Galatasaray 2009-2010

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Akkan

Re: Galatasaray 2009-2010

Post by Eren Akkan »

Can Ergun wrote: Kaleci,stoper,kanat oyuncusu lazımken gidip Mustafa Sarp'ı aldık.Ayhan,Linderoth,M.Güven,M.Topal,Barış'ın oynadığı yere.Bu isimlerden 2-3 tanesi gidecekse bir anlamı olur M.Sarp'ın...

Emre Güngör defans oyunsu olarak en beğendiğim adamlardan biri ama bir türlü sağlam olamadı,hep sakat.Semih'in de durumu belli değil.Bu adamlar dikiş tutturamayacaksa bir değil 2 stoper almamız gerekebilir.2010 sezonunda M.Topal'ı stoper izlemek eziyetin daniskası olur ( BJK maçını hatırlayın ).
Ön libero:
Ön libero'lardan Linderoth çok kalite olmasına rağmen artık pek toparlayamaz, M.Güven sadece bir yedek olabillir, Barış'ın kafa ve karakter olarak Sabri'den daha ileride olmadığını düşünüyorum, Ayhan ise çok sevmeme rağmen tarz olarak ön libero değil, orta saha oyuncusu. Bu yüzden elimizde bir tek Mehmet Topal var (o da yakında olmayabilir). Mustafa Sarp'ı çok izleyemedim, ama kafa yapısı olarak sıradan bir futbolcudan çok daha kaliteli olduğu ve savaşçı olduğu söyleniyor, bence bu tarz en aşağı bir adama ihtiyacımız vardı. Hatta Güven, Barış ve Linderoth'u yollayıp Appiah tarzında çok güçlü&teknik bir ön libero/orta saha almamız gerekiyor.

Defans:
Emre Güngör de iyi olmasına rağmen, bana Servet kadar güven vermiyor. Emre Aşık ise üst üste 2 maçtan fazlasını artık kaldıramıyor, ve çok yavaşladı, o yüzden kesinlikle kaliteli bir stoper ihtiyacımız var. Ne kadar takıma uyamamış olmasına rağmen Meira gibi teknik kapasitesi yüksek bir oyuncu, Rijkaard'ın takımında mumla aranacak gibi geliyor. Adam ne yapsın, yanında Sabri oynarsa Ferdinand bile o hataları yapabilir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hurriyet de haber olarak bunu gordum. Adamlarin agzindan yazmislar. Yeginsu denen adam bunca basarisizliga ragmen Futbol kolunda bir degisiklik olmadi demis. Herhalde at hirsizinin kovulmadigini filan ima ediyor. Bu arada ne oldugu belli olmayan daha dogrusu GS'ya faydali olabilecegi supheli olan bir calistiriciyi buldular geldiler demis ki burada biraz durmasi lazim. Gerci benim de FR'a verecekleri imkanlardan suphelerim var ama adam Barcelona'yi basariya goturmus. Kimi bulup getireceklerdi Ferguson'u mu Wenger'i mi? Bir de adi burada gecen bir suru fransiz adam vardi. Ben hicbirini dogru durust duymadim ama FR'nin adi futbolda saygi ile anilan bir ad. Her neyse haberi asagi asalim bakalim.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/ ... sp?gid=211
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Cengiz Akgun wrote:Hurriyet de haber olarak bunu gordum. Adamlarin agzindan yazmislar. Yeginsu denen adam bunca basarisizliga ragmen Futbol kolunda bir degisiklik olmadi demis. Herhalde at hirsizinin kovulmadigini filan ima ediyor. Bu arada ne oldugu belli olmayan daha dogrusu GS'ya faydali olabilecegi supheli olan bir calistiriciyi buldular geldiler demis ki burada biraz durmasi lazim. Gerci benim de FR'a verecekleri imkanlardan suphelerim var ama adam Barcelona'yi basariya goturmus. Kimi bulup getireceklerdi Ferguson'u mu Wenger'i mi? Bir de adi burada gecen bir suru fransiz adam vardi. Ben hicbirini dogru durust duymadim ama FR'nin adi futbolda saygi ile anilan bir ad. Her neyse haberi asagi asalim bakalim.

Deniz Baykal'ımtrak bir konuşma olmuş. Başarısızlıklara değinmesi ne kadar doğruysa, FR'nin gelişinin neden muhtemel bir başarısızlık yaratacağından bahsetmemesi bir o kadar saçma olmuş, iyi başladıktan sonra bir çuval inciri berbat etmiş sağolsun...
'Bakıyoruz acele bir şekilde yeni bir hoca getirildi. Bu hocanın ne kadar başarılı olacağı benim için soru işareti.'
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

RIJKAARD Sabri'nin kumasi iyi demis :lol:
Aslinda aglamak istiyorum :cry:

http://www.internethaber.com/news_detai ... itial=true

Rijkaard; Baros, Arda, Kewell, Servet, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Hakan Balta ve Sabri'nin mutlaka kalmasından yana

Bu akşam İstanbul'a gelmesi beklenen Hollandalı teknik adamın, yanında götürdüğü cd'lerden Galatasaray'ın geçen sezonki maçlarını incelediği ve detaylı bir rapor hazırladığı öğrenildi.

Rijkaard, raporunu sarı-kırmızılı yöneticilere sunacak ve son değerlendirme ortaklaşa yapılacak. Hem gidecek hem de kalacak futbolcular konusunda son kararlar bu toplantıda verilecek.

9 İSMİ MUTLAKA İSTEDİ
Rijkaard raporuyla ilgili bilgileri Hollanda'ya gelen futbol şubesi sorumlularından Haldun Üstünel ile paylaştı. Rijkaard'ın Üstünel'e "Baros, Kewell, Servet, Arda, Barış, Ayhan, Mehmet Topal, Hakan Balta, Sabri kalmasını istediğim isimler" dediği, bunların dışında yönetimin göndermek istediği futbolculara saygı duyacağını belirttiği öğrenildi.

BAZI FUTBOLCULARA TEKLİFLER VAR
Bu isimler arasında yurt dışından teklifler aldıkları öne sürülen M.Topal, Servet ve Hakan Balta'nın da bulunması dikkat çekti. Galatasaray yönetimi, Mehmet Topal için İspanya, Servet için de Fransa'dan gelen tekliflere teknik direktör Rijkaard ile konuşmadan yanıt vermeyecek. Rijkaard, Lincoln hakkında ise Brezilyalı yıldızla konuştuktan sonra son kararını verecek.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cevat hocayla yolların ayrıldığına dair haberler var...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

AP yine konusmus. Kiminiz caart kaba kagit der kiminiz iyi konusmus der diye buraya asalim bakalim. DIse dolan pek bir sey yok ama.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hurriyet'den
Galatasaray'a Gürcü stoper

15 Haziran 2009

Galatasaray'ın Gürcü oyuncu Zurab Khizanishvili ile 2.5 milyon Euro'ya anlaştığı iddia edildi.

Goal.com'da yer alan haberde Blackburn Rovers'ın savunma oyuncusuyla Galatasaray'ın el sıkışmaya yakın olduğu belirtildi. 27 yaşındaki stoper için Tugay'ın da devreye girdiği ve sarı-kırmızılı kulüple 3 yıllık sözleşmenin yapılacağı da söyleniyor.
Hesapli, vasat oyuncu transfer politikasina donus yapiyoruz.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Mehmet Marsan wrote:Hurriyet'den
Galatasaray'a Gürcü stoper

15 Haziran 2009

Galatasaray'ın Gürcü oyuncu Zurab Khizanishvili ile 2.5 milyon Euro'ya anlaştığı iddia edildi.

Goal.com'da yer alan haberde Blackburn Rovers'ın savunma oyuncusuyla Galatasaray'ın el sıkışmaya yakın olduğu belirtildi. 27 yaşındaki stoper için Tugay'ın da devreye girdiği ve sarı-kırmızılı kulüple 3 yıllık sözleşmenin yapılacağı da söyleniyor.
Hesapli, vasat oyuncu transfer politikasina donus yapiyoruz.
2.5 milyon Euro'ya hesaplı oyuncu mu olur?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Super oyuncu, faydali olacak dedikleri oyunculari görduk...vasat nasil olur hepberaber
görecegiz :D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Albert Roca Pujol... Teknik direktör Frank Rijkaard’ın, Johan Neeskens ile birlikte Galatasaray’a getirdiği bir diğer antrenör. Barcelona’da tam 5 sezon kondisyoner olarak görev yaptı, Rijkaard’la beraber, o da kulüpten ayrıldı. Bu sezon 3 kupa birden kaldıran Barça’nın fiziksel altyapısını hazırlayan isim Roca’dan başkası değil. 47 yaşındaki hocanın öyle bir kart viziti var ki... Sarı-Kırmızılı takımın yeni kondisyoneri; fiziksel aktivite ve spor bölümünde üniversite profesörü, fitness eğitimi ve yüksek performans alanında master yaptı, aynı zamanda da spor psikolojisi uzmanı.

En büyük sorunu çözecek
İspanyol kondisyoner, alanında dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Amsterdam’da Galatasaray’ın maç videolarını izledikten sonra İstanbul’a dönen Rijkaard, en büyük eksiklik olarak takımın 60. dakikadan sonra durmasını göstermişti. Hollandalı hoca, reçeteyi yazma ve tedaviyi gerçekleştirme işini Roca’ya bıraktı. Albert Roca, yaz kampında uygulayacağı programla, 90 dakika tempo yapan ve kolay kolay sakatlanmayan bir takım yaratmak için kolları sıvadı bile.

Yasin Cam (Fanatik)
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Stoper satislarindan iyi paralar kazaniyoruz. Meira'dan sonra Servet'de satilmis. Eger rakalar dogru ise Servet 8-9 M Euroya gitmis.

Kasayi doldurduk guzelde, takimda stoper kalmadi.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Marsan wrote:Stoper satislarindan iyi paralar kazaniyoruz. Meira'dan sonra Servet'de satilmis. Eger rakalar dogru ise Servet 8-9 M Euroya gitmis.

Kasayi doldurduk guzelde, takimda stoper kalmadi.
Servet icin yapilan protokolda bizim de gorusmede oldugumuz oyuncu ile anlasirsak gidebilir diye bir madde konulmus. Yani bizimkiler de bir stoper ile gorusuyor ve Servet'in gitmesi bunun olumlu sonuclanmasina bagli. Iyi bir madde cunku Servet giderse yine bu bolgede cok zorluk yasariz. Umarim gorustukleri adam iyi bir oyuncudur, Servet'in yeri kolay kolay dolmaz.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Yönetim Football Manager oynamaya devam ediyor. Daha 2 gün önce AP "Geçen sene başlattığımız yenilenmeyi gelecek sene tamamlayacağız" demişken bugün takım iskeletinin en önemli Türk oyuncularından biri satıldı. Hakan Balta, Servet, M. Topal, Arda ne olursa olsun takımda tutulması gereken isimler.
Arda'nın bana göre erken kaptan yapılmasından sonra bir başka yanlış daha yapıdı. 2 yabancı stopere kesinlikle karşıyım. Hyypiä kalitesinde bir adam bulunur, onun yanında da 2 Emre veya Semih oynar, olmazsa H. Balta. Sağ bek için Lucas Neill iyi olabilir.
Yönetim Rijkaard'ı getirmenin sarhoşluğunu üzerinden atarsa sevinirim.

Code: Select all

Leo Franco
  x      E. Gungor  x     Hakan
     Linderoth  M. Topal  Ayhan
        x       Baros      Arda
Yedekler: Orkun, Uğur, Emre, Emre, Semih, Alparslan, Volkan, Mustafa Sarp, Barış, Kewell, Lincoln
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tobias ilkonbirde :D Insallah metamorfoz gecirir girer, ama ihtimal vermiyorum...Isvec
basininda artik tartisilmiyor bile, biraz futbolu birakti havasi var...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bugun sezon acilisi yapildi. Tahmin edin ??
LINCOLN yine yok. RIJKAARD ne dusundu bilmiyorum ama belki Frank'i cepten aramis ve "abi trafik var di gelemedim" demistir.

RIJKAARD ta " tamam cigerim sen biraz daha yuz guneslen, biz takimi senin etrafina kurariz " demistir. Gelde TULUN ve beyzbol sopalarini arama :P

Yoneticiler bizim haberimiz yok gelecekti biz ole biliyoduk demisler.

Belki de bizimkiler elemani sattilar :P
Soylemiyorlar.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply