Voleybol

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

-GS Erkek Voleybol takimi 1.Lig B Grubu'nu 1 galibiyet,6 maglubiyet ile 7. tamamladi.

-Japonya'da devam eden Dunya Sampiyonasi'nda Bayan Ulusal Takimimiz Kuba'ya 3-0 yenildi,Misir'i 3-0 maglup etti.

Mac Programi:

03-11-06,Turkiye-Italya
04-11-06,Turkiye-Peru
05-11-06,Turkiye-Sirbistan&Karadag

Gruplarinda ilk 4 sirayi alan takimlar 08-11-06'da(Carsamba) 2. tur maclarina baslayacaklar.
Konsantrasyon, concentration, concentracion

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:

Turkiye:0-Italya:3

Setler:23-25,17-25,14-25

Ulusal takim bloklarda ve mansetlerde problem yasadi;bu durumda da Italya'yi yenmek imkansizdi.2. sette Seda,3. sette Bahar sakatlandi,umarim ciddi bir sakatliklari yoktur.Yarinki Peru maci cok cok onemli.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:

Turkiye:3-Peru:2

Setler:25-27,25-18,21-25,25-19,15-9.

Bugunku macta pasorumuz Elif,Neslihan,ve Natalia etkili oynadi.Daha iyi savunma yaptik.Peru'nun kaptani Chihuan iyi bir oyuncu.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:

Turkiye:0-Sirbistan&Karadag:3

Setler:25-27,22-25,15-25

Ulusal takim grubunda 4. oldu ve bir ust tura yukseldi.

nefvakfi.org
Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mukemmel yonetim procelerine devam ediyor, bu sefer voleyboldan sagli sollu kute pata tokatliyorlar subeleri vallahi. Boyle bir haber var mi yahu? :mrgreen: Cengiz abinin E-5 karayoluna ilk aday bunlar.

http://www.sabah.com.tr/2006/11/01/spo116.html

Murat'ı Fener kaptı

Daha önceki sezonlarda sık sık birbirinin elinden sporcu ve antrenör kapan Galatasaray ile Fenerbahçe bu defa Murat Arslan için karşı karşıya geldi. Sarı-lacivertli takım, Galatasaray'da yetişen ancak kulübünün SSK primini yatırmadığı başarılı sporcuyu aldı. Murat, F.Bahçe'de ilk maçını Erdemir'e karşı bu hafta oynadı. G.Saray ayrıca Brezilya'dan getirdiği smaçörü Diego'yu da yine SSK primini yatırmadığı için SSK'ya kaptırdı.
Last edited by Kenan Atak on Mon Nov 06, 2006 12:40 am, edited 1 time in total.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Kerem Tezic wrote:Mukemmel yonetim procelerine devam ediyor. Boyle bir haber var mi yahu? :mrgreen:
G.Saray ayrıca Brezilya'dan getirdiği smaçörü Diego'yu da yine SSK primini yatırmadığı için SSK'ya kaptırdı.
SSK'nin voleybol takimi var mi? :) Yoksa Diego SSK'da memur olarak mi calisacak. Aslinda devlet sektoru daha guvenli, sigortan yatiyor, sabah 8 aksam 5.
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:

Turkiye:3-Tayvan:1

Setler:25-17,25-16,21-25,25-17.

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Japonya'da devam eden dunya kupasi mac sonuclari:

www.2006vball.jp/en/top.html

www.voleybol.org.tr

nefvakfi.org
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mac Sonucu:(9/10.luk Maci)

Turkiye:1-ABD:3
Setler:22-25,25-23,17-25,16-25.

nefvakfi.org
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Futboldan bunalıp biraz voleybol maclari seyrettim.
Bayan Milli Takimi Dunya 10.suolduHerkes herseyi soyleyebilir ama
kizlarin daha az spor yapma sansinin oldugunu , boyu ortalamasi nispeten kisa bir halka sahip olduğumuzu ve de teknik/alt yapi eksiklerimizi hesaba katarsak buyuk bir basari. Kendilerini tebrik ederim. Bu isin uzmani GS'li voleybolcu Kerem Tezicin
yorumlarini bekledigimi belirtmekle beraber bir-iki laf etmek isterim . Bu arada GS'den oyuncu var mi bilmiyorum.

Ilk once takim kimyasi iyi. Yani oturmus ve dengeli. Icini bilemeyiz tabii ama cikinti ve zor oyuncu yok gibi duruyor. Bu cok iyi. Yalniz benchtekilerin katkisi az gibi geldi. Antrenor tercihidir saygi duyariz.

2 tane surukleyen oyuncu var. Natalya ve Neslihan. Her ne kadar turnuvanin skoreri Neslihan olmussada, Natalyada bana gore onla es degerde. Hal ve tavirlarida Turk kulturune tam uymus gibi geldi.
Bir Turkle evli ve RusMilli takimindan affini istemis. Takimin boy dezavantajini dengeledigi gibi, o boya ragmen savunmasi (blok +manset )
cok iyi. Mansetleri pasoreisabetli gidiyor. Kuvvetli servis atmiyor, fakat kacirmiyor. Yeni puantaj sisteminde bu önemli. Bir de cok sogukkanli. Genel olarak atesli ve heyeanli diger oyunculari dengeliyor. Pasorun seciminden dolayi hucumda etkin kullanilamiyor gibi geldi bana. Ortadan daha cok is yapmasi lazim. Kisa, hareketli ve kombinasyon dahilindeki smaclarla havuzu dagitabilir pasor dogru pas atarsa. Geri sahadan hucumu en iyi beceren oyuncu.

Neslihan hucumda ve serviste cok iyi. En iyi koselerden uzuna vuran oyuncu. Uygunsuz gibi olacak amaPrekazinintarzina benzetiyorum.
Kucuk ayaklari ve narin yapisina ragmen, hiz alarak kalcadan cikardigi
sutlarla cok gol atardi. Neslihanda narin duran kollarinaragmen cok dogru
ziplama hizi ve kol omuz ekleminden hizla guc alarak yaptigi smaclarla oldurucu sayilar aliyor. Ayni Prekazi gibi kendi teknigi var. Smac servisi ve geriden hucumu cok iyi biliyor. Galiba smac servisi tek yapabilen oyuncu. Biraz savunma ve dublaj yetenegini arttirmasi lazim. Kendisine plaj voleybolu oneriyorum.

Bunlarin arkasindan gelen oyuncu Aysun. Bana gore pasor caprazi voleyboldaki en zor gorevdir. Bunu basariyor. Bunun disinda hareketli kursun paslara cok guzel smac vuruyor. Nadir yapiyor ama yaptimi mutlaka sayi. Smac basari yuzdesinin Neslihandan yuksek oldugunu zannediyorum. Mac icinde takim lideri gibi goruntu aldim.

Pasor Elif'in ise bir pasor icin fizigi iyi. Iyi blok yapiyor ki bu pasorler icin her zaman mumkun degildir. Fakat dunyada ilk bese girmek istiyorsak Milli Takim icin yeterli degil. Duz ve tahmin edilebilir pas atiyor. Yani ya koseye yuksek, orta kursun veya geriye ziplayarak orta atiyor. Fazladan geri sahadan geleni zaman zaman iyi kullaniyor , bu da arti yaratici ozelligi. Ama o kadar. Kisa yok,kombinasyonlar yok,2. pasa direk plase sayı yıok, file ustu kisa dusene smac yok. Yaratici degil. Kafasi calisiyor ama yaratici degil duz. Zaten anlamadigim sey kisa boylu bu ulkede
bir basketbolda NBA guard yollayamamiz,iki de voleybolda yaratici pasor cikmamasi. Zor gelen topta topun biraz daha altina girmesi lazim. Tabii ki savunma ve dublaj daha iyi olmali.

Libero Guldeni ise cok iyi bulmadim. Bir takim o kadar plase sayi yememeli. Tamam libero kisa olursa yere yakindir iyidir ama biraz daha hafif ve cevik olmali. Bana kisa , kalin, ve liberoya gore biraz hantal geldi.

Ozlemve Esra takim icin yeterli degil. Zaten Ozlem voleybolu birakmis. Esra etkili smac atiyor fakat hantal gibi. Bel ustunun iri olmasi eskiden avantajdi kuvvetli smac icin, fakat artik degil.

Bencten Ozlemin yerini alacak Edayi begendim.

Aptal kamera kullanimi yuzunden taktik ve dagilim yorumu yapamiyorum. Ciplak gozleizlemek lazim. Amerika macini seyredemedim ama Kore, Almanya, birazda Japonya Polonya ve Kore maclarini seyrettim.
NO ADNANS, NO CRY !!
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Alpay Dedeoglu wrote:Futboldan bunalıp biraz voleybol maclari seyrettim.
Bayan Milli Takimi Dunya 10.suolduHerkes herseyi soyleyebilir ama
kizlarin daha az spor yapma sansinin oldugunu , boyu ortalamasi nispeten kisa bir halka sahip olduğumuzu ve de teknik/alt yapi eksiklerimizi hesaba katarsak buyuk bir basari. Kendilerini tebrik ederim. Bu isin uzmani GS'li voleybolcu Kerem Tezicin
yorumlarini bekledigimi belirtmekle beraber bir-iki laf etmek isterim . Bu arada GS'den oyuncu var mi bilmiyorum.

Ilk once takim kimyasi iyi. Yani oturmus ve dengeli. Icini bilemeyiz tabii ama cikinti ve zor oyuncu yok gibi duruyor. Bu cok iyi. Yalniz benchtekilerin katkisi az gibi geldi. Antrenor tercihidir saygi duyariz.

2 tane surukleyen oyuncu var. Natalya ve Neslihan. Her ne kadar turnuvanin skoreri Neslihan olmussada, Natalyada bana gore onla es degerde. Hal ve tavirlarida Turk kulturune tam uymus gibi geldi.
Bir Turkle evli ve RusMilli takimindan affini istemis. Takimin boy dezavantajini dengeledigi gibi, o boya ragmen savunmasi (blok +manset )
cok iyi. Mansetleri pasoreisabetli gidiyor. Kuvvetli servis atmiyor, fakat kacirmiyor. Yeni puantaj sisteminde bu önemli. Bir de cok sogukkanli. Genel olarak atesli ve heyeanli diger oyunculari dengeliyor. Pasorun seciminden dolayi hucumda etkin kullanilamiyor gibi geldi bana. Ortadan daha cok is yapmasi lazim. Kisa, hareketli ve kombinasyon dahilindeki smaclarla havuzu dagitabilir pasor dogru pas atarsa. Geri sahadan hucumu en iyi beceren oyuncu.

Neslihan hucumda ve serviste cok iyi. En iyi koselerden uzuna vuran oyuncu. Uygunsuz gibi olacak amaPrekazinintarzina benzetiyorum.
Kucuk ayaklari ve narin yapisina ragmen, hiz alarak kalcadan cikardigi
sutlarla cok gol atardi. Neslihanda narin duran kollarinaragmen cok dogru
ziplama hizi ve kol omuz ekleminden hizla guc alarak yaptigi smaclarla oldurucu sayilar aliyor. Ayni Prekazi gibi kendi teknigi var. Smac servisi ve geriden hucumu cok iyi biliyor. Galiba smac servisi tek yapabilen oyuncu. Biraz savunma ve dublaj yetenegini arttirmasi lazim. Kendisine plaj voleybolu oneriyorum.

Bunlarin arkasindan gelen oyuncu Aysun. Bana gore pasor caprazi voleyboldaki en zor gorevdir. Bunu basariyor. Bunun disinda hareketli kursun paslara cok guzel smac vuruyor. Nadir yapiyor ama yaptimi mutlaka sayi. Smac basari yuzdesinin Neslihandan yuksek oldugunu zannediyorum. Mac icinde takim lideri gibi goruntu aldim.

Pasor Elif'in ise bir pasor icin fizigi iyi. Iyi blok yapiyor ki bu pasorler icin her zaman mumkun degildir. Fakat dunyada ilk bese girmek istiyorsak Milli Takim icin yeterli degil. Duz ve tahmin edilebilir pas atiyor. Yani ya koseye yuksek, orta kursun veya geriye ziplayarak orta atiyor. Fazladan geri sahadan geleni zaman zaman iyi kullaniyor , bu da arti yaratici ozelligi. Ama o kadar. Kisa yok,kombinasyonlar yok,2. pasa direk plase sayı yıok, file ustu kisa dusene smac yok. Yaratici degil. Kafasi calisiyor ama yaratici degil duz. Zaten anlamadigim sey kisa boylu bu ulkede
bir basketbolda NBA guard yollayamamiz,iki de voleybolda yaratici pasor cikmamasi. Zor gelen topta topun biraz daha altina girmesi lazim. Tabii ki savunma ve dublaj daha iyi olmali.

Libero Guldeni ise cok iyi bulmadim. Bir takim o kadar plase sayi yememeli. Tamam libero kisa olursa yere yakindir iyidir ama biraz daha hafif ve cevik olmali. Bana kisa , kalin, ve liberoya gore biraz hantal geldi.

Ozlemve Esra takim icin yeterli degil. Zaten Ozlem voleybolu birakmis. Esra etkili smac atiyor fakat hantal gibi. Bel ustunun iri olmasi eskiden avantajdi kuvvetli smac icin, fakat artik degil.

Bencten Ozlemin yerini alacak Edayi begendim.

Aptal kamera kullanimi yuzunden taktik ve dagilim yorumu yapamiyorum. Ciplak gozleizlemek lazim. Amerika macini seyredemedim ama Kore, Almanya, birazda Japonya Polonya ve Kore maclarini seyrettim.
Alpay Selam,

Natalia'nin boyuna ragmen savunmada ve mansetlerde iyi oldugunu yazmissin;ayni fikirde degilim maalesef.

Pasor Elif ise boyle bir turnuvada oynamak icin gerekli tecrubeye sahip degildi.Bahar'in sakatlanmasi sonucunda gorev yapti.Bence iyi bir pasor;yalniz cikan mansetler iyi degil.Bu durumda da attigi paslarin kalitesi dusuyor.Oyununu daha cok gelistiremez mi?Tabii ki gelistirebilir,ve gelistirmeli de.

Esra da bildigim kadariyla uzun bir sakatliktan cikti;bu da oyununu kotu etkilemis.Yoksa daha etkili bir smacor.

Eda hakikaten iyi bir oyuncu olacak,tecrubelenmesi lazim.Bank'i daha iyi kullanabiliriz,ama Bahar ve Seda'nin sakatliklari da bunu olumsuz etkiledi.

Oyuncularimizin takim savunmasini ve bloklari gelistirmesi gerekiyor.Bu da cok(etkili)calisma ve konsantrasyonla saglanabilecek bir sey.

nefvakfi.org
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Merhaba Selçuk,

Natalianin cok iyi manseti olduguna inanıyorum. Tamam diving zayif ama o boylada cok zor zaten. Blok fundemantal'i ise cok iyi. Bilek kapama zamanlamasi iyi. Soyledigimi teyid icin Natalia Hanikoglu ilgili biraz bilgi:

''1.90 boyundadır. türkiye a milli bayan voleybol takımı'nda, 7 sırt numarası ile oynamaktadır.
dünya kupası'nda* sergilediği voleybol ile voleybol yorumcularının dudaklarını uçuklatmıştır. bu şampiyonada* en skorer oyuncular sıralamasında 7., en iyi smaçörler listesinde 17., en iyi servis atan oyuncular sıralamasında 13., en iyi manşet alan oyuncular sıralamasında da 6. olmuştur ki kendisinden önce, en skorer oyuncular sıralaması dışında başka türk oyuncu yoktur (bu sıralamada kendisinden önce olan oyuncu da tahmin edersiniz ki neslihan demir).
yine geçtiğimiz yıllardaki turnuvalarda dünyanın en iyi manşet alan oyuncular sıralamasında 1. sırada yer almış ve yalnızca hücum oyuncusu değil, aynı zamanda da çok iyi bir defans oyuncusu olduğunu kanıtlamıştır.
omzundaki bir sakatlık nedeniyle smaç servis kullanması sakıncalıdır. ancak çok iyi smaç servis kullandığı bilinmektedir.
ayrıca kendisi geçen avrupa şampiyonası'nda* takımın yine en iyi oyuncusu olmuştur. takım sapır sapır dökülürken, adeta tek başına nice setler çevirmiştir.''

Elifi gozum tutmadi. Kubayla, Italya ile vs oynuyorsan her zaman yulsek top beklememek lazim, topun altina iyi girmelisin. Bana sanki biraz smaçörden olma pasör gibi geldi. Biraz Dogan görünüslü Sahin olayi gibi :lol: Gercek Pasör fundemantali olanlarin beli daha kivrak, topa karsi biraz daha yumusak olurlar.

Esra ise cok hantal, yavas ve kilolu. Tamam cok kuvvetli ama ilk alti oyuncusu degil. Bir de Takim olarak tabii biraz daha kondisyon lazim. 3. setten itibaren oyundan dusuyorlar. Takim olarak biraz daha kilo vermeleri gerekiyor.
NO ADNANS, NO CRY !!
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Alpay Dedeoglu wrote:Merhaba Selçuk,

Natalianin cok iyi manseti olduguna inanıyorum. Tamam diving zayif ama o boylada cok zor zaten. Blok fundemantal'i ise cok iyi. Bilek kapama zamanlamasi iyi. Soyledigimi teyid icin Natalia Hanikoglu ilgili biraz bilgi:

''1.90 boyundadır. türkiye a milli bayan voleybol takımı'nda, 7 sırt numarası ile oynamaktadır.
dünya kupası'nda* sergilediği voleybol ile voleybol yorumcularının dudaklarını uçuklatmıştır. bu şampiyonada* en skorer oyuncular sıralamasında 7., en iyi smaçörler listesinde 17., en iyi servis atan oyuncular sıralamasında 13., en iyi manşet alan oyuncular sıralamasında da 6. olmuştur ki kendisinden önce, en skorer oyuncular sıralaması dışında başka türk oyuncu yoktur (bu sıralamada kendisinden önce olan oyuncu da tahmin edersiniz ki neslihan demir).
yine geçtiğimiz yıllardaki turnuvalarda dünyanın en iyi manşet alan oyuncular sıralamasında 1. sırada yer almış ve yalnızca hücum oyuncusu değil, aynı zamanda da çok iyi bir defans oyuncusu olduğunu kanıtlamıştır.
omzundaki bir sakatlık nedeniyle smaç servis kullanması sakıncalıdır. ancak çok iyi smaç servis kullandığı bilinmektedir.
ayrıca kendisi geçen avrupa şampiyonası'nda* takımın yine en iyi oyuncusu olmuştur. takım sapır sapır dökülürken, adeta tek başına nice setler çevirmiştir.''

Elifi gozum tutmadi. Kubayla, Italya ile vs oynuyorsan her zaman yulsek top beklememek lazim, topun altina iyi girmelisin. Bana sanki biraz smaçörden olma pasör gibi geldi. Biraz Dogan görünüslü Sahin olayi gibi :lol: Gercek Pasör fundemantali olanlarin beli daha kivrak, topa karsi biraz daha yumusak olurlar.

Esra ise cok hantal, yavas ve kilolu. Tamam cok kuvvetli ama ilk alti oyuncusu degil. Bir de Takim olarak tabii biraz daha kondisyon lazim. 3. setten itibaren oyundan dusuyorlar. Takim olarak biraz daha kilo vermeleri gerekiyor.
Natalia icin verilen bilgileri okudum da,mansetleri ve savunmasi konusunda yanlis dusunuyorum herhalde.

nefvakfi.org
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Voleybol Erkek Takımımız, dün akşam Fenerbahçeli rakiplerine dış sahada 3-0 yenildi.
Basketbolda da bayanlarımız, aynı saatlerde, salonu 74-63'lük Fener yenilgisiyle terketmişler.

Üstteki iki sonucun da kimseyi şaşırtacak hali kalmadı!
Merak edersiniz diye Galatasaray'ın bayan basketbol ve erkek voleybol takımlarının puan durumlarına baktım. Amatör şubelerin hali iç karartıcı:

Bayan basketbol takımı, şimdiye kadar oynadığı 10 müsabakada 5 kez kazanmış, 5 kez kaybetmiş. 12 takımlı ligde maç fazlasıyla 5. sırada.

Beterin beteri var... Erkek voleybol takımı ise da 8 takımlı B Grubu'nun 7.'liğine demir atmış. 12 maç: 2 galibiyet, 10 yenilgi.

G.Saray'ın amatör şubeleri hemen hemen tüm branşlarda teslim bayrağını çekedursun, ezeli rakipler F.Bahçe ile Beşiktaş'ın sözkonusu iki klasmandaki varlıkları ne düzeyde acaba?

Bayan basketbolunda, ilk iki sırayı sırasıyla Fener ve Beşiktaş tutuyor. Galibiyet/mağlubiyet sayıları 10-0 ve 8-1. Erkek voleybolunda ise, Beşiktaş 9 takımlı A Grubu'nda sekizinci; bizimle kader birliği yaptıkları tek alan bu. F.Bahçe'nin ise B Grubu'nda 10 galibiyeti, 2 yenilgisi bulunuyor, ikinci sırada.

Galatasaray'la Fenerbahçe arasında gittikçe arası açılan bu derin mesafenin sebebi sanmayın ki G.Saray'ın spor bilincinin ezeli rakibine oranla nispeten sığ ve yetersiz oluşundandır; hayır, aradaki fark yalnızca Özhan Canaydın'ın amatör şubelere bakış açısıyla Aziz Yıldırım'ın bakış açısı arasındaki uçurumun sonuca dökülmüş halidir.
Liseli vardı ya ah o liseli...
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Amrikan milli oyuncu almisiz. Son zamanlarda bir atilim var, amator subelerde, bakalim sonu nasil olacak.
Pieter Olree Galatasaray'da

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, Amerikalı Pieter Olree'yle anlaşma imzaladı.

Amerikan Milli Takım oyuncusu da olan ve uluslararası birçok turnuvada da yer alan Olree, son olarak İspanya'nın Almeria ve Yunanistan'ın Iraklis takımlarında forma giydi.

Info
Pieter Olree
Doğum Tarihi: 1979
Boy: 1.98 cm
Kilo: 102 kg
Mevki: Şutör
Post Reply