TSL 32.hafta:GS - FB 1-0 (Nonda)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçı televizyondan FB-BJK-GS karışımı bir arkadaş topluluğu ile seyrettim.

Öncelikle maçı kazanmayı hakettik. Özellikle ilk yarı maçın başından itibaren
rakip üzerinde baskı kurduk. Gol geliyorum diyordu ve geldi. Gole kadar FB
kalemize bile yaklaşamadı. Golden sonra doğal olarak biraz geri çekildik.
Son 5-10 dakikada FB tehlikeli birkaç pozisyon buldu. Fakat bu pozisyonlar
organize ataklar sonucunda değildi.

İkinci yarı maalesef çok geriye yaslandık. Topun kalemiz etrafında
dolaşması aslında çok tehlikeliydi. FB böyle durumlarda kolay gol atabilen
bir takım. Fakat takım savunmamız gayet iyiydi ve sadece karambol birkaç
pozisyon verdik. Bu arada kontra toplarla daha etkili olabilirdik. Gol
olabilecek birkaç pozisyon saçma şekilde harcandı. 2. golu bulabilseydik
FB dağılabilirdi.

Maçtan sonra yapılan kutlamalara!! uyuz oldum. Taraftar antreman
sahasına alınmış, futbolcular ile tezahürat yapılıyor. Tam bir şenlik havası.
Maçtan önce tansiyonu ve motivasyonu iyi ayarlayan yönetim bu olayda
sınıfta kalmıştır. Sivas maçı kesinlikle daha zor geçmeye aday. Bu kadar
gevşemeyi çabuk toparlamak çok zor. Tek şansımız takımda tecrübeli
adamların olması.

Bu arada fark ettiğim bir olay. Cevat hoca golden sonra acayip olgun
davrandı. Maçtan hemen sonrada içeri gitmiş, sahadaki kutlamalara!!!
katılmamış. Galatasaray'ın böyle olgun adamlara ihtiyacı var. Dikkat ettim
maç durduğunda bazı futbolcuları yanına çağırıp birşeyler söylüyordu. Bu
maçta Ümit bir önceki maçta Hakan saha kenarında Cevat hocayı çok
dikkatli ve saygılı dinliyorlardı. Yapılan oyuncu değişiklikleride fena değil.
Cevat hoca seneye yeni gelecek hocanın yardımcısı olabilir. Burnu havada
eski futbolcular yerine böyle kaliteli adamlara sahip çıkmak lazım.

Ali Kaya
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Volkan ve Lugano sezonu kapatmış..
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Biricik wrote:Gelen derbi yorum ve basliklari arasindan en begendim:

GS Spor Klubu, EURO 2008 hazirliklari kapsaminda haftalar oncesiden Klupler Baskani ni Isvicre ye gondermekten gurur duyar!
Ben de bu ne yahu diyordum :lol: :lol: :lol:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Haso ameliyat olmuş.. Dünki maçta takım arkadaşlarına verdiği destek takdire şayan idi. Neyse geçmiş olsun..
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Kaya wrote: Topun kalemiz etrafında
dolaşması aslında çok tehlikeliydi.
ben bunun da biraz taktik icabi oldugunu dusunuyorum. gs rakibe once onde basti, bazen sahanin tam orta bolgesinde faullerle de olsa fener'i durdurdu. ama fener bu bolgeyi gectikten sonra, yani eger kendi yari sahamizi aut cizgisi-orta saha cizgisi arasinda uce bolersek, orta sahadan ilk ucte birlik dilimin ilerisine geldiginde, ozellikle rakibe cok yakin mudahaleler yapmadi. bunun sebebi de fener'e oralardan duran top kullanma sansini vermemekti. cunku fener'in en onemli silahi, hala daha ne kanatlar, ne baska bisey; en onemli silahi duran toplar. ozellikle de, rakip yari sahanin o uc parselinin orta parselinden kullandigi toplar. kornerlerinden bile daha etkili bu tur atislari. gs mac boyu bu bolgeden sadece bir kez rakibe faul verdi, o da oyuna sonradan giren song'un fauluydu. gs eger bu bolgede de yakin savunma uygulamaya, fizik mucadeleye girse, fenerli oyuncular buradan ozellikle faul almaya calisacaklardi.

mac oncesi gs'la ilgili soylenen en buyuk handikap kenar yonetiminin mac icerisinde b planina gececek becerisinin olmadigi seklindeydi. oysa ki macta isler tam tersine dondu. aslinda tam da bu duruma zico, biraz da zorunlu olarak dustu. mecburi bir oyuncu degisikligi yapmak zorunda kaldi, ve volkan da sakat oldugu icin son oyuncu degisikligini de uzun sure riske etmek istemedi. ta ki isler sarpa sarana kadar. aksine cevat guler, aslinda ne kadar usta bir taktisyen oldugunu da gosterdi. fener'in sol kanattan adam eksiltip forveti ciftlemesi uzerine derhal servet'i yanina cagirip hemen saha ici organizasyonunda degisiklige gitti. sabri'yi sag bek mevkiinden daha ileri bolgeye surdu. hatta bir ara arda da sag kanada gecti ugur'un burada tek kalmasini degerlendirmek icin; sonra bakti gokhan diger kanatta cirit atacak, arda tekrar geri sol kanada dondu. ustune hakan sukur hamlesiyle fener'in geriden oyun kurmasini engellemeye calisti. sonra vederson'un girmesine, song'u bu bolgeye cekerek cevap verdi. ve basta soyledigim zico'nun dezavantajini da iyi kullandi. son hamlesini mac sonuna dek yapmadi, herhangi bir aksi durum riskine karsilik.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Dediklerimiz cikti, FB GS'nin tuzagini gordugu halde bile bile lades oldu.
Zico bu tuzaga bozmak icin kanatlarla oynayinca kanatlarin ayari bozuldu. Surpriz hamle yapti ama kotu surprizdi kendisi icin. Nonda 2. yari cikmasaydi FB'nin bos biraktigi alanlarda harikalar yaratirdi. Kapanan takima karsi Hakan SUkur girer ama acilan takima karsida Nondayi birakmak lazim. Tabii beklendigi gibi Cevat Hoca takimdaki agbi mafyasina boyun egdi.

Volkan icindeki kotu niyete yenildi bence. Havadan suzulen bir topa o kadar gereksiz ve hizli cikmanin tek sebebi cikarken rakip futbolcuyu devirmek/Sindirmek/ dövmekti. Ust duzey bir kaleci rasyonel sartlarda o kadar hizli ve dengesiz cikmaz. Nonda kafaya cikmayip kenarda bekleyince , Volkan rakip takimin golcu defans oyuncusu -:) Edu ile carpisti. Hakan olsaydi oyunda buyuk bir ihtimalle kafaya cikardi ve Volkanda dizi ve yumrugu gecirirdi herhalde.

Ben 1 hatasina ragmen Emreyi cok begendim. Keza Servet, Aykut, Topal, Arda , Umit KAran, Baris, AYhan iyiydi, genel olarak takim iyiydi. Tabii kornerlerin ve serbest atislarin yerden ve one kullanilmasi buyuk hata idi.
Buyuk bir silahtan yararlanilamadi. Alan paylasma ve pres eforu duran top verimliligini etkiledi.

Hakem cok kotuydu. Ugur Boral nasil oyunda durdu anlamadim. Hakem mactan once soyle sartlanmayla cikmis. Cok bariz birsey olmazsa kirmizi kart yok, hatta sari kart yok. Mumkun oldugunca berabere bitirilsin.Hakanin pozisyonuna penalti dememek boyle bir mantigin urunu.

ALi Gurselin pozitifliginin aksine negatif bir yazi oldu.
Duzeltelim.

Parasiz , neredeyse yabancisiz ve neredeyse hocasiz FB'yi yendik.
What's next? :-))
NO ADNANS, NO CRY !!
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Alpay Dedeoglu wrote:Dediklerimiz cikti, FB GS'nin tuzagini gordugu halde bile bile lades oldu.
Zico bu tuzaga bozmak icin kanatlarla oynayinca kanatlarin ayari bozuldu. Surpriz hamle yapti ama kotu surprizdi kendisi icin. Nonda 2. yari cikmasaydi FB'nin bos biraktigi alanlarda harikalar yaratirdi. Kapanan takima karsi Hakan SUkur girer ama acilan takima karsida Nondayi birakmak lazim. Tabii beklendigi gibi Cevat Hoca takimdaki agbi mafyasina boyun egdi.

Volkan icindeki kotu niyete yenildi bence. Havadan suzulen bir topa o kadar gereksiz ve hizli cikmanin tek sebebi cikarken rakip futbolcuyu devirmek/Sindirmek/ dövmekti. Ust duzey bir kaleci rasyonel sartlarda o kadar hizli ve dengesiz cikmaz. Nonda kafaya cikmayip kenarda bekleyince , Volkan rakip takimin golcu defans oyuncusu -:) Edu ile carpisti. Hakan olsaydi oyunda buyuk bir ihtimalle kafaya cikardi ve Volkanda dizi ve yumrugu gecirirdi herhalde.

Ben 1 hatasina ragmen Emreyi cok begendim. Keza Servet, Aykut, Topal, Arda , Umit KAran, Baris, AYhan iyiydi, genel olarak takim iyiydi. Tabii kornerlerin ve serbest atislarin yerden ve one kullanilmasi buyuk hata idi.
Buyuk bir silahtan yararlanilamadi. Alan paylasma ve pres eforu duran top verimliligini etkiledi.

Hakem cok kotuydu. Ugur Boral nasil oyunda durdu anlamadim. Hakem mactan once soyle sartlanmayla cikmis. Cok bariz birsey olmazsa kirmizi kart yok, hatta sari kart yok. Mumkun oldugunca berabere bitirilsin.Hakanin pozisyonuna penalti dememek boyle bir mantigin urunu.

ALi Gurselin pozitifliginin aksine negatif bir yazi oldu.
Duzeltelim.

Parasiz , neredeyse yabancisiz ve neredeyse hocasiz FB'yi yendik.
What's next? :-))
Ben yazıyı negatif bulmadım. :lol:

Sadece sunu belirtmek isterim: Kalli gitti gideli ağbi mafyası: 4 kalanlar: 0 Mafyan bile iyi olacak hayatta.

Ben teknik olarak Nonda-Hakan değişikliğini anlamadım. Nonda gole yakın oynuyordu, Hakan'ın da öyle oynamadığı malum. İlk aklıma gelen Nonda'nın sarı kart sınırında olması geldi. Sonra bir arkadaş da sakatlanma riskini yazmış. Yani Sıvas maçı düşünülerek yapılmıştır bu değişiklik sanıyorum (tabii Kennedy'i kim öldürdü, Elvis hala aramızda mı, Hakan Şükür aslında dünyayı nasıl yönetiyor tadında komplo sevenlere Sıvas maçı için Nonda'yı korumak çok uçuk, hayal mahsülü, gerçek üstü falan gelebilir, onu da peşinen kabul ediyorum :lol: ).

Yine de ironiye bak, ben de kale arkası kamearından izleyince Hakan'ın pozisyonu penaltı diye düşündüm. Ama verilmediği iyi olmuş, yoksa bugün Aydınus'a yüklenip biz son 20 dakika üç atardık, GS yorulmuştu, tam açılıyorduk falan derlerdi, fatura o penaltıya çıkardı.

Şimdi laf edilecek hakem kararı da yok. :lol:

Yabancı sınırlamasının FB'yi Portekizce bilmeyen kalecisiz bırakması ise çok yerinde bir tesbit, yeter artık Ulusoy, ya da her kimse ise yeni başkan, bizimle kimse başa çıkamaz, önümüzü açın, Portekizce bieln kaleci istiyoruz! :lol:
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Evet simdi kafa daha sakin. Dunku mac sonrasi mangalda balik aleminden de siyrilmis durumdayiz bir kac satir ciziktirebiliriz.

Biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrrr :)

Zico dun epey kotu zicti. Takimlar arasinda cok buyuk bir fark yok. En ufak bir oynama dengeleri degistiriyor. Nasil Kalli Sabri'yi on libero oynatinca dagildiysa GS, FB de dunku oynamalardan cok etkilendi. FB daha alisilmis duzeniyle cikmis olsaydi, Deivid sagda, solda Ugur bek yerine acikta, ortada Selcuk en az bir beraberlik alirdi. Zico'nun hamleleri iki kanadi da gebertti. Kazim sag kanatta en ufak bir katkida bulunamadi, Deivid de sol kanatta. Ugur da bek olmadigindan alisilagelmis ataklarini yapamadigi gibi bekte de buyuk aciklar verdi. Selcuk Maldanoda'dan daha fazla katkisi olan oyuncu. En azindan bu kadar yan pas yapmiyor. Maldanodo Latin amerikanin civik liglerinin oyuncusu. Mango, Ananas, guavalarin diyarlari oralar. TR'de keciboynuzu, igde, eksi erik, pastirma, kebap var. Turkiye'de tekmeyi, ittirmeyi, cekmeyi, cabuklugu, nefes aldirmamayi cozene kadar Maldo lig bitiyor. Orta sahasi yamuldu FB'nin, kanatlar ucamadi.

Ikkiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Lincoln bu takimin en zayif halkasi degil. Bir silahi. Eger dogru yerde oynatirsan. 4-4-2 de forvetin arkasinda oynasin, GS'i Avrupa'nin her iyi takimi ve de BJK, FB yener. 4-5-1 de ilerde, arkasinda iki on libero ile oynasin, GS Turkiye'de her takimi yener, Avrupa'da da bir yere gelebilir.

Dun ne kadar cok kizsam da gozlerim aradi. GS'da bir tane duran top yapabilen adam yok. Butun kornerler, serbest atislar GS'in kalesine kontratak olarak geri dondu. Direk outa gitse daha iyi yani. Ara pas, uzun top, ayaga milimetrik pas ara da bulasin. Arda da Gokhan'la bogusmaktan kitlenince, GS dun ne kadar cok mucadele ederse etsin golu ve bir iki pozisyonu rakibin buyuk hatasindan buldu.

Dun Lincoln Umit Karan'in yerinde olsa GS Zico'nun hatalarini cok rahat avantajina cevirip, 3-4 farkli kazanabilirdi. Kac duran top, kac kontra atak harcandi bozuk para gibi.

Lincoln satilir yerine daha iyisi bulunur bilmem. Belki 35 yasina gelmis Juninho'yu getirirsiniz, belki Figo'yu emekli etmekten vazgecirirsiniz veya 30 milyon Euro verip Querasmo, Diego gibi birini getirsiniz. Ama Avrupa'da basari, derbileri kazanmak istiyorsaniz, hem 4-5-1 iki on liberolu sistem oynayacaksiniz hem de Lincoln'dan yararlanacaksaniz. Bu da onu verimli oynatacak, antrenmanlarda manyak gibi zorlamayacak, komando gibi calistirmayacak bir hocaya bakiyor. Ister begen ister begenme. Bu takim Lincoln veya daha iyi bir oyun kurucu olmadan CL'de dogru durust mac kazanamaz.

Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuucccccccccccccc

FB'de olanlari gordunuz. Ben 120 km hizla onlara ne geliyor farkinda degiller derken 5-0 yenecegiz, dagitacagizdan bahsetmiyordum (ki dunku Fener'i gordukten sonra 4-5-1 Lincoln'lu tek forvet ciksaydik fark olabilecegine gonulden inaniyorum). Bu yenilginin onlara negatif etkisi cok buyuk. Onemli degisiklikler olabilir FB'de. Simdilik sene sonuna kadar hasir alti edilecek ama sene sonunda sampiyonluk kacarsa hele hele CL kacarsa seneye farkli bir FB izleriz.

Dooooooooorrttttttttttt

Cevat hocanin yaptiklarini begenmedim. 4-5-0 super bir yaklasim olmus. Sakat sakat oynayan Umit'in cikmasi gerekiyordu. Zico'nun hamlelerine karsilik orta sahaya Mehmet Guven veya Volkan degisikligiyle karsilik verilmeliydi, Song ile degil. Song sag bek degil. Cok pahali odeyebilirdik, ucuz atlattik. 4-5-1'e donsek, Arda'yi Gokhan'dan uzaklastirsak, kazma Yasin'in ustune salsak, orta sahayi bir kosan ayakla daha desteklesek, FB'nin zayiflayan orta sahasi iyice top kaybi yapacakti.

Bessssssssssssssssss Ve en onemlisi....

Bu mac ne olursa olsun, cok kosmadan, tekmeye kafa uzatmadan, son saniyeye kadar mucadele etmeden kazanilmazdi. Aykut'tan Umit Karan'a hepsinin alinlarindan oper, hepsine guzel bir pazar yasattiklari icin tesekkur ederim. O mucadale seviyesi hepimizin gururlandirdi.

Simdi kupanin bir kulpundan tuttular, Anadolu kaplani pardon balonunu da patlatip sampiyonluk kupasini kaldirmanin sirasi gelmistir.

Ozan Ersoy
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ozan Ersoy wrote: Cevat hocanin yaptiklarini begenmedim. 4-5-0 super bir yaklasim olmus. Sakat sakat oynayan Umit'in cikmasi gerekiyordu. Zico'nun hamlelerine karsilik orta sahaya Mehmet Guven veya Volkan degisikligiyle karsilik verilmeliydi, Song ile degil. Song sag bek degil. Cok pahali odeyebilirdik, ucuz atlattik. 4-5-1'e donsek, Arda'yi Gokhan'dan uzaklastirsak, kazma Yasin'in ustune salsak, orta sahayi bir kosan ayakla daha desteklesek, FB'nin zayiflayan orta sahasi iyice top kaybi yapacakti.
kisa surede fener'in vederson+semih hamlesine yapilan hakan+song -> nonda+sabri degisiklikleri bence olumluydu. burada hem sakat hem de sari karti olan umit'in cikmasi dusunulebilirdi nonda yerine ama nonda tercihinin de hakli sebepleri var. nonda iyice presten dusmustu; umit macta daha istekli oynuyordu. ayrica, haftaya zaten umit yok; belli ki cevat guler ya umit ya nonda diyen bir hoca, o yuzden nonda'yi da kaybetme riskine girmek istemedi.

song ise milli takiminda sag bek oynamis; gs'da bile stoper oynarken sabri-cihan gibi cakma sagbeklerin yaninda o da adeta bir bek gibi oynuyordu zaten. gerci, song; daha once de yazdigim gibi, bu mac gs'in hic faul yapmadigi bolgede rakibe bodoslama dalarak faule sebebiyet verdi ama tehlike olmadan atlattik bunu.

arda'yi da (artik cevat hoca mi yoksa arda'nin kendi inisiyatifi mi bilemiyorum) kazim cikip ugur yalniz kalinca bir ara sag kanatta gorduk. ama o anlarda da gokhan diger kanatta cok bos kaliyordu. arda gokhan'in panzehiri gibiydi macta ve gercekten de onunla bogusmasi gereken isimdi. zira arda kisa bir sure sonra tekrar sola gecti. oyunun yaklasik o bolumlerinde gokhan gonul'un sag kanattan birkac ortasi oldu ceza sahamiza.

bu arada mehmet cirak da yazmis, ben de baska bir yerde yazmistim; arda-gokhan mucadelesi futbol adina dun gecenin en guzel gosterisiydi bence. bu ikili bazen biri ofans, bazen digeri defalarca karsi karsiya geldiler. arda ofansif olarak gokhan'a cok buyuk ustunluk kuramasa da, oraya yardima gelen arkadaslarinin da destegiyle soldan iyi ataklar gelistirdi. fakat gokhan'in atak yaptigi anlarda ise defansif olarak verdigi mucadele gorulmeye degerdi. bu sekilde girdigi tum ikili mucadeleleri kazandi, inanilmaz topla soktu arda. mac sonunda da bu ikili birbirlerine sarilip forma degistirdiler, bu da ayri bir guzellikti futbolumuz adina.

fatih terim bunu yapar mi bilemem ama yazin isvicrede arda ve ugur'u ayni kanatta oynarken gorebilmek isterim. bu ikili hem ofansif hem defansif birbirlerini cok guzel tamamlayabilirler diye dusunuyorum.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

28 Nisan 2008 Pazartesi İdman Raporu

Çift taraflı kasık fıtığı sorununa karşın antrenman ve maç programını aksatmayan Hasan Gökhan Şaş bu sabah Acıbadem Hastanesi’nde başarıyla ameliyat edildi. Hasan’ın ameliyat sonrası terapisi bir süre hastanede sürdürülecek.

Servet Çetin’in maçta aldığı bir darbe sonucu sağ ayak tarak kemiğinde oluşan ödemin dün soyunma odasında başlanan tedavisi bu sabah da sürdürüldü. Shabani Nonda’nın ise sağ ayak sırtında maçta aldığı bir darbeye bağlı oluşan kesi ve ödemin tedavisi de bu sabah sürdürülürken, kesiye sağlık merkezimizde dikiş atıldı.

Cassio de Souza Soares Lincoln’un sağ arka adalesinde tespit edilen zorlanması tedavisi sağlık merkezinde devam ediliyor. Sağlık ekibimiz Okan Buruk’un tedavisini de sürdürüyor. Tedavisinden sonra Okan fizyoterapistlerimiz eşliğinde salon ve sahada özel çalışmalar yaptı.

Serkan Çalık, Tobias Linderoth, Semih Kaya ve Uğur Uçar‘ın ameliyat sonrası rehabilitasyon çalışmaları da Metin Oktay Tesisleri sağlık merkezinde sürdürülüyor. Linderoth, Semih ve Uğur tedavilerinden sonra özel antrenman programları doğrultusunda salon ve sahada fizyoterapistlerimiz eşliğinde çalışıyorlar.

http://www.galatasaray.org/futbol/florya/haber/974.php
Hasan'a geçmiş olsun. Nonda'ya da dikiş atılmış, belki oyundan çıkmasının sebeplerinden biri de budur.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

MG Haber ajansindan, mac resimlerini gecmis olayim. Daha sonra, klasik "mac bilgileri" bolumunu de ekleyip, bulabildigim galerileri filan eklemis olacagim: :)

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Özgür
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozgur Huseyinoglu wrote:MG Haber ajansindan, mac resimlerini gecmis olayim. Daha sonra, klasik "mac bilgileri" bolumunu de ekleyip, bulabildigim galerileri filan eklemis olacagim: :)
Nonda'nin Sezgin'le beraber cekilen resimleri komedi :lol:

Nonda Sezgin'i bir aralik gordu ona dogru gidip golun sevincini yasamak istedi ama bakti Sezgin sapir supur yarabbi sukur girisecek sonra kacmaya calisti :lol:
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

servet'in pozu muthis olmus. neydi o japon cizgi filmindeki tusubasa miydi, onun vuruslarina benzemis :)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gerçektende tamda ona benzemiş. O zıpırın meşhur bir "kartal vuruşu" vardı. Servet kanatlanmış sanki. :D
Fatih Mutlu wrote:servet'in pozu muthis olmus. neydi o japon cizgi filmindeki tusubasa miydi, onun vuruslarina benzemis :)
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Gerçektende tamda ona benzemiş. O zıpırın meşhur bir "kartal vuruşu" vardı. Servet kanatlanmış sanki. :D
Fatih Mutlu wrote:servet'in pozu muthis olmus. neydi o japon cizgi filmindeki tusubasa miydi, onun vuruslarina benzemis :)
Amme hizmeti olsun, avatar olarak isteyen varsa, soyle birsey hazirladim: :D

Image

Link'i de soyle:
http://www.cimbom.org/files/gs1678a.jpg
Özgür
Post Reply