YENI TD SKIBBE HAYIRLI OLSUN..

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mehmet Gorgen
Staff Member

YENI TD SKIBBE HAYIRLI OLSUN..

Post by Mehmet Gorgen »

Galatasaray'da hafalardır beklenen açıklama geldi ve sarı kırmızılıların yeni teknik direktörü açıklandı !.. Galatasaray'dan yapılan açıklamaya göre sarı kırmızılıların gelecek sezonki teknik direktörü Michael Skibbe oldu !..

İŞTE GALATASARAY KULÜBÜ'NDEN YAPILAN AÇIKLAMA..

"Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın teknik direktörlüğü görevine Michael Skibbe getirilmiştir. Kulübümüz ile Alman teknik direktör arasında 1+1 yıllık sözleşme imzalanmıştır.

Michael Skibbe

4 Ağustos 1965 doğumlu olan Michael Skibbe, 2004 yılına kadar Alman Milli Takımı'nda Rudi Völler'in yardımcısı olarak görev yaptı.

Profesyonel futbolculuk kariyerine Schalke'de başlayan Skibbe, 1984-1986 yılları arasında Schalke 04’de forma giydi. Daha sonra üç kez çapraz bağları kopan Skibbe, erken yaşta futbola veda etmek zorunda kaldı.

1989 yılında Borussia Dortmund’un genç takım hocalığına getirilen Michael Skibbe, 1998 yılında A takımın başına geçti. 32 yaşında Borussia Dortmund’un teknik direktörü olurken aynı zamanda Bundesliga tarihinde takım çalıştıran en genç hoca unvanını kazandı. Michael Skibbe 1 buçuk yıl sonra görevinden ayrıldı.

2000 yılında Rudi Völler ile birlikte Almanya Milli Takımı'ndan gelen teklifi kabul etti ve Almanya'yı çalıştırmaya başladı. Almanya'nın 2004 Avrupa Şampiyonası'nda ilk turda elenmesinin ardından Rudi Völler ve Michael Skibe görevlerinden ayrıldı.

Daha sonra Alman Futbol Federasyonu'nda çalışan Skibbe, Ekim 2005'te Bayer Leverkusen ile anlaştı ve o tarihten bu sezon sonuna kadar Alman ekibinde teknik direktörlük yaptı. Bayer Leverkusen geçtiğimiz sezon Bundesliga’da 34 maçta 51 puan toplayarak sezonu 7. sırada tamamladı."
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Cok kötü oldu. Erdal Keser getirebilirildi. Oda Almanca konusuyor. :lol:

Uyku Hapi gibi Adam.

Almanyada ikinci Ligde bile onu kimse Takimin basina getirmezdi.

Rudi Völlerin yakin arkadasidir ve onun icin Alman Milli Takiminda yardimcilik ve Völlerin yine sayesinde Leverkusende TD yapmistir.

Bizi 5-1 yendi diye ona Yönetim taptimi?
Bahri Unlu
Staff Member

Post by Bahri Unlu »

Yahu sunun ortasini bi bulamayacagiz herhalde.
Ya 80 yasina yaklasan TD oluyor ya da Hakan Sukur'un akrani yasta biri :)
iki sene arasinda bu kadar ucurum mu olur. :)
ne diyelim hayirli ugurlu olsun vatana millete.
* * *
Bahri Unlu
ISO 2000, UEFA ve Super Kupa $ampiyonu taraftari
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Skippe'ye güvenmek için ortada en ufak bir sebep bile yok!

Bari Hakan Şükür'ü koysaydınız takımın başına! Bazıları Alman ekolü mekolü diyecek gene de, adamın TD'lik kariyeri yok denecek kadar az!

Takımın şampiyonluğunda ciddi pay sahibi olan tecrübeli futbolcularıda yolluyorsunuz, iyice paf takımı olduk anlaşılan!

Aptalca bir karar verdiler, ve güzelim takıma yazık ettiler! Bunca aramadan, lafta ince eleyip sık dokumadan sonra çıkaracağınız adam bumuydu?
Murat Tekin

Post by Murat Tekin »

Daha hala inanamiyorum.
Takimi Sampiyon yapan Teknik Heyete bir tokattir.

FBde Ziconun yaninda tercüman Cocuk bile bundan daha iyi TDlük yapar....
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yonetim bircok td'e teklif goturmustur;her istediginiz td'u de getiremezsiniz.Ozellikle ulkemizdeki kulup yonetim anlayisi,spora bakis acisi,ve surekli islerini kaybeden td'leri gorunce gelmek icin hakli olarak 1000 defa dusunurler,ve teklifi kabul de etmeyebilirler.

Skibbe bence iyi bir tercih.Sistemde fazla bir degisiklik olmayacak,ve kadromuzdaki futbolcu yapisina da dusunursek dogru bir adim.

Ayrica 9 sene B.Dortmund'un altyapisinda gorev yapmis,GS Futbol Akademisi'ne cok onemli katkilari olacaktir,ve olmalidir.

1+1 senelik anlasma yapilmis;umarim basarili olur ve daha uzun sure gorev yapar.Hayirli olsun.Skibbe'nin basarisi yonetimin verecegi destege de bagli;kendisine %100 destek verilmeli ve bu lafta kalmamali.
25-2025

nefvakfi.org
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Sir Alex Ferguson GS'a gelmek icin can atiyordu, Maurinho beni alin dedi, Arsene Wenger haber gondermis ama bizimkiler gitti Skibbe'yi getirdiler...

Adam gelsin takimi hic olmazsa bir mac (oyle birkac mac falan degil) oynatsin gorunde bir ondan sonra ne diyecekseniz deyin bari...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hayırlı uğurlu olsun, çok sevindim. Çok büyuk takımları çalıştırmış isimli hocalar GS'a gelmez. Gelirse aklından zoru vardır ya da senede 5 milyon Euro ve yukarısı bir para istiyordur. (Scolari'nin 6 milyon Euro istediği söyleniyor). Hiç bir şey becerememiş Laudrup'un ne kadar burun kıvırdığını gördük. Bayram Tutumlu turşusunu kursun şimdi onun. GS'ın bir Del Bosque, Tigana mecaralarına ihtiyacı yok. Del Bosque ödenen para tazminatı ve peşin parasıyla 10 milyon Euro'yu bulmuştur. Tigana da 3.5~4 milyon kadar para alıyordu bir de transferden BJK'ı kazıkladı. Çok para saçan FB'nin bile son 10 senede getirdiği hocaların en isimlisi Almanya'dan kovulan Daum.

Skibbe genç ama 10 seneyi aşkın hocalık deneyimi var. Takımdaki yaşlı dinazorlar ayrılacağı için yaş olayı da sorun olmayacaktır. Takımda Almanya kökenli ya da o ekolü iyi tanıyan oyuncuları sayalım... Karan, Volkan, Balta, Serkan, Barış, Lincoln, Aykut, takımın 3'de biri. Diğer 3'de biri de alt yapıdan gelen oyuncular, diğerleri de yabancılar olacak. Çok güzel bir denge ve uyum olacak. Skibbe'nin alt yapı tecrübesi çok önemli. Her hoca alt yapıdaki adamlarla uğraşamaz. Çoğu hazır adamla çalışmayı sever, hazır olmayana zaman harcayacak sabrı olmaz. Skibbe gelecek Aydın'la çalışacak, yaz kampında Semih'le, Cem Sultan'la çalışacak. "Skibbe was director of the youth system of the German Football Association from August 24, 2004 to October 9, 2005"

Skibbe gelecek çalıştırıcısını (trainer) getirecek (Koch gibi biri). Takıma zaten verilen fizik kondisyon daha da iyi olacak. Geçen sene Arda gibi bir oyuncumuzdaki gelişmeyi gördünüz. Kalli sayesindedir bu. Eğer bu sene kondisyona o kadar da önem vermeyen biri gelseydi o çabaların hepsi heba olacaktı. Şimdi topçular daha da taşlaşacak.

Alman alt yapısından liglerden önemli iki tane adam getirebilir. Özellikle sağlam defans ve santrafor çok işe yarar.

Hepsinden ötesi Leverkusen gayet olumlu atak futbol oynuyordu.

Denizli, Hagi, Terim, Souness, Götz gibi biri gelecek diye çok korktum. Daha iyisi olabilirdi. Sammer'i çok istedim mesela. Futbolcuyken de muhteşem akıllı, çalışkan, iyi topçuydu. Scholes'u Sammer'e benzetirim hem futbol hem fizik olarak. Ama olmadı Almanlar bırakmadılar ne yapacaksın?

Skibbe iyidir. Takımdaki değişimi tamamladılar mı, iki transferle gelecek sene daha da iyi oluruz diye umut ediyorum. Belki Skibbe iki sene çıtayı yükseltir sonra arkadan Sammer gelir.

Ozan Ersoy
Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Ekşi sözlükten umut verici iki yorum:
tut miki yan cek wrote:hücum futbolunu seven bir teknik direktör.
çalıştırdığı takımları genelde tek forvetle oynatır ama sağ ve sol kanat oyuncuları ile forveti üçler.
schneider, barbarez, kiessling, barnetta ve gekas ile bu taktiği leverkusen'de uyguladı.
galatasaray teknik direktör adayları arasında aslında belki de en iyisi.
genç yaşına rağmen çok tecrübeli. bunda futbolu erken bırakmasının ardından hemen teknik direktörlüğe hazırlanmasının etkisi de var.
tek dezavantajı medya ve taraftar baskısına dayanıklı olmaması. bu da türkiye'de çalışacak bir teknik direktörde eksik olmaması gereken hayli önemli bir özellik. gözüken bu tek kötü yanı başlı başına önemli bir zaaf oluşturuyor.
there is nothing left for me wrote:geldiğinde kaos içindeki bayer leverkusen'i tekrar takım yapmış teknik adam.

leverkusen ile iki sene üst üste uefa'da çeyrek final oynadı. son sene şampiyon zenit'e elendi.
bundesliga'da son sezonda bayern munich, werder bremen, schalke arkasında son haftaya 4. sırada girdi. son hafta gelen mağlubiyetle uefa'yı kaçırdı.
hepsinden önemlisi yaşları 20-22 arasında değişen rene adler, arturo vidal, tranquillo barnetta, gonzalo castro, karim haggui gibi isimleri takıma başarıyla dahil etti.

taraftar arkasında durduğu ve sabırlı olduğu sürece çok şeyi başaracak adamdır skibbe. bir çok gence şans verip yıldız yaratacak, hücum futbolunu seven bir ekip kuracak, iyi iletişim becerisi ile yıldızlardan maksimum faydayı alacaktır. yeterki ben galatasaraylıyım diyenler sabırlı olsun. sadece güven ve sabır.
Sağlık ekibi ve kondisyoner konusunda işi sıkı tutmaya devam etmek lazım.
Last edited by Eray Tunç on Thu Jun 12, 2008 1:04 am, edited 1 time in total.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selçuk Samli wrote:Yonetim bircok td'e teklif goturmustur;her istediginiz td'u de getiremezsiniz.Ozellikle ulkemizdeki kulup yonetim anlayisi,spora bakis acisi,ve surekli islerini kaybeden td'leri gorunce gelmek icin hakli olarak 1000 defa dusunurler,ve teklifi kabul de etmeyebilirler.

Skibbe bence iyi bir tercih.Sistemde fazla bir degisiklik olmayacak,ve kadromuzdaki futbolcu yapisina da dusunursek dogru bir adim.

Ayrica 9 sene B.Dortmund'un altyapisinda gorev yapmis,GS Futbol Akademisi'ne cok onemli katkilari olacaktir,ve olmalidir.

1+1 senelik anlasma yapilmis;umarim basarili olur ve daha uzun sure gorev yapar.Hayirli olsun.Skibbe'nin basarisi yonetimin verecegi destege de bagli;kendisine %100 destek verilmeli ve bu lafta kalmamali.
Harfiyen katiliyorum ve yeni TD icin sevindigimi soyleyebilirim. Anli sanli bir TD icin hem yuksek bir transfer butcesi gerekecekti hem de buyuk bir ihtimal kendi kadrosu ve ekibi ile GS a gelecekti. Skibbe ile yonetimin uyumlu calisacagini, gectigimiz sene baslayan yeni yapilanmanin hiz kazanacagini, son virajda bizi duzluge cikaran saygideger ekibin aktif goreve devam edeceklerini tahmin ediyorum.

Alman ekolu fizik ve mucadele gucu yuksek, saha parsellemesini iyi yapan bir oyun anlayisini seviyor. Leverkusen, Skibbe doneminde, hizli hucuma cikan ve kontrollu bir oyun oynayan ekipti. Ben hem kadro yapimiz, hem transfer butcemiz hem yeni yapilanmanin devami icin iyi bir tercih yapilmis. Hayirli olsun!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Hayirli olsun. Insallah gecen sezon takimin yavas yavas kurulan iskeleti zedelenmez.
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

SIMDILIK YORUMSUZ KOYDUM.

Geri zekâlı Galatasaray..

Ergun, Şirin'i yollamış bana.. Bu gazetenin en baş belası röportajcılarından. Eline düştünüz mü yandınız.. Kız gazeteci değil, Gestapo konuşturmacısı.. Neler neler söyletir insana.. Söyletti de..
"Geri zekâlı Galatasaray.." dedim, dün, okudunuz..
Niye dedim.. Geri zekâlı da ondan..
Yahu Mustafa Denizli gibi bir adam ortada dururken, bir yığın adı duyulmadık, marifeti bilinmedik el oğlunun peşine düşer mi adam, zekâsı yerinde olsa.. Galatasaray'a kumar oynar mı, hele de Kalli fiyaskosundan sonra..
Şimdi bakın.. Yerli ile yabancının daha işe başlarken farkını anlatmaya gerek yok..
Biri hem seni, hem rakiplerini tanıyor. Öteki öğrenecek.
Denenmiş ile denenmemişin farkını anlatmaya da gerek yok. Bu hoca takım ilişkilerinde frekans uyumu da önemli.. Dünya çapında olur, ama bize uymaz, olur a.. Beklemek gerek denenmemişi.. Denenmiş, hazır..
Mustafa Denizli Galatasaray özelinde de özel adam.. Bu kulüpte yetişmiş.. Bu kulübü tarihinin en büyük zaferlerine taşımış, Avrupa kapılarını açmış adam.. Milli takım başarısı da biliniyor..
Eee.. Daha ne bekliyorsunuz?..
Şirin, Galatasaray'ı üstelemedi, konu milli takım diye..
Şimdi ben üsteliyorum. Galatasaray soyut bir kavram.. Soyutun geri zekâlı olması mümkün mü?. Onu yönetenlerin zekâsıdır, Galatasaray'ın zekâsı dediğim şey..
Peki Adnan Polat, Yiğit Şardan ve ötekilerin geri zekâlı olmaları mümkün mü?.. Hemen hepsi başarılı işadamları bunlar.. Haa.. Kazın ayağı başka..
Galatasaray'da da, aynen Fener ve Beşiktaş'ta olduğu gibi, Yönetim Kurulu göstermelik. Lafta var. İşi bir ya da iki kişi götürüyor. Galatasaray'da lafı geçen iki kişi var. Başkan Adnan Polat ve de lisecilerin lideri olarak listeye giren Yiğit Şardan..
İkisi de farklı sebeplerle Mustafa Denizli'yi istemiyorlar.
Yiğit Şardan nerden kaynaklanıyorsa, kişisel bir nefretin sahibi, Denizli'ye karşı..
Adı geçince kirpi gibi oluyor.
Adnan Polat ise, asla bilemediğim ve anlayamadığım bir sebeple Adnan Sezgin'e teslim olmuş. Sezgin ne derse, Polat onu yapıyor..
Hakan Şükür-Hasan Şaş ikilisini temizlemek isteyen aslında Sezgin.. Sezona muhteşem bir giriş yapan Büyük Kalli'yi oyuncak yapıp, sonunda kaçmak zorunda bırakan Sezgin.. Niye peki?..
Çünkü Adnan Sezgin her işi kendisinin yaptığını iddia etmekten hoşlanıyor.. Onu Florya'nın kulislerinde ikinci plana itecek kişilere tahammül edemiyor. Şükür, Şaş lider vasıflı oyunculardı. Olmaz. Sezgin'den başka lider olmaz..
Lider vasıflı hoca da olmaz.. Gelecek Hoca Sezgin'in liderliğini kabul, ona biat etmeli..
Büyük Hoca bunu kabul eder mi?..
Onun için ortada büyük hoca adı geçmiyor zaten.. Avrupa'nın ikinci sınıf adamları, ya da adı bilinmedikleri gündemde Kalli gittiğinden beri..
Mustafa Denizli işin başına gelirse, Adnan Sezgin soyunma odasına adım atamaz.. Ağzını açıp demeç veremez. Transferleri geçin yönetmeyi teklif bile edemez. Denizli öyle lider bir hocadır.
Gazete manşetlerine de o geçer, ekranlarda da o görünür. Adnan Sezgin'in adı geçmez olur..
Onun için de Denizli olmaz.
Peki Polat, Galatasaray camiasında hiç sevilmeyen Sezgin'e niye teslim?.
Galatasaray'ın yolunu kessin diye İstanbulspor'a yollanan teşvik primini imza karşılığı bizzat dağıtan kişinin Adnan Sezgin olduğunu Kemal Belgin belgelediğinden beri, camia bu ismi kara listesine aldı..
Ama Adnan Polat'ın başında taç.. Onsuz yapamıyor. Onsuz edemiyor. O ne derse, o ne isterse onu yapıyor..
Neden?. Bilmiyorum.. Bilen varsa, bana da anlatsın!..
Son dakika: Akşam saat 19.00'da Galatasaray'ın Skibbe ile anlaştığını duydum. Adnanlar aradıkları kuklayı buldular. Hayırlı olsun.

http://www.sabah.com.tr/uluc.html
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Tepkilerden cekinerek TD'yi tam Milli takimin macindan 2 saat once acikladilar.Boylece haber hep geride kaldi tartisilamadi.Ayrica milli galibiyet sonrasi zaten haber eskimis oldu.

Bu isin arasi yok, 9 sene alt yapi hocaligi yapmis olmasi Galatasaray'a basari getirecegini gostermez.

Neticede Ali YAVAS kac tane takimi Sampiyon yapti, kariyerine bakin..Alt yapi baska A takim baska.

Ciksa ciksa ilk 11'e girebilecek 2 tane adam cikar , onlari da bu SKIBBE degil zaten PAF hocalari bulup cikardi...

Bence alt kadroya ayip oldu, bari ustlerine calisabilecekleri bir kalitede adam getirselerdi.

Samimi soyluyorum, bizim forumdan Ozan Ersoy'u koy en az SKIBBE kadar TDlik yapar bu takima :)

Ben cok umitli bir sekilde DESCHAMPS'i beklemistim.

SKIBBE ile cita felan yukselmez
Citanin ustune oturmayalim da :D

Du bakalim hayirlisi olsun demekten baska elden gelen bir sey yok
Tek umidimiz FB'nin yumurta topugu getirmesi 8)
TRUST GALATASARAY
MGC
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Mehmet sen bunu deme. Rijkaard'in Cruyff torpili ile Barcelona'ya gittiginde ne kariyeri vardi veya Del Bosque'nin veya Schuster'in Real'e geldiginde?

Burada ilk kez ben yonetimin cok saglikli dusundugunu goruyorum, bu rasyonel dusuncenin kulup kapisindan girdigini gosteriyor. Souness, Denizli gibi pragmatik (alacakaranlik kusagi da diyebilirsin :? ) seceneklere karsi geldi bu adam ve Cevat Guler orneginde de aslinda altyapi kaynakli adamlarin daha mantikli sonuclar aldigini gorduk.

Bu arada ben Mustafa Denizli'nin en son TR'de calistirdigi Vestel Manisa'yi sinirsiz butce ile 2. ligde ilk 3'e sokamadigini, Avrupa'nin en basit takimlarindan teklif alamadigini, Iran'da surundugunu hatirlatmak isterdim, koskoca Galatasaray'a geri zekali deme curetinde bulunan gerizekaliya.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ufuk Sezekkaplan wrote:Mehmet sen bunu deme. Rijkaard'in Cruyff torpili ile Barcelona'ya gittiginde ne kariyeri vardi veya Del Bosque'nin veya Schuster'in Real'e geldiginde?
:) Yav Ufuk haklisin da, Hastalikli beyin hucreli Hincal'in salak yazisindaki " soz gecirebilecekleri TD'yi aldilar" konusu kafami kurcaliyor.Ustelik kontrat 1 yillik ve 1 yillik opsiyonlu, bunun anlami
"olmazsa olmadi gulum hade bakiim"

Benim kalbimden beynimden gecen soyle bir TD 'yi alip en az 4-5 sene basimizda tutmak sonra yardimcisinin bu bayragi devralmasi.

Tabi ki mumkun degil, hem finansal acidan hem Turkiye'nin Avrupa'daki yeri ve tum diger etkenlerden dolayi , buyuk bir ismi henuz kariyerinin orta yaslarinda iken buraya getirmen imkansiz.Biz ya ilk durak oluruz yada son durak.

Bak Zico'yu seyret simdi 4-5 sene icinde Avrupa'nin en aranilan TD'lerinden biri olacak.Keza HIDDINK'in FB macerasindan sonrasi (gerci HIDDINK oncesinde de iyi hoca idi)

Kim ne derse desin ben SUAT-DAVALA ikilisinin isi cok uzatmayip 5 sene icinde Galatasaray'da Buyuk Bir TD altinda calisip ekipleri ile basa gelmelerini isterim.

Bu arada Teknik kadrodan bahsederken, Galatasaray'in idari menejeri degisti, Altyapinin basindaki adam degisti.Cok ses cikmadi.Adnan SEZGIN'in cok ciddi sekilde bu islerin arkasinda oldugu asikar.

Bu SEZGIN yuzunden bizim basimiza bir seyler gelecek ya, bu nada hayirlisi diyelim.

Basa donelim, SKIBBE isi kisa vade olarak dusunuldu bence, SAMMER yada LOW icin kontratlari ne zaman bitiyorsa o zamana kadar peslerinde gizli gizli kosulmali.

Ozan'in SKIBBE'den sonra SAMMER fikrine katiliyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC
Post Reply