TSL 2. Hafta Kayserispor Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Uludağ

Post by Murat Uludağ »

Ufuk Sezekkaplan wrote: 2 haftada hoca gondermeyelim elbette de Skibbe beni Sampiyonlar Liginde tasir mi (sampiyon yapip CL'ye sokar mi degil !) onu tartalim.

Bence hafif kalir, gelecek sene CL on elemeden elenince Besiktas gibi olmayalim; "onumuzdeki yillarda CL'de final oynayacak takim kuruyoruz" derken bir bakmisiz ki 15 yil gecivermis.

Ki 5-6 yili gecti bile :).
Bence başarı istikrar ve güvenin olduğu yerde gelir. Skibbe neye göre yetersiz, neye göre hafif. Ben bunlar forumda daha önce de yazdım. Belki de aynı şeyleri söylüyorum. Kusura bakmayın ancak Skibbe, yetersiz ve bu işi kıvıramayacak düşüncelerini okudukça sanki bu sezonun ortasında her şeyin bittiği noktada olduğumuzu sanıyorum. Arkadaşlar henüz ikinci haftadayız.

Henüz sezonun başı. Bu takım geçtiğimiz yılı şampiyon tamamladı. Sevinemeden kadrosunu Milli Takım’a gönderdi. Giden oyuncular bırakın fizkisel, zihinsel olarak büyük bir mücadeleye girişti. Derken kadro da revizyona girdi. En başta Hakan gönderildi. Bu bir bakıma yeni bir dönemdi. Hoca zaten yoktu. Derken alternatiflerin arasından Leverkusen’de pozitif futbol oynatan ve hücumu seven bir hoca olarak tasvir edilen Skibbe seçildi. Bence bu seçim doğru bir seçimdi. Bir Alman disiplinini ve yaklaşımını (Feldkamp) ancak başka bir Alman iyi anlayabilirdi (Skibbe). Zaten Galatasaray’ın geçtiğimiz yıl Feldkmap’ı getirmesi de ondandı. Yönetim kulübe yeni bir ivme kazandırmak istiyordu. Kazandırdı da… Meira’sı De Sanctis’i (yıldız olarak algılanmayabilir ancak bugün Milli Takım aday kadrosuna çağrıldı), Kewell’ı ve Baros’u getirirken, kendinden emin duruşuyla, Topal ve Arda’yı da Avrupa’ya kaptırmadı. Bu arada bu yönetim Aslantepe’de hayli yol kat ederken, sponsorluk anlaşması ve kredi çalışmalarıyla da geleceğe dair olumlu adımlarına devam etti. Ve yönetim her şeyi bu kadar iyi yaparken hoca konusunda hak etmediği eleştirilere hedef oluyor.

Skibbe eleştirilerinin çoğunda ana nokta ‘yetersizlik…’ Peki, ‘yetersizlik’ neye göre… Ben ilk yazımda da altını çizdim: “Borussia Dortmund 32 yaşında, kariyer olmayan bir adama kalkıp da hocalık yapması için sözleşme imzalatıyorsa bu adam boş bir adam değildir.” Bu cümlenin kontrası vardır o da şudur: “Ancak oradan kovuldu.” Ancak daha sonra Almanya Milli Takımı’nın yardımcılığına getirildi. Oradaki görev süresi sona erdiğindeyse bilen bilir Leverkusen bu adamı alabilmek için hayli uğraştı. Ancak Leverkusen'den de ayrıldı ve bugün bu yazılarımızın konusunu oluşturuyor.

Şimdi ben şunu merak ediyorum, dün belki de Hakan Şükür olsaydı maçı kazanabilirdik. Aynı şekilde ilk Steau maçını da… Eminim çoğumuzun aklından geçmiştir bu cümle. Hakan olsaydı topu indirir, kafa vurur iki tane kaçırır ama oyunu rakip sahaya yıkmamızı sağlardı değil mi? Son yıllarda öyle oluyordu çünkü. Hakan 11’de oynuyor, (kariyeri boyunca sanki takım babasının dükkanıymış gibi her yedek kaldığında bir spekülasyonu çıkıyordu, bu nedenle genelde 11’de yer alırdı hepimiz biliyoruz) Sabri kardeşi mümkün mertebe her topu ağabeyine şişiriyor, uzaktan şut atan ‘Gıcık Necati’ auta giden her topun ardından fırça yiyor, Hasan’a ise genelde bulaşılmıyor, zira hasan bile ne yaptığını bilmiyor, bu arada Hakan arada topu alıp stop etmeye çalışırken kaçan gol sonrası saç baş yolduruyor, bazen de timing hataları nedeniyle komik duruma düşüyordu. Ama adı Hakan Şükür… Marka. Savunmacı korkuyor ondan. Top olsa da olmasa da iki kişiyi oyundan düşürüyor. Evet, Ankaragücü, Kayseri’ye karşı öyle oluyor ancak görüyoruz Avrupalı adam Hakan falan dinlemiyor. Oturtmuş tandemiyle canavar gibi püskürtüyor Hakan’ı… Ama olsun bugün GS, 6 puan yapmış CL’ye de kalmış olsaydı bunları tartışmıyor olacaktık. Kabuk değiştiriyoruz bu nedenle ilkel doldur-boşalt oyunumuzla galip gelmek bize günlük başarıdan başka bir şey kazandırmaz...

Gel gelelim, Skibbe’nin ve Galatasaray’ın geleceğine… Skibbe’nin yarım sezonda kredisini tüketip ve Türkiye’den ayrılması ne kadar reel bir ihtimalse başarılı olup takımı fırtına gibi estirmesi de o kadar reel. Gol pozisyonuna göremediğimizden dem vuruluyor. Nonda oynadığı dönemde Steau’ya 2, Denizli’ye 4, Kayseri’ye 2 gol attık. Nonda’nın hafif sakatlığıyla çıktığı Steau maçında ve dün sakatlıktan henüz çıkmış Ümit Karan ile yeni transfer Baros’un oynadığı maçta gol bulamamak pek de uzak bir ihtimal değildi. Bu nedenle gol konusunda eleştirilerimizi hazır olan forvet üçlüsünün takıma katılımıyla yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

Bir şeyi fark etmemiz lazım. Bence futbol olarak ilkel çağdan aydınlık çağa geçiyoruz. Bizim ilacımız sabır ve tahammül. Bakalım Skibbe ‘istemezük’çüleri mi yoksa ‘bekleyelim-görelim’ cephesini mi haklı çıkaracak…
Uzun oldu ama paylaşım iyidir.
Last edited by Murat Uludağ on Mon Sep 01, 2008 2:54 pm, edited 1 time in total.
Ahmet Yavuz

Post by Ahmet Yavuz »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hagi konusundan haklisiniz ama , Hagi yonetimin can simidi olmasi icin taraftarin agzina calinan bir parmak baldi.Futbolculugunda taraftar tarafindan cok sevilmis olmasi CANAYDIN'i kurtardi.Zaten bunun hatali bir hamle oldugunu defalarca burada konustuk.Zaten yazida da belirttim, zaman farkliydi dusunce yapisi farkliydi.
Ben açıkçası "Burası Galatasaray, büyük kulüp, büyük hedefleri var" anlayışının oldukça zararlı bir anlayış olduğunu savunuyorum. Maalesef bu tutum kısır lig şampiyonluğu hedeflerine ve Avrupa'da dev takımlara karşı alınmış günlük zaferlerle tatmin olmaktan ve kendi kendimize tarihi anlar yaratmakla sınırlı kalmaktan ötesine götüremiyor bizi.

İlk bakışta Skibbe tercihine bu gözle baktığımda saygı duyduğumu söyleyebilirim. Elbette bir takım endişelerim vardı (hala var ve belki ilk günden daha çok), ancak o gün yönetimin teknik direktör seçimiyle, kendisini bile riske atıp sistem kuracak bir isim getirmek istediği mesajını almıştım.

Ama tabii bir yandan gerçekler peşimizi bırakmıyor. Başarısız skorlar, rüzgarla medyayı ve taraftarı kaybetmeye neden olabiliyor maalesef, işte asıl mesele bazen bu rüzgarın sadece uygun koşullarda ortaya çıkmış bir hava kütlesinden ibaret olduğunun farkına varabilmekte.

Tekrar etmek gerekirse ligin henüz ikinci haftasındayken ve aslında ortada o kadar da karanlık bir tablo yokken bir hocayı "Galatasaray'ın büyüklüğünü kaldıramıyor" diyerek bir kenara itmek, "Galatasaray büyüktür, her takıma benzemez" düşüncesine daha çok hizmet eder ve Galatasaray'ın ve Türk futbolunun dünya futbolunun kuyruğundaki yerini perdeleyip yukarılara tırmanmasını engeller durur.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ahmet Yavuz wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hagi konusundan haklisiniz ama , Hagi yonetimin can simidi olmasi icin taraftarin agzina calinan bir parmak baldi.Futbolculugunda taraftar tarafindan cok sevilmis olmasi CANAYDIN'i kurtardi.Zaten bunun hatali bir hamle oldugunu defalarca burada konustuk.Zaten yazida da belirttim, zaman farkliydi dusunce yapisi farkliydi.
Ben açıkçası "Burası Galatasaray, büyük kulüp, büyük hedefleri var" anlayışının oldukça zararlı bir anlayış olduğunu savunuyorum. Maalesef bu tutum kısır lig şampiyonluğu hedeflerine ve Avrupa'da dev takımlara karşı alınmış günlük zaferlerle tatmin olmaktan ve kendi kendimize tarihi anlar yaratmakla sınırlı kalmaktan öteye gidemiyor.

İlk bakışta Skibbe tercihine bu gözle baktığımda saygı duyduğumu söyleyebilirim. Elbette bir takım endişelerim vardı (hala var ve belki ilk günden daha çok), ancak o gün yönetimin teknik direktör seçimiyle, kendisini bile riske atıp sistem kuracak bir isim getirmek istediği mesajını almıştım.

Ama tabii bir yandan gerçekler peşimizi bırakmıyor. Başarısız skorlar, rüzgarla medyayı ve taraftarı kaybetmeye neden olabiliyor maalesef, işte asıl mesele bazen bu rüzgarın sadece uygun koşullarda ortaya çıkmış bir hava kütlesinden ibaret olduğunun farkına varabilmekte.

Tekrar etmek gerekirse ligin henüz ikinci haftasındayken ve aslında ortada o kadar da karanlık bir tablo yokken bir hocayı "Galatasaray'ın büyüklüğünü kaldıramıyor" diyerek bir kenara itmek, "Galatasaray büyüktür, her takıma benzemez" düşüncesine daha çok hizmet eder ve Galatasaray'ın ve Türk futbolunun dünya futbolunun kuyruğundaki yerini perdeleyip yukarılara tırmanmasını engeller durur.
Yok yok ortada bir yanlis anlasilma var.
Bende yada benim gorusumde olanlar bu gibi bir sig dusunceye sahip olamazlar.
Burada her zaman Avrupa basarisini Turkiye ligine yeg tuttuk.
Lig aractir Avrupa amac dedik
Ancak bu sene ligi kazanamazsaniz seneye on eleme oynuyorsunuz
Goruldu ki on elemeyi gececek gucte degilsiniz.Hocanizin boyle bir tecrubesi de yok.

Benim buyukluk anlasiyim on elemeyi gecebilmek su an.

Galatasaray buyuk kluptur ve hedefleri olmalidir o ayri.Galatasaray'i buyuk bir klup yapan cok ciddi bir kulturel tarihi ve birikimleri var.Futbol takimi olarak gormuyorum Galatasaray'i.Binlerce cok degerli insan yetistirmis bir kurumun devami.Sporda Sanatta Bilimde toplumun her kosesinde bir iz vardir Galatasaray'dan.

Kurulusunda amacini Turk olmayan takimlari yenmek olarak hedefini deklere etmis bir ileri goruslu liderin olusturdugu bir spor camiasi.

Benim soylemeye calistigim 2.haftada nacizane benim gorebildigimi
Yukarilardan bir baskasi 50.mactan sonra gorup soylerse diye korkuyorum
Mesele bu kadar acik
TRUST GALATASARAY
MGC
Murat Kara

Post by Murat Kara »

Ismail Gezer wrote:Kaleci konusunda yazılanlar beni çok sevindirdi. Nihayet ciddi bir sorunu hallettik. Yönetim -geç de olsa- iyi bir kaleci bulup getirmiş demekki...
Ben gozumle gormesem inanmazdim. Gercekten cok super bir oyun cikardi ve cok guven verdi. Mondragon'dan iki gomlek ustun. Simovic ve Tafarel zamanindaki gibi bir guven verdi defansa.

Bekleyelim bakalim devamliligi var mi! Belki ilk maci diye hevesli oynadi. Ama iyi kaleci arada hata yapsa da iyidir, cok fazla yalpalama olacagini sanmiyorum. Ozellikle Italyan olunca, doldurus psikolojisi pek olmaz diye dusunulebilir.

Simdi gel de yanma Steaua maclarina.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Murat Kara wrote:
Ismail Gezer wrote:Kaleci konusunda yazılanlar beni çok sevindirdi. Nihayet ciddi bir sorunu hallettik. Yönetim -geç de olsa- iyi bir kaleci bulup getirmiş demekki...
Ben gozumle gormesem inanmazdim. Gercekten cok super bir oyun cikardi ve cok guven verdi. Mondragon'dan iki gomlek ustun. Simovic ve Tafarel zamanindaki gibi bir guven verdi defansa.

Bekleyelim bakalim devamliligi var mi! Belki ilk maci diye hevesli oynadi. Ama iyi kaleci arada hata yapsa da iyidir, cok fazla yalpalama olacagini sanmiyorum. Ozellikle Italyan olunca, doldurus psikolojisi pek olmaz diye dusunulebilir.

Simdi gel de yanma Steaua maclarina.
Böyle devam etsin, Steau maçına yanarsam ne olayım :D

Tabi, iyi oynamaya devam ederse yönetimin bonservisini halletmesi gerekecek :D
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Murat Uludağ wrote: Gol pozisyonuna göremediğimizden dem vuruluyor. Nonda oynadığı dönemde Steau’ya 2, Denizli’ye 4, Kayseri’ye 2 gol attık. Nonda’nın hafif sakatlığıyla çıktığı Steau maçında ve dün sakatlıktan henüz çıkmış Ümit Karan ile yeni transfer Baros’un oynadığı maçta gol bulamamak pek de uzak bir ihtimal değildi. Bu nedenle gol konusunda eleştirilerimizi hazır olan forvet üçlüsünün takıma katılımıyla yapmak daha doğru olur diye düşünüyorum.

Bir şeyi fark etmemiz lazım. Bence futbol olarak ilkel çağdan aydınlık çağa geçiyoruz. Bizim ilacımız sabır ve tahammül. Bakalım Skibbe ‘istemezük’çüleri mi yoksa ‘bekleyelim-görelim’ cephesini mi haklı çıkaracak…
Uzun oldu ama paylaşım iyidir.
Ben bekleyim görelim cephesinde olmakla beraber, bu o maçta gol atamadık şundan, bu maçta gol atamadık bundan gibi mazeretlere de çok hazır değilim.

Maçtan önce Süleyman Hurma'ya Kayseri GS'ı 1974'ten beri ligde yenemiyor dendi. Adamın cevap, geçen sene biz oynadıkda kazanamadık, ondan önceki sene iki kere topa vurdu GS ikisi de gol oldu, bir önceki sene bastırdık da atamadık. Yahu ayıp, 1974, sus bari bugün inşallah yeneriz de.

GS'ın gol muhabbeti de maalesef biraz o hesap. Sizin listeyi ben sayayım:

Hazırlık maçlarında amatör küme haricinden kimseye gol yok, Steaua'ya iki gol atılmış, adamlar sana iki tane atıp eledikten ve de maçın anlamı kalmadıktan sonra. Denizli'ye 4 atılmış, 3 tanesi Denizli 10 kişi kaldıktan sonra.

Hazırlık maçlarında da mı sakattı Nonda ile Ümit?

GS Kayserispor ile oynayıp ciddi iki üç pozisyon bulamayıp sonra nasıl gol durumundan dem vurulmaz, GS bu, Sıvasspor falan değil.

Hakan Şükür'lü oyun tarzından şikayet edebilmek için daha iyisini yapmak gerekir, o da lafla olmuyor, yaparak oluyor. Hakan Şükür'e laf et, ondan sonra 90 dakika neredeyse yarım pozisyonla maç bitir. Ne o, sakatmış, oymuş, buymuş. Sakatlanmasınlar habire o zaman, belki o zaman onlar da marka olurlar. Ne zaman bitecek bu Hakan'ın neden ilk 11de yer aldığını biliyoruz muhabbeti, hayır bari dünkü maçın üstüne yapmayın, gitti işte Hakan, ne yapıyor kalanlar, Steaua'ya elen, Kayseri'de pozisyona gireme, kılları döndü, tüyleri burkuldu, ya sakatlar ya sakatlıktan yeni çıktılar timingleri bozuk, ya sakatlığa yeniden girecekler moralleri bozuk. Halep ordaysa arşın burada, Hakan yok işte, çıkıp beş hafta taşısa ya bir tanesi takımı, biz de anlayalım Hakan neden ilk 11 oluyormuş. Benim gördüğüm Hakan diğerlerinde bir devamlılık oladığından ilk 11 oluyordu, aksini söyleyen herksle Ümit ve Nonda'nın son 5 beş sezon hangi sezon kaçar maça sağlam çıktığını gösteririm, Hakan 32-37 yaşlarını yaşarken.

Takım kabuk değiştirsin, yeni golcüler bulsun, hepimiz çok memnun oluruz. Hakan'dan iyisi de gelsin daha da memnun oluruz, hatta umarım bu Baros olsun. Ama Ümit Karan'ın dünkü performasının üstüne Hakan'ın neden ilk 11 çıktığını biliyorduk demeyin lütfen, Hakan'ın bir bacağı kırık olup maça çıksa dünkünden kötü olmadı performansı, Hakan'ın bu Ümit'in önünde neden ilk 11 olcağı için hiçbir şey bilmeye gerek yok.

Ali
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

http://fanatik.ekolay.net/Fanatik/Index ... eid=114381
Ümit Karan çıkana kadar ileride yalnız kaldı ve etkili olamadı. Yerine Baros girdi ama Çek futbolcu da aynı akıbeti yaşayarak kaleyi goremedi. Herşey bir tarafa, Skibbe’nin 3. oyuncu değişikliği hakkını kullanmamasi bir skandaldı!

Anlaşılan Galatasaray Yönetimi, teknik direktör seçiminde yanlış yaptığını anlaması için ligden de kopmayı bekleyecek. Yarın çok geç olabilir. Yonetim hâlâ geç kalmış değil..
Bu Fotomaç'tan:

Aydın'ı seyretti

Yanlış kadro seçimleriyle Galatasaray'ın düşüşünde büyük pay sahibi olan Skibbe, hiç varlık gösteremeyen Aydın'ın 90 dakika oynamasına göz yumdu. Skibbe, Lincoln'ü hiç oyuna almayarak başka bir skandala daha imza attı.
Daha bir sürü var bunlardan, her gazetede. Benim takip edebildiğim kadar medyada terör konusunda bile Skibbe'nin gönderilmesi gerektiği kadar fikir birliği yok.

Bazen böyle Ertuğrul Özkök'le falan aynı fikirde olduğum oluyor; o zaman bi daha düşünüyorum "ulan ben kimlerle aynı fikre girdim ortak kurbana girer gibi" diye. Bu yüzden astım bunları; hani belki bi işe yarar.

...

Bugün Aceto Balsamico'da da gördüm, Skibbe bize hoca olarak ufak geliyormuş. Çünkü daha 6 ay önce Galatasaray'a 5 atan takımın başında Skibbe değil, Levent Kırca vardı. O takımın üstüne bi Kewell bir Meira gelince demek inanılmaz bir takım oluyor ki, eskisine 5 atan Skibbe bize dar geliyor. Oysa belki kot pantalon gibi, iki giysen daha bir oturacak bedene ama gerek yok; direkt gönderelim adamı.

...

Skibbe gitsinciler de köşelerinden Skibbe gitse de kalsa da bir daha çıkmasalar daha iyi olacak gibi. Skibbe bu saatten sonra bu kadar yoğun bir medya saldırısından zor çıkar (Adnanlara pek güvenmiyorum, taraftar dediğin adamların önemli bir oranı da artık medyadan gazı almış; iç sahada maç kaybetmeyi bekleyen "Skibbe istifa"cı çapulcular zaten) ama bari bir sonraki antrenörümüzün sezonu bitirdiğini görelim.

Olmadı takımın renklerini sarı lacivert yaparız, bi o eksik kalıyor çünkü.

Ugur
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Image

Bu da bugün Fotomaç'ın anasayfası.

Ugur
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu yorum hakkinda ne diyorsunuz ?

"A draw for me is a normal result because we had more chances but made mistakes in the final shot.

"I think we need to respect the opposition and the quality they have. They put eight or nine players at the back and it is difficult to create.

"I told the players a draw is ok but we need to work the ball more. If they make a mistake it is not a problem."
Ne diyecegiz? Sizler "cok zor mac cok zor mac. Insallah bir aksilik olmaz. Skibbe gidebilir bu maci da verirse" gibilerinden dusunurseniz adama da elbet tanidiklari, oyunculari, yardimcilari benzer seyler diyorlar. Ligi de tanimiyor, rakibi de bilmiyor. Gecen hafta kanli dusmani Sivas'dan 10 kisi kalmasina ragmen deplasmanda bir puan koparabilmis bir takim. Bakmissin 7-8 kisiyle savunma oynuyorlar, kendi takimin 3 gun once "olum kalim maci" denilen karsilasmadan cikmis. Hafif sakatliklar var, moraller bozuk. Ona ragmen 90 dakika bu mucadeleyi ortaya koymus bu kadar pas yapmis, oyuna hakim olmus. Tabii ki memnun olacaksin. Olmazsan bu kadar emek veren futbolcularina ayip etmis olursun, onlarin akittigi terlere haksizlik etmis olursun. Hani takim cikar yuruyerek oynar, laubali oynar, afyon yutmus gibi sallanir o zaman anlarim. Ki GS bunu gecmiste cok yapti. Dun boyle bir takim yoktu sahada. Kayseri'den daha fazla kazanmak isteyen bir takim vardi. Tamam cok pozisyon uretemedi ama atacak kadar uretti. Yalnizca bir pozisyon verdi o da kisisel savunma hatasi. (Tactan gelen topu alan adami ceza sahasinda donduren oyuncumuz kimdi? Topal mi?)

Siz asil buna ne diyorsunuz?
Arda Turan wrote:
"Ben bugün takım halinde gayet iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bazı maçlar böyledir. Kayserispor bu ligin en önemli takımlarından ve burada alınan 1 puanı kimse küçümseyemez. Biz her maça galibiyet için çıkıyoruz ama Kayseri de zorlu bir rakip.

Gayet iyi bence. Sezon daha yeni başladı zaten. Ben 3 maç oynadım. Steaua maçında bir sakatlık geçirdim. Denizli maçında yedektim. Ben gayet iyi oynadığımı düşünüyorum.

Buna kesinlikle katılmıyorum. Skibbe hem iyi bir insan hem de iyi bir hoca. Daha 4 tane maç yaptık. Yeni bir oluşum içindeyiz. Skibbe için bu kadar erken karar vermememiz gererkir. Ben SKibbe'yi de ekibini de çok seviyorum ve arkasındayım.

3 günde bir maç oynayan takımların hepsi geniş kadrosundaki oyuncuları kullanır. Buna da rotasyon diyoruz. Severek isteyerek çalışıyoruyz. Ülkemizde her zamanki gibi skora endeksli konuşuluyor. Sadece yeni bir oluşum var. Bu yeni oluşum her zaman szor olur. Yeni bir sistem var. Herkesin buna göre hareket etmesi gerekiyor.
Hani Ozan Ersoy cayirda top oynamaktan baska bir sey bilmiyor ama Hagi'sinden Terim'ine, Gerets'inden Ersun Yanal'ina Kalli'sine kadar her turlu hocayla calismis, takimin en degerli oyuncusu, sahadaki gercek onderi Arda'nin ictenligine de mi inanmayacaksiniz? Bu sozleri soylerken sinirliydi, gozu parildiyordu. Havadir'in sacma sapan sorularina sinirlendi cocuk.

Bu arada dun muhtesem bir ikinci yari cikardi. %100 penaltisi verilse maci da kazandiracakti belki. Dun egzejere Erman'la, sansal pozisyonu yorumlamadilar bile ve hakemi macin adami sectiler. Kim bilir kac kisiyi o zamana kadar joplamis cam yarmasi Bunyamin pozisyona 2 metre uzakliktaydi. "Ohooo ben bunun gibi kac kisinin agzini burnunu kirdim, bunlarin hepsi kurallarin icinde" dedi herhalde.

Ozan Ersoy
Last edited by Ozan Ersoy on Mon Sep 01, 2008 5:16 pm, edited 1 time in total.
Mehmet Gurdal Cetin

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Bu yorum hakkinda ne diyorsunuz ?

"A draw for me is a normal result because we had more chances but made mistakes in the final shot.

"I think we need to respect the opposition and the quality they have. They put eight or nine players at the back and it is difficult to create.

"I told the players a draw is ok but we need to work the ball more. If they make a mistake it is not a problem."
Ne diyecegiz? Sizler "cok zor mac cok zor mac. Insallah bir aksilik olmaz. Skibbe gidebilir bu maci da verirse" gibilerinden dusunurseniz adama da elbet tanidiklari, oyunculari, yardimcilari benzer seyler diyorlar. Ligi de tanimiyor, rakibi de bilmiyor. Gecen hafta kanli dusmani Sivas'dan 10 kisi kalmasina ragmen deplasmanda bir puan koparabilmis bir takim. Bakmissin 7-8 kisiyle savunma oynuyorlar, kendi takimin 3 gun once "olum kalim maci" denilen karsilasmadan cikmis. Hafif sakatliklar var, moraller bozuk. Ona ragmen 90 dakika bu mucadeleyi ortaya koymus bu kadar pas yapmis, oyuna hakim olmus. Tabii ki memnun olacaksin. Olmazsan bu kadar emek veren futbolcularina ayip etmis olursun, onlarin akittigi terlere haksizlik etmis olursun. Hani takim cikar yuruyerek oynar, laubali oynar, afyon yutmus gibi sallanir o zaman anlarim. Ki GS bunu gecmiste cok yapti. Dun boyle bir takim yoktu sahada. Kayseri'den daha fazla kazanmak isteyen bir takim vardi. Tamam cok pozisyon uretemedi ama atacak kadar uretti. Yalnizca bir pozisyon verdi o da kisisel savunma hatasi. (Tactan gelen topu alan adami ceza sahasinda donduren oyuncumuz kimdi? Topal mi?)

Siz asil buna ne diyorsunuz?
Arda Turan wrote:
"Ben bugün takım halinde gayet iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bazı maçlar böyledir. Kayserispor bu ligin en önemli takımlarından ve burada alınan 1 puanı kimse küçümseyemez. Biz her maça galibiyet için çıkıyoruz ama Kayseri de zorlu bir rakip.

Gayet iyi bence. Sezon daha yeni başladı zaten. Ben 3 maç oynadım. Steaua maçında bir sakatlık geçirdim. Denizli maçında yedektim. Ben gayet iyi oynadığımı düşünüyorum.

Buna kesinlikle katılmıyorum. Skibbe hem iyi bir insan hem de iyi bir hoca. Daha 4 tane maç yaptık. Yeni bir oluşum içindeyiz. Skibbe için bu kadar erken karar vermememiz gererkir. Ben SKibbe'yi de ekibini de çok seviyorum ve arkasındayım.

3 günde bir maç oynayan takımların hepsi geniş kadrosundaki oyuncuları kullanır. Buna da rotasyon diyoruz. Severek isteyerek çalışıyoruyz. Ülkemizde her zamanki gibi skora endeksli konuşuluyor. Sadece yeni bir oluşum var. Bu yeni oluşum her zaman szor olur. Yeni bir sistem var. Herkesin buna göre hareket etmesi gerekiyor.
Hani Ozan Ersoy cayirda top oynamaktan baska bir sey bilmiyor ama Hagi'sinden Terim'ine, Gerets'inden Ersun Yanal'ina Kalli'sine kadar her turlu hocayla calismis, takimin en degerli oyuncusu, sahadaki gercek onderi Arda'nin ictenligine de mi inanmayacaksiniz? Bu sozleri soylerken sinirliydi, gozu parildiyordu. Havadir'in sacma sapan sorularina sinirlendi cocuk.

Ozan Ersoy
Atlamisssin ama yanlis yere

Bu sozler 1-1 lik Chelsea-Tottenham macindan sonra Chelsea TD'si SCOLARI 'ye aitti.Tottenham yazan yere "opposition" yazdim.

Yazanlara karsi On yargilarinizi gostermek icin asmistim.
Sen cevap vermisssin. :D

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/footbal ... 578479.stm

"Chelsea manager Luiz Felipe Scolari:

"I think we need to respect Tottenham and the quality they have. They put eight or nine players at the back and it is difficult to create.

TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hahaahaaa.... Cok gulunc cunku bunlar Skibbe'nin mactan sonra soylediklerinin hemen hemen birebir aynisi. Sozde birisini sazanlayip tuzaga dusureceksin ama ava giden avlanir gibi bir durum olmus. Demek ki Scolari gibi biri de ayni seyleri soyleyebiliyormus.

"Skibbe'ye karsi on yargilarimizi gostermek icin astim" desen daha dogru olurdu.

Ben seni kandirmadim. Arda'nin sozleri aslinda Lampard'in sozleri degil. Hakkinda konustugu adam da Aragones degil Skibbe. Hadi biraz yorum. Ne oldu? "Takimin hocasini sevmedigi, hic bir motivasyon, istek olmadigi, bu sene oturtulmak istenen herhangi bir sistem olmadigi, herkesin kafasi kesik tavuk gibi kosusturdugu" falan yalan oldu galiba?

Ozan Ersoy
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ugur bizi uzuyorsun. Yani Skibbe elestirisi yapmayi kapamanin en kolay ornegidir Fotomac koymak. Referans mi sence bu simdi?

Selamlar.
Ufuk.
Mehmet Gurdal Cetin

Ugur Sahin wrote:Bu da bugün Fotomaç'ın anasayfası.
Ugur
Ugur bu direk olarak serefsiz Turk Futbol Basini basligina girebilirmis.Hadi biz taraftar olarak istedigimizi soyleriz de,

O'nun bunun cocuklari eniste meniste diye baslik atamazlar.
Basini denetleyecek kurum olmayinca boyle olur iste.

Sonra basin ozgurlugu diye tuttururlar
Macta bilmemne fotomac diye pankart acsan sende demokratik protesto hakkini kullansan, hem dovulursun hemde basin ozgurlugu savunucularindan carsaf carsaf yazi yersin.

Klubun bu konuda cok ciddi bir sey yapmasi lazim
Bu ozel hayata hakarettir.Biz adamin TD'ligini tartisiriz da eniste siiist dedi cok ayip.Birde onbinlerce satan bir ulusal gazetede.

Bunu yazan DARWIN teorisinin ozgun kanitidir.O'na gore cezalandirilmasi gerekir.
TRUST GALATASARAY
MGC
Mehmet Gurdal Cetin

Ozan Ersoy wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:
Hahaahaaa.... Cok gulunc cunku bunlar Skibbe'nin mactan sonra soylediklerinin hemen hemen birebir aynisi. Sozde birisini sazanlayip tuzaga dusureceksin ama ava giden avlanir gibi bir durum olmus. Demek ki Scolari gibi biri de ayni seyleri soyleyebiliyormus.

"Skibbe'ye karsi on yargilarimizi gostermek icin astim" desen daha dogru olurdu.

Ben seni kandirmadim. Arda'nin sozleri aslinda Lampard'in sozleri degil. Hakkinda konustugu adam da Aragones degil Skibbe. Hadi biraz yorum. Ne oldu? "Takimin hocasini sevmedigi, hic bir motivasyon, istek olmadigi, bu sene oturtulmak istenen herhangi bir sistem olmadigi, herkesin kafasi kesik tavuk gibi kosusturdugu" falan yalan oldu galiba?

Ozan Ersoy
Bende kimseyi kandirmak icin koymadim Ozan.Yapma yaptikca kizariyorsun.Lutfen.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Ugur bizi uzuyorsun. Yani Skibbe elestirisi yapmayi kapamanin en kolay ornegidir Fotomac koymak. Referans mi sence bu simdi?

Selamlar.
Ufuk.
Benim derdim Skibbe eleştirisiyle değil; daha evvelki yazımda da yazdım; Skibbe'nin babamın oğlu olmadığını da ekstradan vurguladım. Başarısız olursa gitsin / gidecek tabii.

Ama daha Eylül olmadan, adam 5. resmi maçına daha dün çıkmışken "Skibbe gitsin" diye sabah akşam yazılırsa; maalesef referans Fotomaç oluyor ancak.

Yine de ben adam ligdeki 2. maçına çıkmadan "Skibbe gitsin" demeyi eleştiri olarak görmüyorum, onu da belirtmek istedim.

Ugur
Post Reply