CL 3Q SERI BASI OLMAYI GARANTILEDIK!!!!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

En az bir on eleme diye biliyordum. O bir on eleme gecen sene yetti ve artti da. Evet bana aferin, sana da "profo" (bravo'nun Horoz Nuri'cesi) Deniz

Ben pek kolay heyacanlanamiyorum senin gibi. Hele bir $L adim atilsin da ondan sonra seri ba$I ya da kici olmanin yararini daha da iyi kutlayayim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Henuz ligler bitmedi ama su anki duruma gore (ve Q2'de surpriz olmamasi dusuncesiyle) Q3'deki takimlar soyle:

Qualifying round 3

seeded
1 Internazionale Ita 112,020 C Q3
2 Liverpool Eng 105,950 C Q3
3 Arsenal Eng 101,950 C Q3
4 Valencia Spa 94,912 C Q3
5 Sevilla Spa 60,912 C Q3
6 Ajax Net 60,640 C Q3
7 Lille Fra 54,757 C Q3
8 Benfica Por 51,533 C Q3
9 CSKA Moskva Rus 42,504 C Q3
10 AEK Athens Gre 39,587 C Q3
11 Dynamo Kyiv Ukr 36,777 C Q2
12 Levski Bul 35,016 C Q2
13 Shakhtar Ukr 33,777 C Q3
14 Galatasaray Tur 33,634 C Q3
15 Hamburg Ger 30,960 C Q3
16 Liberec Cze 28,769 C Q3

unseeded
17 Fenerbahçe Tur 28,634 C Q2
18 Fiorentina Ita 28,020 C Q3
19 Austria Aus 27,723 C Q3
20 Spartak Moskva Rus 21,504 C Q2
21 Dinamo Zagreb Cro 20,647 C Q2
22 Crvena Zvezda Ser 20,600 C Q2
23 Hearts Sco 20,023 C Q2
24 M. Haifa Isr 19,108 C Q3
25 Standard Bel 17,981 C Q3
26 København Den 16,593 C Q2
27 Legia Pol 16,104 C Q2
28 Vålerenga Nor 11,921 C Q2
29 Zürich Swi 10,537 C Q2
30 Sportul Rom 10,381 C Q2
31 Djurgården Swe 9,372 C Q2
32 Mladá Boleslav Cze 8,769 C Q2

kaynak:
http://home.wanadoo.nl/g.mentink/seedin ... 06-07.html

Seri basi olmayan takimlar arasinda disli sayilabilicek takimlar var aslinda...sonucta Tromso'ya elenmis bir takim olarak hic bir takimi kolay bulmamamiz gerek...(merak edenler varsa, bu tur'da ayni ulke'den takimlar karsilasamiyor--yani CL'ye gitmek icin Fener'le karsilasmamiz mumkun degil).

Bu liste ve Q2 listesi onumuzdeki bir kac hafta icinde kesinlesecek.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Spartak Moskova, Kizilyildiz, Dinamo Zagreb gibi tehlikeli olabilecek takimlarin su anki durumunu bilmiyorum ama Fiorentina ile eslesmek cok buyuk sanssizlik olur.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Italya'yi skandallar goturuyor--hem Juventus'un hem Fiorentina'nin kume dusmesi, ikisininde CL'ye gidememesi soz konusu...
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Gelecek yil da ayni siralarda kalabilmemiz icin 15 civarinda bir puan almamiz gerekiyor bu yil. Yani bir ceyrek final gerekli (UEFA veya SL).

Aslinda SL elemelerinde elenip, UEFA'da ceyrek final hedeflemek daha mantikli ama bizim deli oglanlarin ne yapacagi hic belli olmaz. Hem de kendilerine gore deli dolu bir TD de bulmusken! O nedenle SL'de bizi kucuk goren takimlarin karsinda bakarsin tur ustune tur atlarlar 6-5'lik, 5-4'luk skorlarla. Artik herseye inanacak duruma geldik yahu!

Hadi bakalim Gerets bey, is basa dustu. llk yilinda idare ettin ve hatta biraz umut bile verdin gelecek icin ama su savunmayi ve orta sahayi guclendirecek kaliteli iki-uc adam bulamazsan, senin kafayla 5 puani gecemeyiz SL'de. Tromso rezaletinin rastlanti oldugunu dusunenler yaniliyorlar.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

15 puan icin ceyrekfinal gerekli degil aslinda ama CL'de olacaksa gruplari gecmek sart...sirf on elemeden 5 puan almak mumkun eger iki galibiyetle olsa, CL'ye katilma 3 puan bonus var, galibiyetler 1 puan elemede.

Sonra grup'ta 2 galibiyet 3 beraberlik alip tur atlasak 4+3+1 bonus=8 eder 13 puan, ikinci turda 2 puan daha alip elensek bile 15 olur. Zaten bu sene "silinen" yil (14.8560 puan) Lucescu'nun mucizeler yaratip Barcelona maciyla ceyrekfinal kapisindan dondugu sene...

Bunlari yapsak bile seneye seri basi olmamiz zor...normalde bu seneki puanimiz yetmezdi, diger liglerde tuaf olaylar oldugu icin yetti. Bundan iki sene sonra sansimiz daha yuksek, cunku silinen puan 5.54 olacak--FT'nin on eleme oynamadan katilip Brugge ve Lokomotiv sacmaliklarinin getirdigi puanlar...

Deniz
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Deniz Selman wrote:Sonra grup'ta 2 galibiyet 3 beraberlik alip tur atlasak 4+3+1 bonus=8 eder 13 puan
2 galibiyet 3 beraberlik! Bu 1 yenilgi ediyor. Benim aklima hic yatmiyor boyle bir sonuc.

3 galibiyet 3 yenilgi en iyi sonuc olur ama daha muhtemel 1 galibiyet 5 yenilgi olur eger Gerets bu yil ligde yaptigi gibi kirik dokuk takimla, deli dana hucum oynatmaya kalkarsa. Orta saha biraz guclenirse, o zaman FT'ninki kadar hatta biraz daha fazla sansi olabilir. Su andaki orta saha ile cok zor.

Ben gece kalkip seyredersem o 1 galibiyet de olmaz benim sansima.

UEFA'ya kalabilirsek, o zaman guclenmis bir takimla ceyrek final oynamak zor olmaz sanirim. Rakibe Hasan Sas, Hakan Sukur gibi yalanci oculeri gosterip, Ilic'le filan gizli krose atarak bizi tanimayan takimlara ustunluk saglamak mumkun olabilir.

Benim mantiga gore adim adim gitmek lazim basariya: Once Turkiye ligi, sonra UEFA, sonra SL. Gerets'i o nedenle super olmamasina ragmen destekliyorum ve boyle bir proje icin uygun oldugunu dusunuyorum.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

SL'ne katilan takimlarin kazandigi garanti para miktari ne kadar?Bilgi alabilir miyiz?

Aslinda ,sporla ilgili hicbir konuda buyuk konusmamak lazim ama GS'in ve diger Turk takimlarinin ,bu sartlarda, SL'nde basarili olabilecegini dusunmuyorum.(Basari kriteri kupayi almak,final oynamaksa eger.)

Bu sene Steaua Bukres,ve Levski Sofya'nin performanslarini gordukten sonra UEFA Kupasi'nda bir sansimiz olabilir diye dusunuyorum.(Gelecek sezonlarda)Tabii bu takimlarin butceleri nedir,bu cikisi nasil yaptilar bilmiyorum,incelemek lazim.

(SL'nde basarili olup yuksek miktarda gelir yaratilacak diye transfer yapmayi cok riskli buluyorum.Butcenin(her turlu gelir) musaade ettigi olcude harcama yapmak ve takim kurmak daha mantikli.Bu sartlarda basarili olunur ve gelir yaratilirsa transfer icin daha cok harcama yapilir.)
25-2025

nefvakfi.org
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Selçuk Samli wrote:SL'ne katilan takimlarin kazandigi garanti para miktari ne kadar?Bilgi alabilir miyiz?

Aslinda ,sporla ilgili hicbir konuda buyuk konusmamak lazim ama GS'in ve diger Turk takimlarinin ,bu sartlarda, SL'nde basarili olabilecegini dusunmuyorum.(Basari kriteri kupayi almak,final oynamaksa eger.)

Bu sene Steaua Bukres,ve Levski Sofya'nin performanslarini gordukten sonra UEFA Kupasi'nda bir sansimiz olabilir diye dusunuyorum.(Gelecek sezonlarda)Tabii bu takimlarin butceleri nedir,bu cikisi nasil yaptilar bilmiyorum,incelemek lazim.

(SL'nde basarili olup yuksek miktarda gelir yaratilacak diye transfer yapmayi cok riskli buluyorum.Butcenin(her turlu gelir) musaade ettigi olcude harcama yapmak ve takim kurmak daha mantikli.Bu sartlarda basarili olunur ve gelir yaratilirsa transfer icin daha cok harcama yapilir.)

Yanlis bilmiyorsam eger ayakbasti 4-5 Mio CHF civari.Galibiyete 800k CHF ve beraberlige de 400k CHF diye aklimda kalmis.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Savas Macun wrote:
Selçuk Samli wrote:SL'ne katilan takimlarin kazandigi garanti para miktari ne kadar?Bilgi alabilir miyiz?

Yanlis bilmiyorsam eger ayakbasti 4-5 Mio CHF civari.Galibiyete 800k CHF ve beraberlige de 400k CHF diye aklimda kalmis.

Selamlar
Savas
Tesekkur.
25-2025

nefvakfi.org
Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

Osasuna dun gece Ispanya ligini dorduncu sirada tamamlayinca Fenerbahce'nin 3. on eleme turunda seribasi olma umitleri az da olsa artti.

Fenerbahce'nin seribasi olmasi icin asagidaki iki olayin 1 tanesinin gerceklesmesi yeterli;

- Levski Sofya'nin Bulgarisan sampiyonu olmamasi. (Bulgaristan liginin bitmesine 3 hafta var ve Levski CSKA'nin 5 puan onunde lider).

- Steaua veya Rapid'in Romanya sampiyonu olmamasi.

Romanya'da son durum.

Lig siralamasi Takim Oynadigi mac ve aldiklari puanlar su sekilde;

1 Sportul Studentesc 27 53
2 Rapid Bucuresti 27 53
3 Steaua Bucuresti 26 52
4 Dinamo Bucuresti 27 49

Kalan maclar;

Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti
Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc
Sportul Studentesc - FC Gloria Bistrita

Jiul Petrosani - Rapid Bucuresti
CFR Cluj - Rapid Bucuresti
Rapid Bucuresti - Sportul Studentesc

Dinamo Bucuresti - National Bucuresti
Poli Timisoara - Dinamo Bucuresti
Arges-Dacia Pitesti - Dinamo Bucuresti

FCM Bacau - Steaua Bucuresti
Sportul Studentesc - Steaua Bucuresti
Steaua Bucuresti - Jiul Petrosani
FC Vaslui - Steaua Bucuresti
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Tuncer wrote:Osasuna dun gece Ispanya ligini dorduncu sirada tamamlayinca Fenerbahce'nin 3. on eleme turunda seribasi olma umitleri az da olsa artti.

Fenerbahce'nin seribasi olmasi icin asagidaki iki olayin 1 tanesinin gerceklesmesi yeterli;

- Levski Sofya'nin Bulgarisan sampiyonu olmamasi. (Bulgaristan liginin bitmesine 3 hafta var ve Levski CSKA'nin 5 puan onunde lider).

- Steaua veya Rapid'in Romanya sampiyonu olmamasi.

Romanya'da son durum.
i
Bugun Bulgar Liginde Levski Sofya sampiyon olunca ve Romanya'da Sportul Steaua'ya yenilince Fenerbahce'nin seribasi olmasi mucizelere kalmis deniyor Lig TV'de. ON eleme'de cok guclu rakipler var.

Bu arada bizim on elememizde de Fiorentine, Osasuna gibi rakipler var.
evren özyürek

Post by evren özyürek »

3. ön elemeye katılmak için 2. ön elemeyi geçmeleri gereken Levski ve D.Kiev takımlarından biri, 2. ön elemede elenirse FB ,(tabi 2. ön elemeyi geçebilirse) 3. ön eleme kurasında seribaşı olacak.

Tabi bir de Juventus'un durumu da önemli.Acaba İtalya'da küme düşürülürse buna UEFA ne tepki verecek.CL'den ihraç etmeyebilir gibi de geliyor bana.
para...şike...işte fener işte...
Ali Tuncer

Post by Ali Tuncer »

evren özyürek wrote:3. ön elemeye katılmak için 2. ön elemeyi geçmeleri gereken Levski ve D.Kiev takımlarından biri, 2. ön elemede elenirse FB ,(tabi 2. ön elemeyi geçebilirse) 3. ön eleme kurasında seribaşı olacak.
CIK olmayacak. Eger seribasi olmayan takim seribasi olan takimi elerse seribasi takimin puaniyla devam ediyor elemelere.

Asagidaki linkte Trabzonspor'u eleyen Famagusta'nin 2. on eleme turunda puani 4.695, Trabzon'u eledikten sonra 3. on eleme turunda puani 12.872 olarak gozukuyor.

http://www.xs4all.nl/~kassiesa/bert/uef ... l2005.html

Ornekleri cogaltmak mumkun. FC Thun, FC Petrzalka gibi.
Levent Guntay

Post by Levent Guntay »

Ali beyin verdigi linkte zaten satirarasinda acikca yazmislar kurali.

"Unseeded teams in the 2nd qualification round that qualify for the next round take effectively the coefficient of their opponent in the next round:"
Post Reply