16. Hafta Fenerbahce - Galatasaray 2-1 (Karan 54')

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Okan Akçay

Post by Okan Akçay »

Selçuk ve saz arkadaşları:2 Galatasaray:1
Alex 5 sarı görmeliydi maçta! Buna itiraz edenin aklına şaşarım...
İnamoto'ya topçu değil diyenler maçı bir daha izlesin.Arada Ayhan,Cihan ve sağ ayak özürlü Ergün'ü izlesinler....
Necati Çoktan Fenerbahçe formasını giymiş...
Bizim başkan torununu ziyarete gitmiş İsviçreye,geri dönemez inşallah...
Bu arada Emre'yi tebrik ediyorum mükemmele yakın oynadı
Image
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Onu bunu bırakalım, gerçeklere kendimizi hazırlayalım.
Yokuş aşağı freni boşalan kamyon gibi, basınımız bir Arda vaveylasını hazırlayıp önümüze koydu, yalayıp yutmamızı, tereddütsüz ezberlememizi sağladı...
Devran döndü dolaştı, genç oyuncunun kafa taraflarından bir takke düştü.

"Galatasaray camiası Arda'dan hesap sormalıdır" hayali, en müşgül zamanlarda dahi uygulamaya konulamayacak bir yutturmacadır.

Faturaların hesap kesim tarihi gelirse önce Gerets, ardından yönetim; en son futbolcular elini ceplerine atmak zorunda kalırlar.

Zaten defansa doğru dürüst katkısı olmayan, ağır, hantal, beli dönmeyen, yetmezmiş gibi hücumda da çok top kaybı yapan, gereksiz kendini gösterme arayışlarına kendini kaptıran, yapması gereken işi yapması gerektiği yerde yapamayan, sahada bir başına Galatasaray'dan ayrı özerkliğini ve dokunulmazlığını -basın ve yönetim sayesinde- herkese kabul ettiren Arda'ya kim hesap sorabilir; evet sorulmalıdır, çünkü artık "geleceğin süperstarı" değil, gelecek yıllarda ışığı sönüp kaybolup gitmeye aday bir umarsız; Galatasaray'ın elindeki üçün biri.

(Uzun zamandır foruma ilgimi kaybetmiştim zira içimden G.Saray hakkında tek kelime etmek gelmiyordu. Yokluğum hissedildi mi bilmem. Bu da uzun bir aradan sonra bir maç başlığına yazdığım ilk yazı. Devamı gelir mi; o da belli değil; G.Saray'ı düşünmek bile içimden gelmiyor...

Herkese kucak dolusu sevgiler.)
Liseli vardı ya ah o liseli...
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Can Baysan wrote:Bir yanda üç kabız-verimsiz-etkisiz futbolcu müsvettesi:
Arda, Inamoto, Ayhan.
Diğer yanda lig için "süperstar" sıfatını hayli hayli hakeden üç adam:
Alex, Kezman, Tuncay.

Ne bekliyordunuz ki, kazanacak mıydı Galatasaray?
Can Bey,

Arda'nin ne gunahi var anlayamadim?Takimdaki en yetenekli oyuncu,ve bayagi da sorumluluk aliyor(aldi).(Bordeaux macinda bir hata yapti,bir daha da boyle gereksiz bir kart gorecegini dusunmuyorum)

Arda'yi kiraya vereceklerdi sezon basinda;gitseydi SL'ne kalabilir miydik acaba?Ribery'li Marsilya Boleslav'i gecemedi on eleme macinda...
25-2025

nefvakfi.org
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Selçuk Samli wrote:Can Bey,

Arda'nin ne gunahi var anlayamadim?Takimdaki en yetenekli oyuncu,ve bayagi da sorumluluk aliyor(aldi).(Bordeaux macinda bir hata yapti,bir daha da boyle gereksiz bir kart gorecegini dusunmuyorum)

Arda'yi kiraya vereceklerdi sezon basinda;gitseydi SL'ne kalabilir miydik acaba?Ribery'li Marsilya Boleslav'i gecemedi on eleme macinda...
Selçuk Hocam,
Galatasaray, basit bir Çek takımını elemek için Arda'ya gereksinim duyuyorsa vay halimize.
Söyleyecek söz yok; Beyefendi kendi krallığını ilan etmiş, daha doğrusu G.Saray'da herkes kendi krallığını buyurmuş, herkes ayrı telden çalıyor, kimsenin tahtına tacına dokunulmuyor.

Arda, takımın en zararlı adamı. Ne hücüm vizyonu biliyor, ne diğer arkadaşlarına faydası mevcut... İstatistikler beni doğrular. Yokolup gitmeye aday bir genç star namzeti...
Mehmet Cirak

Post by Mehmet Cirak »

Iki gol de Ergun'un hatasi. Bekler Ergun ve Cihan olunca bu kadar oluyor ne yazik ki. Emre gene az hatayla oynadi, mactan once cok korkuyordum, buyuk hatasi olmadi. Defansta Tomas iyiydi. Bunun disinda Sabri iyiydi, Inamoto bekledigimden cok daha iyiydi, macin sonlarinda sacmalamaya baslasa bile. Ayhan bence fena degildi, niye begenilmedigini cok anlamadim.

Hasan ve Ilic ise ilk yari cok kotuydu.

FB harcadigi paranin karsiligini alamamaya devam ediyor. Turk takimlari iyi durumda degil, burasi kesin. Hadi bizim paramiz falan yok. FB ise ayri bir alem. Bu zihniyetle bir bok olamazlar onlar da. Yazik harcanan paralara.
Mehmet Cirak

"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."
Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Can Baysan wrote:
Selçuk Samli wrote:Can Bey,

Selçuk Hocam,
Galatasaray, basit bir Çek takımını elemek için Arda'ya gereksinim duyuyorsa vay halimize.
Söyleyecek söz yok; Beyefendi kendi krallığını ilan etmiş, daha doğrusu G.Saray'da herkes kendi krallığını buyurmuş, herkes ayrı telden çalıyor, kimsenin tahtına tacına dokunulmuyor.

Arda, takımın en zararlı adamı. Ne hücüm vizyonu biliyor, ne diğer arkadaşlarına faydası mevcut... İstatistikler beni doğrular. Yokolup gitmeye aday bir genç star namzeti...
Can Bey,

GS iyi durumda degil zaten,bunu iddia etmiyorum.Fransizlarin yeni yildizi(adayi)Ribery'nin oynadigi Marsilya Boleslav'i gecemedi.GS ise 19 yasinda kendi genc takimindan yetismis Arda'nin yardimiyla Boleslav'i gecti,ve kasasina bir miktar para girdi.

Arda'nin futbolculugu konusunda sizinle ayni fikirde degilim.Tabii ki eksikleri var,ama onlari giderecegini dusunuyorum.
25-2025

nefvakfi.org
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Tarafsiz futbolsever icin zevkli ve heyecanli bir mac oldu. Maalesef Cihan-Emre-Tomas-Ergun geri dortlusuyle bundan iyi olmasi zordu. Yine de iyi mucadele ettiler.

Macin ilk 20 dakikasini gol yemeden kapatinca sevindim, ama sevincim kisa surdu. Savunmada iyi pozisyon alamadigimiz icin 2 ucuz gol yedik. Cihan Ugur Boral'a karsi koyamadi, Ergun agir kaldi. Emre bekledigimden cok daha iyi oynadi. Kezman gibi etkili bir oyuncuya arkasini dondurtmedi.

Asil problemimiz ilik yarida oyunu acamamak ve dar alanda her topa 3 kisi basan FB ortasahasini tek paslarla gecmek yerine calima kalkmak oldu. Arda'yi oynatmadilar. Diger kanatta Hasan her FB macinda oldugu gibi cok top kaybetti ve maci aleyhimize cevirdi. Bu ikisi iyi oynamayinca Ilic'in de adi duyulmaz oldu. Ilk yarida Umit'in kacirdigi cok ciddi bir pozisyon var, nedense sag ayagiyla vurmak istedi, solla atsa gol olurdu. Kadikoy klasigi oldu artik, bir kaciriyoruz ama onlarin kaleyi bulan sutlari gol oluyor.

Iki gol yedikten sonra FB sahlandi, o hirsla karsilarinda Chelsea bile olsa pek sanslari yoktu. Bizimkiler, basta Hasan olmak uzere hakemle ugrasmaya basladilar, cok sinirliydiler. Ilk yari 3 sari gorduk ki yine bir faciaya gidiyor dedim.

Ama Gerets iyi isler yapti devre arasinda (bu arada alni yarildi tribunden atilan bir maddeyle) Sacmalayan Hasan ile hayalet Ilic'i cikartti. Yerine giren Sabri istedigimiz yirtici oyununu oynadi, rakibi hataya zorladi. Karsiligini da almamiz uzun surmedi. Uzunca bir sure tek kale oynadik. Alex yoruldu, hakemi aldatmaya calisti. Sonunda yorgunluktan sahada fenalasti. Ancak o zaman Zico'nun aklina degisiklik yapmak geldi.

Bu arada ikinci yarida en iyi oldugumuz zamalarda Cihan bir iki hareket serisiyle takimi sabote etti. Once ceza sahasinda orta mi sut mu oldugunu anlayamadigim bir vurusla atagi harcadi. Sonra Sabri'nin kaptigi bir iki topu rakibe geri gonderdi. En sonda da ceza sahasinda rahat uzaklastirabilecegi bir topu Tuncay'a carptirdi, az daha kaleyi buluyordu. Bundan sonra FB biraz toparlandi, maci soguttular. Bundan sonra Umit'in karsi karsiya kacirdigi bir pozisyon ve Necati'nin vurdugu kafayi Volkan'in cok guzel kurtarisi vardi.

En son koz olarak Kabze girdi oyuna ve bence zamaninda bir degisiklikti, ama onu sol kanada almak yerine Ayhan'i sol kanada alip tek on libero 3 forvet'e donup risk alinabilirdi, ama Gerets'in tercihi. Sonucta 3. yu de yiyebilirdik.

Arda'dan bir seyler bekliyordum, bir iki guzelk hareket yapti, ama onun defansa donmemesi yuzunden daha cok gol yiyebilirdik. Ogrenmesi gereken seyler var, FB gibi takimlar sana oyle adam calimlama , super hareketler yapma firsati vermezler, haddini bilerek oynamak zorundasin. Dikkat ederseniz 60'tan sonra FB sagda Appiah ile atak yaparken en son anda, o da lutfen gelip ayak koymaya calisti, Ergun yalniz kaldi orada. Acilen kondusyonunu ve oyun anlayisini ilerletmesi lazim. Teknik ekibin Arda'ya bunu anlatmasi lazim.

Necati de elinden geleni yapti, onun girmesiyla ceza sahasina yapilan ortalar daha tehlikeli oldu, FB defasinin eksik yonleri ortaya cikti, topu uzaklastirmakta zorlandilar. Donen toplari iyi degerlendirebilen on liberolarimiz olsa bir tane daha atardik, ama Ayhan ve Inamoto o konuda etkisiz kaldi.

Sonucta elimizdeki malzeme belli. Kadikoy'de de hicbir zaman sansli olmadigimiz ortada. Bu mucadeleyi ASY'de gosterirsek kazaniriz, bu da yeterlidir. Bu arada Song umarim iyidir, ve sahalara geri doner.
Last edited by Tolga Girici on Sun Dec 03, 2006 11:06 pm, edited 1 time in total.
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Gercekten cok uzuldum cok sinirlendim cileden ciktim tamamiyle

Bu nasil bir sanstir nasil bir kismettir, sifir top oynayip en buyuk rakibini yendi gene herifler

FB'e 5 mac ceza gelmesi lazim her mac ayni sey
Klubunun hakkini koruyamayan yonetimin kokune de kibrit suyu

Mondragon'un kulaklari duymuyormus...

FB futbolcularin hakeme oynayacagi belliydi de bu kadar camurluk yapmalari da acze girer..

Bi de macin yildizi Alex secilmis Allahim aklima mukayyet ol, yani illa kazanan takimdan secilecekse Volkan olur net iki gol cikardi

FB futbolcular ilk yari cok iyi oynadik diyip duruyor, tabi muthistiniz, UEFA hedefi az size, Erzik Feneri SL'ne aldir!

Alex'e Lugano'ya sarilari veremedi, penaltiyi veremedi, Deniz Sabri'nin bilegini kirdi faul bile veremedi, Dereli mactan alninin akiyla cikmis ama Ridvan'a gore..

Tebrik ederim rakibimizi kocaman bir bravo hepsine

Inamoto konusunda Okan'la tamamen hemfikirim, bundan sonra da boyle gider umarim, Ayhan da cok iyiydi Sabri de. Hasan'in su statta oynayamadigini sinirine maglup oldugunu konustuk mactan once hep, keske Sabri'yle baslayip ikinci yari Arda'nin yerine alacak vizyonu olsaydi hocanin. Emre de Tomas da fena degildi diycem ama FB hucum yapmaya niyetli degildi zaten

Ya Appiah da Appiah, bugun Sabri mi daha topcuydu yoksa Appiah mi. Kezman disinda superstar falan gormuyorum ben Fenerbahce'de, "TSL apturrahman celebi'leri", hadi Tuncay'i da ayirdim..

Son olarak da GS artik en azindan sezon sonuna kadar HICBIR maca "kontrollu" baslamamalidir. Daha 1.5 sezonda hic beceremedik, 30 dakika bile.. Sen git ileriye yerles nasil olsa obur turlu de yiyorsun, rakibin senin hucumundan korksun da daha cok adam geride dursun, kontraatak yersen de yersin ama belki boyle ilk golu sen atarsin. Bu evrensel bir dogru degil ama bu takimin dogrusu.
Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Özeti izledim.. Yazık olmuş hemde çok yazık.. 2 golde komik hatalardan yenilmiş..

GS'nin ilk pozisyonunda Ümit Karana kalkan ofsayt bayrağı bence yanlış..

Penaltı pozisyonu var dendi ama hızlı geçti göremedim..

Eğer defans Song ve Orhan'la oynasaydı, Necati yerine Hakan girebilseydi kazanma şansımız çok daha fazla olurdu..

Söylenecek bişey yok, yazık olmuş yazık..

1 pozisyondan 2 gol atmış adamlar..
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

BarisCakan wrote:
Son olarak da GS artik en azindan sezon sonuna kadar HICBIR maca "kontrollu" baslamamalidir. Daha 1.5 sezonda hic beceremedik, 30 dakika bile.. Sen git ileriye yerles nasil olsa obur turlu de yiyorsun, rakibin senin hucumundan korksun da daha cok adam geride dursun, kontraatak yersen de yersin ama belki boyle ilk golu sen atarsin. Bu evrensel bir dogru degil ama bu takimin dogrusu.
Buna katiliyorum, maalesef kontrollu defansif oynayamiyoruz. O yuzden bol forvet kullanip ceza sahasini ortalarla beslemek daha akilci gibi.

Ilic'e de parantez acmak lazim. Sevdigim bir futbolcu ama bugun Necati'yi de iyi gordum. Belki ara sira Ilic'i tedekte birakip Umit-Necati forvetiyle oynamak lazim.Iyi bir Necati hem topa hakim, hem de iyi bir golcu. Belki de Ilicsiz iki forvete donus yapmak lazim.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Sabri wrote:Fenerbahçe Stadı'nda küfür yok yabancı madde yok deniliyor ama bizim yemediğimiz küfür kalmadı. Hocanın kafası yarıldı.
Kurumlara karşı adaletin tam anlamıyla tecelli ettirilmediği ortamlarda bu
tür yakınmalar, artık alışmamız gereken birer sıradanlık sayılır. Mikrofon uzatıldığında, görüşü sorulduğunda tribün amigolarına, "Deplasmanda bize çok baskı uyguluyorlar, stadı adeta terörize ediyorlar, saha içine yabancı madde atıyorlar, küfür yağmuruna tutuyorlar" diye dert yanmasını bilirler. Maçtan sonra bilgisayarımı açtığımda ilk iş olarak burayı ve bir diğer saygın(!) GS forumunu açtım; körü körüne taraftarlığın insanlarımızı getirdiği radde içler acısı (Cimbom.org'un bütün bunların dışında tertemiz kalabilmesi ne büyük mutluluk); "Fener stadında şöyle yapıldı böyle yapıldı" diye inleyenler var. Aynılarına sormak lazım: "G.Saray sahasında Hakkari İdmangücü ile bile oynarken, maçın son 20 dakikasında saha içinde olanları bırakıp ezeli rakip F.Bahçe'ye en ağza alınmayacak küfürleri saydıran, G.Saray taraftarı değil mi? 24 Mart'taki kupa çeyrek final rövanşında akla hayale sığmadık görülmemiş çirkeflikler, zalimlikler F.Bahçeli oyunculara karşı vuku bulmadı mı?

Herkesin ağzına yapışmış bir "Hakkımızı yiyorlar" edebiyatı...
Geçen yıl aynı türküyü ben de sıkça söyledim ama bu kez işler aynı değil. Beceriksiz, basiretsiz, korkak bir Federasyon var ki başımızda; içinde, bu geceki olaylar ne Ş.S Stadı'nda ne de A.S.Y.'de olsa gözünü karartıp "5 maç"ı dayayacak bir delikanlı mentaliteyi ara ki bulasın...
Can Baysan

Post by Can Baysan »

-PUAN DURUMU-

TAKIMLAR: O G B M A Y P Av
--------------------------------------------------------
1 FENERBAHÇE 16 10 4 2 34 15 34 +19
2 GALATASARAY 16 7 6 3 29 19 27 +10
3 VESTEL MANİSASPOR 16 8 3 5 32 23 27 +9
4 BEŞİKTAŞ 16 7 5 4 21 15 26 +6
5 KAYSERİSPOR 16 7 5 4 21 18 26 +3
6 BURSASPOR 16 7 3 6 20 18 24 +2
7 GENÇLERBİRLİĞİ 16 7 3 6 19 18 24 +1
8 KONYASPOR 16 6 6 4 19 19 24 0
9 ANKARASPOR 16 4 11 1 21 15 23 +6
10 ANKARAGÜCÜ 16 5 7 4 20 15 22 +5
11 SİVASSPOR 16 6 3 7 17 22 21 -5
12 DENİZLİSPOR 16 4 6 6 13 15 18 -2
13 ANTALYASPOR 16 3 8 5 18 20 17 -2
14 GAZİANTEPSPOR 16 4 5 7 17 25 17 -8
15 TRABZONSPOR 16 4 4 8 17 21 16 -4
16 ÇAYKUR RİZESPOR 16 4 3 9 11 19 15 -8
17 SAKARYASPOR 16 3 6 7 9 18 15 -9
18 KAYSERİ ERCİYESSPOR 16 2 4 10 15 38 10 -23
BarisCakan

Post by BarisCakan »

Birsey daha, bugun sol acik Carrusca olsaydi ne kadar daha kotu olabilirdi?
Arda rakibe gore oynamali banko degil. Zaten tamamen ofanstayken var top rakipteyken sifir, ustelik de dolasmiyor bosa kacmiyor, dursun ayagina top istesin calim atip final pasi atsin. Allahi var cok guzel calim atiyor ortalari da orta degil havadan pas, inisiyatif de aliyor kendine guveni var, bunlar cok guzel ama eger pozisyonu degismeyecek, "kenar orta saha-sol acik" oynayacaksa kendini cok gelistirmesi lazim, yoksa siradan bir kariyere yelken aciyor. Ha 10 numara oynar, santrforun yaninda uydu-forvet oynar bilemem o zaman da sutunu, bitiriciligini gelistirmek zorunda...
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Savas Macun u tebrik ederim. Klasik bir GS-FB derbisi oynandı. GS oynadı, pozisyonlar buldu, atamadı. FB bulduklarını degerlendirdi.

PAF takmından gelen oyuncularımızın bendeki kredisi en az GS a UEFA ve Super Cup getiren oyuncular kadar. Hata yapacaklar hatalarından maclar da verecegiz. Total oynadıkları oyuna bakalım.

Sezon basından beri GS takımına katma deger katan oyunculardan biri, bana gore en verimlisi, Arda. Fiziki dayanıklılık ve devamlılıgında eksikleri var. 2006-2007 sezon sonunda degerlendirme yapalım.

Benim gozlemledigim Arda, Carsamba Pazar mac trafigine buyuk bir sakatlık gecirmeden devam ediyor. Hatırlayın, Sas ın Ankaragucu den transfer oldugu ilk seneden bu yana hemen her orta saha oyuncumuz ilk Carsamba - Pazar mac yogunlugunda sakatlandılar.

fb li yoneticilerin mac sonunda "hakemler hakkında konusmuyoruz", "ornek fb taraftarı" sozleri rakip taraftarları artık tiksindiriyor! Bu yuzden haklı olduklarını soyledikleri kimi konularda ne kendilerine destek olunuyor ne de tarafsız bir goz ile bakılıyor. Inandırıcı ve samimi olmadıkları konusundaki genel yargıyı kendileri olusturuyorlar. Bu olusumda ne bir kurumun ne de bir bireyin onyargısı sozkonusu.

SS stadı guzeldir hostur, ama kendisine rakip taraftarlar tarafından yakıstırılan bir dizi sıfatları 100% hak ediyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ersin Taner

Post by Ersin Taner »

2. yarının başını kaçırdığım için Lugano'nun devre arasında sarı kart gördüğünü maçtan sonra öğrendim. 2. yarıda Mondragon'a yaptığı harekette hakemin neden sarı göstermediğine anlam verememiştim, şimdi anladım tabi...
Post Reply