Euro 2008 Öneleme: Turkiye-Moldova, (5-0 Hakan (4). Tuncay)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Tümerde güzel bir şut çekti, isabet etse gol olurdu..
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Grupta Yunanistan da penalti goluyle Bosna-Hersek macini 3 puanla kapatacak maalesef, ikinci yariyi Bosna 10 kisi oynuyor.
Mehmet Daskiran
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Malta da Macaristan'i 2-1 yendi. Tarihte ilk galibiyetleri mi acaba?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Halil'den sert bir şut, üstten aut..

Sabri, sab bek mi, sağ açık mı, sol açık mı belli değil...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:Halil'den sert bir şut, üstten aut..

Sabri, sab bek mi, sağ açık mı, sol açık mı belli değil...
Herkes heryerdeydi bugun. Total futbol denilen seye cok yaklastik. Arda, Sabri, Gokdeniz her yerde oynadi. Savunmacilarimiz cok hizli hareket ediyorlar bu guzel. Hic gol yemedik 3 macta,.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan'i tebrik ederim. Boyle cevap verilebilirdi benim gibilere o da verdi. Devamini Ankaragucu macinda bekliyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Daskiran wrote:Grupta Yunanistan da penalti goluyle Bosna-Hersek macini 3 puanla kapatacak maalesef, ikinci yariyi Bosna 10 kisi oynuyor.
Birakin yahu bu Bosnalilari. Adamlar hangi macta 11 ki$i oynayabildiler. Elaleme madara olan Macaristan'a madara oldular.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Birol Önder

Post by Birol Önder »

Merhaba,

degnek gene is basindaydi.

Hosca Kalin
Birol Önder
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Hakan yada herhangi bir futbolcu için "futbolcu değil, beş paralık adam, bu adamın ülkede ne işi var vs...." gibi yorumları yapan arkadaşlar;

Herhangi bir insan için dahi olsun bu tip yakışıksız sözler söylenmez her şeyden önce insandır ve en yakın arkadaşı olmadan kişiliği için kaba yorumlar yapmak hem bir şey kazandırmaz hemde yakışık almaz.Futbolumuzu (genel olarak maç için değil) çok beğenmiyorum bende.Bir ingiltere, almanya değiliz.Ama neden elimizdeki her değere bu kadar hırçınca saldırmak?

Sonuç Hakan 4 gol attı.Ne oldu?Hiç bir şey.Ne Hakan değerine değer kattı ne de var olanı kaybetti aynı atamadığı zamanlardaki gibi.

Lütfen biraz daha yumuşak yaklaşalım ki daha iyileri yetişebilsin.

Bu geceki göz dolduran oyun için bütün takımımıza teşekkürler.

Saygılar.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Yunanistan son dakikalarda ustuste attigi gollerle 4-0 galip geldi. Norvec'i kendi sahalarinda, Bosna'yi deplasmanda farkli yendikleri icin bizden avantajli durumdalar. Grupta cok cabuk cozulme goruldu. 3. mactan kimin ilk iki icin kapisacagi belli oldu. Bu hem isimizi kolaylastiriyor hem zorlastiriyor. Lagarya maclarin kazanilmasi kolaylasacak, sakatliklar yorgunluklar azalacak ama ayni zamanda butun stres Norvec-Yunanistan maclarina binecek.

Saniyorum cezamizin bitmesi icin bir macimiz kaldi. Simdi Mart ayina kadar mac yok. Mart'ta Yunanistan deplasmanina cikacagiz, 4 gun sonra Norvec'le Almanya'da seyircisiz oynayacagiz. Yunanistan maci bence Terim'le daha kolay olacak. Dedigim gibi Terim moral, gaz, motivasyon hocasi. Yunanistan macina oyunculari motive etmekte zorlanmayacaktir. Su ana kadar alinan skorlar da faydali olacak tabii. 4-5-1'i bozmadan sakatliktan kurtulan oyunculari takima sokarak devam ederse sorun olmaz saniyorum. Bundan sonraki macimizin Norvec maci olmamasi bence iyi. Cunku Norvec icin olum kalim maci olacakti o mac. Eger yenilirlerse Yunanistan'a ve Turkiye'ye yenilmis olarak cikma sanslarini cok azaltmis olacaklardi. Simdi arada bir mac daha var. Yunanistani macini alirsak rahatlar, Norvec macina da tam gaz gireriz. Beraberlikte Norvec maci daha onem kazanir. Bu iki mactan 4 puan bizi lider devam ettirir saniyorum.

Bu iki mac onemliydi. Takimi ve hocayi herhangi bir tatsizlik yasamadan basariyla bitirdikleri icin tebrik etmek gerekiyor. Kalemizde gol yemeden, almamiz gereken maclari kazanmak da yol katetmek demektir. Hep bu tip maclarda sacmalar sonra grubun guclu takimlarina aslan kesilmeye calisiriz. Bu sefer oyle olmayacak gibi gozukuyor. Buyuk takim olmanin ilk sartlarindan biri de o. Kucuk takimlara asla puan kaybetmeyeceksin.

Bir baska cok onemli nokta da Isvicre macinin bizi cok guzel egitmis olmasi. Terim'in takimlarinda hep gorulen hircinlik, sert fauller, hakeme itiraz, kufur bu maclarda gozukmedi. Amacina odaklanmis, cok calisan, hakemle hic ugrasmayan ve geregini yapan bir takim gozlemliyoruz. Ne demisler bazen "bir musibet, bin nasihattan iyidir". Yunanistan ve Norvec maclarinda da ayni cizgi devam eder umariz.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Hakan Unsal, "Ben biraz Fatih Terim'i taniyorsam, aslinda son 3 macta oynanan oyundan memnun oldugunu sanmiyorum" dedi. Ben de sanmiyorum. 5-0 yendik ama ilk 20 dakika baya kotuydu, onceki maclarda cok tutuk gecti. Ama uzerimizden atiyoruz tutuklugu. Herhalde Mart'a kadar daha iyi oluruz. Arada hazirlik maclari yapmak lazim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İspanya-Argantin maçında çok ilginç bir pozisyon yaşandı. Arjantinli oyuncu yattığı yerde topu bacaklarının arasında sakladı, tam kalenin dibinde. Hakem en direk vuruş verdi. Arjantinliler, kale çizgisine dizildi. Topu altıpas çizgisine koydular, vuruşu yaptılar ama girmedi tabi :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Çok uzun bir aradan sonra yeniden milli takım, kamuoyunu peşinden sürükleyebilecek, manşetlerde kendine yer bulabilecek, memleketin her köşesine aynı heyecanı yaşatabilecek bir takım görüntüsü çizmeye başladı..

Arda, şimdiden takımın 10 numarası gibi oynuyor. Sağ kanattan, korner direreğine yakın yerden 2 defa taç attık, ikisinde de Arda ordaydı, topu aldı, ilkinde bastı çalımı ortayı yaptı. İkincide faulle durduruldu. Türk takımları olarak taçtan top kaptırma üstadı olduğumuz için bunu önemsiyorum. Fizik olarak zayıf görünsede, ceza sahası etrafında o meşhur olumlu paslardan dikine bol bol attı, çoğuda tuttu.. Gollerde az-çok katkısı var..

Sabriyide çok beğendim. Gole kadar orta sahadan Hakanın kafasına uzun ortalar attı ama o kalabalıkta hepsi ziyan oldu tabi. Ama golden sonra hem çok daha mücadeleci hemde çok etkili oynadı. Sürekli gitti geldi, bir kanat oyuncusu ancak bu kadar bindirme yapar :)

Deli İboyuda beğendim. Rakip ceza sahasına kadar topu götürüyor ama aut çizgisi yüzünden götürdüpü toplar bir işe yaramıyor :D Saha az daha büyük olsa kaptırıp gidecek :)

Vee Aurelio! Türk yapılmasına karşı çıkmış samimiyetinden şüphe etmiştim. Ama sahada cidden mücadele ediyor. Varlığı Türk varlığına armağan oldu :D

Defansın göbeğide gayet başarılıydı. Serveti pek beğenen biri değilim ama iyi oynuyor, sivas yaramış :D

Tuncay, Terim için önemli bir şans! Yoksa 4-5-1 oynamak Terimin yapacağı şey değil. Aurelio hariç hepsi hücuma yönelik ama Tuncay ekstra kasıyor, deliler gibi koşuyor. WC 2002'de oynadığımız taktiğin aynısı, Hıncal efendiye duyrulur :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote: Defansın göbeğide gayet başarılıydı. Serveti pek beğenen biri değilim ama iyi oynuyor, sivas yaramış :D

Tuncay, Terim için önemli bir şans! Yoksa 4-5-1 oynamak Terimin yapacağı şey değil. Aurelio hariç hepsi hücuma yönelik ama Tuncay ekstra kasıyor, deliler gibi koşuyor. WC 2002'de oynadığımız taktiğin aynısı, Hıncal efendiye duyrulur :D
Hele Servet son adam pozisyonundayken rakibine bir bacak arasi yapti ki kizsam mi gulsem mi bilemedim :) Gokhan'la cok iyi oynadilar bugun.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben macin sonuna yeti$tim. Servetin o bacak arasini gordum. Acaba bu macin gollerini bir yerlere asacaklar mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply