Transfer Gundemi (Yaz 2006) - 3

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Genc oyunculara yatirim yapmak, iyi altyapi sahibi olmak cok iyi, hos sey, Ajax, Liverpool bu felsefe ile (Liverpool eklemelerle, Ajax neredeyse tamamen altyapidan) Avrupa futbolunda soz sahibi oldular, Ajax yilalrdir da para kazaniyor.

Ama su iyi adamlari ucuza alip, sonra satip para kazanma isini ben anlamiyorum. Oyle potansiyeli olan oyuncuyu klubu neden kelepir satsin, bizimkiler akilli Arjantinliler aptal mi? Besiktas Nihat'i satip para kazandi, Trabzon Tekke'yi. Biz biraz is bilseydik Emre ve Okan'dan birseyler kazanirdik, ama bunlarin hicbiri BJK, TS ya da GS'nin gencken ileride iyi olur, satar para kazaniriz diye baska yerden aldigi degil, ya kendi oyunculari, ya takimlarina katki vermesi icin alinip sonra parlayan oyuncular.

Bu yonetimin sacmaliklari bizi de sasirtmaya basladi. Altyapidan Arda gibi daha cok oyuncu yetistirelim. Yabanci transferlerini ise ihtiyac olan yerlere akillica yapalim, sonra her transferi elinde patlamis, neredeyse her transferinden milyonlarca Euro kaybedip, hicbirinden verim alamamis bir baskanin kelepire adam alip, sonra satip para kazanacagi gibi hayallerine inanmak zorunda kalmayiz.

Oncelikle bir sag bek, sonra da on libero alinmaliydi bu takima, yabanci olmuyorsa Fatih Akyel ile vs. Illa genc alip yatirim yapilacaksa, Turkiye'yi tarayip iyi bir sagbek adayi bulsunlar, Romanya'da yatirim amacli genc yabanci sacmaliklariyla ugrasacaklarina.

Ali
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ugur Sahin wrote:Nuri Şahin'in bonservisi 1 milyon dolar'dan az diyorsunuz yani :roll: Veya Gago'nun? Hani geçen sezon adı Chelsea ile Real ile anılan Gago'nun?

CM vurgusu çok önemli burda yalnız, yazılan ilk isimden belli ediyor zaten kendini. İsimlerden bazılarını bilmiyordum, google'a danışayım dedim. Kimmiş bu "Freedy Guarin" diye bakınca Türk CM/FM forumları çıkıyor, futbolcunun gerçek ismiyle aratınca da Wikipedia'da bu. Sonu çok hoş yalnız Wikipedia'daki yazının:

Her şeyi geçtim, o listedeki oyuncuların bir kısmı (Guarin de dahil buna) yanlarındaki takımlarda oynamıyor bile. Guarin mesela kiralık olduğu oynadığı Boca'dan Saint-Etienne'e geçmiş.

Ugur
Uğur'un dediği doğru Boıca'da Guarin diye biri oynamıyor. 3 senedir sayısız Boca maçı izledim Boca da ö isimle birine rastlamadım.Ya çok az oynuyor yada başka takıma gönderilmiş.

Okan arkadaşımızın yazdığı Guarin diye bir adam takımda yokken Gago ise genç yaşında ilk 11 oynuyor.Hem de defansif orta saha.Arşivimden en son 12.8.06 tarihinde boca-rosario central maçını seyretmişim.O maçtaki kadro aşağıda.
Image
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ugur Sahin wrote:Gerçek futbol CM değil, "al Freddy Adu'yu, Kennedy Bakircioglu'nu, Azer Karadas'i gelsin şampiyonluklar" değil futbol. Ama şu site farklı düşünenlerin peygamberinin, isterseniz bi de onu ziyaret edin. :lol:
Yahu, MGC'nin "Hadi biraz heyecanlanalim" basligi vardi, onun bir "Hadi biraz gulelim/eglenelim" versiyonunu acip yazman lazimmis bunu Ugurcugum! :lol: Yahu, hadi "I kiss you" Mahir'in ne pesinde oldugu belliydi, o hesaptan onun gercek olduguna inanmistim ama, onca dokuman/mektup kopyasina ragmen, bunun ciddi ciddi hazirlandigina inanamiyorum yahu! 25 yasindaki insan, "Cografya'dan "A" almistim, ihtiyac olursa takim otobusunu de surebilirim" der mi gercekten?!?! Gulsem mi, soka mi girsem bilemedim hala...
Özgür
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Ugur Sahin wrote:Gerçek futbol CM değil, "al Freddy Adu'yu, Kennedy Bakircioglu'nu, Azer Karadas'i gelsin şampiyonluklar" değil futbol. Ama şu site farklı düşünenlerin peygamberinin, isterseniz bi de onu ziyaret edin. :lol:
Yahu, MGC'nin "Hadi biraz heyecanlanalim" basligi vardi, onun bir "Hadi biraz gulelim/eglenelim" versiyonunu acip yazman lazimmis bunu Ugurcugum! :lol: Yahu, hadi "I kiss you" Mahir'in ne pesinde oldugu belliydi, o hesaptan onun gercek olduguna inanmistim ama, onca dokuman/mektup kopyasina ragmen, bunun ciddi ciddi hazirlandigina inanamiyorum yahu! 25 yasindaki insan, "Cografya'dan "A" almistim, ihtiyac olursa takim otobusunu de surebilirim" der mi gercekten?!?! Gulsem mi, soka mi girsem bilemedim hala...
:D

Adama verilen cevabın benzerini verilecek bir yönetimimiz olsa, Sami Yen önüne tek tek büstlerinin dikilmesi için çalışırım valla.

Ugur
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

sabah:

Rota Salif Diao

Bir kez daha ön libero transferi için kolları sıvayan Galatasaray, Liverpool'un Senegalli yıldızı Salif Diao'nun işini bitirmek üzere.

Ön libero arayışlarını sürdüren Galatasaray'da rota şimdi de Liverpool'un Senegal'li futbolcusu Salif Diao'ya çevrildi. 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu için girişimlerini hızlandıran sarı-kırmızılıların bu transferi bitirme aşamasına geldikleri öğrenildi. Gravesen, Maniche ve Somoza gibi isimleri almak için uzun süre çaba sarfeden Galatasaray, sonuç alamamıştı. Ancak Gerets'in ısrarları sonucu yönetim pes etmedi ve transfer piyasasına ani bir dönüş yaptı.

SERBEST KALABİLİR
Liverpool'da forma şansı bulamayan ve teknik direktör Benitez'in bu sezonki planlarında yer almayan Diao'nun serbest kalması bekleniyor. Bu durumda Galatasaray da bonservis bedeli ödemeden Senegal'li yıldızı transfer edebilecek. Diao serbest kalmazsa Galatasaray kiralık formülünü devreye sokacak. Salif Diao, geçtiğimiz sezon Premier Lig takımlarından Portsmouth'a kiralık olarak verilmişti. Tecrübeli futbolcu hırslı oyun yapısı ve yüksek fizik gücüyle tanınıyor.
GALİP

ÖZTÜRK
Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Tutturmuşunuz bi cm muhabbeti gidiyo! En son 2001 de oynadım...Guarin geçen sene Boca da kiralıktı bu sene nerde bilmiyorum
öyle diyorsanız tamam Guarin kötü futbolcu!
Ha bi de herhalde sadece Guarin Gago ve Nuri'yi tanıyorsunuz herhalde di mi? Diğerlerini de araştırın bence....Bilginiz olur Menejerlik oyunu dışında!
Image
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Okan Akçay wrote: Ha bi de herhalde sadece Guarin Gago ve Nuri'yi tanıyorsunuz herhalde di mi? Diğerlerini de araştırın bence....Bilginiz olur Menejerlik oyunu dışında!
Arkadaşım cevap vermek istemedim ama biraz ukalalık yapıyorsun.
Menajerlik oyunu falan oynamıyorum ama yurtdışı futbolu fazlasıyla seyrediyorum.

Bu arada senden birşeyler öğreneceğimizi zannetmiyorum üstelik buraya yalan yanlış bilgi asmana da müsade edeceğimizi zannetme.

Yukarıda yazdığın isimleri ne zaman nereden aldığını bilmiyorum ama Lucas Biglia'yı hala arjantinde oynadığını yazacak kadar futbolu takip etmediğin apaçık. Lucas biglia belçika'da anderlecht takımında oynuyor.

Sana kalsa lucas biglia'yı almak için arjantin'e gitmemiz lazımdı.

Kusura bakma.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

"Mehmet Topal için teklif yok.."

Güzel, sezon başından bu yana bir çok takımın Mehmet Topal'ı izlediğini hatırlatarak, ''Transfer sezonunun başlamasıyla birlikte bazı takımlar bu futbolcumuzu izlemeye aldılar. Galatasaray'da bu futbolcumuzu izlettirdi. Ayrıca geçtiğimiz hafta sonu İstanbul'da oynadığımız Güngören Belediyespor maçını, Adnan Sezgin ve Eric Gerets de izledi. Ancak bu futbolcumuzun transferiyle ilgili bize herhangi bir başvuru veya resmi teklif gelmedi'' dedi.

Mehmet Topal'ın sözleşmesinin sürdüğünü ifade eden Güzel, ''Herhangi bir ciddi teklif gelmeden transfer konusunu konuşmak istemiyoruz. Ciddi anlamda teklif gelir ve kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda olursa o zaman transfer işini konuşuruz'' diye konuştu.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Görkem KIRGIZ wrote:

Sevgili Mehmet Görgen, senin mutlaka bilgin vardır bu futbolcu hakkında, paylaşırsan seviniriz :lol:

Malesef hiç izlemedim.Ama Tunç Kayacı hakikaten kendisini anadolu takımları maçlarını canlı izlemeye adamış biri.O yüzden onun fikirleri benim için önemli.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme rövanşında Çek Cumhuriyeti’nin Mlada Boleslav ile oynayacağı karşılaşma için Prag’a geldi.

Kafile ile birlikte Başkan Özhan Canaydın, Adnan Polat ve Fatih Gökşen de Prag’a giderken, Polat uçakta ön libero konusuna değinerek, "Diarra için kulübü ile anlaştık ama kendisi gelmek istemedi. Zaten şimdi de Real Madrıd’te. Arda ise 15 Milyon Euro eder" diye konuştu.

Adnan Polat, Gerets’in ısrarlı isteği için Dünya genelinde kaliteli ön liberolar ile görüştüklerini, bunlardan birinin Diarra olduğunu hatırlatarak "Biz ilk etapta kendisi ile görüştük. Sonra kulübü ile anlaşmaya vardık. 7 milyon euro istediler ve ödemeyi kabul ettik. Ancak Real Madrıd devreye girince, futbolcu bize gelmeyi tercih etmedi. yapacak bir şey yok. kesemize uygun biri olursa transfer yapabiliriz" ifadesini kullandı.

Avrupa’daki futbolcuların çok pahalı olduğuna da değinen Polat "Bizim Arda’ya yabancı bir isim taksak, 15 Milyon Euro eder" diyerek dikkatleri üzerine çekti.

maraton.com.tr

Basından anladığım bizim Lens'in diarra'sının peşine düştüğümüz.Adnan polat'tan anladığım ise bizim Lyon'un Diarra'sının peşine düştüğümüz.

Be adnan polat lyon'lu oyuncunun Real madrid'e gideceğini bilmiyormuydun bu kadar uzaktan mı transfer piyasasını takip ediyorsun.

Diarra için 7 milyon euro vermişler de kabul etmemiş.. Paraya bak hizaya gel..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gorgen wrote:Galatasaray, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme rövanşında Çek Cumhuriyeti’nin Mlada Boleslav ile oynayacağı karşılaşma için Prag’a geldi.

Kafile ile birlikte Başkan Özhan Canaydın, Adnan Polat ve Fatih Gökşen de Prag’a giderken, Polat uçakta ön libero konusuna değinerek, "Diarra için kulübü ile anlaştık ama kendisi gelmek istemedi. Zaten şimdi de Real Madrıd’te. Arda ise 15 Milyon Euro eder" diye konuştu.

Adnan Polat, Gerets’in ısrarlı isteği için Dünya genelinde kaliteli ön liberolar ile görüştüklerini, bunlardan birinin Diarra olduğunu hatırlatarak "Biz ilk etapta kendisi ile görüştük. Sonra kulübü ile anlaşmaya vardık. 7 milyon euro istediler ve ödemeyi kabul ettik. Ancak Real Madrıd devreye girince, futbolcu bize gelmeyi tercih etmedi. yapacak bir şey yok. kesemize uygun biri olursa transfer yapabiliriz" ifadesini kullandı.

Avrupa’daki futbolcuların çok pahalı olduğuna da değinen Polat "Bizim Arda’ya yabancı bir isim taksak, 15 Milyon Euro eder" diyerek dikkatleri üzerine çekti.

maraton.com.tr

Basından anladığım bizim Lens'in diarra'sının peşine düştüğümüz.Adnan polat'tan anladığım ise bizim Lyon'un Diarra'sının peşine düştüğümüz.

Be adnan polat lyon'lu oyuncunun Real madrid'e gideceğini bilmiyormuydun bu kadar uzaktan mı transfer piyasasını takip ediyorsun.

Diarra için 7 milyon euro vermişler de kabul etmemiş.. Paraya bak hizaya gel..
Sevgili Mehmet,

Sen hala bizim yoneticilerin transfer konusunda laflarina inaniyor musun? Her sene ayni hikaye: ortaya ciddi bir-iki futbolcu ismi atiliyor, gorusmeler, seyahatler, is baglandi falan derken bir puruz cikip oyuncu alinamiyor, bizimkiler cikip tam aliyorduk diyorlar, sonra klube Maret ve Kapuska gibi isimler sokulup birkac milyon Euro zarar ediliyor. Ardindan ah, vah, tam aliyorduk Real Madrid'e gitti adam.

Ha bu arada, FB, BJK, TS takir takir oyuncu aliyor, nedense ilgilendikleri adamlarin en azindan bir kismi son anda Real Madrid'e gitmiyor ya da bir puruz cikarmiyorlar.

Tam Anadolu takimi gibi yonetilip transfer yapiyoruz, ama iyilerinden degil, GB gibi, tapon Anadolu takimi gibi. Sonra da adam Real'e gitti tipi palavralar, yedirebilirsen ne ala.

Sonra Arda 15 milyon eder de, millet inansin, ASY'de ilk kotu oynadigi macta biraz kufur isitsin. Sonra 2 ay sonra zaten 100 bin euro olan maasini odeyeme, sansi varsa Hakan Sukur ve Hasan'dan maas alsin, cocuk ben 15 milyon euroluk adamim, 100 bin euro maasimi alamiyorum diye bunalima girsin, sen de GS'da yoneticiyim de, ne guzel.

Cidden verdiyse bu demeci yaziklar olsun.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Allahıma çok şükür yönetimin transfer yapacağına dair mini minnacık bile inancım kalmadı. Hiçbir transfer haberi beni heyecanlandırmıyor. Çünkü inanmıyorum, zaten okumuyorumda başlıkla gözüme çarpıyor sadece :)

Bu mertebeye ermek kolay olmadı. Uzun ve çileli bir yoldan geçmek gerekiyor. Ama değiyor yani :)
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Mehmet ile Ugur'un Carrusca hakkinda fikirlerine bende katiliyorum.

Bana su an elimizdeki kadroda olmayan sert ve isabetli sut atma kabiliyeti ile bazi teknik yonleri olan bir topcu izlenimi birakti.

Bu arada Gaziantepspor, G.Saray'in altyapisindan yetisen 18 yasindaki Ugur Demirok'u transfer etmis. Bir yıl kiralık sözlesme imzalanmis.
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Hiçbir zaman transfer delisi olmadım ama şu andaki tabloyu görünce çok üzülüyorum.

Aylardır ihtiyacımız olan, ortasahadaki toparlayıcı futbolcu eksiğimiz nokta transfer gerektiren bir mevki ve bu transfer belki de 1-2 puan farkla şampiyon olmamızda ya da CL'de gruplardan çıkmamıza etki edecek.

Bu sene sadece bu bölgeye yönelik ve herkesin içine sinecek bir adam almak, gelecek sene için de şimdiden bek sorununu çözmek için araştırmalara başlamak çok zor olmasa gerek gibi geliyor bana.

Çünkü elimizde toptan değiştirilmesi gereken bir takım yok, her sene bir iki kaliteli transferle oldukça başarılı olacağını düşündüğüm bir kadro ve alttan gelen gençler var.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bugün aldığım bir bilgiye göre GS kulübü Ülker ile 5 senelik sponsorluk anlaşmasından 35 milyon euro alacakmış. Üç büyükler içinde sadece GS Ülker'den 4 senelik parasını hemen alıp kullanmış.Yani GS kulübü 4 sene Ülker'den bir kuruş para almayacak.

Yaklaşık 25 milyon euro para nereye gitti be beyler. Haber kaynağı ülker'den çok sağlam.

Bu arada Ülker'in FB kulübüne sponsorluk anlaşması kapsamında Ataşehir'de yaptırılacak olan 5700 kişilik spor salonunun inşaatının harfiyat çalışmaları başlamış.

FB Sabri Ülker spor salonu vatana hayırlı olsun..

Bu arada FB'ye yapılacak sponsorluk tutarı, Ülker'in BJK, GS'ya ve diğer türk takımlarına yaptığı toplam sponsorluk anlşamalarından daha fazla.Bunu da bilgi olarak aktarayım.
Post Reply