Galatasaray 2009-2010

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tan Erten

Post by Tan Erten »

Hürriyet'in haberine göre, transfer harekatı şimdilik mantıklı gözüküyor:

Mustafa Sarp transferi bitirilmişse güzel haber.
Leo Franco çok iyi.
Manisaspor'lu kaleci Ufuk da iyi.
Sabri'nin gönderilmesi ise şahane.

Haber şöyle:

Gideceklerin listesini hazırladık. Başta kaptanlar Ümit Karan ve Hasan Şaş. İkisi de G.Saray için çok ter döktüler ama miadları doldu. Tobias'ı (Linderoth) göndereceğim. Ferdi, Mehmet Güven ve Aydın'ı kiralık göndermeyi düşünüyorum. Sanctis zaten kiralık, kulübüne geri dönecek. Aykut ve Orkun'u da göndereceğim. Sabri ve Lincoln'ün satılması ile ilgili Adnan Sezgin'e tam yetki vereceğim. Bu iki futbolcu için gelen teklifler değerlendirilecek ve sezon sonunda ikisini de satacağım.

Leo Franco ve Mustafa Sarp transferlerini bitirdik. Lincoln'ün oynadığı mevkiiye Kewell veya Arda alternatifleri zaten olacak. O nedenle yabancı bir sağ açık düşünüyoruz.

Baros'un yanına güçlü ve hava hakimiyeti yüksek, kaliteli bir santrfor alacağız. Şu anda çalışmalar sürüyor ve belli bir isim yok.

Leo Franco'nun alternatifi olarak Manisaspor'dan Ufuk ile görüşüyoruz. Daha 22 yaşında ve 1.95 boyunda. Muhteşem bir kaleci. Biraz tecrübelensin, önümüzdeki senelerde G.Saray'ın kalesini ona teslim etmeyi düşünüyoruz. Üçüncü kaleci olarak ise Beylerbeyi'nde kiralık oynayan Fırat'ı geri çağıracağız.
Tan Erten
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Evet isim olarak giden ve gelenler iyi gözüküyor. Ancak üslup hiç hoş değil. "Miyadını doldurdular, göndereceğim" vs

Aynı zihniyetle yönetilen üç büyük kulübümüz de bu kafayla asla profesyonelce yönetilemez, getirilen profesyonel yöneticiler layıkıyla işini yapamaz, yönetici hatalarından dolayı da hiç bir yöneticiye hesap sorulamaz, çünkü son sözü tek adamlar söylüyor: Bu durumda kim kimden nasıl hesap soracak?

Osman
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunlari AP mi soylemis? Oyle gozukuyor. Ama ilk once at hirsizini gondersin. Arkadan da at kurukluya daha uygun bir is bulsun. Kendisine de cenesini biraz tutmayi ogrensin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Osman Kiciman wrote:Evet isim olarak giden ve gelenler iyi gözüküyor. Ancak üslup hiç hoş değil. "Miyadını doldurdular, göndereceğim" vs

Aynı zihniyetle yönetilen üç büyük kulübümüz de bu kafayla asla profesyonelce yönetilemez, getirilen profesyonel yöneticiler layıkıyla işini yapamaz, yönetici hatalarından dolayı da hiç bir yöneticiye hesap sorulamaz, çünkü son sözü tek adamlar söylüyor: Bu durumda kim kimden nasıl hesap soracak?

Osman
Dogru oldugunu zannetmiyorum bu haberin. sag acik kewel baros arda yeni santrforun arkasinda Toplali tek birakmaz Adnan Polat.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Arda'ya, Kewel'a güvenip Lincoln'ü satmak aptallıktır...

Ardayı ortada oynatmak bambaşka bir aptallıktır...

Sağ kanatta oynayabilen tek bir vasat adam bile yokken Sabri'yi satmak bile aptallık sayılabilir...

Bu yönetimin doğru dürüst bir kadro kuracağına inancım çok zayıf. AP'ın böyle hatalar yapması beni çok şaşırtıyor.

1 sene önce neydeydik, neydik, şimdi ne olduk?
Can Ergun

Post by Can Ergun »

bjk maçı başlığına yazmıştım ama esas yeri burası sanırım,

bu sezon sonunda Emre ve Ayhan'a da teşekkür etmek gerekirdi ama Ayhan ile 3 senelik anlaşma yaptılar,ben önümüzdeki sezon şu isimleri kadroda görürsem ciddi karamsarlığa düşücem :

Sabri ( asla gelmemek üzere yollanmalı )
Ümit ( asla gelmemek üzere yollanmalı )
Hasan (jübile)
Bülent Hoca (10-15 sene sonra belki geri gelebilir)

Nonda (selametle )

Linderoth ( tedavisini yaptırıp,cebine 2M Euro üzerinde para verdik,5 maç falan oynadı heralde,bi de hatun verelim koynuna tam olsun )

Volkan Yaman,Yaser (kira),Aydın (kira),M.Güven (kira)
Yanlarına kira yazdım ama şart değil,satılabilirler de.
Bu adamlar nerede oynadıklarının,nasıl bir fırsat yakaladıklarının farkında olamadılar 2 senedir. M.Topal ve Arda nasıl anladıysa onlardan da aynı performansı bekliyordum (bkz,becerenler: Emre Güngör,Hakan Balta ).

Emre Aşık, harika bir profesyonel ama yaş oldu 35-36 zamanlama,refleks hepsi gitmiş vaziyette,kartlar,fauller havada uçuşuyor.

Ayhan, takımda faydası en çok tartışılan adam,daha önce de beğenemediğimi söylemiştim.Bir var bir yok,devamlılığı tartışılır.30 küsür maçın kaçına etki etmiş bakmak lazım ama 10'un altında olduğuna eminim.

Sağ kanat,sağ bek,stoper,kaleci ve Baros'un yanına birini aldığımızda kadro açısından sıkıntılardan kurtuluruz.

Bu kadar kolay bir lig ve Uefa kupasında sıfır çekmek,sakatlıklar,insan idaresindeki saçmalıklar (Lincoln,Skibbe,Kalli olayları) hakikaten bir yönetim kendini zorlayıp özenle çalışsa biz bu takımın içine edelim diye, ancak bu kadar becerirlerdi.Sçıp sıvamak bu olsa gerek.Umarım 2009 yazında bunlrın hepsi telafi olur.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Dun Efes Pilsen'le oynanan mactan sonra seyirciler antrenorlerimize tepki gostermis.Yanlis cok yanlis...

Astronomik bir sponsor katkisi olmadan Turkiye'de sampiyon olup Avrupa liglerinde basarili olmak ve bunu surekli kilmak neredeyse imkansiz.Tabii ki cok iyi bir idari yapi ve cok iyi bir antrenore de ihtiyac var.Mali gucunuz cok iyi degilse(rakiplerinize gore),idari ve teknik kadronuzun cok daha iyi olmasi gerekiyor ki bu GS'da maalesef mevcut degil.

Bence yetistiricilik yonumuze daha cok agirlik vermemiz gerekiyor.Genc takimlarimizin basina dunyanin en iyi antrenorlerini ve yoneticilerini getirmeliyiz.Bu diger subeler icin de gecerli.
25-2025

nefvakfi.org
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yeni sezon için yapılması gerektiğini düşündüğüm hamlelerden bazılarını buraya karalayacağım.

1- Burhan Uslu'nun sağlık ekibinin kalitesine yakın, güvenilir bir sağlık ekibiyle anlaşılacak. (Acıbadem ile olan anlaşma gözden geçirilecek :) )
2- Yeni hoca aranırken en önemli konulardan biri de kondisyon ekibi olacak.
3- Yeni hocayla bağlantılı veya bağlantısız olarak alt yapıdaki sağlık-kondisyon-eğitim organizasyonları yeniden yapılandırılacak. (Boekamp'ın neden gönderildiğine mantıklı bir açıklama getirilecek :) )
4- Yeni hocanın Suat, Bülent, Abdullah Avcı, Bülent Ünder (Biliyorum Suat dışındakiler zor, ama çeşitli ikna yöntemleri denenecek :) ) gibi bir veya birkaç yerli yardımcı antrenörle çalışması sağlanacak.

5- Transfer
Satılık, olmazsa kiralık gönderilecekler: Sabri, Aykut
Kiralık Gönderilecekler: Mehmet Güven, Ferdi, Aydın, Serkan Çalık

Code: Select all

Transfer(1)
Yerli Tr.(3)  Transfer(4)  Servet   Hakan
            M. Topal    Ayhan
Transfer(2)       Arda         Kewell
                 Baros
Yedekler: Orkun, Emre Aşık, Emre Güngör, Semih, Serkan K., Uğur Uçar, Volkan, Alparslan, Mustafa Sarp, Linderoth, Barış

Yaser: Performansına göre yedek veya kiralık
Nonda: Psikolojisine ve sağlığına göre yedek veya satılık
Lincoln: Satılık, olmazsa yedek
Hasan: Kendini kampta toparlayabilirse yedek, olmazsa serbest
Umit: Satılık (Almanya)
Last edited by Eray Tunç on Wed Jun 03, 2009 1:51 am, edited 2 times in total.
Erdal Tüter

Post by Erdal Tüter »

Bu sezon bizim 10 numara sevdasından kurtulup 4-3-3 e dönmemiz ve bu sistemin gerektirdiği oyuncuları kadromuza katmamız gerekiyor

Bence arda - kewell ve baros 3 lü forvet oynayabilir değişkjenlikler yapıp kanat değiştirmeler barosun kanata çıkışları ve diğerlerinin içeri girişleri ile güzel bir hücum futbolu izleyebiliriz.
Ancak bunun içi topu pyuna çok iyi sokan bir stoper,sürekli bindiren sağ ve sol bekler, ve orta sahada hem savaşan hem top yapan bir üçlü,M.Topal dışında iki adamda orta sahaya taklviye edilmeli,kaleyede takviye gerekiyor tabiki
Omer K. KOCAOGLU

Post by Omer K. KOCAOGLU »

----------------------------------------Transfer-----------------------------------------

------Transfer-----------Transfer-------------------Servet---------------------Transfer

----------------------------------------M.Topal-------------------------------------------

-----------------Transfer---------------Ayhan---------------------Kewell---------------

------------------------------------------Arda---------------------------------------------

------------------------------------------Baros---------------------------------------------

Takim kaptani Kewell.2.kaptan Arda.Her ne kadar Galatasaray geleneklerine aykiri olsa da...
UEFA Kupasi,Super Kupa,Engelsiz Aslanlar 2 Kez Avrupa, Dunya ve Kitalararasi Sampiyonu ,Avrupa Bayanlar Basketbol Sampiyonu
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Galatasaray 2009-2010

Post by Cengiz Akgun »

Dogrulugu ne derecedir? Bilemem. Ama hayirli bir haber. Umit karan GS defterini kapamis. Komusya gidecekmis. Bence orada da bir taverna acar artik.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Image

şuanki dedikodulara göre;

sağ bek: x :lucas neill
stoper x: gürcü stoper
orta saha x :deco
sol açık x:dos santos
yedek forvet: gudjonsen

Image
Image
Image
Image
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ümit ve Hasan'ı göndedik,Sabri'den de kurtulabilirsek çok harika olacak.Yeteri kadar süredir şans verildi kendisinde ne futbolunda ne de davranışlarında iyi yönde bir gelişme göstermediği gibi,var olan hatalarını da tekrar ediyor (agresiflik,duran toplar ve şutlarda ısrar,orta yapamama,bitirici pas verememe ).Ben yedek olarak bile görmek istemiyorum kadroda 2009-2010 yılında.Daha önce de belirttiğim gibi İngiltere'de ve bilimum avrupa liginde sağ bek oynayabilen adam kaynıyor.

Babel veya Ze Roberto gibi bir kanat oyuncusuna ihtiyacımız var.Gerçek manada Kewell ve Arda'dan başka adam eksilten,hızlı ve orta yapabilen adamımız yok.Aydın'dan ümidi kestim,Sabri zaten belli,Alparslan'ı gör(e)medik,Barış kanat oyuncusu denemez.

Kaleci,stoper,kanat oyuncusu lazımken gidip Mustafa Sarp'ı aldık.Ayhan,Linderoth,M.Güven,M.Topal,Barış'ın oynadığı yere.Bu isimlerden 2-3 tanesi gidecekse bir anlamı olur M.Sarp'ın...

Emre Güngör defans oyunsu olarak en beğendiğim adamlardan biri ama bir türlü sağlam olamadı,hep sakat.Semih'in de durumu belli değil.Bu adamlar dikiş tutturamayacaksa bir değil 2 stoper almamız gerekebilir.2010 sezonunda M.Topal'ı stoper izlemek eziyetin daniskası olur ( BJK maçını hatırlayın ).
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

RVN un, Spur de oynayan Pavlyuchenko ile takasini iceren bir haber Marca gazetesine dusmus. Pavlyuchenko Hiddink in adami, acaba Rijkaard in yanina gitmesi icin ikna edebilir mi? Ikna etse dahi bizden o kadar para cikar mi?

Euro 2008 deki performansi bence cok iyiydi. Rusya liginde bir iki macini dikkatle seyretmistim ve bayagi goz dolduruyordu. Spurs de kalmamasina ve takas haberlerinin cikmasina sasirdim. Uyum sorunu cektigi soyleniyormus. Istanbul a gel kardesim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu sene "fantaziye" kacarlarsa bir sezon daha sancili gecer. GS özune dönmeli, flash
transferlerden kacinmali. Paralar cöpe gidiyor. Her sene 2-3 yabanci gidiyor bir o kadari
geliyor. Biraz akil, biraz sabir lutfen. Lincoln'u göndermek yanlis olur mesela. Tobias hic
alinmayacakti.

Ihtiyac olan bölgeler, sag bek, stoper ve forvet bana sorarsaniz, ama göreceksiniz gene
sacmalayacaklar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Post Reply