Fortis Türkiye Kupasi Fenerbahce - Galatasaray 0-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

Fortis Türkiye Kupasi Fenerbahce - Galatasaray 0-0

Post by Serif Halimler »

Fortis Türkiye Kupasi kuralari cekildi, eslesmeler söyle :
Fenerbahçe-Galatasaray
Adana Demirspor-Gençlerbirliği
Çaykur Rizespor-Beşiktaş
Oftaş-Kayserispor

Ilk mac Kadiyköy'de 3-Subat Pazar saat 19:00.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Demek ki Fener bu senede kupaya hasret kalacak. :D
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cok memnun oldum.
Bu sefer kosan alan daraltan bir Galatasaray gormek istiyorum.
Korakor bir mac istiyorum.

Bu arada UEFA'da Roberto Carlos Q&A'ye konuk olmus.
http://www.uefa.com/competitions/ucl/ne ... 49767.html
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Ben memnum olmadım açıkçası.

FB son üç maçında 19 gol atmış, sakatı eksiği yok, bizim takımın sakat ve cezalılarından ligde şampiyonluğa oynayacak 11 çıkıyor neredeyse, neden şu sırada oynamaktan memnun olayım? Bizde Lincoln, Nonda, Linderoth, Ayhan olsun, onlarda Alex, Deivid, Aurelio falan sakat ve cezalı, o zaman memnuniyetle oynayalım, şimdi neden?
Mehmet Gurdal Cetin

Sevgili Ali,

FB nin son 3 macinda attigi 19 gol beni dusundurmuyor.
Her maci ayri degerlendir.

Gaziantep : Kalecinin yedigi golleri defans hatalarini gormedin mi? Ustelik Gaziantep dun de BJK'den 3 gol yedi ama FB macindaki gibi ezilmedi.Ozgurcan mi degistirdi Gaziantep'i 1 gunde...

Alanyaspor : Daha ne diyeyim sana, Roberto Carlos'un formasi icin birbiri ile kavga edebilecek oyuncularla dolu ALANYASPOR'un FB ye 3 gol atmasi konusulmadi medyamizda ooooooohhhh fener 10 gol atti.

Sivasspor: Yukarida bir yerlerde Sivas-FB maci ile ilgili yazim var.Sivas'i sistemli bir sekilde ne oldum delisi yaparak salak ettiler.Olduklarindan buyuk gosterdiler sonucunu herkes gordu.

FB nin attigi golleri kucumsemiyorum, ne sayisini ne ozelliklerini ama Galatasaray karsisinda FB nin golcu ozellikleri benim icin bir sey ifade etmiyor.

Daha once Alpay buraya yazdi.FB yi yenmek oyle ahim sahim bir olay degil.Hizli oyna, alan daralt sert ve devamli bas.Orta saha ve defans forvete gidemesin aralarinda derin bosluklar kalsin.

Ha bunu Galatasaray yapabilir mi dersen iste orda haklisin.Son FB macinda futbolcularimizin hakemden daha az kostuklari ortaya cikmisti.

Ben onu bunu bilmem kosan kazanacak.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sevgili Ali,

FB nin son 3 macinda attigi 19 gol beni dusundurmuyor.
Her maci ayri degerlendir.

Gaziantep : Kalecinin yedigi golleri defans hatalarini gormedin mi? Ustelik Gaziantep dun de BJK'den 3 gol yedi ama FB macindaki gibi ezilmedi.Ozgurcan mi degistirdi Gaziantep'i 1 gunde...

Alanyaspor : Daha ne diyeyim sana, Roberto Carlos'un formasi icin birbiri ile kavga edebilecek oyuncularla dolu ALANYASPOR'un FB ye 3 gol atmasi konusulmadi medyamizda ooooooohhhh fener 10 gol atti.

Sivasspor: Yukarida bir yerlerde Sivas-FB maci ile ilgili yazim var.Sivas'i sistemli bir sekilde ne oldum delisi yaparak salak ettiler.Olduklarindan buyuk gosterdiler sonucunu herkes gordu.

FB nin attigi golleri kucumsemiyorum, ne sayisini ne ozelliklerini ama Galatasaray karsisinda FB nin golcu ozellikleri benim icin bir sey ifade etmiyor.

Daha once Alpay buraya yazdi.FB yi yenmek oyle ahim sahim bir olay degil.Hizli oyna, alan daralt sert ve devamli bas.Orta saha ve defans forvete gidemesin aralarinda derin bosluklar kalsin.

Ha bunu Galatasaray yapabilir mi dersen iste orda haklisin.Son FB macinda futbolcularimizin hakemden daha az kostuklari ortaya cikmisti.

Sevgili Mehmet,

Ben de 19 golü bizim maça ölçü olur anlamında yazmadım zaten. Sıvas konusunda ne yazdığını biliyorum, aynı şeyleri ben de yazıyordum, özellikle Sıvas'ı ASY'de GS'a karşı izlediğimden beri, dün de maçtan 40 dakika önce girip en az üç yerler FB'den yazdım. Bir hafta önce de girip Anadolu takımları Sıvas' kıyak mı yapıyorlar acaba diye düşünmeye başladım dedim, Cengiz hurafe dedi. Yok ama Sıvas'ta o güç, gözüküyor.

Alanya, Sıvas, Antep hakkında ne düşünürsen düşün FB en azından kendi oyunu açısından formda, karşısına bunlar çıkmış, onlar da 19 tane atmışlar. Bize atarlar diye değil, FB iyi, formda, en önemlisi zaten sene başından beri oynamayan Tümer ve Appiah'ı saymazsan tam kadrolar.

Benim de kenarda bir yerlerde neredeyse bir takım çıkaracak kadar adamım oturuyor, bunların yarısıda takımım için kritik oyuncular, bu ortamda neden oynamak isteyeyim diyorum.

Daha çok koşmaya gelince, haklısın koşmak lazım ama yarın çık Barcelona ile oyna, sabaha kadar koş, 3-5 yer oturursun. Koşmak yetmiyor her zaman, güçlü rakiplerle oynarken koşmak kadar önemli oyuncularının sahada olması da lazım, FB de Leverkusen ile birlikte bu sene oynayabileceğimiz en güçlü rakip, koşmak yetmez muhtemelen.

Ali
Mehmet Gurdal Cetin

Tabiki konu sadece kosmak degil ,
Hizli oynamak
Alan daraltmak
Sert ve devamli basmak.
Orta saha ve defans aralarinda derin bosluklar biraktirmak yakin oynamalarina engel olmak.

Bunu yapan dunyada kac takim var dersen gulusuruz.
Ben agresif oynayarak (futbol icindeki sertlikten bahsediyorum-kirmizlik sertlik degil)
Alex-Deivid-Semih uclusune tacizde bulunulmali diyorum :)

Ali Gursel wrote:
Mehmet Gurdal Cetin wrote:Sevgili Ali,

Daha çok koşmaya gelince, haklısın koşmak lazım ama yarın çık Barcelona ile oyna, sabaha kadar koş, 3-5 yer oturursun. Koşmak yetmiyor her zaman, güçlü rakiplerle oynarken koşmak kadar önemli oyuncularının sahada olması da lazım, FB de Leverkusen ile birlikte bu sene oynayabileceğimiz en güçlü rakip, koşmak yetmez muhtemelen.

Ali
TRUST GALATASARAY
MGC
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Bana zaman bizim acimizdan cok uygunsuz geliyor.

Fakat diger taraftan I.B.B. nin 10 gün önce Kadiköy'de ne yaptigini düsününce, biz neden yapmayalim.
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Alex-Deivid-Semih uclusune tacizde bulunulmali diyorum :)
Doğru, bence de ama söylemesi yapmasından kolay.

Semih Hakan'dan beri ilk iyi pivot santrfor benim gördüğüm. Hakan değil ama yine de iyi. Durdurulur tabii.

Deivid bence çok çok iyi oynuyor bir süredir. Ama o da durdurulur.

Alex kısmı ise zor.

Sonra Aurelio iyi top kesiyor, Lugano'nun ayıbını örtüyor, kanatları da iyi işliyor FB'nin, dün Gökhan Gönül ile Deivid sağdan darmadağın ettiler Sıvas'ı.

Yani sırf defansif önlemlerle durdurmak zor. Ama tabii yenersin, bu kadar eksiğin yoktur, sen nasıl onları düşünüyorsan o da başlar ben bu Lincoln ve Arda'yı nasıl durduracağım diye düşünmeye, Gökhan Gönül çıkamamaya başlar, Deivid sağda yalnız kalır, Ayhan ve Linderoth ya da Topal ve Linderoth Aurelio ve Selçuk ya da Deniz'i bunaltır, Alex ve Semih'e gelen kaliteli top sayısı azalır, o zaman yenersin gayet güzel.

Ben Şükür ve Nonda'yı zaten Semih ve Deivid'e tercih ederim, Alex ile de yırtınıp aldığı topu azaltacaksın, durduramazsın ama zararını azaltırsın hesabı.

Ama bütün bunları yapmak için A takımı lazım, minimum formda birer Lincoln, Ayhan, Song, Nonda lazım bence (hadi Linderoth'tan vazgeçtik).

Ali

Edit:
Fakat diger taraftan I.B.B. nin 10 gün önce Kadiköy'de ne yaptigini düsününce, biz neden yapmayalim.
Sevgili Şerif, ben hemen iki sebep yazayım:

Alex, Alex, Alex (10 gün önce yoktu)

İkincisi de FB'nin Belediye ve GS'a karşı oyunu çok farklı oluyor.

Yıllardır GS'a karşı çok çok iyi motive oluyor FB. Bu konuda da kendilerini tebrik etmek lazım. Ya da bir an önce Avrupa'da ciddi bir başarı kazanmalarını dilemek, o zaman geçer biraz :D
Last edited by Ali Gursel on Mon Jan 28, 2008 2:56 pm, edited 3 times in total.
Mehmet Gurdal Cetin

FELDKAMP'in Kura ile İlgili Aciklamalari

Feldkamp: Finali Erken Oynamış Olacağız

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile Eşleşmeleri ile İlgili Olarak 'Bundan Daha Güzel Ne Olabilir Ki, Fenerbahçe ile Finali Erken Oynamış Olacağız, Bundan Güzel Bir Şey Olamaz' Dedi.
Haber Yayın Tarihi: 28.01.2008 13:37

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile eşleşmeleri ile ilgili olarak ''Bundan daha güzel ne olabilir ki, Fenerbahçe ile finali erken oynamış olacağız, bundan güzel bir şey olamaz'' dedi.

Alman çalıştırıcı, sarı-kırmızılı ekibin bugün yaptığı antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Karl Heinz Feldkamp, hak eden takımın Fortis Türkiye Kupası'nda devam edeceğini kaydederek, bunun kupa maçlarının bir özelliği olduğunu söyledi.

BURADA BIR CELISKIMIZ VAR, HEM UEFADA HEM KUPADA BAL DAMLATARAK DEVAM EDIYORUZ

Bir basın mensubunun, ''Bu kadar eksiğin bulunduğu dönemde oynamak dezavantaj mı'' sorusuna Feldkamp, ''Şu an için bir şey söylemek istemiyorum. Takımımızı ligde ve şu saatte buraya kadar getirdik. Yine kendimizi orada ispatlamak zorunda kalacağız ve onu yapmaya çalışacağız'' diye konuştu.

BEN BURADAN HALA BIZE GUVENILMIYOR YINE ISPAT GEREKECEK ANLAMI CIKARIYORUM

Alman teknik adam, Ayhan ve Lincoln'un aylar sonra bugün idmana çıktığını belirterek, ''Geri döndüler. Bundan sonra önemli olan önümüzdeki maç değil, önümüzdeki idmanlara devamlı çıkabilecekler mi? Çünkü ilk idmandan sonra dikkatli olmak ve yarını beklemek lazım'' ifadelerini kullandı.

Adnan Polat ile dün havalimanında yaptığı görüşme ile ilgili bir soru üzerine Feldkamp, şunları söyledi:

''Adnan bey ile her zaman görüşüyoruz. Biz dünkü görüşmede galibiyetin sevincini çıkardık. Zaten önümüzdeki günlerde her şey kesinlik kazanacak. Düne kadar elde ettiklerimizi, bugüne kadar yapmak istediklerimizi gerçekleştirebilirsek, her şey istediğimiz gibi olur.''

Alman teknik adam, ''Sabri'nin affedilmesi söz konusu olacak mı'' sorusu üzerine de, ''Şu an için öyle bir şey gözükmüyor, şu an niye öyle bir şey yapalım'' yanıtını verdi.

INAT ET KURT HOCA :), TUKURDUGUNU YALAMA
TRUST GALATASARAY
MGC
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Tabii bu kadar karamsar nottan sonra sunu da ekleyelim:

TÜRKİYE KUPASI'NDA YAPILAN TOPLAM 23 MAÇTAN 11'İNİ GALATASARAY, 3'ÜNÜ FENERBAHÇE KAZANDI,9 MAÇ DA BERABERE SONUÇLANDI..

:lol: :lol:

Bu 3 yenilgi ne zaman olmuş acaba, bu yaşımdayım hiç FB'ye kupada yenildiğimizi falan hatırlamam.
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Ali Gursel wrote:Tabii bu kadar karamsar nottan sonra sunu da ekleyelim:

TÜRKİYE KUPASI'NDA YAPILAN TOPLAM 23 MAÇTAN 11'İNİ GALATASARAY, 3'ÜNÜ FENERBAHÇE KAZANDI,9 MAÇ DA BERABERE SONUÇLANDI..

Bu 3 yenilgi ne zaman olmuş acaba, bu yaşımdayım hiç FB'ye kupada yenildiğimizi falan hatırlamam.
daha gecen yil 2-1 yenildik.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Fatih Mutlu wrote:

O bir tane, kalan ikisi? :lol:
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ali Gursel wrote:
Fatih Mutlu wrote:

O bir tane, kalan ikisi? :lol:
2001'de 4-4luk bir mac vardi penaltilarla Fener finale kalmisti ama galiba finalde Trabzon'a yenilmislerdi.
Mehmet Gurdal Cetin

SOUNESS'in bayrak diktigi macin 90 dakikasi kac kac bitmisti. ?Galiba magluptuk o mac.
Sanirim bu istatistik 90 dak.sonu maglubiyetlerle ilgili olmali.Bir tane daha bulun anlasalim :

IDMANDAN

Galatasaray'da Fenerbahçe Derbisi Hazırlıkları
Galatasaray, Hafta Sonunda Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile Oynayacağı Çeyrek Final İlk Maçının Hazırlıklarına Ara Vermeden Başladı.
Haber Yayın Tarihi: 28.01.2008 14:25

Galatasaray, hafta sonunda Fortis Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynayacağı çeyrek final ilk maçının hazırlıklarına ara vermeden başladı.

Teknik direktör Karl Heinz Feldkamp yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren çalışmada, dünkü karşılaşmada 90 dakika forma giyen oyuncular Hakan Şükür hariç yenileme idmanı yaparken, tecrübeli oyuncu aktif dinlenme yapmayıp yedeklerle birlikte çalıştı.

Uzun süredir sakatlıkları nedeniyle idmanlara katılamayan Ayhan ve Lincoln, bugün ilk kez takımla birlikte çalışırken, iki oyuncu idmana neşe kattı. Özellikle çift kale maç bir hayli neşeli geçerken, Ayhan ve Lincoln'ün takımları normal sürede yenişemedi. Antrenör Ahmet Akcan daha sonra oyuncularına penaltı attırırken, yapılan atışlarda da iki takım birbirlerine üstünlük sağlayamadı.

Beraberliklerin ardından bu kez Ayhan ve Lincoln, birbirlerine penaltı attı. Ayhan atışı direğe nişanlarken, Lincoln attığı golle takımını galibiyete taşıdı. Lincoln ve takım arkadaşları maçtan sonra sevinç yaşadı.

Antrenmana sakatlıkları bulunan Okan, Nonda ve Linderoth katılmazken, Hakan Balta ve Hasan ise takımdan ayrı koşu yaptılar. Afrika Kupası'nda mücadele eden Song da idmanda yer almadı. İdmana, PAF takımdan Erhan, İlker ve Harun da katıldı. Harun, Barış'la ile girdiği mücadelede burnuna aldığı darbe nedeniyle çalışmayı yarıda bıraktı.

Feldkamp, antrenmanda Hakan Şükür, Servet ve Lincoln ile kısa süreli görüşmeler yaptı.

Futbolcular antrenmanda, Fortis Türkiye Kupası çeyrek finalinde eşleştikleri rakibi merak ettiler.

Kimin çıktığını öğrenmeye çalışan futbolculardan Arda, ''Fenerbahçe'' yanıtını alınca gülerek, ''Fark etmez'' yorumunu yaptı.

Galatasaray'da kadro dışı bırakılan Sabri, idmanı tesislerin balkonundan takip etti.

Sabri, basın mensuplarının fotoğrafını çekmeye çalıştığını görünce içeriye kaçtı.

ABISI ONA "KEEP A LOW PROFILE WE WILL LOOK AFTER YOUR BUSINESS "DEMISTIR :)
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply