Turkcell Süper Lig Maçları/Oyuncular 2006-2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

$u TS cali$tiricisi Dogan da garip adam. Dun gazetelere haram puanimiz yok diye aglami$ ve GS macinda ilk gol ofsaytti demi$. Bugun kendi sahasinda Ankaragucu gagalami$. Yine haramlama mi Ankaragucu'ne puan kaptirdi acaba?

Artik yari$ma filan oynamakta caiz degil. Bu hafta rezil olmu$uz. Kayseri de kendi sahasinda Antalya ile 4-4 berabere kalmi$. .Vestel'in macinda yarim kalmi$. Cuneyt Cakir denilen hakemi tartaklami$lar ba$ta kaleci Bulent ve kaleci cali$tiricisi varmi$ olayin icinde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bursada Bursa oynuyor ama golu FB atti. Maci TRT'den dinliyorum. Gol oldu statda tis cikmadigina gore Bursa'nin kendi seyircisi var. Yani diger $ehirlerdeki gibi yalanci seyirci degil (hani gizli FB'li, gizli BJK'li ya da gizli GS'li). $imdi de ikinci gol geldi. Biri Alex oburu de Kezman. Bursa dagildi galiba.

Galibasi fazla oldu 3. golde Deniz'den geldi. Bu arada FB'nin kaleci Volkan'la bo$u bo$una vakit kaybetmi$. Serdar gibi bir kaleci varken Volkan ile UEFA'dan filan neden elendiler acaba? Bazen boyle ele gecen $ansi iyi kullananlar kazaniyorlar, Bu sene GS da bu olay gozlenemedi. Oynayan oynamayani arattirdi,

FB dorduncu golunu de (Tuncay'in pasina yine Aleks) atarak gosteri yapmaya ba$ladi. Bursalilar alki$lamaya ba$ladilar. Bizim kucuk Bakircioglu nerde acaba. Bugun umitliydi de. Puan farki 9'a cikti. Gerets bir yeni $i$e daha acsin artik. Anca,
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fenerbahçe taraftarları, Bursa'da bıçaklarla birbirine girdi, tribünde yedi kişi yaralandı. Sarı-lacivertlilere saha kapama cezası gelebileceği bildirildi
AZ Alkmaar maçında Şükrü Saracoğlu Stadı'nın Migros Tribünü'nde yaşanan olayların bir benzeri de dün Bursa'da gerçekleşti.
Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşma sırasında Fenerbahçeli taraftarlar arasında çıkan kavgada, 7 kişinin yaralandığı belirlendi. Tribünden sökülen koltuklar havada uçuşurken, 17 yaşındaki Musa U. isimli taraftarın sağ böbreğinden bıçakla yaralandığı belirlendi.
Olaylar sırasında 16 yaşındaki Fatih S. ve 26 yaşındaki Berkin Celayir başlarından, 20 yaşındaki Ömer Çiçek, 21 yaşındaki Mümtaz Acar , 27 yaşındaki Volkan Yücesan ve Sezgin Şentürk ayaklarından yaralandı. Yaralılar Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağ böbreğinden bıçakla yaralanan Musa Uslanmaz'ın hastanede ameliyata alındığı bildirildi.
Alkmaar maçında UEFA gözlemcisinin olayları raporuna yazmaması nedeniyle ceza almaktan kurtulan Fenerbahçe'nin, Bursa'da yaşanan olaylardan sonra Disiplin Kurulu'na sevkedilebileceği bildirildi. Maçın gözlemcilerinin rapor etmesi halinde Fenerbahçe'nin sahasının kapanabileceği ifade edildi.

milliyet
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Vestel Manisa stadında yaşanan kepazelikten hepinizin haberi olmuştur...

En kıpırtısız, sakin insana dahi "Bu iş bu kadar mı bayağılaştı!" dedirtecek çirkinlikler, yumruk, darp ve küfür biçiminde Vestel'in kalecisi ve kaleci antrenöründen Cüneyt Çakır'a yönelirken, bu isimlerin maçtan sonra utanmadan "3 büyüklere olsa maç tatil edilir miydi?" pişkinliğine yanaşmaları kabul edilemez bir olay.

Lakin haksız da değiller...

En basit hakem kararına dahi elle, kolla, kimi zaman sövgüyle, hakemi kuşatmayla psikolojik harp metodunu Fatih Terim'in küpüne zarar hırs teknesinde yoğurup, sorulduğunda "Çocuklar savaşıyorlar" ninnileriyle meşrulaştıran bir dönemin G.Saray'ına, bu yaptıkları, övgü ve alkış olarak geri dönmedi mi?..

Kaptan Bülent rakip takımların nefret ve antipati havuzu olmaya çalışırken, Hagi bir Gençlerbirliği maçında orta hakeme "cenge koşan yeniçeri" edasıyla saldırıp, tükürük yağmuruna tutarken, Okan Buruk aynı maçta futbolculuğunu tribünlerin küfür orkestrası şefliği ile değiştirip onları yönlendirirken, Avrupa Fatihi Galatasaray'ın ismi bu tip çirkinliklerle mimlenirse önü kesilir sanıldı ve futbol kamuoyu ağız birliği etmişçesine üç maymunu oynadı.

Sonuç olarak: Bu yöntem artık meşrulaştı ve futbolcuların hırs birikiminin sahaiçi haksızlıklara yansıması adını aldı!.. 17 Kasım 2005'te Kadıköy'de, geçtiğimiz ay Gürcistan-Tiflis'te ve dün öğleden sonra Manisa'da yaşandığı gibi...
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Vestel yonetimi Bulent Ataman ve kaleci antrenoru Metin Bayindir ile sozlesmesini feshetmis. Metin Bayindir yillardir Ersun Yanal'in yardimciligini yapiyordu. Vestel yonetiminin bu ilkeli hareketlerini cok seviyorum. Bu tip olaylari haketmiyorlar, o kadar da yatirim yapildi.. Sanirim futbolcular bu kadar hizli bir dususun travmasini yasiyorlar. cunku yapilan hareketler akilla mantikla aciklanacak gibi degil.

Bunu yazarken ogrendim, Ersun Yanal da istifa etmis, ekibiyle birlikte.

cikan olaylarin goruntuleri:

http://www.youtube.com/watch?v=avnojbxdrns
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: ...
Bunu yazarken ogrendim, Ersun Yanal da istifa etmis, ekibiyle birlikte.
Durdugu kabanatti zaten. Ersun efendi bir i$iinden de boylece yuzunun aki ile cikmi$ oldu. Milli takima dua etsin. Aldigi para ile omrunun sonuna kadar bir eli yagda oburu balda ya$ayaak durumda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Vestel küme düşecek demişti bi abimiz burda, ismini hatırlayamıyorum ama bir süre önce, bu manyak tahmininden ötürü tebrik etmiştim. Bu gidişle haklı çıkacak gibi ama şahsen istemem böyle birşey olmasını.

Futbolun buna ihtiyacı var. Vestel'in desteği ziyan olursa yazık olur. Erciyessporunda kalmasını isterim.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Orhan Ayhan abimin BJK'li oldugu soylenirdi de pek inanmazdim. Bugun cani o kadar BJK kazanmasini istiyor ki inandim. Nerdeyse mikrofonu birakip sahaya inecek adam.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gerets bir $arap daha acmi$tir artik bu ak$am diyecegim ama efkarindan degildir sanirim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Vestel'in sahibi Zorlu, markasinin ustune olumsuz etkisi olabilecek hareketlere kesinlikle tahammul etmemesi ve Manisa seyircisinin fanatik olmayisi sayesinde Vestel Manisaspor'un bu tip olaylarla adi anilmiyordu. Baskanlari Cubukcu'da duzgun bir yonetici gordugum kadariyla. Ancak sinir hastasi kaleci Metin ve psikopat kaleci antrenoru, bu kulube buyuk zarar verdiler. Gece Maraton'da Erman'in dedigi dogru. Ersun'un bu olaylarda sucu vardir. Olaylardan sonra bir araya topladigi futbolcularina bagirarak soyledigi "Beyler, sizin isiniz top oynamak" lafi her ne kadar dogru olsa da, kalecisini ve yardimcisini kontrol edemeyerek kendi kariyerini de sabote etmis oldu.
Tan Erten
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bursa kalecisi Omer'e helal olsun. Cocuk ikinci yari nasil oynami$ oyle. Bursa kalecisiz ciksa ancak bu kadar olurmu$ dedirtecek bir oyun cikarmi$. Ozeti gordum de biraz once. Bunun Gaziantep'de oynarken boyle bir vukuati daha vardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK 2-0 kazanmış. ŞL şansımız hala devam etsede, geçen sene bizim yaptığımız şeyi bu sene BJK'nın yapması ve son anda FB'nin önüne geçip şampiyon olması, çok hoş olabilir gibime geliyor :)

Kayserispor kaybettiği için en yakın rakibimizle aradaki fark 4 puan. UEFA bize yeter, bu saatten sonra BJK'yı desteklersem ayıp olmaz heralde :D

2 sene üst üste benzer bir travmayı yaşayan FB camiasını artık Aziz Yıldırımın istifası kesmez! Başka birşey yapması gerekir ama hoş birşey olmadığı için burda zikretmek istemiyorum :D
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Ismail,

Genclerin bir halt yiyecegi yok ama mac devam ediyor. Daha yarim saati var.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Eve 9'da geldim, skoru görünce maç bitti sandım. O yüzden kazanmış dedim. Sonra daha ikinci yarının oynanmadığını farkedince, yazdığımı değiştirsem mi diye düşündüm ama Gençler umut vermediği için vazgeçtim. :D

Skor bizim lehimize değişirse, yanlış yapmışım demek eğlenceli olacaktı ama pek mümkün görünmüyor :)
Mehmet Marsan wrote:Ismail,

Genclerin bir halt yiyecegi yok ama mac devam ediyor. Daha yarim saati var.
Edit: Puan hesabını yanlış yapmışım. En yakın rakip Kayserispor, onunda puanı 40, fark 5..
Burak Sağlam

Post by Burak Sağlam »

FB 2 puan bıraktı kayseride.Hakem 4 dk uzatınca maçı FB beraberliği kurtardı.Tutupta bu sezon BJK şampiyon olursa kimseye garip gelmesin derim.
Post Reply