TSL 10. hafta: FB-GS 3-1 (Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Maç nasıl biter?

Poll ended at Mon Oct 19, 2009 11:42 pm

FB kazanır
13
34%
Berabere biter
6
16%
GS kazanır
19
50%

Total votes: 38

Cengiz Akgun
Moderator

Re: TSL 10. hafta: FB-GS 3-1 (Balta)

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote: ;;
Iyi guzel diyorsun Cengiz abi de, her mac basinda deplasman takimlari bu dedigin hamleleri yapmaya gerek gormesin diye federasyon hakem yaralanirsa maci tatil edin demis. Yani otomatik bir olay.
....
Bir de dikkatini cekerim bizim aramizdaki demokratik hava FBlilerde yok biz kendimizi de elestiriyoruz sadece burda degil genel olarak ama FBliler tek yumruk halinde hala maddeleri biz atmadik, hakem iyiydi biz cok guzel oynadik pisligi siz yaptiniz hatta bir penaltimiz verilmedi diyor. Adamlarin yuzune tukursek yagmur yagar saniyorlar, oyunculari da ayak kirip ben dokunmadim diyor her faulden sonra hakemi dovecek gibi hakli pehlivani oynuyorlar. Yani amacim bir mac iki mac ceza alacaklar falan degil. Goreceksin bu kayirma cifte standard bu sezon daha ne derecelere varacak. Bugun Buca macinda yine bariz bir penalti verilmedi, Ahmet Cakar yorumluyordu o bile soyledi ama zaten ona gerek yok cok barizdi. Biz kotu oynuyoruz falan filan ama hakkimizi versinler, kurallari uygulasinlar da biz kendi icimizi hallederiz.
Federasyon maci tatil etme hakkini (edin degil edebilirsiniz oluyor) hakeme vermis ama karari verecek yine de hakem. Ortada otomatik bir durum yok. Sersem dunku soylesisinde neden veremedigini aciklamis iste. Ona bu karari verdirmek icin gerekeni yapmaz isen o da kirilan kafayi degil kirilacak cami cerceviyi dusunur. Toroglu ne guzel yazmis iste.

Benim FB'lilerin ne yaptigi ne dedigi hic ilgilendirmiyor. Ben dediklerimden mesulum. Bizim aramiz dediginde surada toplanan uc bes kisiyiz. Demeokratik hava burada var olmasinin sebebini sen benden daha iyi biliyorsundur. Her GS formunda bu tur tartismalar taraflara acilamaz. Ben averaj olarak FB'li taraftar ile diger takimlarin taraftarlari arasinda hic bir fark gormuyorum. Hepsi ayni bokun soyu. Hic fark etmiyor meslek sahibi ve toplumda bir yerleri isgal etmeleri filan. Olay takim tutma isine gelince beyinde sigorta atiyor. Mantik ve sag duyu bir kenara konuluyor. Boyle ortada bir suru komplo teorileri uretip kendi uydurduklarina sonra kendileri de inaniyorlar zavalli ezikler. O yuzden nohut'u mercimek'i ve princi daha gecen gun ortaya getiriyorum ve getirecegim.

Saracoglu'nda ne oluyor ya da olabiliyorsa ASY'de, Inonu'de ve Avni Aker'de de o oluyor. Kufur desen alasi, sahaya yabanci madde atmak desen aynisi. Aradaki fark belki yonetim tutumu ile cozulur diye de beklemiyorum. Aziz ne boksa Demiroren ve AP'de ayni bok. Bundan sonra gelenlerde o bok olacak. Bunlarin bu isleri ozel olarak organize ettirdiklerini soylemiyorum ama hepsinin bu yapilan ya da yapilacaklardan haberi var. Killarini kipirdatmadan o kolktukta oturma pahasina bu islere goz yumuyorlar. O yuzden benim yukarda evvelce yazip ozetledigimi yapamazlar. Cunku aynisini onlardan isteyecekler ve yapamayacaklar ASy'de. Tersine intikam alinacak. Bu konuda Ozhan Canaydin bu tur olaylari beyefendiligine yedirmedigi icin bir cikis yapmak istedi ve rakibini alkisladi itin gotune sokuldu.

O yuzden ASY yapilanlar da ortada diyorum buradan herkese. Biz FB'ye kufur etmeyiz FB'li futbolculara zarar verecek madde atmayiz ya da attirmayiz diyebilecek var mi aramizda. ASY'de atilan cismi kafaya vucuda isabet ettirme mesafe yuzunden biraz zor oluyor. Etse bile malum uzun mesafe yuzunden zarari atis ivmesinden degil sadece yer cekiminden kaynaklandigi icin ayni tesirde olmaya biliyor. (Gerci yuksekten parabolik dusen telefon filan da kafa goz yaracak hizla iniyor yer cekiminden dolayi). Isabetsizlik yuzunden kanli olaylarin sayisi yok denecek kadar az olabilir. Degilse atilan eski cep telefonlari, piller, bozuk paralar, pet sisesi, sustali, sustasiz caki, bicak az buz mu? Tuttursalar ayni sonuclar ortaya cikacak. O yuzden biz asla kafa yarmadik demek cok uyduruk bir savunma oluyor. Saracoglu'nda yakindan kafayi gozu rahat vuruyorlar. Hemde adamakilli etki yapiyor. Aradaki fark bu. Insan olmayi ogrenemeyenin stadda isi ne? Ulan ben bunu atiyorum ama ya adamin gozu ciksa diye dusunemeyen hayvanin yaninda oturup buna sessiz kalan guruha insan denilebilr mi? Ne farki var hakemin dedigi gibi atilanlar hakeme karsi degildi kaza oldu demek arasinda yaninda hayvan pili telefonu ya da bicagi sahaya savurdugunda bu herifi polise teslim edememek arasinda. Ama adamin aklindan gecmiyor sunku kendi yapamadigi hayvanligi basasinin yapmasindan memnun ve sahadaki karsi takimin oyuncusu gavur evladi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Fahrioglu wrote: ;;
Iyi guzel diyorsun Cengiz abi de, her mac basinda deplasman takimlari bu dedigin hamleleri yapmaya gerek gormesin diye federasyon hakem yaralanirsa maci tatil edin demis. Yani otomatik bir olay.
....
Federasyon maci tatil etme hakkini (edin degil edebilirsiniz oluyor) hakeme vermis ama karari verecek yine de hakem. Ortada otomatik bir durum yok. Sersem dunku soylesisinde neden veremedigini aciklamis iste. Ona bu karari verdirmek icin gerekeni yapmaz isen o da kirilan kafayi degil kirilacak cami cerceviyi dusunur. Toroglu ne guzel yazmis iste.

Benim FB'lilerin ne yaptigi ne dedigi hic ilgilendirmiyor. Ben dediklerimden mesulum. Bizim aramiz dediginde surada toplanan uc bes kisiyiz. Demeokratik hava burada var olmasinin sebebini sen benden daha iyi biliyorsundur. Her GS formunda bu tur tartismalar taraflara acilamaz. Ben averaj olarak FB'li taraftar ile diger takimlarin taraftarlari arasinda hic bir fark gormuyorum. Hepsi ayni bokun soyu.
Tatil etme hakkini hakeme vermis diye birsey yok, olay mactan once oldugu icin Bunyamin Federasyonu arayip sormus onlar da sen bilirsin demisler. Mac sirasinda olsaymis kesin ertelenmesi lazimmis, ama once olunca hakeme kaliyor insiyatif. Boyle sacmalik duyduysaniz birsey diyemem. Bence sezon basinda alinan karar bayagi otomatik, bu olay biraz kivirtma, hem de dansozlere tas cikartircasina. Bunyaminin verdigi karari aciklayisi daha da komik.

Dedigim ortam sadece burasi icin gecerli degil, yani Amerika, Kanada, Turkiye ve Kibris'ta bulundugum ortamlarin hepsinde GS taraftarlarinin durusu ve dusunce tarzlari FBlilerden bayagi farkli, Besiktas yine ayri. Sutten cikmis ak kasigiz demiyorum, biraz daha elestiriye acigiz ve oz elestiriyi daha iyi yapiyoruz. Istisnalar olabilir ama genelde konusuyorum. Bir arkadas burda yazdi maci 300 kisilik bir salonda izlemis ordaki FBlilerin de felsefesi farkli degilmis. Benim burda konustuklarim da oyle. Belki sen orda bu ortamlardan biraz izole olmussun Cengiz Abi, yani ben 18 yil gittim geri dondum bir degisiklik yok, gittigim yerlerde karsilastigim insanlar da ayniydi. Bir fark var. Bu da benim gorusum.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Yukarida kamuoyu olusturmakla ilgili söyledigim her seyin su anda koca bir ütopya oldugunu düsünüyorum. Bu adamlar her kösebasini tutmus, her yere cöreklenmisler. Inanilmaz bir network; böyle bir macin ardindan bile üste cikip, mazlum durumunda gösteriliyorlarsa pes artik.
Begenin ya da begenmeyin, Hürriyet ve Milliyet bu ülkenin en popüler iki gazetesidir. Abdi Ipekcilerin, Cetin Emeclerin gazetesidir.
Sabahtan beri her ikisinin internet sitesinde de "Keita'ya atilan bardak aslinda GS tribünlerinden atilmis" haberi var. Gösterdikleri kaynak da (siki durun) antu! Yetmiyormus gibi haberin altina fanatik site antudan bes paragraf yazi koymuslar. Olacak sey degil, olanlari aklim almiyor. Antu gibi site koca Milliyeti, Hürriyeti nasil yönlendirir? Videosunu, 5 paragraf yazisini koyar. Kahroluyorum, olanlari anlamiyorum :x
Cok mu zor su adamlarin akreditasyonlarini iptal etmek, mümkün oldugunca klüpten uzak tutmak? Taraftara aba altindan bu gazetelere/yayin organlarina mesafeli olun mesajini vermek? GS camiasi 30 milyonluk bir güctür. Bu ülkede hicbir siyasi parti veya sivil toplum örgütü böyle bir güce yaklasamaz bile. Isler cirkinlesiyor, cok yazik ama oyun artik adil bir zeminde oynanmiyor. Abuk sabuk haberler, antunun agzindan aciklamalar, ülkenin en cok hit alan sitelerinin ilk sayfasinda 24 saat asili kaliyor.

Antu.com bu görüntüleri yayınlarken şu görüşlere de yer verdi;

‘’Pazar günü Galatasaray’la 10 yıldır aynı sonla biten bir film çevirdik. Yine her yenildikleri derbi sonrası Galatasaraylıların ağlama sesleri ekranları kapladı, gazete sütunları şikayet yazılarıyla dolup taşmaya başladı. "Tecavüz" diyenler mi ararsınız, "terör" diyenler mi yoksa "Fenerbahçe`nin sahası kapanmalı" diyenler mi?

Önce gülüp geçtik. Çünkü bunlara alışmıştık. Yenilgilerini örtmek için klasik taktiklerdi bunlar ama sonra iş ciddiye binmeye başladı ciddi ciddi hakaretler edilmeye ciddi ciddi seyircisiz oynama cezaları istenmeye başlandı.

Buna Fenerbahçe taraftarları olarak bir cevap verme vaktimiz geldi. Şimdi bu saçma sapan isteklere, iddialara ilk cevabımızı veriyoruz. Galatasaraylı oyuncu Keita`nın kafasına atılıp ona değmediği halde gözüne gelmiş gibi rol yaptığı su bardağını Galatasaraylı taraftarlar attı. Forum üyelerimizin dikkatli çalışmaları sonucu görüntüler incelendiğinde Keita`nın olduğu yere atılan gelen su bardağının misafir tribününden geldiği açıkça görülüyor.

Artık bu ağlama faslı bitsin. Herkes mağlubiyeti insan gibi hazmetmeyi öğrensin yoksa her saldırıya cevabımız sürecek. Örneğin yan hakeme atılan yabancı maddeyi de onların attığını kanıtlamak gibi, Hakan Balta`nın attığı golden sonra tribünlerimize 2 kere yaptığı iğrenç kol hareketlerinin görüntüleri gibi.

İnsanda biraz utanma arlanma olur. Hem kendi futbolcuna yabancı madde at, sonra da Saraçoğlu terörü diye ağla. Bu aynı zamanda yayıncı kuruluşa da hediyemiz olsun. Fenerbahçe aleyhine olan her şeyi gayet güzel görenler Galatasaray söz konusu olduğunda üç maymunu oynuyorlar. E tabi insan Gs TV`yi bünyesine alıp, sempatisini iş ortaklığı düzeyine çekince bütün bunlar doğal oluyor.

İşte Antu'da yayınlanan video......
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Yukarida kamuoyu olusturmakla ilgili söyledigim her seyin su anda koca bir ütopya oldugunu düsünüyorum. Bu adamlar her kösebasini tutmus, her yere cöreklenmisler. Inanilmaz bir network; böyle bir macin ardindan bile üste cikip, mazlum durumunda gösteriliyorlarsa pes artik.
Begenin ya da begenmeyin, Hürriyet ve Milliyet bu ülkenin en popüler iki gazetesidir. Abdi Ipekcilerin, Cetin Emeclerin gazetesidir.
Sabahtan beri her ikisinin internet sitesinde de "Keita'ya atilan bardak aslinda GS tribünlerinden atilmis" haberi var. Gösterdikleri kaynak da (siki durun) antu! Yetmiyormus gibi haberin altina fanatik site antudan bes paragraf yazi koymuslar. Olacak sey degil, olanlari aklim almiyor. Antu gibi site koca Milliyeti, Hürriyeti nasil yönlendirir? Videosunu, 5 paragraf yazisini koyar. Kahroluyorum, olanlari anlamiyorum :x
..[/b]
Ya Hurriyetde Milliyetted verilen en abuk subuk haber sadece bu mu? Hurriyet'de haberi yapan antu.com uyesi muhabiri? Buna gelinceye kadar Turkiyede sagina soluna bak. Bu ulkeyi yonetenlerden basla. Bu adamlar oy alip secildigine gore antu.com da yazilan haber diye verilecek bu insanlarin onune konacaktir. Elbette bunu sahi sananlar da az buz olmayacak. Kameraman'a votka sisesini atanlarda GS'li idi der gecer gidersin. Boyle seyleri burada konu bile yapmaniz abes. antu.com'daki les kargasina bu kadar onem verdiginizi bilmiyordum. Milliyette ya da Hurriyet'de cikti diye bu kadar hayilanmaya luzum var mi? Hurriyet'i Milliyeti cikaranlar kac paralik adamlar. Bunulari okuyup haber aldiklarini sanalara hic girmiyorum bile.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Cengiz Abi, icerigini begenelim ya da begenmeyelim kamuoyunu bu gazeteler belirliyor. Yarin cezayi verecek disiplin kurulu üyeleri, maclari yönetecek hakemler, söylene söylene ben dahi sabah bu gazeteleri okuyorum. Bu gazeteleri, TV kanallarini ne yok edebilir ne de yok sayabiliriz. Ama en azindan bu isi dürüst ve tarafsiz yapmalari konusunda dikkatlerini cekmek, gücün yettigi ölcüde hizaya sokmak lazim bu adamlari. Is zivanadan cikmistir, antunun yorumlari Hürriyet ve Milliyete gün boyu mansetten haber oluyor. Bu gazetelerin yillardir nasil yavanlastiginin, iclerinin bosaldiginin ben de farkindayim. Ancak kamuoyunu yine bu begenmedigimiz gastelerin üc kurusluk haberleri belirliyor. Bu isten zarar görmeye basladik, realiteyi hice sayamayiz. O nedenle oyun da kuralina göre oynanmalidir.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Cengiz Abi, icerigini begenelim ya da begenmeyelim kamuoyunu bu gazeteler belirliyor. Yarin cezayi verecek disiplin kurulu üyeleri, maclari yönetecek hakemler, söylene söylene ben dahi sabah bu gazeteleri okuyorum. Bu gazeteleri, TV kanallarini ne yok edebilir ne de yok sayabiliriz. Ama en azindan bu isi dürüst ve tarafsiz yapmalari konusunda dikkatlerini cekmek, gücün yettigi ölcüde hizaya sokmak lazim bu adamlari. Is zivanadan cikmistir, antunun yorumlari Hürriyet ve Milliyete gün boyu mansetten haber oluyor. Bu gazetelerin yillardir nasil yavanlastiginin, iclerinin bosaldiginin ben de farkindayim. Ancak kamuoyunu yine bu begenmedigimiz gastelerin üc kurusluk haberleri belirliyor. Bu isten zarar görmeye basladik, realiteyi hice sayamayiz. O nedenle oyun da kuralina göre oynanmalidir.
Bak bu haberde Hurriyette internet sayfasina baslik olarak verilmis.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12802958.asp?gid=229

Arnold bunu ciddye alsin mi?

PFDK gazete okuyarak ceza kesmiyor. Ortada hakemlerin ve gozlemci raporlari var. Turkiyede adam gibi olan gazeteleri alacak adam olmadigi icin trajlari 50 binde kaliyor. Bir ulkede kultursuzluk alip basini gitmisken coluguna cocuguna bu kanallari seyrettirip bu gazeteleri okuyunca burada yazilanlari dogru olarak kabul edildigi mesajini veren dusunsun elbette bunlari. Nasil hizzaya sokacaksin bu haberi verenleri. Dogru yazmayan gazateye tekzip yazdirtilir. Adamlar antu.com'da boyle dendi diye haber yapmislar. antu.com'da da denmis. O zaman yalan degil. Ortada sorgulanacak olan antu.com'in ne oldugu? antu.com nedir? Resmi haber organi mi yoksa FB'li taraftarin kurdugu taraftar sitesi mi? Ortada ligtv'nin yaptigi yayin varken bunun kayitlari dururken neden antu.com'in (bu ugursuz yerin adini bana burada tekrar tekrar yazdirtiyorsunuz ustelik) yazdigi ile birilerinin karar alacagina inaniyor ya da inanmak istiyorsunuz? Radovan Karadic'te muslumanlar savasta olenleri topluca gomup bizim ustumuze attilar diyor. Buna inanan oluyor mu inanmak isteyenlerin disinda?

GSTV'de ve medya da Frank'e illahlah dedirtti. Bugun Buca macindan sonra bu evvelsi gun olan olaylar Avrupada olsa mac ipatl edilir miydi diye sordular. Bunu bana neden soruyorsunuz kendi federasyonunuza sorun benim icin bu mac arkada kalmistir. Mac iptal edilmedi oynadik ve yenildik dedi adam. Bunun uzerine "Gelecek FB macinda ne yapacaksiniz" dendi. Hani bilse elinin korunu yapacagim derdi ama bilmiyor. Aslinda daha agir laflar da var bu soruya cevap olarak verilecek. Adam bu sefer "ligde sadece iki takim mi var? arada bir suru mac olacak o maca gelindiginde ona gore oynayacagiz" dedi. Yine bunun uzerine bu sene GS sampiyon olacak mi dedi. Bes yasindaki cocuga laf anlatir gibi "elbette sampiyon olacagiz buna suphe mi ediyorsunuz" dedi. Bu kadar eziklik olabilir birader.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Murat'in buraya astigi Bekir Coskun yazilarina bir daha bakilmasini tavsiye ederim. Gerci bur forum cok akli basinda insanlardan kurulu, burda o yuzden yaziyoruz, sozum meclisten disari o yuzden, ama inanin artik bu "derby" denen sey biktirdi artik. Koskoca Turkiye'nin derdi yokmus gibi bu sicirik derby haftalarca konusuluyor, antu.com detektifcilik yapmis binlerce muridi 24*7 seferber olmus, TV goruntulerinin onunde pogaca ve demli caya talim olup zehir hafiye gibi goruntuleri agir cekim izleyip Keita'ya bardagi bir GS taraftarinin attigini tespit etmisler, ve bunu kesfettikten yer cekimi kanununu bulmus gibi havaya firlayip, kafayi tavana caktiktan sonra sonra davul zurna ile gumbede gumbede oynayip FB taraftarinin etik olarak tanri katinda oldugunun kanitlandigini ve asla boyle seyler yapmayacagini ileri surmusler ama o sirada onlarin da vodka sisesini sahaya attigi tespit edilmis. Bence buyuk FB taraftari GS klubesine havan topu firlatsa haklidir, bunun hakli bir gerekcesi vardir. Neyse fevkalade onemli bir derbi. Tarihinde Avrupa'da follas olmaktan baska bir halta yaramamis buyuk FB ile devlet arazisine konan GS'in, iki vergi kacakcisi klubun boyyuh derbisi. Ben Frank'a aciyorum. Adam bu kadar salak bu kadar embesil bir toplumun arasina nasil geldim diye uzuluyordur. Diyorum ya ustteki bekir Coskun yazisini okuyun. Futboldan (zaten Turkiye'deki futbol degil) migdem bulaniyor artik.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

LigTV'deki goruntuler antu'yu yalanladi diye bir baslik acmisti Milliyet. Derinlemesine okumadim ama bizden degil hemen yanindaki onlarin turbunden atildigi tesbit edilmis. Kendi kendilerine gelin guveyi oldular, ama tabii ikinci haberi cogu kimse okumadi diye bugun Daum bile ne provokasyonu teesuf ederim bakin Keita'ya bile biz atmadik kendileri atti demis.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:LigTV'deki goruntuler antu'yu yalanladi diye bir baslik acmisti Milliyet. Derinlemesine okumadim ama bizden degil hemen yanindaki onlarin turbunden atildigi tesbit edilmis. Kendi kendilerine gelin guveyi oldular, ama tabii ikinci haberi cogu kimse okumadi diye bugun Daum bile ne provokasyonu teesuf ederim bakin Keita'ya bile biz atmadik kendileri atti demis.
Ben Hurriyet'de bu haberi bulamadim (kaldirmislar diye dusundum) ama Milliyet'de hem video'yu hem de yayin organin kayitlarinin bunu yalanlandigini haber veriyordu. Galiba GS taraftarlari bu olayi kendi aralarinda e-maillerle yayip sonra da bunun yalan oldugunu yayindaki video'dan kara kare analiz ederek GS tribunun yanindaki FB'lilerden geldigini kanitlamislar. Bunlar abesle ugrasmak isi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu macla ilgili cezalar aciklanmis.

http://www.tff.org/default.aspx?pageID=246&ftxtID=8339

FB'ye iki mac seyircisi oynama cezasi. Bilica 3 mac almis. Keita'ya da 3 mac vermisler.

Bu arada bizim Ustunel basin toplantisi yapacakmis. Herhalde bu cezalarla ilgili olacaktir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Bu arada Diyarbakır-Fener macindan sonra Diyarbakir ne caza almisti hatirlayan var mi?
En az 3 macini Adana'da oynamisti diye hatirliyorum.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Olayları çıkaranlar belli olmuş...

Hani atılan maddeler GS tarafından atılmıştı? Sallarken en azından mantık çerçevesinde sallayın. fb seyircisi arasına karışmış,fb forması giymiş GS taraftarı falan deseydiniz.
Bu ercansaatçi olayının ardından bu aklanma çabaları da harika,böyle bakıp bakıp gülüyorum hallerine bu sahtekarların.Daha 10 gün öce biz atmıştık o maddeleri Keita'nın kafasına gözüne.

http://www.gazeteport.com.tr/SPOR/NEWS/GP_574666
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Olayları çıkaranlar belli olmuş...

Hani atılan maddeler GS tarafından atılmıştı? Sallarken en azından mantık çerçevesinde sallayın. fb seyircisi arasına karışmış,fb forması giymiş GS taraftarı falan deseydiniz.
Bu ercansaatçi olayının ardından bu aklanma çabaları da harika,böyle bakıp bakıp gülüyorum hallerine bu sahtekarların.Daha 10 gün öce biz atmıştık o maddeleri Keita'nın kafasına gözüne.

http://www.gazeteport.com.tr/SPOR/NEWS/GP_574666
Sonunda yapmislar ya. Buna da sukur. Atanlarin GS'li oldugunu Fenerbahce Klubu degil malum o ugursuz yer iddia etti.

Ayni seyleri GS klubunden de bekleyecegiz. Iti kurdu stadlara sokmayarak buna bir cozum bulundu Ingilterede.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne yaptiklarini bilmiyorum ama karsi takima seyirci taskinliklari yuzunden UEFA Dinamo Zagreb'in uc puanini silmis. Dun de ayni suctan Ranger'i ceza kuruluna yollamislar.

http://www.uefa.com/uefa/keytopics/kind ... 16388.html

Turkiyede bu kurali isletseler kim puan alacak bilmem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply