Santra Programi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Komedi idi hakikaten Ismail. Ben de Saran kismina yeti$tim. Aziz beyi seven ve sayanlar var burada. Ama dun Saran'la olan ili$kiyi dinleseler nedenli bir yanilgida olduklarini anlarlardi. Onca ivirip kivirmadan cikan sonuc $u.

Adamlar bir Rus futbolcuyu transfer etmek istiyorlar. Ruslar da her melanet var. Havadan 800 bin dolar bonservis parasi diye Fb'den kirkip klubun defterlerine sokmadan ule$ecekler bir miktari istemekteler. Saadettin de uyanik ve ba$kanin gozune girmek icin (oyle ya yarin sagdici olup ba$kanliga oynayacak ve yatirim yapip goze girmesi lazim) ortaya cikip bu i$i ben hallederim diyor. Aziz her $eyi bildigi halde adami gaza getirip bu parayi el altindan Saadettin'in de i$ guzarligi ile (hem de Saadettin'in kendi cebinden odedigi para ile) kapti kacti olarak Ruslara oduyorlar. Bonservis geliyor. $imdi bunu Federasyona sifir bonservis diye gostermemek icin duzmece bir anla$ma ve fatura hazirlanip FB'nin muhasebesine veriyor Saadettin. Cunku kendi defterine i$lemeyen Ruslar nasil olup ta ru$vet aldiklari paraya fi$ kessinler. Dokuman elbetteki sahte. Yarin bir $ey olsa Rus klubu biz boyle para almadik diyecekler ve ba$lari agrimayacak. Saadettin amacina ula$mi$ huzurla Rusya'dan adami alip getirmi$. Elbette o gunlerde Aziz'in gozune giriyor. Ama Aziz bu. Bu olaydaki cakkalligi en ince detayina kadar iyi bildigi icin bu sahte anla$mayi bir kenara ilerde kullanmak icin koyuyor. Artik Federasyonla ne dolap donduruldugunu ve maliye ne bildirildigini kimse bilemiyor. Bu parayi masraf diye gosterip vergiden du$tuler mi (bunlari soracak hayalari $i$kin adam yok ki kar$ilarinda. Cakar almaz ama Cakar. Vela deli vela akilli Kanad. Dunku cocuk FB hayrani bIzdIk Enis. Ulan ustume sicrarsa ben ne yaparim sonra diyen Gurcan mi soracak bunlari) belli degil.

Gel zaman git zaman Aziz Saadettini kendine rakip goruyor ve ba$inin ezilmesi lazim oldugu ortaya cikiyor. I$te o zaman bu dalavereli mukavaleyi kasadan cikirip Saadettin'i sahtekarlikla sucluyor. Ama Saadettin zaten FB'den bu verdigi paranin kar$iligini almami$ ki. Ici rahat ve "ne sahtekarligi" diye soruyor. "Madem kicin sikar beni mahkemeye ver" diyor. Yok elbette ortada mahkemeye filan gidilecek bir durum. Ama bir mazaret uydurulmasi lazim Saran'in katledilmesi icin. Ortada FB'nin aleyhine i$lenen bir suc yok ama kimbilir Turkiye maliyesinin bu olayda ugradigi zararin buyuklugu ne kadardir diye merak eden de yok dedigim gibi, ve burasi kimsenin umurunda degil. Oyle ya Ruslara 800 bin dolar odeniyor. Bu yok yere kaptirilan paranin acisi Saadettinde kaldi mi dersiniz. Asla kalmayacagini hepimiz biliyoruz. Sivasli Saadettin ko$eyi dondukten sonra (bu 800 bin dolari kangal kopegi satarak yapmadigini hepimiz biliyoruz) nasil olurda Rusyada boyle paralar sacar alt tarafi bir top oyunu icin diye uykusunu kaciran yok. Ulan Saadettin madem paran bu kadar cok boka ver de ye diyen de yok. Adam alnimin teri ile kazandim sana ne diyecek cunku. Parayi alninin teri ile kazanan ve bu $ekilde para harcayabilen kim var bu Dunyada; deli filan olmadikca? Bill Gates filan Seattle Sonics'i ya da Sea Hawks'i cok severim vereyim bir 800 bin dolarda el altindan ru$vet olsun ve $unu alsinlar der mi dersiniz? Biliyorum Microsoft'dan Gates eski ortagi Allen bu paralari takimlari icin harciyor diyenler cikacak. Asla boyle kimseye hava parasi filan diye degil adamlar kayidi kuyudu ile bu i$i yaparlar. Degilse IRS agizlarinin orta yerine yapar. Burasi muz cumhuriyeti degil.

Kisacasi bu 800 bin dolarin ceremesini vergisini azi di$i sokulur gibi odeyen i$ci ve memur oyle ya da boyle cektiler gecti gitti. Bir kara para ba$ka bir kara paraya donu$tu Rusya da. Ama karakter du$kunu temiz ve aziz gibi adam olan Aziz boyle Saran gibi bir karakterde olan adamin degil ba$kanliga oynamasna klup icinde delege bile olmasina gonlu razi olmuyor. Gozlermiz ya$ardi boyle bir karakter sahibi olan Aziz'i gorunce dun ak$am. Ve azizlerin azizi katli caizdir diye fetva vererek disiplin kurulunda Saadettin defterini durdurtuyor. Olay bundan ibaret. Bir bardak suda firtinalar kopmakta. Bir yanda adam gibi sorulsa bu servetinin hesabini vermeyecek bir adam obur yanda da ona ozenen ayni yolun yolcusu oburu. Bunlari adam diye TV ekranlarina cikaran uc dort tane soytari. Olayin ozu ozeti bu.
Last edited by Cengiz Akgun on Thu Mar 08, 2007 11:17 pm, edited 6 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Savas Macun wrote: ....FB'de uzun zamandir bir savas veriyor AY ve bunu kimse gormek istemiyor.Tribunleri temizlemeye calisiyor BJK ve GS'in yapamadigini, il guvenlik toplantilarinda kivirarak.Bunu kendisi acikladi da bir allahin kulu cikip da yalan soyluyorsun diyebildi mi?Diyemedi.

Bugun herkesin gozunden kaciyor ama muthis bir savas var tribunlerde, bunun arkasindan ne var ne yok bilinmiyor.Ancak bu gruplara yakin davranan bilet vereni siliyor AY.Bunda o yoneticilerin sucu gercekten varmiydi yokmuydu bilinmez ama oyle arkadasina saka yapti diye bileti kesildi laflari sacma.
Duyanda Turk futboluna faydali bir sey yapiyor sanacak. Sadece kendi isine gelmiyen protestoculari sindirmeye calisiyor. Yoksa baskalarina kufur etmek, rakip oyuncularinin kafasina eline geceni atmak serbest. Hasan Sas korner atarken kafasina atilanlari stada sizan GSliler atti diyen kendisi. Daha kotusu olan olaylardan sonra bir kere cikip ozur dilemek buyuklugunu gosterecegine kendi taraftarlarina methiyeler sundu.

Savas veriyormus :lol: :lol: :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Santra 1 aydır peşinde koştuğu süper başkan Öshan CANAYDIN'ı ekrana çıkmaya ikna etmiş. Sayın 10 da 7 başarılı başkanımız çok şık bir dede görünümünde :D

Bu program kaçmaz :D İzlemeyi düşündüğüm başka şeyler var ama neyse, sıkılınca açarım atv'yi izlerim 10 da 7 başarılı biricik başkanımı :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Oooooo ya. Ben seyrediyorum Ossan agabeyi. Dun seyirciye cok kirilmi$. Ben eve gidiyorum diyip evine donerken Musa'yi da goreyim demi$. Yani kraldan cok kralci olup (orada TS ba$kani varken) Musa'ya cok uzuldum gideyim goreyim numarasi yok. Dun bayagi Ultra Sultra Muftura derken bir ceki$me olmu$ stadda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hmm kalbi kırılmış kendi stadını terketmiş demek, bu çok daha makul bir mazeret elbette :D

Gerçi her kalbi kırılan stadı terketse bu takımı kim seyredecek merak ediyorum. Hazretin bizzat kendiside "müşterisi'nin" kalbini az kırmadı..
Cengiz Akgun wrote:
Ismail Gezer wrote:OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
Oooooo ya. Ben seyrediyorum Ossan agabeyi. Dun seyirciye cok kirilmi$. Ben eve gidiyorum diyip evine donerken Musa'yi da goreyim demi$. Yani kraldan cok kralci olup (orada TS ba$kani varken) Musa'ya cok uzuldum gideyim goreyim numarasi yok. Dun bayagi Ultra Sultra Muftura derken bir ceki$me olmu$ stadda.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dunku staddaki olaylarin altinda epey bir ciban ba$i yatiyor. GS dibe vurmu$ bu ineklerin futuru degil. Hala liseli-alayli derdindeler. Elbette bu cibanin tam ba$inda Canbaygin yatiyor. Cunku bu tarti$mayi yapanlarin ba$inda o geliyor. Klup kimin mali denince kendini GS sayan herkezin diyor. Ama arkadan oynayip Liseli olmayanlara pabuc birakmaycai ortada. Hurriyette Ilhan Soyler yazmi$. Bu ak$amda TV'de kendi agzindan bu olaylarin ne kadar buyuk bir boyuta oldugu o kedi bokunu orter gibi ortmeye cali$sa ortaya cikti.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 3560&oid=1
Last edited by Cengiz Akgun on Tue Mar 13, 2007 6:01 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

F. Altayli yazmis. Yonetim protestosunu Haldun Ustunel'in orgutledigini iddia ediyor.
Canaydın layığını buluyor

Galatasaray Spor Kulübü seçimlerinde Özhan Canaydın'a oy vermeme nedenimi burada yazmıştım.
Yazmadan önce Başkan'ın da yüzüne söylemiştim, "Niye kendisine oy vermeyeceğimi..."
Ali Sami Yen'de her maç takıma, hakeme, yönetime küfreden, Başkanlığı döneminde Faruk Süren'e küfrettiği için ceza alan ve mevcut Başkan Özhan Canaydın'ın dünya pırlantası oğluna tribünde saldıran bir adamı sırf oy uğruna yönetime almasını hazmedememiştim.
O adam Haldun Üstünel'di.
Başkan Canaydın'ın o gün üç beş oy uğruna listesine aldığı Haldun Üstünel, bugün Galatasaray'a yakışmayan ne varsa içinde.
Tribünlerde kendi adına pankart açtırıyor. Yönetime karşı tribünleri örgütlüyor. Yönetime bayrak açan tribünlere destek veriyor.
"Tribünler yönetime kızmakta haksız" demiyorum ama
Haldun Üstünel de o yönetimin bir parçası.
Çok mu kızdın, elinden bir şey gelmiyor mu, istifa edersin, gider tribünde istediğini yaparsın.
Yakışık alan budur.
Ama Haldun Üstünel bunu yapmaz. Çünkü Galatasaray'a yakışan, Üstünel'e yakışmaz.
Bir yandan kızıyorum, bir yandan da eğleniyorum.
Çünkü Özhan Canaydın bunları fazlasıyla hak etti.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bay Kanat'sız Santra'nın tadı yok. Salaktı malaktı ama programa çocukça bir heyecan katıyordu. Ahmet çakar'da kendini yetim gibi hissediyormuş. :D

"Futbol Federasyonu hakkında çok önemli bir bomba söyleyecem, unutturma Ersin" :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ahmet Cakar anlatti, UEFA seref tribunune 50 kisi siniri koymus, bizim federasyon 25 tane daha adam sokmus, icerisinde federasyon yetkilileri, sponsorlar bilmemkimler varmis, bunlar multeci gibi ustteki localara dolusmus isiklar sonuk vaziyette , cit cikarmadan maci izlemisler. Eger UEFA o gun farketseymis canimiza okurmus. Adam oyle bir anlatiyor gibi gulmemek elde degil :) Ahmet Cakar hakkaten cin gibi adam. Spor medyasinda ortalamanin cok uzerinde zekaya sahip bir adam.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Telegoldeyken Ahmet Çakar korku filmi gibiydi: 1, 2, 3 diye sıralardı soruları :D

Uzun zamandır esprili babacan adam rolünü oynuyordu, ama beceremiyordu. Bugün Bay Kanatta olmayınca acayip bir özgüvenle konuştu ve şahsen beni çok eğlendirdi :D

Eski Koministlerin olimpiyat teranelerini anlatışı çok komikti :D

Ulusoy Federasyonunun milli maçta yediği nane doğruysa bu adamlar gerçekten mal demektir.
Tolga Girici wrote:Ahmet Cakar anlatti, UEFA seref tribunune 50 kisi siniri koymus, bizim federasyon 25 tane daha adam sokmus, icerisinde federasyon yetkilileri, sponsorlar bilmemkimler varmis, bunlar multeci gibi ustteki localara dolusmus isiklar sonuk vaziyette , cit cikarmadan maci izlemisler. Eger UEFA o gun farketseymis canimiza okurmus. Adam oyle bir anlatiyor gibi gulmemek elde degil :) Ahmet Cakar hakkaten cin gibi adam. Spor medyasinda ortalamanin cok uzerinde zekaya sahip bir adam.
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

Hakikaten dün gece çok güldüm.Ersinin hali içler acısıydı çocuk gülmekten koltuktan yuvarlanacaktı.Spor programı değil standup'a döndü program.

Ama şu olimpiyatlar konusu çok iyiydi.

Ahmet bey diyorki "Doğu Alman bilim adamları sporcuları beyaz fare gibi kullandı, o zamanın şampiyonları şimdi 50'li yaşlarda.Bayen atlet her sabah kalkıyor sakal traşı oluyor.Bir diğeri kocasına bıyık buruyor"
Be adam nerden aklına geliyor bunlar dedim.Ancak hakkını vermek lazım.Çok önemli bir konuya işaret etti, konuşmaları bu konudaki bilimsel gelişmeleri takip ettiğini hissettirdi bana.Vestel Manisada futbolculara ne tip ilaçlar verildi?Bunların bu muazzam düşüşte etkisi varmıydı?Medunanın kalp krizini TETIKLEYEN sebepler arasında bu ilaçlar varmı?

Bence düşünülmeli.
Post Reply