Süper Kupa GS'ın (GS-Kayseri 2-1 KEWELL 65, NONDA 72)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Çıtayı yükselttik (akşam)

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, transferi kapatmadıklarını ve bu konudaki çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürdüklerini açıkladı. Sezgin, “Transferde çıtayı yükselttik. Bu yüzden alacağımız isimlerinaçıklamak istemiyorum. Çünkü bunun dezavantajını çok yaşadık” diye konuştu bize güç katması gerekiyor. 1-2 futbolcu üzerine konuşuyoruz ama isim . Sezgin, teknik direktör Skibbe’nin Steaua Bükreş maçındaki kadro seçimi hatırlatılması ve “Kayserispor karşılaşması için kendisine herhangi bir müdahale oldu mu?” şeklindeki soru yöneltilmesi üzerine de “Teknik heyetin işlerine karışılmaması Galatasaray’da bir ilkedir. Ancak sorunları tabii ki masaya yatıracağız. Takımın iyiliği için ne gere” kiyorsa onu yapacağız. Biz hocaların kararlarına her zaman saygı duyuyoruz. Görevimiz, onun işini en iyi şekilde yapmasını sağlamakifadelerini kullandı. Sezgin Süper Kupa finalinin organizasyonun çok güzel olduğunu vurgulayarak, “Şampiyonlar Ligi ön elemesine resmi maç oynamadan çıktık ve bunun eksikliğini hissettik. Şimdi hem bu maçı hem de lig maçı oynayıp, rövanşa çıkacağız. Ayrıca kazandığımız kupa bize moral olacak. Bu bizim için çok önemli” dedi. Yönetici Haldun Üstünel ise “Müzemizde sadece Süper Kupa eksikti. Bunu da aldık. Çok daha iyi olacağız” dedi. Üstünel, De Sanctis’in ikinci resmi maçta da yedek soyunmasıyla ilgili olarak da “İdman eksiği olmasından dolayı kendisini hazır hissetmiyor” ifadelerini kullandı.

Siz bu demeçten ne anladınız .

Benim anladığım maça çıkacak 11 ile ilgili hocaya gerekli uyarıları yaptık.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Tekin wrote:TRT Spikeri Skibbe ile almanca repörtas yapti ve kendisi tercüme etti.
Repörtas bittikten sonra Skibbeye "Bundesligada" basarilar diledi?? :shock:

Skibbe "Bundesligaya" dönüyormu ne? :lol:
Ne kadar buyuk bir komedi degil mi? Resmi sitede videoda var. Bunlar kendilerini sasirmis vaziyetteler. Once ilk iki cumleyi cevirdi arkasinda adamla Almanca konusup muhabbet etti. Eee iste boyle baslar ayak ayaklar bas olursa devletin her kurumu bu hale gelir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

89. dakikada 2-1 olduktan sonra macin bitimine kadar Kayseri ablukasi altinda tirnaklarini yiyenler yine fena halde ucmaya baslamislar. Golcusunu kaybeden Kayseri onunde ilk yari cuvallamis ikinci yari ise hot potle kendine gelmeye calistiklerini soyleyen oyunculara ragmen bu iyimserlik hic iyiye alemet degil.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Konu benimle alakaliymis
Ben seyretmeyince kazandik :D
Tasli Okey oynarken kulagima gol sesleri geldi.
Kendimi cok tutttum :D

Devam devam...
SKIBBE artik takimi kurmuyor (suflesini verdiler)
Sagolun ADNANLAR

Bir de Aysegul bu takimdan giderse
Hersey daha guzel olacak
TRUST GALATASARAY
MGC
Metin Kuruçay

Post by Metin Kuruçay »

İlk yarı 4-2-3-1 oynadık.(daha doğrusu oynayamadık) Her 2 kanadın bekleri de Nonda' nın arkasında ki 3'lüyü beşleyemediğinden orta sahada zaafiyet oluştu. Çoğu kimsenin ortak düşüncesi herkes yerli yerinde oynarsa Galatasaray iyi oynar şeklindeydi Steaua maçından sonra.

Ama görüldü ki sorun oyuncuların yerli yerinde oynatılmasından değil sistemden kaynaklanıyor. 4-2-3-1 oynacaksanız bekleriniz "hücumcu bek" olacak. Mehmet Topal gibi önstoperin yanında da mutlaka tek topu bilen Linderoth oynayacak. Oysa Steaua maçından sonra neydi görüşler? "Ayhan oynasaydı daha iyi olurdu". Ayhan yerinde oynadı ama o da aslında görevini yapamadı. Çünkü Ayhan topla oynamayı seven bir futbolcu. 4-2-3-1' de önliberolardan en az biri topu ayağına dolamayacak, tek topla önündeki 3'lüye topu aktaracak. Bunu Ayhan yapamadı.

Bütün bunlar olunca da herkes yerli yerinde oynamasına rağmen ilk yarı tıpkı Steaua maçının kopyası gibi oldu.

Sonra ne oldu? Basının dediğine göre Kewell girmiş ve Galatasaray' ı kurtarmış. Bir de Skibbe fırça çekmiş. Miş miş miş...

Asıl gerçek şu. İkinci yarı da sistemi değiştirdik ve klasik 4-4-2' ye döndük. Ne gibi faydası oldu? Kewell, çakılı bek Volkan Yaman' ın önünde, Hasan Şaş ise çakılı bek Sabri' nin önüne geldi. Ayhan ve Topal ise orta alanın ortasında çizgi halinde kaldılar. Böylece hem Topal' ın hem de Ayhan' ın öndekilerle mesafeleri kısaldı. Yani 3' lü blok şeklinde oynamaya başladık. Lincoln ise 4-4-2' nin 2' sinde 1' i olamadı. Olmaz da zaten.

4-4-2' de top rakipteyken bekler geride kaldığı için rakipten çok kolay baskı yersiniz. Son dakikalarda da bu oldu.

Bence Steaua maçına kesinlikle 4-4-2 düzeni ile başlanmalıdır. Hatta 4-4-1-1 şeklinde Lincoln' ü forvet arkası bile oynatmak uygun olabilir.

Linderoth yetişirse yine 4-4-2 başlamak gerekir.

Ne zaman ki en azından bir kanada hücumcu bir sağ bek alırız işte o zaman Linderoth' lu kadro ile 4-2-3-1 oyanayabilecek hale geliriz ki o zaman herkes Arda-Lincoln-Kewell üçlüsünü konuşur hale gelecektir. Ben sağlam bir hücumcu bek aldığımızda alacağımız forvetten çok bu 3' lünün konuşulacağına inanıyorum.

Herkes Lincoln' ü kötü yönde eleştirmiş ama ben fizik kapasitesinin gün geçtikçe arttığını görüyorum. Takım sistemsel sorunlarını aşarsa fizik gücü artmış bir Lincoln çok daha faydalı olacaktır.
Mehmet Gurdal Cetin

Mehmet Gorgen wrote:Çıtayı yükselttik (akşam)

Sezgin, teknik direktör Skibbe’nin Steaua Bükreş maçındaki kadro seçimi hatırlatılması ve “Kayserispor karşılaşması için kendisine herhangi bir müdahale oldu mu?” şeklindeki soru yöneltilmesi üzerine de “Teknik heyetin işlerine karışılmaması Galatasaray’da bir ilkedir. Ancak sorunları tabii ki masaya yatıracağız. Takımın iyiliği için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Biz hocaların kararlarına her zaman saygı duyuyoruz. Görevimiz, onun işini en iyi şekilde yapmasını sağlamak ifadelerini kullandı.

Siz bu demeçten ne anladınız .Benim anladığım maça çıkacak 11 ile ilgili hocaya gerekli uyarıları yaptık.
Derin abi Adnan SEZGIN cok guzel aciklama yapmis :D
Ben bu durumdan son derece memnunum.Ama genctir bu tam havai zamanlari, basini bos birakmamak lazim :D

STEAU macinda da aynen boyle devam.
Alman hocanin almanca firca olayi da tam bir komedidir.

Soyle bir diyalog;

SKIBBE - Ay zivay diray, ahtung
M.TOPAL - Hasan Abi nediyo hoca
HASAN SAS - Bagiroyo oglum, hizli oynayin diyo, seyahat acentasindan aramislar , takimin bukres biletleri tamam, sizin ki acik mi olsun diye sormuslar, ona bozulmus.
SABRI - Abi FELDKAMP gitti ben hala burdayim
SKIBBE - HAARSCHNITT LINCOLLLNNNN !! Sie brasilianisch kuppler :D
HASAN- Baris'i cagirin lan adam Lincoln'e bagiriyor, ne dedigini anlamadim cahilligimiz ortaya cikmasin , hepiniz bagirin laannn,
SABRI - Bende bagiriyim mi abi , ben hala burdayim ..

Lincooollllnnn Lincolllllllnnn !!!!
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maçın ilk yarısı berbattı. Yorum yapmaya gerek yok. Herkes uykuda gibiydi.
Doğru dürüst atak yapamadığımız gibi savunmada da kötüydük.

Skibbe'nin Aykut'a şans vermesine sevindim. Hata sonrası oyuncu harcıyan
teknik adamlara kıl olurum. Aykut bir iki iyi kurtarış yaptı. Karşıdan gelen
toplarda iyi olduğu kesin. Fakat yan top zaafı herşeyi berbat ediyor. Aykut
yan toplarda kalesinden niye çıkmıyor diye kızıyordum. Direkten dönen topu
gördükten sonra iyi ki kalesinden çıkmıyor diyorum. Eh en azından kendisini
biliyormuş.

Hasan tüm takım gibi ilk yarı çok kötüydü. Lüzumsuz birçok çalım
denemesi, basit ve etkili paslar yerine aniden durmalar, terse dönmeler
falan. Bildiğimiz Hasan işte. İkinci yarı attırdiği gol güzeldi fakat oyunu bu
kadar sabote etmesine değermiydi bilmiyorum.

M. Topal oldukça iyiydi. Birkaç uzun güzel pas attı. Hatalı pas sayısında
düşme var. Ben kendisine güveniyorum. Bu arada M. Topal gibi toplara iyi
vurabilen bir adamın var, 20-25 metreden serbest vuruş kazanıyorsun ve
M. Topal bu atışlardan hiçbirisini yapmıyor. Topun başında herzamanki bildik
isimler Hasan Lincoln falan. Bir iki defa M. Topal topun yanına geldi belki
vurmama izin verirler diye fakat nafile. Top cambazlarından fırsat kalmadı.

Kewell iyi bir başlangıç yaptı. Özellikle hızlı hücumlarda çok iş yapacak gibi
göründü. Nonda'ya attığı gol pası muhteşemdi.

Sabri bütün takım gibi ilk yarı döküldü. Ne ileri ne geri hiç bir işe yaramadı.
Fakat ikinci yarı gayet iyiydi.

Lincoln güçsüz göründü. İnşallah gece hayatından değil sakatlıktan yeni
çıktığı içindir.

Takımın maç yapmaya ihtiyacı var. Sanki futbolu oynadıkça hatırlıyorlar.

Skibbe'nin gençlere şans veriyor olması da çok iyi. Adam kazanmanın
başka yolu yok.

Takımın ilk yarı kötü oynamış olması Skibbe'nin Steau maçında
yaptığı hataları örtmez. Sistemler üzerinden yapılan detay analizler güzel
ama futbolcular bunları ne kadar anlayıp sahaya yansıtabilecek? Sabri'nin
falan hücumcu bek kavramını anlayıp ona göre oynayabileceğini hiç
sanmıyorum. Sonuçta devre arasında yedikleri fırça sonucu futbol
oynamaya başlayan bir gruptan bahsediyoruz. Bu yüzden ne kadar basit o
kadar iyi diyorum. 4 defans, 4 orta saha, Lincoln forvet arkası serbest
eleman ve bir forvet, sistemimiz bu olmalı.

Ali Kaya
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Ne demistik? Turk futbolcusuna bagiracaksin, cagiracaksin.
Adamlar resmen firca iyi geldi, iyi oynamaya basladik diyorlar.

TRT'nin sari lacivert kravatli, dangalak , ''Bundesliga'' da basarilar dileyen, Herr Skibbe derki diye tercume eden , super muhabiri , Kayserinin en az golunu kaciran masa yonetmeni ve kameramanlar kadar basariliydi. Aferin TRT, vergilerimizle bilumum durgun akilliya istihdam yaratmanin huzurunu duydum. :lol: Artik Mehmet Demirkol'dan ''Yuklenmeyin TRT'ye'' baslikli bir yagcilik yazisi daha bekleriz.

Yorumlari okudum, acaba Lincolnden birtek benmi rahatsiz oldum diye dusundum. Spor yazarlari methiyeler dizmis, herkes begenmis. Adam her topu kaptirdi, ezdi, kendini yere birakti. Kewellin 10 dakikada yaptigi katkiyi kac mactir toplam olarak yapmiyor. MGC izlememekle iyi ettin, bir Garp cephesinde , birde Aysegulde yeni bir sey yok.
Yalniz sfenks degismis biraz, artik soyunma odasinda bagiriyor, as solist gibi gomlek degistiriyor, firca atiyor,almanca konusuyor, onune konan kagittaki ilk 11'i aynen cikariyor,ayrica birde degisiklikleri fisildasalar kulagina daha da rahatlayacagiz.

Baris (ki cok formsuz , daha dogrusu kafasi karisik) ,ve sakatlandigi/yoruldugu icin Hasan Sas degisklikleri dogru idi, ama bana gore iyi oynayan Hakan Balta (basta yaptigi hata disinda) yanlisti.
Alparslan Sabri yerine girmeliydi, Yaser veya Aydinda LİNCOLNun yerinde baslamaliydi. Anlasildiki Adnanlar '' cok para verdik, tez yazdik '' gerekcesiyle Lincolnu ilk 11e koyup bize bu azabi seyrettirecekler. Yahu Kayseride bile Toledo vede umit milli Durmus gibi 2 tane sagbek var, bizde ise Sabri.
De Sanctisin oynamamasina hala sasiriyorum. 1.8 milyon euroyu nicin verdiniz o zaman? Karadagli forvetin kafasi girseydi gorurdunuz o zaman mac sonu gomlek degistirmeyi.

Sabri oldugu surece vede takim formsuzken 4-4-2 oynamalilar. Takimin formu arttikca , daha baklavali kombinasyonlar denenmeli. Ayhanin dun ne kadar gerekli oldugu bir defa daha goruldu.

Kayseri orta sahasi ve gerisi sert , iyi takim. Forvetinden birsey anlamadik.YA GS cok sertti, ya yeni adamlar uyum saglayamadi. Boyle uyumlu takimlarin hattini asmak Sas, Kewell, Ayhan gibi delilere ihtiyac var.
NO ADNANS, NO CRY !!
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Biraz sabirli olun diye söyledik burda, bosuna degil. Biz bile is degistirince bocaliyoruz, en az alti ay alisma suresi veriliyor, adam kalkmis Turkiye gibi 1800'lerin vahsi Teksas'ini animsatan bir ulkeye, bambaska zihniyetli adamlarin yasadigi yere gelmis. Bu isler biraz zaman ister. Ama baktim yorumlara övguler gene cok abartili olmus. Yahu su isin bir ortasi yokmudur? Ya tu kaka ya omuzlara! Takim gene bocalayabilir bu sefer gene tu kaka mi olacak? Umarim Bukres'te turu gecerler, muthis zor mac olacak. Ama gecemezsek de Skibbe'ye mutlak sans taninmali hem de cok uzun bir sure. Bilip bilmeyen isine karisirsa 'hoca su takimi sahaya sur, cogunluk boyle istiyor' denilirse ayni 1990'larin FB'sine doner bu klup. Hayatinda bir kez takim calistirmamis, bir kez 90 dakika normal sahada top oynamamis adamlar taktik veriyor bu isin erbabina. Bu da guzel :) Sonucta alman ekolu ve o ekolun hic te yabana atilmayacak bir ismi GS'in basinda, adami rahat biraksinlar da bir önunu görsun. Hakan Sukur'un gitmesi de takimi olumlu etkilemis. Doldur bosalt yerine yerden ayaga ve organize oyun oynaniyor. Iste özlenen modern futbol böyle olacak biraz sabir gerekecek bu is icin.
Last edited by Kenan Atak on Mon Aug 18, 2008 11:43 am, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Lincoln gene kotu mu oynadi, yoksa umit vaadetti mi?
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:, bir kez 90 dakika normal sahada top oynamamis adamlar taktik veriyor bu isin erbabina.
Bize diyo :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Mehmet Cirak wrote:Lincoln gene kotu mu oynadi, yoksa umit vaadetti mi?
İlk yarı takım kötüydü o yüzden Lincoln'u es geçelim. İkinci yarı bir iki asistle canlanır gibi olduysa da hala kendini oyuna hiç vermiyor. Guzel bir ortayı Kewell'dı galiba Nonda'ya bıraksa gol olacaktı, Lincoln heba etti. Serbest vuruşlar da cabası. Ama en kötüsü önündeki topa dahi koşmaması. Mücadele kelimesi ile aynı cümlede adının geçmesi ise namümkün! Ama Ayşegül de demeyin eşim bozuluyor, ben bozuluyorum :lol:
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

biz burada, adamlar, sistemler, dizilisler yazip duruyoruz ama sahada oynanan futbol bunlarin cok cok otesinde birsey sanki. dunku mac, hatta steaua maci bize bunu gosterdi: dunku macta ilk devredeki bitik goruntuyu veren onbir ayni formatta bozulmadan ikinci devreye cikti ve 2-0a kadar rakibe top gostermedi. bu cok enteresan. keza, steaua macinda cok elestirilen oyuncu tercihleriyle dolu kadro, 2-0dan 2-2ye kadar steaua'ya top gostermedi. sonra elestirilen tercihler oyuncu degisiklikleri gelince daha da kotu bir oyun ortaya cikti. dun geceki macta da, ama sakatlik ama kimilerinin dedigi gibi adnansilin etkisiyle nihayet herkesin uzerinde az cok uzlastigi ayhanli, sabrili, barisli kadro sahaya cikti. ama ilk devre son derece silik bir futbol vardi sahada.

tum bunlari gorunce, o gun sahada ortaya konan futbola sistemin dizilisin katkisindan cok maca hazir hale gelmenin, konsantrasyonun, ve istegin katkisinin daha cok oldugunu dusunuyorum artik.

galatasaray'in sezona iyi hazirlanamadigi belli. dogru durust hazirlik maci bile yapmadan iki onemli resmi maca cikildi. adam gibi hazirlik maci oynamamanin otesinde, sakatliklar nedeniyle de bir turlu ideale yakin kadro ve o kadroya uygun taktik anlayisi denenemedi. kewel, lincoln, arda, aydin, lincoln, hasan, servet, emre sakatliklar nedeniyle hic bir arada calisamadilar neredeyse. sanctis ve meira ise epey sonra katildi takima. bu durumda takimdan da cok fazla sey beklemek hayalcilik oluyor.

ancak, bu takim bu haline ragmen oyun icinde bolum bolum cok guzel top oynuyor. rakibi sahasina hapsedip pozisyon ustune pozisyon bulabiliyor. bu acaba gecen senenin bir mirasi mi yoksa skibbe'nin eseri mi su anda bunu anlayabilecek veri yok elimizde.

ilk yarida takimin en buyuk sorunu hucumda cogalmak ve orta alanda hareketliligin az olmasiydi. kimse markajdan kurtulmuyor ya da kurtulmak icin hareketlenmiyor. hareketlenenlerse hep sahanin uzak tarafinda kaliyorlar. boyle olunca da ilerde hasan, nonda, lincoln topla bulusur bulusmaz rakibin mudahalesine ugruyorlar. bu devrede balta ve sabri'nin hucuma katki saglamamalari, ayhan-mehmet ikilisinin gerekli cabuklugu gosteremeyisleri de buna tuz biber ekti. meira'da bu hareketsizliklte geriden top cikaramadi bir turlu. ilk devre gs orta sahanin onunde baski yiyince is aykut'un doldurmalarina kaldi. ama aykut da bu anlamda cok kotuydu; kac kez bombos durumda attigi toplar taca gitti. nihayet devre ortasindan sonra ne servet ne meira mac sonuna kadar aykut'a top verdiler.

macin ilk yarisinin bu kadar kotu olmasinda hakemin de katkisi vardi. kayserililer ozellikle futbol disi sertlige basvurdular ve bunu bir taktik olarak kullnadilar. ve hakem bu konuda hicbirsey yapmadi. sari kartlarina cok daha erken basvurmaliydi. is isten gectikten sonra lutfen kullandi kartlari. lincoln'e neredeyse her mudahale kasti fauldu. herkes adamin ne kadar cabuk dustugunden ayakta kalamadigindan bahsediyor ancak dikkatli izlemeye calistim, cogu pozisyonda kasten indiriyorlar adami. bu durumda yapilacak tek sey, lincoln'un alex gibi markajdan kacarak oynamaya calismasi. alex markajdan kurtulmak icin gerilere kadar geliyor ve topla ancak, rakip kaleye yuzuk donukken pas almissa ve kendine yapismis adam yoksa oynuyor. yoksa arkasinda markajcisi varken, sirti donuk top alirsa tek topla hemen geri oynuyor. ama lincoln bunu tercih etmiyor. gerilere kacarak oynamayi sevmiyor lincoln; "markaj altinda da bu topu alir adami gecerim" mantalitesi var. topu gecirse de kendini geciremiyor cogu zaman. dun ilk yarida kayseri'nin genc bir stoperi var, onunla bir kafa topuna cikti; ben orada felc gecirecek sandim; rakip dirsek-kol once bir ensesine geciriverdi lincoln'un; o darbeyi vurduktan sonra bir de arkadan vuduna vucudunu koyuverdi. ikinci yarida ceza sahasi onunde topu aldi, birini gecti, toledo kendisine gelirken ayak ucuyla nonda'ya aktardi. top ayagindan ciktiktan sonra toledo'nun kendisine bir cift dalisi var ki, oradan nasil sakatlanmadan cikti hayret ettim.
bu oyun tarziyla lincoln'un bu sartlarda faydali olabilmesi; onu gectim dort-bes mac sakatlanmadan sahada olabilmesi cok zor. onu ayakta tutabilmek icin gerisindeki ikilinin ve kanatlarin cok daha hareketli olmasi gerekecek.

herseye ragmen bir kupa kazanarak sezona girmek guzel. steaua macina kadar daha da iyi olacagiz insallah.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Kerem Tezic wrote:, bir kez 90 dakika normal sahada top oynamamis adamlar taktik veriyor bu isin erbabina.
:lol: Hocaaa, alman köylusuuuu inadi birak, Lincoln'u cikar Arda'yi forvet arkasi yap Sabri'yi sola cek Hasan Sas'i tandeme koy :lol:

*Biz derken buna kendim de dahilim, spor yazarlari en basta dahil. Ben de yaptim bu hatayi. Oysa seyrettigim bir macta hangi takim nasil kurgu ile oynamis desen zor anlatirim. Bu is kadro kurmak kadar basit degil cogu kisi sabah kahvaltisinda annesinin sucuklu kasarli tostunu mideye indirirken Hasan sagda Kewell solda ohh ne guzel yeme de yanina yat diye bakiyor olaya. Is kadro secimi ile alakali olsa Real Madrid almadik kupa birakmazdi. Fb'liler yillardir kadro kuruyorlar :D
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Mehmet Gurdal Cetin

Kerem Tezic wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
:lol: Hocaaa, alman köylusuuuu inadi birak, Lincoln'u cikar Arda'yi forvet arkasi yap Sabri'yi sola cek Hasan Sas'i tandeme koy :lol:

*Biz derken buna kendim de dahilim, spor yazarlari en basta dahil. Ben de yaptim bu hatayi. Oysa seyrettigim bir macta hangi takim nasil kurgu ile oynamis desen zor anlatirim. Bu is kadro kurmak kadar basit degil cogu kisi sabah kahvaltisinda annesinin sucuklu kasarli tostunu mideye indirirken Hasan sagda Kewell solda ohh ne guzel yeme de yanina yat diye bakiyor olaya. Is kadro secimi ile alakali olsa Real Madrid almadik kupa birakmazdi. Fb'liler yillardir kadro kuruyorlar :D
Valla dogru soyluyorsun :D

Benim buyuk oglan 10 yasinda
O da Lincolncu
Dun maci seyretmeyince cok bozuldu
Tasli okeye dorduncu oldu
Macin sesi geliyor uzaktan gozler kafa hep orda
"Baba belki SABRI!yi koymustur sag beke baba be hadi seyredelim" diye zirladi.

Ozru kabahatinden buyuk sipanin :D
Kucugune de ogretmis (yas 3)

Lincooooollllnn Lincooolllln diye bagiriyor.

Dusman icimde
Soyluyorum size bunlari Galatasaray'i kume dusurur :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply