Onumuzdeki 6 Hafta

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Ali Gursel

Onumuzdeki 6 Hafta

Post by Ali Gursel »

MAclar soyle gozukuyor, eksik, yanlis varsa uyaralim lutfen:

23 Kasim: Ankara - GS
27 Kasim: GS - Metalist
30 Kasim: GS - Hacettepe
3 Aralik: Hertha - GS
7 Aralik: AG - GS
14 Aralik: Genclerbirligi - GS
21 Aralik: GS - BJK
28 Aralik: Sivas - GS

Sanirim Turkiye Kupasi'nda ve Dunya Kupasi elemelerinde milli takimin yil sonuna kadar maci yok, yani 7 Aralik'tan itibaren haftada bir maca donuyoruz (milli takim hazirlik maclari yoksa).

Aslinda GS icin iyi haber, sakat iyilestirmek icin vakit kazaniriz. Benim burada anlamadigim ya da yanlis buldugum su 28 Aralik maci. Turkiye'de onlarca yabanci futbolcu, teknik adam vs. var, sanirim ciddi kismi Hristiyandir. 25 Aralik bu adamlarin en onemli dini bayrami olan Noel bayrami. Tamam, bize ne, paralarini aliyorlar falan denebilir ama eger Aralik'ta butun Carsambalar gercekten aciksa, bir hafta iki lig maci yapip (Ingilizler habire yapiyor ayni hafta hem hafta ortasi hem hafta sonu lig macini) bu ligi 21 Aralik'ta bitirip herkesi evine yollamak sanki daha dogru olur gibi geldi bana.

IBB macindan once GS'in onumuzdeki bes lig macinda (IBB, Ankaraspor (deplasman), Hacettepe, Ankaragucu (deplasman), Genclerbirligi (deplasman)) iyi bir seri yakalayip 12-15 puan almasi gerektigini dusundugumu yazmistim. Bunun IBB kismi halloldu. Ankaraspor puan kabedilebilecke bir mac ama tabii hakem Yunus Yildirim'in FB'ye oldugu gibi olursa, o da olmayabilir.

Metalist macini kazanmak gerektigi fikrinde degilim, hatta epey defansif cikar sahaya oyle oynarim ben olsam, cok saldirinca tekhlikeli bir takim, bizim de uc puan diye bir derdimiz yok bence. Iki beraberlik alip 8 puanda kalsak dahi sanirim grup birincisi bitiririz.

GS BJK macina iyi havada girerse bence kazanir, hatta Sivas deplasmanindan da cok korkmuyorum, ama maksat aradaki maclarda sacma sapan puan kaybi olmasin.

Neyse, IBB bitti, kaldi 4 mac, 4 Ankara takimiyla oynayacagiz, uc kez Ankara'da, 10-12 puan harika olur. Dun yazdigim gibi GS'dan umutlu degilim bu sezon ama ne kadar uzun sure yarisin icinde olursak birseylerin lehimize deismesi dansi o kadar fazla olur, LInderoth, Topal gelip saglam bir orta saha falan gibi. Isler bizim planladigimiz gibi gider de yarisin icinde olursak rakip FB olacaktir yine, onlari da ASY bekler. :D

Ali
Ugur Sahin

Post by Ugur Sahin »

İngilizler Çarşamba - Pazar lig maçı yapıyor da, Noel'de de maç yapıyor Ali abi, onu ne yapacağız :)

Ugur
the average person thinks he isn't.
Serkan Ercan

Post by Serkan Ercan »

Sevgili Ali Gürsel,
Ankaraspor-GS maçı 22 Kasımda. Uzun bir aradan sonra pazar harici bir günde lig maçı yapacağız. Ayrıca, Metalist maçı için 1 gün daha fazla dinlenme fırsatımız olacak.
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ben Ankaraspor ve Metallist maçlarını kazanırsak çok rahatlayacağımızı düşünüyorum.

Ankarayı yenersek, bir sonraki hafta FB-BJK maçından nemalanma şansımız var. FB yener yada berabere kalırlarsa şkinciliğe yükselmek büyük olasılık.

Metallist maçını alıncada heralde birinciliği garantilemiş oluruz, bu da son maçı formalite haline getirirki, haftada iki maç derdinden erkenden kurtulmuş oluruz.
Mehmet Marsan

Re: Onumuzdeki 6 Hafta

Post by Mehmet Marsan »

Ali Gursel wrote:MAclar soyle gozukuyor, eksik, yanlis varsa uyaralim lutfen:

21 Aralik: GS - BJK Senenin son maci
1 Ocak: Altay - GS
18 Ocak: GS - Malatya
25 Ocak: Sivas - GS Birinci yarinin son maci
Ali,

Mac gunlerini yanlis biliyorsun.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ugur Sahin wrote:İngilizler Çarşamba - Pazar lig maçı yapıyor da, Noel'de de maç yapıyor Ali abi, onu ne yapacağız :)

Ugur
Bir sey yapmayacaksin :lol: Amerika'da hem Sukran Gunu'nde hem de noelde oynuyorlar Amerikan futbolunu, gelenek bu.

Eger senin ulkende Noel kutlamalari geleneksel olarak futbol maci iceriyorsa, herkes bunu biliyorsa vs. "mesele" baska. Diger ligleri bilmiyorum ama tahminim genelde noelde ilglerin bitip tatile girdigidir, oyle degilse zaten bizde de olmasin, oynasinlar. Ama tahminim genelde tatile girildigi, bizim yapmamiz gereken de Ingiltere'yi istisna olarak birakmak.

Ali
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Marsan wrote:

1 Ocak: Altay - GS

Ali,

Tesekkurler, maraton.com.tr (http://www.maraton.com.tr/index.php) fiksturu yanlis yani. Hic aklima gelmedi bu sitede yanlis olacagi ama en azindan benim noel derdim halloldu.

Sezonun ilk yarisi bitmeden sezon arasina girmek de ilginc bir durum ama neyse, ilkinden iyidir.

Tesekkurler tekrar.

Ali
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mac programi icin kaynagim

http://www.galatasaray.org
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

Mehmet Marsan wrote:

7 Ocak: Altay - GS

1 Şubat: Denizli - GS 2. yarinin ilk maci
Ali,

Altay maci 1 degil 7 Ocak'da oynanacak. Bayramlara mac koyuyorlar ama yılbaşı ertesine koymazlar. 8)

Altay maci aslinda 28 Aralik olarak gozukuyordu ama tahmin ediyorum Noel olayi yuzunden degistirdiler. Gecen sezon oldugu gibi bu sezon da ilgin ilk yarisinin son maci, 2 yaridan hemen once oynaniyor.

Benim kaynagim
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=598
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Aralik'in 7 ve 14ünde Ankara'da iki macimiz var. Aralik'in ilk yarisi Ankara'da nispeten yumusak gecer, toprak daha don yapmamis olur. Hos sahanin zeminini yerden isitmali yaptilar yanilmiyorsam 19 Mayis Stadyumunda. Esas endisem Ocak'ta Sivas'ta oynayacagimiz mac. Konya ve Kayseri maclari da cok soguk zamanlara denk gelmiyor sanirim.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Ersin Taner wrote:
Mehmet Marsan wrote:

7 Ocak: Altay - GS

1 Şubat: Denizli - GS 2. yarinin ilk maci
Ali,

Altay maci 1 degil 7 Ocak'da oynanacak. Bayramlara mac koyuyorlar ama yılbaşı ertesine koymazlar. 8)

Altay maci aslinda 28 Aralik olarak gozukuyordu ama tahmin ediyorum Noel olayi yuzunden degistirdiler. Gecen sezon oldugu gibi bu sezon da ilgin ilk yarisinin son maci, 2 yaridan hemen once oynaniyor.

Benim kaynagim
http://www.tff.org/default.aspx?pageID=598
Mekan isimlerinin yari gavurca yari Turkce, Turkcenin bile ingilizce kelimelerin ve deyimlerin Turkce okunusu oldugu bir ulkede, bayram, orf ce adette neymis.

Eurovisyon'ada ingilizce sarki ile katiliriz, orf ve adet'in kelime anlamini bile bilmez gencler.

O yuzden seviyorum galatasaray kulturunu.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply