Transfer Gundemi (Yaz 2006)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Guzel ic transferleri gayet guzel hal ediyorlar. Volkan Arslan'da bir iki ayak direr, burnunu surter verilen paraya razi olur kirar boynunu oturur.

Dunya kupasinda da olur da Heinz biraz bir $ey gosterirse onu da okuturlar. Zeten bu sene $L 'de filan bu finans balcik ve batakliginda umitlendirecek fazla yapilacak bir $ey yok. Ben girebilirlerse $apkami goge atacagim. Hic olmazsa iki kuru$ bir para girip kasaya belki eli yuzu duzgun bir adamin parasini cikartirlar. Degilse alip aparip cekip koparacak bir halleri yok. Bekleyenler varsa bo4una umitlenmesinler. $L Turkcell ligi degil..
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serdar Beyazyurek

Post by Serdar Beyazyurek »

Robert geldigi gibi imza falan atmadan geri donmus. Bulent Tulun buraya geldi diye transfer edecegiz diye birsey yok, bunun gibi 4-5 oyuncu daha boyle gelip gidecek falan gibi seyler demis...Ilk defa boyle bir transfer yontemi duyuyorum... Adamlari asbaskan'in otelinde agirlayip Istanbul'u gezdirip geri yolluyorlar...Siradaki kim acaba, haber versinler arkadaslar aksam disari da cikartsinlar alemi tanitsinlar :lol: .
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ayhan bombası

Aziz Yıldırım ve Nihat Özdemir ile görüşen Ayhan'ın, üç yıllığına F.Bahçe ile prensip anlaşmasına vardığı belirtildi.FOTOMAÇ

Bu haberi asmıştım. Dün akşam Cine5'te bu gazete ve Sabah gazatesinin spor müdürü meşhur Serdar Ali Çelikeri gördüm! Bugün Ayhanın GS ile anlaştığı haberini aldık. Aynı gün içinde! Yarın ne diyecek şimdi bu fenerli medya! Bu fenerli spor müdürü! Ayıp bee..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serdar Beyazyurek wrote:Robert geldigi gibi imza falan atmadan geri donmus. Bulent Tulun buraya geldi diye transfer edecegiz diye birsey yok, bunun gibi 4-5 oyuncu daha boyle gelip gidecek falan gibi seyler demis...Ilk defa boyle bir transfer yontemi duyuyorum... Adamlari asbaskan'in otelinde agirlayip Istanbul'u gezdirip geri yolluyorlar...Siradaki kim acaba, haber versinler arkadaslar aksam disari da cikartsinlar alemi tanitsinlar :lol: .
Beyinsiz bol olunca bu i$ler boyle oluyor. Daha ogrenemedin mi Serdar? Tulun'un $eyinde sanki? Goze girecek ya. Iki goz ve ka$in arasinda bir 10-15 bin Euroyu ezdi bozdu. Evet otel bedava olur ama bu adamlar boyle spor olsun diye ayagina gelmezler. Zamanini harciyorsun. Herifin menejeri de var ustelik. Birinci sinif ucuyor. En az 6-7 bini birinci sinif bilet parasidir ucu icin. Yedi icti biyigini sivadi gitti Robert. Tulun icin de dostlar ali$veri$te gorsun oldu FB KampCingaragi'ni aliyor lafi uzerine bu yaptigi manyel ile.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Olmaz öyle şey! Videosunu izledik, gördük, beğendik, frikikten atacağımız gollerin hayalini bile kurduk! Bu derece heveslenmişken Robert geri gönderilemez! Yazıktır, günahtır be, keşke videoyu izlemeseydim, acı oldu :)
Kaçırdığı %100'lük gol pozisyonları olan, tutması gereken adamları kaçırdığı, kendi kalesine gol attığı, kavga ettiği, küfrettiği görüntüler varsa lütfen bizimle paylaşın, acımız dinsin :)
İşte Yönetim, işte taraftar...
En azından Başkanımız gidip birilerinin kapısında saatlerce beklemek zorunda kalmıyor. Artık futbolcular bizim ayağımıza geliyor. Gerçekten devrim niteliğinde bir gelişme! Artık kimler gelir kimler gider bekleyip görelim.. Transfer etmeyeceksiniz madem adamın burda ne işi var? Bu yönetimin doğru düzgün transfer yapabileceğine inananlar sol-diz iç yan bağlarını kaşısın...
Serdar Beyazyurek wrote:Robert geldigi gibi imza falan atmadan geri donmus. Bulent Tulun buraya geldi diye transfer edecegiz diye birsey yok, bunun gibi 4-5 oyuncu daha boyle gelip gidecek falan gibi seyler demis...Ilk defa boyle bir transfer yontemi duyuyorum... Adamlari asbaskan'in otelinde agirlayip Istanbul'u gezdirip geri yolluyorlar...Siradaki kim acaba, haber versinler arkadaslar aksam disari da cikartsinlar alemi tanitsinlar :lol: .
Adnan Polatın yapacağı transferleri dört gözle bekliyorum..

Tehlikeli inatlaşma

ALİ NACİ KÜÇÜK

Sarı kırmızılı yöneticiler, Fransız futbolcuyla kesinlikle ilgilenmediklerini söylerken, Tulun, "Göreceksiniz Robert G.Saray’a imza atacak" dedi.

GALATASARAY’da, Laurent Robert konusunda yaşanan gerginlik büyüyor... Başkan yardımcısı Adnan Polat ve sportif direktör Bülent Tulun, Fransız futbolcunun transferi hakkında çelişkili açıklamalar yaparken, olaya başkan Özhan Canaydın’ın iş ortağı Haim Fresco da karıştı. Robert’i yönetim kurulundan onay almadan İstanbul’a getirdiği ortaya çıkan Bülent Tulun’un bu davranışı yöneticilerden büyük tepki gördü. Futbolcunun getirilmesine ses çıkarmayan Adnan Polat’ın ise, hem Tulun’u kırmamak, hem de Haim Fresco’nun devreye girmiş olması nedeniyle sessiz kaldığı belirtildi. Ancak Polat, kendisine Robert’in durumunu soran gazetecilere dün bir kez daha, "Kendisiyle bir alakamız yok. Robert İstanbul’a tatil yapmaya gelmiştir" dedi.

Pazarlık yapıyoruz

Buna karşın Bülent Tulun, Adnan Polat’ın bu sözleri ile ilgili yorumunu sorduğumuzda, "Ben böyle bir şey ne duydum, ne de okudum. Şu anda Robert ile transfer pazarlığı yapıyoruz" dedi. Tulun’un ayrıca yakın çevresine, "Göreceksiniz Robert 2 gün sonra G.Saray’a imza atacak. Çünkü tam bizim aradığımız tipte bir oyuncu" dediği kaydedildi. Bu gelişmelerin ardından, yöneticilerin tepkisini çeken Bülent Tulun’un görevden alınmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu arada Benfica ile 2 yıllık sözleşmesi bulunan Robert, İstanbul’a gezmeye geldiğini ve bugün ayrılacağını ifade etti. Öte yandan yönetici Tunca Hazinedaroğlu, dün Reina’da yönetim kuruluna yemek verdi.
HÜRRİYET
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Cengiz Akgun wrote:
Beyinsiz bol olunca bu i$ler boyle oluyor. Daha ogrenemedin mi Serdar? Tulun'un $eyinde sanki? Goze girecek ya. Iki goz ve ka$in arasinda bir 10-15 bin Euroyu ezdi bozdu. Evet otel bedava olur ama bu adamlar boyle spor olsun diye ayagina gelmezler. Zamanini harciyorsun. Herifin menejeri de var ustelik. Birinci sinif ucuyor. En az 6-7 bini birinci sinif bilet parasidir ucu icin. Yedi icti biyigini sivadi gitti Robert. Tulun icin de dostlar ali$veri$te gorsun oldu FB KampCingaragi'ni aliyor lafi uzerine bu yaptigi manyel ile.
Herkes bir senaryo yaziyor. Cengiz abi Bulent Tulun'un isim yapmak icin goze girmek icin boyle bir fiyaka yaptigini yazmis. Bu basinda Polat, Sezgin, Tulun kapismasi da senaryo. En azindan bu Robert vakasi icin boyle. Tulun'un yakinda sutlanacagina hic suphem yok ama Polat'in falan haberi olmadan Florya'ya yabanci futbolcu gelecegine hic inanmam.

Bu da benim senaryom:

Robert'i bir kac aydir izliyorlar . Canaydin dahil hepsinin haberi var. Robert'in Benfica ile olan sozlesmesi oldugunu da tabii ki biliyorlardi. Baglantiya gecildi. Adam Istanbul'da yasamam zor, kulubun durumu kotu diyorlar, karim esim vs dedi. Gel bir gor dediler. Ve Mosyo Robert cikip geldi.

Konusmalarda Istanbul, GS seyircisi, GS bahsedildi. Su gibi Fransizca'yla Mosyo Robert hayran birakildi. Tam bu sirada, bizimkilerden biri soyle bir laf etti.

"Eee mosyo robert, sizin benfica'yla sozlesmeniz var. Bizim sizi almamiza imkan yok. Kiralik olarak dusunuyoruz ne dersiniz."

"Ulen beni buralara kadar kiralik falan icin mi yordunuz" dedi ama fazla da bozuntuya vermedi. "olabilir belki"...

"Mosyo Robert, eee bizim ayda 190 bin Euro vermemize de imkan yok. Zaten Benfica'ya geri donemezsiniz Koeman sizi oynatmaz. Bu yastan sonra bu kadar parayi da kimse vermez size. Hem bakin biz Hakan Sukur'e bile o kadar para vermiyoruz. Ayda 100 bin Euro'ya gelin imza atalim ne dersiniz?"

Adam da "hastranomi" edebiyatindan guzel bir cesitleme verdi ve basti gitti.

Bizimkilerin yarim agiz konusup kafa karistirmalarinin sebebi bu isin olma olasiliginin zaten cok az olmasi.

Bence ilerleme var. En azindan Benfica'nin kapisina kadar gidip, gunes altinda bekleme falan olmadi. Bu sefer adam GS'in kapisina kadar geldi.

Ben bu isi iyice dusundukce bu transferin olmamasinin daha hayirli oldugu yone dogru egiliyorum. Riski fazla. Bu kadar risk alinacaksa, takimin kolay benimseyecegi, aldigi paranin goze batmayacagi bir isim getirilmeli.

Ozan Ersoy
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bu arada Koeman Hiddink'in yerine PSV TEKNİK DİREKTÖRÜ OLDU.

Benfica Rui costa ile de anlaşmış.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

FB HOCASINI BULMUS BU ARADA

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=21880

Fener hocasını buldu
Portekiz Milli Takımı ile Temmuz ayında sözleşmesi bitecek olan Scolari, menajer Celaleddin Bilgiç'le Milano'da bir araya geldi. Karşılıklı imzalar atıldı.

Daum'dan sonra F.Bahçe'nin başına geçecek teknik adamı bulmak için kolları sıvayan Fenerbahçe yönetimi Luis Felipe Scolari ile anlaştı. Yönetimin yetki verdiği menajer Celaleddin Bilgiç, İtalya'nın Milano kentinde bir otelde Scolari ile bir araya gelerek son ayrıntıları konuştu. Karşılıklı protokol imzalandı.
TRUST GALATASARAY
MGC
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Sezon içindeki kavgalari gurultuleri anlamak icin medyamizin su anki haline iyi bakmali.Habire yalan haber ama araliksiz! "Vay sen yalan kaynaksiz haber yazdin" diye bu " MUHABIRLERI" issiz birakacak bir basin ahlakimiz olmadigi icin saatler icinde yalan ortpas edilip yenisi geliyor.

Saygilar.

Ilk haber Robert ile ilgili:
http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=9751

Turkcell Süper Lig’de sezonu şampiyon olarak tamamlayan Galatasaray’da Başkan Özhan Canaydın ve ortağı Haim Fresco’nun yaklaşık 1 yıldır transferini bitirmek için sürekli görüştüğü Robert ile anlaşıldı. Benfica ile iki yıllık daha anlaşması olan Fransız oyuncu, “Galatasaray’da oynamak isterim” dedi ve Galatasaray bu oyuncuyla yıllık 1,200 bin Euro’ya anlaştı. Ancak Robert’in Benfica ile olan problemlerini çözmesini isteyen Canaydın ve Fresco’nun bu talebine olumlu yanıt veren süper solak, “Ben Benfica ile problemlerimi çözerim. Bu konuda sıkıntınız olmasın. Ancak ben nasıl bir ülkeye geleceğimi, nasıl bir şehirde yaşayacağımı görmek istiyorum” dedi. Bunun üzerine harekete geçen Galatasaray Sportif Direktörü Bülent Tulun, Teknik Direktör Eric Gerets’i de bilgilendirerek Robert’i İstanbul’a getirdi. İstanbul’a gelir gelmez Florya’ya giden, “Robert muhteşem bir oyuncu. Eğer böyle bir şey varsa mutlaka transfer edilmeli” diyen Gerets ile yaklaşık 1 saat görüştü. Tüm konuları konuşan ikili toplantıdan memnun ayrılırken, Robert ile Gerets’in de onayının alınmasının ardından ön protokol imzalandığı öğrenildi.

Ikinci haber dahada neseli:

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=9753

Fenerbahçe Başkanlığından ayrıldıktan sonra soluğu yurt dışında alan Aziz Yıldırım, daha ilk gününden itibaren takımla ilgili çalışmalarını sürdürdü. Önce Zürih'te Daum ile bir araya gelen Yıldırım'ın Alman hocadan son bir rapor aldığı öğrenilirken, Aziz Yıldırım'ın hemen akabinde işadamı ve menajerlik yapan Celalettin Bilgiç ile bir araya geldiği ortaya çıktı. Almanya'da ve İtalya'da çeşitli girişimler yapan Yıldırım'ın ilk etapta teknik direktör konusunu sonlandırmak istediği ve prensipte anlaştıkları futbolculara birer birer sözleşme yaptıracağı belirtiliyor.

Parreıra, Scoları, Capello gibi isimlerle konuşan Yıldırım'ın Parreıra'dan "Bir dönem çalıştım ve Fenerbahçe çok zor bir kulüp. Zaten milli takımın başındayım, Fenerbahçe'ye faydam olmaz " cevabını aldığı öğrenildi.

İngiltere milli takımının teklifini bile geri çeviren Portekiz'in hocası Scolari de Fenerbahçe'nin teklifini geri çevirirken, Capello'nun ise "Bundan sonraki hedefim Real Madrıd, başka bir yerde çalışmak istemiyorum" açıklaması ile karşılaşıldı. Dünya futbolunun önde gelen teknik adamları ile görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe yönetimi ünlü bir hocayı takımın başına getirmeyi düşünürken, bu isimler gizli tutuluyor.

Katar'a gitmeyi düşünen Roberto Carlos için ümidini yitirmeyen Sarı-Lacivertlilerin, Real Betis'in teklifine sıcak bakan Morientes ile de bağlarını koparmadığı ve son olarak da Crespo'yu ikna etmek için çaba sarfettiği öğrenildi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sabah Robert'le soylesi yapmis. Bir resim de var. Atmasyon bir soylesi olmadigi izlenimini verdi bana (hale bak neyin atis neyin satis oldugunu degerlendiriyoruz, Turk basinin rezilligi yuzunden) . Denilene gore Canaydin ve Gerets istiyormus. Kimsenin haberi falan olmadigi yalan. Benim de tahminim bu yondeydi zaten. Belki Polat bu transferi istemiyordur.

Ozan Ersoy

Beni başkan istedi

G.Saray'ın İstanbul'a getirdiği Laurent Robert, SABAH'ın sorularını yanıtladı. İşte Fransız yıldızın ağzından muhtemel transferle ilgili başka hiçbir yerde okuyamayacağınız en çarpıcı detaylar....

Türkiye'yi nasıl buldunuz?
Bu benim Türkiye'ye üçüncü gelişim, eşim Stephani'nin de ikinci gelişi. PSG-G.Saray ve Türkiye-Fransa maçlarında oynadım. İstanbul çok güzel bir şehir, ben ve eşim burayı sevdik.

Galatasaray'la anlaşma durumun ne?
Şu anda net bir şey yok. Bir iki gün içinde imza olacağını da hiç sanmıyorum. Neler olacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Saha içinde çok agresif olduğunuz söyleniyor
Doğru, kaybetmeyi sevmiyorum. Bu yüzden agresif gözüküyorum. Benim futbolcu karakterim biraz da Hagi'ye benziyor. Tanıdığım kadarıyla o da aynıydı. Ancak dünyanın ilk 10'unda olan büyük bir futbolcuydu. Onla kendimi kıyaslamam doğru olmaz diye düşünüyorum.

Newcastle United'da, Graeme Souness'la da problem yaşadın. Bunun için ne diyorsun?
Benim Souness'la problemim yoktu. Souness'ın benimle sorunu vardı. Ben 4 yıl Newcastle United'da oynadım. O ise 1 sezonu dahi tamamlayamadı. Bu konuda başka bir şey söylemeye de gerek yok herhalde.

Yedek kalınca sorun çıkarttığın doğru mu?
Hayır, her futbolcu yedek kalabilir. Bu futbolun içinde var. Ancak ben formdaysam, oynatılmadığım zaman hocalarıma "Niye beni oynatmıyorsun?" diye sorarım.00:30 RÖPORTAJI.... Arkadaşımız Yaşar Yalçın, hiçbir basın mensubunun ulaşamadığı Robertle, konakladığı Polat Renaissance Otelinde bir araya geldi. Gece yarısı 00:30da gerçekleştirilen röportajda Robert, samimi açıklamalarda bulundu. Çünkü her futbolcu oynamak ister ve yedek kalmamın nedenini bilmek isterim.

Galatasaray'da frikik atan oyuncu eksikliğini kapatabilecek misin?
Beni iyi tanıyanlar nasıl frikik attığımı bilir. Her sezon frikikten yaklaşık 7-8 gol atıyorum. Geçtiğimiz sezon Benfica-Porto maçında yaklaşık 45 metreden Vitor Baia'ya atmıştım. Topu sadece seyretti, kımıldayamadı bile.

Galatasaray'a imza atarsan bunda en büyük etken ne?
Beni Teknik Direktör Gerets'in ve Başkan Özhan Canaydın'ın istemesi imza atmamda en önemli etken olur. Her ikisinin de beni istediğini biliyorum, o yüzden Galatasaray'la anlaşmam konusunda bu bana kolaylık sağlıyor. Kendilerine ayrıca da teşekkür ediyorum. Bu değerli insanlar tarafından istenmek güzel.

Senden evvel Fransız Franck Ribery geldi ama kısa sürdü.
Doğrusunu isterseniz vatandaşım olmasına rağmen Ribery'yi çok iyi tanımıyorum. Karakteri konusunda fazla bir fikrim yok. Ancak o, çok genç ve iyi bir futbolcu. Ben ise tecrübeliyim. Bazı kararları düşünerek alırım ve pişman olmam. Ribery'nin burada yaşadıklarının benim başıma geleceğini sanmıyorum. Anlaşma olursa, hem yönetim hem de ben her konuda daha dikkatli olacağız.

Robertle soylesi
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Roıbert portekiz basınına da aynı şeyleri söylemiş İtsnabul'a sadece 3 günlük turistik ziyarete geldim. Bemfica'da kalmak istiyorum.

http://www.maisfutebol.iol.pt/noticia.p ... iv_id=1456
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Okan’a maç başı para

YÖNETİM Okan Buruk’un transferi hakkında bir açıklama yapmasa da tecrübeli futbolcunun eski takımına geri döndüğü kaydedildi. G.Saray yönetimin Okan ile ufak pürüzlerin dışında maç başına ücret konusunda anlaşmaya vardığı öğrenildi. Beşiktaş’ta forma giyen Okan’ın transferinin sarı kırmızılı taraftarların tepkisinden çekinildiği için gizlendiği iddia edildi.
HÜRRİYET

Sergende aynı şekilde alınsın :)
Taraftar tepkisi olmayacağını garanti ederim :)
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Okan Galatasaray'in ihtiyaci olan bir oyuncu degil, niye geri almaya calisiyorlar merak konusu oldu bende. Suan ki yasli oyuncular gitsin gencler oynasin diye dusunurken Okan geliyor. Bence Arda donmeli ve oynamali sag kanatta, hatta 5, 6 mac kotude oynasa.

Sabah'taki haber guzel eski Interli Van Der Meyde ve Geremi gelebilirmis bence ikisi cok iyi olur.... Baskada transfere gerek kalmaz...
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Okan Galatasaray'in ihtiyaci olan bir oyuncu degil, niye geri almaya calisiyorlar merak konusu oldu bende. Suan ki yasli oyuncular gitsin gencler oynasin diye dusunurken Okan geliyor. Bence Arda donmeli ve oynamali sag kanatta, hatta 5, 6 mac kotude oynasa.

Sabah'taki haber guzel eski Interli Van Der Meyde ve Geremi gelebilirmis bence ikisi cok iyi olur.... Baskada transfere gerek kalmaz...

Okan, BJK'nin oyun yapisina uymadigi icin pek basarili olamadi. Hucuma donuk, rakip sahada prese baslayan takimlarda is yapar.
Ben futbolcunun yasindan ziyade sahada yaptiklarina bakarim. Hakan icinde atilip tutulmustu. Mac basina anlasilmis, kadroya giremezse onun sorunu. Okan iyi oynarken sirf genc diye baskasini ortaya surmenin mantigini anliyamiyorum.

Apsua Cemal
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Soyle oluyor Okan ve Arda arasindaki fark; ikisinin bir sene once ki performanslarina bakiyorsun; biri Vestel'de cok iyi bir sezon gecirmis otekisi Besiktas'ta yedegin yedegi olmus, ve 30 yasin ustunde. Bosa kadro yuku anliyacagin vefa borcu, ne istersen soyle, yetenekli olan "tecrube" kazansin diye yollaniliyor, gittikten sonrada keske gondermeseydik oluyor.
Post Reply