EURO'08: Yunan-Turkiye 1-4 (Tuncay, Gokhan, Tumer, Gokdeniz)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Tolga Girici

EURO'08: Yunan-Turkiye 1-4 (Tuncay, Gokhan, Tumer, Gokdeniz)

Post by Tolga Girici »

Kadro aciklanmis, pek degisiklik yok. Emre Asik uzun aradan sonra tekrar kadroda.
A Milli Takım kadrosu açıklandı!

A Milli Takım'ın 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda oynayacağı Yunanistan ve Norveç maçlarının kadrosu ve programı belli oldu. Milli Takım 17 Mart Cumartesi günü saat 17.00'de Polat Renaissance Otel'de toplanacak. 22 Mart Perşembe günü saat 14.00'te Atina'ya hareket edecek Milli Takım kafilesi, 25 Mart Pazar günü saat 11.00'de özel uçakla Frankfurt'a geçecek. A Milli Takım, Atina'da Ledra Marriot, Frankfurt'ta ise Kempinski Hotel Gravenbruch'da konaklayacak.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, 19 Mart Pazartesi günü saat 14.00'te Polat Renaissance Oteli'nde, 23 Mart Cuma günü saat 12.00'de Ledra Marriot Otel'de ve 27 Mart Salı günü saat 12.00'de Frankfurt Commerzbank Arena'da birer basın toplantısı düzenleyecek.

Milli Takım futbolcuları 20 Mart Salı günü saat 14.00'te Polat Renaissance Otel'de basının karşısına çıkacak.

A Milli Takımın kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Hakan Şükür, Arda Turan, Sabri Sarıoğlu, Emre Aşık (Galatasaray A.Ş.), Volkan Demirel, Tümer Metin, Tuncay Şanlı, Mehmet Aurelio (Fenerbahçe), İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez, Gökhan Zan (Beşiktaş A.Ş.), Gökdeniz Karadeniz, Hüseyin Cimşir (Trabzonspor A.Ş.), Gökhan Ünal, Mehmet Topuz (Kayserispor), Mehmet Yıldız, Servet Çetin (Sivasspor), Hakan Arıkan (Ankaraspor A.Ş.), Ferdi Elmas (Çaykur Rizespor), Orkun Uşak (Kayseri Erciyesspor), Bekir İrtegün (Gaziantepspor), Hamit Altıntop (Schalke 04), Nuri Şahin (Borussia Dortmund), Emre Belözoğlu (Newcastle United FC), Tugay Kerimoğlu (Blackburn Rovers FC), Fatih Tekke (Zenit St. Petersburg)
Bir onceki mac: Turkiye-Moldova http://www.cimbom.org/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Gecen macta Vestel'den hic adam alinmamasini tartismisiz ama bu sefer tartisilmaz herhalde. Can Arat yerine Emre Asik alinmis. Yildiray yine sakat herhalde. Rustu Sakat , Orhan Ak yok, Gokhan Unal kadroda. Orkun tabi ki kadroda. Hamit sakat sanirim. Antep'te yukselisini surduren stoper Bekir kadroda.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

BJK'lı Gökhan Zan sakat sanıyordum. Gerçi dün bir yöneticiyle kavga etmişler. Bu BJK'lıların böyle bir sorunu var. Oyuncuları milli takımda iyi bir performans sergilerse buna hemen sevinmiyorlar. Oyuncu, aynı performansı BJK'da da gösteremezse kin güdüyorlar, şapşallar :D

Valla işimiz zor. Bu kadrodan 11 formda adam çıkarsa çok şanslıyız..

-----------Volkan----------

Sabri------Servet----Emre-------İbo

Hamit--Tugay-Tuncay-Aurelio-Arda

---------------Hakan--------------

Volkan bu maçta hata aptalca bir hata yaparsa işi biter.. Defans aptalca bir hata yapmazsa bu maçı alabiliriz..
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Bu takim iki macta tek gol atamaz. Norvec ve Yunanistan bizim futbolcu bozuntularina oyle bir saplak indirecek ki, o zaman Alex ve Appiah'i da ustlerine siva atip Ali Kemal ve Apo diye oynatir Terim. Hani genclestiriyordu takimi oyle demisti Isvicre husranindan sonra.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bu takim gol mol atamaz. Defansin gobeginde 2 sert bir o kadarda savruk Emre- Servet ayni tip adamlar ama alternatifte yok gibi. Gokdeniz ve Emre (cezasi bitmedimi bu adamin) birinden biri mutlaka oynamali. Ligde oynanan futbol kalitesi goz onune alinirsa sonuc degisirmi o baska.[/quote]
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

TFF sitesinden:

Servet-Emre ayni takimda oynuyor. Ilk 11'de mi cikacaklar acaba? Allah yardimcimiz olsun diyorum. Ikisi de formda olduklari zaman iyidirler (ozellikle hava toplarinda) ama rezalet de cikarabilirler her an. Bunlarin disinda, Antepli Bekir, ve I. Toraman var. Bir de henuz sakat olan Gokhan Zan .
Yunanistan mesaisi sürüyor 19.03.2007

Image

A Milli Futbol Takımı, 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda 24 Mart Cumartesi günü deplasmanda Yunanistan ile oynayacağı maçın hazırlıklarını, bugün çift antrenman yaparak sürdürdü.

Sabah, Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde çalışan milliler, akşam da aynı tesislerde antrenman yaptı. Teknik direktör Fatih Terim yönetiminde antrenmana, bu gece kampa katılacak olan Emre Belözoğlu ve Fatih Tekke ile Fransa'nın Marsilya kentinde, Zidane ve Ronaldo'nun ''Yoksulluğa kırmızı kart'' adıyla organize ettiği yardım maçında forma giyecek olan Hakan Şükür katılmadı.
A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarını yarın çift antrenman yaparak sürdürecek.
-SAKAT OYUNCULARIN DURUMU-

Milli takım doktoru Cengiz Dinç ise sakatlıklar konusunda şu açıklamaları yaptı: ''Yıldıray, 4 hafta önce sağ diz iç yan bağından sakatlandı. Tedavisi devam ediyordu. Son 1 haftadır antrenmanlara başladı. Görüşmelerimiz sonucunda doktoru henüz ağrılarının tam geçmediği, ağrılı bir şekilde oynadığını, fizik-kondisyon olarak hazır olmadığını ifade etti.

Halil, 3 haftadır sağ kasık bölgesinde ağrısı var ve iğne yapılarak oynuyor. Schalke 04 kulübünün doktorundan rapor var, milli takım maçları arasında tedavi olacak.

Serhat, 6 hafta önce kasığından sakatlandı. Yeni antrenmanlara başladı.

Caner, kasık bölgesinden ameliyat oldu.

Rüştü, Henüz tam olarak hazır değil.

Aydın, Kasık bölgesindeki sakatlığı nüksetti.

Arda, 4-6 hafta sahalardan uzak kalacak. Adalesinde yırtık var.

Gökhan Zan, Tedavisi devam edecek, özel antrenmanları devam ediyor. Durumu her geçen gün iyiye gidiyor.''
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:BJK'lı Gökhan Zan sakat sanıyordum. Gerçi dün bir yöneticiyle kavga etmişler. Bu BJK'lıların böyle bir sorunu var. Oyuncuları milli takımda iyi bir performans sergilerse buna hemen sevinmiyorlar. Oyuncu, aynı performansı BJK'da da gösteremezse kin güdüyorlar, şapşallar :D

Volkan bu maçta hata aptalca bir hata yaparsa işi biter.. Defans aptalca bir hata yapmazsa bu maçı alabiliriz..
Ismail'in kadrosundan Arda sakatlandi. ONun yerine Tuncay sol kanatta oynayabilir. Emre kadroda olduguna gore cezasi bitti herhalde. O da orta sahaya gecer. Sag kanatta ise ben Hamit'i sag bek, Sabri'yi sag acik olarak dusunmustum. Bir de Gokdeniz var tabi. Fatih Terim onu tercih ediyor sag kanatta. Hakan'in tek forvet oynayip, hizli oyunculara top indirmesi en mantiklisi. Fatih Terim pek yapamiyor ama bu macta oncelille beraberlige oynamak lazim. Isvicre macinda beraberligi, en azindan 1-0 yenilgiyi koruyabilseydik Dunya Kupasindaydik. Orta sahanin iyi pres yapip Servet ve Emre'yi zor durumda birakmamasi lazim, yoksa isler iyi gitmez.

ekleme: Emre hala cezaliysa Tumer uygun olabilir. Frikiklerden , uzaktan sutlardan gol bulabilir. Bu arada milli takim genclesecek dendi ama gunden gune yaslaniyor. En genc Sabri herhalde.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote:
Ismail Gezer wrote:BJK'lı Gökhan Zan sakat sanıyordum. Gerçi dün bir yöneticiyle kavga etmişler. Bu BJK'lıların böyle bir sorunu var. Oyuncuları milli takımda iyi bir performans sergilerse buna hemen sevinmiyorlar. Oyuncu, aynı performansı BJK'da da gösteremezse kin güdüyorlar, şapşallar :D

Ismail'in kadrosundan Arda sakatlandi. .
Hakan nasil oynayacak yapmayin gozunuzu seveyim. Adamin ko$acak takadi yok be. Ayagi mi aciyor neresi aciyor bilmiyorum. Adam Konya macinda bir $ut atti tingir mindir. Birde macin 87. dakikasinda sabin'in o topa nasil vurduguna baktiniz mi bilmem.

Dun Terim Yunanistanin hucum oynayacagini soyluyordu. O zaman i$ kontra ataklara kalacak. Hakan ne yapabilir ki? Tekke de sakat diyorlar. Kayseride bir golcu vardi. Gohan galiba. ben Umit karan'a bile fittim. Kim olursa olsun ama Hakan olursa bu takim ba$tan 10 ki$i oynayacaktir. Bir de ona top indirelim diye doldur bo$alt mi ne diyorsunuz o topu $i$irme olayi yok mu zaten defans olarak Yunanistan bu i$in piri armut gibi toplarlar o toplari.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Cengiz Akgun wrote: Hakan nasil oynayacak yapmayin gozunuzu seveyim. Adamin ko$acak takadi yok be. Ayagi mi aciyor neresi aciyor bilmiyorum. Adam Konya macinda bir $ut atti tingir mindir. Birde macin 87. dakikasinda sabin'in o topa nasil vurduguna baktiniz mi bilmem.

Dun Terim Yunanistanin hucum oynayacagini soyluyordu. O zaman i$ kontra ataklara kalacak. Hakan ne yapabilir ki? Tekke de sakat diyorlar. Kayseride bir golcu vardi. Gohan galiba. ben Umit karan'a bile fittim. Kim olursa olsun ama Hakan olursa bu takim ba$tan 10 ki$i oynayacaktir. Bir de ona top indirelim diye doldur bo$alt mi ne diyorsunuz o topu $i$irme olayi yok mu zaten defans olarak Yunanistan bu i$in piri armut gibi toplarlar o toplari.
Ben bu kadrodan Gokhan'i da tercih ederim, ama daha once pek oynamadigi icin o risk alinir mu bilmiyorum. Gecen maclar oynandiginda Gokhan sakatti. Yazin oynanan hazirlik maclarinda da pek varlik gosterememisti. Normalde milli takimin birinci forveti Umit Karan'dir. Ama onu da Fatih Terim pek tercih etmiyor. Tercih etse bile o da son haftalarda formsuz. Sivas'ta Mehmet Yildiz var, onu pek seyredemedim daha ama son haftalarda cok iyiymis. Tekke de sakat, isimiz zor.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tolga Girici wrote: ..Tekke de sakat, isimiz zor.
Tekke de kadrodan cikarilmi$.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

YUNANiSTAN (4-3-3)

Charisteas
Samaras.....Giannakopoulos
Karagounis.........Katsouranis
............Basinas
Fyssas..Krygiakos..Dellas..Seitaridis
Nikopolidis

Dellas uzun aradan sonra gene milli, oynamasini bekliyor benim tanidigim Yunanli arkadaslar...Charisteas sakatlikdan donuyor ve cogu Gekas'in oynamasini istiyor ama Rehhagel'in Charisteas'la israr edecegeni dusunuyorlar. Euro 2004'u kazanan takimdan 2-3 oyuncu farkli, ayni kadro devam ediyor sayilir...sistem'i 4-4-2'den 4-3-3'e degistirdi bu arada ama Samaras aslinda forvet, Giannakopouls daha cok orta saha oyuncusu oldugu icin 4-4-2'ye donecektir zaman zaman...

TURKiYE (4-1-4-1)

....Hakan Sukur...
...Aurelio...Gokdeniz
Tuncay...............Sabri
.............Tugay
Ibo Uz...Servet..Emre..Hamit
..........Volkan

Arda'nin yoklugunda Tuncay'i kanada cekip ortaya Gokdeniz'i surer FT. Tabii sevgilisi Tumer de her zaman bir olasilik...ceske Gurcistan macinda kirmiziyi gorseydi boyle sacma bir secenegi olmazdi FT'nin. Neyse. Sabri-Hamit ise daha zayif takimlara karsi yerlerini degistiriyor (Malta macinda tersti mesela, ama Macaristan macinda boyleydi), ama Atina deplasmaninda Hamit geride Sabri ilerde oynar.

Gurcistan hazirlik macinda Tugay tek on libero, Aurelio ise Tuncay'in hizasinda oynamisti, 4-1-4-1'i bozmadan hem Tugay'i hem Aurelio'yu kullanmisti FT.

hadi bakalim...
Deniz
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deniz Selman wrote:
hadi bakalim...
Deniz
Ya gecen gun seni andimdi burada. Bu sene $ampiyonluk hesabina filan hic girmedin de, buralarda mi diye sordumdu merak edip. Gecen sene ben bu i$ bitti derken dur bakalim filan diyerek ortaya bir iki hesap cikarmi$ ve sonunda da hakli cikmi$tin. Bu sene hesap filan kalmadi yapilcak galiba.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Deniz Selman

Post by Deniz Selman »

Beni andiginiz icin sag olun...

Beni taniyanlar bilir GS'nin ve milli takim'in disarda oynadigi maclarin her dakikasi icerde oynanan tum maclardan daha onemli benim icin. Hem GS'nin hem Turk futbolunun ilerlemesi icin CL, Dunya Kupasi, ve Euro'da ilerlememiz lazim, kazanma sansimiz olmasi lazim, ve yaklasinca sanslari degerlendirmemiz lazim. (2001 CL ceyrekfinali, 2002 Dunya Kupasi yarifinal muthis firsatlardi, harcadik gitti...)

Gecen sene heycanliydi bizim lig, ama kazandiktan sonra CL'deki inanilmaz kotu performansimiz beni cok uzdu, bu senede hic bir maci kacirmadim aslinda ama ayni heycan maalesef yok, cunku CL'ye gitsek bile ne olur diye korkuyor insan.

Milli takim bu nedenle tek mutluluk kaynaga olarak bakiyorum. Kayipsiz ve gol bile yemeden ilk 3 maci atlatmamiz cok iyi ldu, kolay molay diyip gecmemek lazim o maclari Macaristan deplasmaninda kazanmamiz garanti degildi mesela. Simdi bu iki mac (Yunanistan ve Norvec maclari) bizim koca ligimizden cok daha onemli...maalesef bizim basin ve halk bunun farkinda degil her zamanki gibi, kendi kendimize oynadigimiz dunyada kimsenin umrunda olmayan maclari tartisa tartisa futbolumuzun nereye geldigini gorduk.

Hadi bakalim.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Şartlar iyi değil. Herkesin itimat edeceği 11 adam bulmak bile zor hale geldi. Bu şartlar altında 1 puan başarıdır. Umudum Tuncay ve Gökdeniz. Gerçi ilk 11 tahmini yaparken Gökdenizi unutmuştum :D

Neyseee...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu kadro (ya$ ortalamasi 32 deniliyor ama ben pek inanamadim. Sabri, Hamit, Tuncay, Volkan ve Servet genc adamlar. Olsa olsa orta saha ve forvetinkidir) ile cikacakmi$ bizim cok bilen megolaman:

Volkan Hamit Gökhan Zan Servet İ.Üzülmez Sabri Aurelio Tugay Tümer Tuncay Hakan Şükür

Alpay nerde acaba onu unutmu$a benziyor?

Hakan Şükür polemiği
Basın toplantısında Yunan bir gazetecinin sorduğu, "Hakan Şükür 15 yıldır var. Ümit Karan niye yok?" sorusu Teknik Direktör Fatih Terim'de bir anlık şaşkınlık yarattı. Ay-yıldızlı ekibin patronu soruya, "Demek ki bizim basınımıza haksızlık ediyormuşuz. Bu tartışmalar burada bile var. Biz size niye yazı yazdığınızı soruyor muyuz? Bunu size açıklamak zorunda değilim. Biz öyle uygun gördük' cevabını verdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yunanistan fena bastiriyor. Zaten golde 5. dakikada geldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Post Reply