1. Hafta: Ankaraspor - Galatasaray 1-1 ( Petrus, iliç 81)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

1. Hafta: Ankaraspor - Galatasaray 1-1 ( Petrus, iliç 81)

Post by Serif Halimler »

2006 - 2007 Süper Lig sezonu basliyor.
Acilis macini 4 Ağustos Cuma saat 21.00'da Ankara 19 Mayıs Stadı'nda
Ankaraspor ile Galatasaray oynayacak.

Galatasaray henüz tam hazir degil diye düsünüyorum, yine de iyi bir baslangic yapmamiz dilegimle. Bu basligi bir admin arkadasimiz sabitleyebilir mi ?
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

UYARI!: Bu kadro benim istegim degil, tahmini kadrodur.

Mondi

Cihan Song Tolga Ergun

Hasan Volkan Carrusca

...........Ilic

.....Necati Hakan

Bu kadro benim istedigim kadrodur:

Mondi

Arda Song Tomas Ferhat

Hasan Volkan Ayhan Carrusca

...............Ilic

.............Hakan

Bence tek forvet, arkasinda Ilic ve 4 tane daha orta saha ile oynamaliyiz.

duzeltme: Carrusca'yi ekledim kadroya
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

M.Güven hariç dün akşamki 11 aynen sahaya çıkar diyorsun yani. Çıkmaması lazım! Gerets hazırlık maçı seyrediyor gibi seyretti maçı. Bu kadroyla çıkacağını sanmıyorum. Ufak tefekte olsa bir takım değişiklikler yapacaktır.

Ayrıca, tek forvet oynamak çok sakat! Ümit Karan olsa belki ama bu yaştaki Hakanı tek forvet oynatmak bence doğru olmaz.

Benim beklediğim 11

Mondi
Uğur Tomas Song Ferhat
Arda Volkan İliç Aydın
Necati Hakan

Aslında biraz beklenti, birazda tahmin, ortaya karışık... :)
Sabride oynayabilirdi aslında ama neyse kafa yormak gereksiz, nasılsa süprizlere gebe bir mesele..
Tolga Girici wrote:UYARI!: Bu kadro benim istegim degil, tahmini kadrodur.

Mondi

Cihan Song Tolga Ergun

Sabri Volkan Hasan

...........Ilic

.....Necati Hakan

Mondi

Arda Song Tomas Ferhat

Sabri Volkan Ayhan Hasan

...............Ilic

.............Hakan

Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Orhan Ak ve Umit Karan takimla birlikte calismislar, iyi bir haber bu. Ozellikle Umit Karan'in gosterdigi gelisme guzel.
Almanya Günlüğü: 31 Temmuz 2006 Pazartesi

Dün akşam Süper Kupa Finali'nde Beşiktaş ile karşılaşan Galatasaray, yaptığı sabah antrenmanıyla yeni sezon hazırlıklarını sürdürdü.

Sakatlıkları bulunan Hakan Şükür ve Hasan Şaş'ın katılmadığı antrenmanda, Orhan Ak ve Ümit Karan uzun bir aradan sonra takımla birlikte çalıştı. Çalışmada, dün akşamki maçta forma giyen oyuncular rejenerasyon antrenmanı yaparken, kadrodaki diğer oyuncular ise 5'e 2 top çalmanın ardından, çift kale maç yaptı. Bir saat süren çalışmada Hasan Kabze ise düz koşu yaptı.

Galatasaray, bugün saat 16:00'da Frankfurt Hilton Oteli'nden Frankfurt Havaalanı'na doğru hareket edecek ve saat 18:20'de THY uçağıyla İstanbul'a gelecek.

Galatasaray, 4 Ağustos Cuma günü oynayacağı Ankaraspor maçının hazırlıklarını Florya Metin Oktay Tesisleri'nde yapacağı antrenmanlarla sürdürecek.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tolga Girici wrote:

Mondi

Arda Song Tomas Ferhat

Hasan Volkan Ayhan Carrusca

...............Ilic

.............Hakan

duzeltme: Carrusca'yi ekledim kadroya
Super kupa yorumunda da yazdigim gibi bence de Gerets bu zorlu devreyi gecene kadar 4-5-1 oynamali. Elimizdeki on liberolarin hic biri ideal durumda degil, tek baslarina butun orta sahanin gobegini savunmalari beklenmemeli. Forvetteki oyuncularimiz ise formsuz ya da sakat. Bu durumda 2 forvet oynamaya hic gerek yok. GS 5'li orta saha oynayip, orta sahayi ele gecirirse, kalesinde daha az pozisyon goreceginden, bekler de ileriye daha rahat cikacaktir. Ilic zaten forvet gibi oynuyor.

Benim kadrom soyle olurdu.

************* Mondi **********************

Arda ******* Tomas **** Song ********* Ergun

Hasan*** Sabri *** Ilic*** M. Guven ***Carrusca

*************** Hakan ********************

Arda Cihan'dan daha iyi durumda. Ozellikle topu kullanisinda ve ileri cikislarinda. Arda Hasan'i iyi destekleyecektir. Ergun'un halini herkes gordu ama Gladbach macinda Ferhat da cok iyi sinyal vermedi. Sol acik Carrusca oynamali. Adam Arjantin liginden hazir geldi. Sakatlik, kondisyon eksikligi oldugunu sanmiyorum. Eger yoksa sol ayagi olmayan Sabri'den daha cok etkili olacaktir. Takimi tanimayan bir sol acik koymak zorunda oldugumuz icin arkasinda daha tecrubeli bir sol bek olmasi onemli bu yuzden Ergun'u koydum.

Tolga kotuydu, Tomas - Song ikilisi bozulmamali.

Orta sahada, Ayhan'i Volkani veya Okan'i oynatmam ben olsam. Ayhan rezalet oynuyor. Volkan en eski halinde, acaip yavas, riskli yan paslar, geri paslar, hepsi var.

Ben Mehmet'de kivilcim gordum. Bu cocuk olacak, uzerine dusulsun. Ne bir Bulent Akin gibi 2 metre oteye pas atamayan adam, ne de gereksiz fauller yapan kasabin teki. Gayet olgun, duzgun top oynuyor. Madem baslandi, ustune gidilmeli ama tek basina degil. Yaninda o yuzden yaz kampinin en formda, rakibi en cok isiran adamini koydum. Sabri orta saha gobeginde hem hucuma cikar hem kosup savunma yapar. Sabri ve Mehmet'ten ince ara pasi, 3 kisiyi calimlama, 30 metreden gol beklemeyin ama bu cocuklar iki ucgeni kurup, topu dolastirabilecek, istediklerinde pres yapabilecek futbolcular.

Arkasinda iki on libero olan Ilic de hucuma daha rahat cikacaktir.

Bu sablonda GS sonuc alir. GS daha az pozisyon bulabilir, belki maclar daha yavan, daha az heyecanli gecer ama oyle ya da boyle oyuna hakim olur ve yener. Forvetler kendilerini bulunca da yavas yavas orta sahadan birini kesip cift forvete donulebilir.

Iki takim bu dizilise benzer takimlarla dunya kupasi finali oynadilar. Gereksiz risk almadan elindeki cevheri korumak/kullanmak gerekiyor. Kopruyu gecene kadar....

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Aslında güzel takım! Ama Gerets, sol kanatta bile oynattığı Sabri'nin göbekte oynayabileceğini kolay kolay keşfedeceğe benzemiyor. Mehmet Güven'e tekrar ne zaman şans verir, Allah bilir artık! Hakan'ın tek forvet oynayabileceğini sanmıyorum ama başkada çare yok gibi! Yanlız Gerets'in bu düşünceye ne denli sıcak baktığı meçhul! Uzun isimli Alman takımıyla yapılan maçta Özgürcan'ı tek oynatmak alternatifsizlikten ve orta sahadaki gençleri komple oynatma isteğinden kaynaklanmış olabilir!
Cuma akşamı çıkacak kadroyu gerçekten merakla bekliyorum!

Ozan Ersoy wrote: Benim kadrom soyle olurdu.

Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Ozan Ersoy wrote:
Benim kadrom soyle olurdu.

Arda Cihan'dan daha iyi durumda. Ozellikle topu kullanisinda ve ileri cikislarinda. Arda Hasan'i iyi destekleyecektir. Ergun'un halini herkes gordu ama Gladbach macinda Ferhat da cok iyi sinyal vermedi. Sol acik Carrusca oynamali. Adam Arjantin liginden hazir geldi. Sakatlik, kondisyon eksikligi oldugunu sanmiyorum. Eger yoksa sol ayagi olmayan Sabri'den daha cok etkili olacaktir. Takimi tanimayan bir sol acik koymak zorunda oldugumuz icin arkasinda daha tecrubeli bir sol bek olmasi onemli bu yuzden Ergun'u koydum.

Tolga kotuydu, Tomas - Song ikilisi bozulmamali.

Orta sahada, Ayhan'i Volkani veya Okan'i oynatmam ben olsam. Ayhan rezalet oynuyor. Volkan en eski halinde, acaip yavas, riskli yan paslar, geri paslar, hepsi var.

Bu sablonda GS sonuc alir. GS daha az pozisyon bulabilir, belki maclar daha yavan, daha az heyecanli gecer ama oyle ya da boyle oyuna hakim olur ve yener. Forvetler kendilerini bulunca da yavas yavas orta sahadan birini kesip cift forvete donulebilir.

Iki takim bu dizilise benzer takimlarla dunya kupasi finali oynadilar. Gereksiz risk almadan elindeki cevheri korumak/kullanmak gerekiyor. Kopruyu gecene kadar....

Ozan Ersoy
3 puan mecburiyeti nedeniyle ben de Tolga gibi Gerets'in 4-3-1-2 oynayacagini saniyorum. Benim de forvette beklentim Hakan - Necati yanyana, Ilic arkada. Eger Hakan top alamazsa, sakatligi gecen Karan 2.yari girer. Erken one gecersek ve durum rahat olursa, Gerets son 15 dakika Ozgurcan'i oyuna alir. Ben Arda ve Aydin'in yedek oynacagini, Cihan'in sagbek gorev yapacagini saniyorum. Okan Buruk da yedek olacaktir. Gerets belki Song-Tomas'i bozmayip Tolga'dan on libero deneyebilir.

-----------Mondragon---------------
Cihan---Tomas---Song---Ferhat
HasanSas---Ayhan (Volkan)---Carussa
-----Ilic------
Necati---Hakan

Bu arada herkes kupa macinda Ilic'in alinmasina cok sinirlendi ama Gerets lig macinda ondan cok sey bekliyor ve bu kupa macinda daha fazla yormak istemedi sanirim.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

ANKARASPOR'DA İKİ OYUNCU KADRO DIŞI!..
01 Ağustos 2006 17:50

Ankaraspor'da Mustafa Sarp ve Erman Özgür kadro dışı bırakıldı. Ankaraspor Kulübü Yönetimi, dün gece geç saatlerde teknik direktör Aykut Kocaman ile yaptığı toplantının ardından, deneyimli teknik adamın verdiği rapor doğrultusunda Mustafa Sarp ve Erman Özgür'den kendilerine kulüp bulmalarını istedi.

Bu arada, mavi-beyazlı yönetimin bu iki futbolcuyu başka oyuncularla yapılacak takasta da kullanabileceği belirtildi. Öte yandan, başkent ekibiyle dün yollarını ayıran ve antrenmanlara çıkmayan Sırp file bekçisi Dragoslav Jevriç'in menajeri aracılığıyla kendisine kulüp aradığı ve gelecek sezonda mavi-beyazlı formayı giymeyeceğini açıklamasının ardından, deneyimli kaleciyi İngiltere ve Hollanda'dan iki ayrı takımın renklerine bağlamak istediği, Jevriç'in, tercihini daha önce 6 kez yılın kalecisi seçildiği Hollanda'da kulübünden yana kullanacağı da öğrenildi.
(lig tv)
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Gerets de farkinda genclerin daha iyi oynadiginin, ama tecrubelilere fazla toz kondurmak, polemik yaratmak istemiyor.

Insua'nin Oguz Sabankay icin soyledikleri de cok guzel.

Ben Gladbach macini seyredemedim, kimisi Ayhan'in cok kotu oynadigini, kimisi cok guzel oynadigini soyluyor. Bu macta insallah Gerets Ankaraspor macinda on liberoda dener.
Gerçek ön libero kim? (Levent Tuzemen)

Süper Kupa finalinden sonra Gerets'e, "İki maça iki farklı takım sahaya sürdünüz. Hangi takım sizi mutlu etti?" diye sormuştum. Gerets'in cevabı, "Gençler M.Gladbach'a karşı iyi oynadılar. Ama onları Beşiktaş'a karşı oynatsaydım zorlanırlardı" cevabını verdi.
Gerets'in, bu cevabı polemiklere yol açmamak üzere verdiğine inanıyorum. Genç Galatasaray ile M.Gladbach arasındaki 90 dakika, tempolu ve kıran kırana oldu. Gençlerin yüksek tekniği Almanlar'ı çıldırttı.
Genç Oğuz'un topu dikine rakip kaleye götürüşü, dar alanda attığı çalımlar müthişti ve rakip tarafından tekmelerle durduruluşu dikkat çekiciydi. G.Saray'ın bir türlü alamadığı İnsua, genç Oğuz'a olan hayranlığını maçtan sonra otelde, "Bu oyuncunun yaşı A Takımda oynamaya yetiyor mu? Çok büyük yetenek" diyerek gösterdi.
Arda'nın kazandığı deneyim ve oynadığı akıl dolu futbol, Aydın 'ın soğukkanlığı, kendisini sürekli rakibe unutturması ve Ferhat ile uyumu dört dörtlüktü. Kaleci Fevzi 'nin önlediği iki gol pozisyonundaki refleksi alkışlandı.
Ağabeylerden Okan Buruk, takımı hücuma akıllı ve ustaca çıkarttı. Ayhan Akman da ön liberoda maestro görevini hatasız yaptı. Türkiye'de 'ön libero' anlayışı farklı. Ön libero, 'top kesen, top çalan oyuncu' olarak düşünülüyor. Oysa ön libero, topu kullanacak, topla en çok buluşan adam olacak, pas dağıtacak, gerektiğinde hücuma katılıp asist yapacak ya da gol atacak. Bunu Türkiye'de en iyi Aurelio ile Appiah yapıyor. Geçen sezon Saidou'yu çalışkanlığı için alkışladık.
Ama ne asisti ne de golü vardı.
Şampiyonlar Ligi öncesinde, Gerets elindeki malzemeyi iyi analiz etmeli. Ön liberoda öncelikle Ayhan 'ı, sonra Volkan 'ı son çare olarak Okan 'ı düşünmeli. Ama bu isim Mehmet Güven olmaz. Geçen sezon Ferhat-Uğur-Aydın gibi gençleri cesaretle oynatan ve alkışlanan Gerets Mehmet'te ısrar ederse hata yapar.
Futbolda "Alınan her oyuncu mutlaka oynar" diye bir kural yok. Eğer Gerets, savunmanın göbeğinde Song-Tomas uyumunu bozarsa önce kendine ihanet eder. Çünkü Cihan hücuma çıkarken boşalttığı bölgeyi Song'un kapatacağını biliyordu. İki ayağını da aynı düzeyde kullanabilen Tomas , Orhan Ak'ın, Ergün'ün kademesine çabuk giriyordu. Bazı aklıevvellerin, "Song'u savunmanın sağına çekerim, göbekte Tolga-Thomas ikilisine görev veririm" mırıldanmalarına karşıyım. Bu felsefeyi uygulamaya kalkmak, ancak birilerine yer açmak için olabilir. Beşiktaş yenilgisi bu arayışın bedelidir.
Last edited by Tolga Girici on Wed Aug 02, 2006 4:35 am, edited 1 time in total.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Levent Tuzemen wrote:
Süper Kupa finalinden sonra Gerets'e, "İki maça iki farklı takım sahaya sürdünüz. Hangi takım sizi mutlu etti?" diye sormuştum. Gerets'in cevabı, "Gençler M.Gladbach'a karşı iyi oynadılar. Ama onları Beşiktaş'a karşı oynatsaydım zorlanırlardı" cevabını verdi.
Gerets'in, bu cevabı polemiklere yol açmamak üzere verdiğine inanıyorum. Genç Galatasaray ile M.Gladbach arasındaki 90 dakika, tempolu ve kıran kırana oldu. Gençlerin yüksek tekniği Almanlar'ı çıldırttı.
Yanlis saptama. Gladbach macinda GS'in daha ustun, daha mucadeleci, oyuna hakim gozukmesinin sebebi gencler falan degil, 2 on libero, 5'li orta, tek forvetten olusan takim kurgusuydu. Ayni kurgu, Besiktas macinda uygulansaydi, tecrubeli denen A takimi da ayni futbolu oynardi. Iki maci da izledim. Falanca genc su adamdan cok iyi oynadi diyebilecegimiz hic bir oyuncu yok. Ne Ferhat Ergun'den iyi oynadi, ne Ugur Cihan'dan, ne Aydin Sabri'den, ne Oguz Ilic'ten, ne Ozgurcan Hakan Sukur'den, ne Arda Hasan Sas'dan. Iki maci da izleyen bir arkadasim ciksin "Ozan haksizsin, su genc topcumuz ayni pozisyonda oynayan su futbolcudan cok daha iyi oynadi" desin. Ben de "haklisin, pardon" diyeyim.
Genç Oğuz'un topu dikine rakip kaleye götürüşü, dar alanda attığı çalımlar müthişti ve rakip tarafından tekmelerle durduruluşu dikkat çekiciydi.
Yine yanlis saptama. Ben de Gladbach macini ve Oguz'u yorumlarken "bu cocuk iyi, potansiyel var ama daha futbolu anlamamis" dememin sebebi aynen bu iste. Oguz ozellikle ilk yari surekli kafayi egip trafik icine girdi, 3-4 kisi icine. Ufak tefek bir sey, iri yari Alman'lar surekli dusurup durdu. Ama bu futbol degil. Muthis falan hic degil. Futbol cabuk dusunme oyunu artik, saliseler konusuyor. Kafa hep yukarda olacak, gozler panorama bakis acisiyla butun sahayi gorecek.

Ohoo daha bu isin Anadolu deplasmani var, CL'si... Baslamadan bitirmeyin 17 yasindaki cocugu, daha gidecegi yol var.
Kaleci Fevzi 'nin önlediği iki gol pozisyonundaki refleksi alkışlandı.
Fevzi mukemmeldi. Cok seviyorum bu cocugu. Ama Besiktas macindaki Mondragon'u daha kesemez. Bekleyecek bir iki sene daha. Aykut'dan cok daha iyi.

Ayhan Akman da ön liberoda maestro görevini hatasız yaptı. Türkiye'de 'ön libero' anlayışı farklı. Ön libero, 'top kesen, top çalan oyuncu' olarak düşünülüyor. Oysa ön libero, topu kullanacak, topla en çok buluşan adam olacak, pas dağıtacak, gerektiğinde hücuma katılıp asist yapacak ya da gol atacak.

Levent Tuzemen oyun kurucu veya ofansif orta saha oyuncusu ile on liberonun farkini anlatsin o zaman. On liberoyu tarif ederken kullandigi terimlere bakin. Senelerin futbol yorumcusu. Iyi on libero var, vasat on libero, hamal on libero var. Makalele de on libero Vieira da, Appiah da, Saidou da. 36'lik Tugay'i gosterip iste on libero boyle olur diyenler var. Yaa oldu.
Bunu Türkiye'de en iyi Aurelio ile Appiah yapıyor. Geçen sezon Saidou'yu çalışkanlığı için alkışladık.
Ama ne asisti ne de golü vardı.

Saidou bedavaya oynadi nerdeyse, Appiah 10-15 milyon Euro'luk adam. Eh arada cikip gol de atsin, 3 tane daha fazla pas yapsin. Sacmaligin daniskasi.

Şampiyonlar Ligi öncesinde, Gerets elindeki malzemeyi iyi analiz etmeli. Ön liberoda öncelikle Ayhan 'ı, sonra Volkan 'ı son çare olarak Okan 'ı düşünmeli. Ama bu isim Mehmet Güven olmaz. Geçen sezon Ferhat-Uğur-Aydın gibi gençleri cesaretle oynatan ve alkışlanan Gerets Mehmet'te ısrar ederse hata yapar.

Ulen yediniz gul gibi cocugu ya. Daha iki macta. Ne bariz hatasi var, ne eksigi. Sadece deneyim kazanip, ritm bulacak. Yaninda biri daha defansif sorumlulugu paylassa cok daha da iyi olacak. Ama efendim "OLLMAZ".

Hadi len. Adamin sinirini bozarlar aksam aksam.

Futbolda "Alınan her oyuncu mutlaka oynar" diye bir kural yok. Eğer Gerets, savunmanın göbeğinde Song-Tomas uyumunu bozarsa önce kendine ihanet eder. Çünkü Cihan hücuma çıkarken boşalttığı bölgeyi Song'un kapatacağını biliyordu. İki ayağını da aynı düzeyde kullanabilen Tomas , Orhan Ak'ın, Ergün'ün kademesine çabuk giriyordu. Bazı aklıevvellerin, "Song'u savunmanın sağına çekerim, göbekte Tolga-Thomas ikilisine görev veririm" mırıldanmalarına karşıyım. Bu felsefeyi uygulamaya kalkmak, ancak birilerine yer açmak için olabilir. Beşiktaş yenilgisi bu arayışın bedelidir.
Tek katildigim yer burasi. Tolga Tomas'in yedegi olabilir ancak. Besiktas macinda felaketti. Offside lari bozdu, iki sari karttan atilabilirdi. Hava topu alamadi, kademe hatasi yapti, gec kaldi vs vs. Ne sag bek ne stoper. Ama senede 1 milyon maas... Hadi oturt bakalim kenarda oturtabiliyorsan.

Ozan Ersoy
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maclar Cuma gunu basliyor ama ipworldtv.com'da henuz yaprak kipirdamiyor. Gecen sene son anda turkishsoccertv.com'dan ipworld'e gecmisti yayin haklari, yine oyle mi olacak acaba?

Bu arada Umit antrenmanda 2 gol atmis, kondusyon yuklemeye baslamis, umarim bir daha boyle ciddi bir sakatlik gecirmez.
Ümit bomba gibi dönüyor

Geçen sezon çapraz bağlarından ameliyat olan Ümit Karan, sahalara dönüş için gün sayıyor. Almanya'da yapılan son idmanda 2 gol atarak iyileştiğini gösteren golcü oyuncunun, 15 gün sonra forma giyebilecek düzeye geleceği bildirildi. Takımla çalışmalara başlayan Ümit, dünkü idmanda tek başına kondisyon yüklemesi
yaptı.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

mart sonu sakatlanmisti umit karan. eger acl reconstruction operasyonundan 4-4.5 ay gibi bir surede mac yapabilecek duruma gelebildiyse, bu muthis birsey. hem umit'in, hem de doktor ve fizyoterapistin gayretlerini alkislamak gerekir.

ama bana yine de cok erken geliyor bu donus. bacagi tam olarak eski gucune ve eskisine yakin bir esneklige kavusmadan tekrar sahalara donerse hem sakatlanma riski artabilir, hem de eski performansini gosteremeyebilir. umarim benimkisi sadece bir kuruntudur, umarim yaniliyorumdur.
Davut Gerçekcioğlu

Post by Davut Gerçekcioğlu »

bana gore hafta sonundaki karsılasmaya asagıdaki kadroyla cıkmalıyız.

************* Mondragon**********************

Hasan******Volkan****** Ayhan ***Carrusca

*****************Ilic*******************

Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

GS Ankara'ya gitmis. Kadroya alinmayan isimler soyle...

Galatasaray'da yeni sezon kadrosunda düşünülmeyen Heinz ile sakatlığı bulunan Hasan Kabze ve idman eksiklikleri olan Ümit Karan ile Yalçın'ın yanı sıra Aykut, Volkan, Emre, Okan, Aydın, Uğur Uçar ve Ergün 18 kişilik kadroya dahil edilmedi.

Benim izledigim Volkan midesini usuttu, antrenmalara cikamadi. Ergun'u almadiysa, ya yeni calismaya baslayan Orhan'i oynatacak ya da Ferhat'i. Aydin'i almamasina sasirdim. Son iki macta birinde 90 dakika birinde 30 dakika oynadi. Fena da degildi. Heinz'i, Emre'yi almamasi olumlu gelismeler.

Bu arada bir arkadas ipworld'u sormustu. Baktim sitede hic bir guncelleme yok, hala katilin bizden seyredin diyor, yardim hatlarina baglanip sordum. Bu sene yayin haklarini alamamislar. Anlasilan Digiturk bu pastayi baskasina kaptirmak istememis ve onlar yayinlayacaklarmis. Adamin dedigine gore site http://www.digiturkwebtv.com imis. Ama bakiyorum "pek yakinda" haricinde bir sey yazmiyor. Yarin maclar basliyor bunlar daha hazir degil anlasilan.

Tipik becerisizlik. Neye elini atsan elinde kaliyor.

Ipworld'e soruyorum, niye hala insanlari yaniltiyorsunuz, "bizden izleyin", ayda su kadar su kadar diye ilan ediyoruz? diye. Cit yok.. Ya ben odeme yapsaydim size ne yapacaktiniz? hala cit yok. Nasil bir olaydir anlasilmasi guc.

Ozan Ersoy
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

18 kisilik kadro Ankara'ya geldi:

Mondragon
Fevzi

Orhan Ak
Ferhat
Song
Tomas
Tolga
Cihan
Arda

Mehmet Guven
Hasan Sas
Carrusca
Sabri
Ayhan
Ilic

Hakan Sukur
Necati
Ozgurcan

Sakatliklari olan Karan ve Kabze zaten yok, ama Ergun ve Okan'in 18 kisilik kadro'ya girememis olmamalarini not etmek gerek. Aydin, Volkan, Ugur Ucar giremeyenler listesinde goze batan diger isimler.

...Hakan Sukur....Necati
.............Ilic
Carrusca.................Hasan Sas
...........Cihan
Orhan..Tomas..Song...Arda
....Mondragon

Tomas yerine Tolga, Orhan'in yerine Ferhat olabilir, yada Arda'nin yerine Cihan, on liberoda Mehmet. Bakalim hem yarin aksam ne olacak hem Gerets'in avrupa maclarina yaklasimi nasil olacak. Gecen sene Tromso gibi zayif rakip olmasina ragmen iki maca birden iki on liberoyla cikmisti. Bu sene Saidou'nun eksikliginde 2 on libero ihtimali dahada yuksek Avrupa maclarinda. Ama Ilic formdaysa, bu kadar kaliteli forvet varken takimda birilerine yazik olur...

Deniz
Last edited by Deniz Selman on Thu Aug 03, 2006 6:48 pm, edited 1 time in total.
Post Reply