UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Serif Halimler

UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 0-1 [Baros (pen.)]

Post by Serif Halimler »

bu aksam ligin en az puan toplayan takimindan ASY'de zar zor 3 puan aldik, fakat iyi oy-na-ma-dik.

Hertha Berlin Bundesliga'da iyi baslamadi, fakat son 5 hafta cok iyi bir cikis yakaladi ve 3. siraya yükseldi.
Son iki mactaki performansimiz devam ederse kazanmamiz mümkün degil, Galatasaray'dan bir sürpriz beklemekten baska söyleyecek sey bulamiyorum.

Carsamba aksami mac bitimi Persembe aksamki Metalist macinda aptalca kaybettigimiz bir puani aramamiz dilegiyle.
Last edited by Serif Halimler on Mon Dec 01, 2008 10:38 am, edited 1 time in total.
Ali Gursel

Re: UEFA CUP 4.mac Hertha Berlin GS 03.12.08 Tsi 21:45 TRT1-

Post by Ali Gursel »

Serif Halimler wrote:bu aksam ligin en az puan toplayan takimindan ASY'de zar zor 3 puan aldik, fakat iyi oy-na-ma-dik.

Hertha Berlin Bundesliga'da iyi baslamadi, fakat son 5 hafta cok iyi bir cikis yakaladi ve 3. siraya yükseldi.
Son mactaki performansimiz devam ederse kazanmamiz mümkün degil, Galatasaray'dan bir sürpriz beklemekten baska söyleyecek sey bulamiyorum.

Carsamba aksami mac bitimi Persembe aksamki Metalist macinda aptalca kaybettigimiz bir puani aramamiz dilegiyle.
Ayni dilege katiliyorum ama Carsamba 3-4 yer otururuz.

Ali
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Defanslarinda oynayan Hirvat Simunic ve Alman Friedrich i EURO 2008 den biliyoruz.

Sirp Kacer e ilave, Ukraynali - Kewell in Liverpool dan takim arkadasi -Voronin ve Pantelic de var. Istermisiniz Skibbe baba bu takima karsida uclu defans libero da Servet ile oynasin. Saka degil yapar mi yapar, bu adam kovulmak istiyor.

Meira nin gectigimiz Ctesi gunu boyun sakatligi oldugu, antremana cikmadigi haberini Resmi Site duyurmustu. Bugun ve yarin resmi siteyi takip edip hangi oyuncular sakat bakalim, formsuz ve bitkin oyuncular banko oynuyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gectigimiz Cuma gunu Bundesliga da Daum ve Mondi li Koln u 2-1 yendiler. Formdalar, bizim maca nereden baksaniz bes tam gun ara ile hazirlaniyorlar. Pantelic sakat degil, oyuna Koln karsisinda sonradan girmis ve golu atmis.

Hertha nin son maci Olimpiakos ile deplasmanda. Gruptan cikmak icin bu maci almak zorundalar. Bence bizim tek avantajimiz da bu. Bize karsi atak oynayan takimlara bizim oyun duzenimiz daha etkili oluyor. Baros un haftasonu 3 gol atmasi en azindan kendine biraz moral olmustur, ceki duzen vermistir diye dusunuyorum. Carsamba ya kadar kondisyon performansimizda pek birsey yapamayacagimiz icin, Aslansiniz Kaplansiniz takilacagiz.

Ilk golu biz yersek cevirmesi cok zor bir mac gibi duruyor. Voronin ve Pantelic acildigimiz anda bize cezayi keserler. Ilk golu biz atarsak ne olur kestiremiyorum. H. Berlin cikista, stoperlerinin hava hakimiyeti ozellikle duran toplarda iyi. Takimin son Koln macina cikan kadrosu asagida.

Hertha BSC
Drobny
Chahed, A. Friedrich, Simunic, M. Stein
Kacar, Dardai, Nicu, Cicero
Raffael, Voronin
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Gruptan cikma ile ilgili biz yenilir, Olimpiakos Ukrayna da kazanirsa, son maclari yandi gulum keten helva modunda seyredebiliriz. Olimpiakos bugun puan kaybederse biz rahatlariz.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Açıkçası üç günde ne değişecek ki diyebilirsiniz ama ben takımın Hertha'ya karşı çok güzel bir top oynyacağını düşünüyorum hatta bundan eminim. Kafalarda ki dağınıklığın ve dünkü kötü oyununda biraz sebebi gruptan çıkmayı Metalist maçında garantileyememiş olmamız. Futbol şans işi kazabilir miyiz bilmiyorum ama tahminlerim beni yanıltmıyorsa yenilmeyeceğiz ve turu garantileyeceğiz.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Soner Özaltındere wrote:Açıkçası üç günde ne değişecek ki diyebilirsiniz ama ben takımın Hertha'ya karşı çok güzel bir top oynyacağını düşünüyorum hatta bundan eminim. Kafalarda ki dağınıklığın ve dünkü kötü oyununda biraz sebebi gruptan çıkmayı Metalist maçında garantileyememiş olmamız. Futbol şans işi kazabilir miyiz bilmiyorum ama tahminlerim beni yanıltmıyorsa yenilmeyeceğiz ve turu garantileyeceğiz.
UEFA sitesinden mac ile ilgili derlenmis bilgiden alinti:

Galatasaray have played 21 games against German sides, from which their record reads W5 D10 L6. Their ten games in Germany have earned them three wins and two draws with the remaining five ending in defeat.

Hertha are unbeaten in their last seven European home games.

The draw for the UEFA Cup Round of 32 and Round of 16 will be held at UEFA Headquarters in Nyon on Friday 19 December at 13.00CET. Group winners will be paired with third-placed sides from other UEFA Cup sections, while second-placed finishers will be drawn against one of the eight sides who finished third in the UEFA Champions League groups. The UEFA Cup group winners and runners-up will play the second leg at home. Teams from the same association cannot be drawn against each other.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Macin ARD de yayinlanmasina cok sevindim.TRT bazen bayiltabiliyor.
Bir de alman spiker alman takimi gol yedigi zamanda attigi zamanda ayni tepkiyi veriyor. Bu da bana hem ilginc hem de daha sempatik geliyor.

Evde hala kopenhag finalinin BBC kaydi durur. (VHS) Bazen durumlara iclenip rakiyi acarim, sandiktan eski dost VHS yi cikartirim.Video'nun nasil takildigini bile unuttugumuz gunler oluyor.

5-10 sene sonra bizim oglanlar video oynaticiya tost makinesine bakar gibi bakacaklar :D

Yaslaniyoruz :D
TRUST GALATASARAY
MGC
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Macin ARD de yayinlanmasina cok sevindim.TRT bazen bayiltabiliyor.
Bir de alman spiker alman takimi gol yedigi zamanda attigi zamanda ayni tepkiyi veriyor. Bu da bana hem ilginc hem de daha sempatik geliyor.
...
Bu sadece Almanlara ozgun bir tavir degil. Ben GS-Metalist macini Ukrayna kanalindan seyrettim. Adam GS tehlikeli akinlarinda da sesini yukseltip tehlikenin heyacanini yansitti. Metalist gol attiginda da esek gibi dakikalarca anirmadi. Amac maci bir nebze tarafsiz aktarabilmek olsa gerek.

Arap bile babasinin takimi olmadigi halde bagiryor "Helvua helvua" diye gol olunca taraf gozetmeden. Helva'nin boylece tatli/seker oldugu da ortaya cikti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

2-0 olur gibime geliyor.

sabri---meira---servet---hakan

---------Topal---baris----------

Arda------Lincoln-----Kewell

----------Baros--------------

veya; supriz yapip

----Emre G.----Meira----Servet------

sabri---baris----Topal---arda----Kewell

---------------Lincoln-------------------

-------------Baros----------------------

yaparsa sasirmam.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Son maçta Meria ve Servet'in bombalarını seyrettikten sonra, defans göbeğinde Emrelerden birini görürsem şaşırmam. Emre Aşık bunlardan kötü değildi. Sakat değilse oynar heralde.

Sabri--Emre--Servet--Volkan
Barış--Topal--Meira--Arda
----Lincoln--Baroş------

yada

Sabri--Emre--Servet--Volkan
Kewell--Topal--Barış--Arda
----Lincoln--Baroş------

bekliyorum.....
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Şu sıralar görmek istediğim takım bu

Sabri--Emre G.--Servet--Volkan(hakan)

Barış---Topal---Arda---Kewell

-----------Lincoln--------

-----------Baroş-----------

Ama Emre Güngör'ü denemek ve Arda'yı kanattan ortaya çekmek gibi değişimleri bu maçta denemeyecek tabii ki...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Can Ergun wrote:Şu sıralar görmek istediğim takım bu

Sabri--Emre G.--Servet--Volkan(hakan)

Barış---Topal---Arda---Kewell

-----------Lincoln--------

-----------Baroş-----------

Ama Emre Güngör'ü denemek ve Arda'yı kanattan ortaya çekmek gibi değişimleri bu maçta denemeyecek tabii ki...
GS in ileride topu ve oyunu tutacak, takimi biraz olsun hucuma cikaracak bir elemana ihtiyaci var. Topu ileri vurdugumuzda Baros bu isi yapamiyor. Karan nin durumu asikar.

Ben Can nin yazdigi kadrodan Kewell i alip ileriye tek adam Nonda yi, arkasinda ise Baros ve Lincoln koyardim. Amac yada ana kurgu top rakipteyken 4-5-1 hucumda 4-3-3 oynayabilmek.

Kewell bitik, Meira sakat. Baros a ileride iki uzun stoper kelepceyi takacaktir. Ileride topu tutamazsak, Baros ile Lincoln u rakip stoperlerin kucagina attigimiz vakit, rakip beklerinde oyuna katilimi artacaktir, bence maci burada verebiliriz. Ben Nonda nin , her ne kadar formsuz da olsa, en azindan ilk 45 dk gorev almasi taraftariyim. Arda nin orta sahaya daha yakin ve pres yediginde bocalayacak Baris ve Topal a yardim etmesi bana gore daha dogru. Lincoln eskiye oranla daha cok kosuyor daha hareketli ve gayretli. Baros adama basmiyor ama kovaliyor. Bu ikilinin ben defansif yonden biraz daha etkili olacagini dusunuyorum, dolayisiyla ileride Nonda yi tek adam oynatma riskini alirdim.

Nonda rakip sahada topu ve oyunu tutar, Baros ve Lincoln deplase ve hareketli oyuna adapte olurlarsa ben ne rakip stoperlerin ne rakip beklerin ileriye pek cikacagini tahmin etmiyorum. Defansimiz ve on liberolar o zaman adam paylasimini ve defansif yerlesimi daha iyi organize edeceklerdir. Rakip bekler oyuna katildigi zaman ne adam paylasimi ne defansif yerlesimi tam yapamayacagiz diye endiseliyim.

Can nin astigi kadroda tek elestiri getirilecek yon, ileride oyunu tutacak oyuncu olmamasi. Kewell -Baros ileride raklarinda Lincoln secenegi yerine, ileride bir tek Nonda arakalrinda Baros ve Lincoln u tercih ederim.

Takimdaki sakatlar kadroya katilirsa, ozellikle Linderoth gelirse ben ASY de ve risk almamiz gereken maclarda dortlu defans onunde

Ayhan/Topal--Linderoth-Arda/Kewell
Lincoln -Baros
Nonda
sablonunda oynayacagimzi tahmin ediyorum.

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Barış ilk maçında saçmalamıştı ve çok kötü etkisi oldu takıma.Ama bu maç yine harikalar yaratmasa da olumlu yönde katkı sağladı çoğu zaman.Nonda da FB maçında felaketti.Şimdi Nonda'ya görev verilirse ne yapar bilmiyorum,çatır çutur atabilir de golleri...
Top tutma özelliği geçen sezon gayet iyiydi,unutmamıştır heralde?
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Karan ilk yariyi kapatmis. Ben actigini farketmedigim icin habere sasirdim, iyilesince bir yerlere derhal kiralanir umarim.

Baros'un sorunu formsuzluk mu yoksa ileride yalniz oynamayi becerememsi mi bilemiyorum, eger ikinciyse GS mecbur olarak ileride Nonda-Baros oynamaya baslar, bu da cift on liberoyu unutmak demek. Ben de dogru sistemin cift on libero, tek striker oldugunu dusunuyorum ama elimizde eger o tek forveti oynayacak evsafta adam yoksa is iyi degil.

Neyse, ben soyle cikardim:

-----------------------Morgan------------------------------

Sabri----------Emre G.---------------Servet---------Balta (iyilestiyse)

Baris----------Topal----------------Meira--------------Kewell

-------------------------Lincoln---------------------------------

-------------------------Baros------------------------------------

60ta yeniksem Kewell iceri Arda disari, Meira disari Nonda iceri gibi degisiklikler dusunurum.

Arda dinlendirilmeli, Servet'i de hafta sonu Ankara'da dinlendiririm.

Adnan Polat Hacettepe maci sonrasi epey mutsuz takimda bazi oyuncularin disiplin problemi var dedi. Devre arasi oyuncu alinmayacagini, Linderoth'un da iki hafta sonra (Noel tatili icin herhalde) takima donecegini soyledi.

GS'da isler su anda karisik. Polat'in takimdan memnun olmadigi cok ortada. Skibbe yollanir mi bilmiyorum, Hertha maci ciddi mac, kazansak cok cok iyi olur ama Hacettepe macina bakip umitli olmak cok zor, ne Skibbe ne de takim hakkinda.

Avantaj diye dusunebildigim tek sey biraz seyirci destegi, biraz da Lincoln, Baros, Kewell tipi adamlarin uluslararasi alanda, Lincoln icin de ozellikle Almanya'da olmanin arti motivasyon olabilecegi.

Ligde aradan once son uc hafta, dokuz puan alip UEFA'dan ilk ikide ciksak, sonra bir ay icinde isler duzelir diye ummaktan baska yapacak fazla bir sey yok.

Ali
Post Reply