UEFA 3. Tur: GS- B.Leverkusen 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur A. Boztepe

UEFA 3. Tur: GS- B.Leverkusen 0-0

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yeni olmama ragmen bir mahsuru yoksa UEFA maci topic'ini ben aciyorum...

Sahamizda cok onemli bir mac, gerci almanyadada sahamizda gibi oyniycaz ama neyse. Leverkusen'i gecersek onumuzu acik, ceyrek finaldaki rakip Hamburg veya yine zayif bir takim diye biliyorum..

Nonda manisa macinda sonra antremanlara baslamis ama oftas macindaki ilk 11 in degisiceni zannetmiyorum, song gelse bile mactan once yorgun olucaktir...
Last edited by Ozgur A. Boztepe on Sun Feb 10, 2008 11:12 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Baslama saati de lazim ama. Onu da bulup ilk mesjinin basligini edit yaparak koyuver bakalim.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Feb 10, 2008 11:13 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Macin baslama saati TSI ile 19:45

Avrupa'da sifreli D-Smart kanalini izleyemeyenler maci
19,2° dogu pozisyonundaki ASTRA uydusundan yayin yapan Alman spor kanali DSF ten izleyebilirsler.
DSF in Frekansi 11.480 H 27.500

bu arada Alman 1. devlet kanali ARD bu aksamki spor programinin 7 -8- dakikasinin Leverkusen'in rakibi Galatasaray'a ayirdi. Agirlikli olarak Kalli ile ve ayrica Serkan Calik, Ahmet Akcam ve sanirimiki kisi ile daha röportaj yaptilar. Galatasaray in Türkiye de bu yil hem sampiyonluga hem de kupaya aday oldugunu ve ayrica tekrer UEFA kupasi almak istedigini söylediler.
Galatasray futbol takimi yayini hazirlayanlari mahcup etmez bence :-)
Leverkusen bu hafta ligde evinde Hamburg karsisinda uzun süre 1-0 yenik oynadigi maci 1-1 berabere bitirmeyi basardi. Leverkusen in iyi zamanina denk geldik, isimiz kolay olmayacak, ama turu gecmemizi bekliyorum.
Last edited by Serif Halimler on Sun Feb 10, 2008 11:59 pm, edited 1 time in total.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Serif Halimler wrote:Macin baslama saati TSI ile 19:45

Avrupa'da sifreli D-Smart kanalini izleyemeyenler maci
19,2° dogu pozisyonundaki ASTRA uydusundan yayin yapan Alman spor kanali DSF ten izleyebilirsler.
DSF in Frekansi 11.480 H 27.500
...
Bu adamlar internet uzerinden izlenebiliniyor mu, Serif?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Biraz futbol kismina donelim Leverkusen macinin:

FB ve Manisa maclari ilk 11i var.

Simdi bunlarin onune

Lincoln
Song
Barusso
Ayhan
Nonda (hazir olur ise)

diye koyup dusunun.

Herhangi biri ilk 11de olmali mi? Song ne gunu Istanbul'da olur, Lincoln biraz daha hazir olur mu?

Barusso ve Ayhan sanirim ciddi alternatif olmazlar bu mac icin, soru daha cok Lincoln ve Song olacaktir ve de saglamsa Nonda tabii.

Bu kadar iyi oynayan takimdan adam kesmek zor, ama Lincoln, Song da zor.

Gorusler?

Ali
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ali Gursel wrote:Biraz futbol kismina donelim Leverkusen macinin:

Simdi bunlarin onune

Lincoln
Song
Barusso
Ayhan
Nonda (hazir olur ise)

diye koyup dusunun.

Herhangi biri ilk 11de olmali mi? Song ne gunu Istanbul'da olur, Lincoln biraz daha hazir olur mu?

Barusso ve Ayhan sanirim ciddi alternatif olmazlar bu mac icin, soru daha cok Lincoln ve Song olacaktir ve de saglamsa Nonda tabii.

Gorusler?

Ali
Lincoln illa oynayacaksa Umit Karan yerine dusunulmeli...

Song daha bir-iki hafta gelmez... Barusso'nun daha takimla antremana cikmadan bu maca oynamasi soz konusu olmaz... Ayhan'da henuz hazir degil...

Bana gore son iki macin onbiri cikmali - Lincoln eger takim pozisyon bulmakta cok zorlanirsa oyuna girmeli.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Merhaba Cengiz,

Almanlar Internet live stream konusunda oldukca tutucu.
Fakat arastirdim ve Internet üzerinden ücretsiz DSF izlemenin mümkün oldugunu buldum.

Bilgisayara Zatoo player diye bir yazilim yüklemek gerekiyor.
Su siteden https://zattoo.com/download

email adresi verilip sifre girilip yazilim ücretsiz indiriyilor.
Bilgisayara kuruluyor. Denedim calisiyor, cözünürlügü oldukca iyi.
Kolay gelsin !
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mert Tokman wrote:
Ali Gursel wrote:Biraz futbol kismina donelim Leverkusen macinin:

Simdi bunlarin onune

Lincoln
Song
Barusso
Ayhan
Nonda (hazir olur ise)

diye koyup dusunun.

Gorusler?

Ali
Lincoln illa oynayacaksa Umit Karan yerine dusunulmeli...

Song daha bir-iki hafta gelmez... Barusso'nun daha takimla antremana cikmadan bu maca oynamasi soz konusu olmaz... Ayhan'da henuz hazir degil...

Bana gore son iki macin onbiri cikmali - Lincoln eger takim pozisyon bulmakta cok zorlanirsa oyuna girmeli.
Sevgili Mert, cok Karan asigi olmadigimi bilirsin ama ben Manisa macindaki oyununu gercekten cok iyi buldum, attigi gol, gol pozisyonundaki paslari, Hakan ile oynayisi falan hep cok cok iyiydi.

Bir de Nonda meselesi var tabii ama Lincoln zor soru. belki de ikinci yarida skora gore dusunmek lazim. Golsuz ise ya da yeniksek sokmali, yoksa sokmamali diye mesela.

Zor karar ama FB ve Manisa maclarinda takim zaman zaman cok cok iyi oynadi.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Vestel macındaki ilk 11 ile cıkması en akıllıca olur. Ilk 11 in takım oyunu ve takım uyumu cok iyiydi.

İlerideki ikilinin rakip defansa Vestel macından daha cok pres yapması lazım. Almanların hem fiziki hem disiplinli oyunları goz onune alınırsa 2. yarı ilerideki ikilimizin oyundan dusecegini tahmin etmek zor degil. Carsambaya kadar Ayhan, Nonda, Lincoln uclusunun performanslarına bakmak lazım. 60-65 ten sonra ilerideki ikiliden biri buyuk ihtimal bu ucluden biri ile degisecektir.

Vestel in baskısı ve bize goller atması bence iyi oldu. 60 dan sonra Lincoln degisikligi ve Barıs ın saga deplase olmasını takiben herkes gobegin kabak gibi acıldıgını ve nasıl baskı yedigimizi gordu. Teknik heyetimiz de bunları gordu. Ben bile bile lades denmeyecegine inanıyorum.

Basit ve akıllı bir oyun ile avantajlı skoru yakalamalıyız. Fantaziye gerek yok. Icerideki macta gol yememek onceligimiz olmalı.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

VESTEl ile LEVERKUSEN ayni gömlek degil.
Leverkusen Bundesliga da bu hafta 3. lükten 4. lüge düstü Hamburg macini evinde kazanamadigi icin.
UEFA kupasi grup maclarinda oynadigimiz maclari izlediyseniz hafizalarinizi bir daha yoklayin, ne kadar zorlanmistik
Leverkusen macinda defansta Song'u görmek isterdim, Lincoln ile baslamak isterdim oyun tecrübesi eksik te olsa.
takimda hic oynamamis olmasina ragmen yeni transfer Barusso yu oyunun gidisine göre ikinciyari oynatmayi düsünürdüm.

Hakan Sükür ile baslardim, onu dünya taniyor ve o oynayinca ona önlem almak zorunlulugu hissediyorlar. Nonda iyi ise onunla oynardim. Ümit Karan ofansif orta saha Vestel macinda oldugu gibi kosmak sartiyla oynayabilir.
Kalli Alman futbolunu iyi biliyor, en uygun oyunculari ilk 11 de oynatacagini düsünüyorum. Galatasaray gecmiste Alman takimlarina karsi oynadigi maclarda kritik maclarda iyi sonuclar elde etti. 90 yilarin basimi 80 li yillarin sonu mu ASY de beraber kalip elendigimiz Bremen macinda bile daha üstün oynamistik ama cok sayida (22 miydi neydi) kornerden bir gol cikaramisitik.
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Fener macini gormedim ama Manisa macinda ilk 30. dakika da birbirine uyan ve cok calisan bir takimimiz vardi. Bu gidisi bozmamak lazim.

Almanlar Hakan Sukur ve Umit'e fazla alan vermeyeceklerdir. Bu ikili yakindan izlenmisse stilleri kolay okunmusdur. Oyunun akisi kilitlenirse Nonda veyahut Lincoln gibi serbest oynayan oyuncular onlarin defans anlayasini bozabilerler.

Benim icin cok daha onemli iki oyuncu var: Baris ve Mehmet Topal. Baris caliskanligi ile tek basina Manisayi ilk yarida cokertti. Umarim Topla'da kendine guvenli bir sekilde hem top keser hemde isabetli toplar cikartir.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Leverkusen macin Barruso, Ayhan, Lincoln lari surmek ölum olur. Kupa maclarini
unutsunlar. Bir cuval inciri ziyan etmis olurlar....ama Kalli oynatir mi, oynatir.
Eski Kalli olsaydi takimi bozmazdi.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Ben olsam takimi hic bozmazdim. Gayet iyi gidiyorlar. Lincoln'u de duruma gore alirim cunku bence o kadar bosluga ragmen gayet iyi oynadi Vestel macinda. Ben acikcasi sasirdim.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Ben olsam Lincoln dışında takımı bozmazdım. Şu an Lincoln'un 90 dakika
oynayabilecek kondisyonu olduğunu sanmıyorum. Uzun süren bir sakatlıktan
sonra çok kısa süre oynama şansı buldu. Bence asıl soru Lincoln ile başlayıp
yorulunca mı oyundan çıkarmalı (60. dakika gibi) yoksa sonradan mi oyuna
almalı. Ben olsam onunla başlar oynaya bildiği kadar oynamasına izin
verirdim. Oyundan düştüğü andada kenara alırdım. Lincoln için keseceğim
adam muhtemelen Ümit olurdu. Yani 4-5-1 yada 4-3-2-1 sistemi

Orkun

Uğur Emre Servet Volkan

Serkan M. Topal Barış

Arda Lincoln

Hakan
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ctesi B.Leverkusen-Hamburg maci vardi.Bazen goz ucu bazen de pur dikkat seyrettim Ege izin verdigince..

Valla sizi bilmem ama ben hasbelkader Leverkusen'i elersek Hamburg'un daha disli bir rakip olacagini dusunmeye basladim.

Leverkusen attigi beraberlik golune kader geveledi durdu.Adam gibi uc pas yapamadilar.

Kalbimden gecen Hamburg Zurih'e elenmesi bizimde Leverkusen'i elememiz.Zurih'le yari final oynayalim.

UEFA kupasi cepte :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply