TSL 05: Galatasaray - Konya 4-1 (Alpaslan Dikmen(4))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Cengiz Akgun wrote:Bir de unutmadan soyleyeyim. Su Ferhat, Mehmet Guven filan icin Gerets'in bir anasina kufur edilmemisti. Ferhat nerde bilmem. M. Guven su takimda oynayacak adam mi?
Mehmet, Ferdi ve Aykut'un kiralık olarak gönderilmesi lazım. IBB'ye gönderilebilirler belki.
Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Galatasaray maclarinin guzel tarafi, mac sonrasi ozetleri cok zengin oluyor. Attiklarimiz disinda cok guzel pozisyonlarimiz oldu. Arda-Hasan-Meira-Hasan olarak gelisen atagimiz izlemeye degerdi.

Bir de gol yemeden mac bitirmeyi becerebilsek ;)

Hakan
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

4-1 yenik olan bir takimin hocasi , ismail guldureni oyuna aliyorsa, bizim sakatsiz bu maci bitirmemiz mucizedir.

ikinci yari dalga gectik konya ile. Zevkini cikaralim, uzun zamandir gormuyorduk boyle seyleri.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Kafayi taktin gene Cengiz Agabey Ayhan'a. Macin en iyi adamiydi, en fazla olumlu pas kullanan oyuncularimizdandi. Baska mac izledik herhalde...

Oh be, uzun suredir boyle top oynayan bir GS izlememistim, keyfim yerine geldi...
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci kisa ve öz yorumu...Meira defansta böyle oynadigi surece GS mahalle
takimindan bile gol yer.

Lincoln bugun cok iyi oynadi, niyetini begendim. Cok kostu, top aradi
devamli, göndermek isteyenlere duyurulur. Umarim ilerde beni utandirmaz,
ama cocuk gercekten 10 numara, zeki ve surukleyici.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Havadir Civadir, ilk defa olarak Skibbe'nin kariyerini sorgulayan soru sormadi hayret!!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Cirak wrote:Kafayi taktin gene Cengiz Agabey Ayhan'a. Macin en iyi adamiydi, en fazla olumlu pas kullanan oyuncularimizdandi. Baska mac izledik herhalde...

Oh be, uzun suredir boyle top oynayan bir GS izlememistim, keyfim yerine geldi...
Ben de hangi maci seyrettigimiz konusunda suphelendim. Bak Durulu ne diyor Ayhan hakkinda. Ne Ayhan ne de Guven ondeki Kewell Baros gibi oyunculari topla bulusturacak yetenekte degildirler diyor. Mac sirasinda su Mehmet geri pasi yapmaktan baska bir sey yapmadi Ayhan ne yaacagina bir saniye onceden karar verebilmeli dedi durdu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hakan Bakircioglu

Cengiz Abi, Ayhan'in ne yapmasini istiyorsun? Defansif orta saha olarak mi oynasin, gol pasi mi versin, cizgiden gol mu cikarsin, rovesata ile gol mu atsin, arada futbolcu transfer edip takima finansal kaynak mi saglasin?

Denizli'nin ne dedigi beni ilgilendirmez, cok tutarsiz yorumlar yapiyor surekli. Mehmet Guven - Ayhan ikili olarak oynadilar ilk yarida. Guven'in hatalari ister istemez orta sahamizi basarisiz olarak gosterdi. Ayhan resmen 'it' gibi kostu, ikinci yarinin sonlarinda yorulmasinin sebebi bu olabilir mi?

Ben dikkati Arda'ya cekmek istiyorum biraz. Kewell geldikten sonra Arda'ya birseyler oldu, eskisi kadar etkili olamiyor. Bunda gercek yerinde oynamiyor olmasinin da etkisi var muhakkak, ama eger Arda'dan da gecen seneye yakin verim alabilirsek tadindan yenmez :)

Hakan
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

ismail adisi Lincoln'un eline basip ezmis. Allahtan bacak degil. En az hasarla kurtulmusuz.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote: Denizli'nin ne dedigi beni ilgilendirmez, cok tutarsiz yorumlar yapiyor surekli. Mehmet Guven - Ayhan ikili olarak oynadilar ilk yarida. Guven'in hatalari ister istemez orta sahamizi basarisiz olarak gosterdi. Ayhan resmen 'it' gibi kostu, ikinci yarinin sonlarinda yorulmasinin sebebi bu olabilir mi?
Kosmak ile futbol oynamayi karistiriyorsunuz. Futbol oynayabilse o kadar kosmasina luzum kalmayacak. Topu kosturamiyor. Hangi isabetli pasindan bahsettiginizi de anlamis degilim. Onundeki uc metre otedeki adama pas vermesini pas verdi diye sayiyorsunuz herhalde. Ne topu saklayabiliyor ne hucuma kalkan adami gorup pas verebiliyor. Bunlarin disinda futbolcu iste.
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Sep 28, 2008 11:42 pm, edited 1 time in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

bugün yazacagim gecen hafta yazacagimin aynIsI.
4-1 lik galibiyet havasIna kapIlIp her$ey mükemmel diyemecegim.
Orta sahanIn defansif özelligig cok zayIf.
Ayhan orta sahada defansif özellikleri cok iyi olan ve genelde cok ta iyi oynayan bir oyuncu.
Adeta tek ba$Ina orta sahnIn yükünü ta$Iyor.
Ayhan Türkiye'deki maclar icin bazen yeterli, fakat iyi rakiplere kar$I sadece Ayhan'in defansif oynadIgI orta saha yetersiz kalIr.
Mehmet Topal ve/veya Linderoth cabuk iyile$mesze zor günler görebiliriz.
Last edited by Serif Halimler on Mon Sep 29, 2008 12:33 am, edited 1 time in total.
Hakan Bakircioglu

Cengiz Akgun wrote: Kosmak ile futbol oynamayi karistiriyorsunuz. Futbol oynayabilse o kadar kosmasina luzum kalmayacak. Topu kosturamiyor. Hangi isabetli pasindan bahsettiginizi de anlamis degilim. Onundeki uc metre otedeki adama pas vermesini pas verdi diye sayiyorsunuz herhalde. Ne topu saklayabiliyor ne hucuma kalkan adami gorup pas verebiliyor. Bunlarin disinda futbolcu iste.
Peki Cengiz Abi, goruslerine katilmiyorum, ama saygi duyuyorum.
Salih Bora

Post by Salih Bora »

Skibbe efendi beni yine deli etti.
Dakika 66'da 4-1'i buluyorsan 5'e 6'ya gideceksin.
Takım ciddiyetsiz. 24 dakikayı boş geçirdiler.
Laubaliliği önlemesi gereken adamın kafası çalışmıyor ki.
Şapkadan Mehmet Güven'i çıkartıyor bugün.
Son yılların en verimsiz adamı Hasan sağbekte takıma stepne, el freni.
Taktiksel olarak Skibbe efendi birşey veremiyor bu takıma... Futbolcular ne oynarsa...
Canı çektikleri zaman gol atıyorlar.
İkinci yarı bizimki biraz uyanır gibi olunca ve Mehmet Güven'in rezilliğini farkedip Volkan'ı oyuna sokunca oyuna gözle görülür bir dinamizm geldi.
Konyaspor zaten savunmanın arkasına atılan toplarda rakiplerine gol fırsatı veren bir takım.
İlginçtir, ilk golümüzde Baros ofsayt. İkincide hem Baros faul yaptı, hem de kafayı vuran Lincoln ofsayttaydı.
Yine de Lincoln'ü uzun bir aradan sonra top oynamaya niyetli buldum... Yalnızca uzun paslarda kendini gösteriyor olması bile bir ilerleme.
Sonuç olarak, durarak, temposuz, varyasyonsuz, koşusuz bir ilk yarıdan sonra ikinci yarı kilidi açtık... Farka gidecektik ki Skibbe efendi Kewell'ı ve Baros'u oyundan alarak tüm kepazeliklerinin üstüne tüy dikti.
4'er 4'er atıp kazanıyoruz da... Futbol oynuyor muyuz futbol? Bunu bugün görmezsek yarın yine bir Steaua hezimetinin benzeriyle karşı karşıya kalacağız gibi gözüküyor... Tablo bu.
AYRILMAZ İKİLİ
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Salih Bora wrote:Skibbe efendi beni yine deli etti.
Dakika 66'da 4-1'i buluyorsan 5'e 6'ya gideceksin.
Takım ciddiyetsiz. 24 dakikayı boş geçirdiler.
Laubaliliği önlemesi gereken adamın kafası çalışmıyor ki.
Şapkadan Mehmet Güven'i çıkartıyor bugün.
Son yılların en verimsiz adamı Hasan sağbekte takıma stepne, el freni.
Taktiksel olarak Skibbe efendi birşey veremiyor bu takıma... Futbolcular ne oynarsa...
Canı çektikleri zaman gol atıyorlar.
İkinci yarı bizimki biraz uyanır gibi olunca ve Mehmet Güven'in rezilliğini farkedip Volkan'ı oyuna sokunca oyuna gözle görülür bir dinamizm geldi.
Konyaspor zaten savunmanın arkasına atılan toplarda rakiplerine gol fırsatı veren bir takım.
İlginçtir, ilk golümüzde Baros ofsayt. İkincide hem Baros faul yaptı, hem de kafayı vuran Lincoln ofsayttaydı.
Yine de Lincoln'ü uzun bir aradan sonra top oynamaya niyetli buldum... Yalnızca uzun paslarda kendini gösteriyor olması bile bir ilerleme.
Sonuç olarak, durarak, temposuz, varyasyonsuz, koşusuz bir ilk yarıdan sonra ikinci yarı kilidi açtık... Farka gidecektik ki Skibbe efendi Kewell'ı ve Baros'u oyundan alarak tüm kepazeliklerinin üstüne tüy dikti.
4'er 4'er atıp kazanıyoruz da... Futbol oynuyor muyuz futbol? Bunu bugün görmezsek yarın yine bir Steaua hezimetinin benzeriyle karşı karşıya kalacağız gibi gözüküyor... Tablo bu.
Mac 4-1, ortada kasaplar geziyor, 5'e 6'ye gitmek icin Kewell ve Baros'u riske edecegiz demek... 470 basarili pas yaptik bugun, cok ciddi bir rakam. Bir ara da onde oldugumuz donemlerde dakikalarca top cevirdik, Konya dokunamadi bile. Bunlar bosuna yapilan paslar gibi gelebilir size, ama ondeyken tempoyu dusurebilmek, sonra hizlandirmak falan dgoru seyler...Bben bu GS'i sevmeye basladim... Bir de yasinizi merak ettim, Salih Bey...

Arda-Kewell konusunda da benim icim rahat. Arda bugun normale gore durgundu, ama Arda yarim oynuyor sakatliktan zaten, duzelecektir, hic kuskum yok. Attigi pas inanilmazdi bu arada.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu benim 'Cihan sut ve tac' Konya'da mi simdi? Maclari izleyemedigim halde özetleri göruyorum ve Lincoln, Kewell, Boros ile yola devam ediyoruz. Arda bende ilk seyrettigimden beri olumsuz izlenim birakan oyuncu. Klasik 70'li yillarin topcusu Arsenal falan diyorlar gulerim ben buna. Premier league'de Arda topu ayagina alip bir saga bir sola yapsin ilk darbede balgam gibi yapisir yere ve solugu Imperial kemik hastanesinde alir. Bir de simdi sakal makal birakmis adam oldum diye. Onunun da sonu Sergen, Vedat ve bilimum diger yetenekli futbolcu mezarliginda islik calanlar gibi olacak bu gidisle. Bu yaz milli takimi izledim GS'da uluslarasi duzeyde uc oyuncu var: Servet, Emre Gungor ve Hakan Balta. Meira neden alindi anlamiyorum. Boros'un alinmasi ise senelerdir golcu hasreti ceken bizler icin cok iyi oldu ama orta saha olmadan ne kadar ise yarar bu kadar bereketli oyuncu. Neyse gene de takimin iyiye gidecegine inaniyorum.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Post Reply