TSL 13. hafta GS- Hacettepe 3-1 (Baros (3))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hakan Bakircioglu

Post by Hakan Bakircioglu »

Cengiz Abi, Tozo'nun ikinci sari kartina mi takildin? Elinle hakeme sari kart isareti yapinca sariyi yiyorsun. Hatayi hakemden cok Tozo'da aramak lazim degil mi?

Takim istekli oynamiyor. Baris sonlara dogru gidip tac cizgisi uzerinde rakibe basinca seyircinin cok hosuna gitti. 1-2 oyuncu daha biraz hirsli oynasa rahat kazanacagimiz bir mac, rakibin kac kisi oldugu onemli degil.

Hakan
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ozgur A. Boztepe wrote:
Cengiz Akgun wrote:
Mehmet Gorgen wrote:Recep sağolsun :lol:

1-1
Cok ayip cok. Hakem Hacettepe'yi def-i hacet ettikten sonra 10 gol atsalar ne olacak. Sitkim siyrildi bu istenartik. GS'in boyle hamam parasina ihtiyaci yok.
Kirmizi yanlismi sence?

Bence ilk sari kart dogru. Ikinci yanlis. Bizim ligde cok yapilan bir yanlis. Herseyi satiri satirina okumak dogru degil. Yorum lazim bazen. Adam itiraz etmiyor orda. Dostca konusuyor.
Sari karti gorecek adam varsa o pozisyonda Baris'ti Baris. Adami basbayagi bicti. Adam itiraz etti diye sari gosterdi. Boyle olsa GS'da her mac uc dort kisi kirmizi gorurdu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet Gorgen wrote:Servet rakibe asist yaparak oynamaya devam ediyor.
Bunu acarmisin biraz nasil asist yapmis...Meira'ya laf yok...allahin kazmasi
yapti yapacagini bosver sen...Dikkatli bakarsan topu Servet bir bakima
kurtariyor, ne oluyorsa sonra oluyor.

GS'da yardimlasma diye birsey yok, ayni tas ayni hamam arkadaslar...ama
bu maci kesin alacaklar, birileri öyle istiyor anlasilan....aciyorum.

Hakem bu mac yapti yapacagini.Tozo'ya verdigi kart ucuzdan öte, saibeli
bana sorarsaniz. Bakalim bunu nasil telafi edecek, ilerleyen dakikalarda
görecegiz.

Macin bir baska yildizi KivIl...

Yedeklerde Emre Gungör ve Mehmey Topal...beklesinler bakalim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan Bakircioglu wrote:Cengiz Abi, Tozo'nun ikinci sari kartina mi takildin? Elinle hakeme sari kart isareti yapinca sariyi yiyorsun.
O zaman Lincoln her mac birkac sari kart yemesi gerekirdi :-) Bugun bile
öyle bir hareketi var diye hatirliyorum...

GS oyuncularina bir nasihat, Hertha macinda kendilerini o kadar kolay yere
birakmasinlar, hakem vermez...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.
Ozgur A. Boztepe

Post by Ozgur A. Boztepe »

Can Ergun wrote:seyredemeyenler için açklama yapayım;

Meira'nın 6 pas içinde ıskaladığı topu adamalar attı...
O kadar bariz hata yapmadi ama kotu oynuyor. 1 adim geride olmasi gereken yerden. Rahat hareket ediyor belli. Onu boyle oynatmak buyuk hata.

Ali bey'in dedigi gibi baris'i sakatlik etkilememis:D:D. Yine toplar baska yerlere, AMA bu takima lazim baris. Dinamizim , kuvvet, defansif ozellikler getiriyor takima.

Takim rezalet. Baros gol atinca sevinmedi bile. Anlatmislar belli senin hakkinda sunlari diyorlar diye, ulan adam her macmi aticak?

Kirmizi kart yorumunu yukarda yaptim.

Ali bey'in dedigi gibi arda, servet cok yorgun. emre aydin oynamaliydi bugun, ama onu yapmak o koltukta oturunca ve adin Rijkard, Morinho, Terim olmayinca cok zor is.

Dedigim gibi bizim takim cok kotu bugun. Baris her zamanki baris, ama ben bu kadarindan memnunum Linderoth yokken. Topal ise ulkede bir numara o pozisyonda, ama o ayri konu.

ikinci yari yeriz gibime geliyor. Takim kotu. Iyi bir tatil lazim turk oyunculara.
Kar yagdi yaktigim ateslere
Icimdeki korku bir isyan
Beni anlaticak kadar, yanliz degil sokaklar
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hakan Bakircioglu wrote:Cengiz Abi, Tozo'nun ikinci sari kartina mi takildin? Elinle hakeme sari kart isareti yapinca sariyi yiyorsun. Hatayi hakemden cok Tozo'da aramak lazim degil mi?

Takim istekli oynamiyor. Baris sonlara dogru gidip tac cizgisi uzerinde rakibe basinca seyircinin cok hosuna gitti. 1-2 oyuncu daha biraz hirsli oynasa rahat kazanacagimiz bir mac, rakibin kac kisi oldugu onemli degil.

Hakan
Bu kuraldan dolayi kac GS'li futbolcu sari gordu Hakan? Bosversene sen. Hem sonra adam haksiz mi sari istemekle. Yandan biciyor Baris efendi. Sen kalk sariyi ona gosterme Tozo'ya goster Olacak is mi bu? Icine sindi mi?
Last edited by Cengiz Akgun on Sun Nov 30, 2008 9:09 pm, edited 2 times in total.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.
Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mehmet Gorgen wrote:Meira da asist konusunda Servet ile yarışıyor.Defans çok kötü bugün.
3 bariz hatadan yalnizca 1 gol yememiz mucize, Servet'miydi paralel bir pas verdi araya girip vurdular DeSanctis super cikardi. Meira'nin iki hatasindan biri de gol oldu.

Baris biraz paslarda bocaliyor ama tufekten cikmis fisek gibi her tarafa gidiyor, bu arada Lincoln'un bu kadar kostugunu daha once gormedim.

Arda ve Kewell sifremiz cozulmuz ikisi de topu alinca en az iki oyuncu var yanlarinda ve bir tane de kademede bekliyor. Lincoln bazen gelip belirli ucgenler kurup verkaclara yardim ediyor ama verkaclari gol pozisyonu icin yapmak yerine orta yapmak icin kullaniyorlar, daha direk gol icin oynasalar cok daha verimli olacak. Ortaya vuracak adam yok.

Bu arada, golde Recep'in hatasi var gibi gorunuyor ama Ayhan o topa dokunup yonunu degistirmis aslinda daha iyi dokunsa direk gol yapacak. Ayhan'in bugun 3. kafa vurusu, bu da size gelen ortalara kimlerin gitmek zorunda oldugunu gosteriyor.

2 sari da dogruydu ama Baris da sari gorebilirdi. Benzeri pozisyonlar mevcut hakem ayni cizgiyi yakalamissa ne ala. Bu sari kart isaretinden sari bayagi ucuz bence.
Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Ali Gursel wrote:Bizim tekerlekli sandalye basketbol takimi bu takimin bazi oyuncularindan daha guclu oynuyordur.

Kiz takimi gibiyiz, Hacettepe Meira'nin asistini degerlendiremedi yoksa 0-2 idi mac.

Futbol ne garip, Baros gol atti.

Bu takimdan bir mok olmaz ama yine de sunu yazayim: bu mac bile su Servet ve Arda'yi dinlendirmeyen Skibbe'den de hoca falan olmaz. Oynayamiyor artik adamlar ben goruyorum yahu, bu adam nasil gormuyor?

Ali
Meira bizi gercekten madara etti. Yedigimiz gol bana Hagi nin, Viyana da 3-0 kazandigimiz macta, rakip stoperin bellini kirip sag ust koseye yaptigi plase vurus hatirlatti. O macta da stoper aynen boyle caresizlik icinde bir hamle yapmisti.

Kewell oyunda yok, olmadigi icin Sabri de aksiyor. Baris gercekten kazandigi toplari rakip takima hediye etmege yeminli.

Lincoln iyi oynuyor, kosuyor ve cabaliyor. Ayhan, Arda, Volkan ve Sabri averaj performans ustune cikmaga cabaliyor.

Umarim 2. yari Kewell i oyundan alir, Topal i koyariz. Baris ta Sabri onunde debelenir. Takimda bazi oyuncularin ayaklari artik gitmiyor, mutlaka birinden yine fark mi yememiz lazim bunu gormek icin. Adamlar bitti kardesim bitti, ko-sa-mi-yor-lar!
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."
Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Yahu ben bile bu "kanat organizasyonlarini" seyretmekten biktim... bu futbolcular bikmadi mi doldur bosalttan?

Meira'nin ikinci yariya cikmamasi lazim. Tam bir facia bugun. Ilk 10 dakika topa girip yapip her adama pres yaptik, neredyse 3 gol atacaktik. Biraktik adamlari ondan sonra gol yedik. Su hacettepe'ye bile zar zor gol atiyorsak yaziklar olsun. Sistem? Paslasma? Nerede? Doldur bosalt... ilerlemenin tam aksine geriliyoruz.
Hakan Bakircioglu

Hasan Tezcan wrote:
O zaman Lincoln her mac birkac sari kart yemesi gerekirdi :-) Bugun bile
öyle bir hareketi var diye hatirliyorum...
Hasan, Lincoln'un son FB macinda yedigi sari kart sanirim burada uzunca tartisilmisti. Faule maruz kalan Lincoln, ama sariyi goren de Lincoln. Aynisi Tozo'nun basina geldi bugun. Hakemler bu konuda cok hassas, futbolcularin dikkatli olmasi lazim. Bu sezon bir suru kart cikti bu sebepten.

Meira gercekten cok dikkatsiz oynuyor. Yedigimiz golden once kaleciye yanlis geri pas veren kimdi defansta bu arada? Volkan mi?

Hakan
Fatih Mutlu

Post by Fatih Mutlu »

Cengiz Akgun wrote: Bu kuraldan dolayi kac GS'li futbolcu sari gordu Hakan? Bosversene sen. Hem sonra adam haksiz mi sari istemekle. Yandan biciyor Baris efendi. Sen kalk sariyi ona gosterme Tozo'ya goster Olacak is mi b. Icine sindi mi?
sizin gibi gencleri pistlerde gormek isteriz diyordu cemyilmaz.

bu yorumlarinizi fener-gs macinda lincoln'un sari kartindan sonra da yapsaydiniz keske
Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Omer K. KOCAOGLU wrote:Insallah yanilirim, ama ilk ASY maglubiyetimizi gorur gibiyim.

Birde lutfen su "musteri" tabirini kullanmasak.Cok fazla birsey istemiyorum herhalde...
Nesi var "musteri" tabirinin?

Bana kalirsa taraftarin akilli olani musteridir --- ben 35'inden sonra akillandim artik musteriyim --- bu sene onume konulani begenmedigim icin artik Kerem Tezic gibi takiliyorum :) izlemeyi falan biraktim. Ne zaman tekrar CL'ye katilirlar - dogru durust oynamaya baslarlarsa o zaman tekrar bu takimin musterisi olurum. Eger UEFA'da hakikaten final oynarlarsa yine musteri olurum ama zannetmiyorum...
Hakan Bakircioglu

Cengiz Akgun wrote:Sen kalk sariyi ona gosterme Tozo'ya goster Olacak is mi b. Icine sindi mi?
Hayir icime sinmedi, ama Lincoln'e FB macinda verilen sari da icime sinmemisti. Ne yapalim, hakemlerin isine son mu verelim?
Ozgur A. Boztepe

Bu Volkanin hatali geri pasinda de sanctis karsi karsiya iki kere cok iyi kurtardi. Ozellikle ikincisi cok iyi idi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Ozgur A. Boztepe

umit girdi meira cikti... sirtinda ve boynunda sakat adami oynatmak, buyuk bir teknik direktorluk hatasi.
Icimdeki korku bir isyan
yorgun degil yagmurlar

Murat Cekem
Post Reply