Servet Doğru zamanda ve iyi paraya satıldı mı sizce

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Servet Doğru zamanda ve iyi paraya satıldı mı sizce?

Poll ended at Wed Jun 24, 2009 4:18 pm

Evet
22
81%
Hayir
5
19%

Total votes: 27

Erdal Tüter

Servet Doğru zamanda ve iyi paraya satıldı mı sizce

Post by Erdal Tüter »

Benim şahsi fikrim bu bir başarıdır 500.000 dolara aldığın bir oyuncuyu 8 milyon euroya satmak. Bu ortamda bu para girişi galatasarayı daha iyi noktalara getirebilir
Serkan Ercan

Re: Servet Doğru zamanda ve iyi paraya satıldı mı sizce

Post by Serkan Ercan »

Miktarsal açıdan bakıldığında iyi bir transfermiş gibi duruyor fakat oyuncunun takımdaki yerinin doldurulamazlığına (veya kolay kolay doldurulamamasına) bakarsak bunun boyle olmadığını goruruz. Onun sakat olduğu donemde defansta yasadıgımız sıkıntılar yerinin doldurulmasının zor oldugunun en asikar kanıtıdır. Servet kadar iyisini o paranın azına alabileceklerini hiç mi hiç sanmıyorum. Aynı paraya bile alınabileceğimden şüpheliyim. Kaldı ki Türk oyuncu elimizden çıkarttığımız. Meira'nın sezon ortasında satılmasına sıcak bakan ben, sahsen, Servet'in satılmasını hazmedemiyorum. Cok yanlış bir yolda gidiyoruz, çok...Takıma herşeyini veren oyuncuları satıyoruz, Sabri gibi takımın köküne kibrit suyu sıkan adamı hala takımda tutuyoruz. Olacak iş değil! Oldu olacak Arda ile Mehmet Topal'ı da satsınlar da tam olsun. Neymiş, fon yaratmakmış, pehh! Pek sakin olmadığım için karışık oldu yazı, kusura bakmayınız.
Bazen Cehennem öbür dünya değildir… Taraftarla coşmuş, SAMİYEN’dir… Alev alev yanarcasına…
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Ben satilmasini dogru buldum...

Parasal basari olmasi yanında Servet gecen yil, onceki yila oranla laubalice hatalar yapmisti. Sozlesmeyi uzatirken dahi kafasinda Avrupa oldugunu soyloyordu. Kalsaydi, ilk seneki super performansina bir daha ulasamayacakti bence.

Tabi simdi bir degil iki stoper almak farz oldu:(
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Servet gitmek istiyordu ve iyi bir teklif aldı kulüp. Satılması çok doğaldır ve iyidir. Şimdi Galatasaray gibi bir kulübe düşen benzer yetenekleri bulmak ve takıma kazandırmaktır.

Servet için de hayırlı olsun. Aldığı parayı son kuruşuna kadar hakketti, helal olsun. Bir Galatasaray'lı olarak kendisinden daha fazla bir şey isteyemezdik.
Tan Erten
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bence cok iyi paraya satildi.
Ancak malesef iyi yoneticilik satarken degil alirken oluyor bizde.
Bir stoper yerine iki tane alacaz.
Benim lafima geliyoruz, iki yabanci stoper devri yine basliyor.
TRUST GALATASARAY
MGC
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gungör son yillarda gördugum en iyi stoperlerden, cok yazik olacak...bizde ki
yabanci aski ciddi seviyelere ulasmis, önune gecilemiyor malesef.

Ellerine para gecti ustelik...vay anam vay.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Servet'in gitmesine üzüldüm. Ama gitmek isteyen adamı takımda tutmanın pek hayırlı neticeler doğurmadığı da malum. Üstelik 8 milyon çok iyi bir para. Meira'yıda iyi bir ücrete satmıştık sanırım. Maddi açıdan geçen sezonu iyi geçirmiş sayılabiliriz böylece. Tabi şimdi defansa sağlam bir oyuncu bulma zorunluluğu var ve o da pek ucuza malolmayacaktır. Neyse, Allah yönetime yardım etsin:D
Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Ya bu fransızlar paranın hesabını yapmayacak kadar çok zengin ya çakırkeyiftiler teklif yaparken ya da hakikaten biraz saflar. Servet inanılmaz ağır bir oyuncu, bonservisi için zikredilen rakam bence etmez. Galatasaray bu anlamda iyi yaptı. Emre Güngör'ün iyileşmesini beklemek ve genç bir oyuncu almak lazım defansa. Emre Aşık için Rijkard kalmasını istedi diye yazıyor gazeteler. Ne kadar doğru bilmiyorum ama Emre o açıdan servet'ten de beter. Zaten iyice yaşlandı. Geçen sene dikkatli izleyenler ne kadar ağır olduğunun farkındadır. Galatasarayın göbeği Emre Aşık ile Servet'e kaldıysa söylenecek pek birşey yok. Ama bu tırışka ligi götürür boşver sen gerisini derseniz de susarım, ona diyecek bir lafım yok. O defansta kimler oynamadı ki bugüne dek.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bu transferden sonra isimiz is.
Semih Kaya'nin vites arttirmasi gerek. Emre Gungor atletik, mucadeleci ve hizli. Servet'le ligi iyi goturuyorlardi fakat teknik acidan cok zayif. Butun sezon sakatliktan kurtulamadi. Sogukkanli, teknigi vasatin uzerinde ve hizli dusunen cok iyi stoperlerin transfer edilmesi sart.

Servet belirtilen rakamlara giderse hayirli olsun. Zaten her firsatta Avrupa da oynamak istedigini belirtiyordu.
Zoban Raftik

Post by Zoban Raftik »

Galatasaray'da misyonunu tamamladi diye dusunuyorum.
Tum hizmet icin tesekkurler.
Soyledigi gibi de para kazandirarak gitti.
Helal olsun.

Orada da basarili olur ve O.Marseille maclarina gozumuzu diktirir umarim.
Bol sans "Türkü Baba".
liberta per gli ultras
Ercan Dumlupinar

Post by Ercan Dumlupinar »

Servet gitmek istiyordu hayirlisi olsun, umarim hersey istedigi gibi olur. Galatasayar'da oynadigi sure icinde hem faydasi oldu hemde yuklu para kazandirdi.
Baris Tokat

Post by Baris Tokat »

Servet'in satilmasini yanlis buluyorum. Tamam iyi paraya satildi. Ama yerini kim dolduracak? Su an dogru dürüst stoperimiz kalmadi. Emre Güngör iyi ama cok sakatlaniyor. Semih Kaya daha cok genc. Izledigim maclarinda güven vermedi. Emre Asik emekliye ayrilmasi lazim zaten.

Servet takimin lider oyuncularindandi, takimi sürükleyebiliyordu, savasci ruhlu tam profesyonel bir oyuncu. Türkiye'den zaten ender cikan bir stoper tipi. Bu adami uzun vadeli mukavele imzalatacaklarina, ücretinde yüklü bir artis, takimin kaptani yapilacagina, adami satiyorlar. Takimin satilmayacak iki üc adamlarindan biri.

Simdi ne olacak? Yerine iki Meira tipi kazma yabanci gelir. Adamlarin adapte olmasi bile muhtemelen alti ay alir. Kasaya giren 8 milyon ne ise yarar hal böyle olunca? :roll:
Quo vadis, Galatasaray?
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Servet'in mukavelesi ne zaman bitiyordu?
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yeni uzatmislardi sanirim...zannedersem sezon ortasi bir teklif aldi yönetim, hatta avrupa
sampiyonasi sonrasi...hemen mukavelesini uzattigini hatirliyorum.

Servet yurtdisinda basarili olacagina inaniyorum, onda dogru kafa yapisi var. Onun degerini
bilmeyenler utansin ( FB :D ). Turku babaya sonsuz basarilar!
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
turgut uyar

Post by turgut uyar »

Servet bir defans oyuncusuna göre ağır bir oyuncuydu ama çok iyi bir fiziği ve iş ahlakı
vardı.Bazı maçları sakatlığına rağmen oynadı.

Marsilya'da artık daha ne kadar iyi oynar göreceğiz ama sanırım en verimli dönemini
Galatasaray'da geçirdi.

Artık belli bir yaşada gelmiş olduğu için en iyi zamanda satıldı.8 milyon euro bir defans
oyuncusu için gerçekten iyi para.Bu yüzden Servet'ten maksimum faydayı sağladık
diyebiliriz."Yeterli para verildiğinde gözden çıkarılmayacak oyuncu yoktur" diye
düşünmeli bir yönetici bence takımın menfaati açısından.

Türkiye'de zaten iyi defans oyuncusu yetişmiyor senelerdir.Bu yüzden birbiri ile iyi
anlaşabilecek kaliteli iki yabancı defans oyuncusu almamız şart oldu.Stumpf ve Falco'dan
sonra defansımıza doğru dürüst yatırım yapmadık.

Geçen sene Meira alındığında takımımıza en çok katkıyı yapacak yabancı oyuncu diye
düşünmüştük ama gösterdiği performansla çok büyük bir hayal kırıklığına uğradık.Umarım
yeni gelecek olan oyuncularda bize aynı hayal kırıklığını yaşatmaz.Bu yüzden çok iyi
araştırıp öyle karar vermeliyiz.
Post Reply