CL 3.Tur: M.Boleslav-GS 1-1 (hasan şaş 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gazetelerde yayınlanan dogrulugu mechul, Gerets versus Yonetici ve Gerets versus futbolcu kardeslerimiz polemiklerine Resmi Siteden yalanlama yapılması ve konuyu irdelemeye kalkan muhabirler hakkında hukuki onlemler dahil en yuksek duzeyde tepki verileceginin kamoyuna beyan edilmesi zaruri bir hal aldı.

GS lı yazarların iki on eleme oncesi tartıstıkları konu baslık ve icerikleri hayal kırıklıgının otesinde. Rekor puan ile sampiyon olunmus, oyuncuların alacakları odenmis, pırıl pırıl bir PAF takımın var, asagıdaki kuralar goz onune alındıgında tek on eleme oynayacak ve rakibini eleyecek guctesin; buna ragmen tartısılan konulara, ipe sapa gelmez demeclere bakın!

Gerets sadece rekor bir puan ile GS ı sampiyon yapmadı, aldıgı sampiyonluk ile iki on eleme yerine tek on eleme oynayacak takımımızın asagıdaki muhtemel rakipler ile eslesmesini de pas gecti. Gazetelerde yayınlanan dogrulugu mechul acıklama ve haberler havada ucusurken, GS da sorumlu her bireyin asagıdaki eslesmelere bir kez daha dikkat ile bakmasını, ve ıki on eleme oynansa idi CL katılma sansımız hakkında realist olmasını oneririm.

Dinamo Zagreb - Arsenal
Austria - Benfica
Hamburg - Osasuna
Milan - Crvena Zvezda
Salzburg - Valencia
Lille - Rabotnicki
København - Ajax
CSKA Moskva - Ružomberok
Shakhtar - Legia
Liverpool - M. Haifa
Dynamo Kyiv - Fenerbahçe
Galatasaray - Mladá Boleslav
Levski - Chievo
Standard - Steaua
Liberec - Spartak Moskva
Hearts - AEK
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakem: D. Plautz
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Murat Biricik wrote:

Gerets sadece rekor bir puan ile GS ı sampiyon yapmadı, aldıgı sampiyonluk ile iki on eleme yerine tek on eleme oynayacak takımımızın asagıdaki muhtemel rakipler ile eslesmesini de pas gecti. Gazetelerde yayınlanan dogrulugu mechul acıklama ve haberler havada ucusurken, GS da sorumlu her bireyin asagıdaki eslesmelere bir kez daha dikkat ile bakmasını, ve ıki on eleme oynansa idi CL katılma sansımız hakkında realist olmasını oneririm.

Dinamo Zagreb - Arsenal
Austria - Benfica
Hamburg - Osasuna
Milan - Crvena Zvezda
Salzburg - Valencia
Lille - Rabotnicki
København - Ajax
CSKA Moskva - Ružomberok
Shakhtar - Legia
Liverpool - M. Haifa
Dynamo Kyiv - Fenerbahçe
Levski - Chievo
Standard - Steaua
Liberec - Spartak Moskva
Hearts - AEK
Murat Bey, seri basi olup olmamak UEFA puan siralamasina gore yapiliyor. GS iki on eleme de oynasaydi, yine seri basi olup, bu takimlarla eslesmeyecekti. FB sampiyon olsaydi yine ikinci torbada yer alacakti ve bu takimlarla eslesecekti. Yani UEFA'ya mantigina gore ligi kacinci bitirdiginiz sadece ulke puanina bagli olarak kac on eleme oynayacaginizi belirliyor. Seri basi olup olmamak ise o takimin son 5 senelik performansina bagli.

Bazen illaki de ovecegim diye zorlayinca boyle hatalar oluyor. Tabii aksi de dogru. Illaki de yerecegim, illaki de elestirecegim diye yapilirsa ayni sekilde hataya dusulebilir.

Ama surasi kesin gibi bir sey, GS bu sene yine erken elenirse, ya da CL'ye katilip 0 puan cekerse, iki sene sonra puani Faroe Adalari takimi seviyesine dusecegi icin bu takimlarla eslesecek. Bunda da Gerets'in payi elbet cok buyuk olacak.

Ozan Ersoy
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Nedense maç şu şekilde gelişecek gibi geliyor :
Hızlı başlayacağız, 20'de falan 1-0 yapacağız.
Seyircinin de havaya girmesi ile 40-60 arası 2-0 olacak.
Sonra takım anlaşılmaz bir şekilde geri çekilecek, atın bir tane daha 3 olsun, bitsin bu iş demeye başlayacağız.
Dakika 80 civarı kornerden bir kafa golünü 'maalesef' ağlarımızda göreceğiz.
Sonra da 2-1 avantajlı mı onu tartışacağız.

Bu içime doğan, temennim ise 2-0
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS kesin gol yiyecek bu mac. Yanlis tertiple cikmayi huy edinmis bir TD'e
sahibiz.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bu macta en azindan FB ile oynadigimiz kupa maclarindaki agresif futbolu bekliyorum. Illa ki bir gol yeriz, ama bir dolu da pozisyon yakalariz. Onemli olan forvetlerin ne yapacagi.

Mehmet Abi'nin gecen gun yaptigi yoruma gore hava toplarinda baya iyiler, ceza sahasina da kolay kolay sokmazlar, ama yine de bizim orta saha oyunculari (Ilic, Hasan, Carrusca, Sabri) tek pas oynadiklari zaman yeteri kadar pozisyona girecek kapasitedeler. Ceza sahasini fazla zorlamaktansa ceza sahasi girisinden Sabri, Ilic gibi oyuncularin uzaktan sutlariyla gol bulabiliriz. Antrenmanda bol bol sut calismalari lazim. Duran toplar da cok onemli.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ozan Ersoy wrote:
Murat Biricik wrote:

Dinamo Zagreb - Arsenal
Austria - Benfica
Hamburg - Osasuna
Milan - Crvena Zvezda
Salzburg - Valencia
Lille - Rabotnicki
København - Ajax
CSKA Moskva - Ružomberok
Shakhtar - Legia
Liverpool - M. Haifa
Dynamo Kyiv - Fenerbahçe
Levski - Chievo
Standard - Steaua
Liberec - Spartak Moskva
Hearts - AEK
Murat Bey, seri basi olup olmamak UEFA puan siralamasina gore yapiliyor. GS iki on eleme de oynasaydi, yine seri basi olup, bu takimlarla eslesmeyecekti. FB sampiyon olsaydi yine ikinci torbada yer alacakti ve bu takimlarla eslesecekti. Yani UEFA'ya mantigina gore ligi kacinci bitirdiginiz sadece ulke puanina bagli olarak kac on eleme oynayacaginizi belirliyor. Seri basi olup olmamak ise o takimin son 5 senelik performansina bagli.

Bazen illaki de ovecegim diye zorlayinca boyle hatalar oluyor. Tabii aksi de dogru. Illaki de yerecegim, illaki de elestirecegim diye yapilirsa ayni sekilde hataya dusulebilir.

Ama surasi kesin gibi bir sey, GS bu sene yine erken elenirse, ya da CL'ye katilip 0 puan cekerse, iki sene sonra puani Faroe Adalari takimi seviyesine dusecegi icin bu takimlarla eslesecek. Bunda da Gerets'in payi elbet cok buyuk olacak.

Ozan Ersoy
Ozan Bey,

Baska bir TD olsa da fazla bir sey degismez.Bu benim fikrim tabii ki.
25-2025

nefvakfi.org
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sol cepheden atılabilecek frikikler için Sabri'nin ayağı bu işe yatkın sanki. Topa vuruş şekli hoşuma gidiyor. Biraz gayret etse bu işi becerebilir bence. Çalışarakta kazanılabiliyor bu hüner.
Tolga Girici wrote:Duran toplar da cok onemli.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Valla dogru soze sapka cıkarılır. Ogle yemegi arasında gazeteleri okuyup, cogu yazarın bana gore ipe sapa gelmez konuları tartıstıgını gorunce, o hısımla, keskin sirke kupune zarar misali, CL seri bası ile ilgili hatalı varsayımda bulunup yanlıs bir teklif yapmısım En cok da Deniz Bey e ayıp oldu! Bu kadar detaylı yaz, takip et, forumda devamlı dile getir. Resmen butun cabasının ustune cam devirdim!

Ozan Ersoy, Gerets GS a transfer olmadan once oynattıgı oyun bicimi ve kalıbı hakkında, PSV surecinden ornekler vererek artı ve eksilerini acıklamıstı. Buradaki eksileri goz onune alarak ve ne kaybedecegimize dikkat cekerek olabildigince nazikce “Bazen illaki de ovecegim diye zorlayinca boyle hatalar oluyor. “ soylemi ile TD yi daha dikkatli sorgulamamı oneriyor. Bu da dogru. Allah gostermesin, on eleme de GS turu kaybederse sadece TD, yonetim degil kulup uyeleri ve taraftar her birim ve her birey yaptıkları ve yapmadıkları icin kendini sorgulayacak duruma gelir.

Su asamada “payı elbet cok buyuk olacak” listesine sadece Gerets i degil, bircok kisiyi daha eklemek lazım. Forumda hemen herkes hem fikir ki, orta saha ustunlugune dayalı bir oyun kalıbı on eleme icin daha uygun. CL ligine kalmanın onemi butun cıplaklıgı ile goz onunde. Bunları GS da yetkilinin(lerin) teknik heyetle paylasmasının binbir turlu yolu var. Bu oneri ve soylemlerin basın yolu ile dile getirilip tartısılması bir yana, basının takımımızı de-motive edecek konu baslıklarını on eleme turuna 72 saat kala yaratması ya da tekrar dile getirmesi beni hayretten ote samimiyeti hakkında kusku ve supheye sevk ediyor.

Oyuncu secimleri bir yana, ister Gerets kendi inandıgı oyun sistemine uygun bir 11 cıkarsın ister buyuk cogunlugun dile getirdigi revize 11 kadroyu sahaya sursun, GS bu turu gecmege daha yakın. GS Cek takımından daha cok tecrubeli, GS oyuncularının CL katılmayı hem kendileri hem kulupleri acısından Cek takımından daha cok istedigini dusunuyorum. On elemeyi gecip, CL de yer almamıza kulup olarak daha cok ihtiyacımız var, arkasında cok daha buyuk bir taraftar destegi var. Agresif bir oyun, her iki yonde pozisyonu bol bir mac bekliyorum.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Sol cepheden atılabilecek frikikler için Sabri'nin ayağı bu işe yatkın sanki. Topa vuruş şekli hoşuma gidiyor. Biraz gayret etse bu işi becerebilir bence. Çalışarakta kazanılabiliyor bu hüner.
Tolga Girici wrote:Duran toplar da cok onemli.
Evet ayaginin iciyle sert vurabiliyor. Kaleyi bulsa buyuk ihtimal gol olacak cinsten vuruslar. Sabri'nin frikikleri , kornerleri kullanmaya baslamasi takimdaki statusunun yukseldigi anlamina geliyor, bu da simdiden ozguvenine yansimaya basladi.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Basın Toplantısı: Adnan Polat

Polat, teknik direktör Erik Gerets ile fikir ayrılıklarının bulunmadığını ifade etti. Gerets'in kendilerinden orta sahada, defansif özellikleri ve oyun kurma özelliği olan tecrübeli bir oyuncu istediğini vurgulayan Adnan Polat, ''Adaylarımız var, ama bazı şartların oluşmasını bekliyoruz. Arzu ettiğimiz oyuncuyu alamazsak Galatasaray bünyesinden de Gerets bir futbolcu çıkarır. Burada Mehmet'e şans veriyor. Bunu da hocayla devamlı konuşuyoruz. Bu anlamda aramızda bir sıkıntı yok'' dedi.

Adnan Polat, yönetim olarak teknik heyetle bir sorunları olmadığını belirterek, şöyle konuştu: ''Biraz insaflı olmak lazım. Gerets ve yardımcılarının geçen sene Galatasaray'ı hangi şartlarda şampiyon yaptığını hepiniz biliyorsunuz. Bir maç oynanmış, Galatasaray'ın iyi oynamadığını hepimiz ifade ettik. O maçta bile 5-6 gol atabilirdik. Bir maça göre hoca değiştirmemiz söz konusu değil. Çarşamba günü oynanacak Avrupa Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını düşünüyoruz. Adnan Sezgin, Gerets ve diğer arkadaşlar buna konsantre oldular. Bu turu geçmek bizim için olmazsa olmaz. Bu söylentilere kimse bakmıyor. Herkesin kafasında çarşamba günkü maç var.''

Yönetimde teknik direktörle ilgili farklı fikirlerin olabileceğini dile getiren Polat, ''Yönetimin ikiye bölündüğünü söylendi. Biz de 'Farklı fikirler yönetimde olabilir, ama alınan kararlara herkes saygı duyar' dedik. Teknik direktörle ilgili de farklı fikirlerimiz vardır, ama biz hocanın işine müdahale etmeyiz. Kimi, neden oynatmadığını sormuyoruz. Şu anda da kendisiyle bir sorunumuz yok. Başarılı olması için elimizden gelen desteği vereceğiz'' şeklinde konuştu.

Polat, 9 Ağustos Çarşamba günü Avrupa Şampiyonlar Ligi 1. ön eleme turu ilk maçında İstanbul'da Çek Cumhuriyeti'nin FK Mlada Boleslav takımı ile yapacakları karşılaşmada Şampiyonlar Ligi'ni garantileyecek bir skor alacaklarını ifade etti. Şu anda takımda doğrudan oynaması gereken 3-4 oyuncunun sakat olduğunu anlatan Adnan Polat, şöyle devam etti: ''Ama Çek takımı her ne şartta olursa olsun elememiz gereken bir takım, ondan şüphe duymuyorum. Futbol ciddi bir iştir, her maçı ciddiye almazsanız, zayıf görünen bir takıma yenilebilirsiniz. Geçen sene Tromsö maçından arkadaşlarımızın ders aldığını umuyorum. Kendilerine de bunu hatırlatıyoruz. Galatasaray'ın, ilk maçta alacağı skorla Şampiyonlar Ligi'ni garantileyeceğini düşünüyorum.''

Basın toplantısının tum metni icin
http://www.galatasaray.org/detay.asp?PI ... rID=294859

Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Ankara'dan Istanbul'a otobusle gelirken (deplasmandan gec donmus oldum boylece) Adnan Polat'in basin toplantisini dinledim canli olarak--dikkat ettim tek bir defa "Mlada Boleslav" demedi, hep "Cek takimi" ve gecen seneki Tromso macina benzetmeler, ayni sey olmasin falan. Umarim teknik heyet ve futbolcularin gorusu boyle degildir...bari heriflerin adini ogren basin toplantisinda soyle be, saygi gostermek lazim birazcik, sonucta herifler Prag takimlarinin ustunde bitirip buraya gelmis, bu sene formda baslamis, ilk avrupa maclarinin ilk 19 dakikasinda 3 gol atmis ciddi bir rakip. Sanirimki, Ankaraspor Cek ikincisi olamaz, ve onlari yenemedik. Karan ve Kabze hala sakat, ve bu cok buyuk bir sorun. Forvetdeki zenginligimiz yok olmus oluyor--formsuz Necati, hazir olmayan Ozgurcan'a kaliyoruz. Hasan sanki yavastan 2003-2005 arasindaki tuaf sinirli ve formsuz haline donmek istiyor...

Neyse ben cekiniyorum bu heriflerden. Bir de hafta sonu yarisi yedek bir takimla cikip liglerinde gene kazanmislar, bizi dusunerek sanirim. Bakalim ne olacak...yilin en onemli maci carsamba gunku mac, umarim herkes bunun farkindadir.

Deniz
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Serif Halimler wrote:Tesekkürler Ismail, Show TV Internet sitesinde yayin akisnda mac yok. Yayin akisi gecen hafta icin olabilir, zira sadece gün yaziyor, tarih yok. Yarin yeni hafta baslayinca güncellenir herhalde.
ShowTV maci 20:30-22:30 saatleri arasinda koymus yayin akisina artik.

Okyanusun bu tarafinda DFH'ciler simdilik "--------------" koymuslar ayni saatlere gelecek yayinda DFH2 ve 3 icin. Yine herhalde son dakikaya kadar belirsizlikte birakip, sonradan yayinlayacaklar!?! Yayinlarlarsa, nerde izleyeceksin(iz) Tolgacigim? Var mi bir plan simdiden?

(FB macini TR'de Kanal D veriyormus bu arada)

Resmi site "Maca Dogru" sayfasinda, kafadan Yalcin, Kabze ve Karan icin sakat demis.

Hakem Konrad Plautz da Avusturya'dan imis, benim gibi merak eden olduysa.
Last edited by Ozgur Huseyinoglu on Tue Aug 08, 2006 2:59 am, edited 1 time in total.
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Serif Halimler wrote:Tesekkürler Ismail, Show TV Internet sitesinde yayin akisnda mac yok. Yayin akisi gecen hafta icin olabilir, zira sadece gün yaziyor, tarih yok. Yarin yeni hafta baslayinca güncellenir herhalde.
ShowTV maci 20:30-22:30 saatleri arasinda koymus yayin akisina artik.

Okyanusun bu tarafinda DFH'ciler simdilik "--------------" koymuslar ayni saatlere gelecek yayinda DFH2 ve 3 icin. Yine herhalde son dakikaya kadar belirsizlikte birakip, sonradan yayinlayacaklar!?! Yayinlarlarsa, nerde izleyeceksin(iz) Tolgacigim? Var mi bir plan simdiden?
Ben isyerinden ayrilamayacagimdan herhalde internetten izlerim. Goruntu cok kotu ama. Keske Lig TV'de yayinlasaydi bu maci. Aslinda Show TV ve Lig TV ayni gruptan oldugu icin bu mumkun olabilirdi ama olmayacak buyuk ihtimal. Belki Turkmeneli tv yayinlar, gecen sene sampiyonlar ligi maclarini veriyorlardi. Kanal D verse yine Jump TV'den parali da olsa izlerdik, goruntu cok daha iyi.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Biraz daha kadro dusunelim. Bence bu macta ilk 11 cikmasi gereken iki isim Sabri ve Ayhan.

Ayhan ve Mehmet on libero oynamali. Ikisi beraber oynarsa orta sahayi kolay kolay gecemezler.

Carrusca'ya bu mac icin guvenemiyorum, ilerleyen dakikalarda girebilir.

Sabri'de oynamali cunku Sabri bu tur atmosferi yogun maclarda enerjisiyle, her tarafa kosmasiyla takima moral ustunluk ekleyen bir oyuncu, ayrica savunmadan donen toplarda sert sutlariyla gol bulabilir.

Sabri oynadigi icin Arda'yi yedek tutardim, o da ikinci yari ozellikle gol atmamiz gerekiyorsa girebilir.

Hasan'in durumu cok belirsiz, ama bu macin kulup icin ne kadar onemli oldugunu bilenlerin basinda geliyor, bu mac kesinlikle oynamak isteyecektir ve oynamali da. Sabri sagda, Hasan solda oynayabilir.

Sag bek icin her seye ragmen Cihan diyorum, Ugur oynarsa simdi beklenmedik bir hata yapabilir.

Sol bekte Orhan insallah tamamen iyilesmistir, Ferhat da gayet iyi ama Orhan daha tecrubeli.

..............Mondi

Cihan(Ugur) Song Tomas Orhan (Ferhat)

Sabri(Arda) Mehmet Ayhan Hasan

.............Ilic

...........Hakan
Post Reply