2010 Yaz transfer dönemi

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2010 Yaz transfer dönemi

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bugun gene transfer haberlerini gözden geciriyorum ve uzuluyorum...Harbuzi gibi adam varken baktiklari alternatiflere. Sezonun baslamasina birkac hafta kalmis, kadro halen oturmus degil, kalede kim duracak tartisiliyor. Dunya kupasini kimse bahane etmesin lutfen. Elano geldi mi, gidecek mi belli degil. Takim ile calistigini okumadim, avrupa kupa maci kadrosunda yok sanirim. Ondan kurtulmanin yollarini ariyorlar. Tok satici olmak bu mu? Kendilerini samimi bulmuyorum, yönetimi yani, zaten yönetim dedigin samimi olmaz...göz göre göre bu hatalar yapiliyor. Herkes Adnan Sezgin'e takmis ama olay sahislar ile alakali degil bence.

Sen gecen haftaki OFK macini seyretmedin galiba ki Elano'yu (aslinda adi Elanor onun) soruyorsun. Gelmis ve yedek klubesinde oturuyordu. Sakattir. Oyle ya bu sene de ekmek elden su golden idare etmek varken ne diye saglamim desin. Bu arada Baros'a canim sIkIlmaya basladi. O da guya sakat. Ne zaman nerde sakatlandi be yahu? Emre ayagina basali nerdeyse 9 ay gececek.

Elanor ise ne zaman GS'da adam gibi oynadi; Hasan? Ben anlamam Brezilya'nin iki golunu atma olayini Dunya kupasinda. GS'da ligde attigi gol var mi, biriniz bana onu soylesin? Avro Lig'de Panatinaikos'a mi ne bir tane atti. Yaptigi bu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Abi, Baros sanirim ikinci hazirlik macinda asil tendonundan sakatlandi. Bu cok hassas bir bolge, bir ara bizim doktorlar bu sakatlik 3 gunde de gecebilir 6 ayda da gibi bir laf ettiler. En azinda 3 hafta falan oldu, duz kosu ve salonda calisma disinda birsey yapamiyor. Ne zaman donecegi mechul, bir Almanya'ya yollasalar da ogrensek ne zaman gececegini gene 3 ay bekleyip ameliyat gerekli demeseler bari. Durum boyleyken hala genc forvet falan alacagiz gibi yuvarlak laflar ediyorlar. Bu asil tendonu duzelse bile cok cabuk tekrar sakatlanabilir. B plani da Batdal veya Kewell gibi gozukuyor.

Elano da amma kotu kotu tekme yemis 2 ay oldu daha duzelmedi. Ne Baros'un ne de Elano'nun geri donus zamani hakkinda hicbir bilgi yok kendileri bilse de plan yapan yok.
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Avrupa futbolunda ne kadar defolu mal varsa iligileniyoruz.

Ledesma iyi oyuncu tamamda gecen sene klubu ile ihtilfa dusup sezonun ilk yarisi hic oynamamis. Kluple olan ihtilaf alehine sonuclaninca cikmis 2-3 mac yapmis. Bu kadar mac eksigi olan oyuncu anca 3 ay sonra kendine gelir. O zamana kadarda sampiyonluk potasindan dusmus oluruz.

Problemli oyunucu olmasi bir yana tam ihtiyacimiz olan orta saha oyuncu tiplemesi. Kisa boylu, hareketli, teknik, her iki ayagini kullanabilen orta saha dinemosu.

Wikipidia transferi bitirmis, dogum yeri olarak Mecidiyekoy girilmis.
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mehmet Marsan wrote:Avrupa futbolunda ne kadar defolu mal varsa iligileniyoruz.

Ledesma iyi oyuncu tamamda gecen sene klubu ile ihtilfa dusup sezonun ilk yarisi hic oynamamis. Kluple olan ihtilaf alehine sonuclaninca cikmis 2-3 mac yapmis. Bu kadar mac eksigi olan oyuncu anca 3 ay sonra kendine gelir. O zamana kadarda sampiyonluk potasindan dusmus oluruz.

Problemli oyunucu olmasi bir yana tam ihtiyacimiz olan orta saha oyuncu tiplemesi. Kisa boylu, hareketli, teknik, her iki ayagini kullanabilen orta saha dinemosu.

Wikipidia transferi bitirmis, dogum yeri olarak Mecidiyekoy girilmis.

Yaninda da Tomas Rosicky geliyor. Gercekten acaip transfer. Daha gecen gun Celtic karsisinda dokturuyordu eleman.
Eren Gumrukcuoglu
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Yaninda da Tomas Rosicky geliyor. Gercekten acaip transfer. Daha gecen gun Celtic karsisinda dokturuyordu eleman.
Arsenal-Celtic macini bende seyrettim. Cok iyi oynadi. Yanliz oda defolu mal. Gecen sene uzun bir sakatlik (1 sene kadar) donemi gecirdi.
Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Mehmet Marsan wrote:
Eren Gumrukcuoglu wrote:
Arsenal-Celtic macini bende seyrettim. Cok iyi oynadi. Yanliz oda defolu mal. Gecen sene uzun bir sakatlik (1 sene kadar) donemi gecirdi.
Eh normal abi Hagi de defolu maldi. Bir Popescu acaip bir transferdir. Belki bir Jardel. Bana gore Lincoln de acaip transferdi ama iste "herife napiyon lan artissst!!!" diye gotune teneke baglayip gonderdik.

Yani biz kim oluyoruz da hem ismen hem cismen buyuk isim getiriyoruz. Ancak boyle gozden dusmeye yuz tutmus isimler olabilir. Ki bence hos olacak eger olduysa. Rosicky tam toparlanmis gibi gorunuyor. Ledesma'nin da bildigim kadariyla kacirdigi maclar, gecen sezonun ilk yarisindakiler. Sonra 13 mac yapmis gorunuyor.

Insallah duzelmislerdir de bizim saglik kuruluna kalmazlar.

Su tercuman ve saglik kurulu isini nasil cozemedik aklim almiyor. Gerci aklim aliyor ama iste simdi ne yazsam (Turkiye'de yoneticilik diye bir meslegin olamamasi) yine Turk'e bok atma, yabanci hayranligina girecek, direkt susuyorum :D

Bu arada Besiktas'in Guti'yi almasi beni acaip gaza getirdi. Ozel hayranligim var herife. Acaba bir iki BJK macina gitsem mi soyle Guti'nin zayif rakiplere karsi dalga gectigi bir tanesine? Bana gore bir Xavi'den sonra tektir Guti. Tum ligin dengesini bozabilir. Umarim siner miner de oyle olmaz.
Eren Gumrukcuoglu
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Fossacimbom ve Scout gs'den alıntı. Rosicky,Ledesma ve Altidore:

''Florya'ya paket servisimiz mevcuttur!
Galatasaray transferde şov yapmaya devam ediyor. Adnan Sezgin yaklaşık üç haftadır uğraş verdiği, emek verdiği transferleri bitiriyor! Jozy Altidore, Tomas Rosicky ve Christian Ledesma artık Galatasaray için mücadele edecek, Galatasaray için ter akıtacak. Muhteşem üçlünün transfer açıklamasının en geç gelecek hafta Salı gününe kadar yapılması bekleniliyor. Yeni yıldızlarımıza Galatasaray forması altında üstün başarılar dileriz. Hayırlı, uğurlu olması dileğiyle...........''

Ledesma ile ilgili olarak, bitime 1? 2? yıl kala Lazio başkanı aynı paradan 5 sene önermiş.
O da kabul etmemiş. Sonra Lazio başkanıda , kayserinin Ali Turan'a yaptığını yapmış.
Lazio 5 senelik imzalayacak , başka birini bulunca kaynak yaratmak için satıyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Firsat cikmisken Jozy'i konusalim.

NY Red Bullsdan 1o milyon gibi manyak bir paraya Ispanya'ya transfer olunca ben iyi transfer demistim. Ozan ise Jozy'den fazla bir sey cikmiyacagini soylemisdi. Dunya kupasinda ve Turkiye'ye karsi seyrettigim Jozy malesef Ozan'i hakli cikardi. Jozy gecen surede kontra oyuncusu olmakdan ileri gidememis. Tabii birde gecen seneki Hull reziligi var. Bence yaramaz.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

İkisi de hayırlı olsun.

Ladesma sürekli oynayan oyuncu.Maç eksikliği falan yok.geçen sene 2.yarı maçların hemen hepsinde oynadı.
Hangi maçta ne puan aldığı(benim puanlarım değil, :D italyan gazetelerinin verdiği puanlar) aşağıdaki linkteki hafta ve maç oyuncu ratingleri linkine tıklayarak görebilirsiniz.

http://www.dunyafutbolu.net/index.php/g ... a0910.html

Rosicky ise bu sene iyi başladı ama. geçen senelerde çok sakatlanan oyuncuydu. Berbat oynadığı maçı da hatırlıyorum, mükemmel oynadığı maçları da hatırlıyorum.
Umarım sakatlanmaz da faydalı olur.Bence riskli bir transfer.

Buradan da onun hangi maçta oynadığını ve ratingini görebilirsiniz.
http://www.dunyafutbolu.net/index.php/g ... p0910.html
Murat Fahrioglu

Bu transferlerde saniyorum bazi son dakika olumsuzluklari yasanmis, asagidaki link oyle diyor, bu site bizim Adnan Sezgin ile her nasilsa devamli temas halinde Cana ve Pino transferini de bayagi onceden bilmislerdi:

http://www.turkspor.net/default.asp?o=1&id=61272
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Eh normal abi Hagi de defolu maldi. Bir Popescu acaip bir transferdir. Belki bir Jardel. Bana gore Lincoln de acaip transferdi ama iste "herife napiyon lan artissst!!!" diye gotune teneke baglayip gonderdik.
...
Su tercuman ve saglik kurulu isini nasil cozemedik aklim almiyor. Gerci aklim aliyor ama iste simdi ne yazsam (Turkiye'de yoneticilik diye bir meslegin olamamasi) yine Turk'e bok atma, yabanci hayranligina girecek, direkt susuyorum :D

....
Bu teneke taktigimiz Lincoln simdi nerde oynuyor ve nasil oynuyor bir fikrin var mi Eren? Yani biz oynatamadi isek eyvallah da bu adam Almanya'da da oynamadi biliyorsun. Aman alin demediler ve kendilerini naza cekip 8-9M Avro kopardilar bizim soparlardan. Jardel'den sonra en pahali transferdir kendisi.

Ikincisi susup niye oturuyorsun. Burasi konusmak icin. Kime istersen bok atabildigin gibi yabancilara da asik olabilirsin? Ne var bunda. Baksana bok yiyenler ortada ve onu buna bakmadan yine yemege devam ediyorlar.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Eren Gumrukcuoglu wrote:...Daha gecen gun Celtic karsisinda dokturuyordu eleman.
Birakin Allah askina, Celtic de takim mi?? Sakatlik onun en buyuk sorunu, bence bu yuzden yas tahta bana sorarsaniz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Murat Fahrioglu

Baros'un sozlesmesi 2 yil uzatilmis. Belki iyilesir de bu 2 yil her macta oynar.
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Belgrad macindan sonra Pino'nun sağ üst arka adalesinde yırtık tespit edilmis. Saglik ekibimize guvenimiz tam!
Post Reply