17. Hafta: GB Oftaş-Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Sevgili Celal, Hakan sirf su tip yorumlar artik yapilmasin diye sene sonunda birakacagini acikladi.
....Ali
Iyi de Serkan'in ne sucu var. Adam 80. dakikaya kadar beklemeye mecbur mu? Elbette stooge onu sahadan almaya korkmakta. Bir Hakan'i disari almayi aklediyor ama baltayi tasa vurup ondan daha cok kaleye sut atabilen Balta'yi cikariyor. Olay bundan ibaret. Bu herifin yuzunden santrafor kadrosu dolu. Sene sonun kadar beklemeye luzum var mi?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ilk yarinin son maci. Bir zirvalik olmasi cok muhtemel. Nasil olsa sansimiz var denilecek bir duruma da gelindi yine. Kalli usudum hastayim diye Ankaraya bile gitmeyebilir. Nasilsa herkez tatile cikti. Hem Akcan var ya kapi gibi.
GS'yin bugunku zavalligini gunler once cozmek icin peygamber filan olmaya luzum yok. Isin aci tarafi da buasi iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Sevgili Celal, Hakan sirf su tip yorumlar artik yapilmasin diye sene sonunda birakacagini acikladi.
....Ali
Iyi de Serkan'in ne sucu var. Adam 80. dakikaya kadar beklemeye mecbur mu? Elbette stooge onu sahadan almaya korkmakta. Bir Hakan'i disari almayi aklediyor ama baltayi tasa vurup ondan daha cok kaleye sut atabilen Balta'yi cikariyor. Olay bundan ibaret. Bu herifin yuzunden santrafor kadrosu dolu. Sene sonun kadar beklemeye luzum var mi?
Cengiz, Serkan 1.65 boyunda, girdi oynadi iste, bir mac gec bir gol atti (Trabzon) onun disinda hic bir numara yok, Karan oynayinca da bir numara yok. Yok iste yahu, Nonda ne yapti bugun?

Bunca adam arasinda neden Hakan? Nonda ne yapti da Hakan'a laf?

Sonra bu takimi kim bu hale getirdi yahu, takimin icine senelerce defi hacet et, ondan sonra iki tane transfer, bir de 70lik dede, tutmayinca da kabahat Hakan Sukur'e.

Ne Hakan Sukur'u yahu, GS'in ocagina incir agaci diktiler, simdi yeniden yapilaniyorlar. Tabii, 5 sene takimin icine edersen 6. sene yeniden yapilanacaksin, yeniden yapilanma da boyle oluyor, bir iyi bir kotu, iki sakatlikta bas asagi olursun vesaire.

Ben yine yazayim: GS'da bugun yoneticilik vasfi uc kurus edecek bir adam olsa Wien macinda sonra cikip bu mac GS icin utanilacak bir mactir. GS cikip kazanabilir, kaybedebilir ama bir daha seyircisine boyle bir oyun izlettirmeyecektir de. Bugun tekrarlandi mi ayni oyun, ver herkese sepetini, yolla evine. Biri gitmis zaten, ara donmene gerek yok, gribine bak de, kalanlari yolla.

OTFAS'in butcesi 3.5 milyon dolar. Nerede bizim 200 milyon borca malolan kadromuz?

Hakan Sukur mu bunlarin sorumlusu? Seneye Hakan olmayinca ne yazacaksiniz, bu adam hala baskan olacak?

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Cengiz, Serkan 1.65 boyunda, girdi oynadi iste, bir mac gec bir gol atti (Trabzon) onun disinda hic bir numara yok, Karan oynayinca da bir numara yok. Yok iste yahu, Nonda ne yapti bugun?
..

Ali
Hakan Sukur'un kaleye vurdugu bir tane var mi bu sene? Adam direk takimda. Yok iste. Senenin sonunu beklemek icin bir umut var mi? Yollar yerine adam alirsin. Serkan'i 80. dakikada oyuna alip gol bekleyeceksin; oyle mi? Al ozetleri izliyorum. Kafaya bile cikamiyor artik Hakan. Ne fark var boyunun bosunun olmasi yonunden. Sana diyorum Hakan Balta'nin gol atma olasiligi ondan fazla.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Ali Gursel wrote: Cengiz, Serkan 1.65 boyunda, girdi oynadi iste, bir mac gec bir gol atti (Trabzon) onun disinda hic bir numara yok, Karan oynayinca da bir numara yok. Yok iste yahu, Nonda ne yapti bugun?
..

Ali
Hakan Sukur'un kaleye vurdugu bir tane var mi bu sene? Adam direk takimda. Yok iste. Senenin sonunu beklemek icin bir umut var mi? Yollar yerine adam alirsin. Serkan 80. dakikada oyuna alip gol bekleyeceksin oyle mi? Al ozetleri izliyorum. kafaya bile cikamiyor artik Hakan. Ne fark var boyunun bosunun olmasi yonunden. Sana diyorum Hakan Balta'nin gol atma olasiligi ondan fazla.
Cengizcigim, okunmuyorsa tekrar yazayim: ben Carsamba staddaydim, Hakan oyundan cikti, ondan sonra ki oyunu da seyrettim ben, yani sana degil de gozume inanacagim musaadenle.

Ayrica Hakan'in yedek oturdugu ya da kadroda olmadigi ve sacma sapan bir suru mac seyrettim ben bu sezon, onlarin kabahatlisi kenarda oturusu yamuk olan Hakan mi?

Adam alacaklarsa Carrusca'nin yerine alsinlar, hem yabanci kontenjani acilmis olur, maksat adam almaksa bak ne guzel cozum onerisi.

Ayrica Hakan kadroda diye oynatmak mecburiyeti mi var? Cik tek santrfor oyna yahu, sonra kim dedi bunlara sene basinda Hasan Kabze'yi yolla diye, herhalde bundan iyi olurdu simdi oynasa.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ali Gursel wrote: Adam alacaklarsa Carrusca'nin yerine alsinlar, hem yabanci kontenjani acilmis olur, maksat adam almaksa bak ne guzel cozum onerisi.

Ayrica Hakan kadroda diye oynatmak mecburiyeti mi var? Cik tek santrfor oyna yahu, sonra kim dedi bunlara sene basinda Hasan Kabze'yi yolla diye, herhalde bundan iyi olurdu simdi oynasa.

Ali
Carrusca Bouzid bunlar yolcu. Bunlarin arasina sokulacak adamdan bahsediyorum ben ki yer acilsin. Hasan Kabze'nin neden yollandigini sen benden iyi biliyorsun. Tur$usunu mu kuracaklardi Kabze'nin. Hakan'in narina yandi. Ben bunu aklima geldigi halde konu etmedim. Cunku kalkip bana Kabze bugun Rusya'da ne yapiyor diyecektin bu sefer.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:Hasan Kabze'nin neden yollandigini sen benden iyi biliyorsun. Tur$usunu mu kuracaklardi Kabze'nin. Hakan'in narina yandi. Ben bunu aklima geldigi halde konu etmedim. Cunku kalkip bana Kabze bugun Rusya'da ne yapiyor diyecektin bu sefer.
Cengizcigim, padisah soytarisini yanina cagirmis, bana bir is yapki ozrun kabahatinden buyuk olsun demis. Soytari da emredersiniz padisahim deyip padisahin arkasina dolasmis ve de bir parmak atmis. Padisah hiddetle bre zindik, sen ne yapiyorsun deyince soytari, affedin padisahim ben sizi valide sultan zannettim demis.

Eger Hasan Kabze cidden bu sebepten yolldiysa (ki yollanmasini isteyen Kalli idi, demek Kalli de yonetimle ne yapsak da Hakan'i oynatsak derdinde) o zaman yonetimi savunman benim soyledigim kabahatlerinden buyuk. Ne demektir bir adam oynayacak diye isine yarayacak baskasini yollamak? Bir yonetim bunu nasil yapar?

Ama durumun bu olduguna da inanmiyorum tabii. Madem Hakan'a yol acmak dert, Umit Kara neden tutuldu, onun isteyeni de vardi bak, iyice acarlardi Hakan'in onunu.

Sonra gerceklerle uyusmuyor soylediklerin, Hakan bu sezon bir suru macta kenarda oturdu, cikip oynayanlarin yaptiklarini gorduk.

GS Hakan'i Hakan GS formasi altinda Turkiye 1. Ligi gol rekorunu kirip kariyerini burada bitirsin diye tuttu. Bu arada takima da faydali olacagi da dusunulerek tabii. Bu Hakan'a sezon basinda anlatilmadiysa, yedek oturabilecegi soylenmediyse, Hakan oynasin diye Kabze yolladiysa Hakan'in degil yonetimin kabahatidir bu. Hos boyle olmadigi da Hakan'in bir suru mac yedek oturmasindan belli.

Geciniz, bir suru isi yanlis yapan bir yonetim, yanlislarin birikerek seneden seneye cogalarak klubun sirtina bindigi bir yonetim (Carrusca yolcu ne demek Cengiz, bu adam gecen sene ve de bu sezon basinda da buradaydi, biz Ribery'i gonderip Carrusca'yi tutan, sonra faturayi da Hakan'a kesen bir garip camiayiz) var is basinda.

Lincoln ve Linderoth transferleri cok iyiydi, ama iste takimi bes sene kururtup yaptin mi, oynadiklari oturmus bir duzen olmadi mi, sonra da iki sakatlik oldu mu sacmaliyorsun.

Simdi cok kisi yeni kurulan bir takim icin GS iyi durumda, zirvenin bir puan gerisinde falan diyecektir. Hic yeme bu mavallari. FB bizden cok ileride futbol olarak ama ciddi bir puan farki yakalamistik, biraz degerlendirsek lider olur belki sampiyonluk iddiamiz falan olurdu. Ama birkac haftada 7 puan geriden bir puan onumuze gectiler. FB en kotu ilk yariyi gecirdi, yine degerlendiremedik.

Kalli doner mi bilmem, cok yerde ya Kalli donmezse muhabbeti baslamis. Biliyorsun daha once boyle bir vukuati da var. Donse dahi bir an once ise koyulup Lincoln, Linderoth falan birseyleri yoluna koymasi lazim. Yok donmez ise, kurdugu kadro elimizde, o zaman Cafer icin bez diye bagirmayiz, Aslantepe maketi ile temizleriz civiklari.

Ali
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

GS maç öncesi tahmin ettiğimin aynısını oynadı. İyi futbol iyi oyuncularla oynanıyor. 90 dakika heyacanlandığım bir pozisyon olmadı. Birkaç sefer çekirge 90da zıpladı ama işte her zaman papaz pilav yemiyor. Maçın en kötüsü maç boyunca takımı baltalıyan S. Özbek mi yoksa gördüğünden bişey anlamayan A. Akçan mı bir türlü karar veremedim. Hergün geri gidiyor bu çocuk...

GS kadro olarak gerçekten bir özelliği yok. Oftaş ile formaları değişseler o gazla adamlar nasıl oynar merak ediyorum.

Gözüme çarpan en büyük eksiklik geriden topu oyuna sokmamız, pardon sokamamamız. Ah linderoth ah..

Sakatlar inşallah 2th yarıya düzelirde adam gibi top oynamaya başlarız.

Lakin bu futbolla seyirci kimi ve hangi futbolu seyretmeye gelsin samiyene
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Simdi su tabloya bakalim iyice moraller duzelsin:

GS'in ilk yari performansi:

Mac Basina...................Attigi............Yedigi.........Puan
Ortalama

Ilk 7 mac.......................2.43.............0.43...........2.7

Sonraki 10 mac.............1.20.............0.90...........1.7

Yani ilk 7 hafta iyi bir baslangic yapip ardindan epey kotu bir performans gostermisiz. Yeni takim, zamanla iyilesecegine kotulesiyor. Bunun bir kismi fiksturle alakali dahi olsa takimin oyunundan da gorulen onemli bir kismi GS'in oyunuyla alakali. Ortada ciddi bir sorun var halledilmesi gereken, geri donerse Kalli, yoksa Allah bilir kim tarafindan.

Ali
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote:"hasta corbasi tasta" Ankaraya gitmemis. Ne demistik zaten?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 1&sz=86807
Cengiz abi senin kullandigin tabiri pasfotomac gazetesi kullanmis, senden gorup mu kullandilar acaba?

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
Cengiz Akgun wrote:"hasta corbasi tasta" Ankaraya gitmemis. Ne demistik zaten?

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... 1&sz=86807
Cengiz abi senin kullandigin tabiri pasfotomac gazetesi kullanmis, senden gorup mu kullandilar acaba?

http://www.fotomac.com.tr/gal101.html
Elbette. Milliyet az mi kullandi. Sira Fotomac ve Fanatikte.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply