TFF Super Kupa:GS-BJK (0-1)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bu ikinci düğün diye geçiyordu. Hasan tekrar evlendi diye esprikli başlılar hatırlıyorum. İlkine ne oldu diye düşündürdüler bu garibi. Belki önceki düğüne katılmışlardır, konu tekrarı yapmaya gerek görmemişlerdir :D

Hakan zaten kendini klüpten üstün gördüğü için, kendi şahsi manevisini temsilen orda bulunuyordur, abilik mabilik ne demek? Hakan öyle şeyler yapmaz, sadece fitne kaynağıdır kendisi, vardır düşündüğü bir hinlik Cengiz abi! Sende ne kadar iyi niyetli düşünüyorsun böyle..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ismail Gezer wrote:
Hakan zaten kendini klüpten üstün gördüğü için, kendi şahsi manevisini temsilen orda bulunuyordur, abilik mabilik ne demek? Hakan öyle şeyler yapmaz, sadece fitne kaynağıdır kendisi, vardır düşündüğü bir hinlik Cengiz abi! Sende ne kadar iyi niyetli düşünüyorsun böyle..
Ben bu lafi Okan'a kaptanlik bandi takmasindan sonra soyledim. Pek cok taraftarin onaylamadigi bir durumda yaptigi bu hareketi yangina korukle gitmek ve Faruk Suren'le kisisel inatlasma olarak gormustum. Artik cok umursamiyorum Okan konusunu, madem geri dondu, pekala kaptan da olabilir.

Bu arada Maraton.com.tr'de macin daha genis bir haberi var. Ilk yarida Ayhan bir de penalti kacirmis. Ikinci yarida pek cok pozisyon bulunmus, ama olmamis. Macin sonlarinda bir taraftar Hakan'a laf atmis, gerginlik yasanmis.

http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=12579
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Ya bosverelim kim gitmis kim gitmemis dugune de, Hasan Kabze kardesimize ve esine mutluluklar dileyelim. Bence iyi bir karar vermis. Duzenli bir ev hayatinin olmasi genc sporcular icin cok onemli. Insallah iyi gecinirler.

Image

Image

Kabze cok akilli, cok efendi, iyi yetismis bir gencimiz. Bu sene ondan cok seyler bekliyordum. Sakatliginin lafi bile edilmedi hic bir yerde. Yaz kampini kacirdi ki bu epey buyuk sanssizlik. Iyi hazirlik donemi gecirmeyen futbolcular senenin sonunu zor getiriyorlar. En kisa zamanda geri gelmesini umuyorum.

Ozan Ersoy
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Senmi demiştin o lafı, pardon :)
Ama katılmıyorum tabi...
Tolga Girici wrote:
Ben bu lafi Okan'a kaptanlik bandi takmasindan sonra soyledim. .
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Ismail Gezer wrote:Senmi demiştin o lafı, pardon :)
Lafi soyleyene gore, anlami, sata$ilabilirlik katsayisi degisiyor demek, o da iyi!!?! Kisilerle degil, fikirleriyle tartissak "forum" denilen ortamlar, daha saglikli olur sanki...

...

Neyse, Hasan'a tebrikler, Allah bir yastikta kocatsin derler, omur boyu mutluluklar!
Özgür
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fikrin sahibine göre alacağı tepkide değişebilir tabi. Mesela o yazıyı başka biri yazsaydı senin böyle bir tepki vereceğine ben şahsen ihtimal vermiyorum. Ben yazdığım için daha bir iştiyakla sataştın bence! Yani kimin yazdığıda önemli olabilir!
Kaldıki 'quote' ederkene kestiğin kısımda 'Katılmıyorum tabi' yazıyor, yani söylediklerimin arkasındayım. Böyle dandik bir mesele yüzünden azda olsa gerginlik olmasın diye birazda espri maksatlı 'pardon' dedim, pişmanda değilim :D

Ozgur Huseyinoglu wrote:
Lafi soyleyene gore, anlami, sata$ilabilirlik katsayisi degisiyor demek, o da iyi!!?! Kisilerle degil, fikirleriyle tartissak "forum" denilen ortamlar, daha saglikli olur sanki...

...

Neyse, Hasan'a tebrikler, Allah bir yastikta kocatsin derler, omur boyu mutluluklar!
Ozgur Huseyinoglu

Ismail Gezer wrote:Fikrin sahibine göre alacağı tepkide değişebilir tabi. Mesela o yazıyı başka biri yazsaydı senin böyle bir tepki vereceğine ben şahsen ihtimal vermiyorum. Ben yazdığım için daha bir iştiyakla sataştın bence! Yani kimin yazdığıda önemli olabilir!

Kaldıki 'quote' ederkene kestiğin kısımda 'Katılmıyorum tabi' yazıyor, yani söylediklerimin arkasındayım. Böyle dandik bir mesele yüzünden azda olsa gerginlik olmasın diye birazda espri maksatlı 'pardon' dedim, pişmanda değilim :D
Sondan baslayayim. Quote'ta kesinti yaparken, karsindaki kisiye gore doneklik de yapmissin fikri yaratmaya filan calismiyordum, asil vurgulamak istedigim kisim icin o biraktigim cumledeki "pardon" kelimesi yeterliydi. Ama haklisin da bak, sonraki cumleye de, "ama" diye baslaman, onceki cumlenin pardon'unu da guclendiriyor, ve daha iyi fikir veriyor yazarkenki dusuncelerin hakkinda.

Ihtimal vermemekle yanilmissin. Kendi dedigimi uygulayip, kisilere daha onceki forum olaylarindan belli sempatim/antipatim olsa da, onlari ortaya getirmek yerine, o an icin yazdiklarina tepki vermeye calisiyorum (mesguliyetlere bagli zamansal sorunlar uzak tutmadikca). Dolayisiyla baska birisi de, "haaa, onu diyen sen miydin, pardon o zaman, sen oldugunu bilsem, satasmazdim" anlamina gelecek ifadeler yazsaydi, "iştiyakla (*)" satasirdim merak etme.

Insanlarin sevaplariyla, gunahlariyla insan oldugunu da unutmamak lazim bu arada. Bir gunah isledi diye, yaptigi onca iyi sey silinip atilmayacagi gibi, bir sevap isledi diye gunahlari da silinivermez. Elestirinin de ovgunun de yeri, zamani var, birisi oluyorsa, oburu olmayacak diye bir kanun yok.

Bak mesela, bu Hakan Sukur, ve konuya/kisiye gore serbet verme/vermeme konusunda, karsilikli cok sempati beslediginize (?) emin oldugum Ozan'dan ornek vereyim. Bu forumda Sukur'u en cok yerden yere vuranlardan birisidir ama, gecen sezon sonlarinda, en azindan iki uc yazisi oldu sanirim, Hakan'i cesitli yonlerden oven. Ama, sen, Hakan sempatin yuzunden, bu dugun olayinda agabeylik yapmasini, protokole ozen gostermesini vurgulayip, takimdaki bilimum hiyerarsileri, karar mekanizmalarini hice sayip, kendince Okan'i kaptan "atamasina", Tolga'nin ve Ufuk'un verdikleri tepkiyi hor gormeye calismissin (tepkiyi verenin Tolga oldugunu unutup)... Olay bu kadar basit...
1 . Göreceği gelme, özleme.
2 . Güçlü istek, arzu:
("Tevellut" kac bu arada Ismail Hocam?? Nerden geliyor boyle kelimeler kullanma aliskanligi??)
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

İlk paragrafta ne demek istediğini anlamadım. Zaten senin için önemli olan kısım o değil belli.

İkinci paragrafta söylediklerinin cevabını en altta vermişsin zaten: Ben sana dedim değil mi, başka biri olsaydı böyle davranmazdın diye? Hadi konunun özü hakkında fikirlerimiz uyuşur veya uyuşmaz, o önemli değilde o alttaki dipnotlar neyin nesi? Tevellüt kaçmış??? Başkası olsa farklı davranacağını anlamak için bu bile yeterli! Nasıl diyordun? Bu cümleleri yazarkenki düşüncelerin hakkında iyi fikir veriyor!

Hor görmeye çalışmışım? Biraz çarpıttığının farkında mısın? Sen çıkıp gayet kaba bir üslupla 'şataşılabilirlik' lafları edeceksin, 'hor göreceksin', fırça kayar gibi konuşacaksın, sonra gelip bu lafları edeceksin? Bende seni ciddiye alacam?

Hakanı eleştirenleri iğnelediğim (ona hor görme demezler) yazıyı eleştirirken senin yaptığın şeyin ne farkı var?

İşin özü, varlığımdan pek hoşnut olmadığının farkındayım. Cümlelerinden diş gıcırtısı sesleri geliyor sanki. İyiniyetli değil artniyetli davrandığını düşünüyorum. Olay dahada basitleşti sanırım!

Ozgur Huseyinoglu wrote: Sondan baslayayim. Quote'ta kesinti yaparken, karsindaki kisiye gore doneklik de yapmissin fikri yaratmaya filan calismiyordum, asil vurgulamak istedigim kisim icin o biraktigim cumledeki "pardon" kelimesi yeterliydi. Ama haklisin da bak, sonraki cumleye de, "ama" diye baslaman, onceki cumlenin pardon'unu da guclendiriyor, ve daha iyi fikir veriyor yazarkenki dusuncelerin hakkinda.

Ihtimal vermemekle yanilmissin. Kendi dedigimi uygulayip, kisilere daha onceki forum olaylarindan belli sempatim/antipatim olsa da, onlari ortaya getirmek yerine, o an icin yazdiklarina tepki vermeye calisiyorum (mesguliyetlere bagli zamansal sorunlar uzak tutmadikca). Dolayisiyla baska birisi de, "haaa, onu diyen sen miydin, pardon o zaman, sen oldugunu bilsem, satasmazdim" anlamina gelecek ifadeler yazsaydi, "iştiyakla (*)" satasirdim merak etme.

Insanlarin sevaplariyla, gunahlariyla insan oldugunu da unutmamak lazim bu arada. Bir gunah isledi diye, yaptigi onca iyi sey silinip atilmayacagi gibi, bir sevap isledi diye gunahlari da silinivermez. Elestirinin de ovgunun de yeri, zamani var, birisi oluyorsa, oburu olmayacak diye bir kanun yok.

Bak mesela, bu Hakan Sukur, ve konuya/kisiye gore serbet verme/vermeme konusunda, karsilikli cok sempati beslediginize (?) emin oldugum Ozan'dan ornek vereyim. Bu forumda Sukur'u en cok yerden yere vuranlardan birisidir ama, gecen sezon sonlarinda, en azindan iki uc yazisi oldu sanirim, Hakan'i cesitli yonlerden oven. Ama, sen, Hakan sempatin yuzunden, bu dugun olayinda agabeylik yapmasini, protokole ozen gostermesini vurgulayip, takimdaki bilimum hiyerarsileri, karar mekanizmalarini hice sayip, kendince Okan'i kaptan "atamasina", Tolga'nin ve Ufuk'un verdikleri tepkiyi hor gormeye calismissin (tepkiyi verenin Tolga oldugunu unutup)... Olay bu kadar basit...
1 . Göreceği gelme, özleme.
2 . Güçlü istek, arzu:
("Tevellut" kac bu arada Ismail Hocam?? Nerden geliyor boyle kelimeler kullanma aliskanligi??)
Ozgur Huseyinoglu

Ismail Gezer wrote:İlk paragrafta ne demek istediğini anlamadım. Zaten senin için önemli olan kısım o değil belli.
Ama katılmıyorum tabi...
Ilk paragrafta soylediklerim bu yukarda vurguladigim bolumle ilgili idi. Yani sonrasinda cozmussun aslinda, "yazarkenki dusuncelerin" dediginde.
İkinci paragrafta söylediklerinin cevabını en altta vermişsin zaten: Ben sana dedim değil mi, başka biri olsaydı böyle davranmazdın diye? Hadi konunun özü hakkında fikirlerimiz uyuşur veya uyuşmaz, o önemli değilde o alttaki dipnotlar neyin nesi? Tevellüt kaçmış??? Başkası olsa farklı davranacağını anlamak için bu bile yeterli! Nasıl diyordun? Bu cümleleri yazarkenki düşüncelerin hakkında iyi fikir veriyor!
Yahu, butun saka yapma, olayi hafifletme egemenligi sana ait degil ya...

Spor haberlerine, bu ve belki baska forumlara da bu kadar zaman ayirabildiginden, genelde yazis stilinden, cok yaslica olmadigini dusunuyorum, 20'ler, belki 30'lar, ama daha yukarisinda tahmin etmem yasini, ama normal yazi ahengi icinde (senin acindan herhalde hic siritmayacak sekilde) bazen oyle kelimeler kullaniyorsun ki, 70-80 yasinda (hani bu "tevellut" lafini normalde kullanacak) insanlarin kullanacagi seyler. Ben 33'u devirecegim haftaya, kusura bakma, boyle "istiyak" filan gibi laflar, benim icin siritiyor yani. Zaten, tirnak icinde olmasi da, ozellikle yapildiginin vurgusuydu, oyle soyledigin gibi bir kotu niyet filan yok. Bence uygun bir ortam olustu, yasini ve boyle kelimelere nerden alismisligin konusundaki merakimi da gidermek istemistim. Ne bileyim, hukuk okuyorsan/okumussan filan, mesleki bir koken diyebilirdik mesela, ama sen samimi bulmamissin, ciddiye almamissin, saglik olsun diyelim...
Hor görmeye çalışmışım? Biraz çarpıttığının farkında mısın? Sen çıkıp gayet kaba bir üslupla 'şataşılabilirlik' lafları edeceksin, 'hor göreceksin', fırça kayar gibi konuşacaksın, sonra gelip bu lafları edeceksin? Bende seni ciddiye alacam?

Hakanı eleştirenleri iğnelediğim (ona hor görme demezler) yazıyı eleştirirken senin yaptığın şeyin ne farkı var?
Allah allaaahh... Hor gormek lafi ile, ignelemek lafi arasinda, bu kadar daglar taslar kadar fark varsa, tamam, kusura bakma, "igneledin" diye degistirmis olayim ordaki lafi. Ama "satasma" kelimesini yanlis kullandigimi pek sanmiyorum. Tolga o "kendini takim uzerinde gorme" ifadesini, Ufuk Hocam'in actigi baska bir baslik icinde yazmis. Sen o konuda direk cevap vermek yerine, burda Hakan'in yaptigi pozitif bir seyi firsat bilip, Hakan'in ordaki (bence de) yanlisini ortmeye, kapatmaya calisip, "ignelemissin". Bunun tanimi benim sozlugumde, satasmak, laf atmak, eski konulari deselemek olarak geciyor, sende farkliysa bilemem...
İşin özü, varlığımdan pek hoşnut olmadığının farkındayım. Cümlelerinden diş gıcırtısı sesleri geliyor sanki. İyiniyetli değil artniyetli davrandığını düşünüyorum. Olay dahada basitleşti sanırım!
Kurallarin sinirlarini arada zorladigin oluyor, ama bu zorlamalar tekrarlamadikca, veya yaptiklarin kurallarin otesine gecmedikce, benim ne kadar hakkim varsa burda olmaya, senin de var. Belli bir duzeni isleyisi var forumun. Bunu bozmaya, carpitmaya calismadikca, karsilikli yazisiriz, hosnut olsam da olmasam da. Ama, dis gicirtilari kismini da sen yanlis anlamissin. Yalan soylemeyecegim, boylesine fikre degil de, yazan kisiye gore tepki degistiren bir davranis bicimi takdir ettigim birsey degil ama, taniyanlar onay da verebilir, oyle gergin, dis gicirdatan bir karakterim yoktur, sakin, ve barisciyimdir yani. Artniyetli davranip, belalti filan vuruyorum gibi geldiyse de, yanlis anlasmisizdir diye dusunurum...

Uzattik bir hayli, yazacagin olursa, sen de yazmis ol, ondan sonra benim yazacagim olursa da, ben ozelden devam edecegim, simdiden yazmis olayim...
Özgür
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Okan'la ilgili iyi haberler duyuyorum devamli gazetelerde. Gerets yedek yakimda oynatiyor, ama bu gidisle as takima girer. Heinz da as takimda oynatilmis. Song yedeklerde oynatilmis ve bir gol atmis, Emre de bir rakip, bir de kendi kalesine atarak durumu dengelemis..
OKAN ANTRENMANIN YILDIZI!..
21 Temmuz 2006 19:44

Galatasaray, yeni sezon hazırlıklarını, bugün yaptığı çift antrenmanla sürdürdü. Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Erik Gerets yönetiminde yapılan yaklaşık 1 saatlik antrenmanda futbolcular, koşu ve pas çalışmasının ardından taktik ağırlıklı çift kale maç yaptı. Maçta yedeklerden oluşan beyaz takım, aslardan oluşan kırmızı takımı 5-3 yendi. Beyaz takımın gollerini Okan (2), Song, Özgürcan ve Emre atarken, kırmızı takımın golleri Emre (Kendi kalesine), Necati ve Hakan'dan geldi. Karşılaşmada 2 gol atan ve asist yapan Okan, performansıyla göz doldurdu.

Antrenmanda, tedavileri süren Aykut ve Orhan yer almazlarken, Hasan Kabze koşuyla yetindi, Ümit de çift kale maçta yer almadı. Bu arada takımdan gönderilmesi düşünülen Marek Heinz'in, çift kale maçta as takımda oynatılması dikkat çekti.

Öte yandan İsviçre'den gelen Koray Bay adlı küçük bir taraftar, antrenmanı izleyip, çalışma sonunda bazı futbolcular ve teknik direktör Gerets ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Galatasaray, yarın yapacağı antrenmanla yeni sezon hazırlıklarını sürdürecek.
Hasan Serkan Binyar

Post by Hasan Serkan Binyar »

Bursaspor maci TV den gosterilecek mi? .org da bisey bulamadim.

Sevgiler
Serkan
Hasan Serkan Binyar
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Mac birazdan baslayacak, Okan'i ilk 11de gordum

MOndi

Cihan Tolga Tomas Ergun

Hasan Ilic Okan Sabri

Necati Hakan

Bir kisi daha var ama duyamadim.(Ilic'mis)

Burak Akdis, Sinan Kaloglu, Ismail Gulduren gibi isimler var Bursa'da. Rasit Cetiner halen takimin basinda.

Kahrolsun Israil Pkk gibi protestolar var.

3' Bursa iyi geldi Hasan'la kacirdilar.

5' Sabri uzaktan sert vurdu ve gol.. Sabri bu senenin yildizi mi olacak acaba? :)

6' Bursa 1-1 yapti, haydaaa.. Sinan Kaloglu savunmanin arkasina sarkti, Simulioski 'ye cikartti ve gol.
Last edited by Tolga Girici on Sun Jul 23, 2006 8:12 pm, edited 2 times in total.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Sabriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....

Bravo! Şut çekme konusunda uzun zamandır sğren kısırlığını atlatmış diyecektik ki beraberlik golünü yedik :D
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Maci sunan adam her kimse sanki ozet goruntu anlatir gibi anlatiyor.

Az daha yine gol atiyorlardi, Mondragon son anda tuttu. Cizgiyi gectigini iddia ediyor Bursalilar,. Ekran cok kotu oldugu icin goremiyorum.

Bursa kanatlardan iyi daliyor iceri. Ergun sakatliktan yeni ciktigi icin formsuz.

Ismail Gulduren sert hareketlerine Bursa'da da devam ediyor.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Hasandan düşmanca bakışlar :D

Topu en son gördüğümde çizgideydi. Mondragon hamle yaptıktan sonra çizgiyi geçtiğini sanmıyorum. Neyse hazırlık maçı ama Bursa deplasmanları yine stresli geçecek gibi..

Ve yedik... 2. Bursa faciası yaşanabilir :)

Çok ciddi bir hazırlık maçı oynanıyor! Sanırım transfere ihtiyacımız yok, bu kadroylada kümede kalırız!

Ve Sinan çok net bir pozisyonu daha harcadı!

Sinan Kaloğlu tek başına dağıttı GS defansını!
Last edited by Ismail Gezer on Sun Jul 23, 2006 8:25 pm, edited 1 time in total.
Post Reply