29. Hafta Diyarbakir - GS 1-3 ( 12, 40 h.sukur, 53 necati)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Savas Macun

Post by Savas Macun »

Kol kirilip yen icinde kalaydi, GS takim kaptani gidip hakeme "8 aydir para alamiyoruz bari siz yapmayin" dediginde cikip cezasini keser.

Asirlik prensipler de gunubirlik kucuk hesaplar ugruna ayaklar altina alinmazdi.Samimiyet budur.

Selamlar
Savas
2009 Uefa Kupasi Finali Fenerbahce Sukru Saracoglu'nda..
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Savas Macun wrote:Kol kirilip yen icinde kalaydi, GS takim kaptani gidip hakeme "8 aydir para alamiyoruz bari siz yapmayin" dediginde cikip cezasini keser.

Asirlik prensipler de gunubirlik kucuk hesaplar ugruna ayaklar altina alinmazdi.Samimiyet budur.

Selamlar
Savas
Bunu Hasan Sas TV'a cikip soylemedi. Soyledigi bile belli degil. Mactan sonra koridorda gecerken biri duymus hakemle diyologunu. Hemen Oguz Tongsir, Sansal Buyuka ve turevleri dattaradaaa diye trompet otturup cikip herkese duyurmasa belki de kimse duymayacakti. Hakemin verdigi cevabi da bilmiyoruz. Belki de "hadi len, topunu oyna, bana ne senin aldigin paradan" dedi.

Oyle bir hava yaratiyorsunuz ki, sanki GS yoneticileri her gun aglak bir sekilde kotu durumda olduklarini, hakemlerden yardim istediklerini beyan ediyorlar veya kulubun oldugu durumu oldugundan daha kotu gosteriyorlar. Sanki Hasan bunu demese, GS'in durumunu kimse bilmiyor. Sanki her gecen gun 8 sutuna manset gazetelerde GS'in batti batacak haberleri yer almiyor. Sanki futbolcularin bir an once kacmalarini saglamak, takimin dagilmasini saglamak, yoneticileri, kulubu herkesin onunde daha da rezil etmek, taraftari maclardan uzaklastirmak, destegi kesmek amaci yok butun bunlarin ardinda. Sanki "tamam ulan butun bunlari ayakta tasiyan Song'du simdi mahfoldular iste" diye gobek atmiyorsunuz. Sanki GS yonetimi parasini odeyemedigi futbolcusuna ceza verecek durumda.

Bir de boyle cikip "samimiyet budur" falan diye bize burada insanlik dersi vermeye kalkismaz misiniz? Insaf diyecegim ama kimden? Ben samimiyeti gectim, samimiyeti falan bosver. NEFRET az biraz azalsin ben raziyim. Bazi arkadaslarim "hazimsizlik, kiskanclik, cekememezlik, kucukluk, bayagilik" seklinde laflar kullaniyor. Bence hic biri degil. Daha ilkel duygular... NEFRET... Camialar olarak bu noktaya coktan gelinmis durumda. Samimiyete daha cok yol var.

Ozan Ersoy
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Yok birde cikip TV'ye soyleseydi.Belli belirsiz olsaydi kendisi cikip yalanlardi.Ben boyle bir sey demedim derdi, iftira derdi.

Bir taraftar olarak ben basariya bakarim, parasiz varmis yokmus umurumda olmaz, cark hep donmus gene doner.

Insanlik dersi sacmaligina, ver birtakim o baska arkadaslarinin agzindan sactigin kin kusmalarina cevap vermeyecegim zaten kendi icindeki celiskinin cevabini da kendin vermissin.

Savas
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Savas Macun wrote:Kol kirilip yen icinde kalaydi, GS takim kaptani gidip hakeme "8 aydir para alamiyoruz bari siz yapmayin" dediginde cikip cezasini keser.

Selamlar
Savas
Hasan Sas'in 8 aydir para alamiyoruz olayini tv'de gordum, tamamen Hasan'in bireysel bir hareketi oldugunu dusunuyorum. Yonetimin Hasan Sas'a "devre arasinda hakeme git fakir fukara edebiyati yap" dedigini de zannetmiyorum. Cezalandirilmasi gereken bir hareket oldugunu da dusunmuyorum acikcasi. Sozlu olarak uyarilabilir ama ana yukumluluklerini yerine getiremeyen futbolcularin yuzune bakmaya utanan bir yonetimin ne kadar yaptirimi olabilir, supheli.

Aylardir her gun basinda cikan GS ile ilgili felaket haberlerini GS yonetimi ayarlamadi. Hic bir yonetim kendi rezilliklerinin bu derece afise edilmesini istemez. Futbolcularin cikardigi isyani yonetim ayarlamadi fakir fukara edebiyati yapalim, motive olalim diye. Kulubu yipratmak istercesine her gun temcit pilavi gibi ayni haberleri yayinlayan , bir sonuc gelmeyince de bu sefer "onca sikintiya ragmen mucadele ediyorlar" moduna gecen basinin kendisi. Bunun Galatasaray yonetimi ile alakasi yok.

Galatasaray zaten son 17-18 senedir hemen her sene sampiyonluk yarisinda aktif olarak bulunuyor, bunun icin bu tur motivasyonlara ihtiyaci da yok. Bir tek 03-04 sezonunda yaristan erken kopuldu diye her sene oyle olmasini bekleyen FBli arkadaslar varsa bosuna hayal kurmasinlar. Murat Ozaydinlinin demeci biraz da o hayal kirikliginin yansimasi.

FB yoneticileri genelde bu siralar cikip hakemlerin GS'i kayirdigindan bahsedip hakemleri etkilemeye calisirlardi, bu sefer hakem kararlari nedeniyle yuzleri olmadigi icin fakir fukara edebiyati sacmaligina siginmaya calisiyorlar. Ustelik ayni demecleri icinde GS kulubune hakaret etmekten de cekinmiyorlar "zavallilar " diyerek. Olay bundan ibaret.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Bir de FBli yazarlarda yoneticilerde soyle bir dusunce hakim: "FB yonetimi butun yukumluluklarini yerine getiriyor, ama bu basinda hic yer bulmuyor, ama GSli yoneticiler oyuncularinin paralarini bile odemiyor, ama basinda ovuluyor/" Bugun Selcuk Yula da yazmis.

Buna kargalar bile guler. Son 5-6 senedir FB kulubunun yatirimlari, yapilan stad, Aziz Yildirim'in icraatlari basinda en cok yer alan haberler oldu. Daha ne kadar ovulebilir bilmiyorum. Hatta tek misyonu Aziz Yildirim'i ovmek olan yazarlar bile var. Nihat Ozdemir diyordu gecenlerde "Bu konular da islensin" diye :) Daha ne kadar islenecek.??

GS yonetiminin de ne kadar basarisiz oldugunu sagir sultan bile duydu, yabanci basina bile yansiyor. Ozhan Canaydin yonetimi her bahsi gectiginde elestiriliyor hakli olarak, daha ne kadar elestirilecek??

Iste zaten senin yonetimin, herseyin bu kadar ovuldugu, GS yonetiminin ise bu kadar elestirildigi bir durumda GS FByi puan olarak yakalayinca bu haber degeri tasiyor, ilginc bir durum oluyor ve medyaya yansiyor dogal olarak. O zaman da fakir fukara edebiyati yapiyorlar demeyeceksin.
Zafer Yazici

Galatasaray

Post by Zafer Yazici »

Tolga Girici wrote:Bir de FBli yazarlarda yoneticilerde soyle bir dusunce hakim: "FB yonetimi butun yukumluluklarini yerine getiriyor, ama bu basinda hic yer bulmuyor, ama GSli yoneticiler oyuncularinin paralarini bile odemiyor, ama basinda ovuluyor/" Bugun Selcuk Yula da yazmis.

Buna kargalar bile guler. Son 5-6 senedir FB kulubunun yatirimlari, yapilan stad, Aziz Yildirim'in icraatlari basinda en cok yer alan haberler oldu. Daha ne kadar ovulebilir bilmiyorum. Hatta tek misyonu Aziz Yildirim'i ovmek olan yazarlar bile var. Nihat Ozdemir diyordu gecenlerde "Bu konular da islensin" diye :) Daha ne kadar islenecek.??

GS yonetiminin de ne kadar basarisiz oldugunu sagir sultan bile duydu, yabanci basina bile yansiyor. Ozhan Canaydin yonetimi her bahsi gectiginde elestiriliyor hakli olarak, daha ne kadar elestirilecek??

Iste zaten senin yonetimin, herseyin bu kadar ovuldugu, GS yonetiminin ise bu kadar elestirildigi bir durumda GS FByi puan olarak yakalayinca bu haber degeri tasiyor, ilginc bir durum oluyor ve medyaya yansiyor dogal olarak. O zaman da fakir fukara edebiyati yapiyorlar demeyeceksin.

Galatasaray öyle veya böyle bu dar boğazı aşacaktır.Mali açıdanda düzlüğe yavaş yavaş çıkacaktır.Galatasaray gayrimenkul yönünden belkide Türkiye'nin en zengin kulübüdür.Birilerinin çıkıp borazan çaldığı gibi batıyorlar bittiler edebiyatlarının hepsi hikayedir.Bu gün böyle iyi durumdayız şöyle iyi durumdayız diyen Fenerbahçeli ve BJK lı arkadaşların 2-3 sene sonra karşılacakları tablo Galatasarayın durumundan daha ağır olacaktır.Türkiye de futbol gelirleri bellidir.Bu gelirleri göz önüne aldığınızda Biz Roberto Carlosu Figoyu cartı curtu getiririz diyen Fenerbaçeliler kazandığınızdan fazlasını öderseniz iş bu raddeye mutlaka gelecektir.
Galatasarayın UEFA kupasını alan kadrosunda top koşturan yıldızlar ve sonra yapılan transferlerde gelen oyuncularının hepsine Avrupa standartının üstünde meblağ ödenmesi bu borcun büyük kısmını oluşturmaktadır.Bakınız bu gün BJK da 100 milyon dolar borçtan söze ediliyor.Kesin rakkam değil ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz.Sebanın BJK sı ne hale geldi.Aynı durum gelecekte Sağlıklı yapılanma içinde olduğunu iddia eden Fener içinde geçerlidir.
Galatasaray öyle böyle bu Gayrimenkullerden birini veya bir kaçını satarak bu kriizi aşar.Ama diğerleri neyi satacaklar düşündürücüdür.
Bir düşünce tarzımda şudur.Galatasaray ne kadar kötü olursa olsun bu gün hala Türk futbolunun lokomotifdir.1996 yılından bu yana sağlanan başarılara bakınız hepsinde aslan payı Galatasarayındır.Ama acı olan şu dur ki bu gün 55 000 k,işilik stadı ile övünen çok müthiş oyuncular aldık dünya kulubüyüz diyen (ama sadece dünya ülkelerinde yaşayan türkler tarafından tanınan) !... FENERBAHÇE' nin avrupada ülkeye ne kazandırdığı tartışma konusudur.
Galatasaray bu sene şu ana kadar bir maç dışında (Ankaraspor maçı) ki o maçtada galatasaray lehine verilmeyen penaltı mevcuttur şu ana kadar fasaryadan puan kazanmamıştır.Hekem hataları elbette olacaktır.Ancak bu hataların hepsi (rakip takıma karşı yapılan hatalarda dahil) nedense hep fenerbahçe lehine yapılmıştır avantaj sağlamıştır.Durum bu haldeyken hala tutupta Hasan Şaş şunu dedi Gökhan bunu dedi gibi attirik şeylerin peşinde koşmak abesle iştigaldir.
Galatasaray' a zavallı deme lüksünü kendinde gören yöneticiler ilk önce kendi takımlarının başarılarını bir tartıya koyacaklar sonra galatasarayın başarılarını bir kefeye koyacaklar tartacaklar.Galatasaraya zavallı fakir fukara diyen bu zatların beyin yapısı bence daha fakir daha fukara ve daha da zavallıdır.(Aklı başında halim selim olna FENERBAHÇE' li dostlarımızı ve arkadaşlarımızı tenzi ederim).
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Diyarbakir maci Izmir'e alinmis, enteresan bir karar. Bana yanlis bir karar gibi geldi. Fenerbahce Malatya'da oynuyorsa biz de o civarda bir yerlerde oynamaliydik.

Diyarbakırspor-Galatasaray maçı İzmir'de...

Diyarbakırspor, verilen 2 maç saha kapatma cezası nedeniyle, Galatasaray maçını İzmir’de oynayacak.
Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Turkcell Süper Ligi’nde Diyarbakırspor ile Galatasaray takımları arasında 7 Nisan Cuma günü saat 20.00’de oynanacak 29. hafta maçının, Diyarbakırspor Kulübü’nün cezası nedeniyle, İzmir Atatürk Stadı’nda oynanacağı bildirildi.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Maymuna döndü Halukun federasyonu! Herkese eşit mesafede durmuyorlar ama fenerle bize eşit mesafede durmaya çalışıyorlar galiba. Gerçi çok salak bir duruşları var ama o da ayrı mesele..
Tolga Girici wrote:Diyarbakir maci Izmir'e alinmis, enteresan bir karar. Bana yanlis bir karar gibi geldi. Fenerbahce Malatya'da oynuyorsa biz de o civarda bir yerlerde oynamaliydik.

Diyarbakırspor, verilen 2 maç saha kapatma cezası nedeniyle, Galatasaray maçını İzmir’de oynayacak.
Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Turkcell Süper Ligi’nde Diyarbakırspor ile Galatasaray takımları arasında 7 Nisan Cuma günü saat 20.00’de oynanacak 29. hafta maçının, Diyarbakırspor Kulübü’nün cezası nedeniyle, İzmir Atatürk Stadı’nda oynanacağı bildirildi.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Bence diyarbakıspor'a çok büyük haksızlık yapılıyor.

Şuanda 1.ligde kalmamaları için bir sebep yok.Fakat verilen bu ağır cezalardan sonra 1. kalması artık imkansız.

Bence Haluk ulusoy'un eli değmişken maç oynanmadan 3 puanı fenere de bize de verseydi bari.
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ..
Şuanda 1.ligde kalmamaları için bir sebep yok.Fakat verilen bu ağır cezalardan sonra 1. kalması artık imkansız.
...
Bunlara hakszilik yapiliyor demekle $aka mi yapiyorsun? Ba$ka yerde olsa Diyarbakirspor birak ikinci lige du$urulmeyi defterini durerlerdi spor klubu olarak. Adamlar sahaya inip rakip futbolcuyu dovmeye kalkiyorlar. Bunu yapanlarin arasinda yonetici olan ayi ba$i cekiyor. Arkasindan ceza alip seyircisiz oynarlarken yine bu ayi ben istifa ettim diyerek aldigi bir senelik men cezasina ragmen yine maca geliyor ve rahatlila yerini aliyor. Arkasindan bu takimin gorevlileri gidip hakemi odasinda dovuyorlar. Ayi benzetmesi ile gercek ayilara hakaret ettigimin farkindayim.

Insanlikta gozu olmayanlara insan arasina cikmaya yuzu olmayanlara bu vurdum duymazlik gosterilen tolerans ibret verici boyutta. Ancak Turkiye gibi kendi $a$irmi$larin yapacagi i$ler. Zorbalikla istediklerini alacaklarina olan inanclari hergun artirmaktalar bunlarin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Mehmet Gorgen
Staff Member

Post by Mehmet Gorgen »

Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote: ..
...
Bunlara hakszilik yapiliyor demekle $aka mi yapiyorsun? Ba$ka yerde olsa Diyarbakirspor birak ikinci lige du$urulmeyi defterini durerlerdi spor klubu olarak. Adamlar sahaya inip rakip futbolcuyu dovmeye kalkiyorlar. Bunu yapanlarin arasinda yonetici olan ayi ba$i cekiyor. Arkasindan ceza alip seyircisiz oynarlarken yine bu ayi ben istifa ettim diyerek aldigi bir senelik men cezasina ragmen yine maca geliyor ve rahatlila yerini aliyor. Arkasindan bu takimin gorevlileri gidip hakemi odasinda dovuyorlar. Ayi benzetmesi ile gercek ayilara hakaret ettigimin farkindayim.

Insanlikta gozu olmayanlara insan arasina cikmaya yuzu olmayanlara bu vurdum duymazlik gosterilen tolerans ibret verici boyutta. Ancak Turkiye gibi kendi $a$irmi$larin yapacagi i$ler. Zorbalikla istediklerini alacaklarina olan inanclari hergun artirmaktalar bunlarin.
açıkçası bir ayının yaptıklarından bu ceza verilecekse Süper ligde enaz 5-6 takım böyle cezalar almalıydı. Ayıya veya yöneticiye ceza vereceğine tüm takıma ceza vermek ne kadar doğru? O zaman o takımda futbolcu veya TD olarak ne yapsan boşuna. Benim esasında haksızlığa uğradığından kasttettiğim TD ve futbolculardı.
Savas Macun

Post by Savas Macun »

Tolga Girici wrote:Diyarbakir maci Izmir'e alinmis, enteresan bir karar. Bana yanlis bir karar gibi geldi. Fenerbahce Malatya'da oynuyorsa biz de o civarda bir yerlerde oynamaliydik.

bizim mac seyircisizdi, ama bu mac seyircili sanirim bu yuzden buyuk stadda oynayip hasilati arttirmak istiyor olabilir DB yonetimi.Muhtemelen istek DB gelmistir.

Selamlar
Savas
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hakan, Gerets'le görüşmüş, "Biz Songu aramızda görmek istiyoruz" demiş, Geretste, 'Tamam, aranızda ve arkanızda olacak' diyerekten maç kadrosuna almış..
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gorgen wrote: ...
açıkçası bir ayının yaptıklarından bu ceza verilecekse Süper ligde enaz 5-6 takım böyle cezalar almalıydı. Ayıya veya yöneticiye ceza vereceğine tüm takıma ceza vermek ne kadar doğru? O zaman o takımda futbolcu veya TD olarak ne yapsan boşuna. Benim esasında haksızlığa uğradığından kasttettiğim TD ve futbolculardı.
Ba$ka bir cozum yok. Yonetici takimi temsil eder. Takimda $ehri ve taraftari. Taraftar da o takimi ve yoneticiyi. Eger bu tur haraket ederlerse onlarin temsilciye ihtiyaci yoktu demektir. Bu tur takimlarda oynayanlarda bu tur riskleri almak zorundalar. Nasil uc dort oyuncunun yaptigini Turkiye ceza olarak cekiyorsa Diyarbakirlilarda bagirlarindan cikardiklari bu mahluklarin ceremesini cekecekler. Boylece herkez birbirini kontrol edecek. Ben yapmadimla ve yapani bul ile olmuyor. Yapmayacak ve yaptirmayacaksin insan gibi uygar bir dunyada ya$amak istiyorsan. Oturup tek tek kimse incelemiyor boyle olaylarda suc kimde diye. Buna ne zaman ne de para yeter. Elbette hakemi dovenler hakkinda dava acilmaliydi. Ben TFF adalet dagitiyor demedim. Oburlerine yapacak gucleri yok. Bugun stadlarda estirdikleri teror ile GS BJK ve FB'nin kimseye soz soyleme hali yok. Onlar yapti bizde yapalim diye adilik yapma yari$ina girenleri ben zaten insan yerine koymadim hicbir zaman. Ama daha i$in icine yonetici kar$ip adam dovemeye kalkmadi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Cuma akşamı, İzmirin bilmem kaç kişilik koca stadında sessiz bir maç!
Post Reply