5.hafta: Denizli -G.Saray 1-1 (HASAN ŞAŞ 17")

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Her iki taraf da guzel mucadele ediyor, faul yok ama iki taraf da istekli. Galatasaray da konsantre eksikligi olabilir diye bekliyordum ama oyle bir sey yok. Mehmet Topal ve Imamoto daimi ilk 11e girdiler bence.
Tan Erten
Eren Aykın

Post by Eren Aykın »

Radyo spikerleri ne kadar iğrenç maç anlatıyorlar.
Best FM'de Ali isimli, çok güzel maç anlatan bir spiker vardı ama bu maçı anlatmıyor sanırım.
M. Topal ve İnamoto'nun çok iyi olduğundan bahsediliyor ama 4 haftada 1 gol atıp 1 puan alabilmiş Denizlispor atak üstüne atak geliştiriyor. Takım savunmasında ters giden bir şeyler var.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Tomas rakibe aist yapmaktan yorulmadı.
Sanırım bu gidişle denizliyede puan vereceğiz.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Mehmet Topal macta en cok topla bulusan oyuncu. Az pas hatasi ile oynuyor.

Ikinci yarida bir baskimiz yok, son 20 dakika, gol yersek cikmaz, atmamiz lazim. Nejatinin girmesi oyunu hareketlendirmedi. Hasan Kabzenin girmesini tercih ederdim. Hakan ile Ardain hareketlenmesi lazim.

Ergun ilk yarida kotu sakatlandi, yerine giren Ferhat girdiginden beri guzel oynuyor.
Kemal Bakircioglu
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$imdi geldim ve mac malasef 1-1. Sabri niye yok? Sakat idi degil mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hasan Sas takimin resmen el freni, seyrettikce deli oluyorum. Adam top manyagi. Yahu bu adam kac senedir bu takimda, her seviyede maca cikti. Fakat kafasi hala degismedi, hala mahalle arasi topcusu. Yanindan adam esek gibi kosup bosa iner, Hasan yine iceri doner. Calimdan baska bir sey ifade etmiyor bu adama. Inanilacak gibi degil...

Ikinci yari takimin temposu cok dustu. Necati yedek kalmakla akillanmamisa benzer. U.Karan iyilesince bir daha zor gorur sahayi.
Tan Erten
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

evet çok kötü top oynayarak puanları kaybediyoruz penaltı atmak b ile bizim için çok zor bir olay.
Gerets de bazen saçmalıyor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Penaltiyi bundan sonra gerets atsin. Ligin 5.haftasi GS takiminda iki yeni oyuncu ilk macina cikiyor. Eh mucize filan yaratacak hali yok ya adamin. Hadi Ali ile Cemal yine aturup hangi yonetim iyi hangisi kotu diye yeniden ba4lasinlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Takim Sampiyonlar ligi on eleme macindan beri konsantre mi olamiyor belli degil. Hakan cok top ezdi, soyle "zink " diye topa vuracakken ayaginin iciyle ne yapti anlamdim. Penaltidan bence daha onemli duran toplarini kullanamiyoruz.

Mehmet Topal iyi bir transfere benziyor, yararli olur. Japon oyuncu cok etkisiz kaldi. Ilic neden ilk kesilen oyuncu olur anlayabilmis degilim. Topu yonlendiren tek oyuncu, Nejati deki formsuzlugu arastirmak lazim, yaradan cok zarar veriyor.

Gecen sene Denizli cok sevindirdi, o yuzden bugunki puan kaybi cok uzmedi .

UC buyukler arasinda en hazir takim olmamiz gerekirken, Hasan- Nejati uyumsuzlugu, yonetim hoca uyumsuzlugu takim oyunu bir oturtamadik. Fener'in bu kadar yabanci ile gecen seneki bir son bekliyorum, bir yerde cark edecek turk oyuncular. Besiktasda yeni olusan bir kadro. O yuzden puan kayiplarina toleransliyim.
Kemal Bakircioglu
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

offf offff, iskence resmen.

bir profesyonel futbolcu dusunun, 30 yasina gelmis, yillarca en ust duzey futbol oynamis, yaklasik iki yildir butun duran toplari kullaniyor. ve bu adam, daha herhangi bir duran topta, yaptigi ortayi penalti noktasi civarina kafa vurulacak yukseklige gelecek sekilde ayarlayamiyor. aklim hayalim almiyor. ben cok yetenekli bir adam degilim. kucuk sahada, herhangi bir duran topta topu su bolgeye indiricem diye kafamda tasarladigimda %80-90 oraninda oraya atabiliyorum. gecen aksam uzun aradan sonra buyuk sahada korner attim. uc kornerden ikisini tam istedigim bolgeye gonderebildim, birisi de yaklasti. ben bile iki hafta buyuk sahada oynasam, gunde onbes dakika orta calissam, istedigim yere top kaldiririm. ama bizim galatasaray'in butun duran toplarini kullanan adami yapamiyor. aynen kendisinin bir takim arkadasina dedigi gibi: "gecme kardesim topun basina, atmak zorunda misin ya."

elbette puan kaybinin ve kotu oyunun gunah kecisi olarak gostermek degil bunu soylerkenki niyetim. ama daha futbolun su en temel islerinden birini bile beceremeyen bir ekip vardi bugun sahada. daha duran toplari kalecinin kucagina atmamayi beceremeyen bir takim icin, defans duzeniymis, orta alanda rakibe basmaymis, ayaga top yapip rakibin presini kirmaymis, sag kanadi da sol kanat gibi etkin kullanmaymis, ve benzeri komplike taktikleri beceremediler diye elestiri yapmak cok mantiksiz geliyor bana.

bir de mondragon felaketi yasadik bugun ilk golde. senin defansi oyuncun kafa topuna cikiyor ve avantajli durumda. hal boyleyken, sen hakla hizmet 13-14 metre kalenin onune cikiyorsun, sonra da topu tutmak yerine en tehlikeli olabilecek bolgeye tokatliyorsun? hani insanin refleksi iyi degildir topu tutamaz, ya da sagina veya soluna zaafi vardir o tarafina atilan sutlarda problem yasar, topu oyuna sokamaz falan. bunlar yetenek eksigidir, ve bir olcude tolere edilir. ama mondragon gibi, dunya kupasindan sampiyonlar ligine, fransadan kolombiyaya 35 yasinda futbol oynamadik platform birakmamis bir kaleci nasil boyle absurd bir hata yapabilir?
Erturk Turker

Post by Erturk Turker »

Puan kaybedeceğimiz o kadar içime doğmuştu ki, maçı izlemek gelmedi içimden, Iron maiden dinleyip netten takip etmeyi tercih ettim.

Alkolün de etkisiyle acımasız olmak istemem ama santrfor zor anlarda gol atar, takımı kurtarır. Tek santrforun asli görevi asist ve pres değildir diye düşünürüm.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Fatih Mutlu wrote:offf offff, iskence resmen.
...
Iyi ama ben bunlari iki uc hafta once soylerken maci ozetlerden izledim hakem icine etmi$ bir penaltiyi vermemi$ filan diyordun. Bak bugun (ben daha gormedim) uydurdu verdi bile diyorlar penaltiyi. Demek ki olay hakem makem degilmi$, oyle degil mi? bak Hasan'in her topun arkasina gecmi$ ki yeni degil ki bu hali. $ahdi $ahbaz oldu. Bir de gol atmi$ ya yeme de yaninda yat.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ilk yarı daha ustun oynadıgımız oyunda, 90 dk boyunca Mehmet Topal cok iyi, Ferhat iyi oynadılar. Hakan yorgun, diger oyuncularımız ise vasattı. Arda bekledigimiz kadar etkili olamadı.

Ilic –Necati degisikligi yerine, Sabri - Arda degisikligini bekledim. Necati son derece formsuz. Son on dakika da Inamoto - Kabze degisikligi ile macı Ilic, Kabze, Sukur, Sabri, Sas, Mehmet Topal forvet ve orta sahası ile bitirmemiz daha yerinde diye dusunuyorum.

Kacan penaltı sonrası topu israr ile sisirmemiz oyunu zora soktu. Sas, Inamoto, Mehmet Topal, Arda ve Ilic ile topu kaldırmadan pas yaparak ilk yarı Denizli yi cozebilirdik. Keza denizli bizim yapmamız gerekeni bize yaparak sahayı daha iyi parselledi. Ligin 5. haftasında dort beraberlik ve liderin 5 puan gerisindeyiz. Kapanmayacak ne bir fark var, ne de umitsizlige dusulecek vahim bir durum var.

Yonetimin, taraftarların ve futbol takımının bu beraberlik ile gelecek yazar takımının asırı uc yazılarına kulaklarını tıkamaları lazım.

CL ile ilgili beklerimizin “spectacular” degil basit oynamaları, konsantrasyonlarının ust duzeyde tutmaları ve olomcul hata yapmamaları gerekiyor. Ferhat ile sol bek baslarsak onunde Sas yada Ayhan daha akıllıca bir secim olur. Forvet hattında Sukur yanında ya Karan ya Ilic ile baslayabiliriz. Necati nin biraz daha yedek soyunmasında ve yedek kalmasında yarar var. Arda nın bugunku performansı dusundurucu.

AOS a cimbom.org dan tas gibi bir ekip gidiyor. Gerets sıkıstıgı zaman tribune baksın! :lol: Umarım ekibin ayakları ugurlu, AOS seferleri az zahmetli ve sorunsuz, eve donusleri galibiyeti kutlayan bir ortamda neseli gecer.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Takimi izlemeyi birakmakla ne kadar dogru is yaptigim icin kendimi bir kez daha tebrik ettim. Cihan'dan bahsetmege gerek yok hery yerde millet ofke kusuyor artik. Hasan da keza oyle. Sabir tasini catlatan oyuncular. Saha disi sempatik olabilir. Saha icinde tam bir omur torpusu. Kafaya mikroskop koysan beyni gozukmeyecek buyuklute. Mondi felaketi de devam ediyormus. Gerets'i de insan olarak sevsem de TD olarak bir felaket gozumde. CL'de 6 mac tas catlasa 4 puan olur ve gurup sonuncusu oluruz. Yazik!
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat Biricik wrote: AOS a cimbom.org dan tas gibi bir ekip gidiyor. Gerets sıkıstıgı zaman tribune baksın! :lol: Umarım ekibin ayakları ugurlu, AOS seferleri az zahmetli ve sorunsuz, eve donusleri galibiyeti kutlayan bir ortamda neseli gecer.
:D

Aydin'a ne oldu bilen var mi? Gecen sene bir parladi sonra yok oldu. Arda da mi ayni yolda? Niye bu yetenekli oyuncularda israr edilmez anlamiyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply