ARDA TURAN O ARTIK KAPTAN

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Erdal Tüter

ARDA TURAN O ARTIK KAPTAN

Post by Erdal Tüter »

Kimler yapmadı ki bu onurlu görevi Turgay Şeren,Metin Oktay,Cüneyt Tanman,Tugay Kerimoğlu, Bülent Korkmaz ve Hakan Şükür gibi niceleri bu göreve hiç bu kadar genç yaşta ulaşmamışlardı.21 yaşında Arda Turan Galatasarayın kaptanı. Pazubandı ona çok yakışacak
Alpay Dedeoglu

Re: ARDA TURAN O ARTIK KAPTAN

Post by Alpay Dedeoglu »

Eger dogruysa erken davranilmis ve yanlis. Zaten yasina gore saha ici ve saha disi cok yuk var.Yuku artirmak gereksizdi. Emre Belezoglu ve Okan Burukun ortagi Ahmet Bulutun menajeri
olmasi en buyuk handikap. Ahmet Bulutun ve ortaklarinin transfer olarak gecmiste GS'ye zararlari oldukca buyuk. Ayni zamanda takim icinde konusulanlarin aktarilmamasi lazim.
Ardanin kaptanliktan once bu durumdan arindirmasi gerekiyor kendini. Ikna edilirse baska bir menajer bulacaktir.

Ayni zamanda hem yas , hemde A takim tecrubesi olarak Emre Asik ve Ayhana biraz haksizlik edilir eger Arda Kaptan olursa ki bu ikisine zaten otoritesi ge3cmez.. GS'nin adetleri ve gelenekleri vardir, onlara uyulmasi gerekiyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arda baslarina sicsa yeridir artik. Bok olmadan kokuttular. Bir de Florya'ya Metin Oktay'in yanina kucuk bir heykelini dikseler ya. Tam olsun
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Resmi kanallardan aciklandi mi? Dogru ise en az üc sezon erken alinmis bir karar. Kaptanlik cok farkli bir konum; kaptan olacak oyuncunun birden fazla özellige ayni anda sahip olmasi gerekiyor. Takim üzerindeki otorite-sayginlik, karizma, hizmet süresi, birlestiricilik, olgunluk, entellektüel birikim (cok sey mi istiyoruz acep :) ) vs.
Lafin özü Arda icin daha cok vakit var. O daha takimin maskotlugundan yeni terfi ediyor.
Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ver Ayhan'a kaptanligi Arda'ya da de ki "sen ikinci kaptansin"
Ayhan Abin bir iki seneye birakinca 10 sene kaptan sensin
Ayni Bulent abin gibi.

Bana gore de cok erken
Genc olup olgun olan cok kisi de gordum hayatta
Ama bu is gercekten tecrube isi
Daha Arda'nin zamani vardi.

Adami kacirmamak icin yapiyorsan olmadi,
Sen ayni adama Florya'nin 5 kapisi var demistin.
TRUST GALATASARAY
MGC
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Resmi kanallardan aciklandi mi? Dogru ise en az üc sezon erken alinmis bir karar. Kaptanlik cok farkli bir konum; kaptan olacak oyuncunun birden fazla özellige ayni anda sahip olmasi gerekiyor. Takim üzerindeki otorite-sayginlik, karizma, hizmet süresi, birlestiricilik, olgunluk, entellektüel birikim (cok sey mi istiyoruz acep ) vs.
Lafin özü Arda icin daha cok vakit var. O daha takimin maskotlugundan yeni terfi ediyor.
Kesinlikle dediklerine katiliyorum Burak. Ben su anda GS takiminda kaptanlik bandini tasiyabilecek meziyetlerde sadece Kewell ve Servet'i goruyorum (belki Hakan Balta ama o da biraz icine kapanik). Arda yetenekli ve takimi atesleyen cok degerli bir futbolcu ama bence cok erken. Gecen sezonki FB macindaki ve sonrasindaki olaylardan sonra bir coguna zaten sogudum.
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Alpay Dedeoglu wrote:Eger dogruysa erken davranilmis ve yanlis. Zaten yasina gore saha ici ve saha disi cok yuk var.Yuku artirmak gereksizdi. Emre Belezoglu ve Okan Burukun ortagi Ahmet Bulutun menajeri
olmasi en buyuk handikap. Ahmet Bulutun ve ortaklarinin transfer olarak gecmiste GS'ye zararlari oldukca buyuk. Ayni zamanda takim icinde konusulanlarin aktarilmamasi lazim.
Ardanin kaptanliktan once bu durumdan arindirmasi gerekiyor kendini. Ikna edilirse baska bir menajer bulacaktir.

Ayni zamanda hem yas , hemde A takim tecrubesi olarak Emre Asik ve Ayhana biraz haksizlik edilir eger Arda Kaptan olursa ki bu ikisine zaten otoritesi ge3cmez.. GS'nin adetleri ve gelenekleri vardir, onlara uyulmasi gerekiyor.
Baştan sona eksiksiz katılıyorum... Bir de şu nokta var bence:
Bülent, Cüneyt, Tugay ve Ayhan, Ergün tarzı futbolcular takım içinde gruplaşma yapmayı sevmeyen adamlardı, Hakan Şükür, Hasan Şaş, Ümit Karan, Arif Erdem gibilerinin aksine.

Bazı insanların eline güç verdiğinizde onu oligarşik bir düzen kurmak için kullanır. Arda her ne kadar bir yandan Türkiye'ye Sergen'den sonra gelen en büyük yetenek olsa, bir yandan da güçlü bir karaktere sahip olsa da her an gücü ve otoriteyi kendisi için kullanabilecekmiş gibi geliyor. Arda'ya bu yüzden güvenemiyorum, en azından henüz...
Eren Akkan

Post by Eren Akkan »

Hurriyet'ten bir alıntı, baya epik olmuş :)))

Arda Turan önceki gece Reina’daydı. Fenerbahçeli bir taraftar kendisine, “Arda 40 trilyon para bu. Nasıl reddedersin?” diye çıkıştı. Genç oyuncunun cevabı ise kısa ve netti: “Ali Sami Yen’e 1 kere Galatasaray formasıyla çıksaydın beni anlardın.”
Can Ergun

Post by Can Ergun »

Kaptan saha dışında da çalışıyor,helal olsun...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12230293.asp
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Kaptan saha dışında da çalışıyor,helal olsun...

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/12230293.asp
Niye ap acik degil. Arabayi bizim kalender Albayrak almis. Arda da aldirtmis. Evet on ayak olmus ama parayi basan bizim Abdurrahim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Post Reply