Transfer Gündemi- 2007

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Locked
Murat Gökcigdem
Staff Member

Post by Murat Gökcigdem »

Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, sakat futbolcular Arda, Sabri ve Hakan'ın yerlerini, kadrodaki diğer futbolcuların dolduracağına inandığını söyledi.

Sezgin, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSYİAD) "Sezona Merhaba" partisinde gazetecilere yaptığı açıklamada, sakatlanan futbolcuların çok önemli olduğunu ve bu duruma çok üzüldüklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Takım için büyük kayıp, ancak sonuçta milli ve kutsal bir görev vardı. Futbolda sakatlık doğal. Umarım kısa sürede sahalara dönerler, hem Galatasaray'ın, hem de milli takımımızın hizmetinde olurlar. Galatasaray'ın kadrosu geniş. Kadroda bulunan diğer oyuncular, onların eksikliklerini hissettirmeyeceklerdir."

Adnan Sezgin, Galatasaray'a geleceği yönünde son günlerde basında hakkında haberler çıkan Emre Belözoğlu ile ilgili, "Bir değerlendirme yapılabilmesi için tüm konuların açığa kavuşması lazım" dedi.

Sezgin, Galatasaray'ın, Emre'nin kulübüne 3,5 milyon pound önerdiği şeklindeki İngiltere'de bir gazetede çıkan haberin asılsız olduğunu da ifade ederek, şunları söyledi:

"Ama şunu biliyorum, Emre gözlerini Galatasaray'da açtı. Emre'nin Galatasaray'a gelip gelmeyeceğini zaman gösterir, ama ben varsayımlar üzerine yorum yapmıyorum. Bu konuda da hocamızla bir toplantı yapmadık. Emre'nin, Newcastle United'da mutsuz olduğunu biliyorum, ama bana daha önce, Avrupa'da bir süre daha oynamak istediğini söylemişti. Tüm konular açığa kavuştuktan sonra transfer konusunda bir değerlendirme yapılabilir."

Kaynak:AA
Mehmet Sönmez

Post by Mehmet Sönmez »

Valla Emre de kabiliyet olabilir ama oyuncu degil ikiye bir kavga ediyor, baskasina satasiyor ve ayricada karaktersiz bir oyuncu! Böyle bir oyuncu kim olursa olsun suanda Galatasarayimiza kesinlikle zarar getirir...Bu yüzden bende gelmesine karsiyim
Alpay Dedeoglu

Post by Alpay Dedeoglu »

Bulent Akin alindigi zaman, ona paralel olarak Mehmet Cansunun
sirketi Denizli stadinin reklam isini almisti. Ayni Serkan alindigi zaman , Samsun stadinin reklam isleri alindigi gibi.
Cengiz Akgun wrote:
Ercan Arslan wrote:
Celal Gürcüoglu wrote: Yanlis hatirlamiyorsam Hagi, Bulent Akin'ida gelecegin yildizi gibisinden bir laf ile Lucescu'ya soylemis GS'a aldirtmisti. Bulent Akin simdi nerde ben bilmiyorum.... Emre madem o kadar iyiydi neden tutunamadi Avrupada.
Bulent Akin'i Hagi'nin gelecegin yildizi olacak diye aldirdigina dair birsey ben hatirlamiyorum.. Lucescu istedi ve oyle alindi , onun da prensiydi zaten...o gitti ve adam da yok oldu.. bagli..
Sen hatirlamaya bilirsin. Lucescu nereden aldi o fikri diye du$unsen hem de geldigi ilk yillarda cevabi ortada. O gunlerde kendisi kar$i oynayan en begendigi adam diye ilan etmi$ti Hagi efendi Bulent Akin'i ve bu sayede de Suren $ap$ali milyonlarca dolari bonservis ucreti olarak verdi. GS yedigi okkali kaziklardan biridir ve Hagi imzasini ta$ir fikir babasi olarak.
NO ADNANS, NO CRY !!
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Emre gibi verimsiz bir adamin GS da i$i ne? I$te en son oynadigi Malta maci ortada. Ne yapabildi Emre? Bir tek olumlu hareketi var mi idi o macta 90 dakika boyunca sizi heyecanlandiracak? Gozum ozelikle ustunde idi
Dün akşam da süper di nasıl olcak şimdi..

Emre'nin yetenekleri tartışılmaz..Maç eksiği ve devamlı sakatlanmasından dolayı verimi düşüyor...

İtalya ve İngiltere liglerinin temposu Emre gibi adele sakatlıkları yaşayan oyuncular için zor ligler...

Ülkemizde ise bu kadar sakatlanacağını sanmıyorum..Emre-Lincoln-Linderoth-Arda gibi bir orta saha ile bir süper kupa daha alır...
Celal Gürcüoglu

Post by Celal Gürcüoglu »

Hakan Can wrote:
Emre gibi verimsiz bir adamin GS da i$i ne? I$te en son oynadigi Malta maci ortada. Ne yapabildi Emre? Bir tek olumlu hareketi var mi idi o macta 90 dakika boyunca sizi heyecanlandiracak? Gozum ozelikle ustunde idi
Dün akşam da süper di nasıl olcak şimdi..

Emre'nin yetenekleri tartışılmaz..Maç eksiği ve devamlı sakatlanmasından dolayı verimi düşüyor...

İtalya ve İngiltere liglerinin temposu Emre gibi adele sakatlıkları yaşayan oyuncular için zor ligler...

Ülkemizde ise bu kadar sakatlanacağını sanmıyorum..Emre-Lincoln-Linderoth-Arda gibi bir orta saha ile bir süper kupa daha alır...
Nasil mi olacak? 2 mac sonra sakatlanacak. 8 mac sonra kirmizi kart gorecek. 15 mac sonra takimdaki ahengi bozacak. 20 mac sonra basina tekrar el kol hareketleri yapacak. Sezon sonu "Ben spor yapmak icin futbol oynamiyorum" diyecek. Daha ne olsun?
Türkiye'nin ilk ve tek Avrupa Sampiyonu
Tan Erten

Post by Tan Erten »

Emre'nin GS'ye transferinin bu noktadan sonra yapilmasi kulup acisindan bir acizlik itirafi olur, yuzune tukurulen insanin "yarabbi sukur" demesine benzer. Bu isin gecmisle ilgili kismi.

Emre'nin sakatlik problemleri yazildi, maclara devamini nasil etkiledigi belli. Bence kendisinin de GS'ye donmek istemesindeki asil sebeplerden biri bu sakatligini guvenli limanlarda gecirme istegi. Bu da isin saglik kismi...

Bu ikisinden de belki daha onemli bir konu var ki, o da Emre'nin karakter olarak Galatasaray'a yakismayacak olmasidir. Galatasaray'da Jardel'i tartaklamasindan tutun, gidisindeki kustahca tavirlar bunun ornegidir. Butun bunlari gectim. Daha bir kac ay once Premier Lig'de maruz kaldigi irkci kufur suclamalari, alisilagelmis sinirli halleri ve bunun sonucu aldigi kirmizi kartlar bunlara hep ornektir. Ama Emre bunlarla yetinmiyor. En son dun aksam mac sonrasi basin tribunundeki birine "kol gibi gecirdim" hareketi yapmaktan cekinmedi, hem de milli forma ustundeyken.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3 ... 2007/09/13

Galatasaray uzun yillar sonrasinda, o da Kalli sayesinde, hakemle tartismadan, gerilimi tirmandirmadan oyuna konsantre sekilde oynuyor. Onceki yillarda Terim ve Hagi'nin asabi kisiliklerinin takima yansimasi vardi. Tam bu basarilacakken, Emre'nin takima alinmasi cok buyuk bir geri adim olur.
Tan Erten
Celal Gürcüoglu

Tan Erten wrote:Bu ikisinden de belki daha onemli bir konu var ki, o da Emre'nin karakter olarak Galatasaray'a yakismayacak olmasidir.
Sirf bu yuzden Hasan Sas, Ayhan (duzelme cok), BELKI Sabri (cok faydali oldugu halde) keske gitse diye dusunuyorum bazen. Simdi diyeceksiniz ki, astin kestin ama o kadar igreniyorum ki artik Hasan'in o ani cikislarindan, bagirmalarindan, el kol hareketlerinden, Necati ile kavgalarindan, vs. vs.

Necati'den kurtuldugumuz icin cok sevincliyken bu Emre haberleri ile uzuluyorum. Takimin Emre gibi bir futbolcuya ihtiyaci yok.
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Tan Erten wrote:Emre'nin GS'ye transferinin bu noktadan sonra yapilmasi kulup acisindan bir acizlik itirafi olur, yuzune tukurulen insanin "yarabbi sukur" demesine benzer. Bu isin gecmisle ilgili kismi.

Emre'nin sakatlik problemleri yazildi, maclara devamini nasil etkiledigi belli. Bence kendisinin de GS'ye donmek istemesindeki asil sebeplerden biri bu sakatligini guvenli limanlarda gecirme istegi. Bu da isin saglik kismi...

Bu ikisinden de belki daha onemli bir konu var ki, o da Emre'nin karakter olarak Galatasaray'a yakismayacak olmasidir. Galatasaray'da Jardel'i tartaklamasindan tutun, gidisindeki kustahca tavirlar bunun ornegidir. Butun bunlari gectim. Daha bir kac ay once Premier Lig'de maruz kaldigi irkci kufur suclamalari, alisilagelmis sinirli halleri ve bunun sonucu aldigi kirmizi kartlar bunlara hep ornektir. Ama Emre bunlarla yetinmiyor. En son dun aksam mac sonrasi basin tribunundeki birine "kol gibi gecirdim" hareketi yapmaktan cekinmedi, hem de milli forma ustundeyken.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3 ... 2007/09/13

Galatasaray uzun yillar sonrasinda, o da Kalli sayesinde, hakemle tartismadan, gerilimi tirmandirmadan oyuna konsantre sekilde oynuyor. Onceki yillarda Terim ve Hagi'nin asabi kisiliklerinin takima yansimasi vardi. Tam bu basarilacakken, Emre'nin takima alinmasi cok buyuk bir geri adim olur.
Mukemmel bir yorum. Akilli adamin kaleminden cikan da baska oluyor. Herhangi bir odeme gecikmesi durumunda bu Emre'nin agzindan cikacaklari dusunmek bile istemiyorum. Her turlu sorun var. Sakatlik, hircinlik, duzene uymama, agzinin ishal olmasi. CL macinda kavgaya tutusur atilir, derbilerde sakat olur. Manisa'ya karsi 2 asist, 1 gol yapar, super oynar, sonra yatar. Ara da bul Emre'yi.

Kalsin...

Ozan Ersoy
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Nasil mi olacak? 2 mac sonra sakatlanacak. 8 mac sonra kirmizi kart gorecek. 15 mac sonra takimdaki ahengi bozacak. 20 mac sonra basina tekrar el kol hareketleri yapacak. Sezon sonu "Ben spor yapmak icin futbol oynamiyorum" diyecek. Daha ne olsun?

Şayet İngiltere yada ,İtalya'da futbol yaşantısına devam ederse milyonkere haklısınız...

Ama Türkiye'de o kadar çok sakatlık yaşamaz..Bizim ligimiz Pilav gibi gelir Emre'ye...Alıntı yaptığınız yazımda da bunu belirtmeye çalıştım ama çok net değildi sanırım ki başka yönden bakarak cevap vermişsiniz...
Ozan Ersoy

Post by Ozan Ersoy »

Hakan Can wrote: Şayet İngiltere yada ,İtalya'da futbol yaşantısına devam ederse milyonkere haklısınız...

Ama Türkiye'de o kadar çok sakatlık yaşamaz..Bizim ligimiz Pilav gibi gelir Emre'ye...Alıntı yaptığınız yazımda da bunu belirtmeye çalıştım ama çok net değildi sanırım ki başka yönden bakarak cevap vermişsiniz...
Niye?

Sahalarin hali gibi oldugu Ingiltere'de mi sakatlik daha cok yasanir, yoksa daha dune kadar ASY'nin bile patates tarlasindan farkli olmadigi Turkiye'de mi?

Hakemlerin hakem gibi oldugu, her turlu pis faulun tolerans gostermeden cezalandirildigi liglerde mi sakatlik daha fazla olur, yoksa kasap havasindan farkli olmayan, cift dalip sari bile verilmeyen, hakemlerin aciz oldugu Turkiye'de mi daha cok sakatlik olur?

Belki Ingiltere'deki tempo daha hizli ve daha cok sik mac oynaniyor denebilir ama Emre GS'a gelecek, Antalyaspor'a degil. GS'in butun sene oynadigi mac sayisi Newcastle'dan az degil. Ayrica her mac kazanmak zorunda oldugu icin de temposu da epey yuksek. GS'in al gulum ver gulum oynayip sahada yurudugu mac senede 1-2 tane belki olur onu da kaybeder. Newcastle'da boyle bir durum yok. Buyuk takim degil, hedefi yok. Bu hafta yenilerler, haftaya yenerler, kimsenin umrunda olmaz. Turkiye'de essek gibi oynamak zorunda, 2 mac kaybedince sokaga cikamaz insan.

Ozan Ersoy
Hakan Can

Post by Hakan Can »

Sahalarin hali gibi oldugu Ingiltere'de mi sakatlik daha cok yasanir, yoksa daha dune kadar ASY'nin bile patates tarlasindan farkli olmadigi Turkiye'de mi
Emre'nin yaşadığı sakatlıklar hep adele sakatlıkları üzerine oluyor...

Dolayısyla Emre'nin sakatlanmasının sahalarımızla yada yediği tekmelerle çok fazla bir alakası yok...

İtalya ve İngiltere liglerinde ki tempoya Emre'nin adelelerinin dayanamadığını ve sürekli su koyverdiğini düşünüyorum...Bundan dolayıda gittiğinden beri sakatlıklarla uğraştığını düşünüyorum...

Bu yüzden de daha lapa bir lig olan Türkiye liginde zorlanmayacağını ve Çok fazla sakatlık yaşamayacağını düşünüyoum..

Sakat olmayan bir Emre'ye ihtiyacımız yok demeyin lütfen...Bence son derece ihtiyacımız var..Keşke gelse Emre...[/quote]
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Sevgili Hakan,

Emre nin kaliteli futbolcu oldugu su goturmez.. Gerci cok kilo almis, dinamikligi, cabuklugu gitmis ama su haliyle bile biz de is yapar..

Bunlara ragmen ben de Emre yi istemeyenlerdenim.. Takimda boyle sivri, antipatik tipler temizleniyor.. Piril piril yuzler transfer ediliyor..

Yillarca lanet ederek izledigim, cogu zaman takimimizin futbolunu bile golgeleyen hakemin etrafini cevirmeler, rakiple bogazlasmalar, kufurbazlar, kendi takim arkadasina fircalar vs.. kisacasi GS a yakismayan hareketler oldukca azaldi.. Gerek futbol olarak gerek karakter olarak cok iyi yoldayiz.. Bu kadar guzel gelismelerden sonra hic gerek yok boyle tartismali, problemli bir transfere..

Bu haliyle bile bizde is yapar ama en az 5 milyon euro para verilecek bonservisine, senelik 1.5-2 milyon euro kendisine, zaten yas gelmis 27 ye valla degmez.. Kazandiracagi 2-3 macida varsin kaybedelim.. Fizigindeki bu dususle muhtemelen 2-3 sene sonra faydasida kalmayacaktir.. Ondan sonra atsan atilmaz satsan satilmaz..

Aman abi kalsin, gitsin kendisine seve seve kucak acacak diger takimlarimiza.. O zaman cok mutlu olurum bak..
Ali Kaya

Post by Ali Kaya »

Emre'nin karakteri hakkinda olumsuz yorum yapanlarin Hagi hakkinda ki dusuncelerini merak etmekteyim.

Emre'yi kim ne kadar sahsen taniyor ki karaktersiz oldugu sonucuna hemen variyoruz. Belki sadece futbol oynarken kendini kaybeden tiplerdendir.

Bir iki defa oncesinde basindan tanidigim birkac kisi ile sahsen tanisma imkani buldum. Basindan yansiyan imaj ile gercek o kadar farkli olabiliyor ki!!
Celal Gürcüoglu

Ali Kaya wrote:Emre'nin karakteri hakkinda olumsuz yorum yapanlarin Hagi hakkinda ki dusuncelerini merak etmekteyim.

Emre'yi kim ne kadar sahsen taniyor ki karaktersiz oldugu sonucuna hemen variyoruz. Belki sadece futbol oynarken kendini kaybeden tiplerdendir.

Bir iki defa oncesinde basindan tanidigim birkac kisi ile sahsen tanisma imkani buldum. Basindan yansiyan imaj ile gercek o kadar farkli olabiliyor ki!!
Burasi futbol forumu olduguna gore bizde onun saha icindeki tavirlarini tartisiyoruz tabii ki. Iyi adam olabilir, cami de yaptirmis olabilir,fakir fukaraya yardim ediyor da olabilir, olabilirde olabilir. Bu sahsen beni ilgilendirmez, aksine hosuma da gider. Ama benim tuttugum takima zarari olacaksa (ki olacaktir gelirse), o zaman yazarim oyledir boyledir diye.

Hagi'de agresifti ve en onemli macta bizi yalnizda birakmisti ama Hagi 40 macin 38'inde oynardi. (6 maclik cezanin oldugu sene haric) Ben Hagi'nin sakatlik yuzunden oynamadigi maci hatirlamiyorum. Emre'nin 3 senedir toplam oynadigi mac sayisi sanirim 38'i gecmez...
Ali Erdogan

Post by Ali Erdogan »

Ali Kaya wrote:Emre'nin karakteri hakkinda olumsuz yorum yapanlarin Hagi hakkinda ki dusuncelerini merak etmekteyim.

Disaridaki yasantisi beni zerre kadar ilgilendirmiyor.. Saha icinde ki performasina ve kendini kaybetmesine bakarim ben..

Saha icinde neler yapabilecegini son Malta macinda yine gorduk.. Hem futbol olarak hem karakter olarak..

Performans olarak Hagi nin tirnagi kadar oynasin o zaman katlanmaya calisiriz GS in menfaatleri icin..

Ama zaten performansi soru isareti, en az Lincoln kadar para verilip transfer edilecek, bir de karakter olarak "saha icinde" her an her turlu terbiyesizligi yapmaya musait bir futbolcuyu KESINLIKLE ISTEMIYORUM ben..
Locked