25.HAFTA GALATASARAY-KAYSERISPOR: 2-0 (Sabri, karan)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ozgur A. Boztepe

25.HAFTA GALATASARAY-KAYSERISPOR: 2-0 (Sabri, karan)

Post by Ozgur A. Boztepe »

Cok zor bir rakiple cok zor bir mac. Besiktas maglubiyeti, liderliligin gidisi, ve FB nin avrupa zaferi bakalim bizim cocuklari nasil etkiliycek...

Bekledigim, kadro:

------------AYKUT------------

Sas----Song--Servet-----Volkan

------Baris----Topal--------------

-------Lincoln-------------Arda---

--Umit----------------------------

------------Nonda------------
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Kayseri sert oynamayi seviyor fakat bize ASY'de dayak atamazlar. Ilk yarida atarsak islerini bitiririz. Topal'a yine cok is dusecek. Lincoln+Nonda+Karan bakalim nasil isleyecek.
Ozgur A. Boztepe

Anlasilan hepimiz sikintiliyiz, pek fazla yorum yapmiyoruz.

Su mac bir an once dogru durust bir kadroyla oynansa, kazanilsa, ve bitsede bu kotu havadan kurtulsak.

Gecen senelerdede sikinti cekerdikte boyle kadro yoktu. Bari kadro iyiyken sikinti cekmeseydik...Ne guzel baslamisti sezon halbuki.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

ben guzel bir mac olacagini dusunuyorum. fener'in basarisi galatasaray'a lig icin itici guc olacaktir. kayseri de yetenekli ayaklara sahip bir takim. orta sahada mehmetlerin kapismasi, song'un gokhan'la mucadelesi zevk verecektir izleyenlere.

galatasaray'da feldkamp'in artik nonda gercegini gormesi gerekiyor; barusso gercegini gormesi gerekiyor, lincoln gercegini gormesi gerekiyor. elimizde kaliteli yabancilar var ve biz bunlari kullanamiyoruz. sonucunda da ortaya, cok kosan, iyi mucadele eden, ama isler zora girdiginde maci ceviremeyen aksine panik yapan bir takim cikiyor. bu sekilde zor maclari kazanmak daha da zorlasir. sampiyonluk yolunda bu buyuk engel.

bir de insallah, besiktas macinda yedigimiz goldeki aptalca hatalar yapmayiz. ornegin, korner atisinda arka direge adam koymamak.

istedigim kadro:

orkun-aykut farketmez
baris-song-servet-volkan
barusso-topal-lincoln-arda
nonda-karan

ama muhtemelen kalli barusso yerine ayhan'i tercih edecektir.
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Sevgili Fatih,

Barusso hakkindaki dusuncelerinin gerekcesi nedir? "Elimizde Barusso gercegi varken" demissin, nedir bu Barusso gercegi? Ben kendisini henuz tanimadigimizi dusunuyorum ve de Kalli oynatmazsa Kalli'yi suclayamam, suclamam. Barusso'yu izledigim kisa surede bana guclu kuvvetli ama bir o kadar da suursuzca oynayan bir futbolcu izlenimi verdi ama dedigim gibi daha cok erken.

BJK macindan sonra bu macta Lincoln oynamalidir. Nonda ise hep oynamalidir.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Rakibimiz Kayserispor 2. yariya herkesin ovdugu bir performansla baslamisti, ozellikle de gecen hafta evinde puan kaybedinceye kadar:

Image

Altlarda kopmanin cok fazla yasanmadigi ligimizde, cok uyduruk/rahat takimlarla da degil yaptiklari maclarin cogu. Son 7 macta, sadece 2 gol yemisler ki, bizim forvetin gununde olmadigi zaman kolay golleri bile atamiyorken, boyle bir defansa karsi bayagi sikinti cekebiliriz gibi gorunuyor...

Yukarda yazildigi gibi, ilk baslarda bir gol atip direnci kirmak hayli azaltacaktir bu sikintimizi. Lincoln'e bu acidan guveniyorum, kendini kanitlama cabalarina devam edecektir bu macta da.

Olasi kadrolarda bahsi gecen Ayhan ve Sas'in saglik durumlari nasil ki en son? Direk ilk 11 oynamak yerine, isler yolunda gitmezse (veya yorulanlari degistirme yolunda), sonradan gireceklerdir gibime geliyor. Sabri'den yana da bazi sorunlar/agrilar var deniyordu sanirim.

Hakan'in abilik, takimi toparlayicilik gorevleri iyi hos da, performans bazinda, Nonda ile baslayip, bu sefer 3. forvet olarak oyuna girme gorevi ona kalsa diyorum ben de. Klasik sag-bek, sag-kanat sorunumuz devam edecek herhalde, (Sabri'yi icerse bile) belli bir karar verip, ondan bir kac mac israr etmek daha verimli olacak gibime geliyor benim. Takimi yakindan izleyen Kalli dogru karari verecektir diye umalim.
Özgür
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Cirak wrote:Sevgili Fatih,

Bence Lincoln oynamaz. Gerekcem ise Lincoln'un cezasinin bir mactan fazla olacagidir. Yani bu hafta da tribunde takilir Lincoln. Dogrusu da budur. Volkan'in da 4 mac ceza almasi lazim.

Ayrica yukarda denildigi gibi Kayseri Saidou, Ragip gibi oyunculariyla orta sahada sert oynayan, rakibi hirpalayan bir takim. Besiktas'i resmen dayak ata ata yendiler. Bu tip bir takima karsi Lincoln'un hala handikap oldugunu dusunuyorum. Oynarsa yerden kalkamaz, omuz vurup ayagindan alirlar topu, hatta onun kaptirdigi bir topla gol de yeriz (bknz Kayseri'deki ilk mac).

Barusso bile bu mac icin daha iyi bir secenek. Savrukluguna, dengesizligine ragmen, cigeri kuvvetli, fizigiyle de karsi tekmelere cevap verebilecek bir oyuncu,. Mutlaka kazanmamiz gerekiyor.

Ozan Ersoy
Ozgur A. Boztepe

Ozan Ersoy wrote:

Bence Lincoln oynamaz. Gerekcem ise Lincoln'un cezasinin bir mactan fazla olacagidir. Yani bu hafta da tribunde takilir Lincoln. Dogrusu da budur. Volkan'in da 4 mac ceza almasi lazim.

Ayrica yukarda denildigi gibi Kayseri Saidou, Ragip gibi oyunculariyla orta sahada sert oynayan, rakibi hirpalayan bir takim. Besiktas'i resmen dayak ata ata yendiler. Bu tip bir takima karsi Lincoln'un hala handikap oldugunu dusunuyorum. Oynarsa yerden kalkamaz, omuz vurup ayagindan alirlar topu, hatta onun kaptirdigi bir topla gol de yeriz (bknz Kayseri'deki ilk mac).

Ozan Ersoy

Lincoln neden bir mactan fazla ceza almali? Kacirdigim birseymi oldu? Edip etmedigi belli olmayan bir kufurden ikinci sari karti gorup atilmisti. Baska birsey varmi...

Lincoln'un bu sezon cok fazla sakatlandigi dogru ama sene basinda ve shalkede harikalar yarratti bu adam. Saidoyu veya herhangi bir insan azmanini gozumuzde buyutmemek lazim bence. Biliyorum hakemler kotu ama lincoln arjantinden veya brezilyadan gelmis yetenekli dunku cocuk degilki. Avrupanin en iyi oyunkurucularindan ve gecen sene almanyanin en iyi oyun kurucusu secilmisti futbolcular ve teknik direktorler arasinda yapilan oylamada (evet diego'nunda onunde).

Biraz sahip cikmaliyiz bence, ne kadar ona kizsakta, beklediklerimizi vermesede, kalitesi ve gecmisi inkar edilemez.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Barusso hakkindaki dusuncelerinin gerekcesi nedir? "Elimizde Barusso gercegi varken" demissin, nedir bu Barusso gercegi? Ben kendisini henuz tanimadigimizi dusunuyorum ve de Kalli oynatmazsa Kalli'yi suclayamam, suclamam. Barusso'yu izledigim kisa surede bana guclu kuvvetli ama bir o kadar da suursuzca oynayan bir futbolcu izlenimi verdi ama dedigim gibi daha cok erken.

fazla iddiali olmus aslinda soyledigim. ama tabi desteksiz de degil. bu adam sakatlik gecirmesine ragmen milan arsenal gibi takimlarin pesinden kostugu, roma tarafindan transfer edilmis bir oyuncu. ustelik adamlar hala daha umutlular ki satmak yerine kiraladilar. ve gana milli takimi gibi, mevkisinin en iyi adamlarini bulunduran bir milli takimda bu adamlarin yedegi.

ben kasimpasa macindaki oyunuyla barussoyu degerlendirmenin dogru olmadigi kanisindayim. dusun akordu bozuk bir piyanodan hangi sesi dogru cikaracaksin ki barusso iyi oynuyor olsun.

kalli'nin bu konuda fazla adil olmadigina inaniyorum maalesef. iste elimizde kanitli, kendini ispatlamis, hatta oynadigi her dakika bile gs'in en iyi gol ayagi oldugunu gosteren bir nonda var. adam her mac 70 dakika kulube koltugu isitiyor. neredeyse su carrusca'ya taninan kredi kadar bile hak taninmiyor nonda'ya.

yukaridaki mesaji bi turlu editleyemedim. hemen editlemek isteyince, sistem ardarda mesaj yaziyomus gibi algilayip izin vermiyor. ben de besinci defa denemeye usendim, buraya yaziyorum. son cumleme, kalli'nin nonda yerine hakan'i tercih edecegini dusundugumu de ekliyeyim.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur A. Boztepe wrote:

Lincoln neden bir mactan fazla ceza almali? Kacirdigim birseymi oldu? Edip etmedigi belli olmayan bir kufurden ikinci sari karti gorup atilmisti. Baska birsey varmi...

Lincoln'un bu sezon cok fazla sakatlandigi dogru ama sene basinda ve shalkede harikalar yarratti bu adam. Saidoyu veya herhangi bir insan azmanini gozumuzde buyutmemek lazim bence. Biliyorum hakemler kotu ama lincoln arjantinden veya brezilyadan gelmis yetenekli dunku cocuk degilki. Avrupanin en iyi oyunkurucularindan ve gecen sene almanyanin en iyi oyun kurucusu secilmisti futbolcular ve teknik direktorler arasinda yapilan oylamada (evet diego'nunda onunde).

Biraz sahip cikmaliyiz bence, ne kadar ona kizsakta, beklediklerimizi vermesede, kalitesi ve gecmisi inkar edilemez.
Sporun icinde rakibi sozle taciz etmek yoktur. Hele hele gol attiktan sonra. Sporun icinde her ne olursa olsun kendini kaybedip rakibe fiziksel taciz yoktur. Bu gibi olaylarin en aza inebilmesi icin cezalarin da ona gore olmasi lazim. Lincoln adam gibi sahasina gecse ya da gidip gol sevincini arkadaslariyla yasasa Volkan da bu olayin icinde olmazdi. Degil mi? Ister anneni cok seviyorum desin ya da baska bir sey, bu olayin Lincoln'e bir mac, Volkan'a 2 mac cezayla gecistirilmesi futbolu yonetenlerin ayibidir, bu isi yapanlarin degil.

Lincoln'a sahip cikilacak bir durum yok. Adam GS tarihinde belki de en fazla parayi aliyor. Bunun karsiligi da sahada kiz gibi oynamak, rakiple kapisip oyundan atilmak, her omuz darbesinde cimleri yemek degildir. 30 yasina gelmis adama bunlari soylemek bile ayiptir. Cikar isini yapar, seyirci de onu alkislayarak tebrik eder. Yonetim de boylece memnun kalir, verdigi paranin karsiligini aldigini dusunur, sozlesmesini uzatir. Bu isler boyle isler. GS daha fazlasini yaparsa yani taviz verirse, egilip arkasini donmus pozisyona dusmus olur ki buyuk hatadir. Bu tip futbolcular boyle yakaladi mi affetmez.

Ozan Ersoy
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ozan Ersoy wrote:Bence Lincoln oynamaz. Gerekcem ise Lincoln'un cezasinin bir mactan fazla olacagidir. Yani bu hafta da tribunde takilir Lincoln. Dogrusu da budur. Volkan'in da 4 mac ceza almasi lazim.
Bu durum da bir ayri ilginclik. PFDK dun (4 Mart) toplanmismis aslinda, ve ayni tarihte (27'sinde) oynanan diger bir kupa maci, BJK-Rize maciyla ilgili karar aciklamislar, daha sonraki, 29'unda oynanan lig maciyla ilgili karar aciklamislar, ama, GS-FB kupa macina dair kararlar yok!? Hadi FB'nin onemli maci oncesi, cezalar aciklayip moral bozmak istemediler diyelim ama, eger oyle degilse, eski federasyondan bu tip keyfi davranislar acisindan cok farklari yok demek herhalde bu durum...
Özgür
Ozgur A. Boztepe

Ozan Ersoy wrote:

Lincoln'a sahip cikilacak bir durum yok. Adam GS tarihinde belki de en fazla parayi aliyor. Bunun karsiligi da sahada kiz gibi oynamak, rakiple kapisip oyundan atilmak, her omuz darbesinde cimleri yemek degildir. 30 yasina gelmis adama bunlari soylemek bile ayiptir. Cikar isini yapar, seyirci de onu alkislayarak tebrik eder. Yonetim de boylece memnun kalir, verdigi paranin karsiligini aldigini dusunur, sozlesmesini uzatir. Bu isler boyle isler. GS daha fazlasini yaparsa yani taviz verirse, egilip arkasini donmus pozisyona dusmus olur ki buyuk hatadir. Bu tip futbolcular boyle yakaladi mi affetmez.

Ozan Ersoy
Oyuncularda senin gibi dusunuyorlarki herhalde, Lincoln'un dayak yemesine mani olmadilar.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kasımpaşa maçında Nonda'ya dikkat ettiyseniz adamın ne kadar isteksiz oynadığının,şefkinin kaçtığının farkına varırsınız... Kalli bu maçta da Hakan ile başlarsa Nonda'yı biraz daha kaybedeceğiz gibime geliyor.Adam maçlarda ortalama 10-15 dk oynayarak gol kralı oluyor ama ilk 11 de yok.Bu Kalli'nin seçimimi yoksa Hakan-Ümit konusunda yukardan birileri mi karışıyor artık anlayamıyorum.Mantıklı bir açıklaması olmalı Nonda'nın kenarda oturmasıyla ilgili.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

barusso-song-servet-volkan

baris-topal-lincoln-arda

nonda-karan

özellikle formda lincoln-arda ve nonda'nın yapabileceklerini düşününce heycanlanıyorum.Umarım yine abuk subuk bir kadro çıkmaz önümüze...
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hakemler

Turkcell Süper Lig'de 25. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. 8 Mart Cumartesi günü saat 19:00’da Ali Sami Yen Stadı’nda oynanacak olan Galatasaray– Kayserispor karşılaşmasını Selçuk Dereli, Cem Satman, Serkan Gençerler hakem üçlüsü yönetecek. Maçın 4. hakemi ise, Mustafa İlker Coşkun.

7 Mart 2008 Cuma
20:00 Gençlerbirliği-Beşiktaş: Yunus Yıldırım

8 Mart 2008 Cumartesi
13:30 Denizlispor-Ankaraspor: Barış Şimşek
13:30 İstanbul BŞB-Konyaspor: Hakan Özkan
19:00 Galatasaray-Kayserispor: Selçuk Dereli

9 Mart 2008 Pazar
13:30 Sivasspor-Ankaragücü: Süleyman Abay
13:30 Gaziantepspor-Ç.Rizespor: Hüseyin Göçek
13:30 Gb Oftaşspor-Bursaspor: Hakan Sivriservi
15:00 Trabzonspor-Kasımpaşa: Özgüç Türkalp
19:00 Fenerbahçe-V.Manisaspor: Kuddusi Müftüoğlu