Canaydin.kalmali.ve.taraftar.adam.olmali.com

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

Canaydin.kalmali.ve.taraftar.adam.olmali.com

Post by Mehmet Gorgen »

GS taraftarının bazi kesimlerinin Canaydın'a nedense bugünlerde sabri kalmamış.Nedenini bilmiyorum.Benim sabrım ise 3-4 sene önce zaten bitmişti. GS tarihinin en başarılı başkanını istifaya davet edenleri anlayamıyorum.Yaptığı hizmetleri buraya yazmaya kalksam forum kapasitesi yetişmez.

Bence Canaydın'ın daha yapacağı çok işi var. Şöyle 5-10 sene daha ona süre tanınmalı.Hele bir de satacakları arsaları satıp, 10 seneye kadar yeni stadın maketini yaptırırsa önümüzdeki 20 sene daha kulübe başkan olarak kalır.

GS için canını dişine takan bu adamı en büyük FB'li diye çağırmak, hakaretler etmek ancak şanlı GS taraftarına yakışır. Başkana kızdım bahanesiyle gidip kulübün binasının camlarını indirmek GS taraftarı için bir övünç kaynağıdır.

GS taraftarının başkanı gibi daha yapacağı çok işi vardır.Birde dogru dürüst oynamadığını düşündüğü futbolculara ve adam gibi kadro sahaya sürmeyen Gerets'e statta küfür edip maçtan sonra da bir sokak dayağı atmalı ki taraftarın ne olduğunu bu gerzekler anlasın.

Canaydin yüzünden GS taraftarı kulübe desteğini bırakıp GS'ın tüm binalarını da ateşe vermelidir.Gerçek GS taraftari böyle yapmalı di mi?

Canaydin'in gitmesinden önce, taraftarim diye ortada dolaşan yaratıkların adam olmayı öğrenmesi lazım.

Bence canaydin kalmali :lol:

Hadi imza kampanyasina.. : :wink:
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bence GS başkanını halk seçsin!

Gerçi o zamanda BJK'lı ve FB'liler Canaydın destek olabilir.. En iyisi yine seçkin GS üyelerinin seçmesi..
Ozgur Huseyinoglu

Re: Canaydin.kalmali.ve.taraftar.adam.olmali.com

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Mehmet Gorgen wrote:GS için canını dişine takan bu adamı en büyük FB'li diye çağırmak, hakaretler etmek ancak şanlı GS taraftarına yakışır.
Geyik bir yana.... :) Antalya macinda tezahurat cok saglamdi aslinda mac sonuna kadar. Hatta, golumuzun kornerinde tam birden, baska bir tezahurattan Re-re-re Ra-ra-ra'ya gecmislerdi, hosuma gitmisti o rastlantinin gole denkgelmesi.

Ammavelakin, bir haber gormustum, mac sonunda, Canaydin'a yonelik kufurlu tezahurat da oldugu, bunun da gozlemci/temsilci kayitlarina gectigi icin, FB macinin seyircisiz oynanma olasiligi ortaya cikti deniyordu ki, o zaman iste, hem takima, hem de o sivri akilli seyircilere, gercekten de en buyuk ceza verilmis olur herhalde... Bu senenin GS adina son heyecani da, boylelikle bayagi bir gazi kacmis hale gelir diger herkes icin de...
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ozgur Huseyinoglu wrote: Ammavelakin, bir haber gormustum, mac sonunda, Canaydin'a yonelik kufurlu tezahurat da oldugu, bunun da gozlemci/temsilci kayitlarina gectigi icin, FB macinin seyircisiz oynanma olasiligi ortaya cikti deniyordu ki, o zaman iste, hem takima, hem de o sivri akilli seyircilere, gercekten de en buyuk ceza verilmis olur herhalde... Bu senenin GS adina son heyecani da, boylelikle bayagi bir gazi kacmis hale gelir diger herkes icin de...
İlk'lerin takımı olma konusunda çığır açacaz desene :D

Taraftarları kendi başkanlarına küfretti diye kapatılan ilk stat olmayız inşallah :D

Başka bir takım olsa, "Onlar rakip takımın taraftarlarıydı" gibi 'yerseniz' türünden abuk iddialar ortaya atılabilirdi ama bizim başkana rakiplerin küfretme ihtimali pek olmadığından bize uymaz :D
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Canbaygin'dan ezgiler:

Canaydin "Galatasaray’ı farklı kılan örf, âdet ve geleneğine bağlılıktır” vurgusunu yaptı şu ifadeleri kullandı: Galatasaraylılıkla bağdaşmayan kulübe saldırı, camları kırma, başkan ve yönetcilere hakaret ve küfürler bize yakışmaz. Bu şahsa değil makama saldırıdır. Hiç bilmediğimiz görmediğimiz alışmadığımız olaylardır. Büyük projeler dünden bugüne hallolmuyor. 5 yıldır ekonomik özgürlüğümüz için çalışıyorum. Seyrantepe’nin önemli olup olmadığı zaman içinde belli olacaktır. Biz en iyisini yapıp Galatasaraylıları gururlandıracağız. Geçen seneki şampiyonluğumuz, 100 yılımızın en önemli şampiyonluklarından biridir. Hiç mi önemi yok. Ne çabuk unutuldu. İstediğimiz amaçlara çok az kaldı. Tahrik olmayalım. Tahriklere kapılmayalım."

Bilmiyorum hangi gezegende ya$iyor. Gecen seneki $ampiyonluktan bir ba$kan olarak gurur duymaya hicbir hakki yok. Bir GS taraftari olarak gurur duyabilir. Ama bu olay ona ragmen oldu. Cunku $ampiyonlugun olu$masinda onun hicbir katkisi yoktu. O yuzuncu yil icin i$in alayinda olup balo filan duzenleyip Mirelle'i filan getirmekle me$guldu. O bunlarla me$gulken Allah nasilsa futbolculara bir a$k verdi. Bu a$kin $evki ile Birbirlerine kilitlendiler ve kenetlendiler. Geretse de bu goruntuden bir ilham geldi, en onemlisi her $ey bitti yazik oldu yetmedi bu sIkInti ve emeklere denildigi son anda da egrisi dogrusuna rast gelip FB'nin bir hiyarlik sonucu Denizli'de bogulmasi ile $ampiyonluk geldi. Bunda Canaydin'in ne gibi katkisi oldu? Benimde katkim $uydu ve $unu ba$ramasa idim bu $ampiyonluk asla gelmeyecekti diyebilecek bir durumda mi ki bu ba$aridan kendine boyle bir pay cikariyor. Futbolcularin parasini odeyemedi. Yabancilar kazan kaldirdiginda onlara paralarini el altindan caktirmadan odemege kalkti ve odedi de. Yukarda soyledigim o a$k ihsan olmasa idi geri kalan futbolculara, onu sictigi yere kadar kovalarlardi. Ulan be ne bok yemek biz adam degilmiyiz diyerek. Yapmadilar; daha dogrusu o a$kin verdigi $evk uyandirdigi haz ve zevkle yapamadilar.

Peki bu $ampiyonluk geldi de ne oldu diyeceksiniz? Bunun tam bir $ans eseri oldugunu ele gune bu sene ispat ettiler eksik olmasinlar; her kulvarda cuvalliyarak. Bu sene $ampiyon olunsa da ne olacakti ki FB'ye bir keder daha vermenin otesinde? Bunu kucuk cocuklar bile biliyor. O zaman bu kufurler ve hakaretler niye makama olsun. Ben burasini anlamadim. Tasvip etmiyorum ama bu adam niye bunlari ustune alinmiyor. Bunu anlamadim. Kimse Donki$ot gibi yeldegirmenlerine du$man diye saldirmiyor ki. Bu kufur edenler ona ediyorlar. Evet klubun camini ta$ini indirmek Canaydin'in cebinden cikacak bir zarar olmayacak. Bunu yapmak pek akilli i$I degil. Ama kimsede sabir filan birakmadi yaptigi sacmaliklarla. Bunu yapanlar acaba etrafinda hala sessizce duran bu klubun divan kurullari filan gibi sozum ona ellerinde guc olanlarin sessizligine bir isyan edi$leri. Durup duruken halk Bastile filan hucum etmedi Fransiz devriminde oldugu gibi. Ekmek bulamiyoruz aciz diyenlere niye pasta yemiyorlar ya da yemiyorsunuz dediler. Onlarda kalkip saga sola saldirdilar. Bari bundan anlasinlar filan diye saldiriyorlardir bu kopuklar da. Insan olana $u Ribery olayi bile yeter ve artardi. Bu ba$arisizlik kar$isinda utanir ve bu sorumluluk benim, ben bu i$i yapamadim ustelik bu ba$arisizligim klubumun milyonlarca dolar kaybetmesine sebeb oldu derdi. Bir daha da kapisindan girmemek uzere o klubu terk ederdi. Hala buyuk projelerden bahsediyor ustelik kendisinde boyle projeleri yurutecek ne bir yetenek, ne dirayet, ne de boyle $eylerin altindan kalkabilecek bir cap olmadigi her gun gun i$igi gibi apacik ortaya iktigi halde. O ba$ta oldugunda herkesin korkusunun kendi parasini kurtarmak icin acaba kimleri zengin edecek bu orayi burayi atip satarak proje diye ortaya attiklarindan diye oldugunu bilmemezlikten gelmesi cok ilginc ve komik oluyor.
Last edited by Cengiz Akgun on Wed May 09, 2007 9:15 am, edited 12 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Iktidar sahibi olup cuvallamıs her megalomanın gösterdiği belirtileri gösteriyor Canaydın, ama bu kadar ciğ cıkmasına ben de sasırdım.

GS başarısız bir dönem geçiriyor, bu son derece normaldir GS her sene şampiyon olacak diye bir şey yok, ilk beşe girecek diye bir şey dahi yok.

Ama sen beş senede üç FB, bir BJK bir GS şampiyonluğu görüp, Avrupa'da GS'ı maskara eder, ardından da çıkıp ben başarılıyım deyıp Mart'ta goreve geldiğin sezonki şampiyonluğu kendi hanene falan yazmaya kalkar, 10 senede yedi şampiyonluk hatırlatırlatılınca senelerce idarecisi, asbaşkanı oldugun klübün maddi durumunun ne kadar kötü olduğunu bilmiyordum dersen, her sene bir sürü yıldız transfer ismi konuşulup, Carrusca, Inamoto gibi adamlar alındığında millet bu mu GS'a yıldız dediğinde evet deyip altı ay sonra da biz bu sene transfere para ayırmamıştık dersen millet de enayi yerine koyulmaktan hoşlanmaz, bunu da belli eder. Edepsizi maçta küfür eder daha edeplisi nefesinin altından bu adam nereden düstü GS'ın başına der.

Ben de kimseye küfür edilmesini tasvip etmem, ama bir klüp başkanı olarak Canaydın'ın taraftarı ahmak yerine koymasını da tasvip etmiyorum. Küfürden şikayet edene kadar insanlara saygılı ve dürüst olmayı, yönettiği yerin de GS Lisesi mezunlar derneği olmadığını öğrensin.

Eğer derdin makamsa o makamı onurlandır: çık ve benim dönemimde GS futbol olarak nisbeten kötü bir dönem geçiriyor ama ben bazı projelerle yapısal bopzuklukları düzeltmeye çalışıyorum de. Ikinci Fatih Terim dönemini, Avrupa'da yaşanan Tromso ve bu seneki CL rezaletlerini, Ribery olayını ve klübe verilen nice zararı da üstlen. O zaman sana küfür edilirse o makamı koruyan bir sürü GSlı olduğunu göreceksin. Yoksa herkesin gözünde makamının, bir Denizli-FB maçının sonuncunun ardına saklanmış, kendi ıcraatlerini değerlendirmekten aciz bir şahıs olarak geçip gidersin.

Makama saygı istiyorsan, önce kendin makamı onurlandır hareketlerinle.
Ozgur Huseyinoglu

Bugun (artik "dun" oldu gerci ama) Divan Kurulunda, Duygun Yarsuvat "Guvenoyu - Erken Secim" isteklerini yineleyince, Canaydin "Yeter Artik!" demis. Hakkaten de, (kendisinin de soyledigi gibi) hic olmadigi kadar sinirliydi baskan:

Image

GS Adasi, AliSamiYen (ust hakki), hukumete tesekkuru konularinda cevaplar verip, son mactaki taraftar icin de, TV'den goruntulerin alindigini savciliga gidilecegini soyluyordu (Detaylari: Ajansspor - NTVSpor)

Stad maketini de ucundan gormus oldum ben ilk defa:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Özgür
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bazı sıkıntılı günler geçirildiği tartışılmaz bir gerçek ama şimdi tam bu sırada bu kadar eleştirinin kime ne faydası dokunuyor, bilmiyorum. Sabretmek zordur mutlaka ama şu anda Canaydın'ın yerine konulabilecek başka birisi var mı? Varsa niye çıkıp ortaya başkanlık seçiminde aday olmadı? Şimdi bu kadar gürültü niye? Ben bu stad işinin en az on beş senelik mazisi olduğunu adım gibi biliyorum, onbeş sene öncesinin başkanları nerdeler? Mali durumun bozukluğu da sadece kendi başına Canyadın'ın eseri mi? Sanki adam kasasında ikiyüzelli milyon dolarlık klüp bırakılmış gibi.. Klübü Gayrimenkul şirketlerine satıp sonra aldıkları parayı ziyan edenler nerede şimdi? Geride elimizde bir Uefa kupası kaldı geçen senelerden, ama ne onu paraya çevirebildik ne de onu kazanıcaz diye yapılan dünya masrafı geri getirebildik. Suçlanacaksa sadece Canaydın değil, bu musibetleri başımıza açanların hepsini çıkartmak lazım hakimin karşısına....
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Maketi ortaya ciktiysa gercegini unutun derim.
Osman Kiciman

Post by Osman Kiciman »

Sevgili Soner sistemde bir tikaniklik var. Ben de epeydir baska aday cikmiyorsa Canaydin'a giydirmenin anlami yok diyordum ama su topige goz atar misin? http://www.alisamiyen.net/forum/viewtopic.php?t=10801
Sistem adayla birlikte cozumsuzlugu de beraberinde getiriyor. Canaydin "ben baskan olacagim!" dedigi surece aday cikmasi imkansiz...

Not: Verdigim dopik linki iki sayfadir!
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

QVT'DEN GALATASARAY YÖNETİMİNE İSTİFA ÇAĞRISI... -GALATASARAY SPORTİF A.Ş'YE MEKTUP GÖNDEREN QVT, YÖNETİMİ İSTİFAYA ÇAĞIRDI

10 May 2007
Anadolu Ajansı

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'nin azınlık hissedarı QVT, Galatasaray Sportif A.Ş. yönetimini istifaya çağırdı.

QVT'den yapılan yazılı açıklamada, QVT'nin, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'nin Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ile başarısız birleşme girişimine karşı Galatasaray Sportif A.Ş. yönetimine mektup gönderdiği kaydedildi.

Açıklamada, Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar A.Ş'nin yüzde 18,85'inden daha fazla hissesini elinde bulunduran azınlık hissedarı QVT'nin, mektupla Galatasaray Sportif A.Ş. yönetimini istifaya çağırdığı, QVT'nin bu çağrısına sebep olarak Galatasaray Sportif A.Ş. yönetiminin, Borsada işlem görmeyen Galatasaray Spor ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş. ile şirkete zarar vereceği kanıtlanan birleşme girişimini gösterdiği bildirildi.

QVT Financial LLP Üst Yöneticisi (CEO) ve ortağı Angelo Moskov'un gönderilen mektupta, Sportif A.Ş. yönetiminin Galatasaray markasını geliştirmek, şirkete daha yüksek gelirler, yatırımcılara daha iyi kazanç sağlamak yerine tüm zamanını ve çabasını azınlık hissedarlara zarar verecek şekilde ve şirkete getirisi bile şüpheli bir birleşme için harcadıklarını savunduğu belirtildi.

Moskov'un mektupta Galatasaray Sportif A.Ş. yönetiminin sermaye piyasası kanunlarını uygulamaya yönelik olan azınlık taleplerine kayıtsız kaldığını, verdiği söz ve taahhütleri yerine getirmediği görüşünü aktardığı bildirilen açıklamada, Galatasaray Sportif A.Ş. yönetimi tarafından talep edilen birleşmenin yanlışlığının 26 Nisan 2007 tarihli Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararıyla gün yüzüne çıktığı, şirket yönetiminin bu istifa talebini dikkate alması gerektiğini vurguladığı kaydedildi.

(MED-ALİ-İRF)
Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Bugün Ligradyoda Kılıçoğlu soyadlı bir hanımın, sanırım adı Esra idi, Canaydın'a taraftarın neden kızgın ve kırgın olduğu ayrıca camianın kendisi hakkındaki düşünceleri ile ile ilgili yorumlarını dinledim. Taraftarın Canydın'a kızgınlığının sebebi şu meşhur fenerbahçe yenilgisinde taraftar yaka paça dışarı atılırken kendisinin fenerbahçeyi alkışlaması olduğunu olaylara hiçbir zaman müdahele etmediğini söyledi. Daha sonra klübün bunca sene içinde olmasına ve mali durumu bilmesine rağmen taraftarı çok büyük transfer beklentisi içine soktuğunu belirtti ve böyle devam etti. Ancak Galatasaray'ın böyle bir zamanında sorumluluk alma cesareti gösterebilen tek yönetcisi olduğunu da sözlerine ekledi. Açıklamaları böyle devam etti. Çoğu noktaya aynen katılıyorum, hepsinden önce fenerbahçeyi alkışlamak gibi bence çocukça bir hataya düşmemeliydi. Taraftarın düştüğü haller karşısında sessiz kalmamalıydı. Tutamayacağı sözler söylelemeliydi ancak şu da unutulmamalı ki; takımın bütçesini ve klübün kasasını bu hale getirenler kendi cebinden Galatasaray için iki-üç sene içinde yıkılacağını bile bile tribün yaptırmak için cebinden para harcamadı ki eminim onlar klüp düze çıkınca da içerideki alacaklarının peşinden de koşturmaya başlayacaklardır. Kimse bundan önceki başkanların hakkında orada burada dergide gazetede belden aşağı bu kadar vurmamış, çalışma şartları ve özel hayatına bu kadar girilmemiştir. Hepiniz hatırlıyorsunuzdur geçen senelerde menejerlerin transferlerde yaptıkları yolsuzluklarla Galatasaray'ı nasıl tokatladığını. Öbür taraftan klübü tek başına yönetmeye çalıştığı iddia ediliyor ki; bu şartlar altında bence yapılabilecek tek şey zaten kendisinin de söylediği gibi en azından stadı bitirinceye kadar dişini sıkıp, kulaklarını tıkayıp sabretmek. Ben eminim ki, onun yerine yarın ondan daha iyi olduğu iddia edilen başka biri başkan olarak seçilse, seçilecek kişi durumu farkettikten sonra eğer günü kurtarmak derdine düşmezse dediğim gibi eminim ki bugün alınan tedbirlerden çok daha sert tedbirler alır ya da almak zorunda kalır.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Canaydın'a duyduğum sempati malum. O yüzden son çıkışında haklı olduğu kanaatindeyim.. Gerçekten yeter :D
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Soner Özaltındere wrote:Bugün Lig radyoda Kılıçoğlu soyadlı bir hanımın, sanırım adı Esra idi,
Bence Esra değil Ebru olmalı.
Ozgur Huseyinoglu

Ismail Gezer wrote:
Ozgur Huseyinoglu wrote: Ammavelakin, bir haber gormustum, mac sonunda, Canaydin'a yonelik kufurlu tezahurat da oldugu, bunun da gozlemci/temsilci kayitlarina gectigi icin, FB macinin seyircisiz oynanma olasiligi ortaya cikti deniyordu ki, o zaman iste, hem takima, hem de o sivri akilli seyircilere, gercekten de en buyuk ceza verilmis olur herhalde... Bu senenin GS adina son heyecani da, boylelikle bayagi bir gazi kacmis hale gelir diger herkes icin de...
İlk'lerin takımı olma konusunda çığır açacaz desene :D

Taraftarları kendi başkanlarına küfretti diye kapatılan ilk stat olmayız inşallah :D

Başka bir takım olsa, "Onlar rakip takımın taraftarlarıydı" gibi 'yerseniz' türünden abuk iddialar ortaya atılabilirdi ama bizim başkana rakiplerin küfretme ihtimali pek olmadığından bize uymaz :D
Raporlara Canaydin'a yapilan kufurlerin yazilmis oldugu konusunun, bir koseyazisinda ufleme oldugunu okumustum. yani, ceza olacaktiysa da, o yuzden olmayacakmis. Netekim, PFDK karari almis, seyircisiz filan degil neyseki derbi:
TFF.org wrote:PFDK Kararları - 10 Mayıs 2007
8- Galatasaray A.Ş. Kulübü hakkında: 06.05.2007 tarihinde oynanan Galatasaray A.Ş.-Antalyaspor A.Ş. müsabakasında, yasal koşulları oluşmadığından çirkin ve kötü tezahüratta bulunulması nedeniyle ceza tayinine yer olmadığına,

Müsabakada çıkan saha olayları nedeniyle 3.000.-YTL (Üçbin Yeni Türk Lirası) para cezası verilmesine,
Özgür
Post Reply