18. Hafta: C.Rize-Galatasaray 2-5 (Nonda(3), Servet, Arda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

NONDAAAAAAA. 5-1

Yillar once bir Altay macinda Cevat Prekazi'nin attigi bir gol gibiydi, oyle bir feyk atti ki... Golde, avantaji mukemmel uygulayan hakemin ve Nonda'ya cok iyi top indiren Hakan Sukur'un de onemli paylari var.

Bu arada Sabri giriyor, birazdan da Karan girecekmis...
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Nonda hat trick! OoOoOoOoo! :D
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Uc buyuklerin 2. yarı deplasman macları:
GS: Rize, A.Gucu, Konya, BJK, A.Spor, GB, Ist B.B., Sivas
FB: Antep, Sivas, Rize, A.Gucu, Konya, BJK, A.Spor, GS, TS
BJK: Konya, Kayseri, Denizli, GB, Ist.B.B., Sivas, Rize, A.Gucu

Kaldı 7 deplasmanımız. Ligin bundan sonra kalan maclarında sadece Sivas ve Konya ya gidiyoruz. Diger maclar Ist ve Ankara da. GS ın fikstur avantajı kendini daha cok hissettirecek.

Rize GS gore yetenekleri sınırlı bir takım. Buna ragmen ilk 60 dk da GS mız 19 sut cekmis. Ilk 20 dk da sagdan soldan guzel kanat bindirmeleri ve etkili kornerler gorduk. Arda kornerleri yine kotu kullandı. Barıs ve Volkan nın kornerleri daha etkili.

GS klasik 4-1-3-2 sisteminden 4-2-3-1 e donuyor. Bence bu akıllı bir secim. Nonda Sukur arkasında fforvet arkası oynayabilir. Sag ve soluna Arda ve sas ı yertelstirdigimiz zaman daha etkili oynaycagız. Bence M.Topal ve H.Balta cift on libero oynamalı.

Bouzid iki kotu hata faul yaptı. Birinde Altan golu attı, digerinde tehlikeli pozisyonu Rizeliler gol yapamadılar.

2. yarıya iyi bir baslangıc oldu, en azından tabelacı medya GS ın uzerine bir hafta daha gelemeyecek.

Iyi futbol baskılı oyun guzelo. Daha onemlisi bu macın ardından 7 deplasmanız kaldı. Sadece Konya ve Sivas a gidiyoruz. Kalan maclar Ist ve Ankara da.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ufuk Sezekkaplan

Bitti. 5-2

Macin adamlari Nonda ve Servet. Volkan ve Mehmet Topal'i da ben sahsen begendim.

Son 2 macla bu mac arasindaki bezginlik-hirs farkini Kalli'nin yokluguna-varligina bagliyorum. Bu macta Nonda'nin cok guvenli , bileklerine hakim oynadigini gorduk. Eger Rize'nin ilk golu olmasa bu macin sonucu, muhtemelen erken gole baglanabilirdi ama ozellikle ilk yarida goruldu ki takim cok canli diri ve hirsli. Pozisyon sayisi, varyete, kornerlerin etkinligi bakimindan tatmin edici bir macti.

Tabii Rize'nin kalecisinin bu mactaki sersem performansi da isimizi kolaylastirdi, yan toplara hic cikmayisi, kapali koseden yedigi goller Gonzales isminin fazla abartildigini gosterdi. Yorumcu Umit Kayihan'in Lig TV'de dedigi gibi Rize,adam eslesmelerinde de ayrica cok hataliydi (Servet'in golunde hakikaten Fahri cok kisa kaliyordu).

Servet, gun gectikce daha onemli ve lider ozellikli bir oyuncu haline geliyor.

Bu mac, devre arasinda yasanan Kalli gelecek-gidecek tartismasini tarihe gommustur. Kornerlerden sonra bence en buyuk faydasi bu oldu macin.

Macta bizim sol taraftan hemen hemen hic pozisyon vermemisiz, Lig TV'dekiler oyle didi.

Macin uzgunleri sanirim Hakan Sukur ve Umit Karan'di.

Sene basinda yukun Lincoln ve Lindeeroth tarafindan sirtlanacagi saniliyordu, goruluyor ki Feldkamp'in genclere yaptigi yatirim bu eksikligi gideriyor. Dusunun formda bir Lincoln olsaydi bir de bu takimda...
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Beyler 3. korner golu....

Arda. 4-1. Ali'cim ses ver. 10 golun 4'u geldi.

Ufukcugum,

GS ilk yarinin son 4-5 maci da dahil epey bir zamandir cok ciddi gol sikintisi cekiyor. Sanirim Sivas macinin 81-82. dakikalari gibi 2 gol disinda Austria Wien, Brugge maclari da dahil 6-7 macta gol atamadik gibi, bazilarinda gol atmayi birak duzgun atak yapamadik.

10 gol kismi isin sakasi tabii ki, tipki GS'in senelerce gol atamayacagi saka oldugu gibi. Ama gol sikintisi cok ciddi problem. Benim gectigine inanmam icin bir mac maalesef yeterli degil. Haaa, tabii umarim gecmistir, ama kalbimin degil kafamin soylediklerini yaziyordum gol sikintisindan bahsederken.

Ali
Ufuk Sezekkaplan

Elbette, ilk yarida ayni sikintiyi ben de kendimce hep yazmaya calistim. Ozellikle Avrupa maclarinda ve kritik esikteki maclarda golcu ve golcuye top atacak adam konulari hala potansiyel dertlerimiz arasinda. O acidan genel manada sana katiliyorum. Senden farkli olarak ben Hakan Sukur'un yerine acilen secenek yaratilmali diyorum.

Neyse, takim ustundeki baski hafifledi ya, o da baslangic icin ciddi bir faydadir.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Elbette, ilk yarida ayni sikintiyi ben de kendimce hep yazmaya calistim. Ozellikle Avrupa maclarinda ve kritik esikteki maclarda golcu ve golcuye top atacak adam konulari hala potansiyel dertlerimiz arasinda. O acidan genel manada sana katiliyorum. Senden farkli olarak ben Hakan Sukur'un yerine acilen secenek yaratilmali diyorum.

Neyse, takim ustundeki baski hafifledi ya, o da baslangic icin ciddi bir faydadir.
Aman su konuyu hemen aciklayalim: ben hayatta Hakan Sukur'e secenek yaratilmasin falan demedim, daha farkli iki sey soyledim:

1) Su anda elimizdeki oyuncular, Umit Karan, Ozgurcan, Serkan'dan o secenek olmaz (zaten olsa Kalli Hakan'i bir dakika sahada tutmazdi, Kalli'nin Fetullah Gulen'den talimat aldigina falan inanmiyorum ben nacizhane), Hakan secenegi kolay kolay yaratilamayacak kadar iyi ve onemli bir oyuncu dedim;

2) Hakan GS tarihi icin cok onemli bir adam, rekoru kirana kadar kadroda olup GS formasi ile emekli olmali dedim.

Yoksa tabii secenegi yaratilsin, bulunsun, ama cok cok zor is, onu da akildan cikarmadan.

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kusura bakmayin ama Rize'nin kalesindeki Gonzales;in yerine koca gobegimle ben olsaydim o golleri yemezdim be. Mal bulmus gibi sevinmeyin. O kornerden yedigi Servet'in golunu yiyisini bir gorun hele. Neredeyse kendi elleri ile sokmus.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ozan Kaya wrote:feldkamp grip haberlerini izlerken ben de grip oldum.. devre arasi bir nane limon yapayim derken arda yazmis.

Kornerler gol oluyor... guzel!
Maca pek bakamadim ama yinede sagolun sizin yazdiklariniz herseyi acikliyor. Takim iyiye gidiyor. Nonda icin iyi olacak dedigimi hatirliyorum. Yanilmadigima seviniyorum. Takimin en iyi forveti. Yillar yili oynayanlardanda daha iyi (anladiniz siz onu: :) Neyse, Ozan'in mesajini neden quote yaptin diyeceksiniz. Ya Ozan'cigim, USA yillarimin son uc senesini SD'de yasadim, topu topu toplasan 2 hafta soguk soguk yapmistir. Grip olmussun, tebrik ederim :) Gecmis olsun, gerci bu galibiyet sana booster etkisi yapmistir :)

Insallah bu baslangic UEFA kupasinda da surer.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

En azindan dogru durust korner atmaya basladik. Gecen gun Arda bir gazeteye verdigi roportajda, kornerleri cok kotu kullaniyorum demisti, demek ki nihayet farkina varip duzeltmisler.

Bu arada futbolun diger bazi temel ogelerini de tekrardan uygulamaya basladik, takim oyununa donus var. Verkaclar arapaslar cok guzeldi. Demek isteyince oluyormus. Evet gollerin 3'u kornerden geldi ama epey de gol pozisyonuna girdik. Bunda Nonda'nin topsuz kosularinin ve orta sahadan gelen ozellikle Arda'nin ara toplarinin etkisi oldu.
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Volkan ilk yari basladiginda frikiklerle cosmustu sonra foss diye sonduydu. Simdi de kornerleriyle cosmus. Gariptir ki her iki cosusta da kaleciler armut toplamislar ve Volkan'a kiyak gecmisler.

Bari bu sefer bir surelilik gosterse su Volkan da, takim deli danalar gibi kosunca karsiligini alsa.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ozan Kaya wrote:feldkamp grip haberlerini izlerken ben de grip oldum.. devre arasi bir nane limon yapayim derken arda yazmis.

Kornerler gol oluyor... guzel!
Maca pek bakamadim ama yinede sagolun sizin yazdiklariniz herseyi acikliyor. Takim iyiye gidiyor. Nonda icin iyi olacak dedigimi hatirliyorum. Yanilmadigima seviniyorum. Takimin en iyi forveti. Yillar yili oynayanlardanda daha iyi (anladiniz siz onu: :) Neyse, Ozan'in mesajini neden quote yaptin diyeceksiniz. Ya Ozan'cigim, USA yillarimin son uc senesini SD'de yasadim, topu topu toplasan 2 hafta soguk soguk yapmistir. Grip olmussun, tebrik ederim :) Gecmis olsun, gerci bu galibiyet sana booster etkisi yapmistir :)

Insallah bu baslangic UEFA kupasinda da surer.

:D :D O zaman bayagi bir olmus sen ayrilali Celal. 3.5 sene oldu ben buraya yerleseli kis zamani kar falan olmasa da guzel soguk oluyor. Benim ev ahsap; bir sogudumu pir soguyor. Denize de cok uzak degilim nem falan derken iste oluyor boyle. :)

Ama dedigin gibi galibiyet Teraflu gibi oldu. NONDAAA! diye bagirdim son golde. Bizim kiz "Nonda Turkce'de gol mu demek?" dedi. :lol: Ben de "evet bugune has gol demek" dedim.

Umarim bizim futbolculara ruhsal doping olur. Rize bekledigimden kolay pes etti. Takimimiz oldukca istekli ve bilincli oynadi. Umarim ustune koya koya devam ederler. Yapmalari gereken sey kulaklarini ve gozlerini Kalli'ye acip kutsal ittifak medyasina kapatmalari. Hadi hayirlisi diyelim ve artik aman su adam eksi bu adam eksik dettirtmeden sakatliksiz vs. diri ve guclu bir GS izleyelim.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Maci seyrettim ozellikle ilk yari hakikaten guzel ve templu bir mac vardi.Rize ikinci yarida iyice disiplinden koptu ama ben tum futbolseverlere GS'in 5.golunu seyretmelerini tavsiye ederim.Umarim tekrarinda en geriden baslayan atagi gosterirler ve kac pasla gole gidildiginin uzerinde dururlar...

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı seyretme fırsatım olmadi, fakat oynanan oyun ve sonuç şaşırtıcı değil.
Yeni bir takım olmanın doğal sonucu olarak kötü maçlarda oynayacağız, fakat
takıma kesinlikle güveniyorum. Klubün maddi durumu ortada, "yıldız" transfer
yapmak zor olduğuna göre bırakın şu gençler biraz oynasın.
Post Reply