Liverpool- G.SARAY 3-2 (Umit(59,65))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yazik...

Daha once dedigim gibi gereksiz yere korkup, yanlis takim cikmanin faturasini agir odedik.

Son dakikalarda Hakan ve Ilic'le buldugumuz pozisyonlari da harcayinca gitti puan.. Son dakiklarda iki lokum top geldi Hakan yine kacirmasini bildi. Isin kotusu deplasmanda PSV yendi.. Boylece PSV ve Liverpool grupta gayet rahat onde gidiyorlar. Beraberlik cikarsaydik bu mactan grubun dengesinin bozulmazdi.

PSV'yi kendi sahamizda yenemezsek, geri kalan maclarda ucunculuge oynayacagiz.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:Hastaydı abisi :D
Cengiz Akgun wrote:Ulan Hakan kirk yilda bir vur $u topa be. Ne kadar kabizsin yarabbim.
Kabze olsa atardi. Hiyar hala polim yapsin hasta idim kIlIm dondu diye.
Valla saka maka beraberligi kurtariyorduk. Boyle 3-0dan kurtarmak da epey yanki uyandirirdi.

Umit Karan'in vuruslari ile Hakan'in fizigini birlestirebilsek super olacak.

Uzun sure sonra Hasan'in ard arda topu bekletmeden, surmeden orta yaptigini gorduk. Umit Karan'i tekrar kazandik. Defans yapmak konusunda da iyi bir ders oldu bu mac. Insallah bu kazanimlari ligde ve kupalarda kullanabiliriz.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok şerefli bir mağlubiyet oldu. PSV deplasmanda Fransızları yenmiş.
40. dakikaya kadar saçmaladık. Hele ilk 20 dakika işkenceydi ve heralde çoğunluk fark konusunda hayli ümitlenmiştir(!) :D

Zaten Liverpoll çok fazla koştu! O kadar koştularki ikinci yarı yürüyecek halleri kalmadı. O koşuların meyvesini 3 goller almamış olsalar, yada en azından sadece 3. golü yememiş olsak, skor bizim lehimize daha değişik olabilirdi. 4 yıl önce deplasmandaki 3-1'lik PSV maçından sonrada dediğim gibi, biz bu takımı Samiyende çimlere gömeriz ama Samiyen kapalı :D
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Ümitsiz seyretmeye başladım öyle devam etti.Defans zaafımız sırıttı.Ancak avrupada bu takım cidden farklı oynuyor.

Ümit 4 büyüklerdeki bir çok forvetten daha iyi son vuruşlarıyla.Sabri,Arda çok güzel oynadılar.Ardayı tutamayınca habire faul yaptılar.İliç ilk yarı gayet iyiydi sonra kayboldu.Hakan maalesef çok etkisizdi.

Ama her şey bir yana bu takıma beni heyecanlandırdıkları baskılı oynanan eski yılları hatırlattıkları, ingiliz taraftarların yüzündeki endişeyi bizlere gösterdikleri için çok teşekkürler.

Lig maçlarında bu oyunu oynamayı denemedikleri için (ayağa paslar, düzgün ortalar, 1 tane olsun düzgün free kick,baskılı oyun...) nasıl biliyorlarsa öyle olsunlar.Hatta davul olsunlar.

Saygılar
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Son dakikada Liverpoollularin korner direginde topu saklamaya calismalari gorulmeye degerdi ama. Taraftarlari da epey korktu, ama sonucta bundan ileri gidemedik.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Şerefli mağlubiyet, şerefsiz mağlubiyet.

Ben anlamam bunlardan.

2. yarı 11 futbolcusuyla cansiparane koşarak mücadele ederek oynayan takımımın oyuncularını teker teker tebrik ediyorum. Mücadele etmeyeni yoktu.

Helal olsun.

Ah bir de kazma Hakan'ım liverpool defans oyuncusu gibi oynamasaydı...
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Yazik...

Daha once dedigim gibi gereksiz yere korkup, yanlis takim cikmanin faturasini agir odedik.

Son dakikalarda Hakan ve Ilic'le buldugumuz pozisyonlari da harcayinca gitti puan.. Son dakiklarda iki lokum top geldi Hakan yine kacirmasini bildi. Isin kotusu deplasmanda PSV yendi.. Boylece PSV ve Liverpool grupta gayet rahat onde gidiyorlar. Beraberlik cikarsaydik bu mactan grubun dengesinin bozulmazdi.

PSV'yi kendi sahamizda yenemezsek, geri kalan maclarda ucunculuge oynayacagiz.

Ozan Ersoy
Grubun 4. torba takimiyiz... 3. bitirmek bence basari... maksat biraz puan toplayip hem para hem de onumuzdeki seneler icin takim puani toplayip 3. torbaya cikmak... Hesaplari ona gore yapmak lazim...

3-0 dan sonra dagilmamis olmak da bana gore onemli - maci birakmadi cocuklar ve 3. gole birkac kez de cok yaklastilar... UEFA upasindan devam edip puan toplamak daha akilica bu sene...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Bordo 0 PSV 1, grupta ucuncu olarak yolumuza devam ediyoruz. PSV yi iceride yenmemiz sart. Aksi bir sonucta buyuk ihtimal UEFA Cup ı kovalarız.

Bakalım GERETS taktik ve oyun icin neler soyleyecek.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

UEFA'da devam etmek daha akıllıca ama hedef bu olmamalı! Aslında hedef falan olmamalı, 'her maçı kazanmak' yeterince makul bir hedef olur :D

Hakan'ı haksız yere eleştiriyorsunuz. Adam'ın güç bela yürüdüğünü ben burdan görüyorum, defalarcada yazdım, çıkarılmalı ve yerine bir orta saha oyuncusu sokulmalıydı. Mesela Hakan-Carussca değişikliği daha mantıklı olurdu!

Serhat Ulueren, Hakan yerine Kabze girse daha iyi olmazmıydı dedi. Bunu düşündüm ama Carrusca'nın iyi ortalar yapabileceği için oyuna aldık falan dedi Gerets..

Birde, Sabri bu frikik olayını kıvırabilir gibi göründü. Top içerde falso alıp direğe çarptı,yani falsosu daha az olsaydı içeri girebilirdi.

Ve Carrusca güzel ortalar yapabilecek birine benziyor. Bu çocugu harcamayalım..
Last edited by Ismail Gezer on Thu Sep 28, 2006 12:02 am, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ....

Ama kabahat Hakan'in degil ki. Bunda Gerets'in payi buyuk. Bu herifi ya yedek cikaracan ya da sacmaladigini gordugunde alacan. Akillisi yedek oturtmak macin ba$inda.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mert Tokman wrote:
Grubun 4. torba takimiyiz... 3. bitirmek bence basari... maksat biraz puan toplayip hem para hem de onumuzdeki seneler icin takim puani toplayip 3. torbaya cikmak... Hesaplari ona gore yapmak lazim...

3-0 dan sonra dagilmamis olmak da bana gore onemli - maci birakmadi cocuklar ve 3. gole birkac kez de cok yaklastilar... UEFA upasindan devam edip puan toplamak daha akilica bu sene...
Haklisin Mert. Zaten sene basindaki yazilarima bakarsan ayni seyleri soylemistim. 3. olup UEFA'dan devam edip toplam 12 puan toplamaya bakmak lazim diye.

Eger puaniniz 60sa ikinci torbada yer aliyorsunuz. Sene basina 12 puan duser. Eger 3. olup UEFAda bir ceyrek oynarsak sanirim 12 puan aliriz. Ayrica Mart ayini gormus olup, iyi para da yapmis oluruz.

Ama su grubun takimlarina ve oynadiklari topa bakinca, bu iki mac uzuntu vericidir, gruplardan cikmak imkansiz degil. Gayet olabilir sonuc.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote: ....

Ama kabahat Hakan'in degil ki. Bunda Gerets'in payi buyuk. Bu herifi ya yedek cikaracan ya da sacmaladigini gordugunde alacan. Akillisi yedek oturtmak macin ba$inda.
Ama Hakan da lazim oluyor, ileri top sisirildiginde indiriyor, uzerine adam cekip bos alan yaratiyor, bunlar artik temcit pilavi gibi oldu ama gercek. Gerets'i Hakan konusunda pek elestiremiyorum, belki Cihan'i cikartmak yerine Hakan'i cikartirdi, o zaman Sabri ilerde kalmis olurdu, ama belki de o zaman Umit Karan o kadar rahat kafa vuramazdi.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Bu arada bana gore macin adami Umit Karan'dir.

O 3 tane yedikten sonra ozguveni geri getiren, ulan biz bunlara daha atariz dedirten adam. Umit sakatliktan yeni de ciksa, karsisinda alemi cihan da olsa, cikip golunu atiyor. Senelerdir ayni durum. O olmasa biz bu macta gol mol atamazdik bu kafayla. Direkler ahlar vahlarla gecerdi mac. Buyuk tebrikler kendisine.

Onun haricinde Sabri, Hasan Sas, Ayhan, Ilic, Arda hepsi cok savastilar, cok iyiydiler.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ümit çok net 2 penaltımızı vermedi hakem diyor. Sabri'nin frikik pozisyonunda elle müdahele vardı, ben vurdum stoper elle çıkardı çizgiden diyor..
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:
Ama su grubun takimlarina ve oynadiklari topa bakinca, bu iki mac uzuntu vericidir, gruplardan cikmak imkansiz degil. Gayet olabilir sonuc.

Ozan Ersoy
Sadece bu gruba ozgu degil ki hicbir takim dogru durust oynamiyor - daha dogrusu dominant bir takim yok... guclu ile gucsuz arasinda ki fark cok azaldi... Artik galibiyetler takim olarak oynamanin verdigi avantajlara ve dogan firsatlari iyi degerlendirmeye bagli... Biz ilk yari takim degildik bu macta ama ikinci yari gayet organize gozuktuk... Fark Crouch ile Hakan arasinda ki farkti bu macta... Crouch eline gecen yarim firsati bile gole cevirirken Hakan 99% luk pozisyonu kacirinca sonuc ortaya cikti...

Birde macin baslarinda Cengiz Abi Trabzon macindan sonra bu macta fazla birsey beklenmemesi gerektigini bir gun kotu olanin hemen ertesi iyi oldugunu nerde gordunuz demisti --- boyle istikrarsiz grafikler Turk futbolunda o kadar cok ornekli ki Cengiz abi ne tarafa baksan gorursun...
Post Reply