasılıkla takımdan göndermeyi planladığı Çek yıldız, kendisinin de Türkiye’ye alışamadığını ve uyum sorunu çektiğini, bu nedenle sözleşmesini feshetmek istediğini bildirdi.

Nantes iddiası

Yönetimin Dünya Kupası Finalleri bitimini bekleyeceği ve milli takımda sergileyeceği performansa göre Heinz’ı cazip bir ücretle satmayı planladığı kaydedildi. Marek’in ise lig biter bitmez mukavelesinin feshedilmesi yönündeki isteğini yönetime bildirdiği öğrenildi. Sözleşmesi biten ve akıbeti belirsiz olan Alioum Saidou’nun ise bir Fransız takımıyla anlaştığı ve resmi sözleşme imzalamak için sezon sonunu beklediği kaydedildi. Bu ekibin Nantes olduğu ileri sürülüyor.
MİLLİYET
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Heinz iyidir, kötüdür tartışmasını bir tarafa bırakıyorum ama bana göre takımla istenilen adaptasyon, doku uyuşması vs. ne denirse oluşmamıştır ve bundan sonra onun bize faydası olmaz, bizim de ona..

Asıl önemli konu ise Saidoo. Orta sahanın göbeğinin emanet edileceği futbolcumuz kesinlikle Saidoo değildir bence. Ne kadar gayretli olursa olsun, oyunun hücum yönündeki etkinliği çok az ve oynadığı mevki maalesef çok fazla özellik gerektiriyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ruslar Hasan için kesenin ağzını açtı. Dinamo, Hasan Şaş için 3 yıllık 10 milyon doları gözden çıkardı. Şimdi top G.Saray'da
02.05.2006

G.Saray yönetimi bir yandan şampiyonluk yarışında F.Bahçe ile zirve yarışını sürdürürken, diğer taraftan da oyuncularını nasıl elinde tutacağını kara kara düşünüyor. Sarı-kırmızılı takımın yıldız futbolcularına yurt içi ve yurt dışından gelen transfer teklifleri gündeme damgasını vuruyor. Bu sezon G.Saray'da yeniden 'altın sezonunu' yaşayan tecrübeli yıldız Hasan Şaş'a da Rusya'nın önde gelen kulüplerinden Dinamo Moskova, 'rekor' düzeyde bir teklif yaptı. D.Moskova yönetimi, Hasan Şaş için astronomik bir rakamı gözden çıkardığını bildirdi. Bu paranın bugüne kadar hiçbir Türk futbolcu için ödenmediği ve 3 yıl için yaklaşık 10 milyon dolar olduğu öğrenildi

Fedoricsev Şaş'ı istedi
Geçtiğimiz hafta cumartesi günü davet üzerine Moskova'ya giden Hasan Şaş'ın menajeri Mehmet Soykök, Dinamo Moskova Başkanı Alexander Fedoricsev ve yönetim kuruluyla bir 'ön görüşme' gerçekleştirdi. Fedoricsev, Hasan Şaş'ın transferi için çok ciddi olduklarını belirterek, Rusya'da bir futbolcu için 'rekor' düzeyde olan 3.5 milyon dolarlık tekim yaptı. Dinamo Moskova'nın başkanı ayrıca, en kısa süre içerisinde İstanbul'a gelerek Hasan Şaş ile tanışmak istediğini ve onunla da baş başa görüşmek istediğini menajer Mehmet Soykök'e bildirdi

Önce G.Saray ama...
Şampiyonluk yansında G.Saray'ın en büyük silahı olan ve 8 sezondur sarı-kırmızılı formayı taşıyan Hasan Şaş ise öncelikle G.Saray yönetimiyle masaya oturacağını bildirdi. Sarı-kırmızılı futbolcu "Herşeyden önce G.Saray yönetimiyle
masaya oturacağım. Ama anlaşıp anlaşamayacağmızı bilmiyorum. Taleplerim karşılanırsa, gönlüm kalmaktan yana.

Ben de yabancılar gibi garanti para istiyorum. Eğer anlaşamazsak da kesinlikle Türkiye'de bir takıma transfer olmam. Yurt dışında bir kulübe giderim. Bunlardan biri de teklif yapan Dinamo Moskova. Transferim hakkında bir şey söylemek için şu an erken" dediği öğrenildi. G.Saray yönetimi ise Beşiktaş derbisinden önce Hasan'ın menajeri Mehmet Soykök'ü çağırıp, transfer görüşmelerini başlatacak.
Haber: Harun MUSLU
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Code: Select all

Giuly’den selam var!
Bu sezon mali açıdan büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray, gelecek sezona bomba gibi girmenin hesaplarını yapıyor. Gerets’in isteği doğrultusunda Heinz’a yol verecek olan Cimbom, Çek futbolcunun yerini dünya futbolunun süper yıldızlarından Barcelonalı Ludovic Giuly ile doldurmak istiyor.

Ajansspor.com İspanya Temsilcisi ve Yazarı Engin Kehale, Fransız oyuncuyu buldu ve sizler için Galatasaray’a transferi ile ilgili soruları kendisine sordu.. İşte Guily'nin Engin Kehale'ye yaptığı özel açıklamalar..

Galatasaray’dan teklif aldım
Barça idmanı sonrası Giuly’nin yanına yaklaşıyoruz. Fransız futbolcu elimizdeki Türkiye formasını görür görmez Türkiye’den geldiğimizi anlıyor ve bize çok sıcak davranıyor. Milli takım forması ile poz veren Fransız futbolcu; “Galatasaray’dan teklif aldım” diyerek transfer dedikodularını doğruluyor.

Monaco’dan önce G.Saray
“Şu anda tek düşündüğüm Paris’te Arsenal ile oynayacağımız final maçı. Bu maçtan önce Galatasaraylı yöneticilerle transfer görüşmesi yapmayacağım. 1 yıllık sözleşmem daha var.. Ama futbolda herşey mümkün, benim de gelecek sezon hangi takımın formasını giyeceğim belli değil” dedi.

Türkiye’de oynamak isterim
“Anlaşma olursa Türkiye’de oynamayı isterim. Galatasaray tanıdığım ve bildiğim bir ekip. UEFA Kupası kazanmış bir takımda forma giymek ve Türkiye’de futbol oynamak benim için farklı bir deneyim olur” şeklinde konuştu.

Kaynak
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Insallah Haim Fresco devreye girmez bu transfer icin :) Onun girdikleri bir turlu olmuyor.
Ozan Ersoy wrote:

Code: Select all

Giuly’den selam var!
Bu sezon mali açıdan büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray, gelecek sezona bomba gibi girmenin hesaplarını yapıyor. Gerets’in isteği doğrultusunda Heinz’a yol verecek olan Cimbom, Çek futbolcunun yerini dünya futbolunun süper yıldızlarından Barcelonalı Ludovic Giuly ile doldurmak istiyor.

Kaynak
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Messi sebebiyle Guily'nin ayrılmak istediği söyleniyordu. Çok kaliteli bir oyuncu. Umudum yok ama alınabilirse büyük trnasfer olur..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ajansspor'dan yalanlama ve ozur. Anladigim kadariyla bugun Guily GS formasi yerine milli takim formasi giymis, birileri de photoshop'la fotografla oynayip GS formasini giydirmis.

Ama roportajin metni ile herhangi bir yalanlama gecmiyor.

guily kimin formasini giymis?

Basinin kepazeligine guzel bir ornek. Ajansspor'un ozru kabul edildi.

Ozan Ersoy
Post Reply