Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aaa Trabizon kendi evinde Rize'ye 1-0 yenilmiş...
Pazartesine maç konulunca psikolojik olarak takip etmek daha zor oluyor galiba :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Milleti kici ile guldurduk kendimize Ziya Dogan teknik ve bilimsel yontemlerle cali$iyormu$ diye. ne bileyim oyle dedi idi. Her halde onu teknik cali$masi Regan'in vaktiyle me$hur vudu ekonomisine benzemi$. Ona da Ronald Reagan deha fila demi$lerdi "Trickling Down Economics" diye vudu ekonomisini yutturdulardi millete. Ziya Dogan'in vudu futbol cali$masinin sonuclari bu olsa gerek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Diğerleri daha bilimsel çalışıyordur belki canım. En bilimseli Ziya diye bişey yok. Futbol bu, bilim var filim var iklim var, inanç var (muska değil) yetenek var, şans var, hakem var, taktik var.. Var oğlu var..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Raşit Çetiner istifa etmiş..
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ziya Doğan: Almanya kampında yatmışlar

Ömür AVCI / TRABZON (DHA)

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, bazı şeyleri mazeret olarak kabul etmemek gerektiğini ancak elinde bazı veriler olduğunu takımının sezon öncesi iyi çalıştırılmadığını söyledi.

Doğan, "Giden meslektaşımı kötülemek istemiyorum, herkesin çalıştırma yöntemi vardır ama benim oyun anlayışım daha çok fizik gücüyle dönüyor. Ama takımım sezon öncesi iyi çalışmamış" dedi. Takımı dengeli hale getirmek için çalışmaları gerektiğini ama zaman bulamadıklarını belirten Doğan şöyle devam etti:

"Yüklenemiyoruz, ter idmanı yapıyoruz. İnsanlar, ’Hep mazeret üretiyor’ diye değerlendirecekler diye çekiniyorum. Sezon başında yapılan testlerde çıkan değerlerle geldikten sonra benim yaptırdığım testler arasında farklar var. Oyuncuların değerleri maç oynamalarına rağmen düşmüş. Bunu Hüsnü Özkara hoca ile konuştum, Lazaroni ile konuşmak istedim, hanımı gelecekti, vaktinin olmadığını söyledi. Onunla görüşemedim.

Ayakları ayak uyduramıyor

Hüsnü hoca bir Türk antrenörünün yapması gerekeni yaptı. Geldi durumu anlattı. ’Yattık’ dedi. Lazaroni ile çalışan Hakan hoca ile görüştüm. Aynı şeyi ifade etti. Konuştuğum bazı gazeteciler, ’Almanya kampındaki idmanları izleseydiniz intihar ederdiniz’ dediler. Bir takım her zaman motive ile oynayamaz, fizik gücün iyi olursa, kendini iyi hissedersen moralin de iyi olur. Bazen futbolcularımın isteklerine ayakları ayak uyduramıyor."

Türkiye’de az parayla da iyi takım kurulabileceğini ifade eden Doğan, "Ama yeter ki bu takımı ben kurayım. Malatya’da 3.5 milyon dolara takım kurdum UEFA’ya gittik. Bulup çıkardığım oyuncular ortada" dedi.
Hürriyet
Mehmet Ulupinar

Post by Mehmet Ulupinar »

Cengiz Akgun wrote:Milleti kici ile guldurduk kendimize Ziya Dogan teknik ve bilimsel yontemlerle cali$iyormu$ diye. ne bileyim oyle dedi idi. Her halde onu teknik cali$masi Regan'in vaktiyle me$hur vudu ekonomisine benzemi$. Ona da Ronald Reagan deha fila demi$lerdi "Trickling Down Economics" diye vudu ekonomisini yutturdulardi millete. Ziya Dogan'in vudu futbol cali$masinin sonuclari bu olsa gerek.
Ismail Gezer wrote:Ziya Doğan: Almanya kampında yatmışlar

Hürriyet
Arkadaslar yukaridaki mesajlari yazdiktan sonra TS bugun de "vudu"yu bozmadi :lol: ve penalti kacirdigi macta son dakikada yedigi golle Sakaryaspor'a yenildi. Son 3 haftada 3 maglubiyet.
Bizim arka arkaya beraberliklerden sonra, beterin beteri var lafi akliima geldi :)
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Sakarya Trabzon macini seyrettim. Sakarya kar yagisi altinda oynanan karsilasmada Trabzon'u son dakikada attigi golle yendi.

Sakarya'yla haftaya oynayacagiz. Sakarya'yi BJK karsisinda da izlemistim. Orada da 10 kisiyle berabere kalabilmislerdi. Bu sakarya FB'yi de yenmisti.

Kendi saptamalarim ve haftaya nasil bir takim ve taktikle cikmamiz gerekiyor:

Sakarya'nin orta sahasi iyi ama cok da iyi degil. Cok adamla onde basan, rakibi orta sahada durdurmaya calisan, iyi top dolastirip rakibi yorabilen ve bunu 90 dakika yapabilen. Ilk yari iyiydiler ama ikinci yari tamamen oyundan dustuler.

Sakarya'nin cok hizli, cok adamla cikan bir hucum gucu de yok. Okan Yilmaz yavas, M'bayo yetersiz. Diger Anadolu takimlarinda 3-4 adamla, hizli cikabilen ve GS defansini cok zorda birakan hucum gucleri mevcut.

Sakarya gomulu defans oynuyor. Hem de 7-8 oyuncuyla. Defans cizgisini epey geride kuruyorlar. Canakkale gecilmez tam anlamiyla. Bekler iyi degil, arkaya cok adam kaciriyorlar ama yapilan ortalarda stoperler kafa topu aldirmiyorlar. GS'da Terim'in zamaninda Malatya macindan sonra forma sansi bulamayan Suat Usta iyi oynuyor. Cok kalabalik defans oynadiklari icin de donen toplar genelde onlarin oluyor.

Kalecileri de su anda Turkiye'de en iyi oynayan kaleci. Bugun penalti cikardi, serbest vuruslar cikardi, refleksleri epey iyi bir kaleci. Ama klasik Latin cizgi kalecisi. Adam cizgisinden cok ender cikiyor.

Sakarya'nin haftaya ASY'de 1 puana oynayacagi cok acik. Sakarya'nin orta sahasi ASY'de GS'a basamaz. Bize karsi Trabzon macinin ikinci yarisi gibi geriye cekilerek oynayacaklar. Bizim forvetlerse bu Martinez'i cok zor gececek. Dakikalar gectikce de guvenleri yerine gelecek.

Ben olsam atak futbolcularin fazla oldugu 5 li orta saha veya 2 forvet cikarim. Ceza sahasina verkaclarla girmelerini soyler, bol bol sut cektiririm. Ara toplarla ceza sahasina girildiginde fazla gevelemeden direk sut cekilmesini isterim. Sekecek toplari takip etmelerini soylerim. Hakanla cikilirsa, Suat Usta ona yapisacak, Umit Karan daha fazla firsat bulabilir. 5'li orta saha oynanacaksa Carrusa - Arda - Hasan - Ilic ve yanlarinda bir on libero kullanirim.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sergeni izliyorum, Sağduyu adlı bir programda konuşuyor. 3 büyüklerin hocalarını sordu sunucu, el cevap: Üçüde sıkıntılı, üçüde önemli adam değil!

Şöhreti hazmetmekten bahsetti az önde, güldüm azıcık :D

Ah Sergen ah! Sana ihtiyacımız vardı be nerelerdesin :)
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Bursa Manisayı perişan etti 4-0.Ersun Yanal için söylenenler erken gerçekleşmeye başladı.2.Yarıda bu düşüş sürerse fena olur.Forvetleri sakattı onun sıkıntısınıda yaşıyor olabilirler.Hiç gol atamamaları bunu işaret ediyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Antalyada manyak bir maç oluyor galiba..
Arada skora bakıyorum, her açısında atılan gol sayısı birkaç artmış oluyor, az önce 3-3 idi şimdi 4-4 olmuş.. Allah sonlarını hayır etsin :D
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bizim takima kiziyoruz ama BJK adami deli eder. San 1-0'dan 1-3 one gec, sonra 3 gol yiyip 4-3 geriye dus, sonra da son dakikada beraberligi kurtar. Hakikaten cok enteresan. Bir de Cordoba boyle buyuk hatalar yapmasaydi ne olurdu?
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tan Erten wrote:Bizim takima kiziyoruz ama BJK adami deli eder. San 1-0'dan 1-3 one gec, sonra
3 gol yiyip 4-3 geriye dus, sonra da son dakikada beraberligi kurtar. Hakikaten cok enteresan. Bir de Cordoba boyle
buyuk hatalar yapmasaydi ne olurdu?
Cordoba da bu maci bekliyordu felaket bir oyun cikarmi$ $imdi TRT'den ozetlere bakiyordum
Ucuncu golde Polonyali defans oyunculari az daha doveceklermi$ herifi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bursaspor Teknik Dİrektörü, Engin İpekoğlu!
Biryerden hatırlıyorum ama... :D
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Ozan Ersoy wrote:Sakarya Trabzon macini seyrettim. Sakarya kar yagisi altinda oynanan karsilasmada Trabzon'u son dakikada attigi golle yendi.

Sakarya'yla haftaya oynayacagiz. Sakarya'yi BJK karsisinda da izlemistim. Orada da 10 kisiyle berabere kalabilmislerdi. Bu sakarya FB'yi de yenmisti.

Kendi saptamalarim ve haftaya nasil bir takim ve taktikle cikmamiz gerekiyor:

Sakarya'nin orta sahasi iyi ama cok da iyi degil. Cok adamla onde basan, rakibi orta sahada durdurmaya calisan, iyi top dolastirip rakibi yorabilen ve bunu 90 dakika yapabilen. Ilk yari iyiydiler ama ikinci yari tamamen oyundan dustuler.

Sakarya'nin cok hizli, cok adamla cikan bir hucum gucu de yok. Okan Yilmaz yavas, M'bayo yetersiz. Diger Anadolu takimlarinda 3-4 adamla, hizli cikabilen ve GS defansini cok zorda birakan hucum gucleri mevcut.

Ozan Ersoy
Ozan Bey,

Sakarya'nın FB ve BJK maçlarını da seyrettiyseniz bilirsiniz ki Trabzon maçında kalecileri dışındaki en önemli 2 oyuncusu cezalı olduğundan oynamadı. Bizde pek forma şansı bulamayan ama Sakarya orta sahasının lideri Murat Erdoğan ile hala nasıl Boca Juniors'dan kiralayıp Sakarya'ya getirebildiklerine şaştığım Cangele...

Cangele 22 yaşında, 1-2 sene öncesine kadar Arjantin ümit milli takımının yıldızlarındandı. Pek adı duyulmamış olabilir ama bilgisayarda futbol menejerlik oyunu oynayanların çok iyi bildiği bir oyuncudur.

Cangele oldukça hızlı ve teknik bir forvet. FB maçında FB defansını hallaç pamuğu gibi dağıtmıştı. BJK maçında ise maçın başlarında bence sarı kart olabilecek bir pozisyonda direk kırmızı görerek atılmıştı. O ve sarı kart cezası bu hafta biten Murat Erdoğan oynadığında Sakarya sizin dediğinizin aksine hızlı hücuma çıkan bir takım oluyor.

Cangele direk kırmızı gördüğü için ceza kuruluna sevkedilmesi gerekiyor, ama o maçın üstünden yaklaşık 10 gün geçmesine rağmen henüz bir ceza almadı. Belki de tek maçlık cezayla kurtarmıştır. Eğer öyleyse bize karşı oynayacak demektir ki bu bizim için hiç de iyi olmaz.

Sakarya kupadan bir önceki tur elendiği için bizim aksimize hafta arası maçı yok ve bizim maça dinlenmiş bir şekilde çıkacaklar. Büyük takımlar geniş kadroları sayesinde kupa maçlarından fazla yara almadan çıkabiliyorlar ama dar kadrolu ve üç günde bir maç yapmaya hiç alışık olmayan Anadolu takımları kupa maçlarından sonra genelde puan kaybediyorlar. O açıdan da dezavantajlıyız.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Ersin Taner wrote:
.....

hala nasıl Boca Juniors'dan kiralayıp Sakarya'ya getirebildiklerine şaştığım Cangele...

Cangele 22 yaşında, 1-2 sene öncesine kadar Arjantin ümit milli takımının yıldızlarındandı. Pek adı duyulmamış olabilir ama bilgisayarda futbol menejerlik oyunu oynayanların çok iyi bildiği bir oyuncudur.

.
Arkadaşlar gören de Cangele Boca Juniorsda direkt oynayan bir oyuncu zannedecek.Oğuz, mehmet güven GS'da nekadar oynadıysa Cangele o kadar bile Boca da oynamadı.
Geçen sene seyrettiğim 8-9 maçta ise hiç oynamadı.
Post Reply