Susmayan adam

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Celal Gürcüoglu wrote:Bence Bulent Korkmaz... saf Galatasarayli bir futbolcuydu. Ona yapilanlar berbat otesiydi. Ben bir gun Bulent'in agzini actigini duymadim. Hele hele bu sekilde actigini hic duymadim.
Bulent Korkmaz Hasan Sas kadar saf ve temiz, onun kadar konusur idi...
diyemem cunku Bulent daha cok konustu, bugun bile konusuyor. Hele
GS'a karsi yaptigi maclarda bul bul mubarek. Bu ne hirs...bu ne aptallik.

Burada Hakan aleyhine konusan herkes önyargili bana sorarsaniz. Adam
gitmis gencleri kucaklamis, guya Kalli'yi itmis :D Ustelik itme olayi sizlerin
yorumu...bence o sekilde bir itme yok + o esnada onu görmemis bile
olabilir. Hakan'i tarihten silmek isteyenler bosuna calisiyorlar. Hakan'in
sporcu kimligi Metin Oktay'i asar, daha basarili, kariyerli bana sorarsaniz.
GS'a daha buyuk faydasi dokunmustur, basari bazinda. Sonra ftubol'un
bir takim oyunu oldugunu unutmamak gerek. Hakan iyi bir ekip ile mucadele
verdi kariyeri boyunca.

Hakan'in bu gune kadar tek sucu adinin Fettullah'ci cikmis olmasi, cocuklari
tartaklamasi ve Jeep olayi. Paragöz mu evet, hangi topcu paragöz
degil, Turk kimliginin özu 'paragözluk'/köseyi dönme arzusu degil mi...ama
Turk kimligi altinda sporculuguna kimse laf edemez. Adam 38 yasinda,
forvet ve ustelik ust seviyede top kosturuyor, ayrica bakimli, dogru
duzgun konusan ender bir sporcu....gerisi bos...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Bence de Karıncaezmez Sevki bu klübe Bülent'ten fersah fersah fazla seyler vermiş saf, dunya iyisi bir insandı, ya ona yapılanlar, Bülent de onun yanında kim oluyor?

Buyurun buradan yakın.

Canınız birini karalamk istedi mi yazılacak şeyin sonu yok. Hakan'ın son kabahati Bülent olmamak olmuş.

Birincisi futbol olarak bu klübe ikisinin verdiklerinin karşılaştırması dahi olmaz. Olsaydı zaten Bülent'i de Serie A ve de Premiership de izlerdik, ben hatırlamıyorum yurt dışından aldığı teklifleri, hatırlayanlar yazabilir mi?

Bülent çok çok iyi bir GSlı ve de terinin son damlasına kadar oynadı GS için (tıpkı Hakan'ın bugün hala yaptığı gibi), ona yapılanlar da berbattı (ama basında haber falan olarak değil, klüp yönetimi tarafından). Eeeee, bunun Hakan'la ne ilgisi var? Yok ama maksat Hakan'ı bir şekilde karalamak, Bülent'i de kullanalım.

Ben Bülent'in basında TD'ün altını oyuyor, takımı torpilliyor, neden oynuyor, takımda ikilik yaratıyor, Adanan Polat'ı hedef alıyor diye hikayelerle muhatap olduğunu hiç duymadım, siz duydunuz mu?

Bülent neden konuşsun, bu zırvalara maruz kaldı mı ki konuşma ihtiyacı duysun? Bülent neden antrenörün orasını sıkmadı da futbolcunun burasını sıktı gibi bir şeyle muhatap oldu mu hiç? Daha geçen gün yazdım, Hakan gol atıp Kalli'nin elini sıktı, sarıldı, bu forumda "bak, bak, nasıl adamın altını oyarken elini de sıkıyor" yazıldı. Espiri değil, cidden yazıldı bu, arzu eden arar bulur.

Linderoth da agzını açıp konuşmuyor, Hakan arada konuşuyor. Ha aklıma gelmişken, Linnderoth ile ilgili olumsuz basın haberi ayda sıfır, Hakan ile ilgili günde 15 tane var. Linderoth neden konuşsun, Hakan neden konuşmasın?

Hayır, adam sene sonunda gideceğim, ayrılıyorum dedi, kin bitmiyor. Gol atıyor, forum kin kusmaya başlıyor. Basın bulmuş, adam hakkında yazıp yazıp duruyor, forumda hiç susmayan basın diye şikayet eden yok, kendi oyuncumuzun cevap vermesinden şikayet ediyoruz.

Aklıma gelmişken- Hakan'ın altını oyduğu hoca adamı sürekli ilk 11 oynatıyor (aptal herhalde bu Kalli) yerine ondan daha çok gol atan harika Ümit Karan varken (Kalli sayı saymayı bilmiyordur belki de, toplayamamıştır Ümit ve Hakan'ın golleri, Hakan daha fazla atmış sanıyor olabilir).

Ha, bir önceki hoca da oynatıyordu. Ha, ondan önceki de oynatıyordu. Adamlar ayrılıp yurt dışına gidiyorlar, takımdan bir sürü futbolcu ayrılıyor. Bir gün de bir tanesi de sizin dediğinizi destekler bir kelime etsin yahu, bir kelime, takımda huzur kaçıran biri var desin.

Hiç mi kafanızda birşeyler yaşarken yahu durum gerçekten böyle ise dışarıdan da bazı destekleri olması gerekir bizim basının haberlerinden öte diye soru geçmiyor. Senaryoya bak, lakabı kurt olan bir adam 74 yaşında takım başında, oyunculardan biri altını oymaya çalışıyor, adam takımdan bir araba oyuncu yollamış, ikisi de bu altını oymaya çalışanın mevkinde, altını oymaya çalışanı ilk 11 çıkarıyor. Wallahi fantazi senaryo yaz deseler ben bunu düşünemem.

Tekrar edeyim, Allah kolaylık versin cümleten.

Ali
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ali bey sizin hiçbirşeyden haberiniz yok. Hakan hacı hoca takımına takıldığı
için büyü işlerinde iyidir. Kalli'ye bunaklık büyüsü yapmış (yaş dolayısıyla bu
büyü hemen yapılabilir). Kalli'nin önce aklına Hakan gelip takımdan adam
göndermeye başlıyor, sonra büyü sayesinde Hakanı unutup başka birisi
takımdan atılıyor. Son Sabri olayı bu dediklerimin ispatıdır.

Şaka biryana yazmak istediklerimi özetlemişsiniz. Şimdi bazıları Hakan'ı
takımdan gönderemediğini yada takımdan gönderirse Hakan'ın takımın altını
oyacağını bildiğinden göndermediğini iddia edecekler. İyi de o zaman adama
şu saçma sapan kamp kuralları dolayısıyla kadro dışı bırakma ne idi o zaman
derler. Bu kadar tırsak bir adam Hakan'a o cezayı veremezdi. Neyse bende
size katılıp teorisyenlere Allah kolaylık versin diyerek bitireyim.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Hasan Tezcan wrote:Basarili TD gitmis...

http://www.milliyet.com.tr/2008/01/30/s ... 0895656454
Cavcav'ın kaçıncı TDü bu sene bu? Benim hatırladığım Ersun'a sarıldı kokladı iş iki günde patladı halbuki ben bakıp tam birbirleri için yaratılmış çift diyordum. Sonra birileri geldi, sonra bizim Bülent, şimdi yeni kurban gelir.

Ortalama 5 haftada bir falan TD değişştiriyor Cavcav, futbolu çok iyi bildiğinden dolayı. Bu gidişle düşürür GB'ni sonra OTFAŞ ile ilgilenir onları düşürür.

Yazık, düzgün bir klüp idi GB adam içine etti. Dilerim Yavuz'a padişah olursun dedikleri gibi dilerim Cavcav'a TD olursun diyecekler yakında.

Ali
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Yapmayin Allah askina. Sadece gol atmakla mi faydasi dokunur bir futbolcunun. Bulent zorla futbol biraktirilmasi ve kadro disi kalmasina ragmen HICBIR sekilde GS kulubunu rencide edecek sekilde agzini acmamis bir futbolcuydu. (Hala daha acmiyor)

Avrupa'ya gidip Hakan gibi rezil olmaktansa gitmemeyi yeglemis (iyide yapmis), GS'da isi bitirilince futbolu birakmis. Yok oyle USA, Katar, vs. olaylarina girmemis (Hakan'in girecegide mechul gerci, gorucez).

Hakan'in diksoyunu guzel dogru ama soylemleri rezil. Herseyi goruyorsunuzda Kalli'yi resmen ittigini gormuyorsunuz, o da guzel.

Hakan GS'a cok sey vermis futbolcu lafim yok ama artik gitsin yeter. Gitmeyceksede sussun, konusmasin ileri geri. Takimi medyaya malzeme yapmasin. Tekrarliyorum, Bulent'in faydasi bana gore daha fazladir. Ben Bulent gibi takimi icin herseyini veren bir oyuncu seyretmedim GS'da. Bulent dememde ki sebeb adama yapilanlarin haddi hesabi yokken gikini cikarmamasindandi. Yoksa X futbolcuda GS'dan kovulmus ve agzini acmamisti ama hicbir zaman bir Bulent degildi. Alt yapisindan yetismis ve bir tek GS'da top oynamis, yillar yili kaptanlik yapmis adam susuyorda, Hakan Sukur agzini sonuna kadar aciyor. Benim sinir oldugum nokta bu.

Birde ne yapsaydi Bulent bize karsi hocalik yaptigi maclarda; sus pus otursa miydi? Adamin dogasinda hirs var. GS'i yenmek icin oynamazsa o hirsi gostermezse, o zaman bir yerde sorun var demektir. Klasik Turkluk burda olmus. "Otur yerine Bulent sen bizim adamimizsin, ne isin var bize karsi aslan kesilmekte" demeye alismisiz Turk milleti olarak.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Celal Gürcüoglu wrote:Yapmayin Allah askina. Sadece gol atmakla mi faydasi dokunur bir futbolcunun. Bulent zorla futbol biraktirilmasi ve kadro disi kalmasina ragmen HICBIR sekilde GS kulubunu rencide edecek sekilde agzini acmamis bir futbolcuydu. (Hala daha acmiyor)

Avrupa'ya gidip Hakan gibi rezil olmaktansa gitmemeyi yeglemis (iyide yapmis), GS'da isi bitirilince futbolu birakmis. Yok oyle USA, Katar, vs. olaylarina girmemis (Hakan'in girecegide mechul gerci, gorucez).

Hakan'in diksoyunu guzel dogru ama soylemleri rezil. Herseyi goruyorsunuzda Kalli'yi resmen ittigini gormuyorsunuz, o da guzel.

Hakan GS'a cok sey vermis futbolcu lafim yok ama artik gitsin yeter. Gitmeyceksede sussun, konusmasin ileri geri. Takimi medyaya malzeme yapmasin. Tekrarliyorum, Bulent'in faydasi bana gore daha fazladir. Ben Bulent gibi takimi icin herseyini veren bir oyuncu seyretmedim GS'da. Bulent dememde ki sebeb adama yapilanlarin haddi hesabi yokken gikini cikarmamasindandi. Yoksa X futbolcuda GS'dan kovulmus ve agzini acmamisti ama hicbir zaman bir Bulent degildi. Alt yapisindan yetismis ve bir tek GS'da top oynamis, yillar yili kaptanlik yapmis adam susuyorda, Hakan Sukur agzini sonuna kadar aciyor. Benim sinir oldugum nokta bu.

Birde ne yapsaydi Bulent bize karsi hocalik yaptigi maclarda; sus pus otursa miydi? Adamin dogasinda hirs var. GS'i yenmek icin oynamazsa o hirsi gostermezse, o zaman bir yerde sorun var demektir. Klasik Turkluk burda olmus. "Otur yerine Bulent sen bizim adamimizsin, ne isin var bize karsi aslan kesilmekte" demeye alismisiz Turk milleti olarak.
Sen yapma Allahaşkına, hangi teklifleri reddedip de gitmemiş Bülent, söyle de biz de ne yeğlemiş görelim.

Kimse gidip bir şeyi denedi başarısız oldu diye rezil olmaz. Eğer öyle olsaydı bize biraz Bülent'in TDlükteki rezil oluşunu anlat derdim.

Neyse, Bülent'i son derece severim. Sırf Hakan'a yakıştırdığın lafları kendi sevdiğin bir oyuncuyla ilgili duy diye kullanıyorum. Zaten o kelime seçimin dahi Hakan konusundaki ruh halini gösteriyor bence.

Bülent TDlükte (şu ana kadar) başarısız oldu, Hakan'da Avrupa da. Bunu Hakan ve Bülent rezil oldu diye söyleyen bir olay anlatmıyordur, nefret anlatıyordur diye düşünüyorum.

Takıma fayda herşeyini vermekle olmuyor, mesela ben de çıkıp herşeyimi veririm ama bir işe yaramaz. Hakan sadece GS'a değil belki de Türkiye'ye gelmiş en önemli oyuncudur, futbol olarak yaptıklarını Bülent ile kıyaslamak Mondi herşeyini GS'a verdi diye Mondi ile Hagi'yi kıyaslamaya benzer, yani alakaları dahi yok GS' verilenler açısından.

Demek Bülent sus pus oturamaz, çünkü doğasında hırs var. Ama Hakan hakkında elli türlü yalan yazılınca sus pus otursun, çünkü doğasında koyun falan yazıyor herhalde. Bülent'e gelince doğasında hırs var, Hakan' gelince sus.

Ben Hakan'ın hakkında yazılan her haberi yalanlamasını isterim. Susması gereken basındır. Yazıyorum yazıyorum cevap gelmiyor, siz görüyorsunuz adamın Kalli'ye tavrını da Kalli mi görmüyor? Kalli dert etmiyorsa size ne yahu elini itmiş itmemiş, Kalli'den vekalet mi aldınız?

Saldırın var gücünüzle, inşallah 10 sene daha oynar GS'da saldıranlara inat, doğasında hırs vardır onun. :D

Türk milleti olarak klasik huyumuz yukarı çıkanı aşağı çekmeye çalışmak, başarılı olana saldırmaktır, rakipten kıyak istemekten öte. Nobel kazanandan gol rekoru kırana aynı şeyi yaparız, kendi camiasından gelen bazıları bile yapar. Neden, onun hakkında her türlü suçlama yapılırken neden susmuyormuş, peygamber adayı falan mı bu, futbolcu mu, neden sussun yahu?

Ali
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bulent'in sorunu bu isi iyi bir TD altinda pismeden yapmaya kalkmasi. Elinde diploma bile yok. Ertugrul'un var mi diyeceksiniz? Orasini bilemem. Ama durumu en iyi aciklayan soz de su:

Göz odur ki, dağın arkasını göre Akıl odur ki, başa geleceği bile!

Yeni motomuz belli oldu. Profilimize atalim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Celal Gürcüoglu

Valla ne derse ne, nasil kelimelere dokersen dok. Hakan Avrupa'da rezil olmustur bana gore. Bulent'e mutlaka teklif gelmistir. Geldide galiba. Ama gitmedi veya gidemedi. Konu o degil. Giden birisi rezil olup geldi. Tugay, Nihat haricinde hepsi rezil olmustur. Bu Hakan'a has bir soz degil. Hadi birazda Emre'yi iclerinden cikaralim. Birazda Umit Ozat (daha yeni sayilir). Ben demiyorum ki Hakan herseye sussun. Eger birisi bir sekilde hakkinda yalan haber yapmissa ciksin konussun tabii ki. Ama kadro disi kaldiktan sonra "Blah blah blah" yerine, "Koyulmus kurallar vardi, bizde cignedik. Yanlis yaptik. Cezamizi cekicez." desin. Genclere ornek olsun Hakan abisi. Sabri kadro disi kaldi diye turlu girisimlerde bulunmasin. Yoksa cikmis "Benim icin boyle dendi, yalanliyorum" desin, demesi lazim. Hakan'in sacma demecleri ile Hakan'in basini yalanlamalarina sessiz kalmasi farkli seyler. Hakan GS ve kulup hakkinda sussun ama isterse gitsin Eyup Camiinde vaaz versin. Beni hic ilgilendirmez. Elma ile armudu karistiriyorsun Ali. Takima yarar/zarar ile kendine yarar/zarar farkli seyler.

Bulent'in rezil olduguna bende katiliyorum. Oyle atip tutup ben otoriterim demekle olmuyor bu is. Ilk hocalik girisimi (toplamina ilk diyelim) basarisiz. Hagi gibi sanki biraz. Ikiside boyle giderse birsey olmaz gibime geliyor. Kavgayi cok seviyorlar.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:..
Bulent'in rezil olduguna bende katiliyorum. Oyle atip tutup ben otoriterim demekle olmuyor bu is. Ilk hocalik girisimi (toplamina ilk diyelim) basarisiz. Hagi gibi sanki biraz. Ikiside boyle giderse birsey olmaz gibime geliyor. Kavgayi cok seviyorlar.
Bulent, Cavcav tufaya getirip kontati karsilikli fesh edelim demesine "hayir olmaz siz beni kovun" diyerek almasi gereken tazminati kurtarmis. En dogal hakki elbette. Cavcav'a oh olsun. Boyle onu al bunu salla yapmadan once adam gibi oturup dusunsun. Boyle tazminat maddeleri bunun icin zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cavcav bu isi biliyor. Yanliz bu sene GB yetersiz kadro ile lige basladi. Ellerinde mehmet Cakir ve Mehmet Nas'dan baska kaliteli futbolcu yok. Ayin 6sina kadar kadro takviyesi yapmazlarsa isleri cok zor.

Gecen sene sonuna dogru Oftas sampiyonluga giderken biraz formsuzluk yasamisti. Sampiyonluk firsatini kacirmak istemiyen Cavcav takimi oraya kadar getirmis Metin Diyadin'i hemen kapinin onune koydu. Diyadin'de istifa etmem falan dedi ama sonunda gitti. Yeni gelen hoca takimi sampiyonluga ve simdide Super Ligde idare ettiriyor.

Bu sefer hoca degistirme yetmiyecege benziyor.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Buyuk ihtimalle LigTV'de Yilmaz Vural'dan bosalan pozisyonu devralir.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan Bakircioglu wrote:

Buyuk ihtimalle LigTV'de Yilmaz Vural'dan bosalan pozisyonu devralir.
Zannetmiyorum, konusma pedagoguna gitmesi gerekiyor daha önce.
Celal Gürcüoglu

Ali Gursel wrote:Bence de Karıncaezmez Sevki bu klübe Bülent'ten fersah fersah fazla seyler vermiş saf, dunya iyisi bir insandı, ya ona yapılanlar,
http://www.ntvspor.net/Pages/19652.asp
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Celal Gürcüoglu wrote:
Ali Gursel wrote:Bence de Karıncaezmez Sevki bu klübe Bülent'ten fersah fersah fazla seyler vermiş saf, dunya iyisi bir insandı, ya ona yapılanlar,
http://www.ntvspor.net/Pages/19652.asp
"ve bazı ünlü artist kartpostalları: Nana, Zennube, Mine Soley, v.s. "

Benim Nana'da var yazida. Bir de dipnote'da Gardirop Fuat'i okudum. Babamin bir arkadasi vardi. Adini Komidin Osman koymuslardi. Bir pisti turnuvasinda ortagina habire kagidi kestiginda onun pisti yapamayisina "ulan karsima komidin koysam daha iyi olurdu" dedikten sonra adinin Komidin Osman'a ciktigini biliyorum. karagumruklu Gardirop Fuat nasil bu adi aldi bilemem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply