Canaydin.kalmali.ve.taraftar.adam.olmali.com

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Eger bu ilk dort basaridir lafini cidden ettiyse umarim olaganustu kongre ile derhal baskanliktan indirilir. Bu sozu soylemeye hakki yok, eger ufkundaki GS Turkiye'de ilk 4e girmesi basari olan GS ise o o koltukta oturmamali. Goreve gelirken 10 senede yedi sampiyonluk deyip bes sene sonra ilk dort de basaridir diyemezsin yahu, ayiptir.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Gene seytanin avukatligini yaptiracaksiniz bana.
Sozlerime baslamadan evvel bu yonetim tarafindan elestirilerimden oturu
disiplin cezasi aldigimi ve Baskan Ozhan Canaydin'i futbol yonetimi konusunda basarisiz buldugumu ( ve de bunu uygun bir lisanla yuzune soyledigimide belirtirim)
eklemek isterim.

Taraftarin gazeteye seviyeli ve sebep-sonuc iliskili bir metinle
protesto etmesini anlarim. Memnuniyetsizliklerini cesitli platformlarda
belirtmelerini anlarim.
Ama olay yavas yavas cilginlik ve histeri boyutuna ulasti.
Icine liseyi karistiran seviyesiz laflar , hakaretler, taslamalar,
kufurler, lastik patlatmalar vs...gibi kontrolsuz cilginliklara ulasmaya baslandi. GS Baskanlik Makami yipratildigi gibi bundan sonraki gelecek insanlar icinde o makamin zorluk derecesini arttiriliyor ve akli basinda adamlarin uzaklasmasi sağlanacak. Ne olursa olsun, Baskan Canayadin o hakaretleri ve davranislari haketmiyor. Ayip. Bundan sonra ne olcak peki? 1-2 ay takim kotu giderse, tribun agalari bunu kullanip cikar elde etme yolu acacaklar, yol acildi ya bir kere gene, gene bir daha , bir daha daha , bu cilginlik yapilacak. 40-50 milyon dolara kefil olacak, akli basinda adami ve ekibini nereden bulacaksiniz peki?Kim parasiyla REZİL OLMAK İSTER?
Ya da GS'de kendi Aziz Yildirimini yaratip bir korku imparatorlugu haline gelip sopa zoruyla Baskana tapinacaksiniz.
Zaten sirada Duygun Yarsuvat bekliyor,
Canaydini mumla ararsiniz Duygun Yarsuvat gelince.
Yalniz Su kadarini soyleyeyim GS'nin basina AIG belasini bulastiranlarin basindadir Yarsuvat.

Ha burada en kotuyu gosterip, kotu (Canaydina) razi olun, sukredin falan demiyorum. Ama olay sagduyuyu coktan asip sinirleri zorlamaya basladi ve meydan yavas yavas serserilere birakilmaya baslandi.

Canaydinin misyonu gecis devresini saglamak olup stad ve mali durumu duzeltmek.
Fazlasi degil. Fazlasi beklenmesin.Ve eger baski yapilacaksa butun gucuyle stad konusunda
baski yapilmali, her yerde stad konusu islenmeli, tepesinde Demoklesin kilici gibi hissetmeli her an, ''Sportif basari yok, stadla telafi et'' baskisi olmali. Rivadan gelecek paraylada , hisseler geri cagirilip birlesme olmali. Budur Baskan Ozhan Canaydinin misyonu artik.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Alpay Dedeoglu wrote: Ama olay yavas yavas cilginlik ve histeri boyutuna ulasti.
kufurler, lastik patlatmalar vs...gibi kontrolsuz cilginliklara ulasmaya baslandi. GS Baskanlik Makami yipratildigi gibi bundan sonraki gelecek insanlar icinde o makamin zorluk derecesini arttiriliyor ve akli basinda adamlarin uzaklasmasi sağlanacak. Ne olursa olsun, Baskan Canayadin o hakaretleri ve davranislari haketmiyor. Ayip. Bundan sonra ne olcak peki? 1-2 ay takim kotu giderse, tribun agalari bunu kullanip cikar elde etme yolu acacaklar, yol acildi ya bir kere gene, gene bir daha , bir daha daha , bu cilginlik yapilacak. 40-50 milyon dolara kefil olacak, akli basinda adami ve ekibini nereden bulacaksiniz peki?Kim parasiyla REZİL OLMAK İSTER?
Ya da GS'de kendi Aziz Yildirimini yaratip bir korku imparatorlugu haline gelip sopa zoruyla Baskana tapinacaksiniz.
Yalniz Su kadarini soyleyeyim GS'nin basina AIG belasini bulastiranlarin basindadir Yarsuvat.
Bu histeria'nin su anlarda boyle patlak vermesinin en buyuk sebebi Fener'in sampiyon olmasi. Cogu zaten GS'li degil, anti-FB. Yalan mi?

Antalya maci basladi hepsi sus pus. Olu gibi. Hic bir destek yok, biri bir hata yapiyor, ugultular, kufurler falan. Gol atildi, dogru durust sevinme yok. Daha macin bitmesine 10-15 dakika var, "canaydin istifa". Tribunlerin ruh hali tabii futbolculara da yansidi. Bir gol atilsa, bugun %80 ligi ikinci bitiririz derdik. Hatta pazara FB yenilse belki sampiyonluk yolu bile acik olabilirdi. Ikinci olmakla ucuncu olmak arasindaki fark milyonlarca Euro. Ulan isliklayin Antalya topu aldiginda, bagirin sonuna kadar, sesinizi yukseltin. Ama yok maksat uzum yemek degil, bagciyi dovmek. Daha Antalya macindan once gazetelere ilanlar falan.

FB yapmis 50 milyonluk transfer, GS harcamis 2-3 milyon dolar. Biri birinci digeri ikinci, ikisi de CL'ye gidiyor. Kimin yatirimi daha fazla getirmis olur? (Return on investment)

Mercimek beyinlilerin bunu cozmesi cok zor tabii. Fener yuzuncu senesinde sampiyon oluyor, bir tek GS olamadi? Vah vah...

Hala cevap veremiyorsunuz. Ben defalarca sordum. Asagida Levent Guntay finansal analizini yapti. GS'in gelirinin (karinin degil) neredeyse yarisi her sene dagitiliyor. Bu delige ilelebet bizi sokanlar Suren, Cansun, Yigit Sardan, Kalpakcioglu. Cansun-Sardan gelseydi, daha fazla halka acilacaklardi. Yukarda Alpay taniyor, Yarsuvat gelsin, Canaydin'i ararsiniz diyor.

Belki de Canaydin sayesinde kulup kapanmaktan, 3. lige yollanmaktan kurtuldu. Belki de Canaydin da bir seye yaramayacak, zaten sonucu belli macin biraz daha uzamasina sebep oldu, surada 3-4 sene daha GS'i izleyebildik. Bu sorularin yanidini verebilir misiniz?

Gelsin bir aday konusalim. Adnan Ozturk diyorlar, CEO diyorlar, kulube ortak bulacak diyorlar. Belki de... Ciksin er meydanina biz de umitlenelim. Kim olursa olsun Canaydin olmasinla olmuyor iste.

Ozan Ersoy
Niyazi Gunay

Post by Niyazi Gunay »

Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote: Ama olay yavas yavas cilginlik ve histeri boyutuna ulasti.
Bu histeria'nin su anlarda boyle patlak vermesinin en buyuk sebebi Fener'in sampiyon olmasi. Cogu zaten GS'li degil, anti-FB. Yalan mi?

Antalya maci basladi hepsi sus pus. Olu gibi. Hic bir destek yok, biri bir hata yapiyor, ugultular, kufurler falan. Gol atildi, dogru durust sevinme yok. Daha macin bitmesine 10-15 dakika var, "canaydin istifa". Tribunlerin ruh hali tabii futbolculara da yansidi. Bir gol atilsa, bugun %80 ligi ikinci bitiririz derdik. Hatta pazara FB yenilse belki sampiyonluk yolu bile acik olabilirdi. Ikinci olmakla ucuncu olmak arasindaki fark milyonlarca Euro. Ulan isliklayin Antalya topu aldiginda, bagirin sonuna kadar, sesinizi yukseltin. Ama yok maksat uzum yemek degil, bagciyi dovmek. Daha Antalya macindan once gazetelere ilanlar falan.

FB yapmis 50 milyonluk transfer, GS harcamis 2-3 milyon dolar. Biri birinci digeri ikinci, ikisi de CL'ye gidiyor. Kimin yatirimi daha fazla getirmis olur? (Return on investment)

Mercimek beyinlilerin bunu cozmesi cok zor tabii. Fener yuzuncu senesinde sampiyon oluyor, bir tek GS olamadi? Vah vah...

Hala cevap veremiyorsunuz. Ben defalarca sordum. Asagida Levent Guntay finansal analizini yapti. GS'in gelirinin (karinin degil) neredeyse yarisi her sene dagitiliyor. Bu delige ilelebet bizi sokanlar Suren, Cansun, Yigit Sardan, Kalpakcioglu. Cansun-Sardan gelseydi, daha fazla halka acilacaklardi. Yukarda Alpay taniyor, Yarsuvat gelsin, Canaydin'i ararsiniz diyor.

Belki de Canaydin sayesinde kulup kapanmaktan, 3. lige yollanmaktan kurtuldu. Belki de Canaydin da bir seye yaramayacak, zaten sonucu belli macin biraz daha uzamasina sebep oldu, surada 3-4 sene daha GS'i izleyebildik. Bu sorularin yanidini verebilir misiniz?

Gelsin bir aday konusalim. Adnan Ozturk diyorlar, CEO diyorlar, kulube ortak bulacak diyorlar. Belki de... Ciksin er meydanina biz de umitlenelim. Kim olursa olsun Canaydin olmasinla olmuyor iste.

Ozan Ersoy
Canaydin cikip durumu aciklasa, finansal durumumuz bu, yatirim yapamiyacaz, fazlada bir basari beklemiyoruz, sadece cash flow'umunuz duzene sokacagiz dese kimse laf etmezdi. Cikip abuk sabuk vaatlerde bulunup, ona buna para kaptirip rezil olunca taraftari cilgina cevirdi. Yahu Ribery davasinda degil para borclu ciktik, olabilir mi boyle birsey.

Su an icin Canaydinin yerine bir odun koysak daha makbuldur, cunku klup ile musterileri arasinda hic bir iletisim kalmadi.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Niyazi Gunay wrote:
Ozan Ersoy wrote:
Alpay Dedeoglu wrote:

Ozan Ersoy
Canaydin cikip durumu aciklasa, finansal durumumuz bu, yatirim yapamiyacaz, fazlada bir basari beklemiyoruz, sadece cash flow'umunuz duzene sokacagiz dese kimse laf etmezdi. Cikip abuk sabuk vaatlerde bulunup, ona buna para kaptirip rezil olunca taraftari cilgina cevirdi. Yahu Ribery davasinda degil para borclu ciktik, olabilir mi boyle birsey.

Su an icin Canaydinin yerine bir odun koysak daha makbuldur, cunku klup ile musterileri arasinda hic bir iletisim kalmadi.
Oyle deseydi, tribun daha antifener ilk basta ayaklanirdi. Yıldız istiyoruz,
100. yil sampiyonlugu, hep basari, vs...
Cash flowunu falan dinler mi anlarmi bu kitle.
Yahu ortalama egitim seviyesi ilkokul 3 , ne cash flowu.
Akli basinda adam zaten bunlarin olmayacagini anlardi finansal duruma bakarak.

Odun falan demekte agir laflar. Fatih Altayli ve Hincal tiraj icin bu laflari ediyorlar, e bize yakisiyor mu?

Sonra ''o odun yüz milyonlarca dolarlik'' isletme kurmus, su kadar sene
GS nin cesitli kurumlarinda yoneticilik ve baskanlik yapmis,
GS Klubundede A takiminda yillarca basketbol oynamis birisi.
Kisisel kusurlarinin yaninda iyi GS'lidir.
Onu hakaretlerle elestiren insanlar hayatlarinda ne yapmislardir,
GS icin ne yapmislardir? Hayatinda bakkal dukkani isletmemis adamlar
Canaydina isletme dersi veriyor. Yesinler.

En azindan adamin stad icin yaptigi cabaya saygi gosterin yahu.
Hic felsefeleri uymasa bile AKP'li siyasetci ve burokratlarin
kapisini asindirip, hep alttan alarak diyalogu devam ettirmek
icin ortaya koydugu
cabaya saygi duyun. Yüzlerce defa gitti Ankaraya.
Klupler Birligi baskanligini kabul etme sebeplerindendir Stad icin
fazladan elinde koz bulundurmak.

Ozellikle diger forumlarin tetikledigi bir arabesk histeri patlaması var
Mac topiginden behsediliyor, '' Canaydin yuzunden yenildik''
transfer topigi ''Agbi zaten Canaydin alamaz'',
Paf sampiyon oldu ''Canaydina ragmen'',
birlesme ile ilgili analizlerden konusuluyor '' Canaydin beceremez.
Ota boka klise oldu. Nasil mactan sonra
futbolcuya soruyorlar, o da derin felsefi birsey soylermis gibi
''3 puan hedeflemistik. Bir sonraki maca bakicaz. Yenmek icin gol atmamaiz lazim '' falan diyor,
ANti Fener histerikleride her konuda Canaydin'a
suclamakla bir sey soylediklerini zannediyorlar.
Iyice zivanadan ciktilar.

Ve Ben Ozhan Canaydina oy vermedim. O da üstelik beni disipline sevketti
ve cezami onayladi.
Yani herkesten fazla dusman olmak icin sebebim mevcut.
Ama yapilanlar cok ayip ve yanlis.
NO ADNANS, NO CRY !!
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Niyazi Gunay wrote:
Canaydin'in dogruyu soylemesi gerektigine ne kadar inaniyorsam, yukardaki varsayimin dogruluguna da o kadar az inaniyorum. Nedir varsayim? Kimsenin laf etmeyecegi. Kim laf etmezdi? Sen ben etmezdi, surada doktora, master enflasyonu yasanan bir kac yuz kisilik forumumuzda laf edilmezdi. Gerisi? Kiyamet koparirdi kiyamet. Bugun Canaydin bir yerden 100 milyon dolarlik %20-30 faizle bir kredi bulup, Ronaldinho, Zidane, Figo benzeri adamlari takima doldursa, bunlarin hepsi Canaydin'in usagi olurlar. Iki sene sonra hangi gelirle, nasil odenecek bu borclar? Kimsenin umrunda olmaz. Canaydin cikacak para yok 5 sene idare edin diyecek, kimse laf etmeyecek. Edeceklerdi edilecek laf da cok belli.

"len madem para yok niye ciktin oraya in asagiya, senin kadarini ben de yaparim"

Yalan dunyasi... Hayal pesinde kosup ona buna sartlari dusunmeden imrenenlerin popolarina boyle yalan sIkIliyor iste. Yarin bu kulube para babasi mafia hakim olsa, diktator biri gelse kimin umrunda olacak? Yine iste sen ben, bir kac yuz insan. Gerisi? Kopegi olup, "aman baskanim gozunun yagini yiyeyim bizi birakip gitme" diyen bir guruh.
Odun gelse belki daha iyi olur, orasini bilmem ama Suren-Cansun-Sardan-Kalpakcioglu vs'nin de bir odun etmedigine eminim. Yeni bir yuz cikarin, dusunelim.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Taraftarın anti-canaydın'cılığın suyunu çıkardığı konusunda yazılanlara aynen katılıyorum. 2-3 maç kazanmanın takımın geleceğini önemli ölçüde etkileyebileceği zamanlarda saçma sapan davranışlar içine girmiş garip bir taraftar grubu var belli!

Canaydın benim gözümde artık herşeye müstehaktır ama Galatasaray tribünleri bu kadar boş insanlara layık değildir! Yinede, eğer az önce Sabah gazetesinde okuduğum Ersun Yanal haberi doğruysa, başlarım onun basketbolculuğunada yapacağı stada da... İnşallah doğru çıkmaz inşallah! Yaptığı yaşattığı rezilliklerin haddi hesabı yok ama böyle bir hata yaparsa, yapılmasına göz yumarsa, o zaman bugünleri mumla arar!

Aynı gazetede "Canaydın, F.Bahçe maçına gidecek" haberini görünce ,biran, maç kadıköyde mi oynanıyor, diye kafam karıştı :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Klubun geliri dagitilmaya kalkildiginda Canaydin Ay da mi idi Mars da mi? Bu olaya evet oyunu ben mi verdim? Benim daha olayin icinde olmadan 10 bin km oteden gordugume ve buradan "Ulan okuzler bir $irketin gelirinin boyle dagitildigini nerde gordunuz, nerde duydunuz, nerede okudunuz" dedigime GS'lilk ruhu bozulmasin, ba$kanlik makami yipranmasin, buyuklerimiz incinmesin diye soylememi$ adam bugun sutten cikmi$ ak ka$ik. Cunku bunu yapanlarin arasinda degilmi$. Oburleri yapmi$. Kalpakcioglu gibilerini Galatasaray A$ ba$inda cebine suyundan da koy denilecek maa$la at gibi ki$nemesine, karga olup kilavuzluk yapmasina da mi ben kefil oldum? Bak sen! GS yarari icin AKP'lilerin elini ve ayagini opuyormu$. Degilse bu soytarilik cekilir mi imi$. Ne buyuk haslet ve fedakarlik ama.

Ne kadar da Canaydin hayrani varmi$ be? Benim gozum kor kulagim sagir demek. Adamin kiymetini bilemedik birader. Demek bakkal dukkanini idare edemezler kicindan atip tutuyorlar. 65M degildi 100M borcu devraldim $imdi borclari odeyecegim diyerek o borcu Terim'in akli ile buna degmi$ buna degmemi$ diye transferlerle 200M dolara cikaran bu adam degilmi$. Haksizlik etmeyin len. Demek GS'yin ba$kanlik makami yipratiliyor anti FB'lik yapilarak. Orada oturup bu makami yerlere du$urenlere ise iyi Galatasaraylidir ayip oluyor diyeceksiniz. I$e beyim i$e denilecek ba$kana bu kadar hata kadi kizinda da hatta kazinda da olur diyerek. Sonra bundan evvelkileri du$unup orantilayacaksiniz. Bu oburleri kadar hata yapmadi ki? Hele bir o kadar yapsin ondan sonra vuralim.

Bu hale bu kafa ile gelinmedi mi? Bu it kopege kendini korutmak icin on veren taviz veren bunlarla masaya oturup yok logonuzu alalim filan diyen bunlari zengin edip GS'yin kucagina, ocagina, ucagina, kafilesine filan alan ben mi idim acaba?

Du$mu$un bir boka o da mis gibi koka. Hadi bakalim. Aman ha diktator ya da mafya filan gelir, ne yaparsiniz sonra. Mafya icinizde haberiniz yok. Coza Nostra halt etmi$. Buyukler ol diyecek oleceksiniz. Ol diyecek olacaksiniz. Sec diyecek sececeksiniz. Cunku boyle gordunuz boyle buyudunuz. Sakin ha catlak sesler cikmasin, kirik kol yen icinde kalsin ve kimseler duymasin. Degilse disipline filan verilip elinizden Galatasarayliliginiz alinir kuzuya donersiniz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengizcigim, eski bildiklerini unut. Klubun gelirleri dagitilitken GS yonetiminin ta ortasinda oturan Canaydin'i ayda imis farzet. O duruma bakip, UEFA sampiyonu, CL ceyrek finalisti takimi gorup, hah tam simdi benim baskanlik vaktim geldi, ben zaten Faruk, Mehmet gibi savruk da degilim, alirim Terim'i, gelir sampiyonluklar, Avrupa'da kupalar, gelirler ucune katlanir, gelsin glory days, Canaydin da tarihe gecer diye koltuga gelmeleri de unut. Simdi onu nice fedakarliklarla GS'in maddi durumunu duzeltmeye gelmis bir GS neferi gibi dusun, sonra da goz kapaklarin agarlasak ve uyuyacaksin.

Hayatimda ilk defa bir kurulusun gelirlerinin yarisina, ucte birine indirilerek cashflowunun duzeltildigini goruyorum, ha bir de ustune Ribery gibi olaylarla milyonlarca Eurosu sacilarak.

Taraftar kitlesi egitimsiz diye yalan dolanla is basina gelip gorevde kalma teorisini hic anlayamiyorum, hele Canaydin GS'inda. Taraftar falan adamin umrunda degil kibarca da soyledi muhatabim liselilerdir diye. Ayrica bos vaatleri verdigi (ve de bizim dogruyu konussun dedigimiz) kesim de taraftar degil. Kongreye dogruyu soylesin dedik yahu.

Adam 10 senede yedi sampiyonluk Avrupa'da iki ya da uc kupa dedi, gecen gun sorduklarinda klubun maddi durumunu bilmiyordum ondan o sozu verdim dedi (oha derler). En sonunda da ilk dorde girmek de bir basaridir dedi.

Butun bu demeclerin aciklamasi kotu niyet, karsindakileri ahmak yerine koymak, kendi parasinin derdiyle koltuga yapismak, kotu yoneticiligini kabullenememek degil, iyi GSlilik ve taraftarin egitim seviyesinin dusuk olmasi.

GS'in senelerce en ciddi gelir kapisi CL gelirleri oldu, CAnaydin oncesinde gittikce artarak kazanilan. Canaydin doneminde hem bu gelir onemli olcude bitmis, hem de GS'in oynamasi gereken on eleme turlari ve UEFA siralamasindaki 90.ligi ile kaybettigi seribasligindan dolayi yakin gelecekte bu gelirin geri kazanilmasi da imkansiz degilse de cok zor hale gelmistir.

CL gelirlerinin yok edilmesine, 5 senedir gidip gelen ve bu arada milyonlarca dolarimiza malolan ve GS'a hicbir sey vermeyen sayisi 30-40 olmus yabanci oyuncuya, Ribery olayinda iki-uc ay mac icin kaptirilan yine milyonlarca Euro'ya, butun bu arada kaynak bulma adina fantastik finansman hulyalari ile yenilen kaziklara, tek maddi duzelme sansi sahada basarili olmak iken gozumun onunde kadrosu eriyip biten GS'a bakip ben cashflow ya da maddi durumun duzeltilmesi gibi birsey goremiyorum. Insallah ben yaniliyorumdur, bunu gorenler haklidir da, ne zamansa bu duzelme, izleriz maddi durumu duzelmis GS'i.

Ama dikkat edin, herkesin bir biraktigi iz (legacy) olur. Siz duzelmis maddi durum beklerken onunuzde AOS ve ruzgar panelleri, Ribery, Sahip Som, Ali Lukunku, Carrusca, Inamoto, UEFA siralamasinda 15likten 95lige dusus diye bir iz kalmasin.
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Cengiz Akgun wrote: Du$mu$un bir boka o da mis gibi koka. Hadi bakalim. Aman ha diktator ya da mafya filan gelir, ne yaparsiniz sonra. Mafya icinizde haberiniz yok. Coza Nostra halt etmi$. Buyukler ol diyecek oleceksiniz. Ol diyecek olacaksiniz. Sec diyecek sececeksiniz. Cunku boyle gordunuz boyle buyudunuz. Sakin ha catlak sesler cikmasin, kirik kol yen icinde kalsin ve kimseler duymasin. Degilse disipline filan verilip elinizden Galatasarayliliginiz alinir kuzuya donersiniz.
Elimizden Galatasarayliligimizi alacak olanin alnini karislarim,
ol ve sec olayinida ustume alinmiyorum,
kuzuya dondugumuzde yok, mahkemede devam ediyor hesabimiz,
kaldiki Kalpakcioglu istifa etti(rildi?!) ve en azindan birazda katkimiz var ise bu anlamda bir yararimiz oldu. AIG konusundada faal olarak kabul edilmesin diye cok calismistim, ama gucumuz yetmedi. Ha eskisi kadar vakit ayiramiyorum hem is hem cocuktan oturu o ayri.(onuda soyluyorum zaten)
Bu islerdende sogudum biraz o ayri mesele

En azindan ben Internetten ufurup yagip gurleyip baskasini doldurup , ondan sonra '' ben uzaktayim'' vallahi
yok yapacak birsey demiyorum. Ben zaten bir halt edemem,
klavye karsisinda icimi bosaltir tatmin olurum diyorsan,
o zaman bacak kadar cocuklarin lafinida yiyip oturursun asagi.
Saygi isteyen saygin davranir.

Her zaman icinde bulunulan kosullara ve kaynaklara bakarak, Galatasarayin uzun donemli menfaatleri uygun davranilmasindan yanayim. Kisiler ve yonetimler gelip gecicidir.
NO ADNANS, NO CRY !!
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray eski başkanı Faruk Süren Radyospor'da yayınlanan Bülent Yüksel'le İmza programına katıldı. Süren, "Canaydın Mart 2008'de başkanlığa adaylığını koyarsa yine seçilir. Çünkü teşkilatlanmayı çok iyi biliyor." dedi. Süren ayrıca Galatasaray'ı artık yeni yüzlerin yönetmesi gerektiğini kaydederken, "Galatasaray kendi taşınır ve taşınmaz varlıklarıyla kendine yetecek bir kulüp. Bu kulübü ayağa kaldıracak genç ve yetenekli kişiler gerekli" şeklinde konuştu.

Galatasaray taraftarlarının başkan Özhan Canaydın'a küfür etmesini tasvip edemeyeceğini vurgulayarak sözlerine başlayan Süren, "Küfür sadece Galatasaray'da değil her halukarda olmaması lazım. Çok ayıp bir şey. Bize de yakışmadı. Ancak protestoyu usülüne göre yapmak gerekir." dedi.

Yönetimin bütün gayretine rağmen başarısız olduğunu kaydeden Süren, "Planladıkları hedeflere ulaşmamış olabilirler. Bunun kabahatini başkasında aramak yerine kendisinde aramaları lazım. Biz nerde yanlış yaptık diye yönetimin düşünmesi gerek. 10 yıl öncenin borçlarını neden göstererek bugün enkaz edebiyatı yapmaları doğru değil. Sayın Canaydın'ın başkanlığa geldiği dönemden bu yana yapılan borçlar belli. Bunlar bağımsız denetleme kurumlarınca ortaya çıkarılmıştır. Bugünkü borç miktarı bellidir ve bu borcun nedeni olarak geçmiş dönemleri sebep göstermek mantıklı değildir. Hakkaten oturup şapkayı önümüze koyup nerede yanlış yaptık diye düşünmemiz gerek. Ama biz sürekli olayın etrafında dolaşıyoruz." şeklinde konuştu.

Bülent Yüksel'in "Bu beğenilmeyen yönetime kim oy veriyor" sorusuna Süren, şöyle cevap verdi, "Eleştiri var bir de oy var. Eleştiren oyunu vermeyebilir. Fakat sayın başkanın teşkilatlanma yeteneği son derece ileri. Benim gördüğüm kadarıyla sayın başkana oy verecek, inanmış her hangi tenkitleri gözardı eden, eski başkan Duygun Yarsuvat'ın tenkitlerini de benimsemeyen ve dikkate almayan bir grup var. Bu grubun etkinliği de var ve sayın başkan seçildikten sonra buna saygı duymak gerek. Artık herkesin başkanıdır." şeklinde konuştu.

Sayın Canaydın divan kurulunda diyor ki, "burada beni tenkit ederek bir şeye varamazsınız. Diyor ki 2008 Mart'ta oylarınızla beni tenkit edin" ifadelerini kullanıyor. Başka adaylar çıkabilir, neticede 2008'de tekrar seçilirse yine hepimizin başkanı olacaktır. Sistemi değiştiremeyiz. Neticede demokratik bir seçim olacaktır. Yeni başkan tayinle gelecek değildir." dedi.

Faruk Süren'in Divan Kurul'nda uzun bir aradan sonra konuşmasının sorulması üzerine Galatasaray'ın eski başkanı, "Galatasaray'a bir hareket gelmesi lazım. Ancak bu hareket bilinen isimlerden değil, daha dinamik daha genç daha arzulu bir ismin gelmesi lazım. Benim kanımca Galatasaray'ın borç yükü dahil halledilmeyecek bir sorunu yok. Galatasaray'ın varlıklarıyla kulübü düzlüğe çıkarabiliriz. Bunu yapacak kişi borçları yeniden yapılandırabilir, duran varlıkları daha rahat birşekilde değerlendirerek hem borçları hem de Galatasaray'ın ihtiyacı olan işletme sermayesi eksikliğini bu şekilde giderebilirler. Bana sen gel yap demeyin. Ben görevimi yaptım. Elimden geldiği sürece en iyi şekilde yapmaya çalıştım." ifadelerini kullandı.

Faruk Süren ekolünden gelen isimlerden biri göreve talip olur mu sorusuna ise şöyle cevap verdi, "Özhan Canaydın başkan 2008 Mart'ta tekrar adaylığını koyarsa teşkilat onun yanındadır. Artık ben yoruldum çekiliyorum derse o teşkilat serbest kalır. Bu teşkilat 1000 kişi kadar vardır. Çünkü orada bir kişi 10 kişiyi etkiliyor. Bu oluyor. Okulun vermiş olduğu bağlılık da bunda büyük bir rol oynuyor. Oğlumun döneminden biliyorum. Onlar tulum olarak oyunu beğense de beğenmese ona verecek. O rasyonel değil, duygusal. Galatasaray'da ortam çok duygusal. Ancak artık Özcan Çetinsoy ve Adnan Öztürk gibi isimlerin bulunduğu jenerasyonun artık göreve gelmesi gerektiğini düşünüyorum. Yiğit Şardan uygun zamanda çıktı ancak taviz vermez tutumu belki oyların çoğunluğunu almaya yetmedi. Tattiksel açıdan bazı hatalar yaptı. Ona da hak vermek lazım. Ben kendisini destekledim fakat o da bazı hatalar yaptı." dedi.
Canaydın'ın örgütleme yeteneğinin son derece gelişmiş olduğunu vurgulayan Süren, "Eski başbakan Mesut Yılmaz, "Özhan Canaydın siyasi dehaya sahiptir" demişse yeteneğini varın siz düşünün." şeklinde konuştu.

Haluk Üstünel'in kendisine küfür etmesi üzerine ise Faruk Süren, "Sayın Canaydın, oğlunun kavga ve küfür eden grubun içerisindeki kişiler arasında Üstünel kardeşlerin küfür etmediğini söylemiş ve yönetime almıştı. Ancak Özhan Bey'in oğlu benim yanımdaki locada oturuyordu. Hatta Üstünel kardeşlerle kavga etti, ortada fiziki bir müdahele var. O kadar kişi de demekki yanlış duymuş. Ben bunu politik zekaya yoruyorum. Bu politik cevaptır. Başkanın söylediği bizim kulüpte tartışılmaz. Ancak hadise öyle değil maalesef. Küfür eden seyircileri tespit edip dava yoluna gidecekmiş. Olabilir, tercih onun. Fakat o zaman dengesizlik, tezat teşkil eder. Geçmiş dönem başkanına küfür eden bir kişiyi yönetim kuruluna alma inceliğini, sabrını hoşgörüsünü ortaya sergileyebilen bir kişi kendisine yönelik küfürleri hoşgöremiyor. Dava yoluna gidiyor bu iki hareketi bir birine bağlayamıyorum" ifadelerini kullandı.

Faruk Süren sözlerini şöyle bitirdi; "Haldun Bey bana mektup yazarak hadiseden özür diledi. Hareketi yapmamış bir insan niçin özür diler. Yazılı olarak özür diledi ve disiplin kurulunda onu affetmem yolunda bir yazı istedi. Ben de yazı yazdım, affetmem önemli değil. Benim şahsıma yapmış olduğu hakaret benim için değersizdir. Benim için o hakeretin değerli olması için karşımdaki kişinin benim gözümde değerli olması lazım. Yapılan hakaret başkanlık makamınadır. Disiplin Kurulu bunu içine sindirebiliyorsa onu affetsinler. İsterlerse affetmesinler."
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Haramzade Faruk Suren'in kime ne demeye hakki var? Ne guzel de demi$. GS'yin bir suru mali mulku var satilir ve bu borclar odenir bundan kolay ne olabilir diye. Onun hayat felsefesi bu. Yiyince agzi gorur sicinca kici gorur lafinin sembolu. Kendi baba malini da ayni kafa ile yerle bir etti. GS'yi etmi$ cok mu? Nasilda kendine pay cikirmi$ "$imdi bana gelip gel bunlari sen yap demeyin" diye. Bunu soran vela deli vela akilli cok.

Canaydin keyfim oldugu canim cektigi surece ba$kanim dedi ki en dogru sozlerinden biri idi. 2008 degil 2018 de ba$kandir. Hicbir akli ba$Inda birinin cikipta sen birak bu borcun altina ben gireyim demeyecegini daha gecen gun soyledik. Te$kilata filan luzum yok ki. Bu durumda kar$isina cikanlar Kiran gibi adamlar olacak ve bunlar icin te$kilata filan luzum var mi? Hollanda da firma sahibi olup GS a$kinla geliyorum diyecek adam mi var? 100 bin dolar verip iki senedir kukla oynatan Polat mi verin bu borclari ben oderim diyecek? Kisacasi borclari oduyorum deyip borcu artirdigi gun hesap soramayanlar $imdi mi hesap soracaklar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alpay Dedeoglu wrote: En azindan ben Internetten ufurup yagip gurleyip baskasini doldurup , ondan sonra '' ben uzaktayim'' vallahi
yok yapacak birsey demiyorum. Ben zaten bir halt edemem,
klavye karsisinda icimi bosaltir tatmin olurum diyorsan,
o zaman bacak kadar cocuklarin lafinida yiyip oturursun asagi.
Saygi isteyen saygin davranir.
Beni Canayadinla kari$tirma Alpay. Benim kimseden sayginlik filan bekledigim yok. Kimseyi de doldurmuyorum. Herkes ne yapilip ne soylendigini biliyor. Ben sadece du$unduklerimi soyluyorum. Canaydin hakkinda soylediklerime $urada da haksizsin diyebilecegin yer varsa soylersin. Bunca olaya ragmen hala iyi GS'lidir diye bu adama saygi gosterilmelidir lafi senin lafin. Ben bu soylediklerimi onun yuzune kar$ida rahatca soylerim. Beni neyle tehdit edebilecek ki? GS klubunden atmakla mi? Senin burada hicbir yalan dolan iftira olmadan soylediklerinle uyelikten atmaya kalkan adama mafya denmez mi? Ne dedi adamlar sana "gel savunmani ver degilse bu laflari yedirtiriz" degil mi? Neyin savunmasini verecegim soylediklerim yalan mi dedin gitmedin caart diye disiplin cezasi ile uyelikten uzakla$tirmaya kalktilar. Niye mahkeme uzuyor. Iftira mi ettin. Bak bugune kadar o stadta turlu boku yiyenleri ne yapalim tespit edemiyoruz diyen adam $imdi bunlari tek tek bulup hesap soracagiz diyebiliyor. Bulacaktir da buna eminim. Canayadin'in capi i$te bu kadar. I$ine gelmediginde sucluyu ariyor i$ine geldiginde sucluyu besliyor ya da koruyor. Sorabildi mi UEFA finalinde alinan 2 Milyon Euroluk cezanin hesabini? Sorulabildi mi Som'a kaptirilan paranin hesabi? Sorabildiniz mi Ribery olayinda kaybedilen bonservisin hesabini? Sorabildiniz mi Ruzgar paneline kaptirilan paralari? Saymakla bitmez bu yanina kalanlari.

ASY yerini verip devletin bah$ettigi bedava araziye stad yapacak. Guldurmesin beni. Bugune kadar sanki ASY doldurup paralari kasaya oluk gibi akitmi$ gibi yeni stadin artirilan kapasitesinden filan medet umulacak. ASY ahira cevirenler yarin orayi da cevirecekler. Ne fark edecek? Bugune kadar duhuliye denilen seyircinin yarisindan toplanan para (diger yarisi e$kiyaya harac olarak bedavaya gidiyor cunku) ile kim ne yapmi$ ki? Asil dolduru$ bunlar eger GS'yin kurtulu$ planlari bu ise.

Utancindan ve korkusundan stada gelemeyen adam makama saygi gosterin diye bas bas bagiriyor. Adamin kendine saygisi yok ama bu makami i$gal ediyorum diye kendine saygi istiyor. Olsa idi o stada ba$i onunde degil dimdik girerdi ya da coktan cekip giderdi. Bu sozlerimin hangisi dolduru$ oluyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply