TSL 05: Galatasaray - Konya 4-1 (Alpaslan Dikmen(4))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cola Turka İdman Raporu: 26 Eylül 2008 Cuma (Akşam)

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, çalışmalarını Florya Metin Oktay Tesisleri’nde tek antrenmanla sürdürdü.

Teknik ekibimiz Michael Skibbe, Edwin Boekamp, Ümit Davala, Cevat Güler ve Nezih Ali Boloğlu yönetiminde saat 17.30’dan itibaren Jupp Derwall Antrenman Sahası'nda yapılan basın ve taraftara kapalı akşamüstü çalışması, ısınma ve açma germe egzersizleriyle başladı.

Antrenmanın ana bölümünde önce iki grup halinde teknik çalışmalar yapılırken, kaleciler Nezih Ali Boloğlu yönetiminde takımdan ayrı çalıştılar. Daha sonra kalecilerin de katıldığı taktik bir çalışma ve şut çalışmaları yapıldı.

Antrenman soğuma ve açma germe çalışmalarıyla tamamlandı ve oyuncular merkez binaya geçtiler.

Volkan Yaman antrenmanın tümüne takımla birlikte katıldı.

Ferdi Elmas sol kasığındaki ağrı nedeniyle tedavi edildikten sonra dinlendirildi.

Sağlık merkezinde sürdürülen tedavilerinin ardından Orkun Usak, Emre Güngör ve Uğur Uçar salonda, Aydın Yılmaz, Ümit Karan, Tobias Linderoth ve Mehmet Topal sahada sağlık ekibi eşliğinde takımdan ayrı çalışıyorlar.

Shabani Nonda ise tedavisinin ardından dinlendirildi.

Serkan Çalık ve Barış Özbek’in ameliyat ertesi rehabilitasyon çalışmaları sürüyor.

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Konyaspor karşılaşması hazırlıklarını 27 Eylül Cumartesi günü saat 17.30’da yapılacak basın ve taraftara kapalı antrenmanla tamamlayarak Florya Metin Oktay Tesisleri’nde kampa girecek.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK'nın puan kaybedeceğini sanmıyorum. Trabzonda öyle yada böyle kazanır diye düşünüyorum. Galatasaray da Konyayı yenerse sevgili Fenerbahçeli kardeşlerimiz gelecek sezonun planlarını yaparak hoşça vakit geçirmeye başlayabilirler gibime geliyor :D
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Maci seyredemeyecegim... tasiniyorum.
Cesitli haberlerin dedigi gibi forvete Kewel'i alirsa ve Ayhan bu maca iyi baslarsa; Konya'ya en az ucluk guzel bir gol paketi hazirlar, evlerine yollariz. Ugur Ucar'in "Bana sagbeklerinin kellesini getirin!" dedigini duyar gibiyim.
Herkese keyifli maclar dilerim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende seyredemeyeceğim. O saatlerde memlekete gitmek için yola çıkmış olacağız inşallah...
Kalli geri dönüyor

Skibbe'nin tartışıldığı bir dönemde Feldkamp'ın çağrılması kafaları karıştırırken, Alman hocanın direktör olabileceği ifade ediliyor.

Maçı izleyecek
Başkan Adnan Polat, geçen yıl görevden ayrılan Karl Heinz Feldkamp'ı apar topar İstanbul'a çağırdı. Bugün Florya'ya gelecek olan Kalli, Polat'la Galatasaray'ı konuştuktan sonra akşam da Konya maçını seyredecek. Daha sonra Polat'la birlikte Bodrum'a geçecek olan Kalli, 2 Ekim'e kadar da Bodrum'da kalacak.

Fikir üretecek
Galatasaray üzerine 'değişim ve gelişim planları' yapacağı öğrenilen Alman hocanın, görevden ayrılmadan önce de planlandığı gibi 'Genel direktörlük' görevine getirilebileceği belirtiliyor. Ancak Polat'ın bu daveti için 'Skibbe gidiyor mu?' diyenler olduğu kadar 'Kalli-Polat dostluğunun bir sonucu' diyenler ve var.
Bizim klubün Kalli'yle ilişkileri bir acaip :D

Benim için sakıncası yok. Zamanla Kalli'nin değerini daha iyi anladığımız kesin. Helede karşı yakadaki dedeyi gördükten sonra. Bizimki süperdedeymiş meğer.. Sonunu getiremedi o ayrı. Gidişi bile takıma faydalı oldu :D
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Gönlümdeki takımıda yazayım:

-------------De Sanctis----------
Serkan--Meira--Servet--Volkan
Hasan------Ayhan-------Arda
-----Lincoln----Kewel-----
--------Baroş------------
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Ismail Gezer wrote:Bizim klubün Kalli'yle ilişkileri bir acaip :D

Benim için sakıncası yok. Zamanla Kalli'nin değerini daha iyi anladığımız kesin. Helede karşı yakadaki dedeyi gördükten sonra. Bizimki süperdedeymiş meğer.. Sonunu getiremedi o ayrı. Gidişi bile takıma faydalı oldu :D
Geçen Kasım'dan, bu yılın Nisan ayına kadar takımın oynadığı futbolu görenler için, Kalli'nin değeri pek anlam ifade etmez herhalde.
Yaptığı herşeyi kendi elleriyle bozdu.
Futbolculara öğrettiği birçok şeyin körelmesine sebep oldu.
Takımı umursadığı da yoktu, bazı deplasmanlara geldiği de.
Dediğin gibi, gitmesi çok iyi oldu.
Öyle doğru bir zamanlamada geldi ki, gelmeseydi şampiyon olamazdık.
Öyle doğru bir zamanlamada gitti ki, gitmeseydi şampiyon olamazdık.
Bu söylediğimde çelişki yok. Görenler gördü herşeyi.
Belki gidişi geç bile oldu. Ama 6 hafta kala gitmeseydi, devre arasında gitseydi, takım "son 6 hafta" motivasyonuna girer miydi? Elbette hayır... Yeni hoca gelirdi, kendi yöntemleriyle kendi motivasyonunu oturtmaya çalışırdı. Başarılı olur muydu olmaz mıydı, bilemeyiz.
AYRILMAZ İKİLİ
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kesinlikle katılıyorum.Arda ve Kewell yer değiştirebilir,bu diziliş üzerine başlık açmıştım.4-3-2-1 dizilişi adıyla.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Normal şartlarda Hasan'ın yerine ikinci bir önlibero oynatılmasını tercih ederim, bu maçta bile. 7 puan toplamış bir rakip var karşımızda. Ama Ayhan'dan başka defansif orta saha oynayacak adam yok gibi. Burda Hasan-Ayhan-Arda üçlüsünün gayretleri orta sahayı tutmamızda belirleyici olacaktır.
Can Ergun wrote:

Kesinlikle katılıyorum.Arda ve Kewell yer değiştirebilir,bu diziliş üzerine başlık açmıştım.4-3-2-1 dizilişi adıyla.
Can Ergun

Post by Can Ergun »

M.Güven de mi sakat acaba? Eğer sakat değilse,bu durumda oynamayacak da ne zaman oynayacak? Ayrıca Uğur'u kaybettiğimiz belli oldu artık,şubattamn beri yok,Serkan Çalık'da mı aynı yolun yolcusu?
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Can Ergun wrote:M.Güven de mi sakat acaba? Eğer sakat değilse,bu durumda oynamayacak da ne zaman oynayacak? Ayrıca Uğur'u kaybettiğimiz belli oldu artık,şubattamn beri yok,Serkan Çalık'da mı aynı yolun yolcusu?
M.Güven'in sakat olduğuna dair bir haber yok. Bursa maçında çıktıktan sonra bir daha forma şansı bulamadı sanırım. Gözden çıkarıldığını da sanmıyorum, yönetimin sözleşme yenilemek istediğine dair haberler vardı dün. Skibbe'ye pek güven vermiyor olabilir. Topal yada Linderoth olsa belki ama Güven'i bende olsam Hasan'a tercih etmem şu an...
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Mecidiyeköyde hava şimdilik çok güzel. Futbol oynamak için çok ideal. Yağmur yağmazsa tabi...
Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Isami,

Gozun aydin. Mehmet Guvem 11de.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Yaziklar olsun bombos stad.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ozgur A. Boztepe wrote:Yaziklar olsun bombos stad.
En büyük: Oyuncular; Taraftarlar sahtekar...
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Bu gol anlatilmaz, yasanir!!!
Baros, dk7, 1-0.....
Post Reply