Fortis Kupasi:Galatasaray-Fenerbahce 2-1 (Sukur, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

benim bekledigim kadro:

orkun
sabri-song-servet-volkan
baris-topal-lincoln-arda
nonda-hakan(umit)

sadece bekledigim degil, gonlumden gecen kadro da bu. burada en buyuk cekincem topal'in iyilesmemesi. eger o olmazsa, muhtemelen onun yerini alacak isim ayhan olacak ki; bu beni cok fena korkutuyor. benim gozumde ayhan, bu takimin orta sahasinin saatli bombasi. bu takimda en kotu noktalarda, en kotu sekildeki top kaptirmalarini ayhan'in yaptigini dusunuyorum.

kalli'nin lincoln ve arda'yi birarada oynatmaktan cekinmemesi gerektigine de inaniyorum ve bunu yapacagini da dusunuyorum. kasimpasa maci yorumlarinda cesitli kisiler tarafindan yazilmisti; galatasaray'in hucumdaki uretkenligine en pozitif katkiyi yapan isim arda. takimin girdigi pozisyonlarin neredeyse yuzde sekseninde arda'nin katkisi var. lincoln'le birlikte daha da uretken olacaklarini dusunuyorum. ama onlerinde de onlarin uretkenligini firsata donusturup bunlari degerlendirebilecek bir nonda'ya mutlak ihtiyac var. boyle bir mac icin kadro yapacak olsam, once bu uc ismi tabelaya yazar, etrafini sonra doldururdum. kalli'nin, bu uclu icinde nonda'yi kesebileceginden korkum var. bunun da muhtemelen bize kacan goller icin ahlar vahlar olarak donecektir.

ileri ucta acikcasi, eger nonda'yi oynatirsa, hakan mi karan mi konusunda kararsizim. son maclara bakacak olursak ikisi de formsuz ama ben olsam tercihimi karan'dan yana kullanirdim.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben de ideal kadromu yazayim:

-------------------------Aykut-------------------------

Sabri-------------Emre-----------Barusso-----------Balta

Baris----------Mehmet Guven--------Ayhan--------Carrusca

------------------- Lincoln-------------Karan--------------------

Gayet guzel, nefis. Galip sayilir bu yolda maglup.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Fatih Mutlu wrote: kalli'nin lincoln ve arda'yi birarada oynatmaktan cekinmemesi gerektigine de inaniyorum ve bunu yapacagini da dusunuyorum.
Lincoln'un birakin 2 on libero oynayacak FB'ye karsi, herhangi bir takima karsi oynayabilmesi icin, fiziksel olarak kendini cok cok iyi bir hale getirmesi lazim. Su haliyle kesinlikle oynatilmasi buyuk sorun olur. Bu halde oynamasi icin tek forvet cikmak lazim onun da pek bir esprisi yok. Ben hayatimda boyle rezalet bir performans gormedim takimin yildizi, oyun kurucusu, maestrosu olacak bir adamdan. Buna Felipe, Revivo'yu falan da ekleyin.

http://www.milliyet.com.tr/content/gale ... aleriStart

Bu ne yahu? Bir de bunun ustune 10+ top kaptirisini ekle. 3 gun icinde ne degisecek? Ustelik Kasimpasa'dan cok daha guclu bir rakibe karsi.

Rus ruleti falan olmaz, FB Leverkusen gibi 10 dakikada 3 tane atar isi bitirir. Allah'dan Arda sakat falan degil.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

lincoln fener macinin ne demek oldugunu biliyor. galatasaray kariyerinde ilk derbisine cikacak (eger oynatilirsa). bu macta gosterecegi performansla da taraftarin guvenini yeniden kazanabileceginin de farkinda olacak kadar zeki bir futbolcu bence. ve herseyden onemlisi bunu basarabilecek potansiyeli var. ben cok basarili olacagina inaniyorum bugun oynarsa.

kasimpasa maci ne lincoln ne de baska bir oyuncumuz icin olcu olabilir.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

ANADOLU AJANSINA DUSEN HABER
Buyuk ihtimal mac oncesi karişikligi arttirmak icin yapilan bir diger haberden biri.Ama FELDKAMP'i azicik tanidiysak boyle bir karar vermesini surpriz olarak karsilamamaliyiz.Tabi sildi cok agir bir tabir olmus, adam asagida "su an Barrusso'lu bir takim dusunmuyorum" demis.

Feldkamp Barusso'yu sildi
27 Şubat 2008 Çarşamba 01:01
Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, devre arası transfer döneminde alınan Barusso'yu sildi.Galatasaray Teknik Direktörü Feldkamp, devre arası transfer döneminde sarı-kırmızılı kadroya dahil edilen Barusso’yu, şu an kadroda düşünmediğini belirtti.

Barusso’nun, takıma yeni katılan bir oyuncu olduğunu hatırlatan Alman teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"5-6 antrenmanda bizim onu tanımamız ya da onun bizi ve takımı tanıması, takım içi önemli unsurları tanıması mümkün değil. Önümüzde oynayacağımız çok önemli 2 maç var. Bu kadar tanınmamışlığın içinde şu an Barusso’lu bir takım düşünmüyorum. Barusso’nun, takımı en yakın zamanda en iyi şekilde tanıyıp, neler yapabileceğini bizlere göstermesi lazım."
TRUST GALATASARAY
MGC
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Benim istedigim kadroda boyle:

------------------------------Orkun---------------------------------

-------- Song ---- Servet ---- Emre ---- Balta--------

-------- Baris ---- Topal ---- Ayhan ---- Arda --------

--------------- Karan ------------ Nonda ----------------

Sabri'yi uzun bir sure takimda gorecegimizi sanmiyorum (insallah yanilmam). Lincoln ile baslamaz umarim (Lincoln'u son mactaki performansi hakkinda duyduklarim ile yaziyorum bunu). Ayhan yine ne yapip eder oyle yada boyle oynar. Belki sahanin yildizi bile olabilir. Ben birde Karan'dan bu macta arasira kicina taktigi motoru takmasini bekliyorum.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Song'u sağ bek olarak düşünemiyorum. Defansta hayal etmesi kolay ama
sağdan gerektiğinde top sürüp yada adam geçip orta yaptığını canlandırmak
zor. Bu yüzden ideal olmasada sağ bek için Sabri tek alternatif. Oynarsa sarı
kart bile göreceğini sanmıyorum. Belki pozisyon gereği olabilir. Fakat bir
kırmızı ile GS günlerinin zora gireceğini bilir.

Lincoln oynarsa tek forvet oynanmalı. Benim tercihim Nonda olurdu, fakat
psikolojik etkenlerden Hakan'da olabilir.

Ortada Serkan, Barış, M. Topal, Arda dörtlüsü Kadıköy'deki maçta çok iyiydi.
Ben yine bu dörtlüyü bekliyorum.

Neyse, inşallah iyi bir oyun ve güzel bir sonuç alırız bu akşam.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Bak simdi bunu yazdim diye

"ULAN HEM HERIFE SOYLEMEDIGINI BIRAKMAZSIN
SABAN EL MUAZZAMA DEDIN
AGZI ISHAL DEDIN
BIRAK ARTIK DEDIN
DEDIN OGLU DEDIN"

diyebilirsiniz ammmmaaaaa

Hakan SUKUR bu gun oynayabilir,
Ise de yarayabilir haberiniz ola.

Hadi Hakan birakmadan son kez utandir beni...
(Ama sonra yine git :) )
TRUST GALATASARAY
MGC
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Futboldan bir miktar anladığını düşünen bir Galatasaraylı olarak,sağ bekte Song veya Sabriyi o mevkide görmek beni Kalli'den biraz daha soğutur.Song,Ali Bey'in dediği gibi kanat organizayonunda,adam geçme ve isabetli orta yapması konusunda sıkıntı çeker.Sabri'nin zaten isabetli orta yapmakla ilgili sorunu var.Tabii takımdan ayrı kaldığı dönemde iyi çalışıp bu sorununu hallettiyse ne ala...

Hakan Balta ve Arda'nın olduğu sol kanattan daha çok atak geliştireceğimizi düşünüyorum.Barış ve önünde Serkan oynarsa daha sağlıklı bir sağ kanadımız olur.

Orta alan ve hücum konusundaki belirleyici unsur "Bir gol yersek 2 gol atmamız lazım" durumudur ve Kalli gol yememeyi düşünürse tek forvet,atmayı düşünürse 2 forvetle sahaya çıkmalıdır ki en son ne zaman tek forvetli bir kadroyla çıktığımızı hatırlamıyorum.4-1-2-1-2 ve 4-4-2 düzenlerine göre çıkacak kadrolar da farklı olacaktır.Belirttiğim gibi 4-5-1 düzeniyle çıktığını pek hatırlamıyorum...

Orta sahada ise Lincoln'e şans verilmeli diye düşünüyorum.Artık bu maç onun için dönüm noktası,o da farkındadır heralde...

Hücumda Nonda'nın yanında Ümit ile başlayıp,sonuç alınamazsa Hakan'ı deneyebilir,hem takım için hem Hakan için daha isabetli olacağına inanıyorum.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ 4-4-2 için ////////////////////////////////////

------------------------------Orkun(Aykut)---------------------------------

-------- Baris ---- Servet ---- Song---- Balta--------

--------Serkan ---- Topal ---- Ayhan ---- Arda --------

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ 4-1-2-1-2 için ////////////////////////////////////

------------------------------Orkun(Aykut)---------------------------------

----------- Baris ---- Servet ---- Song---- Balta--------

-------------------------------- Topal -----------------------
--------Serkan--------------------------------------- Arda ----

------------------------- -Lincoln-------------------------

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Can Ergun wrote:Futboldan bir miktar anladığını düşünen bir Galatasaraylı olarak,sağ bekte Song veya Sabriyi o mevkide görmek beni Kalli'den biraz daha soğutur.Song,Ali Bey'in dediği gibi kanat organizayonunda,adam geçme ve isabetli orta yapması konusunda sıkıntı çeker.Sabri'nin zaten isabetli orta yapmakla ilgili sorunu var.Tabii takımdan ayrı kaldığı dönemde iyi çalışıp bu sorununu hallettiyse ne ala...

Hakan Balta ve Arda'nın olduğu sol kanattan daha çok atak geliştireceğimizi düşünüyorum.Barış ve önünde Serkan oynarsa daha sağlıklı bir sağ kanadımız olur.
Can Bey,

Futboldan anlar mıyım bilmem ama Leverkusen maçını izlemiş bir GSlı olarak Barış'ı sağ bek görmek beni Kalli'den iyice soğutur.

Beklerin hücum ve oyun kurucu özelliklerini düşünmek iyi hoş bir şey ama bu esas işleri olan savunmayı yaptıktan sonra düşünülür. Örneğin, Arda iyi hücum ediyor diye Arda'dan illa sol bek olmaz.

Barış Leverkusen maçında yediğimiz iki golün ve de belki de en öenmli ilk golün baş rolündeydi. Orta yapılırken nasıl adam tutulacağını bilmiyor ya da yapamıyor.

Sağ kanadı Barış-Serkan diye kuralım ama Barbarez'in vurduğu kafanın ortası yapılınca (ki FB böyle ortalar yapacaktır) Deivid, Semih ya da Kezman aynı Barbarez gibi atıverirler golü, ne Barış ne de Serkan bir şey yapamazlar.

Benim arzum zaten elenmemiz ama bir 5 de FB'den yemeyelim lütfen.

Ali
Harun Demirci

Post by Harun Demirci »

kalli kimi sokacaksa soksun sağ beke ama, bu adamı orta sahadan almasın. çünkü iyi kötü bir orta saha yoluna girmişti. şimdi oradan adam eksiltip, sağ beke koyması, ortasaha için de yeni denemelere girmesi hiç te hoş olmaz. Takımda olmayan birini ( song olabilir yada barusso ) koyması daha iyi olur sanki. neyse akşama herr kalli neler yapacak...

selamlar
harun demirci
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ali Bey,

Günümüz futbolunda,4'lü defansın sağında ve solunda oynayan oyuncuların hücum özellikleri en az savunma özellikleri kadar önemli hale geldiğinden bu şekilde yorum yaptım.

Yayın saati nedeniyle Leverkusen maçının ilk yarısını izleyemediğimden Barış'ın hataları konusunda birşey diyemeyeceğim.

Ayrıca sağ bek olarak Barış ismini vermemin nedeni orta sahanın göbeğinde yeri geldiğinde libero olarak görev aldığından dolayı defansif özelliklerinin gelişmiş olduğunu düşünmemden ötürüdür.

Ama tabii kanattan gelen akınlara karşı bir sağ bek'in yaptıklarıyla,zaman zaman önlibero tabir edilen pozisyonda oynayan bir oyuncunun yaptıkları ne kadar örtüşür bunu gösterirse bize Barış gösterecek...

Barış haricinde belki Barusso oynatılabilir bu mevkiide. Uğur'un bu takım için ne kadar önemli olduğunu ve Gerets zamanından beri çözülemeyen bir sağ bek problemini hala devam ettiğini de üzülerek görüyoruz,hatta bu problem bize bu sene UEFA'ya mal oldu diyebilirim.
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Song'u sag beke bende seve seve koymadim. Ama bana gore Sabri'den daha cok is yapar. Baris'i beke almak kotu olur cunku onun yeri orasi hic degil. Defansa yardima geldigi maclarda ne yapacagini bilmez bir hali oluyor. Ortasi onun icin daha iyi. Song'un cok siritacagini sanmiyorum. Daha once oynamisligida var sag bekte.
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Mehmet Gurdal Cetin

Yazmiyim yazmiyim diyorum ama dayanamiyorum.

Neymis Song sag bekte oynarsa o kanat ileri geri yapmazmis,
Adam gecemez orta yapamazmisiz.

Abicim,Song'u koy oraya ne ileri gitsin ne orta yapsin ne adam gecsin.

Topu gecirmesin yeter.

Varsin sagimiz hucum yapmasin ,sol kanadimizdan varyasyon yapalim, ortadan delmeye calisalim, duran top organizasyonu, belki penaltilar bile (olmaz demeyin)

Sag kanat kullanilamayacakmis. Pehh, kullanilmasin yahu !

Kasimpasa Macinda Fatih AKYEL maci 15-20 metre icinde oynayarak basladi ve bitirdi.

Sonuc ???

Once emniyet derim ben

Ne Sabri ne de Baris.

SONG.

LEVERKUSEN'deki hatalari yeni yeni goruyorum, umarim futbol bilgisi benden daha iyi olan forumite'lar da bunu goruyordur.Leverkusen'de pekala SONG orada oynayabilirdi.Sag taraf ileri cok cikmazdi ama belki o 2 gol de yenmezdi.

Geri kalan herkes kendi yerinde oynasin.

Ulan UGUR nasil bi adammissin sen kiymetini anlayamamisiz :?

HA BU ARADA BIR EDIT / EKLEME YAPAYIM

Ben bu takima LINCOLN'u koymam
Takimi 10 kisi oynatmaya hic niyetim yok
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Can Ergun wrote:Ali Bey,

Günümüz futbolunda,4'lü defansın sağında ve solunda oynayan oyuncuların hücum özellikleri en az savunma özellikleri kadar önemli hale geldiğinden bu şekilde yorum yaptım.

Yayın saati nedeniyle Leverkusen maçının ilk yarısını izleyemediğimden Barış'ın hataları konusunda birşey diyemeyeceğim.

Ayrıca sağ bek olarak Barış ismini vermemin nedeni orta sahanın göbeğinde yeri geldiğinde libero olarak görev aldığından dolayı defansif özelliklerinin gelişmiş olduğunu düşünmemden ötürüdür.

Ama tabii kanattan gelen akınlara karşı bir sağ bek'in yaptıklarıyla,zaman zaman önlibero tabir edilen pozisyonda oynayan bir oyuncunun yaptıkları ne kadar örtüşür bunu gösterirse bize Barış gösterecek...

Barış haricinde belki Barusso oynatılabilir bu mevkiide. Uğur'un bu takım için ne kadar önemli olduğunu ve Gerets zamanından beri çözülemeyen bir sağ bek problemini hala devam ettiğini de üzülerek görüyoruz,hatta bu problem bize bu sene UEFA'ya mal oldu diyebilirim.
Maalesef çok haklısınız , Ugur'un alternatifi yok, epeydir de çözülemedi bu olay. Konya maçını oynatanları sitayişle! anıp işimize bakmak lazım.

Kadroda hemen her pozisyonun alternatifi var, sağ bek hariç. Ama bu işler zamanla. Devre arasına kadar Song ve Servet'in de alternatifi yoktu, Emre alındı. Bir de üstüne Linderoth işi çıktı, Topal alternatifsiz kaldı ve Barusso alındı. Herhalde bu sene sonunda Uğur'a da bir alternatif alınır.

Ali
Post Reply