GS - Kayserispor 3-0 (18' Ilic, 47'/86' Sabri(2))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Guya Song sakatlanmis antrenmanda. Ciddi bir sakatlik olmadigini umuyorum. Bu sene bir degil, iki degil, antrenmanda sakatlanmak gibi cok zeki islere imza atiyoruz.

Simdi Lig TV'de baktim, sol dizinden sakatlanmis, MR cekilmis, son karari yarin vereceklermis.

Ayhan gecen gun sakatlanmisti, ama bugun antrenmana cikmis.
Song şoku!
Kayserispor karşısında bugün yapılan idmanda sakatlanan Song forma giyemeyecek. Hasan Kabze ise ilk 11'de başlayacak

Turkcell Süper Ligi'nin son haftasında Kayserispor'la karşılaşacak olan Galatasaray'da Song şoku yaşanıyor. Bugün yapılan antrenmanda sakatlanan Rigobert Song Kayserispor maçında forma giyemeyecek. Kayseri maçı hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdüren sarı kırmızılı takımda sol dizinden bir kez daha sakatlanan Kamerunlu soyunma oyuncusunun ligin son maçı olan kritik Kayserispor maçında forma giyemesinin zor olduğu öğrenildi. Song'un antrenmanın ardından sakatlığının boyutunu öğrenmek için MR'ı çekilecek.

HASAN KABZE İLK ONBİRDE

Bu arada Beşiktaş maçısının son dakikasında attığı golle takımına 3 puan kazandırarak, şampiyonluk yarışına devam etmesini sağlayan Hasan Kabze'nin Kayserispor maçında sahaya ilk 11'de çıkacağı öğrenildi. Son haftalardaki form düşüklüğü devam eden Necati Ateş'in ise maça yedek kulübesinde başlaması bekleniyor.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Cok ters oldu Ayhan ve Song'un sakatliklari...eksik kadrolarla az maz almadik bu sene, ama Turkiye gol krali ve son iki hafta 12 gol atan Kayseri karsisinda agir Ergun, mac eksigi olan Emre, ve formsuz Cihan'la cikmasak iyidi...Saidou ve Tomas'a cok is dusecek Song oynayamazsa...

Song oynamazsa...

...Hakan Sukur....Hasan Kabze
...............Ilic....................
Sabri........................Hasan Sas
.............Saidou................
Ergun..Tomas..Emre Asik..Cihan
...........Mondragon.................

yedekler: Aykut/Orhan Ak, Ferhat/Volkan, Aydin, Heinz/Necati

Inonu'de Sabri sag Hasan sol'da basladi, ama Heinz girmedende dikkat ettiyseniz 46'dan itabaren Hasan sag'ya Sabri sol'a gecmisti...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Deniz Selman wrote:Cok ters oldu Ayhan ve Song'un sakatliklari...
Bosuna heyecanlaniyorsunuz.. FB ilk yarida 3-4 tane atar Denizli'ye. GS da ASY'de salar maci ve yenilir.

Denizli'nin kalecisi ve defansi cok kotu. Ardi ardina yerler golleri. Oradan gelecek haber de ASY'e kara bulut gibi coker, Kayseri de affetmez.

Bana gore kadro madro yapmaya bile gerek yok. Song oynamamis, bilmem kim oynamis fark etmeyecek.

Biliyorum uc kurusluk heyecanin icine ediyorum boyle konusmakla ama bunun totemle falan alakasi yok. Futbolun da bir mantigi var. Sampiyonluk coktan gitti ve bitti. Yanilmayi ne kadar cok istesem de...

Ozan Ersoy
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Bu kisisel bir karar artik...ne kadar heycan "yatirirsan", ona gore o kadar sevinicek veya o kadar uzuluceksin. Kumar oynar gibi...ben ne durum olursa olsun en fazlasini yatirmayi, ona gore cok sevinmeyi veya cok uzulmeyi tercih ediyorum. Cunku o sevinc uzuntulere gore benim icin cok daha onemli. Uzulucek cok sey var bu dunya'da, biz bunlara uzuluyorsak sansliyiz deyip gecebiliyorum. Ama sevinc olunca gunlerce suruyor--taraftar olmak bu zaten.

Heycanlanmamak kisisel kararin olabilir, baskasinin heycanini istesende kiramazsin zaten, kac kurusluk olursa olsun. Baskasinin heycaninin kac kurusluk oldugu zaten senin degil, heycanlananlarin karari...herkes kendi istedigini yatiriyor bu olaya.

Deniz
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Deniz Selman wrote:Bu kisisel bir karar artik...

Deniz
Haklisin Deniz. Yazima "bosuna heyecanlaniyorsunuz" yerine "ben sizin kadar heyecanlanmiyorum" seklinde baslamaliydim. Cunku elbetteki herkes istedigi kadar heyecanlanmak hakkina sahiptir...

Elbetteki bunun getirisi goturusu de ona gore olacaktir. Sampiyon olsak bile buyuk bir olasilikla davul zurna seklinde buyuk bir sevinc yasamam. Herhalde uzun sure "nasil oldu bu yahu, bunlar nasil boyle salakca sampiyonlugu kaybettiler" seklinde dusunurum, olayin farkina varmam vakit alir. Sampiyon olamazsak da herhalde minimal bir uzuntu yasarim. Cunku uzuntunun buyugunu 2 hafta once yasamisim kendimi hazirlamisim.

Her ne kadar futbolda herseyin olabilecegini, Denizli'nin can havliyle disli cikabilecegini bilsem yani kalbimin ucunda ufak bir umit olsa da mantigim aksini soyluyor. Denizli'nin kaleyi tutan hemen hemen butun toplari iceri alan bir kalecisi var. Defansi surekli hata yapiyor. Hucum gucleri zayif. Bir tek FB'de senelerce oynamis Yusuf'a bakiyor is. O da 60. dakikadan sonra pes ediyor artik. Hele hele Denizlinin hocasi herkese adam markaji yaptirirsa, 11 kisi defansa cektirirse takimi hemen hemen hic sanslari yok. Ilk golden sonra is biter.

Butun bunlarin GS'i olumsuz etkileyecegini de biliyorum. Normalde kendi sahasinda Kayseri'yi yenmesi gereken GS, FB'nin gol haberleri geldikce, oyuna konsantre olmakta zorluk cekecektir. Kayseri'de de epey tehlikeli adam var, bunu avantaj olarak kullanabilecek.

GS'li topcular bana gore iyi bir sene cikardilar. Hocalarinin bir kac hatasini yenemediler. Onlari da pazar gunu tebrik etmek boynumuzun borcu.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mehmet Topuz hem çok iyi ortalar yapıyor hemde çok sert şutlar çekiyor.. Galatasaraya alınsın isterim...

Show TV'de Kayserispor methiyeleri dinliyorum.. İşimiz çok zor çok!

Gökhani Mehmet Topuz, Bülent Bölükbaşı çok kaliteli oyuncular!
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Ismail Gezer wrote:Mehmet Topuz hem çok iyi ortalar yapıyor hemde çok sert şutlar çekiyor.. Galatasaraya alınsın isterim...
M.Topuz G.Saray'da Hasan-Hakan tamam

GALATASARAY transfere hızlı girdi. Kayserispor'dan Mehmet Topuz'un transferini bitirdiklerini açıklayan Sarı-Kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen, iç transferde ise Hasan Şaş'la 2 ve Hakan Şükür'le de 1 yıllık anlaşma yaptıklarını söyledi. Transferde Teknik Direktör Erik Gerets'in isteği doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Fatih Gökşen, 'Uzun süredir görüştüğümüz Mehet Topuz'u hocamız kadroda görmek istediğini belirtti. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve pazartesi günü imzayı atacak' dedi.[/b]
Tan Erten
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haber doğruysa Türkiye liglerinden alabileceğimiz en iyi oyuncuyu aldık derim!
Tan Erten wrote:
Ismail Gezer wrote:Mehmet Topuz hem çok iyi ortalar yapıyor hemde çok sert şutlar çekiyor.. Galatasaraya alınsın isterim...
M.Topuz G.Saray'da Hasan-Hakan tamam

GALATASARAY transfere hızlı girdi. Kayserispor'dan Mehmet Topuz'un transferini bitirdiklerini açıklayan Sarı-Kırmızılı kulübün yönetim kurulu üyesi Fatih Gökşen, iç transferde ise Hasan Şaş'la 2 ve Hakan Şükür'le de 1 yıllık anlaşma yaptıklarını söyledi. Transferde Teknik Direktör Erik Gerets'in isteği doğrultusunda hareket ettiklerini belirten Fatih Gökşen, 'Uzun süredir görüştüğümüz Mehet Topuz'u hocamız kadroda görmek istediğini belirtti. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti ve pazartesi günü imzayı atacak' dedi.[/b]
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Kayseri’den açık çek!
Sarı-Kırmızılılar, Galatasaray galibiyeti için kesenin ağzını açtı. 25 golle krallık koltuğunda oturan Gökhan ise Cim Bom’a mesaj gönderdi: Kesin gol atarım
13.05.2006

Hurma: Mazeretimiz yok
Sezonun son maçında Galatasaray ile İstanbul’da karşılaşacak olan Kayserispor’da yönetim UEFA hedefi için tüm imkanlarını seferber etti. Sportif Koordinatör Süleyman Hurma, yönetim kurulu kararınca, UEFA’ya katılmaları halinde primi futbolcuların belirleyeceğini açıkladı. Hurma, “Bizim kimseyle, şampiyonlukla işimiz gücümüz yok. Bizim için varsa yoksa UEFA Kupası’na katılmak. Oyuncularımız, teknik kadromuz, yönetimimiz hep buna kilitlendik. Mazeretimiz yok. Sahaya kim çıkarsa çıksın, hangi futbolcumuz forma giyerse giysin değişmez” diye konuştu.

‘Yüzde 80 gol kralıyım’
Prim haberi, Galatasaray maçı hazırlıklarını sürdüren takımdaki moralleri yükseltirken, Rodic, Fatih ve Muhammed’in sakat olduğu, cezalı Ragıp’ın maç kadrosuna alınmayacağı vurgulandı. Bu sezon 25 kez rakip fileleri havalandıran Gökhan Ünal, Ali Sami Yen’de mutlaka bir gol atacağını kaydetti. Büyük bir ihtimalle sezonu Gol Kralı olarak tamamlayacağını belirten genç futbolcu, “Son maçta 4 gol atmam beni gol krallığı yarışında bir adım öne çıkardı. Yüzde 80 gol kralı ben olacağım ama bir maçımız daha var. Bu maçı oynadıktan sonra herşey kesinleşecek” dedi.

Sağlam: İntertoto’ya katılırız

Hakkında çıkan transfer haberlerini de değerlendiren 24 yaşındaki oyuncu, kulübüyle sözleşmesini uzattığını ve kariyerine Kayserispor’da devam etmek istediğini söyledi. Galatasaray maçıyla ilgili bir değerlendirme yapan teknik direktör Ertuğrul Sağlam ise UEFA’ya gidememeleri halinde Intertoto Kupası’na isteyerek katılacaklarını açıkladı. Sağlam, “İntertoto daha cazip hale geldi. Macar ve Yunan temsilcisini geçtikten sonra UEFA’ya katılma şansı elde ediyorsunuz. UEFA olmazsa İntertoto’ya katılıp, ordan UEFA’ya atlayacağımızı düşünüyorum” ifadesini kullandı.
FANATİK
evren özyürek

Post by evren özyürek »

Ismail Gezer wrote:Haber doğruysa Türkiye liglerinden alabileceğimiz en iyi oyuncuyu aldık derim!
Bülent Bölükbaşı mı daha iyi,yoksa Mehmet Topuz mu?
M.Topuz bizim maçta iyi oynamıştı ama Bülent B.'yi de çok övüyorlar.
para...şike...işte fener işte...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bülenti seyretmedim, Mehmeti son milli maçta izledim ve çok beğendim..
evren özyürek wrote:
Ismail Gezer wrote:Haber doğruysa Türkiye liglerinden alabileceğimiz en iyi oyuncuyu aldık derim!
Bülent Bölükbaşı mı daha iyi,yoksa Mehmet Topuz mu?
M.Topuz bizim maçta iyi oynamıştı ama Bülent B.'yi de çok övüyorlar.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Galatasaray'da Song şoku!

Galatasaraylı futbolcu Rigobert Song, sakatlığı nedeniyle Kayserispor ile yarın oynanacak ligin son maçında takımındaki yerini alamayacak.
Galatasaray'ın dün yaptığı antrenmanda sol dizinden sakatlanan Kamerunlu savunma oyuncusunun çekilen MR'ında, dış menisküsünde yırtık tespit edildi.
Kulüp doktoru Murat Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayserispor maçında forma giyemeyecek Song'a artroskopi uygulanacağını söyledi.
Dr. Çevik, Song'a, teknik heyetin belirleyeceği en kısa sürede artroskopi yapılacağını kaydetti.

Emre Aşıkın Gökhana yapacağı faulleri görür gibiyim:)
Umarım iyi frikik atan bir oyuncuları yoktur!
Oltunc Özgür

Post by Oltunc Özgür »

GS , Held, Mustafa Denizli(son senesinde), 2. Fatih Terim dönemi, Hagi ve Gerets ile tarihinin en az becerikli takımlarına sahip oldu, ne frikikçisi var ne oyunu çevirebilecek orta saha oyuncusu, böyle bir takımla şampiyonluk şansı son haftaya kalmışsa başarıdan çok ligimizin kalitesinin ne kadar kötü olduğu ortaya çıkacaktır, zaten puan durumu takımların eşit sayıda galibiyet ve yenilgiye sahip oluşları bolca gol yemeleri kısacası o lanet olasıca ve açıkçası ülkemde kimsenin önemsemediği istatistikler herşeyi anlatıyor.

Yarın bu takım şampiyon olursa sadece FB li arkadaşları kızdırmak için bir eğlenceden öteye gitmeyen 1 günlük bir keyif bırakacak bende o yüzden istemesekte şampiyonluğun gerçek sahibi FB yi şimdiden kutlayalım öyle veya böyle 2 maçtada yenildik son maçta rezil olduk bence şampiyonluk onların.

Seneye daha iştahlı kaliteli bir takıma ihtiyaç var, bu sene GS ruhunu bolca paraladıktan sonra geriye hiçbirşey kalmadı en azından yaraları sarıp seneye daha iddialı girmek gerekiyor.

Birde Adnan Polat'ın yapmaya çalıştıklarını anlayamıyorum, BJK başkanıyla yemek birde şimdi "yok 20.45 te şampiyon biziz" lafları ile komik kaçıyor , ya bizimle dalga geçiyor yada bunlar AY ile anlaşıp komplo yapıyorlar (bu fikre inanmaya başladım)...

herşeye rağmen "Terketmedi sevdan bizi"
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Galatasaray'da Song şoku!

Galatasaraylı futbolcu Rigobert Song, sakatlığı nedeniyle Kayserispor ile yarın oynanacak ligin son maçında takımındaki yerini alamayacak.
Galatasaray'ın dün yaptığı antrenmanda sol dizinden sakatlanan Kamerunlu savunma oyuncusunun çekilen MR'ında, dış menisküsünde yırtık tespit edildi.
Kulüp doktoru Murat Çevik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kayserispor maçında forma giyemeyecek Song'a artroskopi uygulanacağını söyledi.
Dr. Çevik, Song'a, teknik heyetin belirleyeceği en kısa sürede artroskopi yapılacağını kaydetti.

Emre Aşıkın Gökhana yapacağı faulleri görür gibiyim:)
Umarım iyi frikik atan bir oyuncuları yoktur!
Sakatlik bu kadar kolay olan bir sey mi ya? Gecen sene niye olmadi bu kadar sakatlik?? Sene sonunda bunlarin hesabinin sorulmasi gerek teknik ekipten. Resmen takimda ne kadar as oyuncu varsa hepsi birer sakatlik gecirdi bu sene.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Anlamakta zorluk cektigim olay Orhan Ak'in sakatligi gectiyse Emrenin yerine neden onu oynatmayi dusunmuyor Gerets efendi. Orhan cok rahat defansin orta ikilisinde oynayabilecek bir oyuncu.
Post Reply