Diger Takimlarin Resmi Transferleri 2008-2009

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Ozan Ersoy wrote:O yuzden gitmeyecegini Carlos'un parayi ve yatmayi secip Turkiye'de emekliligini devam ettirecegini umut ediyorum.
Ozan Ersoy
Ilahi Ozan cok guldurdun beni.

Haklisin aslinda, bir kac mac formani terletmeden oyna, onda bile yan hakemlere kizip ustlerine su at, gece kuluplerinde eglen, ertesi gun kalk Fenerbahce beni ruyalarimin takimi de seni ilah yapip ustune $4.5m versinler.

Ne guzel emeklilik plani yapiliyor degilmi Cengiz agabey :wink:
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Gokcigdem wrote: Ne guzel emeklilik plani yapiliyor degilmi Cengiz agabey :wink:
Hep yanlis iste, yanlis zamanda, ve de yanlis yerde olmanin bitmeyen derdi bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Gokcigdem wrote:
Ozan Ersoy wrote:O yuzden gitmeyecegini Carlos'un parayi ve yatmayi secip Turkiye'de emekliligini devam ettirecegini umut ediyorum.
Ozan Ersoy
Ilahi Ozan cok guldurdun beni.

Haklisin aslinda, bir kac mac formani terletmeden oyna, onda bile yan hakemlere kizip ustlerine su at, gece kuluplerinde eglen, ertesi gun kalk Fenerbahce beni ruyalarimin takimi de seni ilah yapip ustune $4.5m versinler.

Ne guzel emeklilik plani yapiliyor degilmi Cengiz agabey :wink:
Yazma artik guzide Guiza ile ilgili birsey diye kendime telkinde bulunuyorum ama Guiza nin agizindan oyle iki cumle cikiyor ki gelde tarihe not dusme.

Cumle 1: Hem ben hem klubum Mallorca bu transferden cok cok memnun.
Cumle 2: Ispanyadaki kluplerden hicbiri bana teklif yapmadi.

FB basinda cikan abartili bonservis ucreti ile ilgili duzeltme yapmis. 14 milyon Euro imis. Tekrar hatirlatmakta fayda var, dort sene icin 40 milyon USD uzeri para. Peh peh, ezeli rekabeti gectim su eleman insallah duzgun performans gosterir. Cumle aleme keriz diye konu olmak var.

Carlos ta Chelsea olayini kesin bir dille yalanlamis. FB de futbol hayatini tamamlamak ve sonrasinda da klupte kalmayi arzuluyormus. :twisted:
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Trabzonspor 19 transfer yaparak ligde su an en cok transfer yapan http://www.tumspor.com/haber/20080710/K ... SYASI-.phpkulup olarak haberlerde yer aliyor.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Tipik bir kötü yazı örneği http://haber.gazetevatan.com/haberdetay ... tegoryid=5

Ancak yazıda Aurelio'nun gitme nedenleri doğru gibi. 1) Aziz'in bitmeyen kaprisleri, azarları 2) Takımda en fazla maç çıkarıp çalışmayan forvetlerden az para kazanma...

Uzunca bir süredir FBde hamal oyuncu olmak zor. Hala yıllardan beri gelen yıldız oyuncu transferi huylarını devam ettirdiklerinden, koşan hamal oyuncular takımda kalmıyor. Sen hem deli gibi çalış hem de daha az para kazan daha fazla azar işit :lol: Aurelio ve Tuncay'ın öncesinde de böyleydi, ilerde de inşallah böyle olacak. Takım olan, orta sahasi koşan, savaşan her takım da FBye üstünlük sağlamaya devam edecek. Tabi bir de kazançlar arası uçurumlar hadisesi var, bizim Jardel'de yaşadığımız! Yüklü bonservis ödenen futbolcuların bunun altın ezilmesi hadisesi var ki bu da dört gözle Guiza'yı bekler!

Evet ibre tekrar GS'a döndü... FB tek tabanca olma fırsatını tepti. İyi oyuncularını takımda tutamıyor, para saadet getirmiyor. Mutlak otorite her zaman işe yaramıyor...
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben de yaziyi kotu buldum, sizi pirasa gibi dograrim dedi, Zico odasina kacti falan gibi Turk filmi mi cevirmis, klup ici mi anlatmis belli degil.

Ama yazi son derece kotu ve maksimum 13 yasinda cocuk kafasiyla yazlmis olsa da, icinde gercekten FB icin rahatsiz edici olmasi gereken bir iki durum var:

Tuncay Ingiltere'yi pek seviyordu, Aurelio Ispanyol yemeklerine cok duskunmus , Appiah Gana'yi ozlemis vs. vs. (Anelka kendi huysuz ve mutsuzdu saymiyorum) derken bir bakiyorsun parasi tikir tikir odendigi halde FB'den ayrilmak isteyen ve onemi ve katkisi inkar edilmeyecek oyuncular dolu ortada. Bu arada Semih'i yedege dusurmek disinda ne katkisi oldugu belli olmayan Kezman aslanlar gibi takimda devam ediyor.

Bu arada korkunc paralarla transfer yapiliyor, hangi mevkiye derseniz Semih'i iyice yedek birakmak icin olabilecek mevkiye. Ne diyeyim, bir 30-40 milyon Euro daha harcayip Alex'i yedek yapacak havali bir transfer daha yaparlar belki, Juninho falan, sonra Guiza ile Juninho defanslarini toparlar.

Yildirim'in icraatlerini gecen sezon sonuna kadar epey begeniyordum. Zaten bir hafta sansiniz olur da ayni haftada ASY ve FB stadina gitme imkaniniz olursa, Yildirim'in basardiklarini inkar etmek icin kalbinizin muhurlu olmasi gerekir. Ama adam sampiyon olmayinca dengesi bozuluyor ve de sacma sapan isler yapiyor, ya istifa, ya bizim takima gelene kadar Zico'yu kimse tanimiyordu diye laflar edip Zico'yu yollayip alinan riskler vs.

Guiza dun gayet guzel bana Ispanyol takimlarinin vermedigi parayi FB verdi demis (Ispanyol kluplerinin bir ay sonra 29 yasina basacak bir adam icin 14 milyon Eurocuk vermemis olmasi cok garip), bu arada not olarak Guiza'nin Kewell'dan neredeyse iki yas kucuk oldugunu yazalim, ama tam iki yas degil. :lol:

GS iki sene daha ustuste sampiyon olsa Aziz Yildirim tesisleri atese verip eline de bir lir alip karsisina gecip seyredecek diye endise ediyor insan. Aurelio'yu kacir, uc misli parayi 29 yasinda golcuye ver, Allah kolaylik versin.

Ali
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

PIRASA :D

FB cumhuriyetinin ebedi lideri PIRASA :D
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adam vegetariyan ama...
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Dün bir arkadaşımla muhabbet ediyorduk. Beşiktaş'ın 11ini yapmaya çalıştık, bir türlü olmadı. Kaptanları Delgado olduğu gibi takımda elle tutulur Türk oyuncu yok. Gökhan Zan'la anlaşsalar bile. Serdar Kurtuluş ve Serdar Özkan dışında yeni alınan Tuna ve Ekrem var. Bunlar ayrılan Baki, Koray, Burak Yılmaz gibi oyunculardan iyi değil. Tabi bir de Mert Nobre var. Kalede de bomba Rüştü'yle Hakan.

Code: Select all

Rüştü

SerdarK   Gökhan    Zapot.     Saric

Sivok

Holosko         Delgado          Tello

Bobo          Nobre
Böyle olmuyor mesela (7 yabancı). Bobo'yu kes Holosko'yu Nobrenin yanına koy, Serdar Özkan'ı sağ açığa koy 6 yabancı olsun. Cisse'yle Bobo yedek. Eh işte. İlk 11+2 futbolcusu var Beşiktaşın. Ali Tandoğan'ı saymadım :)

İbrahimleri yollayamazlar, daha doğrusu Toraman'ı. Zaten 4.5 açıklanan fiyat heralde kimse almadı diyerekten affedilmesi için. Bu arada da 1.kaptan Deli'yi bahanecek şutlamış olacaklar.

Çoğu pozisyonun alternatifi yok gibi, sakatlığı formsuzluğu derken geçen seneden iyisini beklemesin Beşiktaş.

Ha olur da takım enteresan bir sinerji yakalar, 1-2 genç oyuncu parlar, takım-camia havası iyi giderse, benim bu söylediklerim yanlış olur. Bu piyangonun Beşiktaş'a çıkması ise çok uzak olasılık.

Edit: Uğur İnceman'ı atlamışım. Göbek orta saha oyuncularının TSLde vasatüstü denilebilecek örneklerinden. Ümit milli takım sınasında çok büyük beklentimiz vardı ondan. 25-26 oldu, o günlerden çok daha uzağa gidemedi. Ama Manisa'daydı tabi. 11+3 o zaman :D

Var mı başka unuttuğum?
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

BarisCakan wrote: Var m1 ba_ka unuttuum?
Sol tarafta gecen sene parlamaya baslayan Aydin var - iyi bir cocuk o
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

BarisCakan wrote:Dün bir arkadaşımla muhabbet ediyorduk. Beşiktaş'ın 11ini yapmaya çalıştık, bir türlü olmadı. Kaptanları Delgado olduğu gibi takımda elle tutulur Türk oyuncu yok. Gökhan Zan'la anlaşsalar bile. Serdar Kurtuluş ve Serdar Özkan dışında yeni alınan Tuna ve Ekrem var. Bunlar ayrılan Baki, Koray, Burak Yılmaz gibi oyunculardan iyi değil. Tabi bir de Mert Nobre var. Kalede de bomba Rüştü'yle Hakan.

Rüştü

Sivok

Bobo          Nobre
Böyle olmuyor mesela (7 yabancı). Bobo'yu kes Holosko'yu Nobrenin yanına koy, Serdar Özkan'ı sağ açığa koy 6 yabancı olsun. Cisse'yle Bobo yedek. Eh işte. İlk 11+2 futbolcusu var Beşiktaşın. Ali Tandoğan'ı saymadım :)

İbrahimleri yollayamazlar, daha doğrusu Toraman'ı. Zaten 4.5 açıklanan fiyat heralde kimse almadı diyerekten affedilmesi için. Bu arada da 1.kaptan Deli'yi bahanecek şutlamış olacaklar.

Çoğu pozisyonun alternatifi yok gibi, sakatlığı formsuzluğu derken geçen seneden iyisini beklemesin Beşiktaş.

Ha olur da takım enteresan bir sinerji yakalar, 1-2 genç oyuncu parlar, takım-camia havası iyi giderse, benim bu söylediklerim yanlış olur. Bu piyangonun Beşiktaş'a çıkması ise çok uzak olasılık.

Edit: Uğur İnceman'ı atlamışım. Göbek orta saha oyuncularının TSLde vasatüstü denilebilecek örneklerinden. Ümit milli takım sınasında çok büyük beklentimiz vardı ondan. 25-26 oldu, o günlerden çok daha uzağa gidemedi. Ama Manisa'daydı tabi. 11+3 o zaman :D

Var mı başka unuttuğum?
Aydın Karabulut sanırım oynar ilk 11.

Tam hisseli harikalar kumpanyası olmuş durumdalar.

Çarşı maçları protesto ediyor diye (sanırım bir de maçları nerede oynanacak belli olmadığından) kombine rakamları 1300 civarında (FB 30.000, GS 15.000 civarında yanılmıyorsam, Trabzon dahi BJK'ın çok üstünde.

Yine bir takım acaip garaip transferler, niye terliklesin diye birbirine tekme tokat girişen birinci ve ikinci kaptan, bu olayları halletmekle görevli olup ikisini de satmaya karar veren ama bu kararı uygulamayacağı belli olduğu için kargaları dahi güldürecek bir yönetim (bıkmadılar ettikleri lafları yutmaktan, PAFla çıkarız, satarız falan sonra tornistan). Sonra gayrı gerçekçi bonservis bedelleri, Cem Yılmaz yazamaz bu kadarını wallahi, evet Lincoln, cezalısın, satılacaksın, bonservis bedelin 100 milyar Japon Yeni, hadi bakalım.

Bu arada bir hoca var, iki kaptan takımdan çıkmış, Delgado kaptan olmuş, bu konuda dut yemiş bülbül gibi, 11 çıkabilmesi mümkün mü belli değil, röportajlarda kampın ne kadar harika gittiğini falan anlatıyor. Yani yakında Sinan Engin televizyona çıkıp Ertuğrul Sağlam'ı dizine oturtup elini sırtından sokup kukla gibi konuşturmaya başlayacak.

Korkunç yönetiliyor BJK, kadrosu da genel yönetimi yansıtıyor.

Bu sene çok ciddi olaylara gebeler.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ali Gursel wrote:
BarisCakan wrote:Dün bir arkadaşımla muhabbet ediyorduk. Beşiktaş'ın 11ini yapmaya çalıştık, bir türlü olmadı. Kaptanları Delgado olduğu gibi takımda elle tutulur Türk oyuncu yok. Gökhan Zan'la anlaşsalar bile. Serdar Kurtuluş ve Serdar Özkan dışında yeni alınan Tuna ve Ekrem var. Bunlar ayrılan Baki, Koray, Burak Yılmaz gibi oyunculardan iyi değil. Tabi bir de Mert Nobre var. Kalede de bomba Rüştü'yle Hakan.

Rüştü

Sivok

Bobo          Nobre

Var mı başka unuttuğum?
Aydın Karabulut sanırım oynar ilk 11.

Tam hisseli harikalar kumpanyası olmuş durumdalar.

Çarşı maçları protesto ediyor diye (sanırım bir de maçları nerede oynanacak belli olmadığından) kombine rakamları 1300 civarında (FB 30.000, GS 15.000 civarında yanılmıyorsam, Trabzon dahi BJK'ın çok üstünde.

Yine bir takım acaip garaip transferler, niye terliklesin diye birbirine tekme tokat girişen birinci ve ikinci kaptan, bu olayları halletmekle görevli olup ikisini de satmaya karar veren ama bu kararı uygulamayacağı belli olduğu için kargaları dahi güldürecek bir yönetim (bıkmadılar ettikleri lafları yutmaktan, PAFla çıkarız, satarız falan sonra tornistan). Sonra gayrı gerçekçi bonservis bedelleri, Cem Yılmaz yazamaz bu kadarını wallahi, evet Lincoln, cezalısın, satılacaksın, bonservis bedelin 100 milyar Japon Yeni, hadi bakalım.

Bu arada bir hoca var, iki kaptan takımdan çıkmış, Delgado kaptan olmuş, bu konuda dut yemiş bülbül gibi, 11 çıkabilmesi mümkün mü belli değil, röportajlarda kampın ne kadar harika gittiğini falan anlatıyor. Yani yakında Sinan Engin televizyona çıkıp Ertuğrul Sağlam'ı dizine oturtup elini sırtından sokup kukla gibi konuşturmaya başlayacak.

Korkunç yönetiliyor BJK, kadrosu da genel yönetimi yansıtıyor.

Bu sene çok ciddi olaylara gebeler.

Ali
Yukaridaki 11 de Bobo yu kenara alip, Sivok un yanina Cisse yi koyun. BJK gectigimiz seneden bence cok daha iyi olacak.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İspanyada birşey yapmasalarda parayı yabancılara vermeyi tercih ediyorlar demiş Guiza.

Sanki burda farklı!

Kaldıki, Real de en çok parayı Raul'ün aldığı söylenirdi. Bir Barça, en büyük yıldızlarını kolayca gözden çıkartabilirken, kendi yetiştirdiği elemanlardan kolay vazgeçmiyor.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ozgur Huseyinoglu wrote:
BarisCakan wrote:Orkunun gitmesi belki kendi için daha iyi olur ama 3. kaleciyken abuk subuk bir takım şartlarda kaleye geçip bir anda tekrar parlayıp bir üst düzeyde decam edeceğini hayal ediyorum ben.
Bir tek ben degilmisim bu hayali/umudu tasiyan demek ki!? :) Gerci benimkisinde, oyle ucuk-kacik sartlar olusmadan, yeni TD'mize kendisini begendirmesi alternatifi vardi... Euro 08'e secilme niyeti/plani vardi. (Ve Aykut da, Orkun da bence 3. kaleci olarak goturulen Tolga'dan kesin daha iyilerdi) Ama olamadi maalesef. Konya ilgileniyordu Orkun'la ama, "bekledik, cevap alamadik" demisler, ve Trabzon'un biraktigi, Jefferson ile anlasmislar.

Hayirlisi bakalim...
Orkun Trabzon'a gider. Bu aldiklari Slyvia'da puruz cikmis vazgecmisler. Itanje gelsin, Orkun'a yol gozuksun Trabzon transfer icin kancayi atacaktir. Orkun icin de Trabzon icin de cok iyi olur bu transfer.

Trabzon bu sene saka degil bence sampiyonlugun en buyuk adaylarindan biri oldu. Trabzon'un savunmasi son senelerde hep en zayif noktalariydi. Bu sene stoperler Turkiye icin cok iyi. Song - Giray (Oftas'in en iyi adamiydi) - Egemen (Bursa'nin en iyisiydi, Mert yazar dururdu hatirlarsaniz). Orta sahaya Selcuk Inan'i aldilar. Baris Memis'leri var yeni yildizlari. Ileriye de Gokhan Unal'i aldilar ki Gokhan kafasini futbola verip kendini toparlarsa senede Umit Karan'dan fazla gol atabilecek bir oyuncu. Yattara'yi da unutmayalim. Gokhan'la iyi bir ikili olabilirler.

Kaleye de Orkun gecerse gayet iyi bir takim olup cikarlar. En azindan gecen seneki Sivas'in yerini alabilirler. Bu sene uc buyukler arti Kayseri'nin Avrupa maclari var, Sivas'in bile var. Avrupa'da oynamayacak ama basa guresecek tek takim Trabzon. Bu da onlar icin bir kazanim.

Ozan Ersoy
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ozan Ersoy wrote:Kaleye de Orkun gecerse gayet iyi bir takim olup cikarlar. En azindan gecen seneki Sivas'in yerini alabilirler. Bu sene uc buyukler arti Kayseri'nin Avrupa maclari var, Sivas'in bile var. Avrupa'da oynamayacak ama basa guresecek tek takim Trabzon. Bu da onlar icin bir kazanim.
Belki araya Song'u sokup Itandje'yi son anda ayartirlar :wink:

Nerde o gunler :oops:

Oyle yada boyle Ersun Yanal kaleye Tolga'dan daha iyisini koyacak - ama simdilik iyi bireylerden toplama bir huviyetleri var - sampiyonluk iddialari icin Ersun Yanal'in onlari cabucak uyumlu bir takim haline getirmesi lazim...

Yine de kadro iyi kadro...

Kaleci
Tayfun    Song       Egemen       Cale
       Huseyin      Selcuk
Yattara       Colman             Memis
              Gokhan

Yedeklerde de Serkan, Giray, Umut gibi genc fakat tecrubeli adamlar var - bence Huseyin yerine bir iyi yabanci DM almalari lazim - soyle bol enerjili, her tarafa yetisip ayagini sokan cinsinden. Colman diye kilit bir adam aldilar - onun nasil cikacagi bir soru isareti :?:

Murat abi'nin cok sevdigi :roll: Ayman'da yok artik...

Yeni yonetim, yeni TD, yeni kadro - insallah taraftarlarinin zihniyeti de yenilenir...
Post Reply