CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci buradan da takip edebilirsiniz:

http://www.livescore.com/default.dll?page=home
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Hasan Tezcan wrote:Maci buradan da takip edebilirsiniz:

http://www.livescore.com/default.dll?page=home
uefa.com sitesinde de mac sayfasi var ama, bu on elemeleri daha pek ciddiye almadiklari icin, hakem bilgisi disinda guncellememisler.

Norvecceden anlayaniniz varsa :D surdan da takibedebilir yazili canli yayin olarak.

Bizim boyle kastigimiz neyse ya, Gerets degilse bile en azindan Erdal Keser ya da Stumpf canli olarak izliyordur bu maci insallah?!? (Dun sabah hepsi de Floryada imis resmi siteye gore) Olmayacak transferlere verilen ucak biletlerinden kat kat degerli bir yatirim olurdu ama...
Özgür
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ozgur Huseyinoglu wrote: ..Bizim boyle kastigimiz neyse ya, Gerets degilse bile en azindan Erdal Keser ya da Stumpf canli olarak izliyordur bu maci insallah?!? (Dun sabah hepsi de Floryada imis resmi siteye gore) Olmayacak transferlere verilen ucak biletlerinden kat kat degerli bir yatirim olurdu ama...
Zahmet edip Norvec'e gitmiyorlarsa Mehmet Gorgen'in evine bir bira icmeye ugrayip maci canli seyredebilirler.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Marsan wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote: ..Bizim boyle kastigimiz neyse ya, Gerets degilse bile en azindan Erdal Keser ya da Stumpf canli olarak izliyordur bu maci insallah?!? (Dun sabah hepsi de Floryada imis resmi siteye gore) Olmayacak transferlere verilen ucak biletlerinden kat kat degerli bir yatirim olurdu ama...
Zahmet edip Norvec'e gitmiyorlarsa Mehmet Gorgen'in evine bir bira icmeye ugrayip maci canli seyredebilirler.
En azindan Bulent Under'in gidip seyrettigini umuyorum. Aksi halde bu cok buyuk bir hata olur. Elenirsek en buyuk sebebi bu olur.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

hoşgeldin Mlada boleslav .

40. dakikada defansta oynayan 9 numaralı brezunsky kafayla golü attı.

0-1

çek takımı rakibi miz oldu diyebilirim.Rakip çok zorlu bir takım Ergün'ğn kanadı yol geçen hanı olur artık.
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Aug 02, 2006 11:00 pm, edited 2 times in total.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tolga Girici wrote:En azindan Bulent Under'in gidip seyrettigini umuyorum. Aksi halde bu cok buyuk bir hata olur. Elenirsek en buyuk sebebi bu olur.
Gecen sene Bulent Under'in ismi+resmi resmi sitedeki teknik/idari kadro sayfasinda vardi degil mi, ben mi yanlis hatirliyorum? Ben onun "danisman" pozisyonunu unuttum diyecektim ama, gecen sene vardiysa, ve bu sene yok olduguna gore, tek "unutan" ben degilim demek ki, ayrildi/cikarildi mi bir sekilde bir zaman??
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

En sıradan rakibi bile eleyeceğimiz şüpheli iken 'zorlu' bir rakip karşısında dökeceğimiz ecel terlerinin nahoş kokusu geliyor burnuma... :)

Paranoyaklaştık mı? Takıma güvenimiz sıfırlandı mı bilmiyorum. Şampiyon olduk ama işler daha iyiye gitmiyor. Ne olduğu, ne yapılmaya çalışıldığı belli değil! Futbolcular hırslı mı, teknik heyet istekli mi, yönetim samimi mi?

Mehmet Gorgen wrote:hoşgeldin boleda 40. dakikada defansta oynayan 9 numaralı brezunsky kafayla golü attı.

0-1

çek takımı rakibi miz oldu diyebilirim.Rakip çok zorlu bir takım Ergün'ün kanadı yol geçen hanı olur artık.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Soyle bir haber var...

Rakip belli oluyor

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi bugün belli oluyor. Norveç temsilcisi Valerenga deplasmanda 3-1 mağlup olduğu Çek Cumhuriyeti ekibi Mlada Bloslav'la saat 21.45'te kozlarını paylaşacak. Cim-Bom'da yardımcı antrenör Stumph ile PAF Takımı antrenörü Emrah Bayraktar dün maçı izlemek için Norveç'e gitti.

Kaynak: Milliyet
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Maçın ilk yarısı biraz önce bitti.

Maça valerenga hızlı başladı 7.dakikada 7 numaralı oyuncusu f. holm ile gol bulmalarına rağmen gol ofsayt gerekçesiyle kabul edilmedi.İlk yarının son saniyesinde sağ kanat oyuncusu dos santos ise Valerenga adına topu boş kale yerine dışarıya attı.

Maçın ilerleyen dakikalarında maça hakim olan takım mlada boleslav'dı en etkili oyuncuları orta sahanın sağ kanadında oynayan 5 numaralı vachulik.Bu adamı durduramazsak gol yeriz. Sağ kanattan çok iyi toplar atıyor. Oyunu bu oyuncu yönlendiriyor.Bu kantta kesinlikle ergün oynamamalı.Bu oyuncu defansa kadar gelip yardım ediyor.

Boleslav takımın en iyi bölgesi defans ve kaleci. özellikle defansın ortasında oynayan ikili ve sağ bekleri ne havadam ne yerden verkaçlarda adam ve top geçirmedi.FLO GİBİ UZUN NORVEÇLİLER BİLE HAVA TOPU alamadılar.

O yüzden bu takıma karşı havadan oynamak salakça.

Boleslav takımı 20 atak yaptıysa bunun 18'i sağ kanttan yapıyorlar.Sol kanatta polacek etkisiz fakat arkasındaki solbek palat da fena sayılmaz ama yine de iyi defansın en zayıf halkası gibime geldi. Bu kanattan hasan şaş'ın iyi oynayıp yerden topları kesmesi lazım. Havadan atılan toplar rakibe gider.
İleride 16 numaralı pecka uzun boylu ve yapılı. Her rakip atağında defansına geldi.10 numaralı Kulic ise takımın kaptanı çok etkili değil fakat top tekniği iyi.Kornerleri bu adam kullandı.

Orta sahada 25 numaralı Abraham da iyi bir defansif orta saha.Rakibini bunaltıyor.

İlk yarı boyunca pek takımında uzaktan şut atan adam görmedim.Sanıırm böyle yetenekleri yok. Frikik olmadığından frikikleri iyi kullanan adamları var mı göremedim.Ama sanmıyorum.

Fakat hücumda en etkili oldukları silahları uzun boylu adamlarıyla ceza alanına yapılan ortalar ve korner atışları.Bunlara dikkatli olmalıyız. Uzun boylu adamlar.

Ne yapıp edip ilk maçı 2-0 gol yemeden kazanmalıyız.istanbulda gol yememeiz de hakikaten zor iş. Gol atmakta çok çok zorlanacağımız rakip. Muhakkakl kanatlardan gelip yerden ortalar yapmalıyız. Valeranga böyle 2 pozisyon yakaladı.

Hassan şaş'a sağ kanatta epey iş düşecek.Hasan şaş iyi oynamaz ise turu geçmemiz gerçekten çok zor.
Last edited by Mehmet Gorgen on Wed Aug 02, 2006 10:56 pm, edited 1 time in total.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Selçuk Samli wrote:Soyle bir haber var...

Rakip belli oluyor

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi bugün belli oluyor. Norveç temsilcisi Valerenga deplasmanda 3-1 mağlup olduğu Çek Cumhuriyeti ekibi Mlada Bloslav'la saat 21.45'te kozlarını paylaşacak. Cim-Bom'da yardımcı antrenör Stumph ile PAF Takımı antrenörü Emrah Bayraktar dün maçı izlemek için Norveç'e gitti.

Kaynak: Milliyet
Allah razi olsun :) Iste simdi rahatladim, Mehmet Abi de yukarida yazdigi yorumu Ozhan Canaydin'a fakslarsa iyi olur hakkaten.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cekler 1-0 ondeler deplasmanda. Bu adamlar ters adamlar. Cocuklugumda Cekler'den Polonyalilardan cok cektimdi. Bizim millilere en az 5 atar giderlerdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Gorgen wrote:Maçın ilk yarısı biraz önce bitti.

Maça valerenga hızlı başladı 7.dakikada 7 numaralı oyuncusu f. holm ile gol bulmalarına rağmen gol ofsayt gerekçesiyle kabul edilmedi.İlk yarının son saniyesinde sağ kanat oyuncusu dos santos ise balerenga adına topu boş kale yerine dışarıya attı.

Maçın ilerleyen dakikalarında maça hakim olan takım mlada boleslav'dı en etkili oyuncuları orta sahanın sağ kanadında oynayan 5 numaralı vachulik.Bu adamı durduramazsak gol yeriz. Sağ kanattan çok iyi toplar atıyor. Oyunu bu oyuncu yönlendiriyor.Bu kantta kesinlikle ergün oynamamalı.Bu oyuncu defansa kadar gelip yardım ediyor.

Boleslav takımın en iyi bölgesi defans ve kaleci. özellikle defansın ortasında oynayan ikili ve sağ bekleri ne havadam ne yerden verkaçlarda adam ve top geçirmedi.FLO GİBİ UUZN NORVEÇLİLER BİLE HAVA TOPU alamadılar.

O yüzden bu takıma karşı havadan oynamak salakça.

Boleslav takımı 20 atak yaptıysa bunun 18'i sağ kanttan yapıyorlar.Sol kanatta polacek etkisiz fakat arkasındaki solbek palat da fena sayılmaz ama yine de iyi defansın en zayıf halkası gibime geldi. Bu kanttan hasan şaş'ın iyi oynayıp yerden topları kesmesi lazım. Havadan atılan toplar rakibe gider.
İleride 16 numaralı pecka uuzn boylu ve yapılı her rakip atağında defansına geldi.10 numaralı Kulic ise takımın kaptanı çok etkili değil fakat top tekniği iyi.Kornerleri bu adam kullandı.

Orta sahada 25 numaralı Abraham da iyi bir defansif orta saha.Rakibini bunaltıyor.

İlk yarı boyunca pek takımında uzaktan şut atan adam görmedim.Sanıırm böyle yetenekleri yok. Frikik olmadığından frikikleri iyi kullanan adamları var mı göremedim.Ama sanmıyorum.

Fakat hücumda en etkili oldukları silahları uuzn boylu adamlarıyla ceza alanına yapılan ortalar ve korner atışları.Bunlara dikkatli olmalıyız. Uzun boylu adamlar.

Ne yapıp edip ilk maçı 2-0 gol yemeden kazanmalıyız.istanbulda gol yememeiz de hakikaten zor iş. Gol atmakta çok çok zorlanacağımız rakip. Muhakkakl kanatlardan gelip yerden ortlalar yapmalıyız. Valeranga böyle 2 pozisyon yakaladı.

Hassan şaş'a sağ kanatta epey iş düşecek.Hasan şaş iyi oynamaz ise turu geçmemiz gerçekten çok zor.
Mehmet Bey,

Orhan Ak sakat,o mevkide Ergun ya da Ferhat oynayabilir.Aklima 2 sey geliyor:

1-Tomas'i sol bekte oynatip Ergun'u orta sahanin solunda oynatabiliriz.
2-Ergun'u sol bekte oynatip,Ferhat'i orta sahanin solunda dusunebiliriz.

Sag kanati iyi kullanmamiz gerekiyorsa sag bekte Arda,sag kanatta da Hasan Sas'i oynatmak daha mi iyi olur?Okan Buruk da o kanada destek verebilir degismeli olarak.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Çek takımından dm oynayan 26 numaralı abraham rakibine kafa attığından kırmızı kartla atıldı iyi haber.

10 kişi oynayan boleslav ilk yarı etkisiz olan orta sahabıb solunda oynayan polacek ile sol kanattan etkili geldi yerden çıkardığı topta kulic boş pozisyonda kalenin üzerinden dışarı attı.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mehmet Gorgen wrote:Çek takımından dm oynayan 26 numaralı abraham rakibine kafa attığından kırmızı kartla atıldı iyi haber.
Haydaaa.. Sinirlendirmek lazim demek ki. Bunu da notlarimiz arasina alalim.

Bizimkiler onlardan daha deli gerci.

Bu arada Valerenga bir gol atti.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

73. dak VALERANGA birkaç dakika önce oyuna giren eski trabzonlu Lange'nin kafa golüyle beraberliği yakaladı. Kafa topu rakibine de çarpmıştı.

1-1

valeranga tüm hatlarıyla saldırıyor 75. dakika lange kafa vurdu direkten geri geldi
76. dakikada flo'nun kafasını kaleci kornere attı.

Valeranga tamamıyla sağ kanattan sorensen ile saldıırıyor. Boleslav'ın zayıf (gerçi çok da zayıf değil yani) halkası sol bekleri bu kesin.
Post Reply