2006-2007 FB Şampiyon. Tebrik ederiz...

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gorgen
Staff Member

2006-2007 FB Şampiyon. Tebrik ederiz...

Post by Mehmet Gorgen »

100.yıllarında öyle böyle şampiyon oldular. Tebrik ederiz.
Ozgur Huseyinoglu

Post by Ozgur Huseyinoglu »

Tebrikler!... Eh dogruya dogru, yoneticilerine, ve de artik korkarim cogunluklari haline gelen histerik taraftarlarini icime sine sine kutlayamayacagim ama, akli basinda taraftarlarina ve de futbolculara tebrikler!
Özgür
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oylesini boylesini bilmem. Iki hafta onceden $ampiyonluk ilan etmek pek kolay bir i$ degildi. BJK ve GS bu i$i cok kolayla$tirdilar. Zico'yu Mico'yu da bilemem. Ama Gerets gider artik. Tigana zaten gidecegini aciklami$.

Bu arada bu forumu uyesinden cok ziyaretci izliyor. Bu da ilginc bir nokta.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Tolga Girici

Post by Tolga Girici »

Ben de Fenerbahce'yi tebrik ederim, sampiyonlugu en cok hakedenler onlardi.
Can Baysan

Post by Can Baysan »

Türkiyemizin bu son pazarı, benzerine sıklıkla rastlanamayacak uzunlukta tesadüfler halkasını birbirine ekledi. Öğlen vakti Türkiye'nin cumhuriyetperver insanları İzmir-Gündoğdu'daki unutulmaz kırmızı-beyaz şenliğin gururuna kucaklarını açtı; bundan birkaç saat geçmeden, Türkiye'nin sarı-lacivertli kesimi bir süre hafızalarda tutunmayı hakeden olaylar dizisi sonrası sevindi.

Bu sevinç tüm Fenerbahçeliler açısından haklı bir sevinçtir.

Son dakika golleri bu patlamanın süresini birazcık erkene alsa da, şampiyonluk limanına doğru demir alırken yanında Türkiye ortalamasının çok üzerinde yıldızları gemiye dahil eden F.Bahçe'nin kürek hızının herkesten üstün olmasına niye şaşalım?..

Başkanları, futbolumuzu bir çadır tiyatrosu müsameresine çevirdiği için, şu sıralar Şeyh Aziz'in müritleri, hocaefendilerinin gözlerine yapıştırdığı "Ulusoy ekmeğimizi çalıyor" yazılı bantları çıkarmadıkları sürece bu sıradan şampiyonluğa lüzumundan kutsal bir paye verecek ve onu tarihinin zaferler müzesinin en tepe zirvesine gözyaşlarıyla çıkartacak. Oysa hepimiz biliyoruz ki bu şampiyonluk ne F.Bahçe için, ne de Aziz Hocaefendi için öyle ahım şahım Rocky'vari bir diriliş numunesi idi.

Beşitaş'ı bilmem, fakat G.Saray ve teknik patronu Gerets, ülkenin sokak ve caddelerini bugün sarı-lacivertli bayraklarla donatmak adına ne gerekiyorsa yaptılar tüm sene...

Beni bilenler bilirler; daha ligin ilk haftasında perdelenen Ankaraspor komedisi sonrası "G.Saray hakkında kafa yorup klavye titretmek işime gelmez" demiş ve bu yeminimin gereğini bütün sene boyunca foruma çok az yorum girerek getirmiştim.

"Ah şu K.Erciyes'i evimizde devirseydik, vah şu Yılmaz Vural'ın Antalyasporunu geçen hafta sükut-u hayale uğratsaydık, tüh şu Sivasspor önünde bir son dakika azizliği yaşamasaydık..." yakarışlarının ardında, Canaydın-Polat-Gerets üçlüsünün Galatasaray'a iliştirdikleri yönetimsizlik ve işbilmezlik zarfı gizlenmektedir şimdi...

G.Saray mı Gerets'e layık, yoksa Belçikalı teknik adam mı Aslan'ı hakediyor, diye kafa patlatmanın zamanı gelmiştir. Ben bunları geçen sene Trömso maçının ardından görüp uyarılarımı sanal ortamda insanlara sunduğum için bugün vicdanım rahat.

Yine istense de önü kesilemeyecek öteki bir tartışmanın adı: "Canaydın Galatasaray'a 5 yılda neler götürdü, neler getirdi?" çıkmazı olacaktır. "Çıkmaz" diyorum çünkü bu vicdan sahibi sorunun yanıtı bazı kafalarda belirsizlik çengeliyle beraber zihinlere takılmayı sürdürüyor...

İster kabul edin, ister etmeyin, Sayın Özhan Canaydın bugüne bugün Türk futbolunda ağırlığı kabul edilmesi gereken bir devrimin tasarımcılığını ve uygulayıcılığını başarıyla yürütmüştür.

O devrimin adı: Türk futbolunda istikrarlı bir Fenerbahçe...

"Şanslı olanın horozu dahi yumurtlar" diyenlere kulak asmayın siz; geçen yıl hangi acemilerin "horozunun yumurtladığını" görmedik mi? Lakin bu horoz da istikrarsız hayvan: Öyle rastgele her Allah'ın günü yumurtlamak bilmiyor. Bu sene yumurtlamadı.

Son 4 futbol sezonunda üçüncü kez şampiyonluk apoletini göğsüne asan Fenerbahçelilerin, bu istikrarın yaratıcısı Özhan Bey'e bir teşekkür borcu dahi yok mu?

Hey gidi hey... Bir zamanlar, böylesi bir hegemonya kurmak için hem birbirinden çetin rakip kuvvetleri alabora etmek, hem de bünyede Hagi, Fatih Terim, Popescu, Taffarel gibi devleri barındırmak gerekirdi. Oysa şimdi böyle bir şana şöhrete erişmek için tahta bacak Alex ile Avrupa'dan sürgün çocuk Kezman yeterli mi yeterli.

Kafa değişmeyecek. Bu zihniyet, bu lise, bu tahakküm varlığını korudukça, Fenerbahçe, şalteri bir inip bir kalkan trafo yıldızlarıyla, meme verilmediğinde ortalığı yangın yerine çeviren yönetici kadrosuyla bu yarı haklı hegemonyayı ilelebet sürdürecek...

Ama onlar alışmasa da ben buna çoktan alıştım...
Liseli vardı ya ah o liseli...
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

"Gavur" Izmir bugun adina yaki$ani yapmi$. $imdi Amerikan haber ajanslarina da yansimi$. Ilginc tarafi FB Cumhuriyetinin zaferine denk gelmi$.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Sinan Edil

Post by Sinan Edil »

Bizimkilerin beceriksizliği bu yıl şampiyonluğu Fenerbahçe'ye hediye etti, hem de onca yönetim ve teknik kadro hatalarına rağmen (Fenerbahçe'nin). Hem Gerets, hem Özhan Abi, hem Adnan Polat resmen harakiri yaptılar. Umarım seneye Gerets, Hakan Şükür görmeden genç bir Galatasaray'ın yeniden doğuşuna tanıklık ederiz.

Fenerbahçe'yi de 1. bitirdiği için tebrik ederim. Ama onlara şampiyon demeye gönlüm varmıyor. Bu kadar kötü üç büyükler herhalde sadece Trabzonspor'un şampiyon olduğu 80lerde vardı.
Ölüm varmış, korku varmış
Bu dünyanın sonu varmış

Benim için yoktur tasa
Kalbimde sen yaşadıkça
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sinan Edil wrote:Bizimkilerin beceriksizliği bu yıl şampiyonluğu Fenerbahçe'ye hediye etti...
Hediye alirken iyi de verirken mi kotu? Sen hakikaten yukarda mac 1-0 devam ederken FB'de 2-1 maglup iken ciddi bir $ekilde heveslenmi$sin. Ben bugun Sivas'i yenerlerse BJK ustune cikilacak saniyordum ki olay oyle bile degilmi$. Yahu GS bu sene ucunculugun di$inda olabilecegi bir $ey yok iken (bakin gecen hafta ASY galibiyetten olan Antalya bugun yenilip du$me potasina girmi$) nasil olupta $ampiyonluk filan bekledigini anlami4 degilim. Yoksa ciddi ciddi kendilerini satsalar alamayacaklasi transfer haberlerini filan mi inandin. $ampiyon olunsa ne olacak ikinci olunsa ne olacak? Carusca gidecek Kapuska gelecek. GS'yin i$i coktan bitti. En az uc dort sene iddiasi filan yok artik. Ben bu gencler geliyor lafina da inanmiyorum. Ortada bir bok yok.

Ulan Yilmaz Vural sen de amma soytari imi$sin birader. Duyanda Antalya da bir halt ettin filan sanacak. Adamlar du$me bolgesindeler. Arada iki puan fark var Erciyes ve Rize ile aralarinda. Bir yenilgi daha ile i$leri bitecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

Cengiz Akgun wrote:
Sinan Edil wrote:Bizimkilerin beceriksizliği bu yıl şampiyonluğu Fenerbahçe'ye hediye etti...
Ulan Yilmaz Vural sen de amma soytari imi$sin birader. Duyanda Antalya da bir halt ettin filan sanacak. Adamlar du$me bolgesindeler. Arada iki puan fark var Erciyes ve Rize ile aralarinda. Bir yenilgi daha ile i$leri bitecek.
Her sene ayni sey, uc buyuklerle maclarinda takimini gaza getirip puan aliyor, takim ondan sonra sacmalayip hep dusme civarlarinda, adam da kenarda biraz show yapip uc buyuklerde hocaligi ne kadar hakettigini ama bu islerin hep yabancilara gittigini anlatiyor. Iyi is, senede alti mac icin gaz ver, kariyer sahibi ol.

FB'ye tebrikler. Gecen seneki kazadan ve yaz tiyatrolarindan iyi toparlandilar. Tabii sampiyonluklarinda GS ve BJK'in rolu buyuk. BJK'in bir sure sampiyon falan olabilecegini sanmam, biz de belki arada bir, yoksa onlerinde guzel bir FB donemi var.

Umarim yonetim olarak biraz olgunlasir her kayipta oraya buraya saldirmayi, saldirganligi amaclarina ulasmak icin arac olarak kullanmayi birakirlar (birakmayacaklarini biliyorum ama olsun, biz yine de umalim).

Ali
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Bu sene sampiyonlugu FB haketmisti, kazandilar. Tebrik ederim.

Garip bir lig oldu, uc buyuklerin hepsi kotuydu. FB'nin gerilim politikasi ortami biraz da keyifsizlestirdi, kablo kesmeler, yoneticilerin kufurleri filan. Genel olarak oynanan futbol da cok kotuydu bu sene. Yine en eli yuzu duzgun futbolu FB ve GS oynadi. BJK'nin bu futbolla sampiyonluk kovalamis olmasi bile ligin kalitesi hakkinda fikir veriyor.

Simdi enteresan bir durum ortaya cikti. Zico belli ki FB'yi ileriye tasiyacak bir hoca degil. Ancak takimi sampiyon yaptigi icin bir sezon daha yerinde kalir herhalde. Bu durumda, FB'nin benzer bir oyunla fakat 100.yil motivasyonu eksikligiyle oynayacagini tahmin ediyorum. Tuncay da giderse bu tahminin gerceklesmesi daha da yuksek ihtimal olur. Ancak GS ve BJK'de de isik yok. Turk futbolu bir kac sene boyle gidecek gibi.
Tan Erten
Serif Halimler

Post by Serif Halimler »

Can Baysan wrote:
"Şanslı olanın horozu dahi yumurtlar" diyenlere kulak asmayın siz; geçen yıl hangi acemilerin "horozunun yumurtladığını" görmedik mi? Lakin bu horoz da istikrarsız hayvan: Öyle rastgele her Allah'ın günü yumurtlamak bilmiyor. Bu sene yumurtlamadı.

...
Sevgili Baysan,

galiba problem buradan kaynaklaniyor. Biz Galatasaray lilar "Horozun yumurtlamisini " bekleyip duruk, horozun yumurtlamayacagini bildigimiz halde kendimizi kandirdik !

Sevgiler - Serif
UEFA'da Arsenal'i, Süper Kupada Madrid'i.....
Hasan Utku

Post by Hasan Utku »

Fenerbahçe'ye 17. şampiyonluğunda tebrikler..
Ufuk Sezekkaplan

Post by Ufuk Sezekkaplan »

Tan Erten wrote:Bu sene sampiyonlugu FB haketmisti, kazandilar. Tebrik ederim. Garip bir lig oldu, uc buyuklerin hepsi kotuydu.
O kadar garip ve kotu ki, ilk devre sonunda kume dusme potasinda olan ve 13-14 hafta ust uste 2 mac kazanamayan Trabzonspor simdi 4. ve sadece 7 puan gerimizde. Dunku maci kazansalardi aradaki fark 5 puan olacakti. Hakikaten sasirtici.
Mehmet Daskiran

Post by Mehmet Daskiran »

Fenerin bu sampyonlugu Savas'a "Kapak" olsun. Kapagin ne oldugunu hala bilmiyorum ama herhalde iyi birseydir. Belki aciklamasini yapar ve bir "Kapak" yazisi daha gelir belki Savas'tan. Tahkim son uc haftadir Besiktasla Fenere ikramda bulunmak icin fazla mesai yaparkende bir Kapak yazisi daha beklerdim aslinda kendisinden ama is gezisinde sanirim.

Son dakika golleri olmasaydi, bu haftaki mac kesinlikle Canaydin'a kendi taraftari tarafindan kufur edildi diye seyircisiz oynanacakti ama artik Fenerin Tahkim'deki abileri acir herhalde GS'nin haline (acimaktan degilde onumuzdeki sene yapacaklari icraatlara simdiden kilif hazirlamaktan) :lol:. Bazi yazarlar simdiden GS'li futblcularin "hizaya" gecip FB'yi alkislamasini dahi onermeye basladilar "Kapak"larinda. Son bilmem kac sezondur ilk maclar GS'nin sahasinda, ikinci maclar FB'nin sahasinda yapilirken ve GS taraftari ve futbolcusu ikinci maclarda terorize edilirken neredeydi bu medya merak ediyorum.
Ali Gursel

Post by Ali Gursel »

GS seyircisinin FB'ye düşünceli tepki vereceğini umuyorum, ondan da kastım FB'de yönetimi ve futbolcuları ayırmak.

FBli futbolcular sahaya çıkıp toplarını oynadılar ve şampiyon oldular (bence de hakederek). Aurelio'nun Ricardinho olayı dışında ben ciddi ya da diğer takımları aşan bir hallerini görmedim. GS seyiricisi ve oyuncuları FBli futbolcuları tebrik etmeli derim.

Ama aynı zamanda gerginlik, ŞŞ'da terör politikası mimarı yöneticilerinin de aynı şekilde protesto edilmeleri gerektiğini düşünüyorum. Çocuk gibi ağlamanın, her yere saldırmanın bedelini bir nebze de olsun ödesinler. Bunun için güzel pankart ve tezahüratlar hazırlanacağını ve de seyircinin ne klüp olarak FB'yi ne de oyuncuları değil ama bu yönetimi hedef alacağını umarım.

Ha, seyirci bu kadar nüanslı davranır mı derseniz bilmem ama FBli oyuncuları alkışlayıp yöneticileri (kim gelirse) yuhalayan bir taraftar bence çok iyi olur.

Ali
Post Reply